Tafeltennistoernooi van „Shot" Henk Vermeer kampioen van Gelderse Vallei VZC winnaar in slijtageslag tegen het (6-5) Recticel 2 werd de laatste kampioen ALUMINIUM INDUSTRIE VAASSEN N.V. Goede perspectieven bij een groeiende onderneming nabewerkers samenstellers bankwerkers op L.T.S. niveau Bon PRACHTIGE STIdLKLQKKEN *0$ RTC-teams ingedeeld Set Up 69 vergaderde Kampioen schap le Masse lib re in „De Driehoek Drs. ir. Sonneveld pres.directeur Heide Mij. DUBBEL TENNIS MARKTEN VERRASSEND BILJARTEN VOLLEYBAL HERKOZEN VINNIGER VRUCHTENVEILING TIEL ONDRAAGLIJK ALUMINIUMFOLIE ALUMINIUM GIETWERK PRECISIEGIETWERK Werken én wonen op de Veluwe DINSDAG 7 APRIL 1970 WAGENINGEN Voor dc tweede maal werden door Shot de kampioen schappen van de Gelderse Vallei georganiseerd. Het aantal deelnemers was aanmerkelijk groter dan vorig jaar. wat vo.ornamelijk te danken was aan de junioren, die in groten getale naar Wageningen waren gekomen. De H/O werd evenals vorig jaar een STV/Climax aangelegenheid. In de finale traden de finalisten van verleden jaar, H. Vermeer en R. v. Wely tegen elkaar aan, die in de halve finale D. v. Breenen en R. v.d. Brink kansloos lieten. De finale tussen Vermeer en v. Wely was wel beter dan verleden jaar, doch bracht nog niet het spel wat men in de Hoofdklasse verwacht. Was het vorig maal R. v. Wely die de beker won, dit maal was het H. Vermeer die in best of five R. v. Wely met 21/18 21/14 22/20 achter zich liet. De finale le klas bracht RTTV- spelers achter de groene tafel. R. v. d. Brink was kansloos tegen D. v. Bree- men, die de finale le klasse met 21/12 21/16 won. In de finale 2e klasse kwa men Th. Jansen van Shot en C. Hunte- lerslag van STV Climax tegen elkaar uit. Won Huntelerslag 3 weken geleden in de voor-achtkamp van Jansen, dit maal was het de Shot-speler die C. Huntelerslag gedecideerd terugwees met 21/9 21/9. Opmerkelijk in deze klasse was de uitschakeling van De Groot-Mulder van RTTV in de poules door G. de Man (STV Climax). Ook viel het verrassend goede spel op van E. Vos jr. die de plaats naar de finale zag versperd door Th. Jansen die Vos met 21/13 2.1/12 uit schakelde. De halve finale 3e klasse was met 3 STV Climax-mensen een zeer goed re sultaat. E. Vos schakelde hierin G. de Man uit met 21/15 21/15 en C. v. Hal bracht Dommerholt (Shot) met 21/18 21/16 op de knieën. De finale 3e klasse tussen E. Vos en C. v. Hal was een wedstrijd van het betere genre wat Vos toch de verdiende beker bracht. Hij won met 22/20 21/15 van v. Hal. Was de finale 3e klasse een climax, de finale 4e klasse was een anti-climax. Mej. A. v.d. Weerthof overklaste met 2x 21/7 W. Vos, die in de halve finale van v. Leusden had gewonnen. De finale dames was voor de 2e keer in successie voor mej. A. v. d. Weerthof die in de finale won van mevr. Mali-Scheeren met 30/32 21/4 21/8. Doordat er te weinig dubbelspelen waren ingeschreven werden H/0 le en RHENEN De Rhenense tennisclub ontwaakt uit de gedwongen winter slaap. Inmiddels zijn de competitieteams al samengesteld. Het eerste zondagteam voor de vierde klas Oost ziet er als volgt uit: dames A. van Rijn, L. Deen, L. Visch. Heren B. Veenendaal, J. v.d. Pol, P. Stevens. Het tweede zondagteam voor de vijf de klas Oost luidt: dames E. Fortuin. H. v.d. Schaaf, I. Scheeres. Heren M. Tim mermans, W. Ruis. Het zaterdagseniorenteam bestaat uit de volgende spelers: dames R. Living ston, mevr. Lodder, mevr. Rooswinkel. Heren H. Kemperman, O. de Kroon, G. Vink, A. de Rooder. Voor de juniorencompetitie staan te boek: meisjes W. Cornelissen, J. Koore man en jongens H. van Moorsel, L. La- gaay. De zaterdagcompetitie begint op 18 april, de zondagcompetitie start 19 april. Trainer Te Wechtel heeft ondanks zijn verplichtingen elders toch tijd ge vonden de Rhenense tennisclub te trai nen. Die training zal op vrijdag of za terdag plaats vinden. 2e kl. bij elkaar gevoegd. De uiteinde lijke finale bracht een STV Climax-fi nale net als in het H/O enkelspel. We derom trokken Vermeer en v. Wely aan het langste eind ten koste van Doorn kamp-De Kleuver die met 21/11 JL9/21 21/13 van de tafel werden gespeeld. Ook 't dubbel in de B klasse was een STV Climax-aangelegenheid. Gebr. Vos wonnen in 3 games nl. 21/18 19/21 21/11 van hun broer K. Vos en A. Roelofsen. Het jun. dubbel ging naar Shot. Nu echter trokken Driessche/Seves tegen Jonmans/Zoofners met 21/17 21/17 aan het langste eind. Het jun. enkel spel bracht een verras sende overwinning voor v, d. Driessche (Shot) die Jongemans (Shot) met 21/18 20/22 22/20 versloeg en hiermede zijn 2e prijs van het toernooi veilig stelde. In de junioren B klasse stonden J. Bos (RTTV) en S. de Boer (Shot) in de finale tegenover elkaar. S. de Boer won gedecideerd met 21/6 21/16 van J. Bos. In de halve finale meisjes stonden te genover elkaar Ruisch-Sötebeer, Söte- beer won en de andere halve finale bracht E. v. Veluw tegen E. v. Eist (bei den STV Climax). De finale ging uitein delijk tussen E. v. Eist en Sötebeer. De ze werd verrassend door E. v. Eist ge wonnen en bracht haar de eerste beker in haar tennisloopbaan. De verenigingsbeker was wederom voor STV Climax met 30 punten, voor Shot met 26 punten en voor RTTV 16 punten. Al met al mag Shot terugzien op een geslaagd toernooi, hoewel er enige schoonheidsfoutjes waren. Voor zitter H. v. Remmen deelde na afloop op voortreffelijke wijze de prijzen uit. HENK VERMEER opnieuw kampioen VEENENDAAL In café ..De Drie hoek'' te Rhenen wordt vrijdag, zater dag en zondag de finale om het gewes telijk biljartkampioenschap libre klein le klasse gehouden. Op verzoek van het district Veenendaal van de KNBB zal de vereniging De Driehoek dit kam pioenschap organiseren. De deelnemers zijn: 1. D. v. d. Horst distr. Utrecht moyenne 7.43; 2. A. v. Amersfoort distr. Apeldoorn moy. 7.11; 3. J. Staal distr. De Betuwe moy. 6.59; 4. J. Roelofs distr. Nijmegen moy. 6.17; 5. E. Brink distr. Eemland moy. 5.71; 6. B. Teinissen distr. Dieren moy. 5.66; 7. W. Mourik distr. Veenendaal moy. 5.60; 8. H. v. Dungen distr. Arnhem moy. 5.42. De partij lengte is vastgesteld op 200 caramboles, terwijl de moyennegrenzen variëren tussen 4.50 en 6.99. Wedstrijd leider is de heer D. Hovestad en er wordt gespeeld volgens het Avé-sys- teem. SCHERPENZEEL De Scherpen- zeelse volleybalvereniging „Set Up 69" begint nu behoorlijk te draaien. Dat was het geluid dat men kon beluisteren op de eerste jaarvergadering in Hotel Boszicht. Het ledental blijft nog steeds groeien. Toen men begon te oefenen na de opening van de sporthal had men 108 leden en dit zijn er inmiddels 139 ge worden. Er zijn nu 78 heren en 61 da mes lid. Het bestuur is bezig om een aantal werkers te krijgen die bereid zijn om de beurt de netten op te hangen. Verder doet men een beroep op de leden om een scheidsrechterscursus te volgen omdat bij ieder team waarmede men aan de competitie wil deelnemen een scheidsrechter moet zijn. De opkomst van de vergadering was niet slecht en dank zij de goede leiding van voorzitter Elands kon de agenda vlot worden af gewerkt, waardoor men de vrijdag avond kon besluiten met een gezellig feestje. Uit de jaarverslagen kon men horen dat men er financieel dank zij subsidie van de gemeente en de Scherpenzeelse industrie goed voorstond. Een contribu tieverhoging was dan ook niet noodza kelijk. In de technische commissie had den zitting de heren Van Egdom en J oosten. Vanaf 20 april gaan degenen die aan de competitie deelnemen op maandag avond oefenen, terwijl de gezelligheids spelers op donderdagavond spelen. De aftredende bestuursleden C. C. Elands, R. v. Soest, mevr. Vlaanderen- Overeem en mej. G. v.d. Broek werden met algemene stemmen herkozen. Ver der werd nog medegedeeld dat de mi nium leeftijd 16 jaar bleef. Men had onderzocht of er onder de jongeren ook belangstelling was maar deze was te matig geweest om de leeftijd te verla gen. Er werd nog gevraagd om een spelregelavond te organiseren. Het be stuur deelde echter mede dat een boek je met spelregels te koop is en men dit eerst maar eens moest doorlezen. Op 25 mei en 28 mei gaat men met de training stoppen die dan in augustus op een nader te bepalen datum weer zal aanvangen. Mocht men echter langer willen doorgaan dan was hiertegen geen bezwaar als er voldoende belang stelling is. Met het oog op de vakanties echter vond het bestuur het echter be ter om deze data aan te houden. Nadat de voorzitter allen dank had gebracht voor hun aanwezigheid deed hij nog een beroep op de aanwezigen om allen de schouders onder het werk te zetten en niet alleen het bestuur het werk te laten doen. Op de Utrechtse varkensbeurs werd een verwachtingsnotering opgesteld die voor de week tot 11 april een prijs aan gaf van 3,42-3,44 voor geslachte var kens van middenkwaliteit, gewichts klasse 63/85 kg en geleverd franco- slachtbedrijf. Voor zwaardere varkens gelden de gebruikelijke kortingen. Voor levende varkens van 91-120 kg, met een tarra van 4 kg werd een prijs genoemd van 2,72-2,74, waarbij voor varkens van 111-120 kg, deze prijs alleen besteed werd voor exportvarkens. Eiermarkt. De eiermarkt was donderdag wat hoger dan dinsdag na Pasen. De verhoging betrof overwegend de eieren in de mid delste gewichtsklassen, waarvoor een goede vraag bestond ook in het binnen land. De export is niet onbevredigend, doch door het zeer ruime aanbod in de EEG staan de prijzen onder druk. Er handhaafde zich een niet geheel onbe tekenende export naar derde landen. Op de Barneveldse markt was de kg- prijs ca. 1,78-1,77 voor vrijwel alle gewichtssorteringen In de week tot 28 maart werden ruim 31,3 miljoen eieren uitgevoerd, waarvan bijna 27 miljoen naar Duits land; bijna 400.000 naar Frankrijk en 108.000 naar Oostenrijk. Naar overige derde landen gingen bijna 4 miljoen stuks. Pluimveemarkt -De uitvoer van braadkuikens blijft qua hoeveelheid alleszins bevredigend. Niet steeds zijn de prijzen te handha ven, met name voor de zwaardere ge wichten. Globaal echter wordt bij afle vering in Duitsland, afhankelijk van de gewichtsklasse DM 2.60-3.00 per kg ge realiseerd, wat praktisch onveranderd is vergeleken met voorgaande week. Het aanbod van contract-kuikens wordt ruimer, waardoor de vrije marktprijs sterk onder druk komt en het grote verschil met de contractprijs geleidelijk inkrimpt. In de week tot 21 maart werd ca. 3525 ton geslacht gevogelte uitgevoerd, waarvan ruim 2900 ton slaehtkuikens. VEENENDAAL VZC heeft het huzarenstukje uitgehaald om van het veel hoger geklasseerde het IJ uit Amsterdam met 65 te winnen. Het werd zaterdagavond in het Valleibad een ware slijtageslag. In de heksenketel van het gewoel nam VZC in het tweede speldeel zowaar een 5I voorsprong. In het derde deel was het 63 en in de laatste spelfase kwam het IJ verwoed terug. De strjjd werd bik kelhard en diverse spelers moest het ontgelden. Het IJ haalde op tot 65 en had in de laatste fase de kans om de gelijkmaker achter de goed keepende Henk van der Meer te plaatsen. Het bleef echter 65. waarbij dient te worden aangetekend dat voor VZC Gerard van der Kolk vier gouden treffers aantekende en dat tyij het IJ international Wim Vriend door ziekte verhinderd was te spelen. De hele wedstrijd door werkte VZC hard op het middenveld. In tegenstel ling tot de laatste wedstrijden zwom men snel over de vleugels, waardoor di verse hachelijke situaties voor het Am sterdamse doel ontstonden. De eerste aanvallen waren voor het IJ, echter zonder resultaat. Wim van der Meer, die deze wedstrijd onder een te grote druk speelde, schoot naast en Van der Kolk trof het houtwerk. Nadat de scheidsrechter van zowel VZC als het IJ een speler uit het water had gezon den, tekende Gerard van der Kolk met een juweel van een boogbal 10 aan. Keeper Henk van der Meer stopte een harde bal prima, waarna Wim van der Meer weer keihard op de Amsterdamse keeper knalde. In de laatste sconden ARNHEM Tijdens de vergadering van het algemeen bestuur van de Ko ninklijke Nederlandse Heidemaatschap pij in Arnhem is met ingang van 1 juli 1970 dr. ir. F. Sonneveld tot president directeur benoemd. De benoeming is geschied in verband met het feit dat de huidige president-directeur, ir. C. Staf. binnenkort het bedrijf wegens het bereiken van de pensioengerechtig de leeftijd zal verlaten. Ir. Staf zal tot 1 juli zijn functie blijven vervullen. Dr. ir. Sonneveld is thans directeur van de Heidemi j. Aan ir. F. H. van der Linde van Sprankhuizen, die op 1 maart 1969 als directeur tot de directie was toegetre den teneinde ir. C. Staf op te volgen en die te kennen heeft gegeven deze func tie niet te zullen aanvaarden, is met in gang van 1 mei 1970 op zijn verzoek eer vol ontslag geleend als directeur. Met ingang van dezelfde datum heeft hij een benoeming tot adviseur der maat schappij aanvaard. Met ingang van 1 mei werd benoemd tot directeur drs. Th. J. van Dijk, thans adjunctdirecteur. De directie der Heide- mij zal dan met ingang van 1 juli 1970 bestaan uit de heren dr. ir. F. Sonne veld, president-directeur, ir. J. A. Es- huis en drs. Th. J. van Dijk, directeu ren. Met ingang van dezelfde datum zullen worden benoemd tot staf-direc teur ontwikkeling en onderzoek dr. ir. J. A. H. Hendriks en tot staf-directeur sociale zaken drs. H. Smit, beiden met de titel van directeur. van dit eerste speldeel kanjerde Van der Kolk met een achterwaarts schot 20 in de touwen. Direct al in het begin van de tweede fase moest er weer een IJ-speler voor een minuut het water uit. Met een vrij riskant schot uit de hoek kogelde Evert van den Dikkenberg 30 in de touwen. Het IJ scoorde 31 na een toegekende strafworp. Het spel werd steeds vinni ger en aan beide kanten werd er be hoorlijk fel op de man gezeten. Het pu bliek roerde zich danig en er was bij zonder veel sfeer in het bad. Nu moest er een VZC-speler voor een minuut aan de kant, maar het IJ zag geen kans deze numerieke meerderheid uit te bui ten. Gerard van der Kolk daarentegen won 'n scrimmage van zijn directe bela ger en zijn harde schot was raak, (41). Het werd zelfs 5—1 toen de VZC-mid- denvoor een toegespeelde bal met een simpele handbeweging ineens uit het water plukte en direct keihard inschoot. Het IJ ging er daarna nog harder tege naan en met name de achterspelers Henk Uri, Carel van Velsen en Jan Bos hadden het zwaar te verduren. Het derde speldeel begon voor het IJ goed. Uit een snelle combinatie tekende het 52 aan. maar VZC had zijn ant woord snel klaar. Van der Kolk werd door twee spelers belaagd; hij plaatste de bal bliksemsnel op de vrijgekomen Evert van den Dikkenberg en deze faalde alleen voor de keeper niet, (6 2). Het was niet te geloven. Het publiek yellde VZC tot doorgaan, want de ver moeidheid begon haar tol te eisen. Uit wederom een strafworp kwam het IJ N.V. Vruchtenveiling „Tiel Omstre ken". Veilbericht van maandag 6-4-1970. APPELEN. Golden Delicious I 75/80 44-50 70/75 43-50 65/70 36-41 60/65 23-27. Golden Delicious II 75/80 36-44 70/75 28-38 65/70 22-28 60/65 19-22 I 16-35 Goudreinette I 75/85 45-50 65/75 29-35 75/80 36-44 70/75 30-35. Goudreinette II 75/85 37-45 65/75 21-27 I 19-33 II 15-17. Jonathan I 70/75 44-50 65/70 37-41 I 15-28. Laxton's Superb I 75/80 38-46 70/75 33-40. Laxton's Superb II 70/75 27-37 65/70 21-27 I 19-28 II 15-24. Lombarts Calville II 70/80 23-34 65/75 18-29 I 19-29 II 15-25. op 63, nadat zijn middenvoor binnen de vier-meter werd vastgehouden. Daarna trof het IJ nog eenmaal de paal, terwijl er aan beide zijden weer een mannetje voor een minuut op de strafbank kon gaan zitten. Het vierde en laatste speldeel werd ondraaglijk spannend. Het IJ opereerde zeer tactisch vanuit de achterhoede en er dreigde constant gevaar voor VZC. Toch zag het weer geen kans om met een man meer in het water te doelpun ten. Wel uit een zeer listig genomen vrije worp-combinatie, (6—4). Het IJ had daarna geluk omdat de bal na een hard schot van Wim van der Meer on der de arm van de keeper dood bleef liggen. Henk van der Meer stopte we derom enkele malen goed, maar uit één van zijn afgeweerde aanvallen kwam de bal bij een vrij liggende IJ-speler te recht. Van dichtbij schoot hij raak, (6 5). Zou VZC het houden, vroeg ieder een zich af. De VZC-aanhang hield zijn hart vast toen een IJ-speler op de lat plaatste. Steeds maar weer dreigde er groot gevaar voor de VZC-veste. Het eindsignaal klonk als een verlossing. VZC klopte mede-titelkandidaat het IJ met 65 en heeft thans precies op de helft van de competitie uit 11 wedstrij den even zoveel punten gehaald. Niet gek voor een debutant. OPHEUSDEN De kaïnpioenen in de biljartcompetitië Wageningen en om streken zijn nu definitief bekend. Als laatste kampioen kwam Recticel 2 te voorschijn in de derde klasse, door Torenzicht 5 te kloppen met 62. Ofschoon zowel Ons Genoegen als Torenzicht nog wedstrijden moet spe len is de voorsprong van Recticel zo groot dat het niet meer bedreigt kan worden. Een felle strijd woedt er nog om de tweede plaats, want ook dat levert een fraaie beker op hij het einde van de competitie. Recticel 3 was het dat DVJ klopte en nu voorlopig op de 2e plaats is geko men. Nu is het afwachten wat Ons Ge noegen in zijn laatste 2 wedstrijden, tegen Rijnstroom 4 en Torenzicht 5, gaat doen. Alleen bij hoge scores kun nen zij nog beslag leggen op de 2e plaats. De stand in de 3e klasse is nu als volgt geworden: Recticel 2 (Kesteren) 16 79 49 Recticel 3 (Kesteren) 16 76 52 DVJ 3 (Kesteren) 16 74 54 Rijnstr. 4 (Wageningen) 15 66 54 Torenzicht 4 (Lienden) 15 66 54 Ons Gen. 5 (Ingen) 14 62 50 Roskam 1 (Ommeren) 16 53 75 DVJ 4 (Kesteren) 16 47 81 Rijnstr. 5 (Wageningen) 16 37 91 2e KLASSE: In de 2e klasse werd nog de uitge stelde wedstrijd tussen Vogelenzang 1 en Terminus 3 gespeeld. Hier werd het een gelijk spel: 4-4. Kampioen Termi nus o spande zich niet erg meer in nu de titel reeds binnen is. Er moet nog een wedstrijd gespeeld worden tussen Ons Genoegen 4 en Rijnstroom 3. De stand is nu: Terminus 3 (Wageningen) 18 104 40 Recticel 1 (Kesteren) 18 99 45 DOH 3 (Veenendaal) 18 95 49 Vogelenzang 1 (Echteld) 18 85 59 Ons Gen. 4 (Ingen) 17 74 62 Torenzicht 4 (Lienden) 18 57 87 DVJ 2 (Kesteren) 18 59 85 Unitas 2 (Wageningen) 18 56 88 Taveerne 3 (Veenendaal) 18 50 94 Rijnstr. 3 (Wageningen) 17 33 103 BELANG In de Hoofdklasse moet nog een wed strijd gespeeld worden tussen Toren zicht 1 en Ons Genoegen 1. In de overgangsklasse moet de reeds gespeelde wedstrijd VOP 1 - BVR 2 (welke door VOP 1 gewonnen werd met 6-2) deze week overgespeeld worden, daar VOP een verkeerde op stelling gebruikte voor deze wedstrijd. Begonnen moet worden met een 2-0 voorsprong voor VOP. Het is voor de titel van VOP van geen enkel belang meer; alleen kan BVR 2 als men zou winnen nog beslag leggen op een ge deelde 2e plaats, waarna een beslis sing gespeeld zal moeten worden met Torenzicht 2 om het bezit van de 2e plaats. Aluminium Industrie Vaassen is een modern aluminium- verwerkend bedrijf, dat haar produktie in een aantal afdelingen sterk uitbreidt. Om dit te kunnen bereiken zijn meer MEDEWERKERS nodig. Wij vragen: Voor de afdeling Nabewerking van aluminium produkten enkele Leeftijd tot ca 40 jaar. Voor de afdeling Scheeps- en Jachtenbeslag waar o.a. boor-, frees- en montagewerkzaamheden worden uitgevoerd, enkele Leeftijd tot ca 40 jaar. Voor de Bedrijfstechnische dienst enkele Leeftijd tot ca 35 jaar. Aluminium Industrie Vaassen heeft in het voorjaar van 1971 de beschikking over ruime eengezinswoningen. Als u nadere inlichtingen wenst, kom dan eens praten of zendt meteen onderstaande bon of een briefkaart aan de Afdeling Personeelszaken van Aluminium Industrie Vaassen N.V. Naam Adres Woonplaats Leeftijd Zend mij omgaand nadere inlichtingen overwerken bij Aluminium Industrie Vaassen Beroep G13 Vrij en ongedwongen kiest U uit ons grote assortiment. Het gekozen model wordt (zonder extra kosten) bij U thuis opgehangen. Dit gebeurt door een vak man. Alle aangeboden klokken zijn van hoge kwaliteit en worden onder volle garan tie afgeleverd. Na de koop staan wij altijd voor U klaar met een snelle en royale service. Zaansa klok. In noten of eiken- uitvoering. Massief koperen versiering. 8-Daags belslagwerk. Diverse formaten. Prijzen vanaf f211,- Saliander klok. Wortelnoten kast. Massief koperen versiering. Geëtste wijzerplaat. 8-Daags belslagwerk. Maanaanwijzing. Prijzen vanaf f294,- Engelse tafelklok. 8-Daags uurwerk met repetitie belslag of Westminster. In noten- of eikenhout. Maanaanwijzing. Diverse formaten. Prijzen vanaf f 234,- Friese staartklok. In wortelnoten- of eiken kast. 8-Daags belslagwerk. Maanaanwijzing. Handgeschilderde of geëtste wijzerplaat. Prijzen vanaf f 393,- JUWELIER rjQ HORLOOER HOOFDSTRAAT 91 - VEENENDAAL - TELEFOON 10034

De Vallei | 1970 | | pagina 12