Gezin had bloedig gevecht met twee indringers Leesbereik damesbladen flink overschat ten koste van dagbladen Rovers tenslotte door keukenraam gevlucht Vele kappers met de banden in het baar rïatiS ouüecpreiit eodorant Billy Graham preekt in 37zalen tegelijk OP PASTORAAL CONCILIE WEEK MA TTES TEMMIN G NIE T Vis houdt fit Staatssecretaris voelt wel iets voor structuur onderzoek horeca v: VenhcJk koek Koude start op 7 april „NS moet met reorganisatie wat kalmer aan doen" Kabinet staat achter R'dams plan voor Rijnpoort" VROUW, DOCHTER EN TWEE ZOONS MET STAAF AAN HET HOOFD VERWOND GESCHIEDENIS SCHRIFTELIJK OP EXAMENS Verdwenen stoel burgemeester terug Gouden kruisje wees jongen aan als inbreker Coördinatie van hulpverlening in Gelderland ODD Onderzoek naar roofmoord vastgelopen Bijna duizend bekeringen op één avond Debat leverde geen flitsende dialogen op en de humor kreeg geen enkele kans Vè voor 120 winnaars mals en geurig met boter.mmm KOLENDAMP DOODT ECHTPAAR IN SALONWAGEN ONDERZOEK PERSONEEL KAN HET NIET BIJBENEN IJZEREN STAAF E3 O I_OOOT Onderminister krijgt door leerlingen van journalistenschool leerplan aangeboden RAADGEVERSKAART 80.000 EN 947 LOF VOOR JEUGD WEINIG ANIMO VRIJE OPVOEDING WIJTING LEKKERBEKJF om te watertanden OFFER jongeren tijdelijk in sloophuizen samen 720 pakketten Verkade artikelen van f 25.-. Voor elke winnaar 6 pakketten, een half jaar lang. Maak een tekst bij dit grapje (max. 10 woorden). naam:. geschorst Leraar na principieel weigeren van tbc-onderzoek straat plaats: Knip het grapje uit, stuur het met uw tekst, naam en adres en één uitgeknipte naam van een Verkade koek in een envelop (postzegel 25 ct) naar: Verkade-postbus 666-Zaandam. U kunt iedere week meedoen! Pagina 7 u.NSDAG 7 APRIL 1970 Het is al de zevende april van het jaar 1970, maar toch moesten vele automobilisten vanmorgen vroeg een flinke laag sneeuw van hun auto vegen UTRECHT 1*Het leesbereik van de landelijke dagbladen in Nederland is waarschijnlijk jarenlang aanzienlijk onderschat en dat van de damesbladen flink overschat. Gemiddeld genomen zouden de kranten 25 procent meer mensen be reiken en de damesbladen vijftien procent minder dan op grond van het zoge naamde „TON-onderzoek" kon worden aangenomen. Dit schrijft „Ruim Zicht", het offi ciële orgaan van het Nederlands Katho liek Vakverbond, op grond van resulta ten van een proefonderzoek door het bureau Makrotest. Het Cebuco (Cen traal Bureau Courantenpubliciteit) zal binnenkort een officieel onderzoek Ia- ten instellen. Het proefonderzoek van Makrotest- Cebuco geeft als resultaat, dat het tota le leesbereik bij huisvrouwen van de dagbladen twee tot drie procent hoger uitvalt dan in de TON-schaal voor lees- DEN HAAG Geschiedenis en staatsinrichting zullen zo spoedig moge lijk worden ingevoerd bij de schrifte lijke examens voor mavo, havo en vwo. Wanneer dit gebeurt, is nog een punt van overleg met de docentenorganisa ties. Dit deelt staatssecretaris Grosheide mee naar aanleiding van vragen van het Tweede-Kamerlid Vonhoff (VVD). Bij de Vereniging van geschiedenislera ren was enige onrust ontstaan over de wijze, waarop het vak geschiedenis in de toekomst zal worden geëxamineerd. ROERMOND In het Middenlim burgse Swalmen is gisteren het echt paar Wildeboer door kolendampvergif tiging om het leven gekomen. Het echtpaar, dat in een salonwagen woonde, was enkele dagen bij kennis sen in Duitsland geweest. Bij terug komst werd de kachel aangemaakt, die naar een onderzoek uitwees de fect was. AMSTERDAM De raadszetel van burgemeester dr. I. Samkalden. die vo rige week op mysterieuze wjjze ver dween, wordt donderdag door de ont voerders bij de Amsterdamse gemeen teraad terugbezorgd. De stoel bevindt zich op wandelaf stand van het Amsterdamse raadhuis, maar de speuracties van de politie heb ben tot nu toe geen resultaat opgele verd. De onthullingen over de verdwenen burgemeesterszetel werden gistermid dag tijdens een persconferentie in de stromende regen op De Dam gedaan door André Schmidt, een functionaris van Oranje Vrijstaat. EINDHOVEN De Eindhovense po litie heeft de twintigjarige P. J- van der S. gearresteerd die een gouden kruisje droeg dat tot een hoeveelheid gestolen sieraden behoorde. Hij bleek de dader te zijn van meer dan dertig inbraken, alle in Woensel op dezelfde manier gepleegd. Hij had het daarbij voorzien op siera den en geld. Van november tot eind maart eigende hij zich meer dan twin tigduizend gulden toe. bereik, terwijl de damesbladen twee tot drie procent lager uitvallen. „Ruim Zicht" meent, dat zo snel mo gelijk zekerheid moet worden verkre gen over de in het proefonderzoek ge constateerde verschillen. Niet in de eer ste plaats ten behoeve van de adver teerders, maar veeleer omdat de finan ciële positie van de dagbladen in het geding is. „Ruim Zicht" vindt, dat als blijkt dat TON inderdaad „fout" zit, dan ook maar onderzocht moet worden wat daarvan de oorzaak is. Dit is volgens „Ruim Zicht" met name van belang omdat het TON-onderzoek werd be taald door de VNU (Verenigde Neder landse Uitgeversbedrijven). „Het doet vreemd aan, dat van de damesbladen juist die bladen bij TON geflatteerde cijfers opleveren, die door de VNU worden uitgegeven", aldus „Ruim Zicht". UTRECHT „De Spoorwegen moe ten het met hun reorganisatie wat kal mer aan doen", vindt de heer J. H. Schroer. voorzitter van de bedrijfs groep spoorwegen van de Katholieke Bond van Vervoerspersuneel. Hij zegt dit in Ruim Zicht, het blad van het Nederlands Katholiek Vakver bond. De veranderingen bij de Spoorwegen voltrekken zich zo snel, dat het perso neel deze niet meer kan verwerken, meent hij. Hij acht het niet uitgesloten, dat de dienstregeling in gevaar komt als de door hem bepleite temporisering achterwege blijft. Er is, volgens de heer Schroer, nu al een wijd verbreid gevoel van onbeha gen. De spanning onder de mensen is voelbaar, meent hij. De heer Schroer vreest een explosie van onbehagen als het personeelsbeleid in dit opzicht niet wordt omgebogen. ARNHEM Gedeputeerde Staten van Gelderland willen een regionaal georganiseerde hulpverlening bevorde ren. Zij vinden dat spoedig moet wor den nagegaan op welke wijze brand weer, technische hulp en reddingswerk zaamheden, spoedeisend ambulancever voer. Rode Kruis en de organisatie Be scherming Bevolking, in nauwe samen werking met politic, in regionaal ver band kunnen worden gecoördineerd en eventueel wellicht op langere termijn kunnen samengaan. Daartoe is onder voorzitterschap van de commissaris van de Koningin in Gelderland, mr. H. W. Bloemers, een adviescommissie ingesteld, waarin daar voor geëigende instanties zitting heb ben. De commissie dient in haar advise ring ook de afzonderlijke onderdelen van de hulpverlening te bezien, waarbij ervan wordt uitgegaan, dat het provin ciaal bestuur bi i dit alles een belangrij ke stimulerende functie wordt ^ge kend. ALPHEN Twee overvallers met nylonkousen over het hoofd hebben gister nacht een bloedig gevecht geleverd met het gezin van varkenshandelaar Goebel in Alphen aan den Rijn. Mevrouw Goebel, de 21-jarige dochter Marianne en de zoons Henk en Jan wer den met een ijzeren staaf op het hoofd geslagen. „Het hele huis zat vol bloed'", vertelde mevrouw Goebel later. Vader Goebel kwam met de schrik vrij. UTRECHT De helft van de kappersbedrjjven in ons land werkt met ver lies. In de afgelopen drie jaar sloten 1200 kappers hun zaak. Vooral de oudere zaken hebben het moeilijk. Oorzaak van de moeilijkheden in het kappersbedrijf is de voor dit vak uit 1939 daterende prijzenbeschikking. De daardoor vastgelegde prijzen mochten met toestemming van de minister van Economische Zaken wel af en toe worden verhoogd, maar de onkosten stegen sterker. „Dit systeem werkt ook ongelijk", aldus de heer J. Huis, secretaris van de Nederlandse kappersbond. „Degenen, die in 1939 een bedrijf hadden mochten hun prijzen wel af en toe met enige procenten verhogen, maar zij die later in de branche kwamen, konden beginnen met een door hen zelf vastgesteld tarief. Daardoor zijn de oudere bedrijven in een benarde positie gekomen". De kappersbond heeft minister Nelissen (Economische Zaken) nu voorge steld de bedrijven in drie groepen eenvoudige, middenklasse en luxe zaken in te delen. Op basis van een kostprijsberekening moeten dan voor alle drie de groepen richtprijzen worden vastgesteld. ADVERTENTIE Het was omstreeks drie uur toen de heer Goebel (die beneden sliep) wakker werd. elders in huis licht zag en lawaai hoorde. Wetende dat zijn zoons pas om vier uur zouden opstaan, wekte hij zijn vrouw met de mededeling: „Er is iets mis". „Och, jij hoort altijd wat", zei ze sla perig. De heer Goebel stapte echter uit bed en hoorde op dat moment, dat de afgesloten deur tussen voor- en achter kamer werd Ingetrapt. Hij gaf een schreeuw om zijn zoons te alarmeren. „Ik ging zó te keer. Ik leek wel een ma ger varken", zei hij later al weer la chend. Maar op dat moment stond zijn hart stil. Toen hij de deur naar de kamer opende, viel het licht uit zijn slaapka mer over een ban, wiens gezicht door een nylonkous („en beige", herinnerde mevrouw Goebels zich later) onherken baar was. De indringer had een ijzeren staaf opgeheven in de hand en riep: „Geld willen we hebben". „Sla mijn man niet, hij is ziek", riep mevrouw Goebel met overslaande stem, zich beschermend voor haar man op stellend. De ijzeren staaf trof haar op het hoofd en raakte haar linker schou der. Bloed stroomde uit de hoofdwond. De man, die geslagen had, duwde haar opzij en rukte, op zoek naar geld, de kussens van het bed. De zoons waren intussen gealarmeerd door het schreeuwen van hun vader haar be neden gekomen. „Ze vielen de indringers aan", vertel - ADVERTENTIE 66~m+ri. EAtr r>r roLoattz: IMPERIALE J. C.BOLOOOT Bij elke Boldoot deodorant nu een aantrekkelijke oude prent (25 X 35 cm) uit de twintiger jaren. Helemaal gratis! Er zijn 5 ver schillende prenten. Stuur het gou den zegel (op elke deodorant) met uw naam en adres op een briefkaart aan Boldoot, Postbus 8068, Amsterdam. U ontvangt de prent van uw keuze per omgaan de thuis. Vraag inlichtingen bij drogist of parfumerie. de de vader, „maar ze werden tegen de grond geslagen". Henk kreeg een klap met de ijzeren staaf, die even later ook het hoofd van Jan trof, toen deze pro beerde de ongewapende overvaller van achteren te overweldigen. „Het bloed spatte in het rond", aldus de politie in haar verslag. De andere, niet-gewapende overvaller vluchtte als eerste in deze consternatie door het keukenraam naar buiten. De 21-jarige Marianne kreeg toen zij de trap afkwam, nog een laatste slag op het hoofd van de ander voordat deze zijn medeplichtige door het keuken raam volgde. „Jan heeft de laatste vent nog tot aan het keukenraam achtervolgd", ver telde vader Goebel. MAASTRICHT Het politieonder zoek naar de roofmoord op de 86-jarige heer J. Martens uit Meers is vastgelo pen. Er zal een beloning van enkele duizenden guldens worden uitgeloofd voor inlichtingen die lelden tot de aan houding van degene die de bejaarde vrijgezel op 15 februari jl. in zijn wo ning om het leven bracht. De tips, die tot nu toe zijn binnenge komen, hebben de politie geen bruikba re aanknopingspunten opgeleverd. Al eerder werd de heer Martens, die zeer zuinig leefde maar" van wie wijd en zijd bekend was dat hij een vermo gen had gespaard, beroofd van twintig duizend gulden. Ook deze overval is tot nu toe onopgelost gebleven. UTRECHT Een delegatie van de School voor de journalistiek zal vol gende week dinsdag aan staatssecretaris Grosheide een leerplan voorleggen. Gelijktijdig zal men hem vertellen waarom de docenten en leerlingen te gen het besluit van de curatoren zijn om met september geen eerstejaars leerlingen toe te laten bij gebrek aan een leerprogramma. De meerderheid van de schoolgemeen schap heeft besloten zich niet al te scherp tegenover de curatoren op te stellen, vooral omdat men eerst wil af wachten hoe de bijeenkomst van de curatoren verloopt en de vergadering met de NVJ, waarop curatoren zal wor den aangevraagd naar de motieven van hun besluit. Van een onzer redacteuren) HILVERSUM Het was maandagavond rond zeven uur koud, stil en héél nat op het grote plein vóór de Expo-hal (5.500 zitplaatsen) aan de Soestdijker- straatweg; er stond maar één auto, compleet met geluidsinstallatie, waaruit christelijke opwekkingsliederen klonken, maar op de chauffeur en uw op dat moment arriverende verslaggever na hoorde niemand deze „Glorieklanken" Een half uur later was het anders; autobussen en auto's vól Billy Graham gangers stroomden het terrein op, resultaat van de Andreas-operatie, een Ame rikaans opgezette actie om niet-christenen naar de bijeenkomsten te brengen door iedere christen als een actieve „Andreas" in te schakelen. In de hal duizenden stoelen en vóórin het grote scherm van 10 bij 8 meter; aan weerszijden van het scherm stoel tjes en tafels, waaraan aan het einde van de ongeveer anderhalf uur durende bijeenkomst de mensen kunnen gaan zitten, die aan het slot van Grahams toespraak de „beslissing" genomen heb ben; zij krijgen er van één van de on geveer twaalfhonderd nazorgers een boekje („Christus kennen") en een Jo- hannes-Evangelie. In het boekje treft men vóórin de „raadgeverskaart" waarop men kan in vullen wat er gevraagd wordt (o.m. naam, adres, leeftijd, beroep) én een van de volgende drie hokjes: Aanvaardde Christus als Heiland en Heer; Zekerheid van Verlossing; Zich opnieuw aan de Heer wijden. Ook wordt gevraagd of men lid van een kerk is, zo ja van welke, en wie de predikant van deze kerk is. Dit laatste wordt ook door hen, die niet zo enthou siast over Grahams campagnes zijn, erg gewaardeerd. Graham heeft nooit zelf een kerk of een secte willen oprichten, maar werkt heel duidelijk naar de kerk toé. De nazorger vult de kaart met de betrokkene in; de kaarten worden na afloop verzameld en daarna worden de kerken ervan op de hoogte gebracht. Terug naar het begin: terwijl de vele honderden (er waren maandagavond zo'n drieduizend mensen, vooral jonge ren) binnenstroomden, golfden de klan ken van de koren van de Rotterdamse dirigent Arie Pronk steeds luider door de hal en daarna kon de tweede avond in het kader van de campagne Euro 70 beginnen. Inmiddels was ons een pers bericht ter hand gesteld, waarin verteld werd, dat zondag in totaal 80.000 men sen in 36 Europese steden naar Billy Graham geluisterd hadden van hen gin gen 947 mensen op de uitnodiging van Graham in en namen de beslissing om christen te worden; in Hilversum waren dat zo'n zestig bezoekers. In de Noorse stad Christiansand was de hal veel te klein geweest om alle bezoekers te be vatten. Zover is het in Hilversum nog niet gekomen; tot dusver bleven daar nogal wat plaatsen leeg; „u moet wel beden ken, dat er ook heel wat Nederlanders naar Antwerpen gaan", zei een comité- lid ons, die er ook op wees, dat deze week in Hilversum nog tientallen auto bussen verwacht worden met Amster dammers, Hagenaars, Apeldoorners, Groningers e.a. Tegen tien voor acht kondigde de voorzitter van het Nederlandse comité, ds. P. J. Mietes (Vrij-Evangelisch) aan dat „Dortmund" om tien voor acht zou beginnen. „Verder moeten we maar af wachten wat ze daar doen", zei hij een beetje hulpeloos. Even later was het zo ver dat de Philips-eidophoren het Dort- mundse beeld op 36 schermen konden projecteren. De lichten in de Expo-hal gingen uit en men maakte actief mee wat in de Dortmundse Westfalenhalle gebeurde: de opening en zangleiding van altijd glimlachende Cliff Barrows (al 25 jaar in Grahams team), de sa menzang, de solozang van Jimmy McDonald en het door de Joegoslavi sche tolk uitgesproken gebed. Daarna: Graham zelf. Hoewel er on geveer 2.000 jongeren in de hal zaten, bleef het de hele toespraak van de Amerikaanse evangelist bladstil. Het was een toespraak voor jongeren, waar in Graham de jeugd prees omdat zij heel wat minder materialistisch is dan de vorige natie in haar jeugd; aan de hand van Handelingen 2: 17-21 ging hij in op drie elementen waarover de jeugd NOORDWIJKERHOUT Eeii uiter mate matte vergadering. Dat 1» de voornaamste indruk die van de eerste werkdag op de laatste sitting van het rooms-katholiek pastoraal concilie in N'oordwijkerhout is blijven hangen. Het centrale agendapunt was het ontwerp- rapport over dc verkondiging, dat wil zeggen hoe de oude christelijke bood schap in een nieuwe eo zich nog sleed* veranderende wereld gebracht moet worden. Het thema van de verkondiging door een aantal schriftgeleerden in de ver gaderzaal, die kwistig strooiden met be grippen als: gegeven waarheden, be loofde waarheden en aanwezige waar heden, waarmee misschien niet de waarheid, maar toch we) de duidelijk heid geweld werd aangedaan Het debat leverde slechts voer voor theologen op. Er was weinig animo om te interveniëren, flitsende dialogen ont braken geheel en de humor toch a. ruimschoots onderbedeeld in kerxelijke vergaderingen kreeg geen kans. Kardinaal AJfrink constateerde een zeker defaitisme tn de verkondiging van tegenwoordig. Hij vroeg zich af of de twintigste eeuw nu werkelijk een zo moeilijke tijd was om hei christendom te verkondigen Tot eer. afgeronde bespreking van het rapport is het gisteren niet geko men. De matte stemming is de gehele dag niet uit de vergaderzaal geweken. Wel licht dat het pastoraal concilie zich al vast concentreert op het debat over de openingsrede van kardinaal Alfrink I van zondag, dat in het (sterk overladen) In de Romeinse tijd was het evenmin i programma zal worden ingelast, gemakkelijk, meende hij en ook Willi- j 0 TELEURSTELLEND De opmerkingen over de celibaats kwestie, die de kardinaal maakte, zijn bij heel wat delegatieleden als zeer te- brord de monnik die het christendom j in onze streken bracht had het niet eenvoudig. Hij zag dan ook geen enkele reden voor defaitisme. De vergadering is langdurig stil blij ven staan met het zoeken naar het ant woord op de vraag, hoe aan kinderen het christelijk geloof verkondigd moet worden. De meerderheid was het er wel over eens, dat een vergaande vrijheid in de religieuze opvoeding beter was dan dwang. leurstellend ervaren. Met name de pas sage waarin de kardinaal verzekerde dat hij de laatste maanden niet stilge zeten had, maar dat hij bezwaarlijk op dit moment verdere mededelingen kon doen. De delegatie is van mening dat de kardinaal wel degelijk iets meer zou kunnen zeggen, al was het maar, waar, wanneer en hoe er overleg heeft plaatsgehad. 1 kg wijtingfilets, 80 gr bloem. 1 ei, zc. 1 dl. melk, slaolie of frituurvet. De filets door een deegje halen van bloem, ei, zout ei melk en goudbruin bakken in dampende slaolie of frituurvet. Warm opdienen. Kostelijk! Vraag recepten bij uw vishandelaar of bil het Produktschap voor Vis en Vl8produkten, Wassenaaraeweg 20, Den Haag. vaak spreekt: plezier, contemplatie en hoop/1 zekerheid. Ook nu werd de spanning geleidelijk opgevoerd tot het moment der beslissing. Graham zegt dan met indringende stem: „Ik vraag u nu op te staan en pen nieuw leven te beginnen, dit is uw kans". Terwijl de mensen opstaan speelt het orgel zacht. Nog zes avonden zal Gra hams campagne Euro 70 düren; het is een gigantische onderneming, die heel veel nazorg vereist. En geld (in Neder land alleen al zo'n 120.000,-). Een be langwekkend fenomeen, waaraan niet zomaar voorbijgegaan kan worden. DEN HAAG Binnenkort is de toe stemming te verwachten van de rege ring aan Rotterdam om tussen Maas sluis en Hoek van Holland een contai nerhaven „Rjjnspoor", (kosten 170 mil joen, groot 465 hectare, gedeeltelijk in de gemeente Naaldwijk) te maken. Aan die vergunning zullen de nodige voor waarden worden verbonden. Zij zullen neerkomen op handhaven van een gordel tussen de haven en de bebouwde kernen van Maassluis en Maasland om mogelijke geluidshinder te voorkomen, het verbod tot het bou wen van industrieën langs die haven en het verondiepen van de Nieuwe Maas en de Nieuwe Waterweg om de water huishouding in evenwicht te houden. De provincie Zuid-Holland zal toe stemming moeten geven een deel van de gemeente Naaldwijk hieraan te of feren en rond 120 hectaren tuinbouw- grond elders moeten vinden. Minister ir. J. Schut (Volkshuisves ting en Ruimtelijke Ordening) heeft de Tweede Kamer gisteren een brief ge zonden waarin hij schrijft waarom de Rijksplanologische commissie en de re gering achter het Rotterdamse plan staan. UTRECHT Het Utrechtse gemeen tebestuur wil een aantal panden, die over enige jaren worden gesloopt, tijde lijk ter beschikking stellen van woning zoekende jongeren. Er zal hiervoor een beheersstichting worden opgericht. ALKMAAR De staatssecretaris van Economische Zaken. drs. L. J. M. van Son, zal een subsidieverzoek van het bedrijfschap Horeca voor een on derzoek naar de diepere oorzaken en achtergronden van de bedrijfssluitin gen en andere structurele problemen van het horecabedrijf in welwillende overweging nemen, vooropgesteld dat een vooronderzoek naar de algemene structuur in deze bedrijfssector, waar toe het bedrijfschap het Nederlands Economische Instituut opdracht heeft gegeven, voldoende perspectieven voor het welslagen van het onderzoek opent. De bewindsman heeff deze uit spraak vanmiddag in Alkmaar gedaan op het congres van de Nationale bond van ondernemers in het horeca- en aanverwante bedrijf Horeca Nederland, welke bond vorig jaar tot stand is ge komen uit eer fusie tussen de katholie ke bond Hocres en de algemene organi satie Hoera. Het is nu voor het eerst, 'at de nieuwe organisatie in congres bijeen is. Drs. Van Son voegde aan zijn uit spraak toe uitdrukkelijk te willen stel len, dat een structuuronderzoek alleen maar wegen kan aangeven, die tot ver betering van de bedrijfsstructuur kun nen leiden, maar dat het vooral van de instelling en de activiteiten van de on dernemers zelf zal afhangen of de aangegeven wegen ook inderdaad zullen worden betreden. Sprekende over de kredietverstrek king aan horeca-ondernemers, die vol gens Horeca Nederland met vernieu wing en aanpassing van de middelgrote en kleinere horecabedrijven volstrekt niet aansluit op tegenwoordige behoef ten. merkte de staatssecretaris op van mening te zijn, dat het bestaande pak ket van kredietvormen ook toereikend is voor de financiële behoeften van de horecasector. Hij had het tegendeel nog niet, kunnen constateren, wel dat er on bekendheid bestaat over de verschillen de mogelijkheden. Hij toonde zich be reid bij het bestaan van bepaalde hia ten in de kredietwetgeving, concrete voorstellen in overweging te nemen. Ook het vraagstuk van toenemende concurrentie door zg. paracommerciële instellingen, dat de organisatie zorgen baart, werd door de bewindsman ter sprake gebracht. Hij zei te overwegen om ook door middel van verscherping van het beleid met betrekking tot het verlenen van ontheffing van de ge stelde eisen voor handelskennis, vakbe kwaamheid en kredietwaardigheid de ongunstige gevolgen voor deze bedrijf stak waar mogelijk, te beperken. Op dit punt is overleg gaande met de mede be trokken ministeries, zei hij. ADVERTENTIE GOES De heer S. M. de Kort. le raar aan de Zeeuwse Muziekschool in Goes is geschorst omdat hij geweigerd heeft zich te laten doorlichten voor een tbc-onderzoek. De heer De Kort, die om principiële redenen het onderzoek weigerde, heeft in een brief aan de minister van sociale zaken zijn bezwaren uiteengezet

De Vallei | 1970 | | pagina 7