Michels: „Elftal speelt zonder enige druk" TIVCr Met bakfiets naar Londen Opstellingen Koersen Van der Helm in derde ronde SVV trok Joegoslaaf aan Tosta wellicht naar Marokko A m Den nis Law op de transferlijst orrr AxvoéUeit Woensdag 8 april 1970 HAGEL EN REGEN GEEN TIJD EK TAFELTENNIS STERK ELFTAL KRACHT GROOT VOORDEEL HARDER GEWORDEN Westduitse amateurs verslaan Oostenrijk VEEL REKIJKS KG is al bijna een eeuw specialist in koffie en thee. KG heeft dus veel ervaring en vakkennis. Daarom zet u met KGtheezakjeszo'nheerlijkgeurig kopje thee. Neem de proefnu zijn KG theezakjes extra voordelig. F El J EIS OORl) AJAX: RUSTIG EN ONTSPANNEN LONDEN Ingesloten tussen de hoge, oude huizen van Avenell Road en Highbury Hill ligt het machtige voetbalstadion van Arsenal met een capaciteit van 63.000 plaatsen. Een bijna onvindbaar stadion zonder lichtmasten, maar met schijnwerpers gemonteerd op de overkapping van de tribunes. Een prach tig decor, dat echter in grote mate teniet wordt gedaan door een grauwe vlakte, die de naam voetbalveld nauwelijks meer verdient. het stadion onder handen. Bertie Mee, een beminnelijk en vaak lachend doch driftig heen en weer rennend baasje, was nauwelijks tot praten bereid. Nadat hij zijn spelers naar huis had gestuurd alsof er straks vrijwel niets op het spel staat, deed hij de aan hem gestelde vragen af met( „Later. Komt u later maar terug, want ik heb nu geen tijd". Een teken, dat er voor Bertie Mee wél veel op het spel staat. Arsenal kan een overwinning op Ajax best gebrui ken. Daarom ook pepte hij zijn spelers op met de vertoning van de film Ajax-AC Milan, de finale van de Euro pa Cup voor landskampioenen van vo rig jaar. En pakte hij haastig koffers om zich wellicht toch af te zonderen. Maar dan op een plaats, waar niemand de naam van te weten kwam. Op de leemachtige bodem, waar schoenen ver in wegzakken, valt nau welijks gras te ontdekken. De niet weg te denken oorzaak, ook in Londen wil de lente nog altijd geen intrede doen. Gisteren maakten hagel- en regen buien het veld waarop Arsenal en Ajax vanavond hun eerste duel zullen uitvechten in de halve finales van het toernooi om de Jaarbeursbeker, nog wat zachter. Vandaar ook dat de gras mat van Highbury verboden terrein is voor zelfs de lichtste oefening. Tenminste zo werd gezegd, maar ter wijl Ajax het welige gras opzocht van Hyde Park nam manager Bertie Mee zijn pupillen wél binnen de muren van LONDON Ajax speelt vanavond tegen Arsenal in de volgende opstelling: Doel: Bals; achter: Suurbier, Vasovic, Hulshoff en Krol; midden: Rijnders, Mühren en Swart; voor: Cruyff, Van Dijk en Keizer. Arsenal komt met de volgende for matie: Doel: Wilson; achter: Storey, McNab, McLintock en Simpson; midden; Kelly •n Marinello; voor: Sammels, Radford, George en Graham. MOSKOU De Westduitser Lieck heeft tijdens de Europese tafeltennis kampioenschappen in Moskou voor een daverende verrassing gezorgd door in de tweede ronde titelhouder Surbck uit Joegoslavië met 31 uit te schakelen. De Nederlander Bert van der Helm plaatste zich via een zege op de Frans man Roesch (21—18, 26—24, 8—21, 21— 19) en de Brit Barnes (2117, 1821, 2111, 2111) in de derde ronde. Bert Schoofs en Nico van Slobbe, die zich plaatsten via de kwalificatieron den, kwamen niet door de eerste ronde. Schoofs verloor in vier sets van de En gelsman Hydes en Van Slobbe moest in drie sets zijn meerdere erkennen in de Westduitser Ness. Zowel de Nederlandse kampioene El len Klatt als Aukje Wynia kwam niet door de voorronden. Ellen Klatt verloor met 31 van de Engelse Williams en Aukje Wynia met dezelfde cijfers van de Bulgaarse Rangelova. In het ge mengd dubbel spel werden de Neder landse combinaties Klatt-Schoofs en Van der Helm-Wynit uitgeschakeld. SCHIEDAM SVV heeft een twee de Joegoslaaf aangetrokken. Naast Vla dimir Ciric, die al in Schiedam speelt, heeft de in nood verkerende eredivisie club Slobodan Dutina aangetrokken. Dutina zal zondag al, in het vriend schappelijke duel van SW met DFC in Dordrecht, zijn debuut op de Nederland se voetbalvelden maken. SAO PAULO De bekende Brazi liaanse voetballer Tostao zal, zoals het Invloedrijke dagblad „Journal dos Sports" dinsdag meldde, het komende seizoen voor een Marokkaanse club uit komen. Enige rijke Marokkaanse za kenlieden zouden ter popularisering van de voetbalsport in hun land bereid zijn elke prijs voor de „tweede Pele" te betalen. Ook zouden zij geïnteresseerd zijn in vijf spelers van Santos, te weten Alberto, Rilbo, Joel, Lima en Coutinho. HILVERSUM Uitslagen koersen in Hilversum: Bronchoprys eerste afdeling. 1. Han- nie Judson W. (J. van Buytene) 1.33.8., 2. Ivan Hanover, 3. Hea du Commerce. W. 33.30, pl. 5., 7.20 en 2. kop.. 14., cov. 25.40, trio 1.732,30. Bronchoprys tweede afdeling. 1. Gol den Wish (J. van Dooyeweerd). 1.28.8. 2. Hollyane, 3. Ideal Buitenzorg. W. 6.40. pl. 1.80, 2., kop, 11.70, cov. 5.70. Kariboeprys: 1. Hea Alkestis V. E. (M. van Leeuwen) 1.26.2, 2. Gert Jan, 3. Fair Lady. W. 3,10, pl. 2.10, 2.10, 1.60, kop. 11.10, cov, 5.20, trio 110,10 Feniksprijs: 1. Gavotte R. (J. Wage naar jr.) 1.29.7, 2. History Jewel, 3. Ina. W. ƒ4,-, pl. ƒ2,20, ƒ5,30, kop. 17.30, cov. 5.50. Minkprijs: 1 Domar Scotch (J. v. Dooyeweerd) 1.23.9. 2. Exclusief du Commerce, 3. Freddy Scotch. W. J 1.80, pl. 1.40, 1.80, 1.80, kop. ƒ3,-, cov. ƒ4,70. Colibriprijs: 1 Dochter van Our Bon- ni (F. J. Eerenberg) 1.23.2., 2. Generaal Padau B., 3. Ex Nancy. W. ƒ26,30, pl. 2.50, 1.40, 1.60, kop ƒ5.60, cov. ƒ3,20, trio 1.107,40. Merinoprys: 1. Gamin B. (M. Bouw huis) 1.27,5, 2. Glittering Jewel, 3. Fille d'Unique. W. ƒ4.20, pl. 1.70, 2., 3., kop. 14.20, cov. 5,-. Maraboeprys: Edel Hollandia (H. A. van Ooijen) kmtijd 1.25.1. 2. Erickson R. 3. Daisy Norton winned ƒ4,60 plaatsen 2,10. 1.90 en 2,90 koppel 10,20 cov. 6,30 trio 371,10. Kakatoeprijs: 1. Hielke D. (H. J. Pools) kmtijd 1.27.7. 2. Hornblower, 3. Honey Six winned 5 plaatsen 2,20 en 2,20 koopel 8,40 cov, 5,50 totaalom zet 209.401,-. De uitslagen van de inhaalwed strijden die dinsdagavond werden ge speeld in de Bundesliga, waren Hertha BSC-Hannover '96 1-1; Alemannia Aken Hamburger SV 0-2. „Drie seconden dan", zei Mee, toen hij met de inpakvertoning klaar was. „Ajax? Een sterk elftal met schitteren de individualisten, als Cruyff, Keizer en Swart. U denkt toch niet dat wij de wedstrijden tegen Liverpool al vergeten zijn! Ajax moet wel sterk zijn, anders had het elftal nooit de halve finales gehaald", „Blessures?" Fijntjes lachend: „Mari nello is licht geblesseerd, maar dat valt dacht ik wel mee". Hoe dacht u Ajax te bestrijden? „Aanvallend. Tenslotte moet je thuis je slag kunnen slaan". Vindt u het Jaarbeurstoernooi be langrijk en slaat u het hoog aan? „Als het elftal van Ajax erin mee speelt, moet het wel belangrijk zijn en moet ik het toernooi ook hoog aan slaan". Bij die vriendelijke woorden aan het adres van de tegenstander hield Bertie Mee het. Driftig rende hij weer van het ene kantoor naar het andere. De zaken, zijn zaken, moeten tenslotte perfect ge regeld zijn. Arsenal kwam tenslotte al heel ver. En Mee ziet niets liever dan dat hij dit werk tot het einde zal moeten afmaken. Slechts twee doelpunten moest zijn elf tal in de acht voorgaande wedstrijden teverstaan. Terwijl de resultaten, in de wedstrijden behaald, toch sterk duiden Een partüjtje in Hyde Park. Aan de bal Van Dijk. Links Hulshoff en in het midden Suurendonk. si) ort op kracht: Glentoran 3-0 en 0-1, Spor ting Lissabon 0-0 en 3-0, Rouan 1-0 en 0-0, Dynamo Bacau 2-0 en 7-1, Voor Ajax betekent het treffen een nieuwe confrontatie met het zakelijke Engelse voetbal. Gehuisvest in het prachtige Lancaster Gate Hotel aan Bayswater Road met uitzicht op Hyde Park, bereidt oefenmeester Rinus Mi chels zijn sterrenteam rustig voor op de wedstrijd. Rustig en ontspannen, want de Ajax- trainer ziet de wedstrijd zeker niet als een onoplosbaar probleem. Michels: „Het elftal speelt zonder enige druk en dat is een groot voordeel". „De ruime voorsprong in de competi tie heeft daar natuurlijk toe bijgedra gen, maar we zijn ook ons wel be wust dat het bij lange na geen echt Eu ropa Cupduel is". „Er staat dus minder op het spel en dan kijk je er ook wat gemakkelijker tegenaan. Niet dat wij nu willen verlie zen, maar het is toch anders. Europa Cup is moordend; wedstrijden om de Jaarbeursbeker zijn uitstekend om het internationale contact niet te verliezen. Daar hebben wij in dit toernooi veel baat bij gehad. Die internationale erva ring heeft de spelers zelfbewuster ge maakt, terwijl de nieuwelingen nu ook tenminste weten waar ze aan toe zijn als we kampioen mochten worden". Dick van Dijk. Nico Rijnders en Ger- rie Mühren onderstreepten slechts de mening van hun „baas". Van Dijk: „Ik geloof dat ik door die wedstrijden weer in vorm ben geko men". Nico Rijnders: „Ik ben harder gewor den, ik heb professioneler leren den ken". Gerrie Mühren: „Je spelinzicht gaat enorm vooruit. Je gaat gedurfder spe- Ajax' trainer Michels (links op de voorgrond) bespreekt in Hyde Park de tactiek met zijn spelers voor het duel met Arsenal. Rechts op voorgrond Krol. Op de achtergrond van links naar rechts Keizer, Van Dijk, verzorger Salo Muller, Suurbier, Cruyff. Bennie Muller en Vasovic. len en je weet waarvoor je het allemaal doet". Arsenal - Ajax; het zal toch een zwa re wedstrijd worden. Naar schatting veertigduizend toeschouwers zullen twee elftallen zien strijden die eerst moeten afrekenen met de bepaald win terse omstandigheden. En dat is voor goed voetbal geen prettig vooruitzicht. MANCHESTER Denis Law. de Schotse international van Manchester United, is dindsdag door zijn club op de transferlijst geplaatst. Manchester Uni ted vraagt voor de dertigjarige Law een bedrag van 60.000 pond (ruim een half miljoen gulden). Sit Matt Busby, de general-manager van Manchester United zei over het be sluit om Law op de transferlijst te plaatsen: „Wij vinden 't beter voor Law dat hij van club verandert. Hij heeft de laatste twee jaar nogal gesukkeld met blessures en het is voor hem beter er gens anders opnieuw te beginnen". Denis Law, die 42 keer voor het Schotse elftal uitkwam, is enkele ma len betrokken geweest bij spectaculaire transfers. Na zijn prof debuut bij Hud- dersfield Town ging Law in 1960 voor 50.000 pond over naar Manchester City. Het was destijds een recordbedrag, dat een Britse club voor een speler over had. Een paar jaar later betaalde het Italiaanse Torino 100.000 pond voor de Schot. In 1962 keerde Law echter weer terug naar Engeland. Manchester Uni ted moest toen voor hem 115.000 pond betalen. WENEN Het Westduitse amateur voetbalelftal heeft dinsdagavond in Wenen met 2-0 gewonnen van Oosten rijk. Zes weken geleden speelden de Westduitsers in Meppen gelijk tegen Nederland met 1-1. Zij bereikten met. hun overwinning niets. Zuidslavië had zich uit deze groep reeds geplaatst voor de halve finales van het toernooi om de Europese beker voor amateurlanden teams. Op 1 mei spelen de Zuidslaviërs in de Italiaanse landstreek Toscane tegen Ne derland. u zet lekkerder thee met KG theezakjes Coudmerk IH"ZAKJEt f HARWICH Een voor Engeland vreemdsoortig vervoermiddel be woog zich gisteren over de weg van Harwich naar Londen: een bakfiets met motor Op het zadel een man met een kale carnavalsschedel, knalrode feestneus, een knalrode malle bril en hoed van het soort lachen-gie- ren-brullen. Reisdoel: Highbury, waar Ajax vanavond tegen Arsenal speelt. Deze supporter van de Amster damse club was de Hagenaar Leo- nardus Geutskens (44) „Ik weet het niet meer precies" die maan dagmiddag is vertrokken voor zijn reis naar Londen. Op de nachtboot van Hoek van Holland naar Harwich had hij ai veel bekijks; vooral de vrachtwagen chauffeurs aan boord vonden het prachtig. „Ze hebben gelachen, meneer, ze hebben blauw gelegen", zei hij kern achtig, terwijl hij zijn motortje aan trapte. In de bak lag zijn maat, de Hoge- naar Ap Ligtvoet (30), zonder feest- attributen en veel comfortabeler dan Geutskens, die bloot stond aan flinke regenbuien. De hele bakfiets, die ze voor twee tientjes kochten, is in de kleuren van Ajax rood-wit geschilderd. Er staat op: „Al moeten we kruipen over zee, toch gaan we met Ajax mee", En ..We zetten alles op z'n kop, geen club die Ajax klop". Of ze kaartjes hadden, vroegen we de Hagenaars. „Tickets? Ja, reken maar meneer." tijdelijk van 98 voor Eenzijdig zijn ze ook niet. „Wat", vertelde de man met de neus die een wit gewaad aan had, „als Ajax niet speelt, dan zijn we voor Feijenoord." Op hun bakfiets prijkt onder meer een foto, die in Parijs is ge maakt van dit vervoermiddel toen e er voor de wedstrijd tegen Benfi- ca waren. Wie vandaag wint? „Ajax zit goed hoor, meneer", al dus Geutskens terwijl hij, van de boot komend, linksaf sloeg, de weg naa. de stad Harwich op in plaats van rechtsaf naar Londen. TH

De Vallei | 1970 | | pagina 12