Hannie sticht Vrouwelijke Inspraak Partij" (VIP.) Rebellen willen door ontvoeren diplomaten hun regering in diskrediet brengen Discussie over literatuur als Multatuli-herdenking „Wij willen de mannen gaan aanvullen" Walden en Muyselaar deze zomer op tv RONOtitie Heer Bommel en de Blijd- scbapper Henk Neumann (Instituut Vredesvraagstukken): Vanavond op Nederland I: programmaos l Jack Dixon nu definitief weg bij de TROS Geploeter Reacties MARTEN IOONDEK STRIP TELEVISIE TELEVISIE RADIO DONDERDAG 9 APRIL 1970 Hannie van der Sterre-de Bruijn: Wij willen de mannen alleen maar aanvul len. In het Brabantse Geldrop betekent de afkorting VIP niet „Very Important Person", maar Vrouwelijke Inspraak Partij. Oprichtster Hannie van der Sterre-de Bruyn (37) zegt onmiddellijk agressief: „Zijn wij vrouwen soms niet belangrijk?" De Vips bestaan pas sinds een week. Zij hebben hun partij opgericht om in juni mee te kunnen doen aan de ge meenteraadsverkiezingen. Zij willen in Geldrop ten minste een zetel in de raad zien te veroveren. „Er zit geen enkele vrouw in de raad. Dat is toch een vreemde zaak voor de volksvertegenwoordiging" vindt opper- Vip Hannie van der Sterre, die voorzit ster en lijsttrekster is van de nieuwe partij. Zij vindt, dat in onze maatschappij „vrouwen even hard worden gediscri mineerd als negers. In theorie hebben de vrouwen wel dezelfde rechten als mannen, maar in de praktijk komt er geen fluit van terecht." Zij heeft in de eerste week van het Vip-bestaan al zo'n zestig Geldropse vrouwen weten te mobiliseren die lid zijn geworden en bereid zijn hun was tobbe leeg te laten lopen en op de bar ricaden te klimmen. Zij weigert zichzelf een Dolle Mina te noemen. „Die meiden doen natuurlijk verschrikkelijk goed werk", zegt zij. „Maar de Dolle Mina's willen niets met politiek te maken hebben, terwijl wij vinden dat je juist via de politiek het snelst op de .plek terecht kunt komen, waar de wetten worden gemaakt. De Dolle Mina's hebben voor ons de weg gebaand. Dank zij hen is de tijd nu rijp voor ons Vips." Opper-Vip Hannie zit boordevol kri tiek. „Als onze regering inderdaad het gezin van de staat is, waarom zit daar dan maar één vrouw aan tafel? Nee, denk niet dat wij Vip's tegen de man nen willen gaan ageren. Dat is helemaal niet nodig. Wij willen de mannen alleen gaan aanvullen. Mannen missen name lijk twee essentiële eigenschappen: vrouwelijke visie en intuïtie. Dat kan onze inbreng zijn." Wij mannen blijken het in de ogen van Hannie van der Sterre uitstekend te doen. Daarom is zij ons genadig en wil met haar mede-Vips ook iets voor ons gaan doen: vechten voor kortere werktijden voor de mannen. Want Han nie vindt dat wij mannen het zo druk hebben met ons dagelijks geploeter, dat wij te weinig tijd hebben om over es sentiële maar vaak subtiele vraagstuk ken van onze samenleving na te den ken. Misschien begint voor de vrouwen in Geldrop de victorie. Aan Hannie van der Sterre zal het niet liggen. „O.ize maatschappij bestaat uit mannen en vrouwen. Waarom hebben alleen de mannen het dan voor het zeggen en moeten wij vrouwen onze mond hou den? De wereld zit te schreeuwen om intellect. Onderzoekingen hebben aan getoond dat vrouwen tenminste even intelligent zijn als mannen. Waarom la ten wij dan de helft van het beschikba re intellect ongebruikt liggen? Juist: Omdat het vrouwelijk intellect is." Hannie van der Sterre verzekert ge ruststellend dat het beslist niet de be doeling van de Vips is de mannen de macht uit handen te gaan nemen. „Mannen hebben het nou eenmaal erg druk en komen aan veel zaken hele maal niet toe. Laat ons vrouwen die vraagstukken dan opknappen. Een vrouw wil niet alleen kinderen op de wereld brengen en hun te eten geven. Zij wil ook weten of dat eten goed is. Zij wil op dat punt wat meer inspraak. Hetzelfde geldt voor de woningbouw, de ruimtelijke ordening, de milieuhy giëne, enzovoort." Het zijn allemaal punten die genoemd worden in het programma van de Vrou welijke Inspraak Partij. Daar staat ove rigens nog veel meer in: de Vips willen dat in iedere gemeentelijke commissie ten minste een vrouw komt te zitten. En wat betreft de milieu-hygiëne zegt Vip Hannie: „Wij vrouwen eisen dat er betere maatregelen worden ge nomen, om ons nageslacht te bescher men tegen bijvoorbeeld water- en luchtverontreiniging. Het wordt boven dien hoog tijd dat de overheid het pu bliek nu eindelijk eens onomwonden vertelt welke vieze gevaren ons en ons nageslacht bedreigen. Als er maatrege len genomen moeten worden zoeken mannen het vaak in slappe compromis sen." De Vips willen ook dat de overheid wat meer werk maakt van onderwijs vernieuwing en dat de ouders wat meer inspraak krijgen. Zij willen ook dat er gratis kleuter-speelzalen komen, om de moeders meer gelegenheid te geven er gens een baan te zoeken. „Het is toch belachtelijk", zegt Han nie van der Sterre, „dat veel vrouwen die een baantje hebben gezocht een schuldgevoel hebben omdat zij denken hun gezin te kort te doen? Ik ben. ervan overtuigd, dat wanneer de moeders be tere ontplooiingskansen krijgen, zij hun kinderen straks in een betere wereld kunnen zetten." Partij in Geldrop een openbaar gehoor Vanavond zal de Vrouwelijke Inspraak houden, waar alle vrouwen uit de ge meente hun wensen kenbaar zullen kunnen maken en waar over het begin selprogramma zal woreen gediscus sieerd. Opper-Vip Hannie is ervan overtuigd, dat het zal stormlopen. Zij krijgt dagelijks tientallen reacties bantse gemeenten zoals Someren en Die reacties komen ook uit andere Bra- van vrouwen die hun steun toezeggen, komst tegemoet, omdat zij verwacht dat Bergeyk. Hannie ziet opgewekt de toe- ook in die gemeenten het klimaat lang zaam maar zeker geschikt wordt voor afdelingen van de nieuwe partij. En als het allemaal toch op een fias co uitloopt? Vip Hannie: „Dan hoop ik dat het.een stimulans voor de vrouwen is geweest om nou eindelijk eens wakker te wor den". Ongeveer drie jaar geleden is het begonnen: kleine groepjes revolutionairen, meestal uit arme landen, gin gen overal op de wereld vliegtuigen kapen en hoge autoriteiten ontvoeren. Dit weekend een crisis: de Westduitse diplomaat von Spreti werd in Guatemala vermoord omdat de Guatemalteekse regering weigerde de eisen van de rebellen in te willigen. ¥"kEN HAAG In een paar kamer- -L/ tjes van de Drie Stoepjes aan de Haagse Prinsengracht is de 44-jarige Henk Neumann sinds 1 maart bezig het Nederlands Instituut voor Vredes vraagstukken van de grond te krijgen. Het is een hoog gebouw. Het ademt een sfeer uit het verleden. Henk Neu mann heeft nog niet eens een reser- vestoel om bezoekers te ontvangen. Het Nederlands Instituut voor Vre desvraagstukken is door de Neder landse regering ingesteld, mede op ad vies van de Koninklijke Academie voor Wetenschappen. Over een half jaar zal er onder lei ding van Henk Neumann een staf van zestien mensen zich met de vrede gaan bezighouden in Den Haag. Als er een stoel is opgediept begint het gesprek: Moeten de acties tegen vliegtui gen en diplomaten worden gezien als een nieuw soort oorlog? „Er is nog geen enkel onderzoek in gesteld naar dit verschijnsel. Tot nu denken vele mensen nog geschokt aan een soort gewone misdaad. Het wordt echter met de dag duidelijker dat na-' t.ionale verzetsgroepen in arme landen de Westerse samenleving willen tref fen op zeer gevoelige plaatsen. In fei te laten zij ons onze machteloosheid zien: een diplomaat kun je niet be schermen met atoombommen." Z(jn deze acties het resultaat van een nuchter uitgestippelde strategie? „Dat geloof ik niet. Via de moderne communicatiemiddelen noemen de re volutionairen overal ter wereld wel kennis van eikaars methoden en suc cessen. Zij weten zich kansloos als zij met klassieke middelen vechten: hun vorm van actie kost weinig geld, wei nig mensen en boekt een groot ef fect." VE/'at willen ze met dergelijke acties bereiken, behalve de directe doe len als het vrijlaten van gevangenen? „Ze tasten onze min of meer gehei ligde instituten aan. Als men een am bassadeur zo moet gaan beschermen dat hij in feite niet meer buiten zijn zwaarbewaakte ambassade kan ko men, dan kan men net zo goed de héle diplomatie opgeven." „Een belangrijker effect is echter dat ze de regering tegen wie ze rebel leren, in diskrediet brengen. Na de dood van Von Spreti is al gezegd dat de Verenigde Staten Guatemala met economische sancties hadden moeten dwingen de eisen van de rebellen in te willigen". Als zo'n regering dat al doet, dan geeft zij de wettelijke orde prijs. „Dat is nu juist de verrassende mo gelijkheid. De regeringen in vele La tijns-Amerikaanse landen, die de be volking dikwijls met bruut geweld in een sociaal onduldbare positie houden, zulllen dit stelsel binnen afzienbare tijd wellicht niet kunnen handhaven." Acht u de acties misdadig? „Het ontvoeren en doden van on schuldige mensen is natuurlijk vol gens algemeen menselijke norm mis dadig. Dat kun je ten overvloede nog eens laten vaststellen door een inter nationaal congres, maar wat schiet je ermee op? De revolutionairen hebben in La tijns-Amerika al op vele manieren ge poogd het geweld van de heersende klasse te breken. De volksopstanden op het platteland zijn mislukt. Nu hebben ze hun acties naar de grote steden verplaatst. De rebellen zullen zich wei nig aantrekken van een internationaal congres." Wat kan men op dit moment te gen de acties doen? „Heel weinig. Als er weer een diplo maat wordt ontvoerd en met de dood bedreigd, kan zo'n regering weer wei geren de eisen van de rebellen in te willigen. Nu het Westen heeft gezien dat de nationale rebellen hun dreige menten ook uitvoeren, zal zo'n rege ring in een onmogelijke positie ko men. Geeft zij toe dan treedt er voor de huidige machthebbers een gezags- schemering in, die de kans op het De heer Henk J. Neumann begon zijn loopbaan als redacteur-buiten land bij het rooms-katholieke dag blad De Tijd. Ongeveer tien jaar ge leden ging hij het buitenlandse nieuws voor de televisie van de KRO becommentariëren. Dit vergde op den duur zoveel tijd dat hij in vaste dienst bij de KRO kwam. En kele maanden geleden werd hij uit genodigd directeur te worden van het op te richten Nederlands Insti tuut voor Vredesvraagstukken. Dit instituut zal een trefpunt worden voor studie en informatie: de moge lijkheid is aanwezig dat het in de toekomst, evenals de Sociaal Econo mische Raad, de regering periodiek rapport zal uitbrengen over de ont wikkelingen in de wereld op het ge bied van oorlog en vrede. welslagen van een sociale revolutie vergroot." A^erwacht u dat dergeljke acties in hoeveelheid en soort zullen toe nemen? „Dat ligt eraan of zij op den duur doeltreffend zullen blijken. Voorlopig verwacht ik wel een uitbreiding. De rebellen zullen vooral blijven zoeken naar verworvenheden die voor het Westen een zekere onaantastbaarheid hebben en die tevens moeilijk te be schermen zijn." Is dit het b egin van een kracht meting tussen de rijke en de arme wereld? „Dat hoort men hier en daar. soms door gezaghebbende lieden wel bewe ren. Ik geloof dat we dit stadium nog niet hebben bereikt. De acties maken nog een zeer incidentele indruk, zij worden niet centraal uitgedacht en geleid; van een oorlog in de klassieke betekenis is dan ook nog geen spra ke." Kan een doeltreffende ontwik kelingshulp deze krachtmeting voor komen? „Ik vind dit schrikbeeld geen argu ment voor ontwikkelingshulp. Als de rijke landen zich zo steun laten af dwingen, dan wordt het chantage. Ont wikkelingshulp moet steunen op de menselijke overweging dal op deze wereld niet tweederde van de mens heid mag hongeren terwijl eenderde in overdreven welstand leeft," Al schijnt de uitgever zijn verza melde werken nog niet aan de straatstenen kwijt te kunnen raken, toch is Multatuli (1820-1887) een van onze grootste schrijvers uit de negentiende eeuw. ja uit onze gehele literatuurgeschiedenis. Er wordt te genwoordig veel over engagement in de letterkunde gesproken en ge schreven, maar Multatuli (pseudo niem voor Eduard Douwes Dekker) was in zijn tijd al een geëngageerd schrijver avant la lettre. of liever: avant l'engagement. Denk maar aan zijn destijds toch wel goed verkoch te, zelfs beroemde „Max Havelaar". Nu het 150 jaar geleden is, dat Mul tatuli geboren werd. heeft de Maat schappij der Nederlandse letterkun de in samenwerking met de VPRO een discussie over „schrijvers en po litiek" georganiseerd, die vanavond via Nederland 1 vanuit het Konink lijk Instituut voor de Tropen (sic!) door de VPRO-televisie zal worden uitgezonden. Dit programma is het derde dat de VPRO-televisie dit seizoen in sa menwerking met genoemde maat schappij op het scherm brengt. Eer der zagen we al de weliswaar om streden, maar toch als tv-hoogtepunt geboekstaafde huldiging van Gerard Kornelis Franciscus van het Reve en een bijeenkomst waarop hedendaag se dichters „Poëzie in de wintertuin" voordroegen. Ook deze avond zal (na genoemde twee literaire avonden, na de onvergetelijke documentaires over tekenaar Peter Vos en Ierland, na de Beckett-cyclus) wel weer aan tonen, dat onze kleinste grote om roepvereniging alleen al op grond van de. kwaliteit en de moed die zij in haar talrijke eigen produkties stopt, alle recht van voortbestaan heeft./ Min of meer onofficieel heeft de vanavond uit te zenden bijeenkomst de ondertitel „Van Multatuli tot Mu- lisch" meegekregen. Terecht, want de sohrijver van „Max Havelaar" en de auteur van „Bericht aan de rat tenkoning" hebben niet alleen de eerste drie letters van hun naam ge meen, maar ook en vooral hun aard van geëngageerd schrijver. Harry Mulisch behoort dan ook tot degenen die tijdens de discussie het woord zullen# voeren. Verder horen en zien we onder anderen Hella Haase (gebo ren in het Indië waar Douwes aDek- ker over schreef), de Vlamingen Hugo Claus en Herman Olaeys, de al heel erg vertrouwde tv-verschijning Godfried Bomans en de ook in N.O.-Indië gewerkt hebbende Wil lem Brandt, als literair criticus van ons blad u natuurlijk welbekend. De discussie beperkt zich echter niet tot het engagement in de litera tuur. Ook het engagétaent in de an- 6869 Het gezelschap van de heer Zwad der monterde heer Bommel wat op. „Het isj mooi om een geestverwant te ontmoeten", sprak hij terwijl hij met gulle hand de glazen nog eens vol schonk. „Het maakt warm van binnen. En dat isj nu net wat ik nodig heb. Sta als heer overal alleen voor. Zou prettig zijn om Joost gelukkig te maken. Mij ook. leder een bedoel ik. Iedereen gelukkig. Nu isj iedereen melig en zsjuur. Weet niet hoe datj komt... hebben het nog nooit zo goed gehad, alsj u begrijpt wat ik be doel..." „Een héél mooie wens!" prees de gast. „Ik wil daar graag aan meewerken; te meer omdat ik het middel tot verlichting ken". „O, ja?" riep heer Ollie verrast uit. „Dat is toevallig! Ik ben door de storm en ontij naar het kerkhof gegaan om goe de krachten op te roepen. Maar er kwam niemand hoojr. Ik stond er alleen totdal u langskwam. Wat isj dat voor een mid del?" „Het is heel eenvoudig", verklaarde de ander. „Om gelukkig te kunnen wor den moet men eerst de wegen der smart bewandelen. De hovenaardij en de winde righeid moeten worden uitgebannen, be grijpt u wel? Nu. daarvoor\ken ik het middel dat ik door vasten en meditatie gevonden heb". Heer Bommel voelde de laatste zorgen van zich afglijden. Hij stond op en begaf zich met onzekere tred naar de deur om zijn bezoeker de logeerkamer te wijzen „Ik ben blij, datj u me helpt", zei hij terwijl hij hem warm de hand drukte. „Nu kan ik rustig gaan sjlapen..." dere kunstvormen wordt onder de loep genomen en er zullen dan ook enkele niet-schrijvende kunstenaars het woord voeren. Om de zaak hele maal democratisch te maken heeft ook het publiek een stem in het ka pittel. Het kan dus weer een avondje worden waarvoor je, net als bij d« uitzending van een belangrijke voet balwedstrijd, op het randje van j« stoel kunt gaan zitten. Dat noemen ze dan het engage ment van de televisiekijker! Deze zomer zal de AVRO twee programma's uitzenden, die zijn samengesteld rond revuester ren Willy Walden en Piet Muyse laar. Een beeld uit het eerste pro gramma: (links) Piet Muyselaar en Willy Walden tijdens een scène. In het Gelders programma van de RONO wordt vrijdag het programma „Zo maor der tussendeur" gewijd aan het orkest The Moodchers uit Borculo. Tevens treedt op de zanger Harry Orlando uit Zutphen. Het programma wordt samengesteld door Bert Witteveen. In hetzelfde programma wordt in het onderdeel „Universitair-univer- seel" aandacht besteed aan de uni versiteit te Nijmegen. -De tentoon stelling „Spelenderwijs", die van 12 tot en met 26 april gehouden wordt, wordt o.a. in een reportage belicht. Het Gelders programma kan wor den beluisterd op golflengte FM 96.2 of kanaal 31 en wel op dinsdag avond tussen 18.30 en 19.15 uur- en op vrijdagavond tussen 19.15 en 20.00 uur. Jack Dixon, hel per 13 februari uit zijn functie ontheven hoofd-dra- ma van de Tros-televisie, is defini tief bij de Tros weg. Tussen hem en het bestuur van de omroepvereniging is een zodanige regeling getroffen, da Dixon niet meer voor de Tros zal werken maar wel zijn salaris tot 1 oktober krijgt uitbetaald. Mr. J. Landré, directeur van de Tros, heeft dit gisteravond beves tigd. Hij zei, dat er tussen Dixon en de Tros „in gezamenlijk overleg een prettige oplossing" was gevonden. Dixon, tegen wie bij het geweste lijk arbeidsbureau in Hilversum een ontslagaanvraag was ingediend, zou vorige week op staande voel. zijn ontslagen omdat hij in werktijd van de Tros andere betaalde opdrachten zou hebben verricht. NEDERLAND 18.45 NOS: (K) Fabeltjeskrant. 18.55 NOS: (K) Journaal. 19.04 VPRO: (K) Waar zijn de negers van vroeger, animatiefilm. 19.20 (K) Wereld op wielen, informatief programma. 20.00 NOS: (K) Jour naal. 20.20 VPRO: Schrijvers en politiek: discussieprogramma. 21.20 (K) Dagboek van een Oproer kraaier... (3) Rebelse liederen uit allerlei landen en eeuwen. 22.00 Schrijvers en politiek vervolg. 22.30 NOS: (K) Journaal. 22.35- 23.05 TELEAC: Bij leven en wel zijn (les 12 herh.) NEDERLAND II 18.45 NOS: (K) Fabeltjeskrant. 18.55 NOS: (K) Journaal. 19.04 NOS: Scala: informatief pro gramma. 19.30 Van Gewest tot Ge west. 20.00 NOS: (K) Journaal. 20.20 TROS: (K) De dief van Was hington, film. 21.10 (K) Nina Si- mone, zang en piano: Blues, spiri tuals, songs en musical-liedjes. 22.00 (K) Vrouwen alleen, serie. 22.20 CVK/IKOR: Tot onze diepe droefheid (1): Levensecht, docu mentaire over sterven, dood, rouw en na-bestaan. 22.50-22.55 (K) Journaal. DUITSLAND I (Reg. prog.: NDR: 18.00 Hobby programma. 18.30 (K) Actualiteiten. 18.45 (K) Zandmannetje. 18.55 Nord- schau-magazine. 19.26 (K) Ein Jahr mit Sonntag, TC-serie 19.59 pro- grammaoverzicht. WDR: 18.00 (K) Gefahrlicher Alltag, TV-serie. 18.30 (K) Voor de kleuters. 18.40 Actuali teiten en nieuws. 19.25 (K) Treff- punkt New York, TV-film. 20.00 (K) Journaal en weerbericht. 20.15 (K) Wie ein Blitz, detectivefilm. 21.25 (K) Kontraste. TV-serie. 22.10 (K) Journaal, commentaar en weerbe richt. 22.30 Muzikaal filmportret. DUITSLAND II 18.05 (K) Actualitieten en muziek. 18.40 Miss Molly Mill, TV-film. 19.10 Patricia, kort TV-spel. 19.45 (K) Nieuws, actualiteiten en weerbericht. 20.15 (K) Ein süsser Fratz (Funny Face), musical-film. Aansluitend: nieuws. 21.55 Politieke uitzending. 22.40 (K) Nieuws en weerbericht. DUITSLAND I 10.00 Nieuws. 70.05 Journaal van gisteravond. 10.30 Volksmuziek. 10.55 Unwiederbringlich, TV-film. 12.50 Internationaal persoverzicht. 13.00- 13.30 Journaal. 16.35(K) .Nieuws. 16.40 Voor de kinderen. 16.50 Idem. 17.10 Idem. 17.20 (K) Muziekpro gramma. 17.55-18.00 (K) Nieuws. DUITSLAND II 17.00 Wir und die anderen, serie. 17.30 (K) Nieuws en weerbericht 17.35 Sport. HILVERSUM I AVRO: 7.00 Nieuws. 7.11 Ochtend gymnastiek. 7.20 Lichte grammo- foonmuziek. (8.00 Nieuws; 8.11 Ra diojournaal; 8.30 De groenteman). NOS: 9.00 Internationaal Spectrum: klassieke en moderne muziek (opn). (9.35-9.40 Waterstanden). AVRO: 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Ar beidsvitaminen (gr). 11.00-11.02 Nieuws). 11.30 Zuid-Nederlands Trio- moderne muziek. 11.55 Beursberich ten. NOS: 12.00 Blik op de wereld populair programma over ontwikke- I ingshulp. Overheidsvoorlichting 12.30 Uitzending voor de landbouxv NOS: 12.40 Stereo: Licht instrumen taal trio. 12.50 Recht en slecht, praatje. 13.00 Nieuws. VARA: 13.11 Actualiteiten. 13.20 Stereo: Semi- klassiekc muiziek (gr). E.O.: 14.00 Ra dio-magazine, met gewijde muziek en lezingen. NOS: 15.00 Stereo: As- pekten van de kamermuziek: Oude en klassieke kamermuziek (opn). 15.45 Toerismo: toeristische infor matie uit binnen, en buitenlnad. VPRO: 16.00 VPRO-vrijdag: geva rieerd programma. 16.00 Nieuws 17.55 Mededelingen; 18.00 Nieuws; 18.20 Uitzending Dc Vrije Gedachte; 19.30 Nieuws). VARA: 21.00 Stereo: Nederlands Kamerorkest en solisten: eigen composities. 22.30 Nieuws 22.40 Mededelingen. 22.45 Actualitei ten. 22.55 Stereo: Prettig weekend: Licht gevarieerd platenprogramma. 23.55-24.00 Nieuws HILVERSUM II KRO: 7.00 Nieuws. 7.11 Het leven de woord. 7.16 Stereo: Bandinerie: klassieke muziek. (7.30 Nieuws; 7.32 Actualitieten; 7.50 Overweging: 8.00-8.10 Nieuws.) 8.30 Nieuws. 8.32 Voor de huisvrouw. 9.40 Schoolradio. 10.00 Stereo: Aubade: Klassieke mu ziek (gr.). 11.00 Nieuws. 11.03 Voor de zieken. 11.54 Bericht SUS-Actie. 12.00 Stereo: Van twaalf tot twee. gevarieerd programma. (12.22 Wij van het land: 12.26 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw 12.30 Nieuws; 12.41 Actualiteiten; 13.00- 13.05 Raden maar 14.05 Schoolra dio. 14.30 Stereo: Licht ensemble met zangsoliste. TROS: 14.55 Stereo: Concert a la Carte: verzoekplaten - programma van operamuziek. 16.00 Nieuws. 16.03 Discodrive-in: de showbusiness op de korrel geno men. 17.00 Persoverzicht. 17.15 Sportkom'pas. 17.45 Actualiteiten. NCRV: 18.00 Stereo: Bussumse koor vereniging: lichte muziek. 18.19 Uit zending van de Anti-Revolutionaire Partij. 18.30 Nieuws. 18.41 Actuali teiten. 19.00 Wereldpanorama. 19.10 Gewijde muziek (gr.). 19.40 Wijd als de wereld: wekelijkse internationale oriëntatie in kerk, zending en oecu mene. 19.50 Volksmuziek. 20.05 Her vormd wordt hervormd: vragen en antwoorden rond de Algemene Kerkvergadering van de Ned. Herv. Kerk. 20.10 Stereo: Op het weekend af: licht platenprogramma. 20.55 Pelleas en Melisande, treurspel. TROS: 22.00 Stereo: .Jazzmuziek (opn.). 22.30 Nieuws 22.40 Tsjies Plies: amusementsprogramma. 23.05 50 Toen 50 Nu: boekenweekpro gramma. 23.25 Stereo: Toontje later: licht muziekprogramma. 23.45 Ac tualiteiten. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM lil VARA: 9.00 Nieuws. 9.02 De Eddy Becker Show. (10.00 Nieuws.) NOS: 11.00 Nieuws. 11.03 De Felix Meur- ders Show. VPRO: 12.00 Nieuws 12.03 Top-30. (13.00 Nieuws.) TROS: 14.00 Nieuws. 14.03 Suzie Cream Cheese. AVRO: 15.00 Nieuws. 15.03 Muziek Boetiek. (16.00 Nieuws.) 17.00 Nieuws. 17.02 Radiojournaal. 17.05- 18.00 Zingende Bougie: gevarieerd platenprogramma voor automobilis ten.

De Vallei | 1970 | | pagina 9