Hoofdstad verwacht deze zomer nog meer hippies dan vorig jaar Programma over ziekten die veel mannen 't leven kosten Heer Bommel en de Blijd- schapper „Kabouterstad" wil hippies opnemen als „gastarbeiders" Opvang-plannen nog niet gerealiseerd Vanavond op Nederland 2: programmaos Radioprogramtna op Koninginnedag vanuit Laren Verdubbeling Visie Arrestaties MARTEN TOONDER STRIP TELEVISIE TELEVISIE RADIO VRIJDAG 10 APRIL 1970 Roel van Duijn, Provo-raadslid en ambassadeur van Oranje Vrijstaat Amsterdam Kabouterstad) ziet de verwachte hippie-invasie niet alleen als een probleem voor de gevestigde orde. ,,Ook voor ons is het een probleem, waarvoor een oplossing nodig is. Oranje Vrijstaat zal de jongens en meisjes, die deze zomer naar Amster dam komen in haar produktie-proces trachten op te nemen als gastarbei ders. In ieder geval zullen wij hen op men zeer arbeidzaam niveau benade ren". Oranje Vrijstaat staat de komende maanden in het teken van de opbouw. De ideoloog van de „kabouterstaat" Roel van Duijn: ,,lk voorspel voor Amsterdam een onrustige zomer. Niet alleen als gevolg van de hippie invasie, maar vooral door de alterna tieve maatschappij, die de bestaande maatschappij gaat weg concurreren. Daarbij ontstaan ongetwijfeld conflic ten tussen Oranje Vrijstaat en het Ko ninkrijk der Nederlanden, die een diepgaande invloed op de toekomst zullen hebben". De opbouw van een alternatieve maatschappij is door Oranje Vrijstaat aangekondigd als de tachtigjarige be vrijdingsoorlog. Overigens hebben ,.de kabouters" zich voorgenomen tij dens deze oorlog uitsluitend vreed zaam te opereren. Oranje Vrijstaat wil de bestaande maatschappij aan het verstand brengen dat zij wantoe standen niet langer accepteert. De kabouters voeren daarom acties op verschillende fronten. De recentste en bekendste acties zijn die tegen de wo ningnood in Amsterdam. Leegstaande panden worden door de zogenaamde „krakers" bezet. De politie zorgt dan op haar beurt weer voor de ontrui ming. Oranje Vrijstaat voert echter ook in alle stilte strijd. Zo propageren de ka bouters het gebruik van groente en fruit, dat niet is bespoten met chemi sche" voedsel in hun kabouterwinkel verkopen zelf dit „biologisch-dynami- schevoedsel i n hun kabouterwinkel Iet wiet waait" in de Jordaan. J^MSTERDAM Voor de tienduizenden hippies, die volgens deskundige schattingen deze zomer Amsterdam zullen over stromen, ziet het er nu nog somber uit. Er is met slaapplaatsen en voorzieningen, zoals ontspannings- en ontmoe tingscentra, niet op hen gerekend. De overheid en andere instanties in de hoofd stad hebben zich tot nu toe beperkt tot het maken van plannen, maar gereali seerd is er nog niets. Toch worden de eerste hippies al- over enkele weken verwacht. Amster dam krijgt dit jaar wederom de be langstelling die een „magisch wereld centrum" nu eenmaal ondervindt. Na Parijs en Londen is de keus om „kos misch te ontspannen" op onze hoofd stad gevallen. Vorig jaar was daar trouwens al iets van te merken. De veelbesproken Damslaper deed toen zijn intrede bij gebrek aan goedkope •laapgelegenheid. De hippie slaapt prijsbewust; comfort hoeft niet, slapen wel. Na de kritiek die slapen bij het Na tionaal Monument in ons land uitlokte, veranderde in Amsterdam maar één ding: het slapen op de Dam werd ver boden. Alternatieve voorzieningen ble ven uit. Ook de plannen van de Am sterdamse wethouder voor jeugdzaken A. Verhey, zijn nog niet gerealiseerd. Hjj toonde zich onlangs nog bereid en kele leegstaande scholen in te richten als slaapruimten. Met het oog op de verwachte hippie invasie heeft de commissie „Open jon geren sociëteiten" in Amsterdam bij de wethouder voor jeugdzaken aangedron gen op meer ontmoetings- en ontspan ningsplaatsen. Leegstaande kerken zou den daarvoor volgens de commissie, bij uitstek geschikt zijn, evenals een grote tent, die bijvoorbeeld op het Museum plein zou kunnen worden geplaatst. Al sinds de oorlog kent Amsterdam het probleem van de ongrijpbare jeugd. Voorzieningen, die voor haar werden getroffen verouderden snel. Langzaam maar zeker ontstond tussen de jonge en de oude generatie een kloof, die een goed samenspel ging verhinderen. Drs. Nico Toornstra, docent aan de Sociale Academie in Amsterdam heeft er zijn eigen visie op. Als directeur van de open jongerensociëteit De Kosmos het voormalige Fantasio zegt hij: ,.De oudere generatie heeft het jeugd probleem altijd beschouwd als een soort folkloristisch verschijnsel. Men heeft tot nu toe gedacht: laat ze maar een jaar nozem, brozem of provo zijn, dat gaat wel over. Omdat geen enkel in stantie zich nieuwsgierig heeft getoond naar de achtergronden van dat nozem, brozem en provo willen zijn, zijn de problemen gebleven". deze zomer als goedkope slaapplaatsen blijven ontbreken eerder de Amster damse parken gaan bevolken. Het meest schrijnend vindt drs. Toornstra, dat zowel de overheid als andere instanties ook nu nog steeds geen kans zien een visie te ontwikkelen over wat er met de nieuwe generatie aan de hand is. „Omdat die visie ontbreekt wordt er ten aanzien van de jeugd een beleid ge voerd in het luchtledige. De overheid zou het internationale jeugdgedrag eens moeten analyseren. Tenslotte zijn alleen motieven voor een bepaalde daad belangrijk", aldus de directeur van Fantasio. Ook drs. Toornstra voorspelt voor ko mende zomer grote problemen als niet op zeer korte termijn maatregelen wor den genomen. Eén van zijn adviezen: „Zet in iedere straat in de Amsterdam se binnenstad één of meer mobiele schaftwagens, die anders door wegwer kers worden gebruikt. Daarin kunnen tenminste vier mensen slapen. De wa gens zijn dan vrij toegankelijk en ge makkelijk controleerbaar". De politie patrouilleert nu al inten sief bij het Nationaal Monument. Sla pen zij het monument is nu definitief verboden en daarom zullen de hippies De Amsterdamse „underground" be reidt voor zover mogelijk de opvang van binnen- en buitenlandse hippies voor. Er wordt rekening gehouden met een verdubbeling van hun aantal in vergelijking met vorig jaar. Koos Zwart, één van de „under- ground"-leiders en redacteur van het tijdschrift ALOHA in Amsterdam: „Wij zouden het liefst zien en de hippies zelf denken er niet anders over dat niemand deze zomer onder de blote he mel behoeft te slapen. Daarom is er door ons een boekje uitgegeven met driehonderd Nederlandse adressen waar men voor een zeer klein bedrag kan gaan slapen. Maar dat is natuurlijk een druppel op een gloeiende plaat. Beter zou zijn wanneer de overheid leeg staande scholen, kerkgebouwen en an dere gelegenheden, zoals schuilkelders transformeerde in slaapplaatsen. De overheid zou er tegen een vergoeding van 2.50 per nacht per slaapplaats on geveer drie miljoen gulden mee kunnen verdienen". De Amsterdamse gemeentepolitie heeft ondanks de voorspellingen en verwachtingen die in de hoofdstad worden geuit nog geen speciale maatre gelen afgekondigd. Met name de vreemdelingenpolitie zal het drukker krijgen dan tot nu toe het geval is ge weest. Hoofdinspecteur J. H. van der Drift zegt daarover: „Sinds enige tijd worden over eventueel te nemen extra-maatre gelen besprekingen gevoerd tussen de Amsterdamse korpsleiding, het ministe rie van justitie en de burgemeester van Amsterdam. Ook wij verwachten een grote toeloop van hippies en andere vreemdelingen." Ingrijpende maatregelen zijn, volgens hoofdinspecteur Van der Drift, ver moedelijk niet noodzakelijk. Hij zegt: „Wij zullen proberen met het bestaande personeelsbestand bij de vreemdelin gendienst alles in goede banen te lei den. Versterking van onze dienst is eventueel altijd nog mogelijk met ande re recherche-onderdelen." Het aantal arrestaties van vreemde^ lingen (voornamelijk jongeren) tijdens de zomermaanden is de laatste jaren aanzienlijk toegenomen. Meestal be treft het jongeren, die niet over vol doende middelen van bestaan blijken te beschikken. Een klein percentage arres taties wordt verricht in verband met het gebruik van verdovende middelen (tien procent) of andere misdrijven (tien procent). Werden in 1960 tijdens de zomermaanden nog overveer 75 vreemdelingen gearresteerd, vorig jaar bedroeg dit aantal in dezelfde periode ruim duizend. Om de hippe toerist duidelijk te ma ken wat in Amsterdam wel en niet is toegestaan hebben de werkgroep Jeugdtoerisme van de Amsterdamse Jeugdraad en het Gemeentebureau Jeugdzaken het initiatief opgevat om een werkgroep „Politie en Vreemdelin genpolitie", te formeren. De werkgroep heeft zich ten doel ge steld te komen tot inzicht in het beleid van de politie-instanties ten aanzien van de jeugd. Midden mei zal er een speciale krant worden uitgegeven door het gemeentebureau Voorlichting voor jeugdige binnen- en buitenlandse toe risten, waarin men het politiebeleid hoopt te kunnen publiceren. Verder wordt in de krant, die o.a. aan de gren zen wordt verspreid, een beeld gegeven van de voorzieningen in de stad Am sterdam. De werkgroep „Politie en Vreemde lingenpolitie" heeft de hoofdcommissa ris van de Amsterdamse politie ver zocht om een onderhoud, waarbij het beleid van de politie centraal staat. Wanneer de hoofdcommissaris in het onderhoud toestemt, kunnen de resulta ten van dit eerste officiële contact tus sen de Amsterdamse progressieve jeugd en de politie voor een bleangrijk deel de rust en de onrust in de hoofstad gaan bepalen. .De gemiddelde levensverwach ting van de man is in Nederland op dit moment ongeveer zeventig jaar; een resultaat dat werd bereikt door het gestaag verminderen van de kindersterfte en door een moeizaam verworven medische vooruitgang. Helaas loopt deze levensverwach ting nu weer langzaam terug, voor namelijk door twee belangrijke doodsoorzaken: hart- en vaatziek ten en diverse vormen van kanker, waaraan ongeveer de helft van alle sterfgevallen in Nederland is te wij ten. In de zesde aflevering van de do cumentaire serie „Vandaag of mor gen" getiteld „Lang zullen we le ven", die vanavond van 22.10 tot 23.00 uur door de AVRO-televisie via Nederland 2 wordt uitgezonden, kan men aan de hand van gesprek ken met Nederlandse. Engelse en Amerikaanse wetenschapsmensen en het zien van vele experimenten een indruk krijgen van de enorme hoeveelheid werk, tijd en geld die aan deze research wordt besteed. Deze ontwikkelingen zullen zeker niet kunnen leiden tot het prijsgeven van de zekerheid, dat men onsterfe lijk zal worden, maar misschien wordt het uitstellen van de dood daardoor toch wel vaker mogelijk. Voorlopig echter vormen de hart en vaatziekten nog steeds de voor naamste doodsoorzaak vooral mannen lijden hieronder terwijl het voorts vast staat dat de sterfte aan kanker de laatste tijd is toege nomen. Vandaar een aantal vragen, dk aan de orde worden gesteld: Gaan dank zij de onderzoekinger de hart- en vaatziekten in de toe komst minder vaak voorkomen er waarop is een betere behandelir gebaseerd? Zal de preventie hierbij in be langrijke mate kunnen bijdragen? Welke onderzoekingen zijn de ba sis voor de prognose? Het is een dat de medische researchcommissies langdurige en kostbare, maar vooral ook tijdroven de instituten zijn. Zo heeft men op het proefdierenbedrijf TNO in Zeist permanent vele tienduizenden dieren in voorraad, die absoluut noodzake lijk zijn voor bijvoorbeeld een on derzoek naar congenitale hartafwij kingen bij de mens. In ieder geval is preventie voor de toekomst uiterst belangrijk en schij nen bovendien de wetenschapsmen sen, die in het tv-programma voor- 6870 Gedurende de nacht nam de storm toe. Zware wolken trokken langs het zwerk en verduisterden het maan-licht, terwijl hevige regenbuien op de torens van Bommelstein neerkletterden. Het zal ongeveer twee uur geweest zijn toen een orkaanvlaag over het oude sloi gierde, die vele pannen van de daken en de luiken van de ramen rukte. Het ven ster van heer Ollie's slaapkamer werd opengeblazen, zodat de rustende heer zich plotseling temidden der woedende elementen bevond. Geen wonder, dat hij met een kreet uit zijn eerste slaap over eind kwam. „W-wat is dat?" stamelde hij. „Z-zouden dat de geesten z-zijn d-dic ik opgeroepen heb? Op het ker-kerkhof. be-bedoel ik? Ach, misschien had ik hel niet m-moeten doen... Vooral niet omdat ie heer Zw-Zwadder de zaak in hander neeft..." Een nieuwe windruk deed de regen naa binnen slaan en onderbrak zijn gedrukt- jedachtengang. „Ach, wat. het is alleen maar een beet je storm", hernam hij wakker wordend „Het raam is open gewaaid, heel ge woon". Met een zucht wierp hij de dekens van zich en stond op om een einde te maken aan het ongerief. Doch de wind sloeg om zodat hij met volle kracht door de ven- heropening naar binnen bolderde en de nrichting van het zo verzorgde vertrek >nt redderde. Een ogenblik worstelde de gewoner met fladderende pyjama tegen Je woedende elementen, doch toen werd hij getroffen door een schilderij dat door de wind van de muur gerukt werd en alles werd zwart om hem heen... komen, ervan overtuigd te zijn dat roken, te veel vet en te weinig be weging kunnen leiden tot „arteris sclerose" en hartinfarct. Naast de preventie zullen het kunsthart en andere ongaanprotheses in de toekomst nodig zijn. Ook op dit gebied is de research al ver gevor derd. Chirurgisch gezien, is orgaan transplantatie nu al regelmatig uit te voeren, al zijn de kosten zeer hoog. Om chirurgische ingrepen beter te kunnen uitvoeren, wordt er ook ge werkt aan een verbetering van de narcosetechniek. Volgens medische rapporten kan worden verwacht, dat in 1975 alle chemische narcosemid- delen door elektrische vervangen zullen zijn. Voorts hebben proeven tot nu toe voldoende bewijsmateriaal geleverd om te kunnen concluderen, dat over ongeveer twintig jaar ze ventig procent van alle kankerziek ten onder controle zal zijn. Kortom, het tijdig onderkennen van ziektes van de bloedvaten, het in het beginstadium aantonen van tumors, zal de geneeskundige behan deling korter en succesvoller maken. Aan het programma wordt mede werking verleend door: dr. M. F. Oli ver, cardioloog aan de Royal Infir mary te Edinburgh; prof. F. L. Meyler, cardioloog aan het Stads en Academisch Ziekenhuis te Utrecht; prof. D. van Bekkum, hoofd van het Radiobiologisch Instituut TNO te Rijswijk; prof. Roy Calne, chirurg te Cambridge; dr. Y. Nosé, hoofd van het Research „Kunsthartpro- gramma" van de Clinique Founda tion te Cleveland; Dr. S. Sindram, gynaecoloog aan het Antoni van Leeuwenhoekhuis te Amsterdam; dr. P. H. Rümke, internist en hoofd van de Immunologische Researchafde ling van het Antoni van Leeuwen hoekhuis te Amsterdam; prof. dr. D. H. G. Keuskamp, anaethesist aan het ziekenhuis „Dijkzicht" te Rotterdam; en dr. S. F. C. Heerma van Voss, ra dioloog aan het Diaconessen Zieken huis te Leeuwarden. De NOS-radio verzorgt op Konin ginnedag (30 april) de hele dag een groot nationaal programma op Hil versum I. Het komt uit Laren in Noord-Holland, waar in vier etablis sementen een groot aantal Neder landse artiesten zullen optreden. De presentatie van het nationaal pro gramma, dat verder ook grammo- foonmuziek, actualiteiten en sport bevat, is in handen van Joost de Draaier, Willem Duys en Pim Ja cobs. De NOS organiseert op dezelfde dag in Laren bovendien een natio naal festival voor straatmuzikanten. Dit festival wordt 's avonds beslo ten met een groot straatmuzikanten concert in de Singerconcertzaal. Zo wel de radio als de televisie zullen hier aandacht aan besteden. Vanavond zendt de KRO een nieuwe aflevering uit van de succesvolle serie ..'t Schaep met 5 Pooten", waarin het café een heel nieuw soort gasten krijgt. Op de foto: Leen Jongewaard als Lukas Blijschap bedient Ronny Bierman en Fons Rademaker, in het stuk resp. Femm.a-Na.gel- Kouwgeldert en de heer Lakenhal. NEDERLAND I 18.45 NOS: Fabeltjeskrant. 18.55 NOS: (K) Journaal. 19.04 'n Handvol muziek. 19.15 Close Up van zomaar oen christen. 19.25 Sange under Segebi, Zweedse film. 19.53 Mededelingen. 20.00 NOS: (K) Journaal. 20.20 KRO: (K) 't Schaep met de 5 pooten, serie. 21.00 Brandpunt. 21.40 (K) Gunsmoke, film. 22.30 KRO/RKKRiskante Kerk: magazine over een kerk-in-ont- wikkeling. 22.55 NOS: (K) Journaal. 23.00-23.30 Van molecuul tot mens - les 12 (herh.). NEDERLAND II 18.45 NOS: Fabeltjeskrant. 18.55 NOS: (K) Journaal. 19.04 NOS: Scala: informatief progr. 19.30 AVRO: Weivaardigheden: we tenswaardigheden uit de wereld van het bedrijfsleven. 20.00 NOS: (K) Journaal. 20.20 AVRO: Promenade-orkest: amusementsmuziek. 21.20 (K) De hutkoffer, TV-spel. 22.10 Vandaag of morgen, documen taire (afl. 6). 23.00-23.05 NOS: (K) Journaal. DUITSLAND I (Reg. progr.: NDR: 18.00 Sport. 18.30 (K) Act. 18.45 (K) Zandmanne tje. 18.55 Nordschau-magazine. 19.26 (K) Air Taxi, TV-serie. 19.59 Progr. overzicht. WDR: 18.00 (K) Adrian, der Tulpendieb, TV-serie. 18.30 (K) Voor de kleuters. 18.40 Act. en nieuws. 19.25 (K) B. Traven: Die Baumwollpflücker, TV-serie). 20.00 (K) Journaal en weerber. 20.15 (K) Sportprogr. 21.45 (K) Intermezzo. 21.50 (K) Rep. uit Bonn. 22.05 (K) Journaal en weerber. 22.20 Diese Fr au zum Beispiel, TV-film. 23.40 (K) Journaal. DUITSLAND II 18.05 (K) Act. en muz. 18.40 Pat und Patachon, TV-serie. 19.10 (K) Meine Tochter - unser Fralein Dok ter TV-serie. 19.45 (K) Nieuws, act en weerber. 20.15 Friedrich III, docu mentair TV-spel. Aansl.: Nws. 21.45 Dagboek uit de RK kerk. 22.00 (K) Licht muz, progr. 23.00 (K) Nws. en weerber. 23.10 Der Kiosk, kort TV- spel. (Niet geschikt voor jeugdige kijkers.). Firn. 23.55 Einde uitzen ding. NEDERLAND I TELE AC: 09.20 Spaanse les - les 11. 10.00 Van Molecuul tot mens - les 13. 10.30 Bij leven en welzijn - les 13. 11.00 Methodiek van de burger schapsvorming - les 6. 11.30-12.00 Ruimtelijke ordening - les 7. NOS: (K) Journaal. VARA: 14.32 (K) Rep. van de Engelse Cup-finale in het Wembley-stadion in Londen. 16.50- 17.30 (K) Voor de kinderen. DUITSLAND II 10.00 Nws. 10.05 Journaal van gis teravond. 10.30 Mode, sterren en mu ziek. 11.30 Die Umschau. 12.25 Der Gansebraten vom Dienst, TV-spel. 12.50 Internationaal persoverzicht. 13.00-13.30 Journaal. 14.55 (K) Nws 15.00 (K) Einst jetzt übermor- gen, TV-serie. Aansl.: Filmrep. 15.30 (K) Filmrep. 16.00 (K) Muzikaal amus. progr. 17.15 (K) Economie voor iedereen. 17.45-18.30 Sport DUITSLAND II 13.45 Progr.-overz. 14.15 Amusem muz. 14.58 Nieuws. 15.00 Voor de jeugd. 15.30 Dierenfilm. 16.00 (K) De Monkees, film. 16.25 Koorzang. 17.05 (K) Nws. en weerber. 17.15 Landen- spiegel, filmrep. 17.45 (K) Maya film. HILVERSUM I VARA: 7.00 Nws. 7.11 Ochtend gym. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.2: Weekeind: jeugdprogr. VPRO: 7.54 Deze dag. VARA: 8.00 Nws. 8.11 Var de voorpag. 8.15 ZO 135: gevar progr. (Stereo). (9.35-9.40 Waterstan den). 10.30 Werkgeven en -nemen progr. over arbeid en arbeidsverhou dingen. 10.50 Voor nu en later, le zing. 11.00 Nws. 11.03 Wegwijs: tips voor trips en vakantie. 11.10 Goede wijn behoeft geen krans: oude jazz- en amus. muz. (gr.). 11.25 Afrikaanse kroniek. 11.45 Een nieuw geluid: kennismaking met jonge artiesten. 12.05 Stereo: Licht strijkorkest. 12.30 Tussen start en finish: actueel sportnieuws. 13.00 Nws. 13.11 VA- RA-Varia. 13.13 Act. 13.23 Stereo: Dit is het beginjongerenprogr. 14.35 Radio Jazz Magazine. NOS: 15.00 Frans Duits - Engels: een luisterprogr. 16.00 Nws. 16.03 Stereo: Scan: populair progr. voor electroni- ca. VARA: 16.15 Brassband Rotter dam. 16.35 Artistieke Staalkaart. 17.10 De Scala 1918-1926: operamu ziek. 17.55 Mededelingen. 18.00 Nws. 18.11 Act. 18.20 Finale - op weg naar het weekeinde: nws., muz., achter gronden en amusement. 21.00 Stereo: Metropole-orkest: amus. muz. 21.30 Oorlog, hoorspel. 22.00 Stereo: Jaz- zensemble. 22.30 Nws. 22.40 Med. 22.45 Stereo: Hoe later op de avond... licht muziekprogr. 23.15 Stereo: Lui Luisteren: licht gevar. pl. progr. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II NCRV: 7.00 Nws. 7.11 Het levende woord. 7.16 Stereo: Op het eerste ge hoor: klass. muz. (gr.). (7.25 Horen en zien; 7.30 Nws.; 7.32-7.50 Act. 8.00 Nws. 8.11 Gewijde muz. (gr.). 8.30 Nws. 8.32 Stereo: Voor de huis vrouw. 9.00 Theologische etherleer gang. 9.35 Gymnastiek voor de huis vrouw. 9.45 Solistenkamer: gesprek met muzikale illustraties, (plm. 10.25 Klass. muz.). 10.54 Kunst- en Vlieg werk: informatie oper actuele ten toonstellingen. 11.00 Nws. 11.03 Godsdienst en werkelijkheid, lezing. 11.15 Solarium: een hoogtezonprogr. voor iedereen. 11.55 Med. KRO: 12.00 Zonder grenzen: rubriek over missie en zending. 12.10 Uit balans: uitzen ding in samenwerking met het NKOV. 12.14 Marktber. 12.16 Over heidsvoorlichting: Franco huis. In formatie voor het bedrijfsleven. 12.26 Med. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.41 Actualiteiten. 12.50 Buitenlands commentaar. Christian Science: 13.00 Lezing. NOS: 13.15 Vliegende schijven: verz. pl. progr. voor onze mil. KRO: 14.00 Stereo: PM - een weekblad met veel plaat jes. (16.00 Nws.) NOS: 16.30 Inzet, progr. over amateuristische muz. beoefening. HIRO: 17.00 HIRO-Ma- gazine. 17.15 Gasten van de week. KRO: 17.30 Stereo. Zesnegenplus licht pl. progr. 18.19 Uitz. van de CHU. 18.30 Nws. 18.41 Act. 19.00 Ste reo: De Springplank: jonge artiesten begeleid door een licht orkest. 19.30 Sjook: jongerenprogr. NOS: 20.00 Apollo 13, rechtstreekse rep. van' de lancering vanaf Cape Kennedy. KRO: 20.15 In antwoord op Uw schrijven, verz. pl. progr. 22.00 Sof- o-klets, kleinkunstprogr. 22.25 Avondgebed. 22.30 Nws. 22.40 Stereo: Goal...!: muzikaal sportprogr. met commentaren, rep. en gekruide nieuwtjes. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III KRO: 9.00 Nws. 9.02 Djinn: gevar. rogr. (10.00 en 11.00 Nws.). NOS. ie over nieuwe langspeelplaten. 2.00 Nws. 12.03 Skivatoon: informa- NCRV: 13.00 Nws. 13.03 Nee, we noe- nen geen namen: licht pl. progr. met -erzoeknummers. (14.00 en 15.00 Nws.). 16.00 Nws. 16.03 Four o'clock tea: gevar. lichte muz. 17.00 Nws. 17.02-18.00 Hier en Nu: wekelijkse sportshow met lichte platen.

De Vallei | 1970 | | pagina 11