Jan Janssen staakte strijd Trekpleisters in Tulpenrally Voor bedrag van 250.000 gulden Peter Weiland zou boks titel verkocht hebben aan Urtain Ceulemans zeker van de titel Aalt Toer sen I mag niet voor j Jamatti rijden j Visser weg bij Sparta Boksen in Rivièrahal Belgische selectie voor Mexico En nog zeven Nederlanders Mike Hailivood op Zandvoort Legia traint in O.-Berlijn Mouli jn rust Volleyballers zegevierden Ove Kindvall kandidaat voor Mexico Nederlaag Betty Stöve 7 5 MVV gelijk DEZELFDE WAPENS BEZWEKEN HOOFDSTUK APART 300 KM MEER GEZOND Sparta trok zich terug uit Europa Opgehouden Gevangenisstraffen i MOEILIJKHEDEN NIET MEEWERKEN VAN DE HAND NIET MEE TE MAKEN SPORT IN 'T KORT VRIJDAG 10 APRIL 19/0 ^AJAX FAALDE TACTISCH OP HIGHBURRY" LONDEN „Als je verliest, dan is je tactiek niet goed geweest", vond trainer Rinus Michels van Ajax na de blamerende nederlaag van 30 tegen Arsenal. Michels gaf hiermee toe dat Ajax inclusief zijn trainer tactisch op High- burry had gefaald. HEIST Acht Nederlandse prof- wielrenners behoorden tot de ruim vijftig coureurs, die tijdens barre sneeuwjachten in de derde etappe van de Ronde van België de strijd hebben gestaakt. Het zijn oud-Tourwinnaar .lanssen, Nederlands kampioen Frijters, Schepers, Vianen, Den Hartog, Krekels, Holst en Poortvliet. Ook leider Merckx kreeg het te kwaad. Slechts na hevig aandringen van zijn ploegleider Driessens trotseer de hij de elementen tot het einde. Daar zag hij hoe Godefroot, Eric de Vlae- minck versloeg. Merckx bleef tien me ter achter nauwelijks opgemerkt, maar wel twee minuten voorsprong in het algemeen klassement nemend. In de avonduren zegevierde de Belgi sche vedette in een tijdrit over negen kilometer; Algemeen klassenment: 1. Merckx 13 uur 52 min. 45 sec., 2. Godefroot op 3.03, 3. Eric de Vlaeminck (Bel) op 8.00, 4. Van de Kerckhove (Bel) op 9.02, 5. Van Springel op 11.54, 6. Ro- HAARLEM Mike Hailwood, ne genvoudig oud-wereldkampioen motor- rennen in de zware klassen, zal zondag 19 april op het circuit van Zandvoort deelnemen aan de formule 5000 race voor sportrenwagens. De Brit rijdt een Lola T 190. Aan de start komen verder onder meer de Britten Trevor Taylor, Frank Gardner, Alan Rollinson en de Zweed Ulf Norrinder. Er worden twee manches gereden. Beide gaan over 25 ronden (105 km). Naast deze internationale race voor de Europese competitie staan twee groepen toerwagenraces, een formule Ford-race en een wedstrijd voor for mule vee-renwagens en monopostos's op het programma. ROTTERDAM Sparta's hulptrainer Firn Visser, die na het vertrek van Wiel Coerver diens taak bij de Rotterdamse voetbalclub tijdelijk heeft waargeno men, zal zijn contract niet verlengen. Hij acht het financieel niet aantrek kelijk genoeg om naast Georg Kessler, de nieuwe oefenmeester van Sparta, werkzaam te blijven. „Mijn werk als koeltechnicus heb ik laten voorgaan", zo motiveerde Visser zijn besluit. „Misschien ga ik volgend seizoen wel een amateurclub trainen." ger de Vlaeminck z.t. 7. Verbeeck op 14.00, 8. Vekemans (Bel) op 15.15, 9. Ro- siers (Bel) z.t. 10 Mortensen (Den) op 15.20, 15 Kartsens op 15.41, 19. Zoontjes op 16.05, 30 Serpenti op 35.10. A De Belg Walter Godefroot ver slaat op de finishlijn van de der de etappe van de Ronde van België zijn landgenoot Eric de Vlaeminck (links) en (op de achtergrond) Eddy Merckx. En dat is eigenlijk een onbegrijpelij ke zaak, Michels, In zijn periode als trainer bij de Amsterdamse formatie reeds enkele malen gecontronteerd met het typisch Engelse voetbal (wedstrij den tegen Liverpool en Everton) had moeten weten dat Arsenal als een stoomwals te keer zou gaan. Waarom Ajax dan ook als een bange wezel in de verdediging kroop om onder een lawine van aanvallen te worden bedolven? Slechts één methode had voor Ajax succes kunnen opleveren: dezelfde wa pens hanteren. De rechtstreekse weg naar het doel, zonder omhaal en techni sche foefjes, waar in de modder toch weinig uitkwam. Rijst de vraag: kon Ajax dit wel? En dan moet het antwoord luiden; nee. In de modder van Highbury bleek het Amsterdamse team niet bij machte om met zuiver geplaatste, verre trappen eenzame spits Cruyff te bereiken. Daardoor kon Ajax nooit met uitzon dering van één echte doorbraak van Cruyff echt gevaarlijk worden. Dat Ajax niet met gelijke wapens kon strijden, bleek vooral in de tweede helft toen alle pogingen in het werk werden gesteld om de vloedgolf van Engelse acties te stuiten en zelf aan te vallen met uitzondering van een kor te periode in de tweede helft, waarin het leek of de Amsterdammers hun zelfvertrouwen hadden hervonden, bleef de druk die de „Gunners" uitoe fenden. Daaraan bezweek Ajax in het laatste kwartier. Moest het bezwijken omdat in het centrum van zijn verdediging geen speler te vinden was, ook Hulshoff niet, die als een autoriteit het dreigende gevaar tegemoet wist te treden. De Westduitse scheidsrechter Tschen- scher vormde in de slijtageslag van Highbury een hoofdstuk apart. Te recht liet hij op het glibberige veld weinig toe, maar wat hij in zijn totali teit presteerde was pover. Zijn te door dringend fluitsignaal was ergerlijk, zijn optreden als die van een beginnend schoolmeester die geen begrip heeft voor bepaalde, plotseling ontstane si tuaties. Al nabeschouwend kan worden ge- WARSCHAU Het voetbalelftal van Legia is donderdag uit Warschau naar Oost-Berlijn vertrokken voor een vierdaags trainingskamp. De Polen, die volgende week woensdag in Rotterdam de tweede halve finalewedstrijd van het toernooi om de Europa Cup tegen Feijenoord spelen, zullen in Berlijn sa men trainen met Vorwarts, dat in de kwartfinales door Feijenoord werd uit geschakeld. Maandag arriveert Legia in Neder land. steld dat doelman Bals slechts bij het eerste doelpunt niet geheel vrijuit ging. In de verdediging had Krol in de eerste helft de grootste moeite met Sammels, had Vasovic vrijwel geen vat op George en was Hulshoff vooral in lichaams kracht en koptechniek de mindere van Radford. Slechts Suurbier kweet zich uitstekend van zijn taak door Marinello het spelen vrijwel te beletten. In Ajax' middenlinie stak Rijnders met kop en schouders uit boven Müh- ren, die, technicus als hij is, de grootste moeite had met het zware veld. Van de voorhoedespelers was Cruyff veruit de beste, al werd hij beurtelings zwaar gedekt door Kelley en Storey. Keizer was matig als extra storende factor op het middenveld, terwijl Van Dijk en vooral Swart, ingezet als extra verdediging, aanvallend nauwelijks tot daden kwamen. ROTTERDAM Coen Moulijn, nog steeds sukkelend met een teenblessure, speelt vanavond niet mee in de oefen wedstrijd tegen Zwart Wit. De leiders van Feijenoord willen niet het risico lo pen dat hij zich forceert. Moulijn wordt vervangen door Ruud Geels. DEN HAAG In de hoofdpartij van een internationaal boksprogramma, dat maandag 27 april in de Rivièrahal te Rotterdam wordt gehouden, zal de na vijftien gevechten nog ongeslagen zwaargewicht Jan Lubbers de Engels man Roy Enifer ontmoeten. Het ge vecht gaat over tien ronden. Rudi Lub bers ontmoet over acht ronden de Fransman Jose Gillois tegen wie de Amsterdamse halfzwaargewicht twee maanden geleden zijn profdebuut maakte. De eveneens nog ongeslagen middengewicht Jan van Ispelen krijgt met Victor Emanuelle ook een Franse tegenstander. In de vierde profpartij bokst Michel Blinker, die enkele weken geleden door Joop Kruis als nationaal middengewicht kampioen werd ont troond, tegen Zenaide Nebot (Fr.). Het gevecht gaat over acht ronden. NAAMAN Het Nederlandse volley balteam heeft donderdag in het toer nooi om de „spring-cup", dat in Naa- man (Israël) wordt gehouden, Israël verslagen in vier sets: 15-8, 15-7, 5-15 en 15-13. West-Duitsland versloeg België met 15-13, 14-16, 15-6 en 15-13. Zweden versloeg Engeland met 15-3, 15-13 en 15-11. De stand is nu: 1. Israël 9 pnt. 3 wedstr.; 2. Neder land 8 pnt. 4; 3. België 7 pnt. 4; 4. W.-Duitsland 6 pnt. 4; 5. Zweden 5 pnt. 4; 6. Griekenland 5 pnt. 4; 7. En geland 5 pnt. 5. STOCKHOLM Feijenoords spits- speler Ove Kindvall en oud-Ajaxied Inge Danielsson zijn opgenomen in de uit veertig spelers bestaande Zweedse selectie voor het wereldkampioenschap voetbal in Mexico. Van die veertig spe lers zuller er na de interland tegen Hongarije op 16 mei 22 worden aange wezen. ROTTERDAM De organisatoren van de Tulpenrally, een dit jaar voor de tweede maal sterk aan Rotterdam gebonden zaak, proberen de Nederlandse kekers meer te betrekken by hun sterrit. Teneinde bet nadeel, dat de boeiender gebeurtenissen in hun evenement altyd in Frankryk worden afgewikkeld op te vangen, hebben in de Tulpenrally 1970 een aantal trekpleisters aangebracht. Van 1 tot 10 mei huisvest de Ahoy- hal de tentoonstelling Autosport '70. Het wordt een geheel aan snelheid gewijde zaak waarop twee voor Nederland nieu we. uitermate rappe auto's zullen ver schijnen Voor de rest concentreren de bij-activiteiten van de Tulpenrally zich sterk op de Coolsingei, waar naast een concours d'elegance de dag na de aan komst van de deelnemers een Salom zal worden verreden. Hiertoe zullen over een korte afstand op beide rijbanen te gelijkertijd steeds twee deelnemers worden losgelaten. De Tulpenrally 1970, waarin de rij ders op 4 mei starten en op 7 mei te rugkeren in Rotterdam, Is iets langer dan vorig jaar. Het keerpunt van de rit ligt in de Franse plaats Vollards De- lans. Dat betekent, dat er ongeveer son roometer meer zal worden gereden. Bovendien zou de sterrit dit jaar blj- xonder lastig kuiuicj. wuxuen. D* -nar. nen, die op het ogenblik voor de laatste maal de route controleren zijn vastgelo pen in de sneeuw. Rob Slotemaker, trai nend voor de Tulpenrally in Frankrijk, heeft zijn auto langs de kant gezet. De Tulpenrally, vorig jaar een evene ment dat dreigde te sterven, is uiterma te gezond uit het gevecht gekomen. Via sponsors toevloeiende gelden hebben de continuïteit van deze rit verzekerd. Uit een budget van 200.000 gulden blijft een reserve-bedrag over. Het aantal inschrijvingen (dit jaar 52, tegen vorig jaar in het zelfde stadium 27) wijst bovendien op een sterk leven de belangstelling bij de rijders. Naast de Tulpenrally wordt dit jaar voor het eerst een toertocht gehouden, bedoeld voor mensen die geen startlicensie heb ben voor het grote werk. ROTTERDAM - Ne<W*nd: honk ,v0p'oen Sparta heeft zich terugge trokken uit het *™rrv^i om F"—; Cup. De Rotterdamse vereniging nam dat besluit naar aanleiding van de dis criminerende maatregel die de Europese Honkbalfederatie tegen de sterke Ne derlandse spelers had genomen. PARIJS Een ongekend schandaal is in de Europese bokswereld aan het licht ge komen: de Europese en Westduitse zwaargewichtkampioen Peter Weiland zou zyn Europese titel verkocht hebben aan de Spanjaard José Manuel (Ybar) Urtain, die hem in Madrid in de zevende ronde buiten gevecht stelde. De Westduitser zou hiervoor een be drag ontvangen hebben van ruim een kwart miljoen gulden. Dit beweren de twee Italiaanse sportdagbladen Gazet- ta dello Sport (Milaan) en Tuttosport (Turijn). Volgens hen zou er al heel lang gele den contact zijn gezocht met de West duitse bokser, die er schijnbaar wel oren naar had, maar die het weigerde te doen voor de aangeboden prijs: J 25.000. Volgens de Italiaanse bladen zou hij gezegd hebben: „Ik wil best verliezen tegen die reus, maar op voorwaarde dat jullie de prijs ervoor betalen die ik ervoor vastel". Hierdoor zou het te verklaren zijn waarom het gevecht zo lang is opge houden en later van de ene stad naar de andere verhuisde. Ten slotte werden beide partijen het eens over een prijs van 250.000 en onder die omstandig heden kon het gevecht slechts in Ma drid worden gehouden. Volgens de Italiaanse bladen, zou de Spaarc minister voor sportzaken, Fer nandez Miranda, tevens secretaris ge nerae.' ,rpn 0*yv,r>lsci' r'o- mité, de zaak aan het rollen hebben ge bracht. Hij zou via de achternacht van deze omkoping op de hoogte zijn ge steld en op felle wijze beide partijen ervan beschuldigd hebben samen te zweren om de Spaanse sport in diskre diet te brengen. De managers van Urtain en vooral de Italianen Casadei wiens contract met de Spaanse bokser merkwaardigerwijs drie dagen voor het gevecht werd opge zegd bestrijden de bewering van mi nister Miranda. Natuurlijk zal er een officieel onder zoek worden ingesteld, niet alleen door de Spaanse en Europese boksbond, maar ook door de Spaanse justitie. Want blijken de beschuldigingen op waarheid te berusten, dan riskeren bei de partijen flinke gevangenisstraffen, omdat de feiten zich voorgedaan heb ben op Spaans grondgebied, waar deze praktijken bij de wet strafbaar zijn ge steld. MURCIA Alleen een wonder kan de Belg Raymond Ceulemans nog van de Europese titel in de biljartvijfkamp afhouden. De Belg vergrootte zijn voorsprong door zelf van Galvez (71/2) en van Wynen (47/2) te winnen door een nederlaag van Galvez in het 47/2. In het toernooi begint de vermoeid heiö al een hartig woordje mee te spre ken Wijnen gaf het ru,+«"*Hik, toe. „T ben ce moe om nog een redelijke partij te kunnen spelen", zei hij diep in de nacht na zijn nederlaag in het ankerka der 47/2 tegen Ceulemans. Daarvoor had Wijnen moeizaam zijn partij in he ankerkader 71/2 van Aguillera gewon nen en na een goede start het drieban den toch nog verloren van de Westduit ser Müller. Oorzaak van die vermoeidheid, waar over alle spelers klagen, is het feit dat het programma met drie partijen per dag rijkelijk overladen is en te laat ein digt. De Spaanse ufffl'""lorei willen nam°Hiu onder geen beding hun avond maaltijd rond de klok van tien prijsge ven. Na twaalf partijen is de stand: 1 Ceulemans 21 pnt, 2 Galvez 14 pnt, 3 Wijnen 11 pnt, 4 Müller 10 pnt, 5 Agui- lera 4 pnt. A De Ajaxieden zijn gistermiddag Cruyff wordt hier hartelijk begroet uit Londen teruggekeerd. Johandoor zijn vrouw Danny. ROTTERDAM Er dreigt een juridisch conflict in de Nederlandse mo-1 torsportwereld. De inzet is Aalt Toersen, de talentvolle coureur uit Stap- horst die verleden jaar met miniem verschil de wereldtitel in de 50 cc-klasse miste. Toersen, die vorig jaar nog mee werkte aan de ontwikkeling van de 50 cc watergekoelde Kreidler, voor welk merk hij uitkwam, wil dit jaar gaan rijden voor Jamathi. Een clau sule in het arbeidscontract met zijn vroegere werkgever H. van Veen verhindert dit echter. De heer Beszelsen van Van Veen's Import zegt hierover: „Indien Toer sen een contract zou hebben gete kend als coureur, zou er niets aan de hand zijn gevfeest. Hij is bij ons weggegaan, omdat hij zich wilde toeleggen op de ontwikkeling van de 125 cc". De Staphorster ging toen naar Viscaal, importeur van de zwa re 250 cc Kawasaki en de 125 cc Su zuki. Inmiddels echter kwam Jamathi in de moeilijkheden, doordat toprenner Paul Lodewijckx van deze renstal verleden jaar bij een verkeersonge val zo ernstig werd gewond, dat hij voorlopig van de medische dienst van de Koninklijke Nederlandse Mo torrijders Vereniging (KNMV) nog geen toestemming kreeg in wedstrij den uit te komen. De heer Vink van Jamathi Import, die ook het onderhoud van de Suzu ki's van Viscaal verzorgt, kwam met de heer Viscaal tot overeenstem ming, dat Toersen op de nieuwe 50 cc Jamathi zal uitkomen, waardoor Nederland opnieuw een troef zou hebben voor de wereldtitel. Met het arbeidscontract in de hand wil Van Veen's Import hier niet aan meewerken. „Toersen is te intens met de research bezig ge weest. Iedere fabriek heeft een der gelijke clausule ter dekking van de eigen ontwikkelingen. We willen Toersen niet dwarsbomen in zijn carrière, maar hieraan kunnen we niet meewerken", aldus de heer Bes- zeisen, die meedeelde, dat Toersen een nieuwe Kreidler ter beschikking was gesteld indien hij daarmee voor Viscaal zou gaan rijden. Bovendien had de Amsterdamse importeur een bedrag van enkele duizenden guldens als „sponsor" en zonder voorwaarden aangeboden aan Jamathi, teneinde dit jaar toch in Grand Prix te kunnen uitkomen. Dat aanbod werd echter van de hand gewezen, omdat in dat geval Jamathi het verdere onderhoud van de wedstrijdmachines van het merk Suzuki (Viscaal) weigert. De heren Vink en Viscaal zijn vastbesloten Toersen koste wat kost dit jaar toch op Jamathi te laten uitkomen. Zij zijn van mening, dat ze eventuele processen toch zullen winnen. De heer Beszelsen: „Ik denk niet dat het zover zal komen. Ik heb de indruk, dat de KNMV zich niet met een contractbreuk van Toersen zal kunnen Verenigen. Bovendien heeft Jamathi toch altijd pyg mogelijkhe den door hét aantrekken van de cou reurs Cees van Dongen, Ramakers en Rob Brom. Dat Toersen dus de redder van Jamathi zou moeten zijn, zien we niet zo". Cees van Dongen en Bob Brom hebben echter al contracten met an dere fabrieksmerken. De KNMV wil zich in de zaak van het contract niet mengen. Een vertegenwoordiger van de sportafdeling zei in dat verband: „Dat is geen zaak van een sportor ganisatie. Het is een kwestie van een arbeidscontract, dat valt onder het arbeidsrecht. Daar hebben wij niets mee te maken". BRUSSEL De Belgische voetbal bond heeft donderdag in Brussel een lijst van 32 spelers bekend gemaakt, waaruit de tweeëntwintig spelers voor de eindronde van het wereldkampioen schap voetbal gekozen zullen worden. De Belgische kampioen Standard Luik levert acht en Anderlecht zeven spelers. De groep ziet er als volgt uit: Depi- reux, Dewalque, Jeck, Piot, Semmeling, Thissen, Van Moer en Burlet (allen Standard); Devrindt, Heylens. Martens, Peeters, Puis, Trappeniers en Van Himst (allen Anderlecht); Bare (FC Luik); Bertoncello (Charleroi); Bettens (Waregem), Carteus, Lambert, Thiot, Van den Daele (allen Brugge), Denul, Engelen, Janssens (Lierse SK); Dockx (Racing White); Dequesne (Olympique Charleroi); GhHlvnck (Gantoise); Jans sens (Beveren Waas); Polleunis (St. Truiden); Sulon (Crossing); Verheyen (Beerschot). MONTEVIDEO In een wedstrijd in het kader van de voorbereiding op het wereldkampioenschap voetbal te Mexico heeft Argentinië Uruguay met 21 (rust: 11) verslagen. Het was de eerste nederlaag van Uruguay in drie wedstrijden. NICE Betty Stöve heeft donderdag in de kwart-finales dames-enkelspel van het internationale tennistoernooi in Nice verloren van de Franse speelster De Roubin met 62, 57, 26. De uitslagen van de andere kwartfi nales waren: Niessen (Wdl)Borka (Hong) 61, 62, Chanfreau—Scher- riff (Fra)Aschner (VS) 62. 63, Heldman (VS)Bouteleux (Fra.) 61, EAST FIFE De Nederlandse eredi visieclub MW uit Maastricht heeft donderdagavond in de Schotse plaats East Fife gelijk gespeeld met 11 tegen de club van die naam. Het was een vriendschappelijke wedstrijd. De toernee van MVV door Engeland en Schotland is hiermee ten einde. Eer der speelden de Maastrichtenaren gelijk met 11 tegen Carlisle United en ver loren zij met 2—5 van de Engelse eerste divisieclub Derby County. De Oostenrikjse bokser Johann Or- soies heeft donderdagavond in Wenen met succes zijn Europese titel in het weltergewicht verdedigd. In een ge vecht, dat was vastgesteld over vijvtien ronden, versloeg hij de Italiaanse uitda ger Carmelo Bossi op punten.

De Vallei | 1970 | | pagina 17