Anderhalf miljoen voor de nieuwbouw „Opluchting" voor hoofd en groep van ouders MEER RUIMTE DOOR SCHEIDING SCHOLEN Het zullen je buren maar wezen Mee-neem-preek in Geref. Kerk oF v.u. Douceurtje bij afscheid Kandidaten van S.G.P. Televisie defect Wij komen direct! M.T.S TELEF. 08370-2838 *1#*UTSH0' Tienkamp op Koninginnedag BURGERLIJKE STAND Gemeente gaat grond kopen Schietnieuws 3 in de zak Bijstand Bejaarden- iiiiddag Predikant Samen kerken Afgewezen Kerkbouw Oecumene Voor 't orgel Emmanuel Intrede Te druk zee Succ cessen VAN WOUT BLAUWKOUS SCHERPENZEEL r VRIJDAG 10 APRIL 1970 Een dag of wat geleden heb ik op de televisie horen verkondigen dat onze nationale economie op dit moment nergens zou wezen als de buitenland se gastarbeiders ons niet een handje waren komen helpen. Daar sta je dan als jongen van Jan de Wit, als kerel van stavast, als zoon van een land, dat pioniers heeft voortgebracht. Jongens van de ge stampte pot die waar ook ter wereld de handen uit de mouwen wisten te steken. Lieden waar men in den vreemde een straatje voor omliep, want ze wisten van wanten, die Hol landers. We voeren om de Kaap, omdat er nog geen Suez-kanaal voorhanden was. Onze Willem Barendtsz ving met z'n eigen eerlijke blote handen kolossale walvissen uit de ijskoude poolwate- ren. Zeeslepers waren we. We gingen voor geen gevaarte uit de weg. Hol lands glorie, potverdorie. Al was het nog zo hoog, nog zo scheef of noch zo schots, we maakten' ze 'vast aan onze driftige zeepaarden en we trok ken ze over de wildste zeeën en de meest-woeste oceartên. Overal waar wat uit de grond te stam pen viel, daar stonden we met onze neus vooraan. Mouwen opgestroopt en aanpakken. In Indië, in Amerika, in Zuid-Afrika. En in ons eigen moederland konden we zelf wel orde op zaken stellen. Daar hadden we geen vreemde pottekijkers voor nodig. Klein, maar dapper. Wat hebben we in de loop van de jaren van ons bestaan niet voortgebracht. We zetten ze de wereld voor, onze produkten. Boter, kaas en eieren. Vlees en vis en gevogelte. Er viel geen stuiver aan ons te verdienen. We stouwden iedere bestelling in onze ei gen schepen en wie er nog wat mee te geven had, moest het maar zeggen, we konden altijd nog wel wat laden. Als er maar over de brug gekomen werd. Met z'n allen waren we rijk, maar de meesten hadden het arm. Maar dat mocht geen naam hebben. We bete kenden wat in de wereld. Maar vandaag kunnen we het alleen niet meer klaarspelen. Zijn we af hankelijk van Spanjolen, Italianen, Marokkanen en meer van dat zuide lijke volk. We hoeven ze heus niet als indringers te beschouwen, als mensen die ons de verdienste voor de neus komen wegpikken, want ze schijnen ons de verdienste aan te brengen. Ondernemers verkiezen de werklust van de buitenlandse arbeiders, want het zijn niet langer gasten meer, bo ven die van hun eigen landgenoten. Het zal je maar gezegd worden. We zijn bezig op de bodem een stelletje vreemde Turken te worden. Nog komen we de buitenlander in een hoogstens gelijkwaardige functie te gen, maar hoever zal de tijd van ons verwijderd zijn, dat er een Zuidslavi- sche dame aan het hoofd van een si garenfabriek staat. Ik kan niet bekijken wat er allemaal van waar is, maar ik geloof dat het wei goed zou zijn geweest als we al lemaal 'es een poosje ergens ter we reld de emigrant gespeeld hadden. In den vreemde schijn je dingen te doen die je je thuis niet kunt veroor loven. Kennissen van ons zijn een twintig jaar geleden met hun hele hebben en houwen naar Canada ver trokken. Ze hebben er op het ogen blik een rijk versierd bestaan, maar vergeet niet wat er allemaal aan vooraf gegaan is. In de beginjaren hebben ze gehuisd in een bouwvallige kampeerwagen op een fabriekster rein. Overdag was het werken gebla zen in de betonindustrie en 's avonds ter afwisseling in een vleeswa- renfabriek. Moeder-de-vrouw had in die kampeerwagen ook niet veel om handen, dus ze ging er ook in een volledige dagtaak maar wat bijver dienen. Van lieverlee werd het be staan wat draaglijker. Totdat men op een gegeven moment de kop voorgoed boven water had. Toen kwamen de foto's van langgerekte automobielen los. Toen kwamen ze naar Holland in de „pleen". Ze hadden 't gerooid. Ik zei: we zouden dat allemaal eens be leefd moeten hebben. Vergelijk de buitenlander die hier aan de kost tracht te komen maar gerust met onze familie in den vreemde. Ze ne men genoegen met meest minderwaar dig werk, het kleinste woongenot, het minste gerief. Maar ik zou wel eens willen zien hoe ze thuis waren. VEENENDAAL Anderhalf miljoen gulden stelde de gemeenteraad deze week beschikbaar voor de bouw van een nieuwe school in Veenendaal. Daar mee is eindelijk een punt gezet achter een situatie die op meer dan een manier onaangenaam i!s. Het geld is bestemd voor het bouwen van een school voor geestelijk gehandicapte kinderen, die nu nog steeds hun onderwijs ontvan gen onder één dak met „langzaam lerende" scholiertjes, in het complex Wilhel- minaschool-Oranjeschool. De bouwplannen dateren met van recente datum: al in 1961 kwam de wens tot scheiding van de beide groe pen en tot uitbreiding van de accom modatie naar voren. Nu is men dan zover dat t- zo wordt gehoopt dit najaar kan worden begonnen met de nieuwbouw in het plan „Duivenweride", wat de verwachting rechtvaardigt dat in de loop van de cursus '71-72 school hoofd W. Bulsink én een aanzienlijk aantal ouders wat ruimer kunnen ademhalen. Aan de Geerseweg, in één gebouw ontvangt Veenendaal momenteel zijn minder begaafde pupillen. In dat ge bouw weliswaar niet zónder meer met elkaar in verbinding staand zitten geestelijk, gehandicapten èn de „lang zaam lerenden", respectievelijk op de Oranjeschool en de Wilhelminaschool. „Geen ideale situatie", zegt de heer Bulsink, die nu al een jaar of elf hoofd van de beide scholen is. „Zeker niet wanneer men de Inspectievoor schriften naar de letter neemt. Offi cieel moeten beide groepen volledig gescheiden van elkaar blijven". Strikt genomen is dat op 't ogenblik inderdaad wel het geval. Toch veroorzaakte de huidige behuizing van de school bij een aantal ouders van adspirant-leerlingen een zekere schroom, omdat de volks mond nu eenmaal gauw in grove en on genuanceerde termen spreekt over een dergelijk onderwijsinstituut. De heer Bulsink: „De beide catego rieën zijn hier wel gescheiden, maar mede doordat we in verband met ruim tegebrek groepen van beide in noodlo- kalen hebben moeten onderbrengen, blijft de toestand verre van prettig". Daarmee komt hij meteen op de drin gendste noodzaak om te gaan bouwen: de scholen zijn propvol en uit hun jas gegroeid. In totaal zitten vier van de elf groepen leerlingen in noodlokalen. Ok dat is al niet bevorderlijk voor een gedegen onderwijs: „Het contact wordt onderling veel moeilijker, omdat tel kens heen en weer moet worden gelo pen, en dat brengt nogal wat lawaai mee, wat ook weer storend werkt", zegt de heer Bulsink. De nieuwe Oranjeschool gaat ruimte bieden aan drie leslokalen,! gelijk aan de huidige omvang) een lokaal voor motorische therapie, een overblijflo kaal en een aantal bijruimten zoals een kamer voor het toekomstige hoofd mej. J. Schiebaan, een waslokaal en een toi letgroep. Het is overigens niet denk beeldig dat de nieuwe school na niet al te lange tijd opnieuw aan uitbreiding toe is, aldus de heer Bulsink. Het aantal leerlingen voor deze categorie groeit het snelst. Een verklaring daarvoor: onder ande re het werk van Philadelphia in Vee nendaal, waardoor de bevolking een meer open kijk op de problematiek van het geestelijk gehandicapte kind heeft gekregen, en minder schroomt die pu pillen het voor hen geschikte onderwijs te laten geven. Dé laatste tijd is ook een aantal kinderen uit de Betuwe naar de Oranjeschool gekomen. Wat de Wilhelminaschool betreft: ook die is hard toe aan uitbreiding. De gemeente beschikt volgens de heer Bul sink al over het verzoek om vier nieu we klaslokalen en een overblijflokaal. Anderhalf miljoen gaat de nieuwe Oranjeschool kosten, volgens de huidige becijfering. Het werd tijd dat de knoop werd doorgehakt, en dat nu haast met de zaak wordt gemaakt. In' de gemeen teraad illustreerde burgemeester Bode dat o.a. met de stelling dat de kosten in twee jaar al met 45 procent zijn geste gen.... VEENENDAAL De kiesvereniging van de SGP heeft de kandidatenlijst voor de gemeenteraadsverkiezingen vastgesteld. De volgorde is als volgt be paald 1. G. J. v. d. Deelen; 2. J. v. d. Haar; 3. G. v. d. Berg; 4. C. G. Mijnders; 5. H. C. v. Dalen; 6. H. Jonker; 7. J. T. Donkelaar; 8. E. Th. v. Rees; 9. Joh. Bos; 10. KI. Aalbers; 11. P. v. Schuppen jr.; 12. J. C. Tombroek. ELST De commodore H. F. Sij- monds, commandant van alle Depots Materieel Luchtmacht, deed gisteren in het kader van zijn afscheidstournee langs alle depots ook het DELM in Eist aan. Het afscheid dat hij gistermorgen in de onderofficiersmess van het mili tair en burgelijk personeel nam ver bleekte als het ware bij een anden ge beurtenis, namelijk het uitreiken van een bedrag van achtduizend gulden aan de sergant I. A, Ch. Jansen. De sergeant kreeg dit lieve sommetje als waardering voor een uitvinding die hij onlangs in de ideeënbus had gestopt en voor de overheid een aanzienlijk# kostenbespa ring inhoudt bij het onderhoud en ver vangen van defecte mastsecties. De uit reiking geschiedde door de vertrekken de commodore die in zijn afscheids speech de goede sfeer en uitstekende onderlinge verstandhouding tussen het personeel hoog waardeerde. Commodore Sijmonds, die met ingang van 17 april de functie van Opperofficier personeel Kon. Luchtmacht zal overnemen van luitenant generaal B. H. Slager kreeg van DELM-commandant overste A. J. Fokker een fraai uitgevoerd lucht machtembleem aangeboden. „Voor het geval u ons een gauw mocht zijn verge ten", aldus overste Fokker. ADVERTENTIE Reparatie aan huis Opgave s.v.p. voor 12.00 uur tiUÈ&'Jmr m SCHERPENZEEL De oranjever eniging in Scherpenzeel, gaat op Ko ninginnedag als variant op de n.c.r.v.- zeskamp een tienkamp organiseren in de Dorpsweide (Vijverlaan-Parklaan- Molenweg). De wedstrijd omvat zes onderdelen, waaraan tien ploegen kunnen deelne men. Om een inzicht te krijgen over de belangstelling die er voor dit evene ment bestaat moeten de liefhebbers zich vóór 16 april opgeven bij G. Veen- hof, Dorpsstraat 285, Fr. Osnabrugge, Marktstraat 37 of bij Chr. Sangers, Pr. Irenelaan 3. Verder heeft de oranjevereniging een circulaire verzonden waarin de Scher- penzelers worden opgeroepen ter gele genheid van de 25e verjaardag van de bevrijding het dorp buurtgewijs uit bundig te versieren. RENSWOUDE De gemeenteraad van Renswoude krijgt dinsdagavond 14 april een voorstel te behandelen om percelen grond van particulieren te ko pen, die de gemeente nodig heeft voor de reconstructie van de aansluiting van de Oude Holleweg en de Barneveldse- straat op de Dorpsstraat. B. en W. heb ben met de eigenaren inmiddels over eenstemming bereikt over de volgende prijzen. P. v. Ginkel, Oude Holleweg 3 (15m2) 200,-; J. Vink, Oude Holleweg 1 (30 m2) 400,-; C. Koetsier, Molenstraat 1 (75 m2) 4000,-; C. Koetsier-Dirkse (690 m2 plus woning en bakkerij) 30.000,-. Dit bedrag valt in drie verschillende delen. De overige gedeelten zijn voor A. J. Koetsier aan de Dorpsstraat en C. Koetsier jr. aan de Molenstraat. Met de heer J. A. Vfrtk aan de Barneveldsè- straat is*Óvereenstemming bereikt over de afstand van de voor de reconstructie van de aansluiting en voor het door trekken van de Beukenlaan naar de Barneveldsestraat benodigde grond. Ede. Geboren: Rijk A., z.v. R. Altena en A. Vlastuin; Bianca P., d.v. D. Haverkamp en T. H. van Holland; Marco, z.v. H. Ro- senboom en H. J. M. Jansen; Jannetje G., d.v. A. Peeters en G. J. Nikkels; Re- nate M. G., d.v. H. Smits en D. Jager- sma; Gerr G., d.v. G. Mulder en H. van den Berg; Jerry A., z.v. R. G. Vreeman en J. G. Wichers; Ursula, d.v. D. Beu- mer en C. van Veen; Olav C., z.v D. F. Hijkoop en C. J. E. den Oudsten Tonny J. J., z. v. M. R. Rijn en F. G. Aponno; Anne C., d.v. P. van der Jagt en M. E. denExter; Gerritje E., d.v. F. G. Jonkers en G. Jansen; Willem H z.v. H. van Holland en M. Schneider ;Aram, z.v. P. Bosveld en H. Valk; Geurtje A., d.v. J. Zegveld en M. A. Seijnaeve; Jan M., z.v. A. Hummelen en E. van den Bosch; Caroline, d.v. J. H. van Dijk en F. Alte na; Stefanus, z.v. S. Smeitink en H. Kwarten; Cornelia B., d.v. B. C. van de Weerd en C. Hol; Ramon, z.v. H. W. Jansen en E. G. J. Blaak; Anita, d.v. J. W. Hagen en M. Wien; Johan J., z.v. E. Eevers en J. J. Groeneveld; Evert, z.v. E. Jacobsen en E. de Jong; Jan, z.v. A. Brons en A. Nap; Jacob, z.v. W. van den Brink en G. Nap; Jozeph, z.v. J. van den Enden en M. L. Suis; Yvette M., d.v. C. van Ginkel en M. F. M. Ver haar; Karin M. A., d.v. M. van Schalk wijk en A. M. K. Holman; Gijsbertus, z.v. M. Speelziek en H. F. van der Perk; Adriana G., d.v. H. C. A. Franke en C. W. Hofteommer; Michael, z.v. H. Schram en J. de Kreek; Belinda A., d.v. F. B. Melgers en E. L. Deij; Peter A., z.v. D.-Jj van Hattum en G, Jongeer; Eg- bertus T. M., z.v. M. R. G. Meijen en J. W. van der Ven. Ondertrouwd: L. J. Weigraven en T. Wegen; J. E. Sal en I. M. Windrich; E. Elsenaar en J. Prins; K. H. Franke en A. A. H. Snijders; P. Mekking en P. C. Geene; F. A. J. Groenendijk en J. J. Broer; G. H. H. Brans en G. W. van Ei bergen; E. R. L. Rison en M. I. Foeken; J. A. van Gijzen en E. C. Heiwegen; H. Peelen en K. W. Evertse; K. van Zalin- ge en J. A. M. de With; L. Lagerweij en H. Groeneveld; J. D. H. Pouw en K. van Voorst; J. van Spriel en J. de Vries. Getrouwd: M. Ruiter en A. E. Boonstra; G. W. Veenendaal en C. A. VerbeekJ. F. van Weiden en R. Heij- nekamp. Overleden: Maria van der Laan geh. gew. met G. van Borland 70 jr.; Jenne- ke H. Methorst e/v C. Beerdsen, 56 jr.; Alida G. van Ravenhorst, e/v G. Wil- lemsen, 60 jr.; Dirkje Schoonderbeek, e/v H. Snetselaar, 71 jr.; Jan H. van Huisstede, 10 mnd.; Reier Klomp, 22 jr.; Petronella J. Geevers, 76 jr.; Maria Veenendaal, e.v. H. van Raait, 73 jr.; Gerrit J. J. J. Wijnbergen, 4 jr.; Trijntje van der Molen, e/v W. van Bruxvoort, 72 jr.; Gijsbertus van de Mheen, 72 jr.; Tiete Weide, geh. gew. met J. Kubinek, 94 jr. Geboren: André Jacco, z.v. A. C. ter Burg én R.^terk (Plataanlaan 7); Jp- cob, z.v. J. van Bennekom en H. Óver- eem, (Glashorst 10). 'j** ff i'ji '9 Ondertrouwd: D. Huisman en L. Ha- zeleger. VEENENDAAL „Het zullen je buren maar wezen, die 55 jaar ge trouwd zijn". Deze tekst in goudverf en fraaie kleuren uitgevoerd sierde gisteren de deur van het echtpaar C. den Bas-van Harbenden aan de Sterke Arm, die hun elfde trouw- lustrum herdachten. Alle flatbewo ners hadden er aan meegewerkt om het echtpaar in de bloemetjes te zet ten en dat manifesteerde zich niet alleen in de deurversiering. Een de putatie kwam in de loop van gister morgen een levensgrote fruitmand aanbieden. Ook burgemeester en mevrouw Bode maakten hun op wachting. Het eigenlijke feest is pas zaterdag en wordt buiten de deur gevierd omdat de S.I.B.-flats er niet op zijn berekend om, zoals in dit geval, zes getrouwde kinderen, 17 kleinkinderen en 5 achterkleinkin deren onderdak te bieden. Bruid en bruidegom, respectievelijk 76 en 80 jaar oud, genieten nog een goede gezondheid en waren gisteren blij verrast met de onverwacht grote be langstelling. AMERONGEN De leden van de schietvereniging Willem Teil hielden weer onderlinge wedstrijden. De uitslag luidde als volgt: J. de Greef 97 put.; G. v.d. Horst 96 pnt;'A. de Haas 96 pnt; E. C. Schuchardt 95 pnt; H. den Uijl 92 pnt; R. E. Lahruyère 92 pnt; J. Hakvia 90 pnt; G. J. den Uijl 89 pnt; T. Zum- brink 87 pnt; en R. Pater 84 pnt. bijdragen voor de hervormde ge meente te Amerongen mag er zijn. In oliebollen werd voor 1375 gulden omgezet. De vrijwillige bijdragen voor 1970 haalden een bedrag van 38.400 gulden. Tot dusver dan, want men hoopt de nodige 40.000 gulden te halen. teit te Amsterdam zijn besprekingen gaande over de mogelijkheid om hervormde studenten aan de VU te laten studeren. Beslissingen zijn er nog niet gevallen, maar de gespreks- sfeer wordt in Kerknieuws al „uit stekend" afgeschilderd. Sinds kort kan men in de Veencn- daalse gereformeerde kerken de Petra- en de Brugkerk na afloop van de diensten de preek mee naar huis nemen. De predikanten zetten hun preek op papier, in verkorte uittrekselvorm, dat op stencil voor alle gemeenteleden verkrijgbaar wordt gesteld. Men heeft dit gedaan op verzoek van de jeugd, die vond dat over het algemeen de preken zo gauw verge ten zijn. Nu men de preek mee kan nemen, kan men er thuis nog eens kènnis van nemen, hij kan in het gezin nog eens worden besproken en hij kan dienstdoen als bij'bel-lees- rooster voor de hele week. Dat roos ter wordt erbij geleverd. De preek-op-papier wordt de ge meenteleden met opzet niet opge drongen. Daarom is hij niet te krij gen aan de grote uitgangen. De jeugd denkt ook nog aan het verstrekken van banden waarin de preken tot een verzameling kunnen worden gebundeld. De preek-uitde- ling gebeurt voorlopig nog bij wijze va proef. Daarna zal een definitie ve vorm worden gekozen. Men is er goed van overtuigd dat het voor de dominees een extra-be lasting is om bij iedere preek een verkorte weergave ervan als „huis werk" te maken. Op de eerstvolgende bejaarden- middag van de hervormde gemeente e Leersum woensdag a.s. zal mevr. Mien van 't Sandt spreken en dia's laten zien. De heer H. de Boer te Veenendaal heeft, volgens de agenda van de vergadering van de particuliere sy node der gereformeerde kerken van Utrecht afgedrukt in Centraal Weekblad, tot deze synode, het ver zoek gericht om te worden toegela ten tot het ambt van predikant op grond van artikel 6 van de Kerkorde zonder universitaire studie, op •grond van zgn. singuliere gaven). Afgelopen woensdag heeft de particuliere synode een onderzoek in verband met de toelating van de heer de Boer ingesteld. De hervormde kerkeraad te Rhe- nen heeft voorstellen van de geza menlijke kerkeraden van de her vormde gemeente en de gerefor meerde kerk met betrekking tot ge meenschappelijke diensten texugge- nomen. De kerkeraad wil zich er na der op beraden. De kerkeraad van de hervormde ge meente te Rhenen heeft een verzoek om catechisatie té laten houden door een predikant van de richting van de gereformeerde bond afgewezen. Op de lijst van „gereformeerde bonds-catechisanten" kwamen na men voor van leden van de gerefor meerde en de oud-gereformeerde gemeente en bovendien van enkelen, die al bij een plaatselijke predikant ter catechisatie gaan. De kerkeraad meende dat. men met aparte catechisaties zou mee werken aan steeds verdergaande groepsvorming. Dat wil de kerke raad juist tegengaan. Onder de giften voor de kerkbouw 1970 van de hervormde gemeente te Leersum was er één van 2000 gul den. De stand is nu opgelopen tot 77.300 gulden. Wil het goed zijn dan moet er nog 25.000 gulden bijkomen. Onder het motto „3 in de zak" gaat de hervormde jeugdraad te Veenen daal proberen om a.s. zondag het voor het jeugdwerk ontbrekende be drag voor dit jaar binnen te krijgen. Er wordt in alle kerkdiensten voor dit doel een extra-collecte gehouden. Er is dit jaar 8800 gulden, nodig waarvan de jeugd zelf 3300 gulden opbrengt. Voor de ontbrekende 5500 gulden zijn eigenlijk drie extra col lecten nodig, omdat één extra collec te in doorsnee 1800 gulden opbrengt. De jeugdraad vraagt daarom de kerkgangers van a.s. zondag in één collecte voor drie keer te geven. Vandaar „3 in de zak". Leiderdorp heeft een exclusief stukje oecumene beleefd. De classis Leiden van de gereformeerde ker ken heeft beroepbaar verklaard mevr. A. Geense-Ravestein. Haar man, drs. A. Geense is predikant van de hervormde gemeente te Leider dorp. Het damescomité van de hervorm de wijkgemeente „De Engelenburg" te Veenendaal gaat in de komende tijd het één en ander op touw zetten dat geld op moet leveren voor een orgel in het wijkcentrum waarvan de bouw gestaag vordert. De dames zullen met hun eerste actie op de smulpapen mikken. Ze gaan op vrijdag 17 april een heel as sortiment zelf geproduceerd gebak aan de man (en de vrouw) proberen te brengen. Men kan ervoor terechl in het bejaardencentrum „De Enge- lenburgh". Als consulent van de hervormde middenwijk te Veenendaal treedt sinds het vertrek van ds. J. J. van der Krift op 1 april jl. op ds. S. P. van Assenbergh. Hij wordt in zijn werk bijgestaan door de emeritus predikant ds. H. Hiensch, die na zijn laatste ambtsperiode bij de her vormde gemeente te Arnhem in Vee nendaal kwam wonen. De redactie van „De Wachter Sions", het weekblad van de gere formeerde gemeenten in Nederland, kan het op reformatorische gronden niet eens zijn met de laatste voor naam van prinses Margriet's jongste zoon Bernhard Lukas Emmanuël. Volgens de redactie heeft de synode van Dordt in 1578 en die van Mid delburg in 1581 bepaald, dat geen kinderen meer zouden worden ge doopt met namen, die óf God óf Christus eigen zijn, als Emmanuël bijvoorbeeld. Daar hebben wij ons maar aan te houden, schrijft de redactie en men wijst er ook om een andere reden nog eens nadrukkelijk op. Het komt nogal eens voor, dat men het Ko ninklijk huis volgt bij het geven van namen aan kinderen. Hier en daar /.ou de naam Emmanuël kunnen op duiken en dan is een waarschuwing aan de gereformeerde gemeente mensen wel op z'n plaats. Houdt men een „Emmanuël" ten doop en dat zou kunnen gebeuren omdat een kerkeraad bij de doopzit- ling het verkeerde van zo'n naam niet inziet en de predikant, in een vakantiegemeente optredend, er van te voren niet van op de hoogte is dan wordt men onverwijld van de doopvont weggestuurd. Ds. G. Th. Vollebregt, die een tijd je vicaris geweest is bij de hervorm de gemeente te Veenendaal, heeft zijn intrede gedaan als predikant van de hervormde gemeente te Ren- kum. De gereformeerde ds. J. C. Jon kers te Renswoude is aan boord ge gaan van het hospitaal-kerkschip „De Hoop". Hij zal de eerste drie weken van deze maand op zee blij ven. Zowel de opbrengst van de olie bollenactie als die van de vrijwillige Tussen de hervormde kerk en de gereformeerde Vrije Universi- De kerkeraad van de Chr. Geref. Pniëlkerk heeft de gemeenteleden tijdens een deze week gehouden le denvergadering ter overdenking de suggestie meegegeven een tweede predikantsplaats in te stellen. -Ds. Brons heeft de herderlijke zorg over circa 1500 leden en doopleden en dat is eigenlijk een beetje te veel van het goede. De predikant houdt daar door te weinig tijd over voor studie en gezin. Normaal is dat zo'n 700 a 800 zielen aan de zorg van een pre dikant worden toevertrouwd. Het in stellen van een tweede predikants plaats heeft echter verstrekkende consequenties. Zowel de financiële als andere aspecten zijn uitvoerig besproken. De kerkeraad wil echter niet overhaast te werk gaan en wil te zijner tijd na de geemeenteleden hierover te hebben gehoord nog eens op de zaak terugkomen

De Vallei | 1970 | | pagina 3