KERKDIENSTEN Twee weesjes Hartewens vervuld KNMTP opgericht Lichtpuntjes bij Panter Eist verdwijnt S.G.P.-Kamerlid in Scherpenzeel Dodenhoek in Candia speelt zondag niet Vrouwen hond komt hij een Collecte voor Astma-Fonds HORLOGERIE T VAN MANEN Groene Kruis ergadert 0 p E L CHEVROLET Raad Renswoude op 14 april Gemeentelijk studiefonds Schietnieuws Ds. Roelof sen springt bij in Scli er pen zeel Nieuwbouw van v. Boordt: mÊÊmm ZONDAGSDIENSTEN V.A.B. BURGERLIJKE STAND VRIJDAG 10 APRIL 1970 eman, 18.30 uur. Ds. Wapenaar. Bergschool: N. Kooreman, 10.30 uur: Ds. V. Lienden (Bennekom). Tollekamp: 17. uur Ds. N. Kooreman. Geref. Kerk: 10 en 17 uur Ds. J. Goldschmedifig (H.A.) Geref. Gem (syn.): 10 en 17.30 uur Dhr. J. M. Kleppe (Capelle a/d IJssel). Geref. Gem. in Ned: 10 en 17:30 uur leesdienst. Oud Geref. Gem.: 10 en 18 uur lees dienst. 17 april: 19 uur Dhr. Schin- kelshoek. Ned. Prot. Bond: 19 uur Ds. W. Knop pers: (Utrecht). AMERONGEN Ned. Herv. Kerk: 10 uur Ds. C. Kaa stra: 18.30 Ds. J. van Noort. De Uithof: 10 uur Jeugdkapel. Geref. Kerk: 10 en 17 uur: Ds. Schaaf- sma (Utrecht). Ned. Prot. Bond: 10.30 uur: Ds. T. Bruinsma (Leiden). OVERBERG Ned. Herv. Kerk: 10 en 18.30 uur Ds. S. Andringa. Oud Geref. Gem: 10 en 18.30 uör lees dienst. ELST Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur: Ds. C. v Viegen: 18 uur ds J. v. Malenstein. RESTEREN Ned. Herv. Kerk: geen opgave. OPHEUSDEN Ned. Herv. Kerk: 10 en 18.30 uur ds Muilwijk. Ger. Gem. Lsyn.): 10 en 18.30 uur: lees dienst. Ger. Gem. in Ned.: 10 en 18.30 uur ds. Van Beek. VEENENDAAL De dienst voor de artsen G. Annot, S. T. Heij, J. H. Kets, H. E. G. Pilon en W. Remme wordt waargenomen door: za terdag 11 april: S. T. Heij, De Klomp tefoon 08387-2000; zondag 12 april: H. E. G. Pilon, Kerkewijk 82, telefoon 12481. De dienst voor de artsen N. Rijlaars dam, J. Schilperoort en G. J. Verschoor wordt waargenomen door N. Rijlaars dam, Boompjesgoed 221, telefoon 10885. Apotheek: Zuiderapotheek. Dr. Slote- maker de Bruïneplein 7.- telefoon 10714. Wijkverpleging: zr. G. Vreeman, Grote Pekken 240. tel. 10360. Scherpenzeel en Woudenberg. De dienst wordt waargenomen door Jhr. Backer Stationsweg 6. Wouden berg. (Van vrijdagavond 7 uur tot maandagmorgen 8 uur). RHENEN Artsen: za. dr Almekinders, Heren straat 59, tel. 2432; zo: dr. Wijchers, Achterbergsestraatweg. tel. 2328. Apotheek: voor spoedgevallen wende men zich tot de dienstdoende apotheek te Wageningen. EDERVEEN. RENSWOUDE. en DE KLOMP. Arts: Th. S. ter Velde. Oude Holleweg 4, Renswoude, Tel. 08387-450. AMERONGEN. ELST. en LEERSUM Arts: T. C. Bakker, Rijksstraatweg 172a, Leersum, tel. 03434-1495, Wijkverpleging: Amerongen: zr. B. A Renijl, Kon. Wilhelminaweg 67, tel. 03434-1759. (tot maandag 8 uur.) Leer sum: zr. A. v. Rijsbergen, Kon. Juliana- laan 51. tel. 03434-1423 (tot za. 12 u. daarna zie Amerongen). MIDDEN-BETUWE (Opheusden) arts: de praktijken van de artsen Buddingh, Van Silfhout, en Tromp worden waargenomen door dr Jonker, Opheusden, tel. 08887-201. (Kesteren) arts: de praktijken van de artsen Eikelenboom, Guépin en Keur worden waargenomen door dr. Van de Veen, Lienden, tel. 03443-220. TANDARTSEN Veenendaal en Rhenen: voor spoedge vallen bellen 08385-19049. VEENENDAAL Honderdduizenden Nederlanders weten uit eigen ervaring, wat astmatische ziekten in hun leven betekenen. Enige miljoenen Nederlan ders zien in hun eigen omgeving, welke last astma op de schouders van de pa tiënt legt. Op alle Nederlanders wordt eens per jaar een beroep gedaan om te helpen bij het gevecht tegen deze volksziekte, waaraan 8 tot 10 procent van onze be volking lijdt. Dat gebeurt tijdens de jaarlijkse collecte van het Nederlands Astma Fonds, die ook in onze gemeente zal worden gehouden in de periode 20 tot 25 april. De astmabestrijding in Nederland, die door het Nederlands Astma Fonds wordt gebundeld, staat voor wel bijzon der omvangrijke taken: er moet nog zeer veel wetenschappelijk onderzoek worden verricht en veel praktische zorg en begeleiding worden gegeven en op gebouwd. Daaraan moet het Nederlands Astma Fonds jaariijks tenminste 1,6 miljoen gulden kunnen besteden. Om het om vangrijke programma te kunnen blijven uitvoeren, moeten alle zeilen worden bij-gezet. Dat onderkent ook de over heid, die in toenemende mate subsidi heid. die in toenemende mate subsidie verleent. Niettemin kan de hulp van de gehele bevolking niet worden gemist. SOLA elite HOOGSTRAAT 28 VEENENDAAL RHENEN De secretaris van de sportvereniging Candia '66 deelde gis teravond mede dat de voor zondag op het programma staande voetbalwed strijd Hercules Candia niet doorgaat. RENSWOUDE -De vereniging „Het Groene Kruis" te Renswoude belegt op donderdagavond 16 april een ledenver gadering in het eigen gebouw. Het be stuur rekent op een trouwe opkomst van de leden. De vergadering begint om acht uur. SCHERPENZEEL. Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur: Ds. A. Jon kers (Otterlo); 6.30 uur: Ds. J. Ver maas uit Huizen. Geref. Kerk: 10.00 uur: Ds. J. P. Bos, Openbare belijdenis des geloofs en Voorbereiding Heilig Avondmaal; 6.30 uur: Ds. P. v. Strien uit Woudenberg. Vrije Evang. Gem.: 10.30 uur: Ds. W. E. van Petegem (in het verenigingsge bouw Molenweg). Geref. Gemeente: 10.00 uur en 6.30 uur: De heer B. Roest. Geref. Gem. (uitgetr.): noodgebouw Ho- levoetlaan: 10 en 6.30 uur: leesdienst. Vryzinnig Herv. 7.15 uur: Mej. Ds. S. Doets uit Leersum (verenigingsge bouw te Woudenberg) R-K. Kerk: 9.15 uur: bediening H. Mis in het verenigingsgebouw Molenweg. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 18.30 uur. ds. L. v. d. Peut (bed. H. Avondmaal) Geref. Kerk: 10 en 18.30 uur: Ds. Fok- kens (Wageningen) -bed. H. A. R.K. Kerk: za. 18.45 uur: Eucharistie viering in gebouw Geref. Kerk. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur: Ds. J. v. Ginkel (Bennekom), 18.30 uur Ds. W. Bousema (Wageningen) Ger. Gem. in Ned: 9.30 en 18.45 uur: Ds. Aangeenbrug. Oud' Geref. Gem: 9.30 en 15. uur: lees dienst. EDE Oud Geref. Gem: lO.en 19. uur: lees dienst. HENEN Ned. Hen'. Kerk Cumera Kerk: 9 u. Ds. Schipper (Dordrecht), 10.30 uur Ds. N. Koor- RENSWOUDE De gemeenteraad van Renswoude vergadert dinsdag 14 april 's avonds om acht uur. Op de agenda staan o.m. de volgende punten: Aankoop gronden ten behoeve van reconstructie aansluiting Barneveldse- straat naar Dorpsstraat: aankoop per ceeltjes grond van A. J. Vink, Bame- veldsestraat 2, alhier; wijziging Alge meen Ambtenarenreglement i.v.m. ar beidstijdverkorting gemeente-werklie den; derde wijziging der Bouwverorde ning van de gemeente Renswoude; vaststelling bedrag per leerling voor 1970 t.b.v. het gewoon lager onderwijs; vaststelling voorschot op de exploitatie vergoeding 1970, alsmede de definitieve vaststelling van deze vergoeding over 1969 aan de Vereniging tot Stichting en Instandhouding van een School met de Bijbel, afd. Lager Onderwijs; vaststel ling voorschot op de exploitatievergoe ding 1970 en afrekening exploitatiever goeding 1969 aan de Stichting tot In standhouding van een School met de Bijbel, afd. Kleuteronderwijs: aanvraag om medewerking ex. artikel 72 der La- ger-onderwijswet 1920 (vervangen ra men en treffen van div. voorzieningen bijzondere lagere school): aanvraag om medewerking ex. artikel 72 der Lager- onderwijswet 1920 voor het aanschaf fen van schoolmeubilair; verlening subsidies t.b.v. herdenking 25-jarig be vrijding etc.; vaststelling van de 31e be grotingswijziging van het dienstjaar 1969, welke betrekking heeft op de in trekking van de 26e t/m 29e begrotings wijziging. ADVERTENTIE KIRPESTEIN VEENENDAAL CITY-MOTORS - KDE RHENEN In een flink bezet res taurant „Koningstafel" werd gister avond de afdeling Rhenen van de Ko ninklijke Nederlandse Maatschappij voor Tuin- en Plantkunde opgericht. Het voorlopige bestuur bestaat uit de heren H. H. van Doesburg, voorzitter, G. Wildekamp, secretaris, A. v.d. Bijl, K. Thomassen, J. de Jong en F. A. de Graaf bestuursleden. Daarmee is een hartewens van de plaatselijke vereni ging voor vreemdelingen verkeer in vervulling gegaan, de vereniging die bij gebrek aan een dergelijke afdeling vanaf 1953 gedurende zeventien jaar de siertuinkeuringen heeft verricht met hulp van een commissie van deskun digen. De nieuwe afdeling gaat die taak overnemen, maar gaat daarnaast nog veel meer doen voor de leden, die zich in groten getalen opgaven. De maat- RHENEN GEBOREN: Gordon Erwin. z.v. H. J. Smithjes en H. van El- dik; Jorgon Robin, z.v. H. J. Smithjes en H. van Eldik. GEHUWD: C. W. van Kuilenburg (Lienden), en M. Vermeer; D. ter Haar, en W. Vrij; J. G. van den Bovenkamp en C. Kuijer. OVERLEDEN: Gijsbertje de Bode. 89 jr. geh. gew. met W. Overeem; te Lien den: Willem Kosters, 40 jr. echtg. van J. Houth. VEENENDAAL Lichtpuntjes bij Panter deze week: niet de enige in het Veenendaal bij nacht, maar dan toch wel opvallend. De gevel van de sigaren fabriek aan de Kerkewijk is feestelijk geïllumineerd in verband met het vijf tigjarig jubileum van de onderneming. Het feest wordt verder ..in de familie kring" met het personeel gevierd. ELST Op de plaats, waar men nu bezig is een oude schuur, voorheen ei gendom van de firma Van Os, af te breken, zal straks een tweede bedrijfs pand van Stomerij Van Boordt verrij zen. keld. In de omliggende plaatsen rezen de filialen als paddestoelen uit de grond en het rayon, dat tot voor enkele jarëh niet verder dan Zeist liep is nu Op deze plaats zijn in de loop der ja ren al heel wat slachtoffers gevallen, zodat het verdwijnen van de schuur een opluchting voor de Elster bevolking zal zijn. De rooilijn van het tweede pand in Eist van Van Boordt zal zich ruim 8 me ter vanaf de grens van de Rijksstraat weg bevinden, zodat het uitzicht aan zienlijk verbeterd wordt. Naar verwacht wordt zal het nieuwe pand over ongeveer twee maanden in gebruik worden genomen. Het nieuwe pand, dat een oppervlakte krijgt van 200 vierkante meter, wordt aan de rechterzijde van het bestaande gebouwd. Een directe verbinding in de vorm van een luchtcorridor, ter hoogte van de eerste verdieping, zal tussen de twee gebouwen worden aangebracht, om de werkzaamheden te vergemakke lijken. Dit impliceert, dat het stoomgoed, na dat het in het bestaande gebouw is ge reinigd, straks via een lopende band systeem in het nieuwe pand wordt overgebracht, waar de eindbehandeling zal plaatsvinden. Gelijk met het gereedkomen van het tweede perceel, ontstaat dus een nieuw procédé. „Als gevolg van de z.g. „5-uur-servi- ce", waarmee wij enkele maónden gele den gestart zijn, is er zo'n grote klandi zie ontstaan, dat de ruimte in het be staande bedrijf te klein werd om de werkzaamheden normaal te laten verlo pen. Bovendien heb ik in acht weken tijds vijf chauffeurs erbij moeien aan stellen, zodat er nu vijftien in-totaal bij mij in dienst zijn", aldus de heer Van Boordt. Stomerij Van Boordt heeft zich in een vrij korte periode enorm ontwik- RHENEN Burgemeester en wet houders van Rhenen vestigen hierbij de aandacht van belanghebbenden op de mogelijkheid, om vóór 1 mei .1970 bij hun college een bijdrage ten laste van het gemeentelijk studiefonds te verzoe ken. Voor het verkrijgen van een bijdrage moet aan de volgende voorwaarden worden voldaan: a. belanghebbende dient Nederlander en inwoner der gemeente Rhenen te zijn b. belanghebbende dient voor de ge wenste studie een bijzondere aanleg te hebben c. ook bij het rijk en de provincie dient een studietoelage te zijn aangevraagd. Een bijdrage wordt in het algemeen slechts toegekend terzake van studiè aan een universiteit, hogeschool of een school voor middelbaar- of hoger be roepsonderwijs. Aanvraagformulieren zijn verkrijg baar ter gemeentesecretarie, afdeling onderwijs en personeelszaken. Rhenen, 6 april 1970. B. en W. voornoemd, De secretaris, W. C. Pieters. De burgemeester J. Deen, wnd. SCHERPENZEEL Ir. H. van Ros- sum, Tweede-Kamerlid voor de SGP sprak woensdagavond op een vergade ring van de Scherpenzeelse kiesvereni ging. Zijn onderwerp was „De betekenis van de principiële politiek". „Men is het er wel over eens dat er geregeerd moet worden om chaos te voorkomen", zei de heer Van Rossum. „enmen is het er ook over eens dat het in de toekomst beter moet gaan. Spreekt men echter over de achtergronden van de chaos, dan komen de geschillen aan het licht. Slechts de Heilige Schrift kan hier een lamp zijn voor onze voet, en een licht op ons pad. Helaas is er in het protestantse kamp een grote groep, die onder invloed van de Vrije Universiteit de historische hoofdstukken vdii Gods Woord in twijfel trekt. Men meent langs menselijke wegen op te kunnen klimmen tot paradijselijke toestanden op aarde.." De heer Van Rossum signaleerde voorts een aantal misstanden voort vloeiend uit het terzijde schuiven van Gods Woord. Hij noemde o.m. subsidië ring van „zedenbedervende lectuur", en de nieuwe echtscheidingswetgeving. Buien de SGP en GV „wordt tegen zoiets slechts sporadisch geprotesteerd", zei hij. Voordat de discussie met de aanwezi gen begon, stelde de heer Van Rossum nog.: ..Ons past geen demonstratieve houding, maar onderworpenheid aan SCHERPENZEEL De leden van de Scherpenzeelse schietvereniging schoten deze week de volgende resultaten op de binnenbaan met buks: M. Berendse 94; P. Engelenburg 93; A. C. v. Dusschoten 92; C. Valkenburg 92; J. Koot 90; J. Koudijs 90; T. Rustenhoven 90; J. ten Broek. 88: R. v. d. Burgt 84; W. Klum- penaar 83; H. D. van Droffelaar 82; A. v. Garderen 82; H. Pater 81; P. ter Burg 80; H. Methorst sr. 79; A. Blanken 76; H. Methorst jr. 74 en W. v. Wessel 58. Volgende week is wegens het voet ballen op de tv de oefenwedstrijd op dinsdag in het verenigingsgebouw aan de Molenweg. Gods Woord, wetend dat wij allen door zonde ontvangen zijn en van God afge vallen, en alleen Gods genade behoe ven". In de discussie werd beklemtoond, dat de SGP een interkerkelijke partij is, die openstaat voor allen die de gere formeerde belijdenis onderschrijven. RHENEN De afdeling Rhenen van de Ned. Chr. Vrouwenbond komt dins dag 14 april in gebouw „Irene" in maandelijkse vergadering bijeen. De heer Langeveld uit De Bilt, werkzaam bij het KNMI, hoopt dan het één en het ander te vertellen over het meteorolo gisch instituut. SCHERPENZEEL Als er een schaap over de dam is volgen er meer. Dit is blijkbaar ook zo met dominees. Bij de Ned. Herv. kerk in Scherpenzeel had men altijd een emeritus predikant als hulp in het pastoraat. Toen in 1968 ds. Cazander weg ging meende ook ds. Zijlstra gezien zijn gezondheidstoestand en zijn leeftijd te moten stoppen. Na Vit jaar heeft men in de vacature Ca zander vóórzien omdat ds. Westland het beroep heeft aangenomen, en men heeft weer. een emeritus-predikant be reid gevonden om met ingang van half juni twee dagen in de week in Scher penzeel te komen werken. Het is ds. H. Roelofsen uit Zeist. Hij is geboren te Ede en op latere leeftijd pas predikant geworden. Zijn eerste plaats was Reewijk daarna ging hij naar Bodegraven en hij is nu al vele jaren in Zeist, waar hij ook blijft wo nen. schappij heeft 30.000 leden over heel Ne derland. De afdeling Rhenen is de hon- derdderstigste. Mr. J. Deen, loco-burgemeester, dankte de VW voor haar activiteiten in de afgelopen jaren en sprak de hoop uit, dat de nieuwe afdeling zal groeien en bloeien. Hij sprak zijn waardering uit voor het werk van de maatschappij en verklaarde, dat het gemeentebestuur deze oprichting van zeer groot nut acht voor Rhenen. De heer H. H. van Doesburg bracht dank aan het comité van aanbeveling, bestaande uit de heren dr. ir. E. J. For- tanier, A. Ouwehand en A. J. Boven- schen, voor de vruchtdragende mede werking die bij deze oprichting werd verleend. Vervolgens gaf de heer H. Stein uit Apeldoorn een boeiende lezing aan de hand van prachtige dia's in kleuren over bloemen, planten en tuinaanleg. De heer W. R. Koppe uit Ermelo sprak namens propagandacommissie en hoofdbestuur de vergadering toe. Hij zette doel en werkwijze van de maat schappij uiteen. Tot besluit van de avond werden fraaie prijzen verloot. De afdeling Rhenen is nu een feit en zal op korte termijn haar activiteiten beginnen. uitgegroeid tot Amsterdam. Met de oude schuur verdwijnt bin nenkort een der gevaarlijkste punten van de Rijksstraatweg, in de volksmond „De dodenhoek" genoemd. Het bouw werk stond nJ. bijna op de grens van de straat, juist in een bocht waardoor het uizicht op de weg, waar het yerkeer de hele dag raast, ernstig belemmerd werd. ACHTERBERG Twee wees jes verrijken sinds een paar dagen het gezin Frank aan de Wetering- steeg in Achterberg Twee haasjes die langs operatieve weg ter wereld kwamen, terwijl hun moeder al was overleden. De heer Frank kreeg in het af gelopen weekeinde moeder haas onder de wielen van zijn auto. Hij nam het dier mee naar huis, en daar viel hem op dat de buik wat opbolde. „Het mes erin", moet hij gedacht hebben, en voegde de daad bij het woord. Toen bleek dat hij ongewild als verloskundige opereer de, want twee jongen kwamen te voorschijn^ springlevend. Met watjes maakte het echtpaar de nieuwe we reldburgers schoon, en nu worden ze gevoed met de fles. De dochter des huizes is er weg van. Ned. Herv. Kerk: Oude kerk: 9.30 uur: Ds. Spilt uit Ede; 17.00 uur: Dr. Graafland uit Am sterdam. Julianakerk: 9.30 uur: Ds. Jongerden; 17.00 uur: Ds. van de Krift. Vredeskerk: 9.00 uur en 10.30 uur: Ds. Vroegindeweij; 17.00 uur: Ds. van As- senbergb. Woudenberg; 17.00 uur: Ds. Jongerden. Sionskerk: 9.30 uur: Ds. Meijndert uit Woudenberg, 17.00 uur: Ds. Jonger den. Poortkerk: 10.30 uur Ds. van Assen- bergh; 18.30 uur: Ds. Vroegindeweij. Bejaardencentrum: 9.00 uur: Ds. van Assenbergh. Veeneind: 15.00 uur: Dhr. Meijer. 15 april; 19.30 uur: Dhr. Redelijkheid (Den Hulst). Dijkstraat: 14.45 uur: Dhr. Van Rossum uit Scherpenzeel. Herv. Gemeente „Sola Fide": 10.00 uur: Ds. Nijeboer en 17.30 uur: Ds. Vijzelaar. Geref. Kerk: Brugkerk: 9.00 uur en 10.30 uur: Ds. Blanken en 17.00 uur: Ds. Ytsma. Petrakerk: 9.30 uur: Ds. Ytsma en 17.00 uur: Ds. Blanken. Geref. Kerk (vrijgemaakt): Poortkerk: 9.00 uur en 16.30 uur: Ds. Y. B. Chah van Pusan (Zd. Korea). Chr. Geref. Kerk: Bethelkerk: 9.30 uur en 17.00 uur: Ds. van Smeden te Amersfoort (bed. H. A.). Pniëlkerk: 9.30 uur en 17.00 uur: Ds. Brons. Geref. Gemeenten (Ned.): 9.30 uur en 18.30 uur: leesdienst. Geref. Gemeente (syn.): 9.30 uur en 17.00 uur: leesdienst. Ned. Prot Bond: 10.30 uur: Ds. Bru- sewitz te Utrecht. R-K. Kerk: Salvatorkerk: zaterdag 18.45 uur en zondag 9.00 uur en 11.00 uur: H. Mis. Willebrorduskerk: 10.00 uur: H. Mis. Leger des Heils: 10.00 uur: Heiligings samenkomst en 19.30 uur: Verlos singssamenkomst. Jehova's Getuigen: NVV-gebouw, Tuin straat 20, 9.30 uur: Openb. lezing; 10.30 uur: Wachttorenstudie. Di. 19.30 uur: Thevor. school; 20.30 uur: Dienstver- gadering. 4

De Vallei | 1970 | | pagina 5