Veenendaals dagblad Invaller moest toch mee Buiten BRANDT BIJ NIXON Kabinet heeft nu meer sympathie dan ooit Employé drukte in totaal f 2 miljoen achterover SABOTAGE GEVREESD IN LEGERPLAATS OIRSCHOT Gelders-Utrechtse streekcourant voor Rijn- en Gelderse Vallei WEER ROOF IN BELGIË Patiënt gleed van brancard en verdronk Ontploffing in Belfast BROODPRIJS MAANDAG OMHOOG Man bekent 100 inbraken FRAUDE OVER TI EN JAAR UITGESMEERD Directie merkte er niets van Moeilijkheden 0111 Meijer Sluyser in PvdA Bussum Verklarende tekst bij monument Nieuwbouw door conflict niet op riolering aangesloten Smith „wint" bij verkiezing arij Nog geen lenteivarmte CAPE KENNEDY - Jack Swigert (38) gaat vandaag als invaller naar de maan. Hij neemt vanavond 0111 13 minuten over acht bij de start van de Apollo-13 de plaats in van Thomas Mattingly. Voor het eerst sedert de Amerikanen begonnen bemande ruimteschepen de wereld in te zenden, is op het laatste ogenblik een lid van een aangewezen bemanning vervan gen door een lid van de reserve-bemanning. VOORBEREID RIJ OVERBRENGING NAAR HELIKOPTER Vrouw met auto verongelukt GOEDE REPUTATIE ONDERWIJZER Nederland wenst garanties voor diplomaten Opnieuw kind in F s <*er C7 oofd B*r. voor redactie en administratie: Prins Bernhardlaan 28, Veenendaal. Telef. 08385-10550 (adm.), 10757 en 10955 (red.), Giro 1321600. Losse nummers 1 0,25; Abonnement 1,03 p.w., 4,40 p.m., 13,10 p.k. VALLEI Voortzetting van het nieuwsblad „De Vallei opgericht in 1926. Uitg.: Wegener's Couranten Concern n.v. Advertentietarieven op aanvraag. ZATERDAG II APRIL I970 - 44e JAARGANG no. 85 Swigert vanavond met Apollo-13 naar maan Zowel James Lovell, de commandant van de Apollo-13. als Donald Slayton, de leider van het astronautenteam van NASA. hadden zich tevoren ten gunste van de vervanging uitgesproken. Mattinglv's vervanging houdt verband met het teit dat hij, als enige van de drie leden van de bemanning, vatbaar was gebleken voor rode hond. Enige dagen gele den kreeg een andere astronaut, Charles Duke, op Cape Kennedy rode hond. LUIK Vrijdagmiddag laat zijn in Luik twee banklopers van de Bank van Brussel, die 2.100.000 frank in biljetten by zich hadden, overvallen. Zij waren op weg naar het postgebouw. Het geld bevond zich in een aktentas, die met een stalen ketting aan de lin kerpols van een der banklopers was be vestigd. De aktentas was voorzien van een speciale veiligheidsuitrusting, die een rookbom in de aktentas tot ontploffing brengt op het ogenblik dat de ketting wordt verbroken. Vervolgens ontstaat een roodachtige rook en een rood vocht verspreidt zich over de inhoud van de tas. De overvallers kwamen met een auto en stopten bij de banklopers. Een man met een revolver sprong er uit, een tweede man bleef aan het stuur. De man met de revolver schoot eerst tweemaal in de grond en daarna de ket ting van de aktentas door. Hij bemach tigde de tas en de overvallers reden weg. Hun auto is later teruggevonden. LI elaas komt het, ondanks de be scherming, die de jachtwet aan de otter verleent, nu en dan nog f voor, dat hij wordt achtervolgd, j Illegaal komt het stoffelijk over- schot doorgaans terecht bij prepa- 5 rateurs of pelshandel. Het is nu J eenmaal zo, dat vissers aan de ot ter een broertje dood hebben en de meesten zouden hem het liefst helemaal zien uitgeroeid. In een pasverschenen publikatie van het Rivon (De zuidelijke Vechtplassen flora en fauna) komt een interes sant hoofdstuk voor ,,De otter populatie in het Vechtplassenge bied 1962/63" geschreven door C. T. B. Rikkert de Koe. Het trekt niet slechts de aan- J dacht wegens de boeiende en za- kelijk verantwoorde tekst, maar i ook door een half dozijn belang- J wekkende foto's van schuilplaat- sen, nesten, glijbaan"sporen, hol, bellebaan, faeces etc.. zoals ik J ze nimmer zag. Desondanks en j nauwkeurig speuren ten spijt, valt het geenszins mee, het aantal ot ters, dat verblijf houdt in de rim boe van de Bethune- en Molenpol der, Tienhovense- en Loenerveense plassen met wijde omtrek, te schatten, hoewel toch de aanwezig heid der dieren zich het duidelijkst manifesteert in een periode met langdurig streng winterweer, zoals g J in het seizoen .1962/63, waarover de f f publikatie handelt. De onderzoeker f schakelde wijselijk zoveel mogelijk vissers, reservaat-bewakerspoli- J tie functionaris sen, preparateurs, jachtschuts en veldwaarnemers in; !j J voorts werd b.v. bij holen vis als J aas uitgelegd met hulp van de opzichter van het Staatsbosbeheer. Inwoners van Tienhoven zagen in februari vele malen een zwemmen- de otter nabij het dorp. Als specifiek milieu komen J steeds weer naar voren de holle, destijds uitgeveende akkers (zgn. ribben) en veldjes galigaan, waar door de weke bodem noch gelopen, noch gevaren kan worden en die een kostelijk, veilig verblijf waar- borgenf behalve bij zeer strenge vorst. Soms is het er platgetreden J door de speel- en slaapplaatsen. Echter tonen otters een grote trek- drang en verlaten helaas het vei- S lige refugium - niet zelden worden i ze op de weg Hïlversum-Vreeland j doodgereden, wcmneèr ze van J het Wijde Blik naar de Kortenhoef- J 't se Plassen oversteken. Het aantal otters kan voor het Zuidelijk Vecht plassengebied worden geschat op 2 a 10. 11 april 1970. A. B. Wigman Bloedproeven wezen daarna uit dat Mattingly de enige van de drie was die onvoldoende afweerstoffen had. In plaats van Mattingly zal nu Swin- gert, een der weinige burgers onder de astronauten van NASA (Amerikaanse rijksdienst voor luchtvaart en ruimte vaart), banen om de maan beschrijven. Swigert, die sedert 1966 deel uit maakt van de ploeg astronauten van NASA, is nog nooit in een ruimteschip in de wereldruimte geweest. Alleen heel slecht weer op Cape Ken nedy kan nu nog uitstel van de tocht noodzakelijk maken. Dat zou dan uit stel tot 9, 10 of 11 mei worden en dat zou NASA dan te staan komen op een schadepost van ruim 2,8 miljoen gulden. Mattingly was erg teleurgesteld toen hjj hoorde dat hjj niet mee mocht. Hij schikte er zich sportief in. Swigert had zich al op de wel te ver wachten beslissing voorbereid. Gisteren en eergisteren had hü urenlang samen met James Lovell en Fred Haise ge oefend. Al gauw bleek dat hy heel goed met Lovell en Haifce kon samenweiKen. De vervanging van Mattingly door Swigert maakte ook nog enkele tech nische ingrepen noodzakelijk. Zo moest in de cockpit van de Apollo-13, de Odys see, de stoel van Mattingly vervangen worden door die van Swingert. De stoe len zijn namelijk geheel „naar maat" gemaakt. Zij omsluiten het lichaam van de astronaut volledig. BELFAST Door een ontploffing die zich vanmorgen vroeg voordeed in de Noordiersc hoofdstad Belfast, is het ge bouw van een verhuisbedrijf zwaar be schadigd. Het pand is eigendom van een protestants parlementslid. De Britse legerleiding in de stad heeft verklaard dat er geen slachtoffers zijn. De militairen die zijn ingezet bij het ge bouw waar een klein groepje mensen zich heeft verzameld hebben „alles in de hand". Het gebouw is eigendom van William Morgan, een parlementslid voor de re geringspartij de „Unionists". DEN HAAG De prjjzen van brood en banket worden met ingang van maandag verhoogd. Een groot brood van 800 gram wordt 2 cent duurder en een brood van 400 gram, alsmede een half brood (400 gram) mogen 1 cenl in pry's worden verhoogd. De prijzen van banketartikelen mogen met 3y2 procent worden verhoogd. Thuisbezorgd brood mag per 800 gram 3 cent duurder zijn dan het in de win kel verkochte. DEN IIAAG De heer H. van Beelen uit Katwijk aan de Rijn, opvardende van een Katwjjkse vissersboot, die na een ongeluk, waarbjj hy hersenletsel had opgelopen, per helicopter naar land zou worden gebracht, is vrijdagavond bij het overbrengen naar de helicopter in zee gevallen en verdronken. De heer Van Beelen verkeerde in bewusteloze toestand als gevolg van zijn verwondingen, die hij in de voor middag had opgelopen. Hij werd eerst overgebracht naar het hospitaal-kerk schip „De Hoop", maar de arts van dit schip oordeelde het nodig, dat de man zou worden opgenomen in de Ursula- kliniek te Wassenaar. De patiënt werd later op een bran card gelegd en zou aan boord van een helicopter worden gehesen. Op eer hoogte van ongeveer vijftien meter raakte een van de bdnden aan het hoofdeinde van de brancard los. waar door de patiënt in zee gleed. Zoeken, o.a. door een kikvorsman, bleef vruch teloos. A Bondskanselier Brandt van West- Duitsland heeft een officiële visite afgelegd bij president Nixon. Op de foto wordt Brandt verwelkomd door de president en mevrouw Nixon. DEN HAAG Volgens een onderzoek van het NIPO, is het aantal voor standers van het kabinet-De Jong groter dan ooit. Enkele dagen na de Statenverkiezingen verklaarde 63 procent van de ondervraagden, dat het kabinet aan moet blijven. Sinds het optreden van deze regeringsploeg is dit percentage niet zo hoog geweest. September 1967, enkele maanden na de formatie, was niet meer dan de helft van de NIPO-ondervraagden voorstander van aanblijven. Kort na de invoering van de BTW en de daarop gevolgde prijsstijgingen bereikte de populariteit een dieptepunt: 48 pet. Behalve het aantal voorstanders is ook het aantal tegenstanders van het kabinet gestegen. Bij het laatste onderzoek wilde 27 pet. een ander kabinet (in '67 nog 14 pet.). Het aantal ondervraagden, dat „geen mening" had, daalde in 2J<. jaar tijds van 36 tot 10 pet. Van de regeringspartijen is de A.R.P. het meest kritisch: dertien van d« honderd anti-revolutionaire kiezers willen een ander kabinet. Bij de oppositie partij P.v.d.A. is de helft voorstander van het verdwijnen van deze regering; 40 pet. heeft geen behoefte aan verandering. De aanhangers van D'66 onder de ondervraagden waren in meerderheid voor het kabinet-De Jong (54 pet.); 35 pet. was voorstander van een ander kabinet. NAARDEN Op de IJsselmeerweg, tussen Naarden en de nieuwe brug naar Zuid-Flevoland, is vrijdagmiddag de 51- Jarige maatschappelijk werkster mej. R. Roorda uit Otterlo verongelukt. Zij haalde met haar auto een vracht wagen in en kwam daarbij in de berm terecht. Zij verloor de macht over het stuur, botste tegen de vrachtwagen en werd uit haar auto geslingerd. NOORDWIJKERHOUT Twee mensen zijn gisteren op slag gedood bij een auto-ongeluk in De Zilk (gemeente Noordwijkerhout Het ongeluk gebeurde toen een per sonenauto geen voorrang verleende en door een vrachtauto werd gegrepen. De slachtoffers zijn de 76-jarige heer A. van Rhijn en de evenoude mevrouw J. Keizer-Verbeek, beiden uit Den Haag. WASHINGTON Bondskanselier Willy Brandt van West-Duitsland heeft regelmatig overleg tussen Amerika en de EEG voorgesteld om te voorkomen dat een versterking en uitbreiding van de EEG tot een belangenconflict leidt. Brandt heeft vrijdag bjjna twee uur met de Amerikaanse president onder vier ogen gesproken. Behalve de han delsbelangen zyn de betrekkingen tussen Oost en West, de Amerikaanse troepen sterkte in Europa, Zuidoost-Azië en het Midden-Oosten ter sprake gekomen. Brandt heeft aan de senaatscommissie voor buitenlandse betrekkingen ver klaard, dat volgens zyn regering de hui dige besprekingen tussen de Verenigde Staten en de Sovjet-Unie over de beper king van strategische wapens, de sleutel zijn tot toekomstige troepenterugtrek- k in gen uit Europa. Hij verdedigde het Westduitse stand punt dat als vooruitgang uitblijft bij de SALT-besprekingen, het voorbarig zou zijn grote terugtrekkingen van Ameri kaanse troepen uit West-Duitsland te overwegen. Kahselier Brandt heeft in de „Natio nale Press Club" gezegd, dat zijn land bereid is de toetreding van Oost-Duits- land tot de internationale instellingen te bevorderen, maar dan moet het op zijn beurt bereid zijn mede te werken aan de oplossing van de inter-Duitse problemen. Het vertrouwen en de samenwerking tussen Bonn en Parijs noemde hij van essentieel belang bij de opbouw van Europa. Brandt heeft president Nixon de ver zekering gegeven, dat de Bondsrepubliek niet zal toelaten dat de EEG een pro tectionistische politiek gaat voeren en ook dat de toelating van Engeland niet ten koste van de VS zal gaan. Politieke waarnemers zijn van mening dat Brandt zo verlangend is het vraag stuk van de handel te regelen, omdat het veel bijdraagt tot de druk die het Congres op de regering uitoefent om de troepensterkte in Europa te verminderen en de „rijke" Europeanen zelf voor hun verdediging te laten opdraaien. DEN BOSCH De 21-jarige J. de H. uit Helmond heeft tegenover de politie van Den Bosch bekend in een aantal plaatsen in ons land totaal zo'n honderd inbraken en inbraakjes te hebben ge pleegd. Hij heeft dit gedaan samen met een metgezel, die nog voortvluchtig is. De mannen pleegden hun inbraken in fabrieken, kantoren of scholen, o.a. in Zwolle, Apeldoorn, Deventer, Den Bosch en Breda. De politie heeft nog geen overzicht van de behaalde bult. DEN BOSCH Een 46-jarige kantoorbediende van de Verkade-fabriek in Den Bosch heeft het klaargespeeld om in tien jaar tijds twee miljoen gulden te verduisteren. De man heeft dat gistermiddag spontaan tegenover d^officier van Justitie mr. M. J. Bruigom bekend. De kantoorbediende, H. L. uit Nieuw- kuijk, was enkele dagen geleden aange houden door de Fiscale inlichtingen- en opsporingsdienst, de FIOD, omdat hij ervan werd verdacht te hebben gefrau deerd met zijn vermogensaanwasbelas- ting. L. vertelde aanvankelijk grote som men te hebben gewonnen in de Lotto en een kostbare postzegelverzameling te hebben geërfd. Toen hij geen geloof vond, bekende hij tien jaar lang elk jaar circa twee ton via de loonadministratie te hebben verduisterd. De directie, van de Koninklijke Ver- kadefabrieken in Zaandam werd gister avond volledig verrast, toen het nieuws van de arrestatie en zijn bekentenis in het televisiejournaal werd bekendge maakt. „We hebben nooit enig wan trouwen gekoesterd. Onze directie in Den Bosch dacht dat de man veel geld verdiende met speculaties in grond", al dus een commentaar van de Zaandamse directie. L. stond bij zijn directie goed aange schreven. Hij verdiende een jaarsalaris van ongeveer 23.000 gulden en woonde in een eenvoudige premiewoning in Nieuwkuijk, een dorp tussen Den Bosch en W aalwijk. Bekend was dat L. over enig kapitaal beschikte. Hij bezat financiële belangen in een vennootschap, die enkele exclu sieve bars in Den Bosch en Oss exploi teert. Hij heeft ook een financieel be lang in de kegelbaan bij het Bossche ho tel Cosmopoliet. Kortgeleden trok hij zich met zijn ka pitaal terug uit het reclamebureau Hey- mans, dat vervolgens werd opgedoekt. Enige tijd geleden verwierf hij het his torische pandje Het Misverstand aan de Snellestraat, dat op het ogenblik met steun van Monumentenzorg wordt geres taureerd. L. werd aangehouden, toen bij amb- BUSSUM Het Bussumse raadslid Meyer Sluyser, bekend als radiospreker, is door de Bussumse afdeling van de Party van de Arbeid van de kandida tenlijst voor de raadsverkiezing afge voerd. Als gevolg van deze beslissing, die met 48 tegen 7 stemmen werd ge nomen, zullen ook de heren P. N. van Doesburg, wethouder, en L. H. Kuiling, fractievoorzitter, zich van de Ifjst terug trekken. Meijer Sluyser was enkele weken ge leden met een kleine meerderheid van stemmen (35-26) op de vierde plaats ge zet. Deze plaats is een verkiesbare. On middellijk daarna legde hij een verkla ring af, die veel kwaad bloed zette. Hij sprak zijn vreugde uit over de plaatsing op een verkiesbare plaats en over het feit dat hij nu niet voor een pijnlijke keuze werd gesteld. Sommigen menen, dat de heer Sluy ser daarbij doelde op DS '70. Hierin zag men aanleiding om met 28 leden een nieuwe vergadering aan te vragen. DEN HAAG Het ministerie van Defensie is ernstig ongeiust over wat wordt genoemd „mogelijke sabotagegcvallen in de legerplaats Oirschot". Zo worden het onklaar maken van voertuigen, het strooien van zand in de ben zinetank. het losdraaien van wielmoeren en het laten leeglopen van de oliekar- ter gezien als symptomen van een systeem. De legerleiding vreest, dat achter deze daden opruiende elementen schuil gaan. Aanwijzingen daartoe vond zij in het jongste nummer van Luctor, het or gaan van de Oirschotse afdeling van de Vereniging voor dienstplichtige militai ren. In een - niet ondertekend - ingezon den stuk wordt gesteld dat „het leger op semifascistische basis is geschoeid, in dienst van het Westerse kapitalisme". Verderop wordt gezegd: „Saboteer het systeem. Revolteer. Laat merken dat je er bent. Waarom geen stenen bij het ministerie van uitbuiters" vroeger de fensie) naar binnen gegooid?" „Om in Oirschot te blijven waarom geen bezetting van centrale posten keu ken, kantine, wachtgebouwWaarom geen sabotage van appels, inspectie en centrales? Pleeg revolutionaire acties en de massa zal je volgen". Een van de hoofdredactieleden van het blad, de onderwijzer Hans Koster (22) uit Streefkerk, is door de mare chaussee al aan de tand gevoeld, de commandant van de dertiende pantser infanteriebrigade in Oirschot stond er op, dat de heer Koster, die op 2 april met groot verlof is gegaan, zich begin deze week onverwijld zou melden bij zijn onderdeel. De onderwijzeer werd door een jeep van de Marechaussee van school ge haald. Na een uitgebreid verhoor van twee dagen, waarin de heer Koster de schrijver van het stuk niet bekend maakte, kon hij naar huis terugkeren. De heer Koster kon uit Streefkerk worden gehaald op grond van artikel 32 van de Dienstplichtwet, waafln staat, dat een dienstplichtige, die met groot verlof is gegaan en die wordt verdacht van een strafbaar feit, wederom in wer kelijke dienst kan worden opgeroepen. Het ziet er naar uit, dat de comman dant van deze redaetiezaak een krijgs raadzaak gaat maken. tenaren van de belastingdienst het ver moeden was gerezen, dat h(J fraudeerde met de aangifte van zijn vermogens- aanwas. L. hield aanvankelijk vol, dat zijn be zit zich vermeerderde door zijn geluk in de Lotto. Omdat de Fiod hem niet ge loofde, werd hij voorgeleid aan de offi cier van justitie. Daar kwam h(j met zijn verrassende bekentenis. AMSTERDAM U bevindt zich b(j het Nationaal Monument, herinnering aan het leed en het hardnekkig verzet in 1940-1945. Toen heeft ons volk on dervonden wat rechteloosheid betekent". Deze tekst van burgemeester en wet houders van Amsterdam, is in het Frans, Duits, Engels en Nederlands door de gemeente Amsterdam op borden bij de lantaarnpalen bij het Nationaal Monu ment op de Dam bevestigd. De tekst op het bord vervolgt: „Dit monument wil de waarde van de her wonnen vrijheid in ons levend houden. Aan deze plaats zijn gevoelens verbon den die respect afdwingen; daarom ver zoeken wij u ook in uw gedrag te getui gen van die eerbied. Ga daarom niet zitten of liggen op of tegjjn onderdelen van het monument. Zorg ervoor dat het nationaal monument voor iedereen toe gankelijk blijft". DEN HAAG De Nederlandse rege ring uil dat op de kortst mogelyke ter mijn internationale maatregelen worden genomen om de veiligheid van diploma ten te verzekeren. De ministerraad heeft gisteren beslo ten de Veiligheidsraad van de Verenig de Naties voor te stellen, het Interna tionale Hof van Justitie advies te vra gen over de manier waarop dat zou kun nen gebeuren. Minister Polak (Justitie) heeft over de kwestie informeel van gedachten gewis seld met leden van het Hof. Deze leden toonden zich bereid de juridische mo gelijkheden voor Internationale waar borgen te bestuderen, indien de Veilig heidsraad om het advies zou vragen. De ministerraad wilde gisteren nog niet overgaan tot bevriezing van de be trekkingen met Guatemala, het land dat aanleiding gaf tot grote ongerustheid over de veiligheid van de diplomaten daar. In de toekomst zullen toeslagen voor ploegendienst er niet meer toe kun nen leiden, dat een werknemer uit hel ziekenfonds moet. Tot nu toe is de regel dat, wanneer zulke toeslagen hel inkomen tot boven de loongrens (14.850 gulden) opvoeren, de verplich te verzekering eindigt. OOSTZAAN Binnen enkele weken worden in Ooetzaan veertien woning wet. en zes particuliere woningen opge leverd, die voorlopig nog niet kunnen worden bewoond. De woningen zijn niet aangesloten op het rioleringsstelsel, omdat het bestuur van de polder Oostzaan niet wil afwijken van het verbod om afvalwater te lozen op polderwater. „Wij zijn met iedereen van mening dat het een betreurenswaardige zaak is, dat deze nieuwe woningen voorlopig leeg moeten staan. Maar alleen op deze ma nier kunnen we paal en perk stellen aan het steeds maar voortschrijden van de vervuiling van het polderwater", zegt dijkgraaf J. Smit. De polder heeft het gemeentebestuur enige tijd geleden een lening verstrekt om de woningen via een rioleringsstel sel aan te sluiten op de rioolwaterzuive ringsinstallatie van de gemeente Zaan dam. Een technisch bureau in Amster dam, dat een plan zou moeten maken voor dit stelsel, zou volgens de dijkgraaf, niet voldoende zijn opgeschoten. Brj de woningen, die niet kunnen wor den bewoond, is ook het huis van de burgemeester. In de nieuwe wijk zijn in totaal 135 woningen in aanbouw. SALISBURY Het Rhodesische Front, de partij van premier Ian Smith, heeft vrydag by de eerste verkiezingen sinds het land een republiek is gewor den, een gemakkelijke overwinning be haald. Het bijna uitsluitend uit blanken bestaande kiezerskorps gaf de eerste minister een duidelijk mandaat voor de voortzetting van zijn op rassenscheiding gebaseerd beleid. De overwinning was een feit, toen het Rhodesische Front twee uur na de slui ting van de stembureaus al 26 van de 50 „blanke" zetels in het parlement bleek te hebben veroverd. Toen vrijwel alle uitslagen binnen waren, bleek het Rhodesisch Front; 48 van de 50 „blanke" zetels veroverd te hebben. De gematigde centrumpartij, die voor een multiraciale maatschappij, leed wel iswaar in de blanke districten de neder laag, maar zij kreeg zetels in de over wegend door negers bewoonde gebieden. Daar versloeg zij nationalistische neger- kandidaten. Bij de stemming stonden overigens slechts acht voor negers bestemde zetels op het spel. De andere neger-zetels wor den benoemd. Overeenkomstig het apartheidsbegin sel stemden blanken over „blanke" zetels en negers over „zwarte" zetels. PARIJS Voor zijn school in de Pa- rijse voorstad Stains is vrijdag een zes jarige jongen ontvoerd. Ooggetuigen hebben gezien dat een man de jongen in een witte auto duwde en toen snel wegreed. Zij konden het nummer van de wagen niet opnemen. De jongen. Laurent Vienne geheten, woont bij zijn vader die gescheiden is. (Van onze weerkundige medewerker) Ook het komende weekeind zal er nog geen lente heersen. We mo gen al blij zijn met de zonnige perioden (vooral morgen ver wacht) en dat het verder bij een plaatselijke bui van sneeuw of re gen blijft. Het wordt in Gelderland niet veel warmer dan zes tot negen graden (normaal 12 tot 13 graden C.). Er is een kansje dat een nieuwe oceaandepressie ten zuidwesten van Ierland begin volgende week wat zachter weer zonder nacht vorsten zal brengen. Momenteel is er vooral in Noord-Duitsland, De nemarken en het noordoosten van ons land slecht weer met regen, sneeuw en vooral in de oostelijke gebieden stormwinden door een de pressie uit Noord-Afrika, die helaas langzaam naar het Kattegat trekt.

De Vallei | 1970 | | pagina 1