Johnny en Rijk wachten op succes in Duitse tv-shows Ambtenaren „belast" met kunst ZONDER TITEL Heer Bommel en de Blijd- scbapper Persvrijheid in Amerika in gevaar ,H°«» geen risico' heeft succes Vanmiddag zesde aflevering Waaier van Sevilla „Zienswijze" over riten en symbolen UIT DE KERKEN programniaos TELEVISIE MARTEN TOONDER STRIP TELEVISIE RADIO TELEVISIE RADIO ZATERDAG II APRIL 1970 JjVrt winderige niaar heldere voorjaarsdag in de Hamburgse buitenwijk Wandsbek, waar de gigantische studiocomplexen van de Noordduitse radio en televisie liggen. Het is twaalf uur 's mid dags. Johnny Kraaykamp doetliggend op een sofa midden in een repetitielokaal zijn tussen-de- nuddag-tukje, Rijk de Gooyer werkt aan een ge reserveerd tafeltje van het restaurant een portie spinazie met spiegeleieren tiaar binnen. De Gooyer bestelt nog een glas melk, rekt zich eens uit in zucht: „Tja, wie zal zeggen of onze shows hier gaan aan slaan. We hebben er nu v(jf opgenomen. Ons enige houvast is voorlopig de uitbundige reactie van de 115 mensen die telkens voor de opnamen worden uitgenodigd. Maar dat is dan ook alles. Verder moeten we maar afwachten. Trouwens: afwachten, daar is nauwelijks t«d voor. Iedere dag repeteren we onze teksten met Günther en Leo. 's Avonds in onze flats gaan we samen door tot een uur of tien. Uitgaan is er niet by, we leven hier als kluizenaars." Johnny Kraaykamp en Rijk de Gooyer kunnen nog altijd •r rustg en onopgemerkt zo'n enorme Hamburgse super markt inschuiven en er op hun gemak de boodschappen voor de volgende dag inslaan. Niemand die het komische duo verrast herkent, op de schouders slaat, om een handtekening vraagt of fluisterend nawijst. Het is de vraag of dat na midden juni ook nog zo zal zijn, want dan is hun uit acht stuks van drie kwartier bestaande serie zaterdagavondshows voor het tweede Duitse televisienet in première gegaan. Dat betekent, dat er dan zo'n acht a tien miljoen kijkers bij onze oosterburen zullen weten, dat het duo „Johnny und Reyk" bestaat. Mochten ze het de eerste keer moeilijk hebben met de zeer speciale humor van het tweetal of met de teksten van Johnny Speight, Hill Green en Herman Pieter de Boer, dan kunnen ze iedere twee weken daarna 's zaterdag tussen zes en zeven bij hun kleurentoestel gaan zitten om het nog eens te proberen. „Ik heb er wel vertrouwen in", zegt ex-journalist Wolf, dte bij de opnamen regisseur Bob Rooyens assisteert en in de moeilijke dagen daarvoor duidelijk de functie heeft van een geduldige on derwijzer. „Het gaat hier om twee din gen. Punt een: Duitsland bezit op dit moment geen komisch duo. In tegen stelling tot vóór de oorlog zijn er trou wens helemaal haast geen komieken. Vandaar ook dat iemand als uw Rudi Carrell hier erg welkom is. Punt twee: de reacties van de 115 man publiek hier in de studio. We wa ren vreselijk nieuwsgierig, maar nu zeg ik u heel objectief: van het begin af aan waren ze heel positief en heel har telijk. Begrijpt u, er is hier erg goed politiek georiënteerd cabaret, maar sketches, cross-talks, die hebben we hier totaal niet. En dat is de grote kans voor Johnny en Rijk." "TVee uur, de middagrepetitie begint. Rijk, die na zijn lunch tegen een hevige slaap-aanval vecht, wordt tij dens het lezen van de teksten onophou delijk opgepept door Johnny. Die kon juist 's morgens wat moeilijk op gang komen, maar is nu kennelijk verfrist door zijn slaapje. Onvermoeibaar her haalt hij de moeilijke Duitse zinnetjes die in zijn tekst staan, terwijl Wolf hem op de naamvallen en klemtonen Wijst. Oppeppen, iedere minuut de moed er Inhouden dat is ook wel nodig bij dit saaie voorbereidende karwei. Kraay kamp, die een gouden, rondglazig zonne brilletje voorop zijn neus heeft en op zijn rode sporthemd een zilveren kruis aan een ketting draagt, staat op een ge geven moment op, begeeft zich in sluippas naar het midden van het ver trek, grijpt daar een antieke megafoon en spreekt de volgende woorden: „Dames en heren hier ln het stadion. De belangstelling voor onze voetbal ploeg was vorige week zondag gering, uiterst gering mag ik wel zeggen. Ik wil u daarom dringend verzoeken om als het Ajax-elftal straks het veld opkomt, enthousiast te applaudiseren. En wilt u die erotische spelletjes op de tribune onmiddellijk staken? Dank u!" Hij is door het dolle heen. De mega foon wordt omgekeerd op Rijks hoofd gezet Die balanceert even, maar het ding valt met een luide klap op de grond. Snel neemt Johnny zijn plaats weer in, grijpt een soort hoogtezonbril- letje, zet het op, en zegt met een vroom geplooide mond: „Beste kijkers. Het onderwerp dat ik hedenavond met u wil doornemen is zo •mstig, dat ik u er niet bij in de ogen durf te zien. Vandaar dan ook deze donkere glazen. U weet..." Rijk: „Hè Kraay, laten we nou doorgaan". Johnny: „Die moederbinding in dit land! Alle maal Moettie, Muutersjen, Moettie. Stel, ik was nog getrouwd en ik zei tegen m'n vrouw: moedertje, ga eens even zitten, ik heb je wat te vertellen. Nou, dan kon ik meteen wel inpakken." J^r wordt een dodelijk zenuwachtig meisje binnengebracht, dat een auditie komt maken voor een kleine rol. Johnny, tegelijkertijd vaderlijk en iro nisch: „So, sjatz, siend sie actrice. Ah, seer sjeun. Seer sjeun. Krose rollen? Also, lesen sie maar". Het kind weet nauwelijks hoe ze het heeft, slaat zich wanhopig door haar tekst heen en wordt weer afgevoerd. Rijk: „Niet gek, niet gek. Wel te gebruiken". Wolf: „Ja, ja. dat gaat wel. Die kan het wel." Na nog anderhalf uur ingespannen werken begeeft het viertal zich naar het restaurant, waar Johnny opgewekt links en rechts groetend aan een tafel neerstrijkt en onmiddellijk de spijs kaart grijpt. „Zo, nou ik." Tegen een dienster, die verlegen lachend aan komt draven: „Dag sjatz, kiefost nog von die herlieche soepe wie gestern? Ja? Also. Eine soepe oend dan eine portie noe- deln. Ja noedeln, miet lekker fleisch." Later, heel serieus: „Ach, we moeten ons er hier zo goed mogelijk doorheen slaan. We werken keihard, we zijn wei nig in de stad. Moeilijk trouwens, dat Duits. Dem-die-das-du-der. Hij (wijst op Rijk) moet op een gegeven moment in het Duits zeggen: Goeiemorgen kwetterde het vogeltje. Tzwietzjerte das veugeltje. Daar zit-ie anderhalve dag op. Maar ja, vraag maar eens aan een Duitser of hij Gerrit Gaat het Goed wil zeggen." JJTet komisch duo Johnny Kraaykamp en Rijk de Gooijer legt dit voorjaar in Hamburg de basis voor een nieuwe fase in zijn veel besproken geschiedenis: de totale verovering van de Duitse Bonds republiek. De onafhankelijke televisie-maatschappij Polyphon in Ham burg neemt acht shows van Johnny und Reyk" op, die bestemd zijn voor het tweede Duitse televisienet. Kosten per show: 160.000 Mark, wat neerkomt op een bijna gelijk bedrag in guldens. Vergelijken we daar het bedrag mee dat een weekendshow van de Avro kostte (30.000 gulden), dan wordt snel duidelijk, waaróm het duo voor dit seizoen in noordoostelijke richting verdween. Regisseur van de shows is de Nederlander Bob Rooyens, een groot televisieman, die echter na zijn internationale successen met onder meer een paar shows van Liesbeth List, bijna niet meer in eigen land werkt. Rooyens, die van meet af aan een Johnny en Rijk-fan is geweest, gelooft in het stel en introduceerd het bij de Duitse televisie. Momenteel worden onderhandelingen met de Avro gevoerd om in het volgende seizoen tot Duits-Nederlandse coprodukties te komen. Zodat Johnny en Rijk hopelijk niet voor Nederland verloren zullen gaan. Want in Duitsland zullen ze met ingang van deze zomer net zo'n „Paar apart" zijn als ze dal in Nederland zijn geweest alleen met heel wat prettiger financiële gevolgen. „Kijk, het moet toch van óns komen. Ondanks de grote namen van onze gas ten. Rex Gildo, France Gall, die zitten in de show die we nu gaan opnemen. Maar we moeten toch voor de flauwekul zorgen. Ja, we verdienen veel meer dan in Holland. In Holland steken ze al hun geld in mooie nieuwe studiogebouwen, maar als een artiest duizend gulden meer vraagt, vallen ze flauw." Johnny zakt verzadigd onderuit en komt met de volgende bekentenis: „Op 5 en 6 mei zijn de laatste opnamen. Dan is de achtste show klaar. Die wordt trouwens het eerst uigezonden. want dan is ons Duits het best, en het moet er ineens uitknallen, begrijp je. En daarna ga ik lekker met vakantie, met de boot. De Wadden op, met de week endkruiser. Ik heb nu al navigatieles- sen. Ik hoop maar dat die gebroeders in Kortenhoef de boot uitstekend hebben gerepareerd." JJalf vijf, tijd voor de boodschappen. Want er wordt in de twee flats aan de Heinrlch Herzstrasze („duizend MONTEGOBAY (Jamaica) - De persvrijheid in de Verenigde Staten wordt bedreigd door de plaatselijke po litie en door rechterlijke instanties, die bepaalde processen aan de openbaar heid willen onttrekken. Dit staat in het slotrapport van de conferentie van de inter-Amerikaanse persvereniging, die op Jamaica is gehouden. De conferentie veroordeeld de ge heimzinnigheid waarmee het proces over de dood van Mary-Jo Kopechne was omgeven en wijst voorts op de campagne die vice-president Spiro Ag- new tegen enkele persorganen heeft ontketend. Het rapport behandelt de persvrijheid in alle landen van het Amerikaanse continent. Deze ontbreekt geheel in Haïiti, Paraguay, Brazilië, Panama en in Cuba. Slechts gedeeltelijke vrijheid be staat in Bolivië en in Peru, aldus het rapport Ten aanzien van enkele van deze lan den heeft de conferentie resoluties aangenomen. Zo wordt van de militaire junta van Peru geëist, dat de dagbladen Expresso" en „Extra" worden terugge geven aan hun rechtmatige eigenaren. Van de regering van Bolivia wordt ge vraagd, de wet ongedaan te maken die verbiedt dat de kranten op maandag verschijnen. mark per maand, met poets vrouwtje") ook wel eens zelf gekookt. Verder ge bruiken de twee, die zich in Duitsland op een bijna ontroerende manier aan elkaar vasthouden, de warme avond maaltijd buiten de deur. Haastig welis waar, want de teksten, waar soms zo'n halsbrekend Duits in staat, moeten per fect gaan zonder een spatje improvisa tie. Rijk vertel, nog dat juist die teksten voor hem de vraag zijn. Voor zijn eigen capaciteiten en die van zijn partner is hij niet bang. „De meeste zijn van John ny Speight. Ik vind wat die man schrijft het beste wat er op het ogen blik is. Een hele grote man. Weet je dat hij destijds samen met Pinter als sket- chesschrijver begonnen is? Die Speight heeft zo'n pesterige, zuigerige, sarderige humor, dat vind ik het geweldige van hem. Maar ja, of die moffen dat ook vinden... Je weet het niet, je weet het niet..." „Zet je vooral in je krant dat we het hier reusachtig naar onze zin hebben?", vraagt Johnny nog, terwijl hij zijn jas aantrekt. „En dan gaan we naar hauze. wo die lauze von die moer af krauzen". Ncd. Herv. Kerk Beroepen: te Sittard: A. Ie Coq, jeugd- predikant te Schiedam; te Gouds waard: C. Evers, kandidaat te Putten. Aangenomen: de benoeming tot geeste lijk verzorger van het verpleegtehuis „Het Zonnehuis" te Zuidhorn: L. C. Vogelaar te Oudega. Bedankt: voor Leens: c.a. J. Klinkha mer, kandidaat te Leeuwarden Geref. Kerken Vrijgemaakt Bedankt: voor Hoogeveen: T. Boersma te Assen. Vrqe Evang. Gemeenten Bedankt: voor Utrecht-Centrum: J. M. D. Beeuwkes te Zaandam. ARNHEM De ambtenaren van het Arnhemse belastinggebouw willen een schilderijenpool beginnen, zo enthou siast zijn ze over het werk van de kun stenaars uit Arnhem en Nijmegen. Dat enthousiasme begon met een sehilderij- enexpositie in een zaal van de tweede Arnhemse afdeling, bij elkaar gebracht door een ambtenaar wiens kunstliefde bleek aan te slaan bij zijn collega's. De Nijmeegse belastingman die met het verzamelen van kunstwerken begon (hij wil zijn naam liever niet in de krant hebben), hing werk van kennis sen uit de kunstenaarswereld op zijn bureaukamer. „Dat is heel wat beter dan het spul van de contraprestatie", vond iedereen die hem bezocht. Want wat de ambtenaren uit de archieven in Den Haag putten bleek in vele gevallen weer met spoed achter een kast te be landen. Zo werd het idee geboren een perma nente expositie in te richten van Nij meegse en Arnhemse kunstenaars. Het succes is zo groot dat de Nijmegenaar Derk Rodenburg al „uitverkocht" is, ondanks de twee- tot driehonderd gul den die de exposanten vragen voor een doek. De veertig a vijftig schilderijen die er nu in de belastingzaal hangen zijn o.m. van Rein Bril. Emil Viegers en Hu- bert Estourgie uit Nijmegen en van Jan van Krieken, Ad Gerritsen en Keetje Lindner uit Arnhem. De ambtenaren hopen met hun pool, door middel van maandelijkse bijdragen en telkenmale een loterij, de schilderijen permanent binnen hun (wat kale, grijze) muren te houden. UTRECHT Tijdens de onlangs af gesloten drie weken durende veilig heidsactie op overwegen „Ho, geen risico" van het Verbond voor Veilig Verkeer heeft op overwegen geen enkel dodelijk ongeluk plaatsgevonden. Het aantal dodeiyke ongelukken in de eer ste drie maanden van dit jaar is daar mee, vergeleken met 1969. gedaald van 19 tot 12. Nu „ho geen risico" kennelijk zo is „ingeslagen", heeft de NS besloten de waarschuwingsborden, met daarop het actiemotto tot het eind van de zomer bij de overwegen te laten staan. Een andere overweging voor dit besluit was, dat binnenkort de nieuwe dienstrege ling ingaat met hogere treinfequenties en snelheden. Bovendien is er tijdens de weekeinden en in de zomermaanden veel verkeer cp de weg. NEDERLAND I NCRV: 17.25 of 17.55 (na afloop Cup-final: „De waaier van Sevilla" (zesde, uitgestelde aflevering). 18.45 NOS: (K) Fabeltjeskrant 18.55 NOS: (K) Journaal. 19.04 VARA: Dagje ouder 20.00 NOS: (K) Journaal. 20.20 VARA: Een van de acht, fees telijke quiz. 22.00 (K) Jawaii Five 0:, film. 22.50-22.55 NOS: (K) Journaal. 23.15^23.40 Apollo 13. NEDERLAND II 18.45 NOS: (K) Fabeltjeskrant. 18.55 NOS: (K) Journaal. 19.04 NCRV: Dombey Zoon, feuil leton. (Eventueel tussen 19.55-20.30 NOS (K): Rep. lancering Apollo 13. Journaal Ned. II komt dan te ver vallen. terwijl de NCRV-program- ma's 10 minuten later zullen be ginnen dan aangekondigd). 20.00 NOS: (K) Journaal. 20.20 NCRV: (K) Voor het oog van de wereld, film. 22.00 (K) Popparlement. 22.50 Evan gelie. 22.55-23.00 (K) Journaal NOS. (Reg. progr. NDR: 18.30 (K) Geach te!. film. 19.00 (K) Actualiteiten. 19.15 (K) Amusementsprogr. 19.58 Programmaoverz. WDR: 14.30-14.55 Weekjournaal. 18.35 (K) Natuurfilm. 19.00 Act. en nws. 19.35 (K) Tussen camera en beeldscherm.) 20.00 (K) Journ. en weerber. 20.15 (K) Wie ein Blitz, detectivefilm. 21.25 (K) Die Bluebell Girls, film. 22.00 (K) Film- rep. 22.15 (K) Lottogetallen. 22.20 (K) Journ., weerber. Woord voor de zon dag. 22.40 (K) Frankensteins Rache. Eng. speelfilm. 23.50 (K) Journ. DUITSLAND II. 18.45 (K) Operetteconcert. 19.45 (K) Nws. en weerber. 20.15 Wer nimmt die Liebe ernst?, oude Duitse speelfilm. 21.40 Sport en loterijber. 22.55 (K) Nieuws en weerber. 23.00 (K) The Prisoner, serie. 6871 De bediende Joost had een kamer in de westelijke toren van Bommelstein, waar de wind huilend over de dakspan ten joeg en uitzinnig aan het metselwerk rukte. Daar trachtte hij in slaap te gera ken, maar iedereen die ooit in zo'n toren gelogeerd heeft zal begrijpen dat dit niet meeviel. Met omwalde ogen staarde hij in de donkere nacht en luisterde naar het geweld der elementen, totdat een dreu nende slag die van beneden kwam zijn oor bereikte. „Daar gebeurt iets", sprak hij tot zich zelf, zijn lampje aanknippend. „Heer Ollivier is door de storm getrof fen, als men mij toestaat. Ook dat nog! Alsof ik overdag al niet genoeg te doen heb!" Hij aarzelde een ogenblikje, maar toen kreeg zijn plichtsgevoel de overhand en terwijl hij zijn kamerjas aanschoot snelde hij de trappen af. Helaas; het koord van het kledingstuk wikkelde zich om zijn been zodat hij struikelde en met een akelige gil langs de treden omlaag stort te. Op dit gerucht werd de deur van de logeerkamer geopend en de heer Zwad der verscheen in de opening. „Kijk nu toch eens aan!" prevelde de ze, de nadering van de knecht bekom merd volgend. „Hoe zwaar wordt ontevredenheid be straft! Men moet door de wolken van leed voordat men de verlichting kan be reiken. En dan te bedenken, dat dit nog maar het begin is! Maar ach, het is een mooie gedachte om mee te kunnen wer ken aan het geluk van deze beklagens waardige..." NEDERLAND I 11.00-12.00 KRO/RKK: Eucharis tieviering. 15.00 NOS: (K) Journaal. 15.02 (K) Weekjournaal met titels voor slechthorenden. 15.22 Verkeersinformatie. 15.25 (K) Skippy jeugdserie. 15.50 De Verrekijker intern. jeugdjourn. 16.00 Hart- en Vaatziekten (dl. 4): med. rubr. 16.15 Passepartout: Autorennen: Jim Clark Race voor Formule 2 wa gens te Hockenheim; 2. Zwemmen: rep. Nat. Winterkampioensch. Den Haag. 16.55-17.00 Toto-uitslagen. 18.55 (K) Fabeltjeskrant. 19.00 CVK/IKOR RKK: Bijbelvertel ling voor kinderen. 19.05 CVKTKOR (K) Dichter bij God: progr. over het gebed als poëtische vorm. 19.30 AVRO: (K) High Chaparral, - film. 20.20 Hier Parijs hier Jan Brusse. 20.30 NOS: (K) Journaal. 20.35 AVRO: The Adwin Hawkins Singers. 21.50 (K) Kunstprogramma. 22.25 (K) Jungle, ballet van Henk Badings. 22.50-22.55 NOS: (K) Journaal. NEDERLAND II 18.55 NOS: (K) Fabeltjeskrant. 19.00 (K) Journaal. 19.05 De Vrijbuiters, Jeugdfeulleton (dl. 2). 19.30 Studio Sport I. 20.15 Panoramiek, informatief progr. over nat. en internat, ge beurtenissen. 20.40 (K) Wet-strijd, progr. om uw kennis van recht en wet te toetsen. 21.10 Studio Sport II. 21.35 Zienswijze: disc, over godsd. ri ten en symbolen. 22.25-22.30 (K) Journaal DUITSLAND I 10.00 Nieuws. 10.05-10.50 Sporl- spiegel. 11.00 (K): Progr. overz. 11.30: de vrede dienen zonder wapens, do cument. 12.00 Der Internat. Früh- schoppen. 12.45 (K): Weekjourn. 13.15 (K): Reg. weekjourn. 14.45 Voor de kinderen. 14.55 (K): Idem. 15.15 Vidocq, film. 15.45 Rep. evangelisa tie-campagne Billy Graham. 16.30 Firma Hesselbach, film. 17.15 Rep. 2e race om Eurobeker Formule II- wagens in Hockenheim. 18.15 (K): Sportjourn. 19.00 (K): Rep. buitenl. correspondente. 19.30 (K): Sport - Pierre Janssen, zondagavond om 21.50 uur op Nederland I in *,Een programma zonder titel." Hopelijk wordt het niet een pro gramma dat geen naam mag heb ben. journ. 20.00 (K): Journ. en weerber 20.15 (K): Wie ein Blitz, serie. 21.35 (K): Front am Eismeer: 13 jaar NO- RAD, filmrep. 22.35 (K): Journ. en weerber. DUITSLAND II 0.05-0.40 (K): Apollo 13. 10.30 Progr. overz. 11.00 Gesprek over me dicijnen. 11.30 (K): Rep. vijf conti nenten. 12.00 Concert. 12.50 We- tensch. comment. 13.00 (K): Actuali teiten en muz. 13.55 (K): Flipper, film. 14.20 Die kleinen Strolche. film. 14.35 Hamstermann, film. 14.55 (K): Reisrep. uit Nepal. 15.40 (K): Nieuws en weerber. 15.45 Progr. voor automobilisten. 16.15 Tarzan and the Slave-girl, Am. speelfilm. 17.25 (K): Big Valley, film. 18.15 (K): Nieuws, weerber. en sport. 18.30 Portret van de theoloog Rudolf Bultmann. 19.00 Sportporgr. 19.45 (K): Nieuws en weerber. 19.55 Infor maties en meningen over Midden- Duitsland. 20.15 (K): Der Querulant, TV-spel. 21.30 (K): Volksdansen uit Holland. 22.00 (K): Nieuws en weer ber. 22.05 Progr. over ontwikkelings politiek. 22.35-22.55 Gesprek. I HILVERSUM 1 VARA: 8.00 Nieuws. 8.10 Soc. strijdl. 8.13 Weer of geen weer: (9.00 Sportmededeling.). 9.45 Human. Verb. I KOR: 10.00 Kinderdienst. 10.30 Herv. kerkd. 11.30 Vraag en ant woord. 11.40 De Open Deur. AVRO: 12.00: Bonte muz. show. 13.00 Nieuws. 13.10 Toestand in de wereld, lez. 13.19 Radiojournaal. 13.34 Ra dio-periodiek. 14.05 Stereo: Metropo- le-ork.: amusem muz. NOS: 14.30 Langs de lijn: sportrep. en-uitsl. VARA: 17.00 Stereo: Lichte ork. muz. 17.50 Nieuws. NOS: 18.05 Mede delingen. 18.10 Langs de lijn. VARA: 18.30 Stereo: Lichte gr. muz. 18.55 Zin en tegenzin: document, over Nieuw-Zeeland. VPRO: 19.30 Nieuws. 19.35 L'Arte dell' Arco: oude kamermuz. 20.00 VPRO-zondag, ber. over congressen. AVRO: 20.30 Ste reo: verz. pi. progr. 22.30 Nieuws. 22.40 Mededelingen. 22.43 Radio- journ. 22.55 Stereo: licht. gev. pl. progr. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II KRO: 8.00 Nieuws. 8.10 Stereo: ou de en klass. muz. (gr.) 9.00 Nieuws en waters!. 9.15 Stereo: klass. gewij de muz. (gr.) 10.00 Eucharisatievie- ring. 11.00 Nieuws. 11.02 Stereo: Pro menade ork. pop. klass. muz. 11.54 SUS-Aktie. 11.55 Mededelingen. NCRV: 12.00 Kerkorgeiconcert: mod. muz. 12.40: Actuele kron. 13.00 Nieuws. 13.10 Bijbelvertelling voor de jeugd. 13.25 Stereo: De psalmen in de nieuwe berijming, muz. lez. 13.45 Stereo: Klass. pianomuz. (gr.). 14.10 Lied in tweevoud: poëzieprogr. NOS: 14.30 Stereo: Radiophilh. ork. mod. muz. In de pauze: plm. 15.12- 15.32 Soms zomaar een zeemeermin: een programma aan de vloedlijn. 16.15 CVK: 17.00 Geref. kerkd. (vrijge maakt). 18.00 Convent: wekelijks halfuur over en uit de kerk. IKOR: 18.30 Zingt het voorbedachte lied. 18.50 Kerk veraf en dichtbij. NCRV: 19.00 Nieuws. 19.07 Musica sacra: klass. gewijde muz. (gr.). 19.30 Ste reo: Klass. ork. muz. (gr.) 20.15 Liefde, lez. 20.30 Stereo: samenzang geestelijke liederen. KRO: 21.00 Ste reo: licht muz. progr. met quiz. 22.00 Kruispunt: magazine met achter grondinformatie over kerk en sa- menlev. 22.25 Overweging. 22.30 Nieuws. 22.40 Audio. muz. informa tie voor kenners en liefhebbers. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM III AVRO: 9.00 Nieuws. 9.02 Licht pl. progr. 10.00 Nieuws. 10.02 Juist op zondag. 11.00 Nieuws. 11.02 Muziek Mozaïek. VARA: 12.00 Nieuws. 12.02 Verz. pl. progr. 13.00 Nieuws. 13.02 Ned. Artiesten Revue. NOS: 14.00 Nieuws. 14.02 Rome Ankara Madrid: progr. voor gastarb. 15.00 Nieuws. 15.02 Rabat Athene Boedapest: progr. voor gastarbeid. AVRO: 16.00 Nieuws. 16.02 licht pl. progr. 17.00 Nieuws. 17.02 Radiojour naal met Totouitslagen. 17.05-18.00: licht pl. progr. DUITSLAND I 10.00 Nieuws. 10.05 Weekkron. 10.25 Amusementsprogr. 11.05 Infor maties en meningen uit Bonn. 11.25 Muz. amusem. progr. 12.45 Interna- tion. persoverzicht. 12.55-13.30 Re portages buitenl. correspondenten. 16.35 (K): Nieuws. 16.40 (K): Voor de kinderen. 16.50 (K): Idem. 17.30 (K): Weiss ist heiss, document. 17.55-18.00 Nieuws. DUITSLAND II 17.30 (K): Nieuws en weerber. 17.35 Muz. anvusem. progr. radio HILVERSUM I VARA: 7.00 Nieuws. 7.11 Ochtend- gym. 7.20 Soc. strijdl. 7.23 Lichte gr. muz. en rep. (7.30-7.35 Van de voor- pag.). VPRO: 7.54 Deze dag. VARA: 8.00 Nieuws. 8.11 Actualiteiten. 8.20 Lichte gr. muz. en rep. 9.00 Stereo: Pianorec. klass. muz. 9.35 Waterst. 9.40 Volksmuz. uit Bulgarije. 9.50 Koning Klant. 10.00 Voor de huisvr. NOS: 11.00 Nieuws. 11.03 Stereo: Ra dio Kamerork. mod. en klass. muz. VPRO: 12.00 VPRO-Maandaggev. progr. (13.00-13.10 Nieuws). 14.25 Schoolradio. NOS: 14.45 radio-wed strijd Ned. en Belg. microkorfbal teams. 15.15 Lichte muz. (gr.). 16.00 Nieuws. AVRO: 16.03 lichte muz. uit Lat. Amerika. 16.30 Voor de jeugd. 17.30 Brabant journaal. 17.55 Mede delingen. 18.00 Nieuws. 18.11 Radio- journ. 18.25 Ik verbind u door..., praatje. 18.30 Stereo: Prom.-ork.: amusem. muz. 19.30 Nieuws. RVU: 19.35 Voor meer industriële samen werking in Benelux. NOS: 20.05 In dustriespreiding en -vestiging, the- maprogr. NVSH: 22.10 Sextant, ra diomagazine van NVSH. 22.30 Nieuws. 22.40 Mededelingen. AVRO: 22.43 Radiojournaal. NOS: 22.55 Me tro's Midnight Music: licht muz. progr. met Metrop. ork. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM 11 KRO: 7.00 Nieuws. 7.11 Het leven de woord. 7.16 Stereo: klass. en se- mi-klass. muz. (gr.). (7.30 Nieuws; 7.32 Actualiteiten; 7.50 Overweging: 8.00-8.10 Nieuws.) 8.30 Nieuws. 8.32 Voor de huisvr. (9.00-9.10 Gymnas. voor de huisvr.) 10.00 Stereo: Semi- klass. muz. (gr.). NOS: 10.15 De ko mende week in het Ned. muz. leven. KRO: 1100 Nieuws. 11.03 Voor de zieken. 11.30 Bejaardenprogr. 11.54 SUS-Aktie. 11.55 Mededelingen. NCRV: 12.00 Gevar. progr. (12.05 Le- ze-nswaardigheden12.21 Voor boer en tuinder; 12.26 Mededelingen t.b.v. land- en tuinb.; 12.30 Nieuws; 12.41 Actualiteiten.). 14.05 Schoolradio. 14.30 Stereo: Oude kamermuz. (gr.). 15.00 Geref. middagd. NOS: 15.30: informatie over Drente, afgew. met muz. (16.00-16.02 Nieuws.). 17.20 Overh. voorl.: Surinaamse Lucht post. NCRV: 17.30 Voor de kleuters. 17.45 Voor de jeugd. 18.00 Stereo: Meisjeskoor met instrument, sext. 18.19 Ultz. PvdA. 18.30 Nieuws. 18.41 Actualiteiten. 19.00 E.O. Wij hebben een woord voor de wereld: veel ge vraagde geestelijke muz. 19.22 Refor matie en reveil, lez. 19.37 Intermezzo bekende melodieën. 19.44-20.00 Op bouw: wekelijkse bijbelstudie. 20.00 King Arthur, opera van Purcell (opn.). 21.25 Discuss, hoogleraren, studenten en belangstellenden. 22.00 Stereo: licht ensemble met zangsol. (opn.). 22.20 Avondoverdenking. 22.30 Nieuws. 22.40 Radiqkron. over boeken, schrijvers en toneel. 22.25 Artistiek voorkeursprogr. 23.30 Stereo poëzie progr. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM III NCRV: 9.00 Nieuws. 9.02 licht pl. progr. 10.00 Nieuws. 10.03 Popstation. (11.00 Nieuws.). TROS: 12.00 Nieuws. 12.03 Jam-on-radio: licht pl. progr. i KRO: 13.00 Nieuws. 13.03 Licht, ge- var. pl. progr. 14.00 Nieuws. 14.03 Pop- en countrymuz. (15.00 Nieuws). 16.00 Nieuws. 16.03 Popmagazine. 17.00 Nieuws. 17.02-1800 E.O.: Verz. pl. progr. Vanmiddag zal na afloop van het VARA-programma (om 17.25 uur of als de cupfinale moet worden ver lengd om 17.55 uur) via Nederland I een extra NCRV-uitzending te zien zijn. Hierin zal de zesde aflevering van het familiefeuilleton „De waaier van Sevilla" worden uitge zonden, omdat dit maandagavond j.l. door een technische storing niet mo gelijk bleek. Teneinde de continuïteit van deze serie niet in gevaar te brengen de zevende aflevering staat geprogram meerd voor maandag 13 april om 19.39 uur via Nederland II heeft de NCRV deze oplossing gevonden. Het thema van het programma ..Zienswijze" dat de NOS-televisie zondag van 21.35 tot 22.25 uur via Nederland 2 uitzendt is ditmaal: „Spreken godsdienstige riten en symbolen ons nog aan?" Over deze vraag zullen zes mensen met elkaar discussiëren. Het zijn de heer P. Kruithof, een Quacker; de heer A. van Leeuwen, diaken van de Russisch Orthodoxe kerk in Neder land; kapelaan J. M. Ruijter, bekend door Septuagint en de progressieve missen die hij in Beverwijk geeft; drs. A. C. S. Moree, Gemengd Vrij metselaar, mevrouw Diana Vanden- berg, Rozenkruiser en de heer A. van Westerop, een jongere die nogal actief is in het centrum De Kosmos in Amsterdam. Zij discussiëren onder meer over de vraag of godsdienstige symbolen de moderne mens nog aanspreken. In veel gevallen blijkt dat niet zo te zijn en men vraagt zich af hoe dat komt. Ook houden de gesprekspart ners zich bezig met de vraag of symbolen onmisbaar zijn voor echte religie en of godsdienstig ritueel nog een toekomst heeft. „Zienswijze" wordt ingezet met een boeken- en actualiteitenrubriek, waarin twee gesprekken voorkomen; één met de psychometriste mevrouw W. Mulder-Schalekamp, schrijfster van de boeken „Op de grens van twee werelden" en „De doden spre ken", en een interview met de kunst historicus Enno Boeke, schrijver van „Hoogte en diepte", een boek over bijbelse symboliek. Op de zes programma's die sinds >ktober van het vorig jaar in de se rie „Zienswijze" zijn uitgezonden, is een groot aantal reacties van kijkers binnengekomen. Het aantal mensen dat inlichtingen vroeg, suggesties deed, enz. bedraagt namelijk onge veer 9600.

De Vallei | 1970 | | pagina 6