Presentiegeld meestal ontoereikend Raadsleden en er legg geld op toe Arabische wereld maakt journalisten 't werken moeilijk Themaprogramma over industrie Engeland verdient veel met export tv-series RONOtitie Kom, zwartkijker Heer Bommel en de Blijd- schapper Vanavond op Hilversum I: Vanavond show met Astrud Gilberto programmaos Vijftien miljoen gulden per jaar ■yolgens de boeken van het Centraal Bureau voor de Statistiek werden er in 1966 in de 941 Nederlandse gemeenten 11.961 raadsleden gekozen. Het aantal leden van een raad is afhankelijk van de grootte der gemeente. In de 282 kleinste gemeenten met minder dan drieduizend in woners waken zeven raadsleden over het algemeen gemeente belang; in de vier grootste gemeenten met meer dan tweehonderd duizend inwoners, is het openbaar belang aan 45 raadsleden toevertrouwd. Geen inkomen ga naar het postkantoor en geef uw TVaan Enquête MARTEN TOONDER STRIP TELEVISIE TELEVISIE RADIO O Twee maanden vóór de gemeente raadsverkiezing is de geldelijke belo ning voor raadsleden onderwerp van gesprek geworden. Zo heeft bijvoor beeld vorige week de burgemeester van Gouda gezegd een betere onkostenver goeding voor gemeenteraadsleden te zullen nastreven. Merkwaardig is dat in tegenstelling tot de vergoeding voor parlementsleden de vergoeding voor de politieke vertegenwoordigers in de gemeente weinig publieke aan dacht krijgt. ïn tegenstelling tot leden van de Tweede Kamer, genieten raadsleden geen inkomen uit hun functie; zij krij gen per bijgewoonde vergadering een presentiegeld. De hoogte varieert weer naar ge meentegrootte en ook naar provincie: in Noord-Holland krijgen de raadsleden het hoogste landelijke presentiegeld van vijftig gulden per vergadering in de grootste steden, tot 27,50 in de klein ste gemeenten. In Zuid-Holland wordt het laagste Nederlandse presentiegeld voor raadsle den betaald: in de kleinste gemeenten 17,50 per bijgewoonde vergadering. De raadsleden krijgen ook presentie geld voor commissievergaderingen; meestal tien gulden lager dan voor de openbare raadsvergadering. In totaal is met het presentiegeld voor raadsleden naar schatting zes tot acht miljoen gul den per jaar gemoeid. Het raadspresentiegeld is nooit als „inkomen" bedoeld geweest. De over heid wilde iedere burger financieel in staat stellen lid van een gemeenteraad te worden. Omdat het bijwonen van raadsvergaderingen loonderving kon meebrengen, werd het presentiegeld in gesteld om dit op te vangen. Gaandeweg is dit uitgangspunt echter verbleekt. Het presentiegeld kreeg meer het karakter van een aardigheidje. De bedragen lagen niet meer in verhouding tot mogelijke loonderving. Dat werd amper als een bezwaar gevoeld, want er zijn niet zo erg veel raadsleden meer in Nederland, wier loon wordt ingekort als zij een raadsvergadering bijwonen te meer daar in vele gemeenten avondver gaderingen worden gehouden. In de afgelopen .jaren is er. in sommi ge gemeenteraden aangedrongen op hét afschaffen van het presentiegeld. Dat kan elke raad voor zichzelf beslissen. Artikel 60 van de Gemeentewet luidt: „De leden van de raad genieten, waar en voorzover de raad het bepaalt, voor het bijwonen van zijn vergaderingen een vergoeding waarvan het bedrag door Gedeputeerde Staten, nadat de raad is gehoord, wordt vastgesteld". Dit laatste betekent dat G.S. het maximum vaststellen. Tegenstanders van het presentiegeld zeggen: „Het presentiegeld staat toch niet in verhouding tot de tijd, de in spanning en de onkosten, die een actief raadslid besteedt aan zijn functie. Ver mijdt daarom de schijn, dat dit werk zou worden betaald. Besturen van scho len, stichtingen en verenigingen worden doorgaans toch ook niet gehonoreerd". Andere raadsleden vinden echter dat zij recht hebben op vergoeding van de vele onkosten die een actief raadslid maakt. Vroeger hadden raadsleden be paalde voorrechten in hun gemeente vrije telefoon en vrij gebruik van het openbaar vervoer. In 1955 werd echter bij Koninklijk Besluit bepaald, dat raadsleden buiten het presentiegeld geen recht hadden op onkostenvergoe ding. Gouda's burgemeester, mr. P. van Dijke, heeft maandag aangekondigd een betere onkostenvergoeding voor raadsleden te zullen nastreven door te pogen het presentiegeld verhoogd te krijgen. - Zou het niet juister zijn als de raad het presentiegeld afschafte en het maximumbedrag in een onkostenpot deed? „Dat zou principiëler zijn, maar wie gaat dan uitmaken wat een raadslid wel en niet als onkosten mag declare ren. Bijvoorbeeld literatuur, telefoon en congresbezoek wel en kosten voor een politiek café niet? Moet een raads commissie dat gaan uitmaken? Als de verhoudingen binnen de raad slecht zijn, kan dan een minderheid niet in verdrukking komen?" De nestor in de Amsterdamse raad, de zestigjarige heer A. S. Herfst (sinds 1945 voor de PvdA in de raad en dit jaar niet meer herkiesbaar): ^Elk raadslid dat op verantwoorde wijze zijn functie uitoefent, legt jaarlijks niet ge ringe bedragen uit eigen zak bij om zijn onkosten te dekken", ADVERTENTIE 1c In de openbare raadsvergade ringen kan de bevolking een in druk krijgen van de wijze waarop de door haar gekozen bestuurders de gemeentebelangen behartigen, maar het is slechts een summiere indrukhet vele voorbereidende werk dat de raadsleden dienen te verrichten om in de vergadering een gefundeerd oordeel te kunnen geven blijft voor de buitenstaan ders verborgen. In vergelijking met omliggende landen zitten de Nederlandse raadsleden op rozen. In Frankrijk en Italië krijgen raadsleden geen cent in Frankrijk moeten ze zelfs een boete betalen als ze een vergade ring verzuimen. In Engeland bestaat een vrij onoverzichtelijke door allerlei tradities bepaalde regeling, maar als een raadslid van Groot-Lon- den zestien uur aan het vergade ren is geweest krijgt hij 2 pond (ongeveer zestien guldén) en als hij op kosten van de stad reist, moet hij dat op de goedkoopst mogelijke manier doen. In West-Duitsland is het iets beter. Daar kunnen raadsleden, een vast maandelijks inkomen krijgen van honderd tot driehon derd' mark (mark is 98 cent). De raadsleden kunnen dit bedrag ook met vijftig mark verlagen en dan voor elke vergadering tien mark vragen. (dan kijkt u véél prettiger) „Ik praat niet over de zeer vele tijd en inspanning die het lidmaatschap vergt, maar het zou toch billijk zijn als men in elk geval zijn onkosten vergoed kreeg". De meeste Nederlandse raadsleden zullen het wel met de heer Herfst eens zijn, maar zekerheid hierover bestaat niet. Er is in Nederland nog nooit een onderzoek ingesteld naar de financiële gevolgen van het raadslidmaatschap. De Vereniging varr Nèderlandse Gemeenten deed wat verbaasd: men zag het daar kennelijk niet-als een interessant on derwerp. Burgemeester Van Dijke zegt: „De gemeentelijke problemen zijn zo inge wikkeld en gevarieerd geworden dat raadsleden zich doorlopend moeten oriënteren. Als zij niet op alle mogelij ke manieren „bij de tijd" blijven, gaan de ambtenaren ten slotte de gemeente besturen. Nu praat ik nog niet over de minstens even belangrijke kosten ter bevordering van het contact kiezer-ge kozene". - Waarom begroten de gemeenten niet meer kosten van raadsleden, bij voorbeeld literatuur aanschaffen, ver gaderruimte beschikbaar stellen, een door een fractie gewenste enquête door ambtenaren laten uitvoeren? „Dat zijn nog erg nieuwe denkbeel den. Persoonlijk zou ik er geen bezwaar tegen hebben dergelijke kosten op de begroting te plaatsen. Er moet mis schien op dat gebied ook nog veel wor den geëxperimenteerd". „Totdat een betere oplossing is ge vonden, geloof ik dat men het raads werk zou kunnen verlichten door elke fractie een redelijk bedrag te geven om deskundige fractie-assistentie aan te trekken. In de grote steden neemt men daar al proeven mee". - Is het gemiddelde Nederlandse raadslid dergelijke financiële offers uit de overheidskas waard? „Er zijn natuurlijk in Nederland raadsleden te vinden die weinig meer doen dan op hun zeteltje zitten. Verre weg de meeste raadsleden besteden echter enorm veel tijd, inspanning en geld aan hun functie. Nederlanders schamperen nogal eens op hun politieke vertegenwoordigers. Wat het publiek doorgaans van hun werk ziet, is het eerste puntje van een grote ijsberg on der water", f NEW YORK Als journalist heb je geen stalen helm nodig om vanaf de Arabische kant over het conflict tus sen Israël en de Arabische landen te schrijven: in Libanon bijvoorbeeld is de plek waar je het dichtst bij het strijdtoneel kan komen de bar van het Saint Georges-hotel, in de hoofdstad Beiroet, de ontmoetingsplaats voor correspondenten uit de gehele wereld. De communicaties zijn miniem, en de censuur is streng en dikwijls volko men onlogisch. Praktisch heel Egypte buiten Cairo is verboden voor de weinige westelij ke correspondenten die er nog zijn ge stationeerd. In Cairo zelf kan je gear resteerd worden als je een camera op de verkeerde plaatsen gebruikt. De te lefoons worden afgeluisterd. Syrië heeft de eerste twee jaar na de oorlog van 1967 alle westelijke cor respondenten buiten de deur gehou den. Nu laat het er af en toe een paar toe, na nauwgezette controle van hun papieren. De Jordaniërs waren vriendelijk en pro-westers voor 1967. Nog steeds zijn westelijke correspondenten er wel kom. Maar het leger maakt het hun moeilijk. Libanon is de meest praktische luis terpost. De kranten in Beiroet, in te genstelling tot die in de andere Arabi sche hoofdsteden, bevatten het gehele spectrum van de Arabische opvattin gen, van pro-communistisch tot „Nas- seriaans" en reactionair. De communicaties zijn er naar Ara bische normen gemeten redelijk. Een telex- of telefoonverbinding laat zo'n uur of twee op zich wachten. De een- suur is onberekenbaar, maar niet zo veel omvattend als in de rest van de Arabische wereld. Het meeste Arabische nieuws staatsgrepen, aanslagen, terechtstel lingen en gevechten wordt in de eerste plaats bekendgemaakt door de regeringsradio's, welke gemakkelijk in Beiroet beluisterd kunnen worden. Meestal beperkt dit nieuws zich tot communiqués. Hier volgt een voorbeeld van jour nalistieke communicatie: Dennis Neeld van AP, die verleden jaar in Bagdad was voor één van de massa- terechtstellingen, nam, na getelegra feerd te hebben, met zijn kopij het vliegtuig naar Cairo, telefoneerde nog maals zijn verhaal vanaf het vlieg veld naar het bureau van AP in Cairo, nam toen het eerste vertrek kende vliegtuig en stuurde zijn kopij voor de derde keer uit Beiroet. Deze kopij, acht uur later overgebracht na dat Neeld Bagdad had verlaten, be reikte Londen enige uren eerder dan het oorspronkelijke uit Bagdad en Cai ro Persvrijheid is een voor de Arabi sche wereld vreemd begrip. De Ara bieren zien pers en radio als propa- ganda-afdelingen van de regering. Behalve in Libanon zijn ze dat ook. Buiten Libanon zijn alle Arabische radio- en televisiestations in handen van de regeringen. Ook de meeste kranten, en die dat niet zijn, werken onder streng regeringstoezicht. Ondanks alle belemmeringen blij ven veel Westerse journalisten echter van mening dat ook de Arabische kant van het verhaal verteld moet worden. De NOS-radio heeft dit seizoen al verschillende zogenaamde thema programma's uitgezonden. Van avond is het weer zover. Dan wordt van 20.05 tot 22.10 uur op Hilver sum I, een uitzending verzorgd die handelt over de industriespreiding m de industrievestiging. De themaprogramma's dae de NOS-radio tot nu toe heeft gepre senteerd, hebben altijd een bijzonder grote luisterdichtheid gehad. Niet in de laatste plaats was dat te danken aan de manier waarop de onderwer pen werden benaderdniet te weten schappelijk, zodat niemand er meer iets van begrijpt, maar recht op de man af. Het programma van vanavond biedt daar weer alle kansen toe. Bij Op 30 januari van dit jaar was de Braziliaanse zangeres Astrud Gilber to een dag in Nederland om opna men te maken voor een show, die de NCRV-tv vanavond via het tweede net uitzendt. De kleurencamera's stonden daartoe opgesteld in Utrecht. De thans dertigjarige Astrud Gil berto veroverde ruim zeven jaar ge leden de wereld met haar vertolking van „The girl from Ipanema". Zij woont nu niet meer in Brazilië, maar heeft een huis in het Amerikaanse Pennvalley, een plaats tussen New York en Philadelphia. Hier verblijft zij echter niet regelmatig, want meer dan de helft van het jaar staat Astrud ergens in de wereld op de planken. Vooral in Japan dit jaar nog zal zij daar haar derde tournee maken is zij bijzonder populair. Astrud Gilberto zingt even gemak kelijk in het Frans, Duits en Engels als in het Spaans. Portugees en Ita liaans en sinds enige tijd ook in het Japans. In dat land namelijk is een langspeelplaat uitgebracht, die zij helemaal in het Japans heeft volge- zongen. In het NCRV-programma zal daarvan overigens niets te horen zdjn. Astrud Gilberto zingt daarin zes Engelstalige (uiteraard ook „The girt from Ipanema") en twee Brazi liaanse songs (over het carnaval in Rio en in Holland). Dit programma wordt gepresenteerd door Tom Meyer, hoofd van het wereldom roepprogramma „Happy Station" die ook in het Portugees een vraaggesprek heeft met Astrud Gil berto. Voor de begeleiding zorgt een formatie onder leiding van Cees Schrama. ■mm 6872 In de goede stad Rommeldam huilde de storm klagend door de straten, kille regenvlagen voor zich uit drijvend. „Een slechte nacht", gromde commis saris Buil Bas die een inspectieronde deed. „Zegt u dat wel", beaamde brigadier Snuf. „Echt weer voor een kraakje. Het is maar goed, dat u opdracht heeft gege ven om de banken een beetje in de gaten te houden; dat schrikt het gespuis af!" Zijn chef knikte, maar voordat hij iets had kunnen zeggen klonk er ee.i luid ge schreeuw boven de storm uit. Het kwam van de richting van de Rommeldamse Bank, die de beide politiebeambten juist gepasseerd waren. En toen ze zich ge schrokken omdraaiden zagen ze de nacht waker Dompers in de deuropening staan. „Help!!" riep deze, terwijl hij zijn knuppel zwaaide. „Politie!! Houd de dieven!" De commissaris en de brigadier keken verwilderd rond, maar de straten lagen in regen en duisternis gehuld zodat de waar neming ernstig bemoeilijkt werd. „Wat is er aan de hand?" vroeg de eer ste, terwijl hij de nachtwaker in looppas naderde. „Welke dieven?" „Ze zijn in die zijstraat verdwenen", zei Dompers. „Ik betrapte ze, terwijl ze bij de kluis zaten en ik heb ze een flinke tik gege ven. Maar niet hard genoeg, vrees ik. Ze gingen er vandoor met een zak vol gou den florijnen. Het enige wat ze achterlie ten waren hun hoofddeksels". de behandeling van de industrie - spreiding en vestiging zal de nadruk worden gelegd op het probleem van de welvaart en het welzijn. Er zal worden nagegaan wat de maatstaven zijn bij het vestigen van industrieën en met name of indus trieën moeten worden gevestigd in agrarische gebieden waar veel werk loosheid heerst. Ook zal worden ge sproken over de vraag of er in plaats van een „recht op arbeid" geen „recht op inkomen" moet komen. In het programma zal een aantal werknemers van de Hoogovens in IJmuiden aan het woord worden ge laten. Het is de vraag of zij er vijf tig gulden minder inkomen voor over zouden hebben om te kunnen wonen in een bosrijke streek zonder luchtvervuiling. Daarnaast antwoorden werkloze arbeiders uit Stadskanaal op de vraag: „Hoe staat u tegenover het recht op inkomen en wat vindt u van industrievestiging in uw gebied als dat erge milieuverontreiniging met zich mee zou brengen?" De antwoorden die in beide geval len worden gegeven, laten aan dui- deljkheid niets te wensen over en zijn vaak opzienbarend. Over dezelfde problemen zullen ook aan het woord gelaten worden: dr. M. ALbrechts, directeur van Hoogovens en benoemd tot directeur van het toekomstig staalbedrijf op de Maasvlakte, dr. H. M. de Lange, theoloog en socioloog Bert Garthoff, de heer P. Nijhoff, bestuurslid van een natuurbeschermingsorganisatie, drs. B. Goudzwaard, Tweede-Ka merlid voor de ARP, prof. dr. L. H. Klassen, hoogleraar aan de Neder landse Economische Hogeschool in Rotterdam en vele anderen. De samenstelling en de regie van het programma zijn in handen van Dick Verkijk. NEDERLAND I 18.45 NOS: (K) Fabeltjeskrant. 18.55 NOS: (K) Journ. 19.04 VARA: Coronation Street, feuilleton. 20.00 NOS: (K) Journaal. 20.20 VARA: Achter het nieuws. 20.50 (K) Ironside, film. 21.40 Europa In: gewone en ongewo ne mensen en hun doen en laten in Europa. 22.15 (K) Het Mannetjesdier (dl. 2), eenakter van Alun Owen. 22.40 NOS: (K) Journaal. 22.45-23.15 TELEAC: Methodiek van de burgerschapsvorming - les 6 (herh.) NEDERLAND II 18.45 NOS: (K) Fabeltjeskrant. 18.55 NOS: (K) Journ. 19.04 NOS: Schala: informatief progr. 19.30 NCRV: Scheepsjongens van Bontekoe, vervolgverhaal. 19.30 (K) De Waaier van Sevilla, fa- miliefeuilleton. 20.00 NOS: (K) Journaal. 20.20 NCRV: Tweekamp, quiz tussen De Britse televisiemaatschappijen verkopen op het ogenblik program ma's aan het buitenland ter waarde van 15 miljoen per jaar. En deze meest zichtbare van Groot-Brittan- nië's zichtbare export wordt in iets minder dan honderd landen over de gehele wereld vertoond. De BBC en de vijftien onafhan kelijke programmamaatschappijen dragen alle tot deze enorme pro- duktie bij. Maar bovenaan de lijst staat Associated Television (ATV), een van de onafhankelijken, die in 1969 voor meer dan £.11 miljoen aan het buitenland heeft verkocht. De drijvende kracht achter ATV is Sir Lew Grade, die in de jaren zestig een gokje waagde met de serie „Ro bin Hood". Deze bleek het in het buitenland zeer goed te doen. In die tijd investeerde ATV miljoenen in verfilmde series met als resultaat programma's als „Danger Man" (met in de hoofdrol Patrick McGoohan) en „The Saint" (met Roger Moore), die ook in Nederland met succes zijn vertoond. Behalve dit soort ontspan- ninigsprogramma's maakt ATV ook religieuze, opvoedkundige en kunst programma's die eveneens in het buitenland opgang maken. De Verenigde Staten is begrijpelij kerwijs ATV's beste afnemer. Vorig jaar bedroeg de verkoop van pro gramma's aan de drie grote Ameri kaanse netten 6 miljoen dollar. De kleinere Britse televisiemaat- studententeams. 20.50 (K) Muzikale show met Astrud Gilberto. 21.15 Actualiteitenrubriek. 21.40 Dombey and Zoan, feuilleton. 22.30 Psalter, progr. in woord en toon over de 141ste psalm. 22.40-22.45 NOS: (K) Journaal. DUITSLAND I (Reg.) progr. NDR: 18.00 Landarzt dr. Brock. TV-film. 18.30 kleur: Ac tualiteiten. 18.45 Kleur: Zandman netje. 18.55 Sportjourn. 19.26 Kleur: Lieber Onkel Bill, TV-film. 19.59 Progr. overzicht. WDR: 18.00 Kleur: Progr. overzicht. Aansl. Kleur: Graf Yoster gibt sich die Ehre, TV-film. 18.30 Kleur: Voor de kleuters. 18.40 Hier und Heute, met nieuws. 19.25 Kleur: Vrolijke spelen uit de mode wereld. 20.00 Kleur: Journ. en weerbericht. 20.15 Kleur: Actualitei ten. 21.00 Kleur: Muzikaal amuse- mentsprogr. 21.45 Discussie. 22.30 Kleur: Nws, commentaar en weerbe richt. 22.50 Concert. 23.40 Kleur: Journ. DUITSLAND II 18.05 Kleur: Actualiteiten en mu ziek. 18.40 Kleur: Muzikaal amuse- mentsprogr. 19.10 Kleur: Teils heiter, teils wolkig, TV-film. 19.45 Kleur: Nws. actualiteiten en weerbericht. 20.15 Medische kroniek. Aansl.: Nws. 21.00 Peter de Grote, Russische speelfilm. 22.45 Kleur: Nws. en weerbericht. 22.55 Filmforum, plm. 23.35 Einde. schappijen zijn echter ook actief op het gebied van de export, zoals bij voorbeeld Anglia. De serie natuur films van deze maatschappij „Survi val" heeft in de Verenigde Staten alleen al een half miljoen Pond op gebracht. De British Broad Corporation ex porteert jaarlijks voor 2 miljoen dol lar aan niet minder dan 85 landen. Het grootste succes van de laatste tijd is de „Forsythe Saga" dat aan 58 landen is verkocht. Andere populaire programma's van de BBC zijn „Dr. Finlay's Casebook", „Mogul" en „Softly, softly". De vraag naar Britse documentai re en lichte televisieprogramma's neemt nog steeds toe en de verwach ting is dan ook dat de totale uitvoer weldra een hoogte van 20 miljoen dollar per jaar zal bereiken. In het Gelders programma van RONO, wordt dinsdag een gesprek uitgezonden met de in Gelderland gevestigde Engelse kunstschilder Victor Lindford uit Spankeren. Deze heeft vooral de laatste tijd met zijn wat romantisch getinte schilderstuk ken furore gemaakt en voelt zich wonderwel thuis in de provincie Gelderland. De samensteller van het programma is Adrie de Waard uit Wageningen. Het programma-onderdeel „Van wiedaf en dichtebiej", is dit keer ge wijd aan de marke van Angerlo, die op de dag van heden nog functio neert. Toppers van 13.11 Radio- DUITSLAND I 10.00 Nws. 10.05 Journ. van gister avond. 10.30 Technisch-wetenschap- pelijke reportage over Pakistan. 11.15 Ramon Yendias Flucht, TV- film. 12.00 Filmreportages. 12.50 In ternationaal persoverzicht. 13.00- 13.30 Journ. 16.35 Kleur: Nws. 16.40 Voor de kinderen. 16.50 Kleur: Idem. 17.25 Kleur: Licht muziekprogr. 17.55-18.00 Nws. DUITSLAND II 13.00-13.30 (K) Apollo 13. 17.30 (K) Nws. en weerber. 17.35 Die Braute meiner Söhne, film. HILVERSUM I AVRO: 7.00 Nws. 7.11 Ochtend gymnastiek. 7.20 Stereo: Lichte grammofoonmuz. 8.00 Nws. 8.11 Ra dio journ. 8.20 Stereo: Lichte gram mofoonmuz. (8.30-8.33 De groente man. 8.50 Morgenwijding. NOS: 9.00 Uitgebreide reportage of herhaling NOS-progr. 9.35 Waterstanden. 9.40 Muziek, uit de Middeleeuwen en Re naissance. AVRO: 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvitaminen (gr.) (11.00-11.02 Nws). 11.30 Rondom 12: progr. voor de vrouw. (11.55 Beursberichten). Overheidsvoorlich ting: 12.30 Uitzending voor de land bouw. AVRO: 12.40 toen (gr.) 13.00 Nws. journ. NOS: 13.30 Spiegel van Bel gië: muziek en nws. van onze zui derburen. 14.00 Stereo: Klein Chan son. 14.30 Rostrum of Composers 1969: Internationaal forum met mo derne muziek uit Zweden. AVRO: 15.10 Stereo: Scala: serie ontmoetin gen met jonge Nederlandse kunste naars. 16.00 Nws. 16.03 Stereo: Meis jeskoor: volksliedjes uit verschillen de landen (opn).. 16.18 Stereo: Radio Filharmonisch hoornkwartet: heden daagse muz. 16.45 Land der Muzen: Kunstkroniek. 17.15 Stereo: Jazz Spectrum: oude en moderne jazz. 17.55 Mededelingen. 18.00 Nws. 18.11 Radiojourn. 18.25 Stereo: Liedjes bij de vleet: liedjesprogr. 18.50 Paris vous parle. 18.55 Voor de kinderen. 19.00 Trefpunt: Discussie-rubriek voor actuele zaken. 19.30 Nws. 19.35 Vanavond vrolijkheid, muziek, ac tualiteiten en wetenswaardigheden. 22.00 ,(0" - een rondje radio. 22.30 Nws. 22.38 Mededelingen. 22.40 Ra diojournaal. NOS: 22.55 Stereo: Sig naal - muziek van eigen tijd (opn.) 23.35 Horizon: Een raga uit Zuid-In- dia. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II NCRV: 7.00 Nws. 7.11 Het. levende woord. 7.16 Stereo: Op't le gehoor: klassieke muziek (gr.) (7.25 Horen en zien: 7.30 Nws: 7.32-7.50 Actualitei ten). 8.00 Nws. 8.11 Gewijde muz. (opn. en gra.) 8.30 Nws. 8.32 Stereo: Voor de huisvrouw. (9.00-9.10 Gym nastiek voor de huisvrouw). 9.35 Schoolradio. 10.00 Vormen van om gang met de bijbel, lezing. 10.15 Ste reo: Russische opera-aria's (gr.) 11.00 Nws. 11.03 Ferdinand Huyck, serie- hoorspel (deel 26). 11.30 Voor de zie ken. 11.55 Mededelingen. KRO: 12.00 Stereo: Van twaalf tot twee, geva rieerd programma. 14.00 Concilie- postpus. 14.02 Schoolradio. 14.30 Piz zicato: Muzikaal middag-magazine. (16.00 Nws). 17.00 Overheidsvoorlich ting; De Sefardische gemeenschap op Curacao. Boekbespreking door F. J. van Wel. 17.10 Voor de kleuters. 17.15 Kinderzangfestival. 17.45 Haü: jongerenprogramma. 18.19 Uitzen ding van het Gereformeerd Politiek Verbond. 18.30 Nws. 18.41 Actualitei ten. 19.00 Licht ensemble met solis ten. 19.40 Conciliepostbus, (herha ling). 19.45 Wie is in Godsnaam Je zus Christus? 20.00 College: Hamlet spel met teksten en muziek. 21.15 Het gelach, hoorspel. 22.10 Moderne kamermuziek (gr.) 22.25 Overweging. 22.30 Nws. 22.38 Parlementsover- zicht. 22.45 De zingende kerk: muzi kale lezing. 23.00 Kontekst: magazine waarin op de dingen wordt doorge praat. 23.30 Zingen over.... het geloof. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III VARA: 9.00 Nws. 9.02 Plaatjes voor de pep. (10.00 Nws.) 11.00 Nws. 11.03 Een opvallend vrolijk geva rieerde visite: licht progr. (12.00 Nw*). 13.00 Nws. 13.03 Ekspres: licht pla- tenprogr. 14.00 Nws. 14.03 De Eddy Becker Show. 15.00 Nws. 15.03 Drie- draai. 16.00 Nws. 16.03-18.00 Mix: lich platenprogr. (17.00-17.02 Nwi)

De Vallei | 1970 | | pagina 6