Twentse goalie hield Go Ahead uit kwartfinale PSV nam beter strafschoppen dan Telstar AZ 67 overblufte voorzichtig A jax: 2-1 Fadrhonc volgt Kessler op als bondscoach Haarlem streek voor ADO pas laat de vlag Onzeker A GO VV maakte het D WS te gemakkelijk Derde ronde bekervoetbal Totozoals het moest Uitslag lotto MET DRIE GOEDKOPE DOELPUNTEN1-4 Loting voor de kwart-finales Programma betaald voetbal Jensen schoot G.V.A.V. naar volgende ronde Dreigbrieven voor Ajax aas» MAANDAG 13 APRIL 1970 DENVENTER Tien .strafschoppen na twee uur voetbal beslisten over het lot van Go Ahead. Bij strafschoppen nemen is niet zelden de zwakste ploeg de gelukkigste, maar na afloop van de oostelijke topper tussen Go Ahead en FC Twente bezorgde de klasse van doelman Schrijvers de Twentse club een plaats in de kwartfinales. Drie strafschoppen (van Fernandes, Schnei der en Van Zoghei) werden bekwaam door Schrijvers gestopt. Alleen Van Til burg en Somer schoten voor Go Ahead raak. Voor FC Twente schoten Pirard, Van der Vall en De Vries raak, terwijl Drost over het doel richtte en Van Zog- hel de strafschop van Nagy stopte. Dat was voor FC Twente voldoende. In een aantrekkelijke en soms span nende wedstrijd was FC Twente in het algemeen aanvallend iets gevaarlijker dan Go Ahead. Goed doelverdedigen van Nico van Zoghei voorkwam echter, dat Twente zijn plaats bij de laatste acht eerder verdiende. Na ongeveer twintig minuten raakten de spelers geïrriteerd, omdat doelpunten uitble ven. De heer Pijper, die de niet gea- makkelijke wedstrijd voortreffelijk in de hand hield, voorkwam echte moei lijkheden. Een onbeheerste trap van Gerrie de Goede tegen doelman Schrij vers maakte de stemming binnen de lij nen weer even geladen. Na de rust ging het wat soepeler en dat kwam ook het peil ten doede. De onrust ontstond nu op de tribunes en na tien minuten moest aanvoerder Somer, op last van de scheidsrechter, het pu bliek verzoeken het op het veld gooien van lege bierflesjes achterwege te la ten. FC Twente behield het initiatief, tot Go Ahead vlak voor tijd Van der Ley mee naarvoren stuurde. Kort na het be gin van de verlenging maakte Wamas een klein foutje bij het plaatsen van de buitenspelval. Nagy kon ongehinderd op Van Zoghei aflopen, maar de doelman redde knap en deed dat nog vaker. Bij voorbeeld in de laatste minuten, toen hij schoten van Achterberg en Pirard met een uiterste krachtsinspanning be dwong. Go Ahead: Van Zoghei; Veenstra, Warnas, Somer en Schneider; Knoef en Van Tilburg; De Goede (De Blaauw), Van der Ley, Hoekema en Fernandez. FC Twente: Schrijvers; Drost, Van Iersel. De Vries en Ten Donkelaar; Achterberg en Van der Vall; Nagy, Jeu- ring, Pahlplat (Pirard) en Streuer. Scheidsrechter Pijper. Toeschouwers 20.000. Met leedvermaak en nogal hate lijk klopte Go Aheads doelman Nico van oghel een Twentse aanval ler op de schouders, nadat de scheids rechter een doelpunt had afgekeurd. EINDHOVEN - Naast de zeven win naars van de wedstrijden voor het toer nooi van de KNVB-beker van zondag ia Ajax, bij loting, doorgedrongen tot de kwartfinales. Van de zeven verliezers werd één ploeg uitgeloot. Het resultaat van de sloting is: PSVADO, Twente Elinkwijk, GVAV—AZ '67 en DWS— Ajax. EINDHOVEN De negende van de lien strafschoppen na de verlenging heeft PSV succes gebracht. De bal werd door Kemper ingeschoten en daarmee distancieerd'e PSV zich defini tief van Telstar, dat van zijn vier voor afgaande strafschoppen er slechts één farad gebruikt, tegen de thuisclub drie uit vijf. Hoewel PSV van vrijdag tot zondag in een trainingskamp had vertoefd, speelde het toch een bijzonder slechte eerste helft, ook al kon het veel meer aanvallen dan het defensief ingestelde Telstar. Er kwam na de rust een kente ring ten goede, mede als gevolg van spelerwisselingen en interne verschui vingen. Er werd door PSV ook veel meer geschoten, maar doelman Van der Meeren weerde zich voortreffelijk. Het eerste doelpunt viel in de vierde minuut van de verlenging en het werd door Mares op de rand van buitenspel gemaakt. Scheidsrechter Dorpmans leg de alle protesten naast zich neer. De witet plioeg uit Velsen schakelde noodgedwongen over op een aanvallend spelpatroon en zes minuten voor tijd kopte André uit een voorzet van de op vallend goed spelende Theunissen de gelijkmaker in: 1-1. In de laatste mi nuut schoot Clement, ingevallen voor Stanic, nog rakelings langs het doel van Doesburg. PSV: Doesburg: Kemper, Strik, Mares en Blatter; Van den Dungen. Radovic (Van Stippent) en Bjerre. Scmidt Han sen. Van der Kuylen en Ressel (Veen- •tara). Telstar- Van der Meeren; De Vries, André, Zwaan en Van Essen (Geest man), Kort, Theunissen en Van Eg- mond, Bond, Beek en Stanic (Clement). Scheidsrechter Dorpmans. Toeschou wers 10000. GVAV—MVV 2—0 AZ '07—Ajax 2—1 AGOW-DWS 1—4 Go AheadFC Twente 00 (Twente wint na strafschoppen) ADOHaarlem 22 (ADO wint na strafschoppen) P8VTelstar 1—1 (PSV' wint na strafschoppen) De GraafschapElinkwijk 12 SW—ADO Telstar—MW DWS—Go Ahead NACSparta FeijenoordNEC DOS—Ajax FC TwenteAZ '67 PSVHaarlem Holland Sport—GVAV ALKMAAR Tegen AZ '67 heeft Ajax zeer voorzichtig gespeeld. De ge dachte van de Amsterdammers, om met de minst mogelijke moeite een over winning te behalen, heeft een ave rechts resultaat gehad, want AZ '67 strafte het laconieke optreden gedeci deerd af. Ajax verloor de strijd', maar had toch weer alle geluk doordat het bij de loting tussen de verliezers van de achtste finales toch nog werd aangewe zen om de kwartfinales in te gaan. Vooral in de eerste twintig minuter was de thuisclub veel sterker. Ajax lier een achterstand op doordat Dekker eer fraaie combinatie tussen De Jager er. Liberda afrondde nadat Vredenburr hem de bal voor de voeten had gekopt Ajax was kort daarna bepaald niet on fortuinlijk bij een keiharde kopbal van Vredenburg tegen de lat en een kanslo ze Bals zag de bal uit een vrije trap van Liberda van de paal terugkomen. Ook een solo van Vredenburg, die soms langs Vasovic liep alsof deze er niet stond, had een beter lot verdiend. Uit een ongevaarlijk lijkende aanval op rechts maakte Cruyff gelijk. Hij nam de bal na een voorzet van Rijnders ineens op zijn schoen en de uitstekende Alkmaarse doelman Vooys was kans loos. In de tweede helft lag het tempo aanzienlijk lager. Ajax drong aan, maar speelde met die aanvallen AZ '67 in de kaart. De goed op dreef zijnde Vreden burg kreeg meer vrijheid en daardoor meer kansen. Bij een daarvan schoot hij hard en laag op het Amsterdamse doel. Bals liet de bal los en Dekker was er op tijd bij om daarvan vakkundig te profiteren. Daarna heeft Ajax ver geefse moeite gedaan de score te ver anderen. AZ'67 verdedigde goed onder leiding van aanvoerder Van Veen en doelman Vooys weerde harde inzetten van Cruyff en Hulshof! in grootse stijl af. AZ '67: Vooys; Visser, Van Veen, Kabel en Vonk; Dekker, Stapper en Twisk; De Jager, Liberda en Vreden burg. Ajax: Bals; Suurbier, Hulshoff, Vaso vic en Krol; Rijnders, Mühren en Suu- rendonk; Swart, Cruyff en Van Dijk. Scheidsrechter Schaiks. Toeschou wers 16.000. Johan Cruyff werd door de Haar lemse verdediging zwaar bewaakt en kreeg ook in deze situatie geen ruimte. I 2 3 A.Z. '67-Ajêx HDD A.G.O.V.V.-D.W.SCMO Go Ahead-FC. Twente Ifxl A.D.O.-Haerlem I li llxl P.S.V.-TeUtar □□S De Graafschap-Elinkwijk |fx]| Heracles-Fortuna VI[x]| |f~| Vitesse-Veendam fxH Cambuur-Volendam fx|| Roda JC.-Limburgia I IfXll 1 Drente-Heerenveen I IfXll I Wageningen-R.B.Cfxj| II I N.O.A.D.-FC. V.V.V[SCO De cijfers van de sporttoto van het afgelopen weekeinde nr. 36, zijn: aantal deelnemers 756.405; inleg f 1.639.254; be schikbaar voor de prijzen f 737.664. De eerste en de derde prijs zijn elk groot: f 221.299; de tweede en de extra prijs zijn f 147.532. Bij het kantoor van de sporttoto had den zich zondagavond vier deelnemers aangemeld met dertien uitslagen juist voorspeld. DEN HAAG Na een diepgaand onderzoek te hebben ingesteld in verband met de vele binnengekomen sollicitaties voor bondscoach van de K.N.V.B. en na overleg met verscheidene deskundigen uit voetbalkringen te hebben ge pleegd, heeft het bestuur van de K.N.V.B. besloten met ingang van 1 juni a.s. als zodanig te benoemen dr. Frantisek Fadrhonc, die sinds 1962 bQ Go Ahead als trainer in dienst is. Het bestuur van de K.N.V.B. heeft voorts besloten een duidelijke taakverde ling van de vier bondsoefenmeesters vast te stellen, hetgeen niet alleen met dr. Fadrhonc is besproken, maar ook met de beide andere bondsoefenmees- ters, Siem Plooyer en Arie de Vroet. In grote lijnen gezien zal dr. Fadrhonc worden belast met de speciale voorbereiding van de elftallen in de profes sionele sector, het A-elftal en Jong Oranje. Bondsoefenmeester Plooyer krijgt de algehele leiding van de technische uitvoering voor de opleiding der oefen- meesters in K.N.V.B.-verband onder zich en Arie de Vroet blijft belast met de functie van trainer-coach van de UEFA-jeugdelftallen en het nationale amateurelftal. Binnenkort zal de vierde bondsoefenmeester worden benoemd, waarvoor eveneens verscheidene sollicitaties zijn binnengekomen. De vierde bonds oefenmeester zal zich speciaal bezig houden met de praktische uitvoering van het „Jeugdplan Nederland", waarin hij een coördinerende taak vervult en de nationale jeugdgroep der 14- en 15-jarigen onder zijn hoede heeft. De bondsoefenmeesters zijn bekend met de mogelijkheid, dat zo nodig wijzi ging in de taakverdeling kan komen, nadat de reorganisatie van de bond een feit is geworden. Dr. Fadrhonc, Tsjech van geboorte en in 1966 als Nederlander genaturali seerd, heeft de functie van clubcoach van Go Ahead sinds het seizoen 1962— 1963 vervuld. Daarvóór was hij vele jaren trainer van Sportclub Enschede. Hij is sinds 1949 in ons land werkzaam en begon als trainer bij Willem II in Tilburg. In 1945 behaalde hij zijn titel aan de universiteit van Praag op een proefschrift, waarin hulpmiddelen voor het vaststellen van optimale sport prestaties van jongens tussen 13 en 16 jaar werden aangegeven. Van 1945 tot 1948 was Fadrhonc bondscoach in Tsjecho-Slowakije. DEN HAAG. Ondanks voortreffe lijk werk van doelman Paternotte en de uit Suriname afkomstige aanvalsleider Stewart Posthuizen is Haarlem er niet in geslaagd zich te scharen bij de laat ste acht in deze enerverende, maar ook zeer matige, wedstrijd duidelijk de sterkste ploeg, de Haarlemmers hebben toch de beste kansen op de zege gehad. De Haagse verdediging yobd vaak niet het juiste tegenspel bij snelle acties van Couperus en Oosthuizen. Daardoor kon Wentink de gasten na een uitval de leiding geven. Nadat Schoenmaker de De uitslag van de zaterdag gehouden trekking van de Duitse Lotto, 6 uit 49, was als volgt 6, 8, 24, 29, 32, 49. Extra getal 43. Olympisch getal 2909. GRONINGEN Dank zij twee voor treffelijke doelpunten van Jensen heeft GVAV zich geplaatst bij de laatste acht van het toernooi om de K.N.V.B.-beker. Ruim 3000 toeschouwers zagen in Gro ningen een vermoeid MW de trip door Engeland en Schotland met drie wedstrijden zat de Maastrichtenaren duidelijk in de benen kansloos verlie zen van een agressief GVAV. Het veldoverwicht van de Groningers was zó groot, dat tot ieders verbazing pas drie minuten voor de rust de ope ningstreffer kwam. Jensen speelde zich handig vrij op de rand van het straf schopgebied en scoorde met een kei hard schot in de uiterste hoek. Ook na de rust was GVAV het meest in de aanval. Wel moest een offensief van MVV eerst worden gepareerd, maar daarna was er voor de Groningers geen enkele moeilijkheid meer. Toch duurde het tot de voorlaatste minuut, eer Jen sen de overwinning veilig stelde. GVAV: Van Leeuwen; Koeman (Kraak), Schipper, Cornelis, Oosterwold, Van Vlierden; Hovenkamp (Fransen) en Fritsen; Guns, Jensen en Roosien. MVV: Körver; Szefer, Pleumeeckers, Quaedackers (Herben), Toennaer; Hoe- nen (Dijksctra) en Prins; Bontrère. Bro- kamp, Mraz en Brassé. Scheidsrechter Vervoort. Toeschouwers 3000. AMSTERDAM De Amsterdamse politie onderzoekt op dit moment een aantal dreigbrieven, die de laatste ttyd min of meer geregeld bij Ajax binnen komen en waarin wordt gedreigd met een vernieling van het Ajax-stadion. De brieven, soms gesteld in goed Neder lands, soms in een Duits-achtig Neder lands of een Nederlands-achtig Duits, zouden, volgens de vermelding van de afzender, worden verstuurd door El Fa- tah-Europa. Onder de steeds in hetzelfde handschrift gestelde, gewoonlijk zeer korte, epistels staat de naam Yassir Arafat. De brieven worden gericht aan voor zitter Van Praag, verzorger Salo Muller, aan de administratie, aan de spelers Swart en Muller en aan clubarts Roltnk. De heer Van Praag heeft de meeste brieven ln handen gesteld van de politie. Zaterdag had hij er nog een in zijn bezit met de volgende tekst „Waarschuwing. Dit joodse imperialistische sportcomplex zal vroeg of laat door ons worden ver nietigd. Namens El-Fatah-Europa, Yas sir Arafat". gelijkmaker had gescoord, bracht een lichtelijke fortuinlijke penalty Haarlem opnieuw een voorsprong. Verdediger Van den Burgh kwam in de hoek van het strafschopgebied ten val en raakte met de bovenarm de bal. Volgens arbi ter Van Ravens met de opzet de tegen stander te stoppen. Felle protesten van de ADO-ploeg wuifde hij weg, waarna Couperus beheerst scoorde. De ptrijd leek besfotjipk apkelq piirjuten voor tijd Vos met een verrassend afstandsschot succes had. De verlenging van tweemaal een kwartier was voor de moegestre- denen te veel. In de eerste serie van vijf strafschoppen besliste ADO de strijd door geen fout te maken. Doel man Thie keerde daarentegen de eerste Haarlemse inzet en even later bracht de paal redding. De Haarlemmer Gerrit Peys liep in deze ontmoeting een offi ciële waarschuwing op wegens het her haald aanmerkingen maken op de lei ding. ADO: Thie; Van den Burch, De Zoete, Mansveld en Van den Oever; Advocaat, Schoemaker en Vos; Berg, Looye (Kore- vaar) en De Puijt. HAARLEM: Paternotte; Wentink, Burgers, De Haan en Koopman; Peys (Fransz), Couperus en Van Duffelen; Lefering, Oosthuizen en Boszhardt. Scheidsrechter Van Ravens, Toe schouwers 6000. APELDOORN AGOVV heeft gis termiddag in het bekerduel op „Berg en Bos". DWS niet die tegenstand geboden, die men gehoopt-en verwacht had. Het leed een 14 nederlaag en die cijfers geven de verhouding wel vrij goed weer, hoewel drie van de vier Amster damse treffers min of meer presentjes waren. Juist die doelpunten toonden aan, dat hel vertrouwen bij AGOVV volkomen zoek is. Mogelijk is dat een gevolg van de zware nederlaag, die vo rige week tegen Wageningen werd gele den. mogelijk ook van de nogal vreem de beslissingen van arbiter Corver, die al na twee minuten buitenspel van See- mann over het hoofd zag, waardoor AGOVV al direct tegen een achterstand aankeek. Het spel van AGOVV was gisteren krampachtig en onzeker. Vooral de ver dediging maakte veel fouten en miste kennelijk vertrouwen in de aarzelende en weifelende doelman Wiegmink. Daardoor waren de passes vaak te on zuiver en werden, vooral in de tweede helft, vrije ballen zonder meer naar een tegenstander gespeeld. Een kolfje naar de hand van routiniers als een Klaas Nuninga, die toch altijd nog een bijzonder nuttige schakelspeler is. Slechts even heeft AGOVV met werke lijk heilig vuur gespeeld en dat was na dat Fiechter .in de tweede helft via een strafschop de stand naar 13 had ge schoten. De eerste de beste Amsterdamse aan val leverde al een doelpunt op. De vaak mee opkomende Pijlman, wiens scherpe voorzetten later nog keer op keer ver warring zouden stichten, speelde de bal dwars door de verdediging van AGOVV naar de op de doellijn staande See- mann. In plaats van de bal weg te trap pen, waarvoor alle gelegenheid bestond, apelleerden de Apeldoorners voor, bui tenspel en omdat arbiter Corver daarop niet reageerde kon Seemann zonder enige moeite 01 doen aantekenen. Het duurde nadien geruime tijd, alvo rens Wiegmink weer iets te doen kreeg AGOVV probeerde tot aanvallen te ko men, maar dat gebeurde meestal te doorzichtig en te krampachtig om het doelman Jongbloed moeilijk te kunnen maken. Alleen bij een schot van Anton Kanselaar had de DWS-goalie geluk, toen Bianchi hem op de doellijn assis teerde. Ruim twintig minuten waren er ge speeld, toen arbiter Corver opnieuw een vreemde beslissing nam Om volkomen onbegrijpelijke redenen kende hij DWS op de rqnd van het Apeldoornse straf schopgebied een vrije trap toe. Klaas Nuninga richtte dwars door het gaten vertonende Aepeldoornse muurtje tegen de paal en noch Wiegmink noch zijn medespelers reageerden, toen de bal vandaar terug sprong. Wel echter See mann, die zonder enige moeite 02 kon scoren. Er ontstonden nadien door slecht ti men van Wiegmink en onvoldoende ingrjpen van zijn medespelers hachelij ke momenten voor de Aepeldoornse veste, maar voorlopig gebeurde er niets ernstigs meer. Aan de andere kant stel de Tiesselink, die evenals Van Eijck en Wiedemeijer boven de grauwe middel maat uitkwam, Jongbloed met enkele felle schoten op de proef. WÉÉR BLUMOER Een nieuwe blunder van de Apel-* doornse achterhoede had tien minuten na de hervatting 03 tengevolge. See mann plaatste de bal hoog voor het doel, Wiegmink tastte opnieuw mis en niemand maakte het daarna Nuninga nog lastig, kennelijk omdat men veron derstelde, dat de bal uit zou gaan. Nu ninga schoot uit een moeilijke hoek raak. Aan de andere kant had Henk Kanse laar pech, dat de bal na een schot van hem over doelman Jongbloed, maar ook juist over de lat ging. Toch werd d^ij- juist over de lat ging. Toch werd de ijver van AGOVV beloond en wel toen Seemann werd onderuit gehaald en Fiechter de daarvoor terecht toegeken de strafschop benutte. Even leek hel erop. dat AGOVV da bakens zou ver zetten. Wiedemeijer liet na een pas^ van Kanselaar echter een mooie kan: liggen omdat hij het duel met de uitlo pende Jongbloed schuwde. Toen kort daarna Bachofner achtereenvolgens d< voor Nijdeken ingevallen Van Houttum Lammers en Evers omspeelde en me een hoog schot doel trof luwde hel vuur en sukkelde de strijd gezapig naar het 14 einde. Noodlanding van Anton Kanse laar en ploegmakker Van de Kraats (op achtergrond) tijdens de wedstrijd tegen DWS. AGOW: Wiegmink; H. Kanselaa; Evers, Lammers en Nijdeken (Van Houttum); Van Eijck, A. Kanselaar er Pan de Kraats; Wiedemeijer, Fiechtei en Tiesselink. DWS: Jonbloed; Pijlman. Dijkstra, Bianchi. Overweg en Flinkevleugel; Jo- chems (Muller) en Bachofner (Deen); Bons Ink, Nuninga en Seemann. Scheidsrechter Corver. Toeschouwers 2500.

De Vallei | 1970 | | pagina 9