dl! Illill ^»JI DR. FADRHONC: Juiste vorm voor het Nederlands elftal creeren Legia- Michels: „Morgen nemen wij het initiatief' Ajacieden zijn gebrand op revanche Zwemploeg voor EK in Barcelona „Feijenoord heeft de moeilijkste wedstrijd achter de rug" Limieten vastgesteld EK/atletiek Invallers- regeling bij hockey Merckx in Amstel Gold 99 JUISTE VORM JA OF NEE TEEN BANG RUSTIG MOET LUKKEN ANGSTIG GEVOEL ONTWIJKEN GELADEN OPPEPPEN INITIATIEF Nederlanders in Ronde van België DINSDAG 14 APRIL 19? DEVENTER Dr. Frantisck (Franz) Fadrhonc, zondag benoemd tot trainer- coach van het Nederlandse elftal, wacht een zware taak. Het beeld van de naar Sparta vertrokken Georg Kessler waart immers nog altijd rond in de beboste omstreken van het in Zeist gelegen KNVB-centrum. Kessler heeft daar veel goeds achter gelaten. maar ook de naweeën van zijn uiteindelijke beslissing om zich terug te trekken. Tegenwerking zowel vanuit de Bond als van de clubs die hun dure materiaal moesten afstaan leidde er tenslotte toe dat de ambitieuze Kessler de beroemde pijp aan Maarten gaf. Dr. Franz Fadrhonc zal met diezelfde problemen moeten worstelen. Hij zal moeten praten, eindeloos moeten praten om de belanghebbenden voor zijn ideeën warm te maken. Alsof er in zijn dagelijks bestaan niets veranderd is nog altijd kan men hem vinden met openstaand hemd, waarover een sterk verkleurde blazer doet dr. Fadrhonc met liefde zijn zaken op het terrein van Go Ahead. Tot het bittere einde zal hij de dagen daar volmaken. Dr. Fadrhonc, die 21 jaar geleden zijn vaderland verliet om in Nederland als oefenrneester furore te maken, heeft voorlopig een verbintenis voor één jaar. Wat wil hij in dat jaar verwezenlijken? „Er zal", zo zegt hij, „een duidelijke organisatorische opzet, met de juiste mensen op de juiste plaats, moeten ko men. Er moet een juiste vorm voor het Nederlandse elftal worden gecreëerd. De ervaring van de laatste jaren heeft veel geleerd. Ik denk hier vooral aan betaling van spelers die door de clubs worden afgestaan." „Waar de schoen te klein is moeten we hem passend maken, in overleg met clubs en oefenmeesters". Op welke manier verwacht Fadrhonc steun van de clubs? Daar heeft het in het verleden toch vaak aan ontbroken? Fadrhonc: „Dit kan beslist niet van alle clubs gezegd worden. Door de dra matische ontwikkelingen op voetbalge- bied, moeten de clubs enorme inspan ningen leveren om aan de Europese top te kunnen meedraaien. Een dan kan een beroep op spelers wel eens negatief uitvallen. Maar dat probleem is beslist niet specifiek Nederlands. Dit doet zich voor in vrijwel alle vrije landen". „Het is nu tijd om die problematiek onder de loep te nemen. Er zal veel moeten worden herzien. Is Kessler bij de KNVB tot stilstand gekomen, dat ben ik bij Go Ahead ook, evenals de bond. In één jaar moet het nu rond komen. Niet alleen voor mij maar ook de inner lijke binding van de bond en van de clubs. Er moeten vaste uitspraken ko men. Het moet zijn: ja of nee." Met de beste papieren kwam dr. Fadrhonc voor zesduizend gulden naar Willem II in Tilburg. De tijden zijn veranderd. Fadrhonc: „Iedereen wil daar naar toe, waar hij verwacht dat er succes zal komen. Ik heb het nooit ge makkelijk gehad en heb ook geen be hoefte aan de gemakkelijke weg". „Ik heb de baan als bondscoach spon taan aangenomen. Als ik met die func tie een stap vooruit heb gedaan, ben ik bereid te vechten. Het gaat om de toe komst van het voetbal". Het Nederlandse voetbal? „Als men niet gelooft in de juiste wegen, als men niet bereid is zich in het zweet te werken en de juiste geest mist, valt er niets te bereiken. En daar ben ik bang voor. De arbeid om bij te blijven moet steeds intensiever worden, anders kom je er niet." Hoe hoog staat het voetbalpeil in Ne derland ten opzichte van andere voet ballanden? „Hoog. Dat merk je aan de verrich tingen van de clubelftallen. We kunnen de sterkste tegenstanders verslaan. We gaan niet naar Mexico maar de positie van het Nederlands elftal op de inter nationale éijst is geweldig. Welk land HAPPEL OPTIMISTISCH spelers Trn i-\Afc4 xi... ..l j_ ROTTERDAM Niet uitbundig, maar toch vrij opgewekt vertrokken de spe lers van Feijenoord gistermiddag naar Zeist waar zij tot morgenmiddag in het Sportcentrum van de Koninklijke Nederlandse Voetbalbond in retraite zullen blijven. Enkele uren later wacht dan de twee de wedstrijd van de halve finales voor de Europa Cup voor Landskampioenen tegen Legia Warschau. Een duel dat Feijenoord. wil het de finale op 6 mei in Milaan bereiken, ten minste met één doelpunt verschil moet winnen. Zorgen over geblesseerde spelers zijn er niet. Alleen de kleine teen van Coen Moulijn, die gekneusd is, riep nog enige Dr. Fadrhonc: „De juiste mensen op de juiste plaats". kan momenteel een vergelijking door staan met ons land". Als Bondscoach zal u het Nederlandse .elftal vergezellen op buitenlandse trips. Bent u niet bang voor een uitstapje naar uw geboorteland Tsjecho-Slowa- kije, welk land u ontvluchtte? „Niemand zal mij daar doodschieten. Ik geloofde niet ln de organisatie. Mij is gebleken dat bij internationaal con tact de warmte bij het contact met landgenoten alleen maar is toegenomen. Ik kan president Svoboda recht in de ogen kijken". Dr. Franz Fadrhonc heeft in 21 jaar zijn land niet teruggezien. „Ik heb mijn vaderland nooit bezocht, omdat ik de pijn niet zou kunnen verdragen". Fadrhonc is een man van karakter. Daar staat hij om bekend. Hoe oordeelt hij over zichzelf? „Iedereen mag mijn verleden bekij ken. De Duitsers hebben mij niet kapot gekregen. Ik vond de kracht om twee koffers te pakken en ben gegaan. Mis schien was het principieel wel fout dat ik mijn vrouw heb meegenomen, maar alles tussen on6 is goed. Ik was 35 jaar toen ik mijn salaris moest aanvullen met tennis- en dames- gymnastieklessen". Wordt u vaak driftig? „In moeilijke problemen ben ik het rustigste, geleid door geloof in presi dent Masaryk. Driftig wordt ik bij een storm in een glas water, als er iets wordt weggegooid dat kostbaar is". Bent u vergevingsgezind? „Ik kan bluffen en dan maak ik fouten. Zelf zal ik erkennen dat ik buiten mijn boekje ben gegaan. Excuses vragen doe ik met plezier. Dat is het recht van de tegenpartij". Houdt u van diciplime? „Discipline is een belachelijke zaak, is een produkt. Heb ik gezien bij Hitier. Natuurlijk is het een onmisbaar ele ment, maar ieder moet weten tot hoe ver hij kan gaan". OOST BERLIJN De Europa Com missie van de Internationale Amateur Atletiek Federatie (IAAF) heeft tijdens de vergadering, die zaterdag en zondag in Oost-Berlijn is gehouden, geen con crete uitspraken gedaan over het wit- te-schoenenplan en het anti-dopingre- glement. De vergadering was van me ning dat deze twee zaken niet tot de competentie van de Europa Commissie behoren doch de gehele IAAF aangaan. Op het congres van de IAAF dat in au gustus in Stockholm wordt gehouden, zullen zowel het witte-schoenenplan als het anti-doping reglement besproken worden. De recordcommissie erkende een groot aantal Europese records, waarbij ook dat van Maria Gommers op de mijl (4.36.8). Belangrijk was de vaststelling van de limieten voor de Europese atletiekkam- pioenschappen, die in augustus 1971 in Helsinki worden gehouden. Voor de da mes werden de eisen aanmerkelijg ver zwaard terwijl bij de heren enkele li mieten in vergelijking met die welke golden voor de Europese titelstrijd in 1969 in Athene, minder scherpe werden gesteld. De 200 meter horden dames zal niet op het programma van de Europese kampioenschappen worden opgenomen. De limieten voor Helsinki moeten tus sen 1 augustus 1970 en 26 juni 1971 zijn vervuld. De eisen voor Helsinki met tussen haakjes die van Athene zijn: HEREN: 100 m: 10.3 (10.3), 200 m: 21 (21), 400 m: 47 (46.8), 800 m: 1.48 (1.47.6), 1500 m: 3.42 (3.42), 5000 m: 13.50 (13.50), 10.000 m: 29.10 (29.00), 110 m horden: 14.1 (14.1), 40o m horden: 51.5 (51.2), 3000 m steeple chase: 8.40 (8.42) hoog2.12 m (2.11), polshoog: 4.90 (4.90). ver: 7.70 (7.60), hinkstap: 16.20 (1610), kogel: 18.70 (18.60), discus 58.00 (57.50), kogeLslingeren66.00 (65.00), speer 78.00 (79.00), tienkamp: 7400 (7400). Voor de estafettes, marathon en snel wandelnummers zijn geen limieten vastgesteld. DAMES: 100. m: 11.6 (11.6), 200 m: 24 (24), 400 m: 54.2 (54.5), 800 m: 2.06 (2.05), 1500 m: 4.25 (geen), 100 m horden: 13.8 (geen), hoog: 1.73 (1.71), ver: 6.25 (6.30), kogel 15.50 (15.80). discus 53 (54), speer: 53 (53), vijfkamp 4600 pnt (4700). De vergadering stelde als definitieve data voor de tweede Europese indoor- atletiekkampioenschappen 13 en 14 maart 1971 vast. De yedstrijden worden in Sofia gehouden. Voortaan zal het land, dat de finale van de strijd om de Europa Cup organi seert automatisch mogen deelnemen, °?k al plaatst het zich niet voor de eindstrijd. Op het programma van de Europa Cup dames is de 80 meter hor den vervangen door de 100 meter hor den en zijn de 1500 m en de x 400 me ter als nieuwe nummers opgenomen. Een punt van discussie was ook de vaststelling van de limieten voor de Eu ropese indoorkampioenschappen. De vergadering was er van overtuigd dat de regeling die voor Wenen was ge volgd, niet voldeed. Bij de volgende bij eenkomst van de Europa Commissie in september in Parijs, zal deze zaak op nieuw bekeken worden. BRUSSEL Op het in Brussel ge houden congres van de internationale hockey-federatie is besloten bij het landentoernooi om de Europese beker, dat in september te Brussel wordt ge houden, voor het eerst invallers toe staan. De doelverdediger zal tijdens de gehele wedstrijd mogen worden ver vangen. terwijl i» de eerste vijftien minuten van een wedstrijd tevens een veldspeler mag worden vervangen. Deze regeling geldt als proef. Voor interlandwedstrijden blijft de oude regeling nog van kracht: geen in vallers toegestaan. Tevens is de verlen ging, indien nodig bij onbeslist geëin digde wedstrijden in toernooien, gere glementeerd. Er zal maximaal voortaan vijf maal zeven en een halve minuut worden verlangd. Na afloop van de re glementaire speeltijd van zeventig mi nuten zal een rustpauze van vijf minu ten in acht worden genomen. Daarna volgen twee extra-periodes van elk 7 1/2 minuut. Indien er dan nog geen be slissing is verkregen, volgt een nieuwe rustpauze van vijf minuten met weder om twee speelperiodes van 7 1/2 mi nuut. Zodra er in deze verlenging wordt gescoord, eindigt de wedstrijd. Zijn er echter dan nog geen doelpunten geval len, dan volgt een vijfde en laatste pe riode van 7 1/2 minuut. Bij nog steeds gelijke stand moet de beslissing vallen door middel van penalties. In Brussel is tevens besloten het tweede toernooi om de Europese beker in 1974 te houden in Barcelona. vraagtekens op. De kleine linksbuiten ging er zelf niet onder gebukt, „ik krijg wel een in jectie voor de wedstrijd. Dan voel ik niets. Het gaat trouwens de laatse da gen al steeds beter." Moulijn zag niet tegen de wedstrijd op. „Ik tien echter niet in een juich stemming. Iedereen praat al over Mi laan, maar we moeten het morgen toch eerst waarmeken. Ik vind dat wel een negatief kantje. We mogen beslist niet aan zelfoverschatting lijden." Veel optimistischer was trainer Ernst Happel. Na de 00 in Warschau meen de de Oostenrijker, dat Feijenoord nu in de beste uitgangspositie verkeerde. „De zaak zou heel anders hebben gele gen als wij thuis 00 hadden gespeeld en dan naar Warschau toe moesten. Dan zou het een moeilijke situatie voor ons zijn geworden." Happel oordeelde, dat Feijenoord de moeilijkste wedstrijd al achter de rug had. „Met de steun van 67.000 toeschou wers en verschillende spelers van we reld- en Europese klasse in mijn elftal, moet het lukken. Mooi of attractief voetbal krijgt men misschien niet te zien. Het belangrijkste is echter, dat de finale wordt gehaald." Feijenoords trainer, die de opstelling eerst een kwartier voor de wedstrijd bekend zal maken stelde nog dat Le gia natuurlijk niet moet worden onder schat. „Wij moeten het veld ingaan met de instelling dat wij een achterstand van 10, of 20 hebben. Zou het tij dens de wedstrijd niet lukken, dan moet ik iets doen. Misschien een speler vervangen. Ik heb echter het volste vertrouwen in mijn spelers." Aanvoerder Israël vond het maar een angstig gevoel dat de aanval bijna geen doelpunt maakt. „Krijgen wij dan bij een uitval een doelpunt tegen dan kan dat catastrofaal zijn. In de wedstrijd tegen Vorwarts die wij met 20 won nen maakte die Oostduitse ploeg nog bijna een doelpunt. Dan hadden we er toch mooi uitgelegen. We moeten het morgen echter wel red den, want het wordt een wedstrijd waar het hele seizoen van afhangt. Voor de Nederlandse voetbalbeker zijn we al gewipt en onze kansen op de fit Trainer Happel in gesprek met journalisten: „Het belangrijkste is, dat de finale wordt gehaald. Mocht scheidsrechter Howley mor genavond aan Feijenoord een straf schop toekennen, dan zal deze niet door Kindvall worden genomen. Happel heeft Hasil, Israël en Lase- roms voor deze taak aangewezen. Hasil komt als eerste aan de beurt. landstitel zijn miniem geworden. „Maar ik denk niet aan verliezen." Ove Kindvall „Ik blijf waar schijnlijk nog wel een jaar in Neder land hoewel ik enkele goede aanbiedin gen uit Zweden heb" dacht dat het gevoel om doelpunten te maken wel te ruggekeerd was. „Mijn conditie is vol doende", aldus Kindvall, die, mocht Feijenoord tot de finale doordringen, het liefst Leeds als tegenstander zou zien. AMSTERDAM Eddy Merckx zal op 25 april deelnemen aan de Amstel Gold Race, de enige Nederlanse weg wedstrijd van stad tot stad voor be roepsrenners die voor de vijfde maal wordt gehouden. Naar schatting 140 renners zullen om half twaalf in Helmond beginnen aan de 240 kilometers, die hen scheiden van de finish in het Zuidlimburgse Meer sen. Vrijwel zeker zullen ook starten Jan Janssen, Frans Verbeeck, Van Rijckeg- hem, Frijters, Duijndam, Leman, Eric en Roger de Vlaeminck, Zoetemelk, Van Looy en Mogens Frey. ROTTERDAM Met een dik uut vertraging arriveerde Legia Warschau gistermiddag op Schiphol. De Polen wa ren al twee dagen onderweg. In Oost- Berlijn hadden zij bij Vorwarts ge traind. omdat in Warschau de sneeuw weer een dikke tien centimeter hoog lag. Trainer Edmuna Zientara vertelde in het Skywayhotel te Rotterdam dat zijn spelers allen fit zijn. Legia was met opzet uitgeweken naar Oost-Berlijn, omdat daar de trainings mogelijkheden aanmerkelijk beter wa ren dan in Warschau. Veel meer wilde Zientara niet losla ten. Op vragen of trainer Belger van Vorwarts hem nog had ingelicht over het spel van Feijenoord op eigen terrein, ging hij niet in. „Dat is niet belang rijk". Zientara was toch een tikje optimis tisch. „Mogelijk kunnen we een 11 gelijk spel bereiken. Dat is voor ons fe- noeg." Op vele andere vragen ontweek de Pool het antwoord. In welke opstelling speelt Legia morgenavond? „Dat is nog te vroeg om te zeggen. Ik weet niet of ik nog veranderingen in mijn elftal aanbreng." Voorzichtig zoekend naar zijn woor den, nerveus heen en weer schuivend met zijn voeten, wilde hij dan nog wel kwijt dat Legia vanavond om zeven uur gaat trainen. „Een beetje aan het licht wennen en wat lichte oefeningen." Heeft Legia een kans om de finale te bereiken? Zientara haalt de schouders op. „Ik weet het 'niet. Feijenoord is een sterk team. Feijenoord heeft veel geld. Het zijn profs, wij zijn amateurs." De Pool die na afloop van de strijd in Warschau van mening was dat de kansen in de tweede wedstrijd fifty- fifty lagen, wil die uitspraak nu niet meer herhalen. „Vijftien minuten voor de wedstrijd zal ik het misschien zeg gen. Nu niet." Wie vindt u de gevaarlijkste spe lers van Feijenoord? „Moulijn, Kindvall, Van Hanegem, ach iedereen is bij Feijenoord gevaar lijk", besluit de man die aan de ene kant bijzonder tevreden is met de rol van underdog, die Legia Warschau speelt. WASSENAAR Voor de tweede maal in het toch nog niet zo lange Europa Cup-bestaan, wordt Ajax geconfronteerd met een onnoemelijk zware taak. Vorig seizoen liet Benfica de Amsterdamse formatie voor eigen publiek mee dogenloos afgaan (1-3) en nauwelijks een jaar later was het Arsenal, die de vol gelingen van Rinus Michels voor een ogenschijnlijk onmogelijke opgave stel den: 3-0. nemen wij initiatief." Ajax mikt nog altijd op de finale van het Jaarbeursstedentoernooi. Het win nen van die Cup betekent voor Michels meer dan het veroveren van de natio nale beker. Michels: „Je kunt niet op I alle paarden wedden. Dat kan zelfs Don Revie van Leeds niet. Je moet Iets laten schieten. En het toernooi om de Nederlandse beker is nu eenmaal een flop. Het is waarzinnig dat Ajax toch in de kwart finales is geloot. Dat heeft niets met een professionele aanpak te maken." Toegegeven, de nederlaag van Ajax in Londen was een minder belangrijke dan die tegen Benfica. Dit seizoen mikt de Amsterdamse elf voornamelijk op het heroveren van landstitel en wordt het toernooi om de Jaarbeursstedenbe- ker slechts beschouwd als het contact met het internationale voetbal. De spelers zijn van al die feiten doordrongen. Men beseft het belang van de nationale competitie, men er kent, dat eventueel falen in éigen land levensgevaarlijke gevolgen kan hebben. Maar evenals tegen de Portugese kampioen is Ajax nu voor het twee de duel met Arsenal geladen. Omdat een afgang voor toekijkend Europa door niemand wordt geapprecieerd, om dat de Amsterdammers willen bewijzen dat die ernorme misstap in dat eerste treffen slechts op een misverstand be rustte. Ajax is dus gebrand op revanche. Precies zoals een seizoen terug toen na dat echec in eigen omgeving Benfica in Lissabon werd weggespeeld. En ook nu schreeuwt een gevoelig verlies om wraak, omdat het een nederlaag was tegen een elftal waar normaal niet van wordt verloren. Die omstandigheid zal Rinus Michels zeker gebruiken. Ongetwijfeld zal hij zijn equipe wijzen op de mogelijkheid van een volledige revanche, zal hij de spelers juist op die manier weten op te peppen. Op een persconferentie in Wassenaar zei Michels gisteren: „Dat is een psy chologische zaak. Die nederlaag in Lon den zit iedereen dwars. Al die kritieken na afloop laten niet na op de spelers in te werken. Mén vond het een afgang, de spelers vonden dat ook." Daarom ook kan het Olympische Sta dion morgenavond rekenen op een on herkenbaar Ajax. Op een Ajax dat de povere verrichtingen na de neder laag tegen AZ '67 (21) uit de ge dachte wil bannen. Ondanks het feit dat de nationale competitie primair blijft. Michels: „Wij zijn nu eenmaal zo ver in het Jaarbeursstedentoernooi, dat wij ook de finale willen halen. Aan de competitie denkt straks niemand. Die komt pas later weer en wie dan leeft wie dan zorgt." Hoe moeilijk echter lijkt Ajax' stre ven te realiseren. Tegen Benfica kon den de Amsterdammers terugkomen, omdat de Portugezen hen grenzeloos onderschatten. Arsenal het pro-Arse- nal zal die fout niet maken. Michels: „Mijn eerste reactie was, dat een ach terstand van drie doelpunten te veel zou zijn. Engelsen blijven gaan. Boven dien moest de ploeg iets goed maken. Seizoenen lang betekende het niets in het Britse voetbal. Tegen Ajax konden zij zich herstellen. Dat wisten wij. Daarom is het ook moeilijk." Maar Ajax lijkt vol zelfvertrouwen aan die opdracht te beginnen. De na het verlies in Londen gerezen moeilijkhe den zijn weggepraat. Michels: „Keizer en Cruyff waren in Engeland bang voor hun benen. Voor mij begrijpelijk, maar het mag nimmer ten koste gaan van het elftal. Straks zullen zij er wel ingaan. Omdat Arsenal in Amsterdam niet het Arsenal van Londen zal zijn. Hier zijn zij minder fanatiek. Morgen In het Maracana-stadion van Rio de Janeiro hebben Brazilië en Paraguay voor 70.000 toeschouwers zonder doel punten gelijkgespeeld. Meest in het oog lopende speler was doelman Aquillera van Paraguay, die tot driemaal toe een vrijwel zeker doelpunt voorkwam. DEN HAAG De Koninklijke Ne derlandse Zwem Bond heeft maandag de leden van de ploeg aangewezen, die zal worden afgevaardigd naar de Euro pese zwemkampioenschappen te Barce lona. Deze kampioenschappen zullen plaats vinden van 5 tot en met 12 sep tember. Een naam, die van Hennie Penter- mann, komt niet voor op het lijstje van de zwembond. Het bestuur van de KNZB motiveert dit als volgt: „Het be stuur van de KNZB zal met betrekking tot de zwemster Hennie Pentermann het medisch advies afwachten over de plotseling bij haar opgekomen kwaal, die haar verhinderde te starten op de winterkampioenschappen te Den Haag. Ook de overige zwemmer, en zwem sters, die wel door de KNZB genoemd worden, zijn nog niet helemaal zeker van hun plaats. Over hen zei de woord voerder van de KNZB: „De KNZB be- De definitieve samenstelling van "de sluit te herroepen indien de voorberei ding voor de Europese kampioenschap pen niet in overeenstemming is met de richtlijnen, die met de trainer zullen worden besproken of indien de vorm zodanig terug loopt dat inschrijving niet verantwoord is". De definietieve samenstelling van de estafetteploegen zal pas in Barcelona worden bekend gemaakt. De ploeg is als volgt samengesteld: DAMES: 100 m rugslag: Mia Plantinga (ZAR); 400 m wisselslag persoonlijk: Gerda Lassooy (HDZ); 100 m vrije slag: Cora Schouten (VZC); 400 m vrije slag: Anke Rijnders (AZPC Amersfoort) en Astrid Verver (PSV); 200 m wisselslag persoonlijk: Gerda Lassooy; 200 m vrije slag: Anke Rijnders; 200 m rugslag: Els Droog (De Kikker), Mia Plantinga; 800 meter vrije slag: Linda de Boer (Naar- den) Astrid Verver; 4 x 100 m wissel slag: Mia Plantinga, Alie te Riet (Zwemlust), Marie Jose Janzen (Mosa), Cora Schouten (VZC); 4 x 100 m vrije slag: Cora Schouten, Frasquita Smits (Zwemlust); Cora van der Veer (VZC), Yvonne van Kuilenburg (HPC). HEREN: 100 m rugslag: Bob Schout- sen (Dolfijn); 200 m wisselslag persoon lijk: Francois van de Kruisdijk (PSV); 4 x 100 m wisselslag: Bob Schoutsen, Addie Nijhuis (ZVE), Arnold Rood (Het IJ), Elt Drenth (Zwemlust); 4 x 200 m vrije slag: Elt Drenth, Dick Langerhorst (HZPC, Den Haag), Henk Mulder (Zian), Roger van Hamburg (VZC). Tijdens autospeedwaywedstrijden in de Amerikaanse plaats Wil liams Grove vestigde een van de deel nemers een nieuw „hoogterecord". De bestuurder bleef ongedeerd. AMSTERDAM De merkenploeg van Acifit-Trico Noble, die deelneemt aan de Ronde van België voor amateurs van 26 april tot 4 mei, bestaat uit de volgende renners: Sjef van de Burg, Wim Bravenboer, Peter van der Kruys, Piet van der Donk, Peter Vonk en Ab Klaeysen. Aan deze ronde wordt ook deelgeno men door de officiële Nederlandse ploeg. Coach Joop Middelink van de Koninklijke Nederlandse Wielren Unie (KNWU) heeft zijn ploeg voor deze wedstrijd, die verleden jaar werd ge wonnen door Fedor den Hertog, nog niet samengesteld, volleybalteam De Nederlandse amateur Priem heeft zaterdag in het Belgische Welle een in ternationale wielerwedstrijd gewonnen Priem, die de 106 km reed in 2 uur en 40 sec., had 15 sec. voorsprong op de Belg Deguchtenaere, die tweede werd.

De Vallei | 1970 | | pagina 13