Frontale botsing na verkeersfout Zoon redde vader van verdrinking Rode Kruisploeg uit Rhenen won S.K.F. wisselprijs Schoolvoetbaltoernooi draaide gisteren weer op volle toeren Kerkdiensten Petitie aan de raad Bejaarden zien rust bedreigd als weg wordt doorgetrokken Besluitvorming stond gisteren op laag pitje Dankbaar publiek Koningin Julianaschool zegevierde met liefst 7-0 Politieman overmeesterde VEILING ZALTBOMMEL Aanmelden van nieuwe leerlingen Bromfietser gewond naar ziekenhuis Paardenmarkt in Utrecht SPORTNOTA OUDE STENEN SPANNING STANDEN DnsSüAG 14 Ai'KtL 1970 SCHERPENZEEL De bewoners van het bejaardencentrum „Het huis in de wei*' hebben zich in een petitie tot de raad gewend met het verzoek af te zien van het plan de Vijverlaan in noordelijke richting door te trekken tot de Dorps straat. De bejaarden uitten in hun schrijven hun ongerustheid dat de betrekke lijke rust, die er voor hun tehuis nog heerst verloren zal gaan als het verkeer intensiever wordt. De raad had gisteravond wel begrip voor de wensen van bewoners en personeel, dat de petitie ook had ondertekend, maar zal toch niet van doortrekking afzien. De weg staat gepland en die moet er komen. „Het wordt geen weg die naar een snelweg tendeert", aldus betoogde burgemeester .1. Heij als pleister op de wond, die voorstelde de petitie voor kennisgeving aan te nemen. De besluitvorming van de Scherpen- aeelse gemeenteraad stond overigens net als het voorjaar op een laag pitje. Voor een eivolle publieke tribune werd tot in het oneindige over allerlei onder werpen doorgepraat. Een van die zaken waarbij dat het geval was betrof het voorstel tot deelname aan het automati seringscentrum „Gelderland-Overijs sel". Het wordt een soort intergemeentelijk rekencentrum voor de gemeenten in beide provincies waarbij voor admini stratieve doeleinden met computers zal worden gewerkt. De heer A. v. Bruggen (PvdA) had er bezwaar tegen dat het rekencentrum in de toekomst eventueel ook opdrachten van niet aangesloten gemeenten zal gaan uitvoeren. Toen de voorzitter had betoogd dat dit alleen zal gebeuren als de computer nog niet „vol" zit, viel het socialistische raadslid over de vertegen woordiging van de gemeentebesturen in deze gemeenschappelijke regeling die in principe aam leden van het college is voorbehouden. Nog niiet helemaal tevreden gesteld stemde de heer Van Bruggen er tenslot te in toe. dat aan de commissie de sug gestie zal worden gedaan eventueel ook raadsleden hierbij in te schakelen. Hierna werd de raad de sportnota aangeboden waarin staat omschreven aan welke voorzieningen in Scherpen- aeel behoefte bestaat op het terrein van sport en lichamelijke opvoeding. Het college van B. en W. heeft naar aanlei ding van deze nota aan de Ned. Heide Mij. opdracht opgeven een volgorde van urgentie van uit te voeren werken ken baar gemaakt om het hele complex van kapitaalswerken bij gedeelten te kunnen uitvoeren. In een toelichting op de nota, die in een later stadium in behandeling zal worden genomen, zwaaide de voorzitter lof toe aan de Scherpenzeelse sportad- viesraad voor de objectieve en positieve begeleiding van dit stuk. Verder stelde de raadsvoorzitter de bevolking in het vooruitzicht dat op haar ter realisering van de plannen ook een beroep zal worden gedaan. De heer G. Aarsen (PvdA) vroeg in dit verband om een betere bescherming van de gemeentelijke sportterreinen aan de Willaerlaan-Eikenlaan. „Als het gebruik van de velden zo doorgaat wor den ze in een mum van tijd tot een ruïne gemaakt", aldus de heer Aarsen, die om een betere afrastering en bordjes met „verboden toegang" vroeg. De voorzitter was het met dit raadslid eens dat er iets gedaan moet worden om de grasmat van de velden te beschermen maar wilde anderzijds toch niet overgaan tot grote investe ringen voor iets dat bij de op handen zijnde uitbreiding van het complex toch weer omver gehaald moet wor den. De PvdA-fractie was ook geschrok ken van de prijs die er door de gemeen te betaald moet worden voor het pand Dorpsstraat 203. dat sedert kort wordt bewoond door de fam. De Bruijn-Den Hartog. Het pand op zichzelf is waar deloos en dus moet er omgerekend voor de grond een bedrag van 60._ per vierkante meter worden betaald. Men wil dit pand gaan slopen om het aanzien van het dorpscentrum ter plaatse te verbeteren en een begin te maken met de realisering van het ten westen van de dorpstoren geprojecteer de pleintje. „We zouden het geen ramp vinden als het huis er niet stond, want oude stenen hebben we genoeg", aldus de voorzitter in zijn antwoord. De hoge prijs was volgens hem geen garantie voor de eigenares van de twee belendende percelen om op een zelfde bedrag te rekenen. De raad ging, zij het met pijn in het hart, toch akkoord met het bedrag van 23.000.- net als met de aankoop van de panden Marktstraat 40. 42, 44, 46 en 48, die te zijner tijd plaats zullen moeten maken voor de bouw van een tweede gymnastieklokaal. Hiermee was een bedrag gemoeid van 73.000.- MIN1MAAL Verder verleende de raad van krediet van 5500.- voor de bouw van een kleedgebouw op het gemeentelijke sportterein aan de Willaerlaan. De heer G. van Rootseiaar (CH) was blij met deze hoogst noodzakelijke uitbreiding zodat nu tenminste aan de minium ei sen zal worden voldaan. Daarna werd wel een krediet van 16.000.- uitgetrokken voor de aan schaf van een nieuwe manschappenwa- gen voor de brandweer maar 5.500.- voor een droog poederwagen kon er niet af. Of het college al betoogde, dat ge bruik van een droogpoederwagen de gedeputeerde niet opgescheept wordt met veel waterschade, de heer Veld huizen (CH) hield voet bij stuk, dat hij eerst over het nuttige effect van de wagen wel eens advies van de brand weerinspectie wilde horen. Na veel heen RHENEN Op de Eikenlaan nabij het Eigen Gebouw" vond gisteravond een frontale botsing plaats tussen de peronenwagens van Van W. uit Vee nend aal en Van Th., uit Rhenen. Van Wwiens rijbewijs was ingevorderd reed langs een geparkeerd staande auto terwijl een tegenligger bestuurd door Van Th. met zijn fonkelnieuwe sport auto uit de richting Julianastraat na derde. Een frontale botsing kon niet worden vermeden. De materiële scha de was groot. Persoonlijke ongeluk ken deden zich niet voor. en weer gepraat over dit onderwerp werd deze aankoop aangehouden in af wachting van het advies van de inspec tie van het brandweerwezen. Na in vlot tempo tenminste een aan tal onderwijszaken te hebben afgehan- del kocht de raad van mevr. H. G. Reussink-van Leersum een stuk grond in het centrum om het uitbreidingsplan tussen Dorpstraat-Lindenlaan-Gas- 1 aan-Willaerlaan te kunnen realiseren. Ook hiermee was een bedrag van 73.000.- gemoeid. Tenslotte werd ,f 2.500.- uitgetrokken om samen met de NV Van Heugten een voorlichtingsbrochure uit te geven, waarin allerlei wetenwaardigs over de gemeente zal worden opgenomen. RHENEN Dank zij een tip van een winkelier in de Herenstraat kon dfc po litie Rhenen gistermiddag een inwoner van Wageningen aanhouden, die gesig naleerd stond wegens oplichting en ver duistering. Juist toen de man in zijn auto stapte en volgas wilde wegrijden was de poli tiepatrouille aanwezig. Een van de agen ten werd bijna omver gereden, maar een collega was de oplichter net iets tQ vlug af. Hij kon in de wagen komen en na een kleine worsteling kon de man worden overmeesterd. Na in de pa trouillewagen te zijn opgesloten werd hij overgebracht naar het burèau aan de Stationsweg, waar hij gastvrijheid kreeg in een van de cellen. Hij legde inmiddels een gedeeltelijke bekentenis af. RHENEN Toen de Rhenenaar W„ die pas een nieuwe boot met buiten boordmotor had gekocht, op de „Blauwe Kamer" ging spelevaren, sloeg de schuit om en kon zoonlief zijn vader, die de zwemkunst niet machtig was. met eni ge moeite behouden op de wal brengen. De winnende ploeg uit Rhenen bezig met het verzorgen van de gewonde timmerman. Coöp. Veilingsvereniging Zaltbommel Omstreken Prysbericht d.d. 13-4-1970 Glasaardbeien: AE 157-187, Bil 127-152 per doosje 2 ons. Fruit: Golden Delicious: II 75/80 36-52, II 70/75 27-40, II 65/70 21-30, II 60/65 21 per kg. Groenten: Prei AI 24-43, All 20-30, BII 14-34 per kg; radijs 24-28 per bos; sla I 14-19 per stuk; Spinazie I 100- 102, II 81 per kg; witlof B 85-117, afw. 48-72 kg. 'kDVÊRTENTIF SALVATORSCHOOL VEENENDAAL R.K. school voor basisonderwijs. aan de school, Patrimoniumlaan 128. De schooltijden zijn aangepast aan de dienst regeling van De Haas, welke bus voor de school stopt. Inlichtingen: tel. 08385 - 11492, zo mogelijk voor 25 april a.s. VEENENDAAL Dè Rode kruisploeg van de afdeling Rhenen is gister avond op overtuigende wijze winnaar geworden van de jaarlijkse E.H.B.Q.- wedstrijdèn die door de bedrijfsploefi van SwEF. werden georganiseerd. De Rhenenaren versloegen hun opponenten niet ruim verschil en wisten ook de leidersprijs in de wacht te slepen. Dat regelmatige oefening van de stof nood zakelijk is. bleek na afloop uit de woorden van het jurylid dokter Bijsterveld. die behalve een flinke dosis kritiek overigens ook veel waardering had voor de inzet waarmee de acht ploegen zich in de strijd hadden gemengd. In de SKF-kantine was met mede werking van twee LOTUS-leden een bedrijfsongeval in scène gezet waarbij een timmerman zich ernstig aan zijn pols verwondde met een scherpe beitel. Een toegesnelde buffetjuffrouw viel flauw bij het zien van al dit bloed. A. van Bruggen (P.v.d.A.) geschrokken SCHERPENZEEL „Wat een stel letje waardeloze mensen zitten daar". Met deze hartgrondig geuite ontboeze ming verliet tegen half tien gister avond een oud baasje de publieke tri bune nadat hij het bijna twee uur op zijn stoel bij de raad had uitgehou den. Niet zonder moeite wurmde hij zich uit de stampvolle publieke tribu ne waaruit eerder op de avond het verlossende woord was gekomen over de naamgeving van een terrein gren zend aan de Lindenlaan waarop een aantal bejaardenwoningen worden ge bouwd. Het college had Wilgenhof' voorgesteld. Het P.v.d.A.-raadslid de heer A. van Bruggen was het daar niet mee eens. ,,Het doet te veel denken aan de be naming hofjes" die men vroeger als verzamelnaam placht te geven van woningen waarin bejaarden werden ondergebracht", zo wierp hij tegen. Nadat bijna ieder raadslid er zijn zegje over had gezegd stelde burge meester Jan Heij voor eens aan de bejaarden op de publieke tribune te vragen hoe zij erover dachten. Een kwieke dame in de a.o.w.-leef- tijd verhief zich van haar zetel en verzekerde de vroede vaderen dat zij de benaming Wilgenhof" wel tref fend vond. Iedereen in Scherpenzeel met een tuin spreekt van de hof en daarom vind ik het wel een passende naam." Haar mening klonk zo overtuigend dat er niets meer over werd gezegd en de raad unaniem accoord ging met Wilgenhof". De raad zal het overigens in de toe komst zonder hulp van de betreffende dame moeten doen want toen de zit ting bijna afgelopen was, zei ze even hartgrondig als de bejaarde die voor tijdig de tribune had verlaten: Dat is eens en nooit meer, wat een saaie kost." En dan te bedenken dat burgemees ter Heij aan het eind van de raads vergadering zijn erkentelijkheid uit sprak voor de grote publieke belang stelling VEENENDAAL Mede door de veel gunstiger weersomstandigheden was er gisteravond weer een enorme belang stelling voor het schoolvoetbaltoernooi, dat voor het eerst na de Paasvakantie werd voortgezet. Opnieuw kwamen twaalf elftallen in actie en bleven ver rassingen niet uit. Bijzonder opvallend was bijvoorbeeld de 7-0 overwinning van de Kon. Julianaschool op de Groen van Prinsterschool, maar ook de 4-0 zege van de Juliana van Stolbergschool toonde aan dat er in de vrij korte speeltijd van 2x15 minuten nog aardig gescoord kan worden. Vooral de oudere toeschouwers geno ten van het schitterende doelpunt waarmee Wim Koene de monsterscore van de Kon. Julianaschool opende. Voortreffelijk draaide het team van aanvoerde Henny van de Pol, dat tot tweemaal toe een strafschop kreeg te nemen. De held van de avond werd ui teraard Bert van Sas, die vier treffers voor z'n rekening nam. Ongetwijfeld zal het elftal van de Kon. Julianaschool hoge ogen gaan» gooien en gezien het goede spel verwachten we voor dit team een plaats in de finalewedstrijden op Koninginnedag. De spanning zit er nu volop in en zal nog toenemen als vrijdagavond de vol gende serie wedstrijden wordt gespeeld. Dat geldt met name voor het duel tus sen de koplopers in poule A: Beatrix en CNS I. Verder spelen in deze groep: Juliana v. Stolberg-Rehoboth en Pa- trimonium-CNS II. In poule B eveneens een regelrecht topduel: Rijk van Gaasbeek tegen Kon. Julianaschool. Verder de wedstrijden Salvator-Groen v. Prinsterer en Prinses Wilhelminaschool-Engelenburg. De uitslagen van maandagavond wa ren: Poule A: Rehoboth-Patrimonium 3-1, Dr. Hekster-CNS I 0-1, CNS II-Jul. v. Stolberg 0-4. Poule B: Groen v. Prin- sterer-Kon. Juliana 0-7, CNS III-Enge- lenburg 2-0, Rijk v. Gaasbeek-Salvator 1-0. De nieuwe standen zijn: POULE A Beatrix 3 5 Patrimonium 3 2 CNS I 3 5 Dr. Hekster 4 2 Jul. v. St. 4 5 CNS II 4 1 Rehoboth 3 4 POULE B Rijk v. G. 4 7 Pr. Wilh. 2 2 I Kon. Jul. 3 6 Gr. v. Pr. 3 1 C^S III 4 5 Engelenburg 3 0 Salvator 4 3 In een vlot tempo en onder het toe ziend oog van tientallen EHBO-enthou- siasten werden de acht ploegen op hun slachtoffers losgelaten. Dat het altijd niet even geroutineerd en deskundig toeging bleek uit de woorden van dok ter Bijsterveld die de ploegleden op het hart bond voortaan vooral meer aan dacht te schenken aan de stoornissen van de algemene toestand van de pa tiënten. Na nog meer „wondjes" bij de behan deling van de patiënten te hebben aangestipt merkte de dokter ten slotte op: „Denk nu niet dat ik alleen maar kritiek heb, want daarnaast heb ik bij zonder veel waardering voor uw werk". De totale uitslag luidde: 1. Rhenen (Rodekruisploeg) 215 p.; 2. Lienden 180 p.; 3. Opheusden 177 p.; 4. Ameron- gen 164 p.; 5. Eist 128 p.; 6. Kesteren 116 p.; 7. Rhenen 103 p.; 8. Veenendaal 94 p. De waardering van de leiders was als volgt: 1, Rhenen 72 p.; 2. Lienden 68 p.; 3. Kesteren 67 p.; 4. Opheusden 66 p,; 5. Amerongen 59 p.; 6. Rhenen 44 p.; t. Eist 36 p.; 8. Veenendaal 33 p. De prijzen werden na afloop uitge reikt door het SKF-directielid de heer R. van der Hoeve. VEENENDAAL De 20-jarige bromfietser J. van B. moest maandag morgen met diverse verwondingen naar het Julianaziekenhuis worden overge bracht nadat hij op het kruispunt Ker- kewijk-Rembrandtlaan in botsing met een personenwagen kwam. De chauffeur van deze auto W. C. G, van L. uit Dreumel rijdende in noorde lijke richting sloeg linksaf de Rem- brandtlaan in maar paste zijn snelheid niet aan bij de onoverzichtelijke situa tie op het ^etspad die veroorzaakt werd door etéi stilstaande vrachtauto. De bromfietser reed in volle vaart te gen het plotseling opdoemdende obsta kel op en kreeg diverse verwondingen. UTRECHT, 13/4 Op de paarden markt in Utrecht werden vandaag 675 dieren aangevoerd. De prijzen waren voor: luxe paarden 13001750; werk paarden 12501725; oude paarden 900 1675; 3-jarige paarden 90O—1200; 2-jari- ge paarden 725925; veulens 325700; hitten 700950; slachtpaarden per kg geslacht gewicht 2,70—3,80; jonge slachtpaarden per kg geslacht gewicht 3,804,20. De handel was traag. VEENENDAAL Geref. Gem. (Syn.) dinsdag 14 april 19.30 uur: Ds. Mol.

De Vallei | 1970 | | pagina 3