Onrust laait in de broodtrommel weer Broodverbruik daalt gestadig gastvrouw overleden KR O-personeel stuurt motie naar minister Klompé Kleine bakkers kunnen door eiwitschaarste niet meedoen Bewoners van Sloegebied verwachten vervuiling VANAVOND Heer Bommel en de Blijd- scbapper WIE WIL ER NOG EEN SNEETJE „KWIEK"? Uit tarwebloem IJdelheid of dienstbetoon van minister? Sceptici SNEL LOONOVERLEG GEWENST Mini-portret van Koekoek programmaos Omroeporkest naar Bach-festival Protest tegen „Indisch ABC" Twee Nederlandse tv-reportages naar concours Het 6000 jaar oude. door Egyptenaren uitge dachte brood heeft weer eens een nieuw jasje. Het werd verrijkt met plantaardig eiwit, met cholesterol verlagende vetten; het werd schaars aan zetmeel, weinig voedzaam, maar toch snel verzadigend. Ook wel duurder ja: 89 cent per 400 gram of twee maal de normale prijs. TELEVISIE TELEVISIE RADIO DINSDAG 14 APRIL 497,0 A lgemeen-direeteur B. E. M. Mogendorff van de King-Corngroep komt na een week handel superlatieven tekort: „Geweldig-zeer goed-boven verwachting"is zijn oor deel over de verkoop. Zijn „Kwiek" haalde 11.000 bakkerswinkelsbroodkarren en su permarkten. De verkoop kwam meestal bovenop de normale afzet. Het aandeel van Kwiek in de totale broodverkoop van zijn groep kwam toch zeker op vijf procent, zo berekent de al gemeen-directeur snel. Zijn collega's op dit gebied want die zijn er ook hebben ook gunstige ervaringen. Bijvoorbeeld de bakkers Van Linschoten in Rotterdam (Slim Slank), Vlug in Schiedam en de zg. Bums-groep. Met dezelfde ijver als grote broer King Corn, hebben zij zich op deze naar het lijkt winstgevende markt gestort. Toch staat een groot deel van de Neder landse bakkers voornamelijk de kleinen nog aan de kant in deze nieuwe concur rentiestrijd. Tegen hun zin in overigens. Schaarste aan het bewuste eiwit (zg. glu ten) is daarvan de oorzaak. En omdat op deze voedselmarkt winst voor één verlies voor de ander betekent, zijn de protesten niet van de lucht. Zij richten zich tegen de aanduiding „gezondheidsbrood" in som mige reclames: „alsof normaal hun brood niet gezond zou zjjn". Feller zijn sommigen echter tegenover „hun" Meelfabrieken der Nederlandse Bak kerijen (Meneba) in Rotterdam, die kans hebben gezien de nog bestaande produktie- capaciteit voor gluten (eiwit) in ons land goeddeels te reserveren om daarmee via dochteronderneming Sitos (vooraanstaand lid van de King-Com-groep) de eigen (bak kers-) aandeelhouders concurrentie aan te doen. Directeur mr. F. Martin van Meneba be grijpt alle onrust niet zo goed: „Op de aan deelhoudersvergadering in maart hebben we al aangekondigd, dat het met eiwit verrijkte bloem ook aan de aandeelhouders/bakkers zal worden verkocht. Dezer dagen beginnen de afleveringen. En ook de demonstraties in onze proefbakkerjj in Leiden". „Van alleen-verkoop aan Sitos is dus geen sprake. Dat dit bedrijf «1" een der eerste met het eiwitrijke brood (Kwiek) op de markt kon komen, dankt het aan de samenwerking met 23 andere bedrijven in de King-Corn groep. Daar staat Meneba bulten". De bakkers vormen nog slechts een klein deel van de aandeelhouders van Meneba. Bij de oprichting 55 jaar ge leden waren zij de eigenaars. Maar met het slinken van het aantal bakkers (na de oorlog verdwenen er 8500) kwa men de aandelen in handen van beleg gers en verminderde dus ook hun in vloed. De bakker moet vandaag een harde strijd voeren om in de markt te blijven. Het broodverbruik der bevolking daalt gestaag: Tijdens de Eerste Wereldoorlog bedroeg het nog 150 kilo, vandaag om streeks 65 kilo per jaar. Vermindering van zware lichamelijke arbeid en ver anderde voedingsgewoonten door de welvaart (meer broodbeleg, kantine maaltijden, patates frites) zijn daar de bet aan. Het is dus niet zo vreemd, dat ge tracht wordt met nieuwe luxere en daardoor ook duurdere produkten de omzet te verhogen. Het eiwitrijke brood (voor diabetici overigens al lang bekend als „glutenbrood") is zo'n voorbeeld. Voor verscheidende bakkers is Groen de stimulator geweest om zich op dit terrein te gaan bewegen. In juni 1967 zou hij voor een lezing uit Israël naar Rotterdam overwippen. Maar de oorlog ln het Midden-Oosten stak er een stok je voor. De rede, die hij voor een orga nisatie van katholieke bakkers zou hou den, kreeg via publikaties in vakbladen echter voldoende aandacht om het den ken over met eiwit verrijkt brood aan te moedigen, om te gaan experimente ren en om het tenslotte ook op de markt te brengen. Essentieel bestanddeel voor de pro- duktie ervan zijn de gluten (voor 85 procent eiwit). Zij worden gemaakt uit een goed soort tarwebloem. Een kostba re onderneming: Want een kilo bloem geeft maar 125 gram gluten. De bakker moet daarvoor dan zo'n 2.50 a 3 gulden per kilo neertellen. Dit verklaart goed deels waarom brood met een verdub beld eiwitgehalte maar liefst 89 cent per 400 gram moet kosten. De vraag naar deze gluten is op het ogenblik enorm, het Nederlandse aan bod evenwel beperkt. De fabrikanten zijn twee bedrijven, die tot het concern Scholten-Honig behoren: Latenstein in Nijmegen en Jacob Duyvis in Koog aan de Zaan. Tot voor kort maakten zij hun gluten vooral voor de verwerking in droge en natte soepen, in bouillons en aroma's. Nu er klanten als het machtige meel- concern-Meneba bij zijn gekomen, zit men tot over de oren in het werk. Mo gelijkheden om de produktiecapaciteit op korte termijn uit te breiden zijn er niet. Daarom moeten nu buitenlandse leveranciers bijspringen (Engeland). De bakkers van het gezondheidsbrood zijn echter huiverig voor het noemen van namen. De concurrentie ligt duidelijk op de loer. Bij Duyvis vertelt men waar het ge heim van de gluten in schuilt: De eiwit ten zijn plantaardig en dus gezond. Bo vendien behouden de gluten na het tVn van de laatste „fantastische J vrouwen van Hollywood" is in een ziekenhuis aldaar overleden. Het was Cobina Wright. In de jaren '20 was zij een van de vermaardste Hollywoodse gastvrouwen uit die roem ruchte tijd. De nacht van de grote instorting van Wall Streat gaven zij en haar (derde) man, William Wright, juist een knal fuif in Hollywood. Ofschoon de aan wezigen er die dag met elkaar een mil joen dollar bij waren ingeschoten, ging het feest vrolijk door. Cobina was als jong meisje naar Eu ropa gegaan om zang te studeren. Zij debuteerde daar ook. In 1924 trad zij voor het eerst in Amerika op, in Carne gie Hall in New York, in 1924. Naderhand ging zij zich wijden aan meer populaire muziek en tenslotte aan de journalistiek. Zij heeft jaren als rubriekschrijfster voor de Hearst-press te Los Angeles ge werkt en zorgde voor een regelmatige en goedgeschreven vloed kopij over het filmleven in Hollywood en onderwer pen van culturele aard. tiet Antilliaanse dagblad „Amigoe di Curasao" heeft gemeld, dat de mi nister van Volksgezondheid en Sociale Zaken, Amador Nita. met een „pri meur" is gekomen. Volgens het blad. heeft de minister speciale dienstenve- loppen laten vervaardigen met in de linkerbovenhoek zijn foto, compleet met uniform en pet. De foto heeft, zo schrijft de Amigoe di Curasao verder, door de gekartelde randjes iets weg van een postzegel en verzamelaars van cu riositeit zullen er ongewijfeld blij mee zijn. Het blad vraagt zich af of de rege ring op de begroting een speciale post zal opnemen voor het bekostigen van deze speciale dienstenveloppen of dat dit uit de kas van zijn partij, de „Fren- te Obrero". zal worden betaald. Een van de dingen, waarop Cobina het meest trots was in haar leven, was dat zij als enige Amerikaanse privé- persoon was uitgenodigd om naar Lon den te komen en het huwelijk van ko ningin (toen nog prinses) Elizabeth en prins Philip bij te wonen. Cobina Wright had een geheim dat uitstekend is bewaard: haar leeftijd. Als iemand eens de moed had er naar te informeren, kreeg hij of zij ten ant woord: „Ik geloof niet, dat u daar nou echt mee gebaat zou zijn." vrijmaken uit de tarvekorrel dezelfde elastische eigenschappen als het tarwe bloem: „Zij hebben rijskracht en ba- kaard", zoals de vakman dat noemt. Dit geldt niet voor eiwitten, die uit maïs, gerst of sojabonen worden vrijgemaakt. Het voor de huidige mens niet zo ge zonde zetmeel, dat overblijft, wordt weer in de chemische en farmaceuti sche industrie gebruikt. Over mogelijke nadelige kanten van het eiwitrijke brood is nog weinig be kend. De keuringsdiensten van waren hebben in elk geval nog niet aan de bel getrokken. Twijfel zou kunnen bestaan aan de houdbaarheid: een tot voor kort altijd zo belangrijk reclame-argument bij brood. De bakkers zelf zeggen dat deze beslist een dag of drie is. Maar zo geven zij toe we weten niet hoe die houdbaarheid bij warm zomerweer zal zijn. Bij het ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid wordt nog gestu deerd op het nieuwe produkt. Er be staat nog onzèkerheid over de bijzonde re voedingswaarde, aldus het ministe rie. Niettemin zijn vele bakkers ervan overtuigd, dat het produkt een voorna me plaats gaat innemen tussen de broodsoorten. De optimisten wijzen naar landen als Engeland en West- Duitsland, waar de introductie al gerui me tijd geleden gebeurde. Het eiwitrij ke produkt zou er twintig procent van de markt bezitten. „Daar gaat het hier ook naar toe". Er zijn evenwel ook sceptici, mensen die het voorlopig nog op een rage hou den: „Op den duur zal z(j zijn uitge werkt". Deze mensen wijzen eveneens naar Engeland, waar het marktaandeel geleidelijk aan terug zou lopen. Tot de sceptici behoren ook de brood bakkers van Co-op in Rotterdam. „Met veel belangstelling bekijken we de ont wikkeling. Veel vertrouwen in de on derneming hebben we nog niet. Maar als de dames maxi willen, dan komt het er. En hetzelfde geldt voor dit soort brood. Daar zullen we ons natuurlijk naar schikken". Merkwaardige wereld: Maak het brood een cent duurder, en minister en consument heffen eendrachtig een klaagzang aan. Maar breng een halfje bruin tegen de prijs van een heel wit op de markt en de bakker wordt met gejuich begroet. De gezondheidscultus kent geen grenzen meer. Een slim (slank) middel om snel kwiek te worden: wel even duurder, maar de helft zo zwaar. Links twee eiwitrijke tarwebroden van elk 400 gram, prijs 89 cent per stuk. Rechts een normaal tarwe brood van 800 gram, prijs: 80 cent. MIDDELBURG Het overgrote deel van de bevolking van het Sloegebied verwacht, dat de aluminiumfabriek van Péchiney .schade zal veroorzaken door dat lucht en water meer zullen worden verontreinigd. Dit blijkt uit een enquête, die studen ten van de Technische Hogeschool in Delft, de Economische Hogeschool in Tilburg en de Landbouwhogeschool in Wagen ingen vorige maand hebben in gesteld. Het percentage „schade-ver wachters" van de geënquêteerden is 84. Elf procent verwachtte geen schade, vijf procent had geen oordeel. De geënquêteerden spraken zich in meerderheid wel uit voor industrialisa tie: 56 procent oordeelde gunstig, 39 procent ongunstig, vijf procent had geen mening. Tegen (theoretische) komst van een olieraffinaderij hadden velen bezwaar: 44 procent. Achttien procent oordeelde gunstig: 39 procent had geen mening. Wordt het gevaar van luchtverontrei niging overdreven? was een andere vraag; 62 procent antwoordde ontken nend; 31 procent bevestigend; zeven procent wist het niet. Op de vraag: Worden de belangen van de bevolking voldoende behartigd? zei 32 procent ja, 47 procent neen, 21 procent wist het niet. De helft van de geënquêteerden vond de overheid in dit opzicht tekort schieten: 28 procent vond van niet. 22 procent wist het niet. Van de ondervraagden was 33 procent goed op de hoogte van de plannen inza ke industrievestiging, recreatieterreinen en wegenaanleg in Midden-Zeeland; 31 procent was matig op de hoogte; 36 procent had een geringe kennis hier over. Tijdens een demonstratieve ver gadering gistermiddag heeft het per soneel van de K.R.O. krachtig ge protesteerd tegen het feit dat er nog steeds geen onderhandelingen over de omroep-c.a.o. zijn begonnen. Het personeel stelde een motie op. die naar minister Klompé (Cul tuur) zal worden gestuurd. Hierin wordt gezegd dat men met verbijste ring kennis heeft genomen van het besluit van de minister om de om- roepwerkgevers nog geen machti ging te geven de loononderhandelin gen met de vakorganisaties te voe ren. Het personeel vreest, aldus de mo tie, dat de lonen binnen de begroting een sluitpost gaan worden. Daar komt nog bij dat de nieuwe c.a.o. al met ingang van 1 januari van kracht had moeten worden. Het personeel van de KRO eist in de motie dat de minister onmiddel lijk de om roepwerkgevers machtigt de loononderhandelingen te begin nen en van de omroepwerkgevers wordt verlangd dat zij direct bij de minister stappen ondernemen, die tot een „onmiddellijk reëel loonover- leg" zullen leiden. Het personeel van de KRO toont er zich in de motie verder zeer ver ontwaardigd over dat de Raad van Beheer vakbonden niet heeft toege staan behoorlijke mededelingen over deze zaak te doen. „Dat wijst erop dat binnen de Raad van Beheer nog steeds een overjarige houding leeft tot bevoogding van het personeel", zo eindigt de motie. Ongeveer driehonderd mensen woonden de bijeenkomst bij. Hot waren voor negentig procent perso neelsleden van de KRO en verder vertegenwoordigers van andere om roepverenigingen. Voordat de motie van de KRO naar de minister zal worden ge stuurd zullen de andere omroepen ook hun standpunt in deze zaak be palen. Dat zal uiterlijk vandaag ge beuren. „Vanavond in Nieuwspoort", dc parlementaire KRO-tv, gaat een aantal mini-portretten van politici uitzenden. Als eerste portret krij gen we vanavond dat van Boeren- partij's fractjevporzitter H. Kpe- koek te zien. iMARTFN I OOiNDhR STRIP 6873 „Twee inbrekers in de Rommel- damse Bank", sprak de commissaris. „Schrijf dat op Snuf. En ze hebben hun hoofddeksels achtergelaten. Hoe zagen ze er uit. Dompers?" „Het waren twee zwaar gebouwde schurken", zei de nachtwaker. „Het was een vreselijk gevecht, maar ik sta mijn mannetje! Ze hebben een paar flinke tik ken gehad; zet dat erbij, brigadier, want het kan een aanwijzing geven." „Zo is het", gaf de politiechef toe. „Die lummels zullen we gauw genoeg te pakken hebben. Gewoon een paar lui met builen en zonder hoeden. Geef die hoofdbedekkingen maar hier. dan gaan we meteen aan de slag." De nachtwaker gehoorzaamde, en even later liepen de politiebeambten opnieuw door de verregende nacht, terwijl de bri gadier aarzelend aan de hoeden snoof. ..Ze komen me bekend voor", mom pelde hij. Maar ik zou zo gauw niet we ten van wie ze zijn. Wat gaan we nu den, chef?" „Geen idee", bromde de commissaris, die zijn zelfvertrouwen liet varen zodra hij uit het gezicht van de bank was. „Het is een onmogelijke zaak. Snuf. Als we geen verdere aanwijzingen krijgen, kun nen we lang zoeken Op dat moment dook er plotseling een zwarte gedaante uit een portiek op, die hen met een paraplu staande hield. „Wat moet dat?" vroeg Bulle Bas ge schrokken. „Misschien kan ik de heren helpen", sprak de onbekende. „Het is moeilijk een medeschepsel aan de gerechtigheid over te leveren. Maar ik werk aan het geluk van een paar ontredderden, en dat geeft mij kracht. Ik kan u aan de aanwijzing geven, die u zoekt" De bekende En gelse popgroep „Blue Mink" (zie fo to) brengt vanavond om tien uur in de David Frost-show op Nederland 2 onder meer zijn succes nummer Melting pot". Verder in de David Frost-show onder andere ex- Beatle Ringo Starr. NEDERLAND I 18.45 NOS: Fabeltjeskrant. 18.55 (K) Journaal. 19.04 AVRO: (K) Tobben voor Tokio: quiz voor scholieren van de mid delbare school. 19.30 Peyton Place, feuilleton. 20.00 NOS: (K) Journaal. 20.20 AVRO: (K) The Survivors, film. 21.10 (K) Voor de vuist weg. 22.10 AVRO's Televizier. 22.55 (K) Journaal. 23.00-23.30 TELEAC Ruimtelijke Or dening - les 7 (herh.). NEDERLAND II 18.45 NOS: Fabeltjeskrant. 18.55 (K) Journaal. 19.04 Scala: informatief programma. 19.30 KRO (K) Geen zee te hoog, se rie (afl. 7). 20.00 NOS: (K) Journaal. 20.20 K.R.O.Vanavond in Nieuws poort. 21.10 (K) De Wrekers, film 22.00 (K) David Frost-show. 22.50-22.55 (K) Journaal. DUITSLAND I (Regionaal programma: NDR: 18.00 Kijkers vragen-experts antwoorden. 18.30 Kleur: Actualiteiten. 18.45 Kleur: Zandmannetje. 18.55 Nord- schau-Magazin. 19.26 Kleur: Voor dracht. 19.59 Programma-overzicht. WDR: 18.00 Kleur: Die Reiter von Padola, TV-film. 18.30 Kleur: Voor Aan het tiende internationale Baohfestival, dat van 3 tot en met 10 mei a.s. in Schaffhausen (Zwits.) wordt gehouden, zal medewerking worden verleend door het Omroep orkest van de NOS en het koor van de Nederlandse Bachvereniging. On der leiding van Charles de Wolff zullen deze ensembles op zondag 10 mei in de St. Johannskirche in Schaffhausen een uitvoering geven van de Hohe Messe van J. S. Bach. Organist is Albert de Klerk. Solisten zijn: Elly Ameling, sopraan; Hertha Topper, alt; Haflinger, tenor en Pe ter van der Bilt, bas. De Indische Kulturele Kring heeft in een motie zijn sterke afkeuring uitgesproken over de wijze waarop de Vara in de televisie-serie „Indisch A.B.C.", die onlangs werd beëindigd, de Nederlandse kijkers heeft voorge licht over de periode dat Nederland het bestuur voerde in wat toen Ne- derlands-Indië heette. Men noemt deze manier van voor lichten eenzijdig en tendentieus en bovendien grievend en beledigend voor personen afzonderlijk en voor bevolkingsgroepen. de kleuters. 18.40 Hier und Heute met nieuws. 19.25 Kleur: Gevarieerd programma). 20.00 Kleur: Journaal en weerbericht. 20.15 Kleur: Dieren- programma. 21.00 Kleur: Die lieben Freunde, TV-spel. 22.30 Nieuws, commentaar en weerbericht. 22.50 Reportage van het liederen-festival in Roemenië. 23.50 Kleur: Nieuws. DUITSLAND II 18.05 Kleur: Actualiteiten en mu ziek. 18.40 Scherereien, TV-film. 19.10 Kleur: Immer wenn er Pillen nahm, TV-film. 19.45 Kleur: Nieuws, actualiteiten en weerbericht. 20.15 Kleur: Reportage over Japan's nieu we leger. Aansl.: Nieuws. 21.00 Kleur: Invasion von der Wega, TV- film. 21.50 Informaties en meningen uit het culturele leven. 22.35 Kleur: Nieuws en weerbericht. DUITSLAND I 10.00 Nieuws. 10.05 Journaal van gisteravond. 10.30 Walt Disney- films. 11.15 Die Umschau. 12.00 Re portage over gezondheidszorg in Gr.-Brittannië. 12.50 Internationaal persoverzicht. 13.00-13.30 Journaal. 16.35 Kleur: Nieuws. 16.40 Kleur: Voor de kinderen. 17.00 Kleur: Idem. 17.10 Reportage over plastische chi rurgie. 17.35 Kleur: Filmreportage. 17.55-18.00 Nieuws. DUITSLAND II 13.00-13.30 Kleur: Apollo-13. 17.10 Voor de kinderen. 17.30 (Kleur: Nieuws en weerbericht. 17.35 Pro gramma voor ouderen, aansl. liefda- digh.oproep. HILVERSUM I VARA: 7.00 Nieuws. 7.11 Ochtend gymnastiek. 7.20 Socialistisch strijd lied. 7.23 Stereo: Lichte gr ammo - foonmuziek. (7.30-7.35 Van de voor pagina). VPRO: 7.54 Deze dag. VARA: 8.00 Nieuws. 8.11 Actualitei ten. 8.20 Stereo: Lichte grammo- foonmuziek. (8.30-8.35 Van alle markten thuis, praatje voor de huis vrouw). 9.00 Stereo: Viool en piano: klassieke muziek. 9.35 Waterstanden. 9.40 Schoolradio. 10.00 Lichte gram- mofoonmuziek. 10.30 Voor de huis vrouw. 11.00 Nieuws. RVU: 11.03 Mijnheer de President is een me vrouw; vrouwenemancipatie nu: van gelijkberechtiging naar keuzevrij heid, door mevr. drs. H. de Boer- d'Acona. VARA: 11.33 Stereo: Klave cimbel-recital: klassieke muziek. 12.00 Stereo: Uit eigen huis: licht muziekprogramma. 12.54 Voor het platteland. 13.00 Nieuws. 13.11 Ac tualiteiten .13.25 Stereo: Lichte or kestmuziek (opn). 13.45 Gesproken portret. 14.00 Stereo: Amusements muziek (opn). 14.45 De geur van ma honie, hoorspel. 15.15 In de Toon zaal: muziek door en voor de jeugd. 16.00 Nieuws. 16.03 Sociëteit Zestig minuten voor boven de zestig. NOS: 17.02 Onder de groene linde: oude liedjes. 17.20 Toerisme: toeristische informatie uit binnen- en buiten land. VARAz 17.40 Stereo: Pianoreci tal! moderne muziek. 17JS5 Medede- Van 6 tot en met 10 mei wordt in Cannes voor de zesde maal het jaar lijkse, door de Franse televisie geor ganiseerde Concours International de Reportages d'Actualités gehou den. Voor dit concours, dat uit twee ca tegorieën bestaat (rechtstreekse re portages en gefilmde reportages) zendt de NOS-televisie twee pro gramma's in: „De bezetting van het Maagdenhuis" en „Operation Bread Basket". „De bezetting van het Maagden huis" is een complicatie van reporta ges, die KRO, NCRV en VARA aan dit onderwerp hebben gewijd. Het programma werd samengesteld door Herman Wigbold. „Operation Bread Basket" is een door Joop Reinboud samengestelde filmreportage, die op 31 december 1969 door IKOR/CVK/RKK werd uitgezonden. De reportage werd ln Chicago gemaakt van een van de wekelijkse samenkomsten van „Ope ration Bread Basket", een onderdeel van de door dr. Martin Luther King gestichte Southern Christian Leader ship Conference. De samenkom sten worden geleid door Jesse Jack son, de jonge dominee die door dr. King aan liet hoofd van de organisa tie werd geplaatst. lingen. 18.00 Nieuws. 18.11 Actuali teiten. Politieke Partijen: 18.20 Uit zending van de PSP. VARA: 18.30 Stereo: Klink Klaar zonder nonsens. 19.30 Nieuws. 19.35 Buitenlands weekoverzicht. 19.45 Stereo: Licht vocaal en instrumentaal ensemble met zangsolist. 20.10 Cabaretliedjes. 20.25 Stereo: Plaats gevonden: geva rieerd programma uit Den Helder. 21.15 Vragenvuur. 21.35 Stereo: Me lodieën Expres. 22.00 Letter-Grepen: literair programma. 22.30 Nieuws. 22.38 Mededelingen. 22.43 Actualitei ten. 22.55 Stereo: Contrasten: moder ne en klassieke muziek (opn). 23.55- 24.00 Nieuws. HILVERSUM II NCRV: 7.00 Nieuws. 7.11 Het le vende woord. 7.16 Stereo: Op het eerste gehoor: klassieke muziek (gr). (7.25 Horen en zien; 7.30 Nieuws; 7.32-7.50 Actualiteiten). TROS: 8.00 Nieuws. 8.11 Als dat zou kunnen: verzoekplatenprogramma. (8.30 Nieuws; 9.00-9.10 Gymnastiek voor de huisvrouw.) 9.30 Voor de kleuters. 9.45 Van 1685 tot vandaag, muzikale lezing. 10.15 Voor de vrouw. 11.00 Nieuws. 11.03 Piek-uur: wedstrijd- programma. 11.45 Actualiteiten. 11.55 Mededelingen. KRO: 12.00 Stereo: Van twaalf tot twee, gevarieerd programma. (12.22 Wij van het land; 12.26- Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30 Nieuws; 12.41 Ac tualiteiten; 13.00-13.05 Raden maar...) NCRV: 14.10 Stereo: Neder lands Blazers Ensemble (gr): klassie ke muziek. 15.00 In 't zilver: pro gramma voor oudere luisteraars. 16.00 Nieuws. 16.03 Stereo: Voor de jeugd. 17.00 Stereo: Twien-Popradio voor t(w)ieners. 17.50 Overheidsvoor lichting: Het eerste lustrum van CRM. Een beschouwing naar aanlei ding van het 5-jarig bestaan van het ministerie van CRM door mr. J. van Viegen, secretaris-generaal van dit departement. 18.00 Country and Western Rubriek. 18.30 Nieuws. 18.41 Actualiteiten. NOS: 19.00 Openbaar Kunstbezit. Morele herbewapening. 10.10 Men en industrie welk doel. welk motief?, gesprek ken. NOS: 19.20 Hindoestaanse reli gie in Nederland, een reportage van het Fagua-feest. 19.35 Geen onder daan maar burger, reeks uitzendin gen over de staatkundige vorming van de Nederlander. 19.50 Program ma voor blinden en slechtzienden. 19.55 Schakelprogramma voetbal wedstrijden Feijenoord-Legia War schau en Ajax-Arsenal. 22.20 Lichte grammofoonmuz. 22.20 Nws. 22.38 Parlementsoverz. 22.45 Stereo: X, een sprong in het duister. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM III NCRV: 9.00 Nieuws. 9.02 Zing, zing, zing!: lichte vocale muziek. 10.00 Nieuws. 10.03 Mengelmuze: nieuwe langspeelplaten met kritisch commentaar. EO: 11.00 Nieuws. 11.03 Gospelsound: muziekprogramma speciaal voor jonge mensen. NOS: 12.00 Nieuws. 12.03 Muziek - lezen. AVRO: 13.00 Nieuws. 13.03 Radio journaal. 13.06 Zet'm op: vrolijk platenprogramma. (14.00 Nieuws.) 15.00 Nieuws. 15.03 Arbeidsvitami nen: populair verzoekplatenpro gramma. 16.00 Nieuws. 16.03 Gim mick: licht platenprogramma. 17.00 Nieuws. 17.02 Radiojournaal. 17.05- 18.00 Toppoppologyi toppertips en

De Vallei | 1970 | | pagina 9