Huisdieren zijn vaak minder onschuldig dan men denkt Dieren kunnen aanleren door injecties met hersenvocht van getrainde soortgenoten RUIM 9,5 MILJOEN BELGEN NCRV brengt Jan Mens' „Kleine waarheid" op tv Aap is thans toppunt van exclusiviteit Heer Bommel en de Blijd- scbapper Ombudsman erkent jout EXOTISCHE HUISGENOTEN KUNNEN BRON ZIJN VAN BESMETTING MET SOMS DODELIJKE INFECTIE Biomedici werden in Leiden overtuigd RESULTATEN MET RATTEN EN HAMSTERS Reeksen proeven Teniet doen Verteller programma os MARTEN TOONDER STRIP Natuurtalent TELEVISIE TELEVISIE RADIO WOENSDAG 15 APRIL 1970 ff et moet maar eens gezegd: Huis- dieren zijn niet altijd zo onschul dig als zij er uit zien. Oma met haar kanariepietvader met zijn duiven-op- het-dak, oom Hendrik met zijn pape gaai en tante Eulalia met haar poes zijn een illusie armer. Want de kans bestaat dat deze dieren ons besmetten met ziekten, die allerminst plezierig lijn. De Amsterdamse dierenarts drs. G. M. Smits (45) heeft onlangs in het openbaar deze kat de bel aangebonden. Het socialistische Tweede-Kamerlid mevr. G. Brautigam stelde er de minis ter onlangs vragen over. Want het ge vaar dreigt, zegt men. „Een ding is zeker", zegt dierenarts Smits, die ook een functie heeft in de Koninklijke Nederlandse Maatschappij voor Derengeneeskunde. „Al deze bees ten gaan een steeds groter plaats inne men in onze maatschappij. De handel in huisdieren floreert als nooit tevoren." Het is drs. Smits opgevallen, dat een deel van het publiek tegenwoordig vooral exotische huisdieren wil, in Amerika is de aap in de huiskamer al populair. En drs. Smits verwacht, dat deze modegril binnen niet al te lange tijd ook naar Nederland zal overwaaien. „De mensen", zegt hij, „willen onder invloed van de welvaart iets exclusiefs. Zij willen iets, dat de buurman nog niet heeft. Een hond of kat is te gewoon. Een auto voor de deur is ook al niets bijzonders meer. Nu begint de aap het toppunt van ex clusiviteit te worden. Hoewel: Een paar weken geleden kwam er een man met een krokodil bij mij. Dat beest moest worden geopereerd, omdat het •en stuk plastic had opgegeten." Drs. Smits: Het gevaar voor be smetting met paratyphus blijkt groter te zijn bij bezitters van rep tielen. Apen zijn gevaarlijk. Volgens drs. Smits, kunnen zij de mensen besmetten met darmparasieten. „Want apen leven onhygiënisch. Eigenlijk zijn het vieze rikken, die hun uitwerpselen overal neergooien", zegt de heer Smits. Proeven in laboratoria hebben bewezen, dat infecties die mensen van apen hebben opgelopen, zelfs dodelijk kunnen zijn. „Tot nu toe werd er in Ne derland nog niemand besmet", zegt hij. „Maar als de import van apen groter wordt, neemt ook het gevaar toe. Een gewaarschuwd mens telt voor twee. In 1967 zijn er in Duitsland zeven mensen overleden aan door apen overgebrachte infecties." Ook de sinds jaar en dag vertrouwde huisvogels als papegaaien, parkieten, kanariepieten en duiven zijn allerminst ongevaarlijk. Want het is al vaker ge beurd dat deze vogels hun bazen be smetten met het virus van de pape gaaienziekte. Een ziekte overigens, die door de huisartsen vaak in een laat sta dium wordt herkent. De ziekte begint met de verschijnselen van een lichte griep en het êindigt veelal met een for se longontsteking. „Wanneer de mensen geen risico's willen lopen moeten zij hun huisvogels LEIDEN Aanleren met behulp van de injectiespuit, is dat mogelijk? Of, anders gezegd, kan aangeleerd gedrag met een injectiespuit van het ene dier naar het andere worden overgebracht? Er waren deelnemers aan het congres van biomedici, dat dezer dagen in Leiden werd gehouden, die daaraan bleven twijfelen. Ook nadat zij van dr. O. L. Wolthuis hadden vernomen, dat het kon. Het was dr. Wolthuis er niet om be gonnen die twijfelaars te overtuigen. Datgene wat z(j betwijfelden was jaren geleden in laboratoria in de Verenigde Staten al aangetoond bij ratten en ham sters. Dr. Wolthuis verwees dan •ok naar die experimenten in zijn voor dracht een van de bijna driehonderd, die in het Boerhaavekwartier van het Leidse academische ziekenhuis werden gehouden tijdens het congres. In het medisch-biologisch laborato rium van de Rijksverdedigingsoranisa- tie-TNO in Rijswijk, waar dr. Wolthuis werkzaam is probeert men er echter te komen welke stof het is, die via een in jectiespuit aangeleerd gedrag van het •ne dier overbrengt op het andere. Eerst leert men kleine zoogdieren, zoals ratten, op bepaalde prikkels te reageren met de handelingen, die de onderzoekers ze willen laten verrichten. Hebben de dieren hun lesje goed ge leerd dan wordt wat hersenvocht bij hem weggenomen. Dat hersenvocht wordt bij niet getrainde dieren ingespo ten, en het wonderlijke is dan, dat die dieren het aangeleerde gedrag van de dieren, waarvan het hersenvocht af komstig is, overnemen, Op grond van reeksen proeven, die werden genomen in Rijswijk, aldus dr. Wolthuis, is een theorie opgesteld. Er zijn aanwijzingen, dat de nog onbeken de stof, die aangeleerd gedrag over draagt, in de hersens, wordt gevormd en wel onder invloed van de spannin gen, die het gevolg zijn van de aanleer- prikkels. Toen proeven met overdracht van BRUSSEL België telde aan het eind van 1969 ruim 9,5 miljoen inwo ners, om precies te zijn: 9.660.154. In 1969 zijn er 28.244 inwoners bij geko men, wat voor het grootste deel te dan ken is aan een geboorteoverschot van 21.459 en voor een kleiner deel aan een migratieoverschot van 6.785. In alle Belgische provincies is de bevolking ge groeid, met uitzondering van de Waalse provincies Luik en Henegouwen, aangeleerd gedrag voor het eerst in de Verenigde Staten waren genomen met wormen, zo herinnerden sommige con gressisten zich, was het grapje geboren, dat universitair onderwijs spoedig overbodig zou worden. Immers: de stu denten zouden in de toekomst alle ken nis, die zij wilden verwerven, kunnen krijgen door samen hun hoogleraren op te eten. In het Boerhaavekwartier vond ie mand daarop na de voordracht van dr. Wolthuis een variatie: Zoals de zaken nu staan, kunnen de hoogleraren, beter de studenten opeten, want die weten toch alles beter. Uit sommige andere voordrachten bleek, dat de biomedici wel met vrij gibte zekerheid weten welke stoffen in de hersenen het aanleren bevorderen. Een daarvan is het hormoon ACTH. In het instituut voor farmacologie van de rijksuniversiteit te Utrecht vermoeden onderzoekers op grond van experimen ten, dat die stoffen aanwezig zijn in hypofyse, het hersenaanhangsel dat een belangrijk aandeel heeft in het regelen van de hormonenwerking in ons li chaam. Anderzijds, zo bleek uit mededelingen over aanverwante onderzoekingen in hetzelfde laboratorium, dat men be paalde vrouwelijke hormonen aange leerd gedrag bij dieren te niet kan wor den gedaan. Na inspuiting van die stof fen in een deel van de hersenen bleken proefdieren hun aangeleerd gedrag spoedig te zijn vergeten. Deze onderzoekingen worden, ver richt onder leiding van prof. dr. D. de Wied door de biologen L. de Ruiter, A. Witter, P. Schotman, H. S. Jansz, W. H. Gispen, A. M. L. van Delft en Tj. B. van Wimersma Greidanus. wegdoen. Maar niemand doet dat, om dat veel mensen een emotionele binding hebben met hun huisdier", zegt dieren arts Smits. „De vraag is, of het gevaar van Pa pegaaienziekte zo groot is, dat je de mensen nadrukkelijk moet afraden vo gels in huis te nemen, dan zeg ik: „Zo ver hoeft het wat mij betreft, niet te gaan. Maar het wordt wel hoog tijd, dat de mensen, die vogels hebben of willen kopen, objectief en duideljjk worden voorgelicht." „Het gebeurt herhaaldelijk", zegt hij, „dat een dierenhandelaar zijn klanten vertelt, dat een papegaai is ingeënt te gen papegaaienziekt of dat een aap in quarantaine is geweest, voordat hij in de handel werd gebracht. Dat is louter onzin: „Die Quarantaine is in ons land niet verplicht en een in enting tegen papegaaienziekte bestaat niet. „Wist u", zegt hij „dat bijvoorbeeld onder duiven de papegaaienziekte nog meer voorkomt dan onder papegaaien zelf? Daarom is het zo dom er tegèn te protesteren, dat de wilde duiven uit de bninenstad van Amsterdam worden ver- dreven.Die beesten zijn een groot ge vaar voor de volksgezondheid". Ook honden en katten blaken *U het in iets mindere mate problemen op te kunnen leveren. Deze dieren kun nen nameiyk spoelwormen hebben. Wanneer er kleine kinderen in het gezin zijn, die regelmatig over de grond kruipen, dan is het raadzaam hond of poes eens in de twee maanden bij een dierenarts te laten „ontwormen". Kin deren namelijk Jcunnen de larven van de spoelworm naar binnen krijgen, waardoor soms hun lever en ogen wor den aangetast. Drs. Smits sluit het ook niet uit, dat er verband kan bestaan tussen honden en katten en bloedkanker bij sommige mensen. Maar de wetenschappelijke wereld heeft dit nog niet kunnen be wijzen en het is ook nog niet duidelijk hoe deze dieren bloedkanker bij mensen kunnen veroorzaken. Een ander onsympatiek trekje van honden en poezen is, dat zij dragers kunnen zijn van paratyphus. „Maar die ziekte kunnen zij minder gemakkelijk op ons mensen overbrengen", zegt de heer Smits. Het gevaar van besmetting met para typhus blijkt groter te zijn bij bezitters van reptielen, zoals slangen, hagedissen en schildpadden. Het is drs. Smits opgevallen, dat er steeds meer mensen zijn, die bijvoor beeld een schildpad of een „vogel-in een-kooitje" kopen, terwijl hij de in druk heeft, dat het aantal honden en katten in ons land vrijwel gelijk blijft. „Dat is overigens niet zo gek", vindt hij. Een hond of een poes zijn moeilij ker te houden huisdieren dan vogels en schildpadden. Zeker als je in zo'n mo derne flat woont." De NCRV is begonnen met de opnamen van de televisie-serie „De kleine waarheid", naar de gelijk namige trilogie van Jan Mens. De serie bestaat uit 26 afleve ringen van ieder vijftig minuten, die zullen worden uitgezonden ih het winterseizoen 1970-71. De hoofd rol wordt gespeeld door Willeke Alberti. Het verhaal van „De kleine waar heid" speelt zich af in Amsterdam. De belangrijkste figuur is Marleen Spaargaren, wier vader een baantje heeft bij de bank van lening. Deze vader hoopt dat zijn dochter zal gaan studeren en een goede positie in de maatschappij zal veroveren. Dat blijkt toch niet mogelijk en Marleen gaat als dienstmeisje wer ken. Zq komt met verschillende mi lieus in aanraking. Daardoor wordt zij rijper en werkt zij zich op tot een zelfstandige vrouw, die trouwt met een eenvoudige schrijnwerker. Hun huwelijk blijft kinderloos, doordat de man geen kinderen kan verwekken. Marleen zorgt er dan voor dat zij een kind van een ander krijgt, om zo haar man de Illusie te geven dat hij toch vader is. Deze hele menselijke geschiedenis speelt zich af in een periode tussen 1900 en 1941. Eigenlijk loopt de trilo gie van Jan Mens maar tot het jaar 1938. Willy van Hemert, die het werk tot tv-serie bewerkte heeft er echter drie jaar bij gedaan, omdat Jan Mens een klein rekenfoutje heeft gemaekt en Marleen laat trouwen op een moment dat ze eigenlijk pas zeven jaar kan zijn. De NCRV» die zo langzamerhand een grote naam begint te krijgen op het gebied van televisieseries (De Glazen Stad en De Kleine Zielen), heeft ditmaal het. verhaal van Jan Mens gekozen omdat volgens drama turg David Koning, Jan Mens een van de weinige goede vertellers is die de Nederlandse literatuur kent. Bovendien is een overweging ge weest, dat men door deze trilogie meteen een heel stuk van de ge schiedenis van Amsterdam kan laten zien. En tenslotte wilde men na de droevige „Kleine Zielen" een serie die nog meer mensen zal aanspre ken. In „De Kleine waarheid" zal veel gebruik worden gemaakt van film. Deze wordt in Amsterdam opgeno men. Het gemeentebestuur heeft daarvoor alle medewerking ver leend. Het geheel zal in kleur te zien zijh.' Naast Willeke Alberti worden de andere belangrijke rollen gespeeld door Emmy Lopez Dias, Jacques mmsm 6874 De volgende morgen zat heer Bommel in verzakte houding aan zijn ontbijttafel. Hij voelde zich lang niet lek ker want het schilderij dat hij op het hoofd had gekregen, had een lelijke buil achtergelaten, en bovendien werd hij ge teisterd door een ernstige verkoudheid. „U hebt te lang in de regen gelegen" sprak de bediende Joost, die met de och tendpap binnentrad. „En de wind sloeg door het open venster precies op uw hoofd, met uw welnemen." „Het was héél vreselijk!" klaagde heer Ollie met vochtige stem. „En het duurde heel lang voordat je kwam „Ik viel van de trap, als u me toe staat", hernam de knecht een beetje ge prikkeld. „Het was niet zo erg, want ik ben het maar. Een blauw oog en een ge kwetste wang, dat is alles. Maar toch is dit een zware dienst als ik mij zo mag uitdrukken, heer Olivier! Dag en nacht ben ik in touw, met uw goedvinden Op dat moment werd er gelukkig gebeld, /.odat hij zijn beklag niet af kon maken Het waren commissaris Bas en brigadiei Snuf. die op de stoep stonden. „Zouden we hier goed zijn?" vroeg dc laatste aarzelend. „Ik vind het maar een vreemde tip! Die Bommel heeft toch geld genoeg? Hij hoeft geen kraakjes te ple gen, zou ik denken." „We zullen het gauw genoeg weten", zei zijn chef. „Bommel is een vreemde vogel en ik heb hem al lang in de ga ten.!" Hij zweeg, want nu werd de deur geopend en Joost stak zijn hoofd om de deur opening, zodoende een blauw oog en een pleister tonend. „Goede morgen", sprak Bulle Bas vriendelijk. „Kunnen we de heer Bommel even spreken? en eh hebt u zich ge stoten? Of gevochten, soms? Huh?" Commandeur, Henny Alma, die daarmee haar come-back op het to neel viert, Lia Dorana, Liane Saal- born, Hetty Verhoogt, Hella Faassen (de vrouw van Rien van Nunen) John Leddy, Coen Flink, Ton Len- sink, Sylvian Poons en Guss Ver- straete. De rol van de verteller wordt ge speeld door de bewerker en regis seur van de serie, Willy van Hemert. Willeke Alberti zal in iedere afle vering een liedje zingen. NEDERLAND I 17.00-17.35 Voor de kinderen. 18.45 NOS: (K) Fabeltjeskrant. 18.55 NOS: (K) Journaal. 19.04 NOS: Scala: Inform, progr. 19.20 Uitz. Boerenpartij. 19.30 CVK/IKOR RKK(K) Ken merk: wekelijkse inform.rubr. over kerk en samenlev. 19.55 NOS: (K) Rep. Ajax Arsenal in Amsterdam. 20.30 Rep. Feijenoord Legia War schau te Rotterdam. 21.15 (K) Rep. Ajax Arsenal. 21.25 plm. Rep. Feijenoord Legia Warschau. 22.15 plm. Samenvatting Ajax Ar senal. 22.30 Stichting Socutera. 22.35 (K) Rep. Apollo 13. 23.20-23.15 NOS: (K) Journaal. NEDERLAND II 18.45 NOS: (K) Fabeltjeskrant. 18.55 NOS: (K) Journ. 19.04 NCRV: Scheepsjongens van Bontekoe, vervolgverhaal. 19.13 (K) Eddy Ready Go: veertig minuten muz. voor iedereen. 20.00 NOS: (K) Journ. 20.20 NCRV: (K) Rodeorwedstrijd- progr. voor amateurs in de lichte muze. 21.10 Met speciale opdracht: De kin deren der vreugde, Film. 22.00 Avondsluiting. De keus van Willeke Alberti is voor David Koning die de algehele leiding bij de verwezenlijking van „De Kleine Waarheid" heeft, zeer bewust gedaan. „Wij dachten dat het interessanter voor de irijker zou zijn, nu eens ie mand te nemen, die ze niet bij wijze van spreken dagelijks op het scherm kunnen zien", vertelde hij. „Daar komt nog bij dat na de Willeke shows van de AVRO is gebleken dat zij een zeldzaem brok natuurtalent is". De NCRV is overigens nu alweer bezig met de voorbereiding van een volgende televisieserie. Dat wordt „De bruiloft van de_ zeven zigeu ners" naar het boek van A. den Doolaard. Deze serie zal gemaakt worden in samenwerking met een Duitse televisiemaetschappij. 22.05 NOS: (K) Joun. 22.20-22.50 TELEAC: Spaanse les (les 11) - herh. DUITSLAND I Reg. progr. NDR: 18.00 Noordduit- se cultuurspiegel. 18.30 Kleur: Actua liteiten. 18.45 Kleur: Zandmannetje. 8.55 Nordschau-Magazin. 19.26 Kleur: Ida Regalski - Mutter von fünf Söh- nen, TV-film. 19.59 Prgrammaoverz. WDR: 10.20-10.45 Schooltel. 18.00 KL: Reisedienst Schwalbe, TV-film. 18.30 Kleur: Voor de kleuters. 18.40 Hier und Heute met nieuws. 19.25 Kleur: Mein Freund Ben, TV-serie). 20.00 Kleur: Journ. en weerber. 20.15 Filmrep. 21.00 Kleur: Muz. amuse- mentsprogr. 21.30 Kleur: Muz. uit Acapulco. 22.15 Kleur: Nieuws, com mentaar en weerber. DUITSLAND II 18.05 Kleur: Actualiteiten en muz. 18.40 Westlich von Santa Fé, TV- film. 19.10 Kein Fall für FBI, TV- film. 19.45 Kleur: Nieuws, actuali teiten en weerber. 20.15 Kleur: In form. en meningen over actualitei ten. Aansl.: Nieuws. 21.00 Zwischen- spiel of La vie sentimentale, TV- spel. 22.05 Kleur: Nieuws en weer ber. NEDERLAND I NOS: 08.00 (K) Rep. Apollo 13. NOS NOT: 10.45-12.00 en 14.00-14.50 Schooltelevisie. Op het aanvangs- tijdstip van de uitzennding van schooltelevisie wordt de rep. van de Apolilo 13 voorgezet op Nederland II. DUITSLAND I 10.00 Nieuws. 10.05 Journ. van gis teravond. 10.30 Die Ansichtskarte, TV-spel, 11.30 Informaties en me ningen over actualiteiten. 12.20 Ein Sommer mit Nicole, TV-film. 12.50 Internationaal persoverzicht. 13.00- 13.30 Journ. 16.35 Kleur: Nieuws. 16.40 Voor de kinderen. 15.55 Idem. 17.25 Filmrep. 17.55-18.00 Kleur: Nieuws. DUITSLAND II 7.45-12.30 (K) Apollo 13. 17.30 (K) Nieuws en weerber. 17.35 Schaats en muz. RADIO HILVERSUM I NOS: APOLLO 13: Vanaf 3.55 uur 's ochtends rep. en ber. Tussen 7.00 en 9.00 kan het AVRO-progr. onder broken worden. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.11 Ochtendgymnastiek. 7.20 Stereo: Lichte grammofoonmuz. 8.00 Nieuws. 8.11 Radiojourn. 8.20 Stereo: Lichte grammofoonmuz. (8.30-8.33 De groenteman). 8.50 Morgenwijding. 9.00 Stereo: Klank juwelen: amuse - mentsmuz. (gr). 9.35 Waterstanden. 9.40 Schoolradio. 10.00 Voor de kleu ters. 10.10 Arbeidsvitaminen (gr). (11.00-11.02 Nieuws). 11.30 Rondom 12: progr. voor de vrouw. (11.55 Beursber.). 12.30 De Europese Platte landsvrouwenconferentie in Bergen a'Zee. 12.35 Sportrevue. 13.00 Nieuws. 13.11 Radiojournaal. 13.30 't Muzikantenuur: FASO-Festival door Willeke Alberti, Emmy Lopez Dias en regisseur-bewerker van ,,De kleine waarheid", Willy van Hemert tijdens een van de eerste opnames. De televisie-uitzending van Marcel van Dam, de ombudsman van de VARA, over gelijktrekking van de invaliditeitsuitkeringen krijgt een vervolg. In de vorige aflevering van 6 april laakte Marcel van Dam de voorlichting over deze zaak door de Tweede-Kamerleden Hermsen en Kikkert. In de uitzending werd ook gesteld dat de heer Kikkert bij de begrotingsbehandeling over dit on derwerp helemaal niet had gespro ken. Die mededeling was onjuist. Marcel van Dam zal dat in de vol gende uitzending op zondag 19 april ook toegeven. Wel handhaaft hij volledig het verwijt aan beide politi ci dat zij in hun brieven aan mensen een onjuiste voorstelling van zaken gaven. Marcel van Dam heeft: verder da heer Kikkert uitgenodigd in de ko mende uitzending dit verwijt t« weerleggen. amateurorkesten te Eindhoven. 14.30 Herinneringeq. aan H. Marsman: li terair progr. 15.00 Voor de zieken. 16.00 Nieuws. 16.03 Van vier tot vijf: radioprogr. in een Notedop. 17.00 Tussen 10+ en 20lichte grammo foonmuz. voor de tieners. 17.30 „O" - een rondje radio. 17.55 Mededelin gen. 18.00 Nieuws. 18.11 Radiojourn. Politieke partijen: 18.20 Uitzending van de Communistische Partij van Nederland, AVRO: 18.30 Stereo: Lichte orkestmuz. (opn). 18.55 Voor de kinderen. 19.00 Amateurs musice ren: Brassband Pro Rege uit Hec- enveen. 19.25 Gesproken brief. 19.30 Nieuws. IKOR: 19.35 Kerk veraf en dichtbij. 19.40 Mens en, Bijbel, radio catechese. 19.50 Tweestemmig: ge sprek. AVRO: 20.05 Stereo: BBC- Symfonie-orkest; BBC Vrouwen koor en solist (opn): hedendaagse muz. 21.45 Moderne muz. (opn. 22.0(1 Jekemmewatcabaretprogr. 22.30 Nieuws. 22.38 Mededelingen. 22.40 Radiojournaal. 22.50 Stereo: Een avondje uit: gevarieerd muz .progr. (opn). 22.20 Parels der muziek (gr); klassieke en moderne muz. 22.55- 24.00 Nieuws. HILVERSUM II KRO: 7.00 Nieuws. 7.11 Het leven de woord. 7.16 Stereo: Badinerie klassieke muz. (gr). (7.30 Nieuws; 7.32 Actualiteiten; 7.50 Overweging; 8.00 Nieuws). 8.30 Nieuws. 8.32 Voor de huisvrouw. (9.00-9.10 Gymnastiek voor de huisvrouw. NOS: 10.00 Wat heeft dat kind?, pedagogische lezing. 10.20 Stereo: Muz. uit de Barok. KRO: 11.00 Nieuws. 11.03 Voor de zieken. 11.54 Ber. SUS-actie. 11.55 Mededelingen. NCRV: 12.00 Los- Vast, gev. progr. (12.26 Mededelingen t.b.v. land- en tuinb; 12.30 Nieuws; 12.41 Actualiteiten.) 14.00 Stereo: The Kilima Hawaiians Show (opn). 14.30 Sopraan en piano: semi-klassieke liederen. 15.00 Baptistische middag- dienst. NOS: 15.30 Meer over min der: een progr. met meer inform, over mensen en dingen die minder op de voorgrond treden. (16.00-16.02 Nieuws.) NCRV: 17.45 Hier en nu: sportactualiteiten. 18.00 Stereo: Tijd vrij voor muz. in vrije tijd: koren en korpsen - radiocompetitie. 18.30 Nieuws. 18.41 Actualiteiten. 19.00 Spektrum: maatschappelijke vraag stukken nader belicht. 19.15 Stereo: Leger des Heilskwartier (opn), 19.30 Kerkorgelconcert: klassieke muz. (opn.) Ferdinand Huyck, seriehoor spel (Deel 27). 20.24 Lichte grammo foonmuz. 20.30 Radio Actief, gev. progr. (22.30 Nieuws; 22.38-22.45 Par lementair overzicht.) 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM III NCRV 9.00 Nieuws. 9.02 Terug van weggeweest: muz.. van toen voor luisteraars van nu. 9.30 Zzzoef...!: lichte instrumentale muz. 10.00 Nieuws. 10.03 Muz. bij de koffie. (11.00 Nieuws.) NOS: 12.00 Nieuws. 12.03 Pop-slick: licht platenprogr. Kro: 13.00 Nieuws. 13.03 Rond met 'n gaatje: licht gev. platenprogr. 14.00 Nieuws. 14.03 Holster: pop- en coun- trymuz. (15.00 Nieuws.) 16.00 Nieuws. 14.03 Holster: pop- en countrymuz. (15.00 Nieuws.) 16.00 Nieuws. 16.03 lORRRrrrr. popmagazine. 17.00 Nieuws. 17.02-18.00 Draaijijofdraaiik: verzoekplatenprogramma(Het progr. kan worden onderbroken voor Apollo 13-reportages van de NOS).

De Vallei | 1970 | | pagina 5