Feijenoord moet laatste hindernis naar finale Europa Cup nemen DE OPSTELLINGEN FC Twente speelde amateurteam na de rust volkomen weg Arsenal is er zeker van Ajax uit te schakelen Wat heb je aan een dure automobiel... ...als»* geen Mercedes-service achter staat De Vries N.V. Tussenstand sporttoto Olympisch stadion krijgt misschien overkapping Geen geld, geen pas, geen finale Karstens maakte ernstige val Plaat met nieuw werk van Mikis Theodorakis GVAV behaalde tegen NEC kostbare punten Sportkalender Verlenging bi j 0-0 eindstand AFSTOPPEN MARKTWAARDE VIEREN Kamerleden willen herziening van Griekse vonnissen W ereldtoernooi hockey in 1971 met tien landen Dirigent Barbirolli ziek geworden AUTOMOBIELBEDRIJF WOENSDAG 15 APRIL 1970 ROTTERDAM Vanavond om half negen gaat het gebeuren. Fejjenoord moet de laatste hindernis op de lange weg naar de finale van de Europa Cup voor lands kampioenen op 6 mei in Milaan nemen. Dit laatste hindernis heet Legia Warschau. Het Poolse Legia, dat in de eerste wed strijd van de halve finales in Warschau Feijenoord op 0-0 hield. Optimistisch is men in het Rotter damse kamp. „We staan al met, één been in Milaan'heeft trainer Ernst Happel gezegd. Een gedurfde uitspraak, want Legia is een elftal dat niet mag worden on derschat. Een team, dat tot de laatste vier van dit toernooi is doorgedrongen. Dat impliceert, dat er toch wel klasse en kwaliteit aanwezig moet zijn. Trainer Edmuna Zientara beseft, dat Feijenoord sterk aanvallend zal gaan spelen. De Rotterdammers moeten min stens mët één doelpunt verschil winnen om Milaan te tyalen. Daarin ligt Zien- tara's kans. Hij zegt het wel niet. Maar hij gokt op een gelijkspel, want met 11 komt Legia in de finale. Drie troeven heeft Zientara achter de hand. Twee daarvan zullen om half ne gen aantreden Linksbuiten Gadocha, de snelle sprinter, die over een dodelijk schot beschikt, en aanvalsleider Piesz- ko, de technisch knappe middenvoor, die in de uitwedstrijd in de tweede NIJMEGEN NEC heeft gister avond in een inhaalwedstrijd voor de eredivisie op eigen terrein met 0-2 ver loren van GVAV. De Groningers dankten deze nuttige zege voor een belangrijk deel aan doel man Van Leeuwen en Koeman, die een stevige greep hadden op de Nijmeegse aanvallers. Een treffer van Oosterwolt .kort na de hervatting betekende de genadeslag voor de thuisclub. De Nijmeegse defen sie begon te wankelen en toen Dt Bree zich verkeek op een st^hot van Geurts hield GVAV volgens beproefd recept de verdediging gesloten. Toeschouwers 4.000. Scheidsrechter: Klaassens. De stand onderaan de ranglijst in de eredivisie: Telstar- 26 5 8 13 18 26—38 GVAV 26 6 6 14 18 16—35 DWS 26 6 4 16 16 20—38 DOS 26 5 6 15 16 17—44 SW 26 3 4 19 10 21—67 16 t.m. 19-4 Biljarten, kamp. v. Ned. Anker-kader 71-2 ereklasse Hoens- broek en idem 57-2 hoofdklasse, Schagen; zwemmen, alg. verg. KNZB Kring Arnhem-NJJmegen. 17-4 Wielrennen, Luik Aken - Luik (Pr.). - Basten - 17-4 t.m. 19-4 Autosport, NAV, Zandvoort. int. races 18-4 Wielrennen, Ronde van Ophemert (nw.); atletiek, 25 km wegwed strijd, Blerik; autosport, Berg en Bosrit, RAC-Oost, Apeldoorn; hockey, Ne»d.-Belg. (m. en d.), Eindhoven; wielrennen, Ronde v&n Friesland; motorsport, Ronde van Harfsen; wandelen, St. Joristocht, Langenberggroep, Ede; voetbal, alg. verg. FBO, Arnhem; turnen, fin. kamp (j. en m.), Amersfoort. 18 en 19-4 Badminton, Eur. kamp. sen.zwemmen-schoonspr., Eiirovisiewedstr. met Gr. Britt., Zweden, Frankr., Italië, West-D. en Ned., Bussum. 19-4 Atletiek, DOS-estafettes en 10 km baanwedstr., Rotterdam; tennis - comp. lagere klassen; hockey, Belg.-Ned. (A., C. en j.), Brussel: wielrennen, Waalse Pfjl (pr.), Bel gië; turnen, finale toestelturnen (j. en m.), Delfzijl; autosport, Grote Prfls van Spanje, Jarama; motorsport, nat. Motocr. Harfsen, Sweykhuizen; grasbaanraces te Vries. IB en 26-4 lo. Worstelen, nat. kamp., Ven- 22-4 Voetbal, kwart-finale beker. 28 t.m. 26-4 Biljarten, KVN libre klein, overgangsklasse; idem, Eur. kamp. Driebanden (Gr.), Doornik (Bel gië). ROTTERDAM Eindigt de ontmoeting FeijenoordLegia in 00, dan wordt er verlengd. Doel punten in de verlenging gescoord, tellen niet dubbel. Wanneer de verlenging met een gelijke stand wordt afgesloten, dan volgt een beslissingswedstrijd. Eindigt de wedstrijd na de nor male speeltijd in bijvoorbeeld 1 —1 of 22, dan gaat Legia naar de finale, omdat de Poolse doel punten in de uitwedstrijd ge scoord dan de doorslag geven. FEIJENOORD Haak Treytel Wery Laseroms Hasil Kindvalll Israël Jansen Van Hanegem Van Duivenbode Moulijn Gadocha Deyna Trzaskowski Scheidsrechter Howley Pieszko of Matkiewick Blaut I Zygmunt Blaut II Grotynski Zmijewski Brychczy Stachurskl LEGIA AJAX Suurbier Swart Graham McNab Bals Vasovic Muhren Van Dijk Hulshoff Rijnders Cruyff Scheidsrechter Schiller (Oost.) George MacLintock Simpson Radford Marinello Kelly Wilson Krol Keizer Sammels Storey ARSENAL helft werd vervangen door Matkiewicz. Die Matkiewicz houdt Zientara in re serve. Hij is de stormram, de doordou wer, die eventueel in de tweede helft wordt ingezet. Geen technisch knappe voetballer, maar een wispelturige spe- 'er. die een verdediging handen vol werk kan bezorgen. Met zijn middenveldbezetting, vete raan Brychczy, Bernard Blaut en Deyna en de ruim 1.80 meter lange Grotynski in het doel, rekent Zientara er op de Rotterdamse aanvallers af te kunnen stoppen. In die opzet is Legia in Warschau ook geslaagd. Ondanks het feit, dat Happel in de tweede helft de aanval van Feij enoord nog versterkte door Hasil door Geelste vervangen. Dat heeft Zientara, al laat hij er zich niet over uit, toch wel enige hoop geschonken. De Pool is ook bijzonder goed op de hoogte van de resultaten van Feijenoord. Van het geringe aantal doelpunten, dat de Rotterdammers de laatste weken hebben gescoord. Dat baart ook aanvoerder Israel van Feijenoord zorgen. „We kunnen het ons niet veroorloven een foutje in de ver dediging te maken. Je speelt dus altijd onder hoge druk. Dat geeft je toch een angstig gevoel. Maar ik denk niet aan verliezen." Onder die hoge druk spelen ook de Rotterdamse aanvallers Kindvall en Wery. De mannen, die wekenlang al naar hun vorm lopen te zoeken. Niet voor niets werd er een oefenwedstrijd tegen Zwart Wit ingelast. Kindvall scoorde in die ontmoeting eenmaal. Wery kwam niet tot doelpunten. Veel zal van dit tweetal afhangen of Feijen oord de reis naar Milaan zal halen. Vanavond om kwart over tien zal het legioen het weten. DEN HAAG Tot dinsdag hadden vijf deelnemers zich aangemeld bij het kantoor van de sporttotalisator, die op het formulier van de toto van het af gelopen weekeinde, nr 36, alle wedstrij den juist hadden voorspeld. De tussen stand van de toto was op dinsdag: eer ste prijs 221.299) vijf, tweede prijs 147.532;) 63, der de prijs 221.299;) ongeveer 500 en extra prijs 147.532;) 174 aanmeldingen. SCHIPHOL Na vele seizoenen sjlechts te hebben geteerd op de roem van jaren terug, lijkt Arsenal op weg naar nieuwe Europese glorie. Juist tegen het alom erkende Ajax kwam het zo lang weggebleven succes. Uitgerekend in de eerste halve finale van het jaarbeursstedentoernooi bereik te manager Bertie Mee dat, waarop hij volhardend was blijven hopen. Die machtige 30 zege bevrijdde Ar senal van het minderwaardigheidscom plex. Met de return vanavond voor de boeg durft Bertie Mee dan ook brutaalweg te stellen: „In Engeland hebben wij ze ker zes spelers als Cruyff en Keizer. En aan hen besteden wij nooit extra aandacht. Dus ook niet aan die indivi duele krachten van Ajax". Die opmerking bewijst, hoe enorm het zelfvertrouwen in Arsenal na die l ïverwachte winst in het eerste duel is gestegen. De opgewektheid van Mee, de ontspannen houding van zijn pupillen, dat alles betekent, dat Arsenal de aan- valskracht van Ajax niet vreest. On danks de zo imponerende overwinnin gen van de Amsterdammers op eigen veld (Hannover '9G 30; Ruch Chorzow 70; AC Napoli 40 en Carl Zeiss Jena 51) meent Bertie Mee: „Ajax fhoet in zijn zwakste punt worden aangepakt. En dat is de defensie. Daarom zullen wij aanvallend spelen. Met het mate riaal waarover ik beschik moet ook vanavond een overwinning mogelijk zijn". Van die tweede zege droomt Arsenal. Want de nu al danig toegenomen „marktwaarde" van de Londense equi pe, wordt nog eens verdubbeld als Ajax ook in het Olympisch Stadion wordt be- dwongt Bovendien zou het de vele jonge spelers van Arsena een geweldi ge impuls geven. Eddy Kelly, een jeug dige middenvelder en pas vijf weken in het eerste team: „Toen wij wisten, dat wij tegen Ajax moesten spelen, begre pen wij dat dit onze kans was. Nu al, na één wedstrijd, hebben wij ons bewe- ENSCHEDE Drie kwartier heeft dinsdagavond het Nederlands amateur elftal tegen FC Twente stand kunnen houden. Meer dan dat, want bij de rust van deze laatste oefenwedstrijd, voor dat de ploeg eind april naar Italië ver trekt voor het eindtoernooi van de Eu ropa Cup voor landenteams, stond de selectie van trainer De Vroet zelfs nog met 1-2 voor. Daarna werd het, wat De Vroet na afloop „een complete afgang", noemde 6-2. De ijver van de broers Willy en René van de Kerkhoff leidde ertoe dat de amateurs na een kwartier de leiding namen. Op een pass van Leget sprintte René van de Kerkhoff in de vrije ruimte, waarna Willy voor de goede af werking zorgde. Een fraaie combinatie tussen Blotenberg en Jeuring leidde twee minuten later al tot de gelijkma ker. Maar juist voor het rustsignaal van scheidsrechter Regtop bracht de goed debuterende Abma uit een voorzei van René van de Kerkhoff het amateur team met een fraaie kopbal op 1-2. In de tweede helft spande FC Twente met Pirard en Notten als invallers, zich duidelijk wat meer in. In de tiende mi nuut kopte de Vries de gelijkmaker langs de lichtelijk teleurstellende doel man Wever. In de 21ste minuut besloot Pahlplatz een lange rush met een AMSTERDAM De heer Roffel, de directeur van het Olympisch Stadion in Amsterdam, speelt met de gedachte het stadion van een overkapping te laten voorzien. Hierover heeft hij reeds in formatieve besprekingen gevoerd met de heer Pcllikaan, directeur van het Tilhurgse bouwbedrijf, dat het meren deel van de sporthallen in Nederland heeft gebouwd. Blijkens uitlatingen van beide heren is zulks technisch uitvoerbaar. De over kapping moet een hoogte van tenminste zestig meter krijgen. Volgens de heer Pellikaan zou ook het Stadion Feijen oord met een dergelijk plan rondlopen. De heer Roffel, die een en ander een plan voor de verre toekomst noemde, is van plan binnenkort een bezoek te brengen aan Keulen, waar een grasmat van kunstvezels is aangelegd. „Er zijn tegenwoordig fabrikanten, die kunstve zels op de markt brengen waarmee een goede (kunst)grasmat kan worden ge maakt. In het Astrodrome van Houston (Texas) wordt tenslotte ook tophomkbal gespeeld in een overkap': stadion. Het Astrodrome is het begin van een evolu tie, die zonder twijfel binnen een paar jaar ook ons land zal bereiken", aldus de heer Roffel. De spelers van Arsenal hebben gisteravond een korte training gehouden in het kunstlicht van het Olympisch stadion. zen. En dat is voor onze toekomst zeer belangrijk". Manager Bertie Mee begrijpt die ge voelens. „De kans, dat wij in een Euro pese bekerfinale komen is groot. Zelfs dat wij die Cup winnen. En voor de meeste spelers is dit hun eerste interna tionale contact geweest. Een dergelijk succes betekent, dat zij meer besef van eigen waarde krijgen". De resultaten van de laatste maanden doen verwachten, dat Arsenal volgend seizoen zijn plaats aan de top van het Britse voetbal herovert. Juist nu, in de slotfase van het huidige seizoen, werkt Bertie Mee voor straks. Want dan zo redeneert hij moeten talenten als Pe ter Marinello, Charlie George, George Sammels, George Graham en Eddy Kel ly voldoende ervaring en zelfvertrou wen hebben opgedaan om definitief door te stoten. Mee opgewekt: „Het resultaat in de eerste wedstrijd tegen Ajax was geen verrassing. De laatste veertien wed strijden speelden wij vrijwel in dezelf de formatie. En het was opmerkelijk hoe de prestaties verbeterden". „Tegen Ajax werd dan ook niet de absolute top maar opnieuw het hoge ni veau van vorige wedstrijden bereikt. Naar mijn gevoel groeit alles nog al tijd". Die opmerkingen van de Arsenal-ma- nager lijken niet bedoeld om zijn spe lers een extra riem onder het hart te steken. Het besef, dat vanavond een nieuw succes mogelijk is, heerst bij elke speler. Ervaren aanvoerder Frank McLintock: „Onze aanval heeft aange toond, dat Ajax in de verdediging zwak is. En iedereen weet, dat als wij een doelpunt maken, de wedstrijd in feite is afgelopen". De voorbereiding van de Londenaren op het gewichtige duel, doet naar Nederlandse begrippen gemeten wei nig serieus aan. Géén drie dagen du rend trainingskamp in de omgeving van Amsterdam, geen strenge afzondering ook. Manager Mee: „Mijn spelers zijn te veel aan Londen gehecht. Als ik ze uit de normale sfeer haal, kan dat nadelig werken". Maar aanvoerder McLintock: „In dit geval is dat toch niet nodig. Vertel mij maar waar de nachtclubs zijn. Dan kunnen wij daar vanavond heen. Om de overwinning te vieren". BREDA Profwielrenner Gerben Karstens kan vermoedelijk niet starten in de klassieker Luik-Bastenaken-Luik (vrijdag) en de Waalse Pijl op zondag. In de koers Luik-Trongine, die hij gis teren reed ter voorbereiding op beide grote wedstrijden, kwam hij in een af daling ten val. Vandaag moet worden vastgesteld of Karstens inderdaad hetgeen hij vreest enkele ribben heeft gebroken. GLASGOW Voor twintig vurige aanhangers van Celtic is (als de Schotse club zich van avond plaats voor de finale van het toernooi om de Europese be ker voor landskampioenen) het San Siro-stadion in Milaan net zo onbereikbaar als de maan. Zij horen bij de groep van hon derd Schotten, die na het duel Celtic-Internazionale (21) in Lissabon geen geld meer had voor de terugreis. De Britse am- bassase schoot drie jaar geleden wél vor, maar nam meteen de paspoorten in. De twintig Celtic- fans hebben de staat nog niet te rugbetaald en daarom: geen pas en geen finale. Wél staat vast, dat Celtic, als het Milaan haalt, op een enorme aanhang kan rekenen. Een reis bureau in Glasgow voorspelde, dat dertigduizend Schotten de reis zullen maken. schuiver in de verste hoek (3-2) en ver volgens scoorde Blotenberg een onver valste hattrick met treffers in de 28e, 34e en 41e minuut. De beste spelers in de amateurploeg waren de gebroeders Van de Kerkhoff en debutant De Rooijen. FC Twente: Schrijvers; Drost, Van Ierssel, De Vries en Huve; Ten Donke laar (Aranen), Van der Vall (Notten) en Streuer; Blotenberg, Jeuring (Pirard) en Pahlplatz. Amateurelftal: Wever (SC Assen); Delmotte (Middelburg), Mel (DCG), Van Londen (De Graafschap), Kok (IJssel- meervogels) en Smits (Sparta '25); De Rooijen (SSC '55 B), Leget (UVS) en W. van de Kerkhoff (Mulo); Abma (Sneek), Kiel (Go Ahead, Kampen) en R. van de Kerkhoff (Mulo). DEN HAAG De Tweede-Kamerle den P. Dankert en H. Wierenga (beiden PvdA) vinden dat Nederland met an dere Europese regeringen stappen moet doen om herziening te krijgen van de zware vonnissen die zondag in Athene zijn geveld. Zij hebben minister Luns gevraagd het daartoe strekkende aangekondigde initiatief van de Westduitse regering te steunen. PARIJS Een langspeelplaat met nieuwe composities van Mikis Theodo rakis zal volgende week door Polydor in Parijs worden uitgebracht. Theodorakis schreef de muziek ge durende zijn gevangenschap in Grieken land na getroffen te zijn door een ge dicht van een twintigjarige vrouwelijke gevangene. De componist schreef de muziek zon der instrumentale begeleiding. De par tituur smokkelde hij uit de gevangenis naar een vriend in Frankrijk. BRUSSEL Aan het eerste hockey- toernooi om de wereldbeker, dat in fe bruari 1971 in Lahore (Pakistan) wordt gehouden, zullen tien landen deelne men, die de vijf werelddelen zullen vertegenwoordigen. Voor Europa zullen uitkomen de eerste vier van het in sep tember van dit jaar in Brussel te hou den toernooi om de Europese beker, voor Azië de eerste drie van het in Bangkok te houden toernooi in het ka der van de Aziatische spelen, voor Oceanië Australië of Nieuw-Zeeland, die tegen elkaar kwalificatiewedstrij den zullen spelen, voor Afrika Kenya en voor Amerika Argentinië. Als „re serve-landen," zijn voor Afrika aange wezen Oeganda en voor Amerika Trini dad en Tobago. De landen zullen in twee poules worden ingedeeld. Ofschoon het aanvankelijke plan was het toernooi om de wereldbeker om de vier jaar te houden, is hiervan nu reeds afgeweken. In verband met het 75-ja- rig bestaan van de Koninklijke Neder landse Hockey Bond in 1973 zal in dat jaar het tweede wereldbekertoernooi in ons land worden gehouden, namelijk in augustus te Amsterdam. Het toernooi om de Europese beker, dat van 19 tot en met 27 september a.s. te Brussel wordt gehouden, belooft het grootste landentoernooi te worden, ooit gehouden. Tot nu toe is de inschrijving binnen van de volgende zestien landen: Engeland, Schotland, Wales, Ierland, België, Frankrijk, Spanje, Italië, Oos tenrijk, Hongarije, Polen, Tsjecho-Slo- wakije, Rusland, dat voor de eerste keer in een groot internationaal toer nooi uitkomt, Zwitserland, Denemarken en Finland. Hierbij zullen naar alle waarschijnlijkheid nog komen Neder land en West-Duitsland, die voor wat betreft hun deelneming één lijn hebben getrokken het bestuur van de KNHB zal dinsdagavond hierover beslissen en misschien Zuid-Slavië. Indien het aantal deelnemende landen op negen tien komt, dan zal het toernooi reeds op vrijdag 18 september beginnen. De lan den zullen worden ingedeeld in vier poules van vier of vijf. MÜNCHEN Sir John Barbirelli, de eerste' dirigent van het Halle-orkest van Manchester, vertoeft thans bij vrienden in München. Zondagavond was hij, na een opera-uitvoering te hebben bijge woond, op straat onwel geworden, waarop hij naar een ziekenhuis werd overgebracht. De oorzaak is niet bekend maar de 70-jarige dirigent gaat thans goed voor uit en kan vermoedelijk aanstaande donderdag naar Engeland terugkeren. Sir John is ook de dirigent van het symfonie-orkest van Houston (Texas). ADVERTENTIE Wat heb je aan een dure automobiel als de dealer voor zijn vak niet even vak-kundig is als de constructeur? Wat heb je aan een dure auto als uit de outillage van de dealer niet hetzelfde streven naar perfektie spreekt, als waarmee ook elk detail van de auto wordt vervaardigd en gemonteerd? Wat heb je aan een dure auto als de kwaliteit en de kwantiteit van de dealers niet bijdraagt tot dat gevoel van weergaloze veiligheid? Wat heb je aan een dure automobiel 0 Apeldoorn, Amersfoortseweg 15, tel. 05760 - 52323 Harderwijk, Thorbeckelaan 47, tel. 03410 - 4255 13 i»

De Vallei | 1970 | | pagina 9