Over de grenzen GEEN HOOP MEER OP OVERLEVENDEN Aardverschuiving oorzaak ramp in Franse Alpen TSJECHEN WILDEN VLIEGTUIG KAPEN Onderminister Sisco niet naar Amman DS. PAISLEY IN HET N.-IERSE PARLEMENT rrico Overleg in Wenen over beperking bewapening gisteren begonnen Nieuwe rellen in Y.S. Brandt naar Berlijn Grens JihliVGl steedsmeermensen fietsen weer-u ook al? Gereedschap ouder dan men dacht Ha fijn., een borrel van floryn! Weg met het juffrouw mier-compSex! Publieke opinie geschokt Nier van Zwitser voor Brit Gruwzame groet van Patton jr. Bosch terug in Santo Domingo Ned. tanker ramt Duits schip Londen zeer bezorgd Kosygin wee* hersteld België beperkt snelheid GESTAMP GESCHOKT Na rellen in Jordanië tegen V.S. VOORTAAN DUBBEL GENIETEN VAN „PEYTON PLACE" niet vergeten-. Fricoeten Deze week in Eva: een open blad I. VRIJDAG 17 APRIL 1970 ADVERTENTIE OLIFANT OP DE WADDEN. Steeds meer sportvissers gaan een dagje vissen op de wadden. Bot, schar, schol, krabben, tong en klonten mosselen zijn niet van de lucht. En sóms een Olifant. Steeds vaker zelfs. Want wat is er heerlijker dan zo nu en dan even er tussen door •en glaasje Olifant Vieux? PRAAG De Tsjechoslowaakse pers meldt dat in Ostrava gevangenisstraf fen van een tot vijf jaar uitgesproken tegen vijf Tsjechoslowaken. Zij zouden het plan hebben gehad om een vliegtuig op de binnenlandse lijndienst Praag- Karlovy Vary (het voormalige Karls bad) te kapen en daarmee naar West- Duitsland uit te wijken. De vermeende leider van het kom- plot, geïdentificeerd als Josef V., kreeg vijf jaar wegens beraming van het ka pingsplan. Van hem werd nog vermeld dat hij al eerder met de wet in aanra king is geweest en dat hij zijn vrouw heeft verlaten. De overige vier, onder wie een stu dent en een militair, kregen wegens medeplichtigheid aan de voorbereiding der plannen straffen van een jaar tot anderhalf jaar opgelegd. Volgens de Praagse kranten, was het de bedoeling geweest, de overval in de lucht in november vorig jaar uit te voe ren, met behulp van vuurwapens en explosieven. Zou de kapingspoging mis lukken, dan moest het vliegtuig vernie- tid worden. Sommige kranten meldden dat het plan in duigen viel, doordat twee man geen plaatsen in het vliegtuig konden krijgen, dat twee van hen niet op de afgesproken tijd aanwezig waren, en dat men twee pistolen voor de overval tekort kwam. Het werd niet bekend onder welke omstandigheden het vijftal werd aan gehouden, en of het zelf van Ostrava naar Praag (350 kilometer) was geko men., LONDEN Een Engelsman van 32 jaar. kreeg gisteren een nier van een zestigjarige Zwitser, die in Bern was overleden. Deze transplantatie werd met succes uitgevoerd in een ziekenhuis in Man chester. Per vliegtuig was de nier van Zwitserland naar Engeland overge bracht. Het was de eerste internationale transplantatie waar Engeland bij is be trokken. Met behulp van een computer was berekend of de nier geschikt was om te worden gebruikt voor de Engelse patiënt. In Manchester was geen nier beschik baar toen dit nodig was voor de betrok ken patiënt, die vader is van drie kin deren. De nier werd in een fles met ijs naar Manchester gebracht. WASHINGTON George Patton jr, zoon van de beroemde Amerikaanse generaal Patton. heeft, toen hij in 1968 als commandant te velde in Vietnam diende, kerstkaarten gestuurd met af beeldingen van gedode Viet-Congstrij- ders en Noordvietnamezen. Dit heeft het Amerikaanse ministerie van Defen sie bevestigd. De functionarissen van het ministerie zeiden, dat „dit een persoonlijke aan gelegenheid was, en dat hierover geen verdtr commentaar gegeven wordt". Vorig, jaar is Patton overgeplaatst naar West-Duitsland en tot brigade-ge neraal bevorderd. SANTO DOMINGO Ex-president Juan Bosch van de dominicaanse re publiek is donderdag na een periode van drie jaar vrijwillige ballingschap in zijn vaderland teruggekeerd. De 61-jarige politicus arriveerde met een gecharterd vliegtuig uit Curagao. Hij werd op de luchthaven „Las Ame ricas" door een grote groep aanhangers verwelkomd. SAINT GERVAIS Niet een la wine, maar een aardverschuiving is vermoedelijk de oorzaak van de ramp die in de nacht van woensdag op don derdag in Saint Gervais op het Plateau d'Assy van de Franse Alpen waar schijnlijk aan 72 mensen het leven heeft gekost. De Franse minister van Gezondheid Robert Boulin verklaarde, dat het zo goed als zeker is, dat een enorme massa stenen en aarde op een hoogte van 1500 nieter boven het plateau is gaan schuiven, in haar val tientallen bomen en afgebroken rotsblokken heeft meegesleurd en toen met een enorme snelheid de linkervleugel van het tbc-sanatorium „Roe des Fiz" heeft verwoest. De minister toonde zich donderdag avond voor het vallen van de duis ternis weinig optimistisch over de kans, dat uit de puinhopen nog over levenden konden worden gered. Het aantal doden zou dan 72 bedragen, van wie het merendeel kinderen zijn. In de vroege uren donderdagmorgen konden zeven personen worden gered en in de loop van de dag werden 20 lijken van slachtoffers geborgen. De ravage op de plaats van de ramp is enorm .De vermisten, merendeels jon gens tussen de vier en vijftien jaar, die in het sanatorium waren ondergebracht, liggen onder honderden tonnen sneeuw, zand, afgebroken rotsblokken en boom stronken. „Het ziet er in feite uit als een vulkaan die plotseling een grote hoeveelheid lava heeft gespuugd, waar door alles wat binnen bereik lag geheel is verwoest", zei een ooggetuige en pas toor Converset die al tien jaar als ziel zorger in het sanatorium werkzaam was vertelde: „ik hoorde een dof ge rommel. Toen ik het raam opendeed zag ik het verschrikkelijke schouwspel. De sneeuw-wals suisde omlaag en de pa viljoens werden als strohalmen wegge vaagd." Het meest dramatische verhaal komt echter van de jonge kinderjuffrouw Geneviève Raphaël, een van de eerste geredden die evenals alle bewoners van het sanatorium op het moment van de ramp lag te slapen. Zij vertelt: „ik heb helemaal niets gezien. Ik werd door het lawaai wakker, ben onder het bed ge kropen en heb met mijn armen mijn hoofd proberen te beschermen. Ik ge loof dat ik twee uur in die toestand heb gelegen, waarbij ik alleen mijn be nen kon bewegen. Plotseling hoorde ik de reddingsploe gen dicht bij mij bezig maar niemand kwam en ik durfde in 't begin ook niet te roepen om lucht te sparen. Toen heb ik echter flink geschreeuwd en met mijn benen gestampt en gelukkig werd ik gevonden". Vanaf het begin van de ramp hebben ongeveer 1000 man onder wie vele vrij willigers aan de reddingswerkzaamhe den deelgenomen. Dat die echter ook nu nog zeer moei lijk verlopen vindt zijn oorzaak in het feit dat 't niet alleen om sneeuw maar ook en vooral gaat om stenen, bomen en honderden tonnen aarde. Hcewel men de hoop nog overlevenden te vin den al heeft opgegeven, worden de werkzaamheden nog steeds voortge zet. De ramp bij Saint Gervais is de tweede grote binnen enkele weken in de Franse Alpen. Zoals bekend werd op 10 februari nog het Franse winter sportcentrum Val d'Isère door een lawi ne getroffen. Daarbij vielen toen 39 doden voornamelijk onder de gasten van een jeugdherberg. Met deze ramp nog vers in het ge- heugenis de publieke opinie zeer ernstig geschokt. De kranten, radio en televisie hebben de moeilijkheden met de Apol- lo-13 naar het tweede plan verschoven. Met hernieuwde krachten is de vraag naar voren gekomen wie voor deze nieuwe ramp nu weer verantwoordelijk gesteld moet worden. Men denkt daar bij met name aan berichten dat een van de laatste weken ook al een kleine la wine op een van de gebouwen van het sanatorium is neergekomen, waardoor het dak werd beschadigd. Men besliste toen dat de inwoners slechts voor korte tijd behoefden te worden geëvacueerd, en men vraagt zich nu dus af of er toen geen drastischer maatregelen ge nomen hadden moeten worden. Bovendien hebben vele deskundigen, onder wie Marcel De Quervain, direc teur van het lawine-instituut in het Zwitserse Davos, dit jaar al vaker ge waarschuwd voor het grote gevaar van lawines en aardverschuivingen. Met name de Alpen zijn dit jaar met een meer dan normale hoeveelheid sneeuw bedekt en een plotseling intredende dooi is dan zeer gevaarlijk. Het komt dan vaak voor dat het eer ste smeltwater onder de sneeuwlaag wegstroomt waardoor deze begint te schuiven. A Een reddingsploeg in St. Gervais (Frankrijk), waarbij ook een meisje (voorgrond) haar krachten heeft ingezet, bezig met graafwerkzaamheden op zoek naar kinderen die door de lawine bedolven werden. AMMAN Jordaanse militairen en politie bewaakten donderdag met ma chinegeweren en achter zandzakken de Amerikaanse ambassade in Amman, waar Palestijnse betogers voor de derde achtereenvolgende dag protestmarsen tegen de, inmiddels afgelaste, komst van de Amerikaanse onder-minister van Buitenlandse Zaken Joseph Sisco bielden. De betogers, opgetrommeld door het radicale „volksfront voor de bevrijding van Palestina", gingen later op de dag uiteen zonder dat zich een herhaling had voorgedaan van de ge welddaden van woensdag tegen de Ame rikaanse diplomatieke en culturele ge bouwen in de hoofdstad. Hoewel tot het laatste ogenblik was volgehouden, dat Sisco zich niet van zijn voorgenomen bezoek aan Amman zou laten afbrengen, moest de Ameri kaanse regering uit veiligheidsoverwe gingen besluiten haar onder-minister op te dragen, het bezoek aan Amman te laten vervallen. Sisco, die al in Egypte is geweest, verblijft momenteel in Tel Aviv, waar hij donderdag een onder houd van twee uur had met de Israëli sche premier, mevrouw Meir. Na het gesprek werd geen verklaring verstrekt. Na Israël zal Sisco nu naar Libanon gaan en vervolgens naar Perzië. Hij zal in Teheran de daar op 21 en 22 april plaatshebbende conferentie van Ameri kaanse ambassadeurs in het Midden- Oosten bijwonen. Een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken in Washington DUSSELDORP Bij een aanvaring op de Ry'n in de buurt van Dusseldorp zijn drie personen verdronken. Volgens de politie te water van Dus seldorp, is het Duitse motorschip „Rheingold" dat voor anker lag, door een Nederlandse tanker geramd en daarna gezonken. Het Nederlandse schip „Intertank-3" dat stroomopwaarts uit Rotterdam kwam, liep geen schade op. De „Rhein gold" had een lading van ongeveer 840 ton zand, en zonk door deze zware la ding binnen enkele minuten. De 27-jarige matroos Uwe Richter, sprong, toen het voorschip van de Rheingold reeds onder water lag, in de rivier en wist zwemmend de oever te bereiken. Hij werd met zware kneuzin gen in een ziekenhuis in Dusseldorp op genomen. De Duitse kapitein en zijn vrouw konden via een touw vanuit de intertank drie worden gered. Voor de 27-jarige matroos Wolfgang Günther, de 41-jarige Elfriede Maurer en haar twee maanden oude zoon, kwam iedere redding te laat. De politie te water kon nog niet meedelen of het drietal in het voorschip van de Rhein gold is omgekomen, of is meegesleurd met de zware stroom. Men zoekt nog steeds naar de stoffelijke overschotten. liet de mogelijkheid open, dat Sisco op een later tijdstip alsnog naar Amman zal gaan. In de Jordaanse hoofdstad staat voor heden een door het verenigde Palestijn se commando uitgeroepen algemene staking en een stilstand van een half uur van het gehele openbare leven op het programma, allemaal nog steeds ge richt tegen de reis van de Amerikaanse bewindsman. De Palestijnse leiders vre zen, dat Sisco bezig is de Arabische landen over te halen, de Amerikaanse plannen te accepteren voor een herstel van de toestand voor de Israëlisch-Ara- bische oorlog van 1967. Deze plannen behelzen bilaterale af spraken van Israël met Egypte en Jor danië, waarbij alleen de westelijke oe ver van de Jordaan aan de Palestijnen zou worden gegeven, maar waarbij geen rekening zou worden gehouden met de Palestijnse aanspraken op het Israëlisch grondgebied. De Jordaanse regering betreurt het afgelasten van het bezoek. ADVERTENTIE jjf/T $vi> YéfS Wilt u een fiets winnen? Kijk dan laar de advertentie in uw damesblad of vraag uw fietsen-handelaar om 'n deelname-biljet! BEL FAST Het protestantse extre misme in Noord-Ierland heeft premier James Chichester Clark en zijn unionis tische partij een zeer zware nederlaag bezorgd. De protestantse unionisten van de an ti-papist ds Ian Paisley, wonnen beide tussentijdse verkiezingen voor het Noordierse parlement. In Banside zegevierde Paisley zelf met grote overmacht in de strijd om de zetel van ex-premier captain o'Neill, en in het Unionistische bolwerk Zuid-An- trim, behaalde Paisley's secondant, do minee William Beattie de overwinning. Bij de verkiezingen van vorig jaar om dezelfde zetel werd Paisley door o'Neill verslagen. Ditmaal kreeg de do minee 1650 stemmen meer, terwijl de Unionistische kandidaat 967 stemmen minder trok. Politieke commentatoren geloofden dat Paisley ook stemmen van zijn „aartsvijanden" de katholieken had ge kregen, in de hoop dat zijn verkiezing het provinciaal parlement verder in diskrediet zou brengen, waardoor de Britse regering nog meer rechtstreekse invloed op het bestuur in Ulster zou gaan uitoefenen. Paisley heeft heftig ontkend dat hij steun van de katholie ken zou krijgen. De 44-jarige onbuigzame predikant is een gehate figuur bij de r.k.-bevol- king, die tegenover de protestanten in de minderheid is. In zijn onverzoenlijke toespraken heeft Paisley duidelijk la ten merken, dat deze haar wederkerig is en dat hij niets voelt voor grotere medezeggenschap in bestuurszaken van de katholieken in Noord-Ierland. De verkiezing van donderdag was noodzakelijk in verband met de benoe- ADVERTENTIE FRICO. KAAS MET EEN GROTE K ADVERTENTIE zeggen de (heel wat manse) Dolle Mina's in een onverbloemd, onverkort verslag van wat zij willen. Wat niet wegneemt dat u gerust mag guimpen als u dat leuk vindt. Eva vertelt u hoe. Verder o.a.: Nel Noordzij over de goeie ouwe tijd, openhartig dubbel interview met Jack en Irene Dixon, sportief snorkelen, informatie over stofzuigers en over fijne regenmode voor kinderen. Overal te koop! A De Russische delegatieleider Semeno (links) en de Amerikaanse delega tieleider Gerard Smith drukken elkaar de hand tijdens de opening van de SALT-besprekingen in het kasteel Belvédère in Wenen. In het midden de Oostenrijkse minister van Buitenlandse Zaken Kurt Waldheim. WENEN Amerika en Rusland zijn gisteren in Wenen begonnen met hun overleg over de beperking van strategi sche wapens. Tijdens de openingsplechtigheid las de Amerikaanse delegatieleider, Gerard Smith, een boodschap voor van presi dent Nixon. Deze zei te hopen, dat men overeenstemming zal bereiken over een beperking en op den duur een vermin dering van de strategische wapens. Wladimir Semjonof de Russische de legatieleider, verklaarde, dat doelmatige maatregelen voor een beperking van de MOSKOU Premier Kosygin is her steld van een ziekte, die hem gedurende veertien dagen het werken heeft belet. Dit maakte het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken donderdag be kend. De premier was als gevolg van com plicaties na een verkoudheid in een ziekenhuis opgenomen. Men verwacht dat hij volgende week bij de plechtig heden ter gelegenheid van de Lenin- herdenking weer in het openbaar zal verschijnen. Twee andere leden van het politieke bureau, president Podgorny en vak bondsleider Sjelepin, die in dezelfde periode als Kosygin op de ziekenlijst kwamen te staan, zijn inmiddels geheel hersteld en hebben hun functies hervat. bewapeningswedloop een aanzienlijke bijdrage zouden zijn om de vrede te versterken. Hij hoopte op positieve re sultaten. De delegaties werden verwelkomd door de Oostenrijkse minister van Bui tenlandse Zaken, Kurt Waldheim. Hij legde de nadruk op de nuttige functie, die Oostenrijk als neutraal land kan vervullen voor de grote mogendheden. „Wenen heeft een lange traditie als plaats van contact tussen Oost en West", zei hij. Hij vond het een goed voorteken, dat het overleg wordt gehouden in kasteel Belvédère, in dezelfde zaal waar Ame rika, de Sovjet-Unie, Engeland en Frankrijk de na-oorlogse bezetting van Oostenrijk ophieven. ming van o'Neill in het Hogerhuis. Beattie is predikant in een van Pais ley's vrije presbyteriaanse kerken. Zo wel hij als Paisley heeft verklaard dat hij in de Stormont wil ijveren voor een rechtvaardige behandeling van de gehele Noordierse bevolking, maar ook voor handhaving van de bestaande grondwet en wederinstelling van het korps reserve-politie. In parlementaire kringen in Londen begint men zich zorgen te maken over het spookbeeld dat Unionistische parle mentsleden aangetrokken zullen wor den door het idee dat zij door het steu nen van Paisley, de volksgunst kunnen herwinnen - met consequenties voor het verdeelde Ulster die zich alleen maar laten raden. BERKELEY (Californië) De politie van Berkeley heeft donderdag op het terrein van de universiteit van Califor nië traangas moeten gebruiken om stu denten te verdrijven die ondanks de van kracht zijnde noodtoestand toch demonstreerden. De betogers gooiden ruiten van de universiteitsgebouwen stuk en wierpen ook stenen naar de po litie. Zij vielen voorts het gebouw aan waar de opleiding voor officieren van de marine-reserve wordt gegeven. Dit gebouw was woensdag het doelwit tij dens de anti-oorlogdemonstraties, waarbij zestig gewonden vielen. Organisatoren van betogingen tegen de oorlog hebben hun bezorgdheid uit gesproken over het geweld, dat donder dag in verscheidene Amerikaanse ste den losbarstte, toen daar protestbijeen komsten werden gehouden tegen het aanwenden van federale belastingen voor de oorlog in Vietnam. In Cambridge, (Massachusetts,) werd een uitgaansverbod uitgevaardigd, na dat duizenden demonstranten slaags waren geraakt met de politie. Men telde driehonderd lichtgewonden. De dol ge worden menigte ging zich te buiten aan brandstichting en vernieling, wSardoor een schade van naar schatting een half miljoen dollar werd aangericht. De gou verneur van Massachusetts heeft 2.000 man van de nationale garde opgeroe pen. In New York verliep een protestbij eenkomst wanordelijk, nadat verschei dende demonstranten de kreet „de re volutie op de straat" aanhieven. Op verscheidene bijeenkomsten werd de vrijlating van „zwarte-panter"-leider Bobby Seale geëist. LONDEN Uit een ontdekking ge daan te Kenia is gebleken dat de tijd, dat de mens voor het eerst gereed schappen begon te maken, een mil joen jaren eerder heeft gelegen dan men tot nu toe had gedacht. Dit staat vandaag te lezen in het Britse tijdschrift „Nature". In het noorden van Kenia zijn stenen werktuigen gevonden, sommige ervan waren nog scherp, in de buurt van overblijfselen van mensen. Die ge reedschappen zijn de oudste ooit ge vonden, en volgens de geleerden twee en een half miljoen jaar oud. Het artikel in Nature waarin dit staat is geschreven door dr. Mary Leakey, de vrouw van de bekende antropoloog dr. Louis Leakey. De gereedschappen werden in Kenia gevonden door de zoon van het echtpaar, Richard. Richard Leakey heeft indertijd een ex peditie geleid in het nog nooit eerder onderzochte gebied van Koobi Fora, ten oosten van het Rudolf-Meer. 'eakey vond zijn overblijfselen van mensen, waaronder twee schedels. De stenen gereedschappen werden met stenen uit de buurt, onderzocht op de universiteit van Cambridge. BERLIJN Oost-Duitsland heeft vandaag geprotesteerd tegen het bezoek dat de Duitse Bondskanselier Willy Brandt morgen aan West-Berlijn zal brengen. Brandt zal een herdenkingsplechtig heid voor de Joodse slachtoffers van het nazi-bewind bijwonen. Volgens het Oostduitse persbureau ADN blijkt uit Brandts voorgenomen bezoek, dat zijn regering „systematisch de politiek van haar voorgangers voort zet" inzake Berlijn. T Tit berichten kan worden gecon cludeerd, dat de Sovjet-Unie een Chinees voorstel heeft aangenomen voor een gezamenlijk terugtrekken van troepen uit die grensgebieden waarvan, de grenzen worden betwist. Maar het is ook duidelijk uit die be richten, dat de Sovjet-Unie zich ver zet tegen twee voorstellen van Pe king. Een ervan is dat men de toestand bij die grenzen moet „bevriezen" in af wachting van het bereiken van een uiteindelijke oplossing, en het andere zou zijn dat er een Sovjet-Chinese commissie moet worden gevormd, om nu, tn dan voor goed, precies vast te stellen hoe de ruim 6400 kilometer lange grens tussen de twee landen loopt. Liet nieuws over de bereidheid van de Sovjet-Unie, om, met de Chi nezen, haar troepen ongeveer 45 kilo meter terug te trekken van het be streden grensgebied, bereikte Londen op de vooravond van de voortzetting van de SALT-bespreking tussen de Sovjet-Unie en de Verenigde Staten, te Wenen. Deze conferentie gaat over het beperken, door de twee landen, van het gebruik van strategische wa pens. De ontwikkeling in de besprekingen tussen de Sovjets en de Chinezen, da teert van ongeveer een week geleden. Bepaalde berichten over dat akkoord waren al naar het Westen doorgesij- beld, onder meer via Moskou en Pe king. Tiet grote conflict tussen de twee reuzenlanden ging hierom: Peking wenst dat Moskou formeel er kent dat er een grensgeschil bestaat over een gebied van enkele vierkante miljoenen kilometers. Dit gebied was. zegt Peking, door „ongelijkwaardige verdragen" ten tijde van de tsaren bij Rusland gevoegd. Moskou wenst toe te geven dat er een conflict bestaat langs de hele grens en zegt dat er plaatselijke moeilijkhe- MAO TSE-TOENG ik heb de tijd den zijn gerezen. Het zou Peking een lijst van die plaatsen hebben gegeven, die voornamelijk liggen bij het stra- tegisch-belangrijke Sinkiang en in het gebied van Wladiwostok. lAiplomaten zijn van mening, dat de Chinezen vermoedelijk geen rt- gel zullen willen treffen, waarbij do Sovjets wordt toegestaan slechts een element te lichten uit het geheel van regelingen dat voor hen, de Chinezen, de oplossing vormt. Waaruit zou kunnen voortvloeien dal de besprekingen hierover, die op 20 oktober van het vorige jaar waren begonnen, even moeizaam zullen voortzeulen als de laatste maanden. Een zegsman die in nauw contact staal met Chinese diplomaten in Londen zegt, dat de standpunten der twee landen als volgt kan worden gefor muleerd: China is van oordeel dat een grondige regeling van de problemen omtrent de grensgebieden het gevaar voor een oorlog naar de achtergrond verwijst, en de weg opent tot het verbeteren van de betrekkingen tussen de twee landen. De Sovjet-Unie wenst de thans aan de gang zijnde besprekingen uit te brei den en er allerlei andere zaken bij te gaan behandelen, zoals commerciële en ideologische. En als het China van eens zover heelt gekregen dat het terugkeert onder de hoede van „moedertje Moskou", dan zou de Sovjet-Unie wellicht bereid zyn om enige concessies te gaan doen. op het gebied der grenzen, om de Chinese trots te strelen. AI met al een zaak die nog lang. zeer lang kan voortslepen, vooral als men ideologische verschillen er bij roept. De toestand van latente waakzaam heid blijft en daarmee de kans op een nieuw gewapend conflict en alle slechte gevolgen daarvan. Maar China heeft iets meer t(jd dan Rusland, geplaagd door binnenlandse en buitenlandse problemen, heeft. ANTWERPEN De kans is groot, dat België in de vakantiemaanden .juli en augustus op alle hoofdwegen, de au tosnelwegen uitgezonderd, een snel heidsbeperking tot negentig km zal in stellen. Bij overschrijding hiervan zullen zwaardere straffen worden uitgedeeld dan normaal. Jaarlijks komen in België ruim drie duizend mensen om in het verkeer. Daarmee is dit land een van de onvei ligste in Europa. ADVERTENTIE

De Vallei | 1970 | | pagina 15