Gehéniaus NV moet zeventien man ontslaan Verliezen dwingen Weverij tot sluiting op 1 augustus Afvloeiingsregeling is niet ongunstig dacht ikZ& Firet exposeert staalkaart van hele productie Griezel als broche Kind gered uit vijver „WENER PUNT" Televisie defect ij komen direct! M.T.S TELEF. 08370-2838 Laat cadeau van personeel MAISON KRAMER ^!P*44TSt0tV TERZAKE Geldkistje - zonder geld - hoven water C. Huibers nu in nieuwe A. en O.-markt OPTICIËN EIKENDAL VERHUISD Bekendmaking Judasoor Schietnieuws j Bevestiging Preek Gesprek Israël Contactmiddag "V astenactie Liturgie Grens wij ziging Gekozen Intrede Samen „sozen Ds. Biesma Naar Kenya Beroepen VEENENDAAL Op 1 augustus sluit Gehé niaus Weverijen N.Y. haar deuren. De onder neming heeft in de afgelopen periode dermate grote verliezen geleden, dat de voorzetting van de produktie van handgeweven tafel kleden geen perspectieven meer biedt. Voor het personeel is in overleg met de vakbonden een regeling geschapen, die in het kader van de mogelijkheden, als niet ongunstig wordt beschouwd. VAN WOUT BLAUWKOUS BEGRIP Verloren en gevonden Hongerige jongen stichtte brand BURGERLIJKE STAND MARKTEN VRIJDAG 17 APRIL 1970 ADVERTENTIE VRIJDAG EN ZATERDAG HEERLIJKE BOTERKOEK 2.50 per doosje In het fabriekspand aan Het Verlaat, werken momenteel nog /eventien personen, voor hen houdt de afvoeringsregeling in, dat zij vijftig gulden per dienstjaar krijgen uitgekeerd en vanaf 11 mei aanspraak kunnen maken op de zgn. blijfpremie van 20 procent. De heer J. C. Huisinga, districtsbestuurder van de Chr. Textielbond Meditas, heeft verklaard, dat de bond kan garan deren, dat het personeel zonodig van de ene op de andere dag aan ander werk kan komen. „Men zal zelfs kunnen kiezen uit een scala van mogelijkheden." zei hij. „Voor een fatsoenlijke middenstan der wordt het steeds moeilijker", was de klacht die we onlangs te horen kregen van Job den Droprol, de man die ons sinds jaar en dag tegen rede lijke betaling in het leven heeft ge houden en dat tot op dit moment nog doet. Hoe lang dat nog zal gebeuren is een grote vraag. Voor Job zelf en ook voor ons. Hij is nog het type van de voor-oorlogse kruidenier, die we liswaar zijn pand regelmatig aan de eisen van de tijd, zoals dat heet, heeft aangepast, maar die overigens nog op een conservatieve manier de klant Koning laat wezen. Niet door zijn artikelen tegen „weg- geefprijzen" in de schappen te smij ten, maar door een meer persoonlijke attentie in de vorm van en dat is afhankelijk van het jaargetijde een rolletje stophoestjes of rangetjes. Hij stopt dat ongemerkt tussen de za terdagse boodschappen. Job heeft nog zo'n winkel waar een gezin de bood schappen doet. Dat hoor je niet veel meer in deze tijd. Men doet vandaag zijn inkopen. Boodschappen doen is uit de tijd. En dat begint Job den Droprol van zijn nering ook te vrezen. Hij ligt in de buurt nog vrij goed aan de markt, maar en Job zegt dat zelf ook voor hoe lang nog? Volgens Job is de tijd niet ver meer, dat er voor de middenstander die zijn zaken pleegt te doen in een „gewone" winkel geen afzetgebied meer is. „Dat raakt er steeds meer uit" filoso feert hij mistroostig, „je moet je van daag de dag bedienen van andere termen. Verbruikersmarkt, kes-en- kerrie en boetiek, dat komt er steeds meer in. Zelfs de supermarkten heb ben hun grote slag geslagen. Voor zover dat in ons onzakelijke ver mogen ligt, kunnen we met hem mee voelen. De mensheid geeft zich steeds meer over aan buitenissigheden en het is vaak de naam die hij zijn lading laat dekken. Gelukkig ben ik wat dat be treft met Driek buiten gevaar. Toen zij in een leeftijd verkeerden om zich te laten meesleuren door allerlei gril lige modeverschijnselene reikten onze middelen niet zo ver. Nu we iets meer kunnen doen is de behoefte daartoe bij mijn echtgenote niet meer aanwe zig. Zou ze een jaar of twintig, dertig jon ger zijn dan leek het mij niet on waarschijnlijk, dat ook haar gardero be betrokken zou moeten worden van een boetiek. De doorsnee-boetiek is niet ongewoner dan een zaak waar japonnen en mantels worden verhan deld of een winkel in corsetten en overeenkomstige toestanden waarmee aan het vrouwelijk lichaam op accep tabele wijze vorm kan worden gege ven. Hoe we ons als nuchtere kaaskoppen aan een woord als „boetiek" hebben kunnen verslingeren zal wel een raadsel blijven. Goed, het zal wel uit Frankrijk overgewaaid zijn, maar waar en door wie is het hier opge pikt? Misschien door een artiest, die zijn tijd in de middaguren tussen de repetities 's morgens en het optreden 's avonds, op nuttige wijze trachtte te besteden. Ik heb tenminste wel eens iets van dien aard gelezen in het pak ket dameslectuur dat wekelijks bij ons thuis wordt afgeworpen. En tot voor kort was ik zelfs zo on schuldig om te menen, dat het woord „boetiek" alleen kon worden gebruikt in samenhang met het primitieve kle dingstuk, het meest overbodige li chaamsversiersel en alles wat daar tussen in wordt gemaakt of nog zal worden gecreëerd. Kort gezegd, bij „boetiek" denk je uitsluitend aan toe behoren voor het menselijk lijf. Toch schijnen we die periode reeds ge passeerd te zijn. Onder de naam „boetiek" worden ook al zaken ge daan in antiek, meubelen en andere snuisterijen. De tijd is misschien niet ver meer, dat de ons zo vertrouwde slijterij in gedistilleerd zijn motto verandert in „bier-en-borrel-boetiek". Of dat de warme bakker ter duidelij ke onderscheiding van z'n kouwe col lega, de krentebollen en bolissen uit stalt in een „brood-en-banket-boe- tiek". Wie het durft wagen om on versluierde schuine zaken boven de toonbank te verkopen, mag zich zelfs al bedienen van de naam „sexboetiek". En wat dat laatste aangaat kunnen we, puri teinen als we zijn, onze stellingen al vast betrekken. Want ik heb voor de vaste waarheid horen beweren, dat we er zo één binnen afzienbare Hid binnen bereik zullen hebben TVai zeg ik? Eén? Als ik op de Inlichtingen afga, minstens tien.... Wout Blauwkous J Voor drie personeelsleden liggen de zaken wat moeilijker. Zij zijn om streeks vijfenvijftig jaar oud, wat plaatsingsmogelijkheden elders in het bcdïijfsleven kan beperken. Wij reke nen er echter op, dat ook zij door de Veenendaalse bedrijven aan werk wor den geholpen", aldus de heer Huisinga. De directeur van de N.V. J. R. M. Ge- héniau, lichtte vanmorgen het personeel in, over de beslissing het bedrijf te sluiten en de consequenties daarvan, in aanwezigheid van de districtbestuurder. De algemene indruk was, dat de werk nemers begrip voor de situatie konden opbrengen. De beëindiging van de activiteiten bij Gehéniau is volgens de directeur oorza ken van structurele aard. Eind 1968 be gon die zich al af te tekenen, dat de afzet-mogelijkheden voor handgeweven produkten dalende was. 1969 bracht grote verliezen, dat in de tendens van het eerste kwartaal van dit jaar zich voortzette. In oktober van het vorige jaar moest Gehéniau ook al ze ven werknemers ontslaan. Toen de kwartaal-cijfers bekend waren is er voor de andeelhouders op korte termijn een vergadering belegd, die woensdag jl. besloot het bedrijf te beëindigen. On middellijk daarna is de vakbond inge licht nog voor het arbeidsbureau. VEENENDAAL Vol bloemstukken stond gisteren de gloednieuwe A en O- markt, die de heer C. Iluibers dinsdag middag officieel opende. De ruime zelfbedieningszaak in het Prins Willem Alexanderpark betekent voor de heer Huibers een forse uitbrei ding van verkoopruimte en 't assortiment in vergelijking met zijn winkel aan 't Panhuis waar hij twintig jaar zijn be drijf uitoefende, en waar hij vrijwel uitsluitend groente en fruit verkocht. Nu beschikt hij over 'n modern op gezette zelfbedieningswinkel van 130 vierkante meter, waar de consument zijn keus kan maken uit kruideniers waren, groenten, vlees, wijnen, kaas en andere zuivelprodukten. De oude win kel valt erbij in 't niet met zijn 18 vier kante meter. De nieuwe zaak heeft een personeelsbezetting van zes personen, maar op de eerste dag bleek dat nog nauwelijks voldoende. VEENENDAAL Opticien, de heer D. J. H. Eikendal heeft woensdagmid dag zijn nieuwe winkel geopend aan de Kerkewijk, waar op de openingsrecep tie veel belangstelling van diverse zij den werd getoond. De heer Eikendal heeft zijn oude pand aan de Prins Bernhardlaan bij het Zwaaiplein verlaten omdat dit als ver kooppunt niet ideaal ligt. Zijn nieuwe winkel staat centraler, cn is verkeers technisch ook aantrekkelijker, vindt hij. De verbouwing van het pand aan de Kerkewijk vergde twee maanden, en het resultaat is o.m. een uitbreiding van het vloeroppervlak in vergelijking met de oude winkel, met 25 vierkante meter. Het assortiment kon hierdoor worden uitgebreid, terwijl tevens de presentatie ervan overzichtelijker is geworden, doordal men gebruik maakte van rails waarop zich de brilltn bevinden. De heer Eikendal kon gisteren velen de hand drukken die hem geluk wensten met de nieuwe aanwinst. ADVERTENTIE Reparatie aan huis Oogave s.v.p. voor 12.00 uur Commentaar van districtsbestuurder Havinga „Binnen het raam van de mo gelijkheden is alles gedaan. Op grond van de cijgers blijkt echter dat sluiting op dit tijdstip voor alle pertijen het gun stigst is. Wat de afvloeiingsregeling be treft kan gezegd wordtn, dat deze niet slecht is al hebben we in Veenendaal betere gekend. VEENENDAAL Burgemeester en wethouders van Veenendaal maken be kend, dat in verband met de op dinsdag 5 mei 1970 te houden nationale feestdag de warenmarkt op die dag geen door gang zal vinden. B. en W. voornoemd: de burgemeester, P. Bode. de secretaris, Van Manen. ELST Gevonden: herenpolshorloge met zwart bandje. Verloren: herenpols horloge, merk Pronto. Inlichtingen Rijkspolitie te Eist (Utr.). Volgens de heer Havinga zijn in de textielbranche op korte termijn geen nieuwe problemen te verwachten, met uitzondering van kleine reorganisaties hier en daar. „Veel kleinere textielon dernemingen zijn momenteel nu een maal marginale bedrijven", zegt hij. En hij voncludeert dat Gehéniau het rela tief nog lang heeft uitgehouden. De verliezen bij de weverij, die 24- jaar heeft bestaan, zijn ontstaan door verminderde belangstelling van de pro dukten. AI eerder moest mtn stoppen met de vervaardiging van met de hand geweven slaapkamerkleedjes. Er zijn nog pogingen gedaan om het bedrijf een nieuwe injectie te geven door ge bruikmaking van apparatuur van der den om machinaal smyrnakleden te maken, maar de onderhandelingen daarover zijn mislukt. Het personeel kan tot 24 juli blijven werken. Die periode is lang genoeg voor Gehéniau om aan alle verplichtingen te voldoen. VEENENDAAL De honger van een vijfjarig jongetje was gistermorgen vroeg de inleiding tot een brand die een heel gezin de straat deed opvluch ten. De 5-jarige E. K. werd om zes uur wakker en ging op zoek naar iets eet baars. In het donker stak hij een stuk papier aan om wat meer te kunnen zien, maar door onvoorzichtigheid vatte de keukenkast vlam. Het kind waar schuwde zyn ouders, en deze vluchtten met hun drie kinderen (0, 2 en 5 jaar) de Jan van Nassaulaan op via een raam. De brandweer kon de schade beperkt houden tot de keukenkast. Het gezin is niet tegen brand verzekerd. SCHERPENZEEL Geboren: Domi- nieke Renate, d.v. J. P. Bos en M. Kli- nuert (Stationsweg 369); Hadewych, d.v. J. A. F. de Rijk en J. W. M. Ineveld (Proeftuin 11). Ondertrouwd: J. van Ekris en D. E. Wagensveld; A. W. F. Gauw (Amers foort) en J. Konijn. Overleden: M. Osnabrugge, w.v. J. Bruggink, oud 79 jaar (Vijverlaan 2). Onlangs was er iemand bij ons thuis met het verzoek of hij even achter het huis mocht kijken naar een vlierboom die daar staat. Hij zei het z.g. „judas oor" te zoeken. Dit was naar zijn zeg gen een paddestoel die als een parasiet aan de stam van vlierbomen groeit. He laas waren er geen judasoren te vin den op onze vlierboom. Maar laatst trof ik op de Batterijen een ver molmd vlierstammetje aan waarop zich een soort paddestoelen bevonden die de vorm van schelpen hadden en waarvan de kleur donkerbruin was met een wit randje. Nu vermoed ik dat dit de gezochte paddestoel is. Dus mocht die heer die hierboven genoemd heb nog belangstelling tonen, dan kan hij gerust even langs komen. H. Epskamp Nieuwe weg 247 Veenendaa Barneveld, 16 april 1970 Pluimvee- markt. Prijzen in per kg. Aanvoer ca. 7500 stuks. Handel rustig. Slachtkippen lichte f 1,001,20; zware f 1,301.65. Barneveld, 16 april 1970 Coöp. Ve- luwse Eierweiling Barneveld. Aanvoer 1.496.540 stuks. Stemming rustig. Prij zen in per 100. Eieren van 53-54 gram 8,16—8,39; 56-57 gram 8,82—9,04; 60-61 gram 9,239,39; 64-65 gram 9,9110,04. Barneveld 16 april 19T0 Eierveiling. Aanvoer 676.980 stuks. Stemming rustig. Prijzen in per 100. Eieren van 51-52 gram 8,108,37; 56-57 gram 8,679,04; 61-62 gram 9,399,59; 66-67 gram 10,20 —10,40. Barneveld, 16 april 1970 Eiermarkt Aanvoer 2.250.000 stuks. Handel kalm. Afloop traag. Eieren van 50-58 gram 8,50—9,50 per 100; kg-prijs 1,201,64. Eieren van 59-65 gram 9,6510,65 per 100; kg-prijs 1,64. Witte eieren 25-50 cént per 100 stuks lager. Barneveld, 16 april 1970 Varkens- markt. Aanvoer 60 stuks. Geen handel en prijzen. SCHERPENZEEL De leden van de Scherpenzeelse schietvereniging schoten deze week de volgende resultaten. M. Berendse 94. A. Valkenburg 93. A. ter Burg 92. A. C. van Dusschoten 91. R. v. d. Burgt 91. J. ten Broek. A. V. Eist 90. P. Engelenburg, 89. J. Koudijs, 84 J. v. Eist, 84. W. Klumpenaar, 82, B. Geefs- huizen, 80. J. La Bastide, 79. W. van Wessel, 79. H. Pater, 75. E. J. Reemst, 71. A. v. Garderen, 71. T. Valkenburg 70. VEENENDAAL Als een verlengstuk van tien jaar Firet N.V. dat vorig jaar uitbundig werd gevierd werd gistermiddag in de bovenzalen van hotel „De Korenbeurs" een Firet-expositie geopend. Daarin wordt de hele staalkaart van de produkten die het Verlaat verlaten aan iedereen die het maar zien wil getoond. „We zijn indertijd als vreemdelingen Jeruzalem binnen komen stappen en we grijpen deze kans aan om het Veenen daalse publiek nu eens kennis te laten maken met alles wat Firet produceert", aldus Firet-directeur de heer Van der Velde in zijn openingswoord. Hij ver welkomde daarin onder meer ook burge meester P. Bode en vertegenwoordigers VEENENDAAL. Personeel van de bloemisterij v. G. "heeft aam de Berg weg een deel van de buit gevonden die inbrekers in januari bemachtigden bij een bezoek aan de fam. v. d. H. Een paar huizen verder troffen zij in le tuin onder een hoop afval een geld kistje aan. Het geld dat erin heeft ge zeten was verdwenen, maar een aantal waardepapieren, paspoorten en een trouwboekje zaten er nog in. van de winkeliersvereniging „Handel en Nijverheid" en fabrikantenvereni ging- „Een opsomming is al nauwelijks meer mogelijk", is een slag regel op een pagina waarin Firet zich op papier en natuurlijk ook op vezelvlies presen teert. Iedere bezoeker van de tot zater dagmiddag geopende Firet-show zal dat kunnen beamen. Firet is, om maar een greep te doen, op de markt met artike len voor de confectie-industrie, de bouwsector, de hygiënisch-medische sector, de leder- en schoenindustrie, de vetteelt- en agrarische sector en niet te vergeten met het merk Apollo „in" op het gebied van woninginterieur-verzor ging. Zaterdagmiddag kan iedere belang stellende in „De Korenbeurs" terecht om het met eigen ogen te zien. Tijdens de opening kwam het perso neel bij monde van de heer Kortekaas nog met een verlaat jubileumscadeau aandragen. Het was een schematische voorstelling van het produktieproces voor vezelvlies, dat door directeur Van der Velde dankbaar werd geaccepteerd en uitgeprobeerd. En passant werd meegedeeld dat de tijd niet ver meer is dat de Firet-bedrijfsraad wordt ge transformeerd tot ondernemingsraad. De officiële installatie staat voor eind deze maand op het programma. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiliiiiitiililiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiliiiiiiiiiiiiililiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiaiiiiiiiiiiiiiiiliiiiiiilliiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiilliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii - mi i 1 i De beroepen predikant van de her vormde gemeente te Scherpenzeel, ds. Westland, zal zondag 31 mei a.s. zijn intrede doen na bevestiging door ds. W. Wursten te Sprang. Tot zolang zal ds. H. Roelofsen, emeritus-predikant te Zeist, als bij stand in 't pastoraat optreden. 's Middags is de liturgie soberder en wordt getracht om meer prakti sche toepassingen te vinden voor het christelijke leven in de week, het geen mogelijk is aan de hand van de catechismus. En dan nog een praktisch puntje in het voordeel van twee preken van een verschillend karakter op een zondag: de mensen die anders maar één keer gaan komen dan misschien twee keer. Na de „mee-neem-preek" is er nog iets anders gewijzigd in de traditio nele preekwijze in de gereformeerde kerk te Veenendaal. Na hiervoor het fiat te hebben gekregen van zijn collegae-predikanten heeft ds. W. Blanken besloten om voortaan niet meer in alle diensten op één zondag dezelfde preek te houden. Het wor den in het vervolg twee verschillen de preken in de morgendienst(en) en de avonddienst, maar de daaropvol gende zondag worden in de beide diensten dezelfde preken gehouden als de week daarvoor. Wie gewend is om altijd naar het zelfde kerkgebouw te gaan, schrijft ds. Blanken in het kerkblad, loopt niet de kans een doublure te onder gaan. Wie zulks niet gewoon is moet wel terdege op het preekrooster let ten. De redenen van deze wijziging zijn dat een predikant de één wel iswaar meer dan de ander het bezwaarlijk kan vinden om twee of drie keer per zondag dezelfde preek te houden, hetgeen dan onwillekeu rig op „afdraaien" kan gaan lijken. Een belangrijker reden is volgens ds. Blanken dat de middagdienst sinds de reformatie het karakter van een leerdienst heeft. Dit idee is wel enige tijd in het slop geraakt. Ds. Blanken zou het mooi vinden als de gemeente duidelijk in de ga ten krijgt, dat 's morgens de spits van het evangelie wordt beluisterd en dat dan de sacramenten worden bediend. De predikant vindt daarom een doopdienst ook beter 's morgens passen. Op korte termijn zal een samen- spreking plaatsvinden tussen de ker keraden van de hervormde gemeente en de hervormde buitengewone wijkgemeente „Sola Fide" te Vee nendaal. De heer U. Zwolsman te Den Haag zal spreken op een gemeente-avond van de hervormde gemeente Sola Fide te Veenendaal. De gemeente-avond wordt gehou den dinsdag a.s. in de kleine zaal van het verenigingsgebouw. Het ontwerp is Israël. Men zal gebruik maken van een dia-serie met klankbeeld. De laatste contactmiddag voor be jaarden van dit seizoen, uitgaande van de hervormde gemeente Sola Fide te Veenendaal, wordt a.s. woensdag gehouden. De bisschoppelijke vastenactie heeft in de Veenendaalse r.k.-kerk ruim 1000 gulden opgebracht, minder dan de helft van de opbrengst van vorig jaar. De rooms-katholieken te Rhenen brachten 1300 bij elkaar. Tijdens een hearing voor de r.k.- parochie te Veenendaal is een werk groep voor liturgie opgericht. De pa rochie-adviesraad, die de hearing had georganiseerd, zal binnenkort een enquête houden. De bedoeling hiervan is om alle parochianen in de gelegenheid te stellen actief mee te werken aan het kerkelijke leven en elkaar te helpen God te vinden in de eredienst en het dagelijkse leven. Door een grenswijziging van de kerkelijke territoria zijn de bewo ners van de Edese kant van de Zui derkade tot de hervormde gemeente van Veenendaal komen te behoren. Bovendien heeft de hervormde ge meente toestemming ontvangen om in het gebouw „Elim" aan de Zui derkade een kleuterschool te begin nen. Tot resp. ouderling en diaken van de hervormde wijkgemeente zuid te Veenendaal zijn gekozen de heren J. van Kranenburg en J. Willem sen. De jeugd van (je gereformeerde kerk en de hervormde gemeente ..Sola Fide" te Veenendaal vindt el kaar steeds meer. In verband met die hechter samenwerking is er een extra soosavond in de Soos naast de gereformeerde Brugkerk voor de jeugd van 14 en 15 jaar. Voor deze groep is de Soos elke dinsdagavond van half acht tot tien uur. De nieuwe predikant van de chr. gereformeerde Bethelkerk te Vee nendaal ds. D. Biesma zal zondag 26 april zijn intree doen. De gemeente leden kunnen twee dagen later, op 28 april, kennismaken met ds. en mevr. Biesma in „Eltheto" te Vee nendaal. Ds. D. Biesma jr. zal zondagmid dag 19 april afscheid nemen van de Christelijke Gereformeerde Kerk van Aalsmeer. Dc week daarna, zondag avond 26 april zal hij intrede doen als predikant van de Christelijke Gereformeerde Kerk van Veenen daal (Bethelkerk), waar hij beroepen is in de vacature van ds. C. Lang broek, die sinds 1 juni 1967 „full time" legerpredikant is. Dirk Biesma jr. werd op 16 maart 1916 te Sneek geboren. Hij bezocht eerst het Christelijk, Willem Lode- wijkgymnasium te Groningen en stu deerde vervolgens aan de Theologi sche hogeschool van de Christelijke Gereformeerde Kerken in Neder land te Apeldoorn, waar hij in 1939 zijn kandidaatsexamen aflegde. Na dat de heer Biesma toen ook door het college van curatoren van de theologische hogeschool te Apel doorn was beroepbaar verklaard in de christelijke gereformeerde ker ken in Nederland werd hij op 5 no vember van datzelfde jaar (1939) be vestigd als predikant van de Chris telijke Gereformeerde Kerk van Broek op Langendijk. Op 11 oktober 1942 verwisselde ds. Biesma deze kerk met die van Nieu we Pekele, vanwaar hij op 2 mei 1946 naar die van Amsterdam-Oost vertrok. Daarna diende ds. Biesma nog vijf en een half jaar de Chris telijke Gereformeerde Kerk van Utrecht-Centrum en op 10 januari 1962 werd hij bevestigd als predi kant van de Christelijke Gerefor meerde Kerk van Aalsmeer. Ds. Biesma werd bij herhaling af gevaardigd naar particuliere synodes en sinds 1947 ook naar generale sy nodes. Verder heeft hij in de loop der jaren vele bestuursfuncties en deputaatschappen vervuld en zitting gehad in tal van colleges en commis sies. Tijdens zijn verblijf te Amster dam heeft ds. Biesma „part-time" godsdienstonderwijs gedoceerd aan de christelijke hbs A en B, te Utrecht aan de kweekschool „Reho- both" en te Aalsmeer aan het chris telijk lyceum te Alphen aan den Rijn. Ds. Biesma heeft bijzondere be langstelling voor inter- en buiten kerkelijke arbeid en contacten en heeft metrmalen spreekbeurten ver vuld voor de NCRV (radio). De voorzitter en de directeur van de gereformeerde zendingsbond (van de hervormde kerk), resp. ds. J. van Sliedrecht te Ouderkerk aan den IJssel en ds. H. Harkema te Zeist, verblijven momenteel op de zën- dingsvelden te Kenya. Zij voeren besprekingen met degenen die daar in opdracht van de gereformeerde zendingsbond werkzaam zijn. Door de gereformeerde gemeente (synodaal) te Veenendaal is een be roep uitgebracht op ds. A. Hooger- land te Werkendam. Ds. C. Wisse te Elspeet ontving een beroep van de gereformeerde gemeente (synodaal) te Rhenen. iiiiiiiiaiiiiiiiiait NiHiaaMaaaaBfiiiaiiiiiiaaaaaauHt immmmimhhihhh~ VEENENDAAL Geen alledaags sieraad klampt zich vast aan de neus van de elfjarige Marjolein Blanken- stijn uit de Daliahstraat. Het is een uit Mexico afkomstige kever die bezet is met namaak-edelsteentjes en een gouden kettinkje. Het diertje arriveer de in Veenendaal bij een zending vo gels, die Marjolein's vader impor teert en verder verhandelt. Enkele weken geleden ontving een vogelhan delaar in Engeland eenzelfde relatie geschenk uit Mexico. Het is vermoede lijk gemaakt door Indianen, van wie de leverancier ze betrekt op zijn toch ten om vogeltjes te vangen. De kever is nog steeds springlevend, al heeft hij af en toe duidelijk last van het gewicht op zijn rug. De heer Blanken- stijn heeft inmiddels voor alle zeker heid een juwelier zijn oordeel laten geven. Deze kon niet volmondig zeg gen, maar 't is mogelijk dat de ste nen op de rug saffiertjes zijn. Ze zijn gezet in goud, dat op zijn beurt is be vestigd in gaatjes die in het zeer dikke rugschild zijn geboord. Mevrouw Blankenstijn gebruikt het beest wel eens als levende broche. VEENENDAAL De 23-jarige J. van Dijk uit de Larixlaan redde gis teren een 8-jarig jongetje van de ver drinkingsdood. Het kind was bij de Tinneweide bij het spelen van de brug af in liet water gevallen. Toen de redder het knaapje op het droge had gebracht waren al meer hel pende handen aanwezig. I)e klasse-on derwijzer en hoofd van de hervormde school in de Engelenburg pasten mond op mond beademing toe met gunstig resultaat. Op advies van een arts is de jongen naar het Julianaziekcnhuis over gebracht. Zijn toestand was gisteravond goed.

De Vallei | 1970 | | pagina 3