Familie Van der Burgt leeft met bet begrip ontwikkelingssamenwerking Naamgenoten zijn door dik en (ver)du(y)n verbonden Ook bij de andere omroepen tienduizenden zwarteleden Veranderingen in NOS- radioprogramma's NCR V-ftlms gestolen Heer Bommel en de Blijd- tebapper Apollo 13 Vader en zoon, beiden met een knobbel voor fysica, wonnen ieder een prijs Exacte vakken VIJFDE REÜNIE VAN „GLENS DUNIA" Oud-stuurman snuffelde in archieven Voorliefde Verdun Bijstandsfonds Stenen Victoria draagt geen trouwring Kom, zwartkijker Ministerie van C.RM. verwacht: programmaos Jn één maand kregen vader en zoon Van der Burgt in Eindhoven elk een prijs voor we tenschappelijk onderzoek. Beiden stelden zij onmiddellijk een deel van de geldprijs beschik baar voor het bouwen van een school in een ontwikkelingsland. Ontwikkelingssamenwer king is in het gezin een begrip waarmee men dagelijks leeft. ga naar het postkantoor en geef uwTV aan MARTFN lOONDfcR SI KIP TELEVISIE TELEVISIE RADIO VRIJDAG 17 APRIL 1970 EINDHOVEN De heer C. M. van der Burgt is argeloosvriendelijk en op gewekt, zoals mensen die werkelijk wat presteren dikwijls kunnen zijn. Hij vindt alle drukte om de Shell-prijs, die hij vorige week vrijdag kreeg, wat overbodig, maar hij is ook weer niet vals bescheiden. Hij is gewoon trots op deze wetenschappelijke onderscheiding, maar hij vindt het geen zaak om aan de grote klok te hangen. Als hij echter eenmaal bereid is erover te praten, be hoeft hij geen moment naar woorden te zoeken. In zijn huis aan het Eindhovense Flo raplein is ontwikkelingssamenwerking geen zaak, die met een rijksdaalder voor India is afgedaan. Er worden we reldomspannende contacten onderhou den en telkens opnieuw duikt er wel weer ergens in een arm land een pro ject op, dat het steunen waard is. „Mijn broer is missionaris in Indone sië; daar is hij bezig aan het bouwen van een scholencomplex voor land bouw- en lager technisch onderwijs. Dat vind ik nu doeltreffende ontwik kelingsprojecten." Het had niet zo erg veel gescheeld of de heer Van der Burgt was zelf op het ogenblik ergens ter wereld missiona ris-ontwikkelingswerker geweest. Twaalf jaar nadat hij in 1920 in het Brabantse Zeeland (tussen Nijmegen en Den Bosch) was geboren, ging hij naar het klein-seminarie. Zes jaar later ont dekte hij echter, dat hij een ander le vensdoel moest kiezen. „Ik had op het seminarie al grote be langstelling voor exacte vakken, maar toen ik van het seminarie kwam, was het 1938 en niemand kon me vertellen wat ik moest gaan doen. Ik had natuur lijk een jaar naar een gymnasium moe ten gaan en dan het beta-diploma moe ten halen. De heer Van der Burgt ging echter dagelijks van Zeeland naar Nijmegen fietsen om daar een een mulo-b oplei ding te volgen en een jaar later fietste hij de andere richting uit: van Zeeland naar Den Bosch om daar de Middelbaar technische school te doorlopen. In 1943 slaagde hij er met lof en Philips zei: „Kom maar". Spijt het u dat u geen universitaire opleiding hebt gehad? „In het minst niet. Ik kwam bij Phi- lisp onmiddellijk op het natuurkundig laboratorium en in 1947 zei de leiding van Philips, dat ik de status van acade micus zou krijgen. Die belofte heeft men gehouden, ik ben thans weten schappelijk medewerker. Tegelijk moe digde Philips mij aan over mijn weten schappelijk werk te gaan publiceren." Het kost de heer Van der Burgt geen enkele moeite een volstrekte leek dui delijk te maken in welke richting hij zich specialiseerde: „De mechanische verlenging van een magnetisch veld. Tijdens de oorlog was, verborgen voor de Duitsers in een Philips laboratorium keramisch-magnetisch materiaal ont wikkeld en met dit materiaal ben ik gaan werken." „Hoewel men met ander materiaal al een eeuw geleden mechanische verlen ging had toegepast, was er nooit veel wetenschappelijke aandacht aan ge schonken. Wel was het in de Eerste Wereldoorlog door Frankrijk toegepast bij opsporing van duikboten." Bent u niet bang dat uw vindingen voor oorlogsdoeleinden worden ge bruikt? „Als wetenschapsman moet je met het bittere feit leven, dat elke vinding zowel ten voordeel als tot nadeel van de mens kan worden gebruikt. Wil je een nadelige toepassing vermijden, dan moet je stil gaan zitten en geen werk meer doen." Dat oorlog en vrede in de wetenschap nauw verwant zijn, ontdekte de heer Van der Burgt in 1956, toen hij in het Amerikaanse Boston op een weten schappelijk congres over geluidsgolven een lezing zou houden. Tevoren had hij er met enkele Amerikaanse collega's over gepraat. Midden in de nacht werd hij toen in zijn hotel door Amèrikaanse veiligheidsmensen ondervraagd, want wat bij Philips in Nederland gewoon wetenschappelijk werk was, was in Amerika militair geheim. Waarom hebt u die Shell-prijs gekregen? „Om mijn werk te kunnen doen, moet ik niet alleen fysicus zijn, ik moet ook inzicht hebben in scheikunde, mechani ca en elektro-techniek. Volgens het jury rapport kreeg ik de prijs omdat uit mijn publikaties was gebleken, dat ik deze hele groep van wetenschappen goed be heers". Amersfoort Volgens Shakespeare had een naam weinig te beteke nen. Bijna tweehonderd dragers van de naam Verduin, Verduijn, Verduyn of Van der Duijen denken daar anders over. Ze hebben zich verenigd in de jamiïi"stichting ,,Gens Dunia" Een florerende stichting: want zater- iag 30 mei wordt in Amersfoort al de vijfde jaarlijkse reünie gehouden. Dit lustrum is dan ook aanleiding tot een extraatje: een tentoonstelling van fa miliestukken, die in de loop van de ja ren bijeengebracht zijn. Hoofdkwartier van de stichting is een zolderkamer in een riant Amers- foorts huis. De wanden zijn behangen met foto's, prenten, wapenschilden en ingewikkelde afstammingsschema's. „Hier kan ik rustig werken", zegt de heer H. A. Verduijn (65). De redacteur- archivaris van „Gens Dunia" is een forse man met een bijzondere fraaie baard, die ondanks zijn gevarieerde le ven stuurman op de grote vaart, 32 tropenjaren in Indonesië en een korte loopbaan in Nederland nog kans heeft gezien vaak en diep in de archie ven te duiken. Aan zijn liefde voor de geschiedenis, maar vooral voor de manier waarop onze voorouders leefden, en voor het familieonderzoek is het in eerste in stantie te danken, dat zijn naamgenoten zich nu verenigd hebben in de stichting. „Toen ik uit Indonesië terug was, kwam ik in contact met een andere Verduijn. Het was geen familie van me, maar we voelden ons toch verbon den. En we kwamen tot de conclusie, dat er nog veel meer Verduijns bezig waren met familieonderzoek. We heb ben toen een brief gestuurd aan alle Verduijns in Nederland en met de meest geïnteresseerden hebben we toen de stichting opgezet." Een van de belangrijkste bezigheden van de stichting is uiteraard nog steeds het familieonderzoek, o.a. naar de her komst van de naam. „Er zijn twee le zingen", vertelt de archivaris. „Volgens de eerste is de naam ont leend aan de stad Verdun in Frankrijk en meegebracht door Hugenoten. Die overlevering leeft heel sterk onder de Verduijns. Maar ik voel meer voor de tweede lezing, volgens welke de naam afstamt van het oud-adellijk geslacht Van der Duijen, dat al omstreeks 1325 genoemd werd en zijn bakermat had in Huis bij Duijn bij Zevenhuizen." Tijdens zijn naspeuringen heeft de heer Verduijn ontdekt, dat de wapen- ■childen van de verschilende clans ■prekend op elkaar leken. „Het is een bos waar je de weg in moet leren ken nen", zegt hij over het familieonder zoek. Maar hij kent de weg blijkbaar goed want geduldig zoeken heeft sta pels gegevens opgeleverd over de ver bindingen tussen de families en de ma nier waarop hun voorouders leefden. Het materiaal documenten, afbeel dingen en familiestukken wordt tij dens de reünie tentoongesteld. Nu is het niet zo, dat de Verduijns zich na eeuwen scheiding alleen maar herenigd hebben om zich in de rijke familiehistories te kunnen wentelen. De stichting heeft nog een ander doel: de naamgenoten helpen elkaar moreel en eventueel ook financieel als ze buiten eigen schuld in moeilijkheden raken. „De overheid helpt natuurlijk vaak in dergelijke gevallen", denkt de heer Verduijn. „Maar meestal moet er een tijd overbrugd worden. Zo is er het ge val van een kolerihandelaar, die door het aardgas naar de bliksem gaat. Hij is door de stichting geholpen." Er is een bijstandsfonds gesticht, dat gevuld wordt met de opbrengst van bijvoorbeeld speciale drinkglazen en stickers. Bovendien geven de Verduijns, die een winkel hebebn hun naamgeno ten tien procent korting. En die korting gaat in het fonds. De onderlinge band wordt versterkt door een gestencild pe riodiek met wetenswaardigheden over de familie. Die band is kennelijk stevig .Volgens de archivaris voelen de mensen, die el kaar nooit gezien hebben maar dezelf de naam dragen zich toch verbonden. Hij verheugt zich dan ook op de lus trumbijeenkomst. „Want op zo'n reü nie is het ook inderdaad een grote fa milie". T^ydens het schoonmaken van het grote standbeeld van koningin Victoria, juist buiten Buckingham- Palace in Londen, deed een van de arbeiders een verbijsterende ontdek king: Victoria draagt geen trouw ring. Niet alleen dat: Op het stand beeld komen nog drie allegorische vrouwenfiguren voor, voorstellend „Moederschap", „Waarheid" en „Ge rechtigheid". „Moederschap" draagt evenmin een trouwring. Deze ontdekking is onverwijld doorgegeven aan het ministerie voor Openbare Werken, dat zich onder meer bezighoudt met het onderhoud van standbeelden en de moraliteit aldaar. Toen de prijs vrijdag in Den Haag werd uitgereikt, was de heer van der Burgt juist bezig uit de lappenmand te ko men: „Er was nogal wat werk voor de parochie hier te doen geweest en ineens ontdekte ik, dat ik even te veel hooi op de vork had genomen." Bent u vooruitstrevend of behou dend rooms-katholiek? „Ik ben erg vooruitstrevend, al wil ik nu niet onmiddellijk alles afbreken. Laat ik zeggen dat ik mgr. Bluyssen, de bisschop van Den Bosch, van harte steun". Hebt u zich wetenschappelijk ver diept in ontwikkelingswerk? „Ik heb het vorig jaar aan de T.H. hier een cursus Problematiek der Ont wikkelingslanden gevolgd, samen met mijn dochter. Het is verschrikkelijk wat er allemaal gebeurt en hoe weinig de rijke landen bereid zijn om écht te helpen. Neem nu Latijns-Amerika: wie daar probeert het volk een beetje ont wikkeling bij te brengen, is onmiddel lijk een communist en verdwijnt de ge vangenis in. Dat is kennissen van mij overkomen. Ook in Portugal gebeuren dergelijke dingen." Ziet u een oplossing voor het ont wikkelingsvraagstuk? „Het gaat mij en mijn gezin niet om grootse projecten. Het gaat ons om de mensen in die landen. Het belangrijkste acht ik volksonderwijs. Nu is de school van mijn zóón weer bezig om in enkele maanden een school in Afrika bijeen te krijgen." Dat is dezelfde zoon die in het Va- ra-programma De jonge onderzoeker twee weken geleden de eerste prijs haalde met een zelf-ontworpen elektro- nisch-optisch systeem voor het meten van grillige oppervlakten, als het moet met de snelheid van het licht, een deel van die prijs ging ook naar die school in Afrika. De heer Van der Burgt heeft acht kinderen en voor zover dat nu te bekij ken valt, hebben ze zowel de weten schappelijke als de menselijke belang stelling van hun vader meegekregen. „Het is zo gemakkelijk om veel te praten over ontwikkelingssamenwer king, maar je moet bereid zijn er per soonlijk wat voor te doen. Langs de deur gaan en zo nu en dan iets ge ven dat je moeite kost. Natuurlijk blijf je je als kleine mens machteloos voelen tegenover wereldmachten, die alles doen om de ontwikkeling tegen te gaan. Maar als je zoekt naar eigen verant woordelijkheid, dan zijn er voldoende dingen te vinden, die je wél kunt doen." (dan kijkt u véél prettiger) Bij het ministerie van Cultuur, Re creatie en Maatschappelijk Werk (C.R.M.) verwacht men dat niet al leen bij de TROS twintig procent van de leden geen omroepbijdra gen betalen, maar ook bij de an dere omroepverenigingen. In ieder geval wordt een groot scheeps accountantsonderzoek naar de echte en de vermeende leden van de omroepen gehouden. Het eerst komen de AVRO en de KRO aan de beurt. „Dit onderzoek had allang plaats moeten vinden", aldus mr. M. Bajet- to, hoofd radio-televisie- en persza ken van het ministerie. „Meteen toen het overgangsbestel begon. Aange zien de dienst omroepbijdragen van de PTT in die tijd een reorganisatie onderging, werd dit accountantson derzoek uitgesteld." „De administratie van de PTT is nu gemechaniseerd. De computers kunnen het onderzoek naar het aan tal leden van de omroepen makke lijk controleren. De Tros was bij toeval de eerstie die „onder het mes" moest, omdat zij juist een aan vrage voor uitbreiding van de zend tijd had ingediend", aldus mr. M. Bajetto. Zoals bekend wordt de Tros geen B-omroep, omdat 50.000 leden van de 250.000 nodig om in aanmer king te komen geen kijkgeld beta len. De naam van degenen, die bij een omroep als lid genoteerd staat, moet overeen komen met de naam, die de dienst luister- en kijkgelden De geheime politie in Kaapstad heeft een koffer met filmmateriaal over de aanstaande verkiezingen in Zuid-Afrika van een NCRV-ploeg gestolen. Dit meldde verslaggever Henk Mochel gisteren in een uitzen ding van de actualiteitenrubriek Hier en Nu. 6876 Commissaris Bas maakte verder geen grapjes. „Ik zoek een zak met gouden florijnen", sprak hij. „Maak je brandkast maar eens open, Bommel! En praatjes kan je bete sparen: ik houd niet van jokkebrokken" Heer Ollie wilde natuurlijk protesteren maar de verkoudheid belemmerde zijn denkvermogen en het geheim van het kerkhof lag hem zwaar op de maag zodat hij vol bittere gevoelens de kluis open maakte waarin hij zijn waardevolle din gen bewaardo. „Hier", zei hij, terwijl hij moeizaam een zware zak te voorschijn trok. „Die heb ik hier altijdsj. Gewoon, voor lopende uitsj- gaven en zo." De politiechef greep hem de buidel uit ïanden en grabbelde er in, zodat een danzende stroom geldstukken aan het Iaglicht kwam. „Juist", sprak hij, terwijl een grimmige (limlach zijn gelaat vertrok. „Heel handig, dat kleingeld. Pas de hoeden, Snuf, dan weten we genoeg!" Een niesbui belemmerde heer Bommel tegen te spreken en daar maakte de briga dier handig gebruik van door hem een van de hoofddeksels op de schedel te drukken. „Dat ding past niet slecht", verklaarde hij. „Ik heb hem er nooit mee zien lopen, maar dat zegt natuurlijk niets." „Zo is het", beaamde zijn meerdere. „Haal nu die medeplichtige en als dat slappe hoedje hem past zijn we hier klaar." van de PTT in het archief heeft staan. „Het komt nogal voor dat een ge zinshoofd de luister- en kijkgelden betaalt en de echtgenote of de doch ter ingeschreven staat als lid bij een omroepvereniging. Deze echtgenote of dochter telt niet mee als betalend lid van deze omroep." Mr. Bajetto legt uit: „Er is geen enkel bezwaar wanneer twee men sen uit een gezin leden van een om roepvereniging zijn. Zij moeten willen zij in aanmerking komen als betalend lid wel beiden luister- en kijkgelden betalen". Hij verwacht dat er bij de omroe pen misschien een groter aantal dan de 50.000 mensen bij de Tros op die manier niet als lid in aanmerking zullen komen. Het bestuur van de Tros heeft in een brief aan het ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappe lijk Werk gevraagd waarom deze omroep niet in aanmerking komt voor meer zendtijd. Directeur mr. J. M. Landré wees gisteravond in een extra televisieuit zending de constatering van de Land, dat de Tros minder dan de vereiste 250.000 leden nodig om een B-omroep te worden zou heb ben. Een rijksaccountant had vol gens hem al het benodigde aantal leden van de Tros onderzocht. HILVERSUM In verband met het gewijzigde tijdstip van de ver moedelijke terugkeer van de Apollo 13 op aarde heeft de NOS-radio en -televisie zijn programma's inzake de rechtstreekse reportages van de landing ook moeten wijzigen. De televisieuitzending zal van avond om 18.00 uur op Nederland 2 beginnen. Om 18.30 uur hoopt men verbinding te krijgen met het ber gingsschip. Verwacht wordt, dat de reportage tot ongeveer 21.00 uur zal duren. Het VARA-programma van deze avond zal hierop aansluiten. Het ligt in de bedoeling om hoog tepunten van deze rechtstreekse re portage ook uit te zenden in de pro gramma's van de Evangelische-Om- roep en de NCRV op Nederland 1. De NOS-radio begint de recht streekse uitzending over de landing om ongeveer 17.15 uur via Hilver sum 2. De uitzending gaat in ieder geval door tot 20.00 uur. Eventueel wordt de reportage ook na dit tijd stip voortgezet. NEDERLAND I 18.45 (K) Fabeltjeskrant. 18.55 NOS: (K) Journaal. 19.05 E.O.: (K): Stof of bestem ming?, wetensch. film. 19.35 Close Up, met zomaar een christen. 19.45 Muziekprogramma. 20.00 NOS: (K) Journaal. 20.20 NCRV: Actualiteitenrubriek. 20.45 (K) Studio Anno: muz. progr. uit vroeger jaren 21.40 Farce Majeure, sat. program ma. 22.00 As 't Nedich is, documentaire over het Friese Verzet tegen de Duitse, nationaal-socialistische be zetter. 22.40 Koorzang: geestelijke liederen. 22.50 NOS: (K) Journaal. 22.55-23.25 TELEAC: Van Molecuul tot Mens - les 13 (herh). NEDERLAND II 18.00 NOS: Landing Apollo-13. 19.30 VARA: (K) Beroemde Dieren tuinen: document, film over die rentuin in San Diego. 20.00 NOS: (K) Journaal. 20.20 VARA: (K) Kort en Klein: Mu zikaal amusementsprogramma. 21.00 Koning Klant: consumentenru briek. 21.25 (K) Department S: Eindslag - Doodslag, film. 22.15 Achter het Nieuws. 22.55-23.00 NOS: (K) Journaal. (Wijzigingen in VARA-programma voorbehouden. Volgens de jongste berchten is het niet zeker of bepaal de programma's zullen worden ver schoven dan wel zullen vervallen). DUITSLAND I (Reg. progr. NDR: 18.00 Sport 18.30 Kleur: Actualiteiten. 18.45 Kleur: Zandmannetje. 18.55 Nord- Met ingang van het zomerseizoen bij de radio (10 mei) doen zioh enke le verschuivingen van rpgramma's voor. De uitzendingen voor de bui tenlandse werknemers 's zondags middag verhuizen an Hilversum 3 naar Hilversum 1. De NOS vindt dat deze programma's buiten het karak ter van Hüversum 3, de zogenaamde verpozingszender, vallen. In de plaats hiervoor komt het programma Langs de lijn. Het twee de deel van Langs de lijn blijft op Hilversum I, omdat zender Hilver sum 3 reeds om 18.00 uur sluit. sehau-Magazin. 19.26 Kleur: Air Taxi, T V-film. 19.50 Programma- overzicht. WDR: 10.20-10.45 en 12.10- 12.35 Schooltelevisie. 18.00 Kleur: Adrian, der Tulpendieb, TV-serie. 18.30 Kleur: Voor de kinderen. 18.40 Hier und Heute met nieuws. 19.25 Kleur: B. Traven, TV-film). 20.00 Kleur: Journaal en weerbericht. 20.15 Kleur: Apollo 13. 20.45 Filmre portage uit Engeland. 21.30 Kleur: Reportage uit Bonn. 21.45 Kleur: Die Kriminalpolizei rat. 21.50 Kleur: Mannix, detective-serie. 22.35 Kleur: Journaal en weerbericht. 22.50 Was man so die Liebe nennt, TV-spel van Michael Brett. 23.55 Journaal. DUITSLAND II 18.05 Kleur: Actualiteiten en mu ziek. 18.40 Der verflixte Monat, quiz. 19.10 Kleur: Meine Tochter - unser Fraulein Doktor, TV-film. 19.45 Kleur: Nieuws, actualiteiten en weerbericht. 20.15 Aktenzeiehen: XY... ungelöst: de recherche vraagt om hulp. Aansl.: Nieuws. 21.15 Kleur: Amusementsprogramma. 22.15 Dagboek uit de Evangelische wereld. 22.30 Aktenzeiehen: XYZ ungelöst: eerste resultaten. 22.35 Kleur: Nieuws en weerbericht. 22.45-23.30 Filmkroniek. NEDERLAND I TELEAC: 09.20 Spaanse les - les 12. 10.00 Van Molecuul tot mens les 14. 10.30 Bij leven en welzijn - les 14. 11.00 Methodiek van de burger schapsvorming - les 7. 11.30 Ruimte lijke ordening - les 8. 12.00-12.30 Kosmovisie - les 1. NOS: 16.00 (K) Journaal. KRO: 16.02 (K) Afspraak in Kopenhagen (Adios, Kopenhagen). TV-film uit de serie Kapitan Harm- sen. 16.50 (K) Oebele: Galaprogram ma voor oudere kijkers. DUITSLAND I 10.00 Nieuws. 10.05 Journaal van gisteravond. 10.30 Amusementspro gramma. 11.15 Die Umschau. 12.00 Filmreportage. 12.50 Internationaal persoverzicht. 13.00-13.30 Journaal. 14.40 Kleur: Nieuws. 14.45 Amuse mentsprogramma. 15.15 Voor de jeugd. 15.45 Amusementsprogramma. 16.15 Kleur: Popmuziek. 17.15 Kleur: Programma over actuele verkeers problemen. 17.45-18.30 Kleur: Sport journaal. DUITSLAND II 13.45 Progr. overz. 14.15 Amusem. progr. 14.58 Nieuws. 15.00 Jeugd- progr. 15.35 (K) Cursusprogr. 15.45 Voor de jeugd, 16.15 (K) Urlaub nach Man, vakantiekron. 17.05 (K) Nieuws en weerber. 17.15 Informa ties en meningen uit bondsrepubliek. HILVERSUM I VARA: 7.00 Nieuws. 7.11 Ochtend gymnastiek. 7.20 Socialistisch strijd lied. 7.23 Weekeind: jeugdprogram ma. VPRO: 7.45 Deze dag. VARA: 8.00 Nieuws. 8.11 Van de voorpagina. 8.15 Stereo: Z.O. 135: gevarieerd pro gramma (9.35-9.40 Waterstanden). 10.30 Stereo: Tango-Rumba Orkest met zangsolisten. 11.00 Nieuws. 11.03 Wegwijsrtips voor trips en vakantie. 11.10 Stereo: Licht vocaal ensemble (gr). 11.25 Oosteuropese Kroniek. 11.45 Stereo: Fodens Motor Works Band (gr) .12.05 Met naald en slin ger: oude grammofoonmuziek. 12.30 Tussen start en finish: actueel De reportages van de Ronde van Frankrijk van 26 juni tot en met 19 juli zijn eveneens over Hilver sum 3 te horen. Het programma Frans-Duits-nE- gels 's zaterdagsmiddags op Hilver sum I komt te vervallen. In de plaats daarvan is telkens een pro gramma over het Beethovenjaar te besluisteren. Het verzoekplatenprogramma Skivtoon 's zaterdags op Hilversum 3 verdwijnt en maakt plaats voor een verzoekplatenprogramma voor Surinamers en Antillianen in Neder land. sportnieuws. 13.00 Nieuws. 13.11 VA- RA-Varia. 13.13 Actualiteiten. 13.23 Stereo: Dit is het begin,...: jongeren programma. 14.35 Radio Jazz Maga zine. NOS: 15.00 Frans-Duits-Engels: luisterprogramma. 16.00 Nieuws. 16.03 Scan: populair programma over elektronica. VARA: 16.15 Ste reo: Pianorecital: klassieke en se- mi-klassieke muziek. 16.35 Artistieke staalkaart. 17.10 De Scala 1918-1926: semi-klassieke operamuziek. 17.55 Mededelingen. 18.00 Nieuws. 18.11 Actualiteiten. Politieke Partijen: 18.20 Uitzending van Binding Rechts. VARA: 18.30 Finale - op weg naar het weekeinde: nieuws, muziek, ach tergronden en amusement. 21.00 Ste reo: Instrumentale ensembles: oude. klassieke en moderne muziek. 22.00 Stereo: Swing en Sweet: licht pla- tenprogramma. 22.30 Nieuws. 22.40 Mededelingen. 22.45 Stereo: Trio+: licht muziekprogramma. 23.15 Ste reo: Lui Luisteren: licht gevarieerd platenprogramma. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II NCRV: 7.00 Nieuws. 7.11 Het le vende woord. 7.16 Stereo: Op het eerste gehoor: klassieke muziek (gr). (7.25 Horen en zien; 7.30 Nieuws; 7.32-7.50 Actualiteiten). 8.00 Nieuws. 8.11 Stereo: Geestelijke liederen (gr). 8.30 Nieuws. 8.32 Stereo: Voor de huisvrouw. 9.00 Theologische ether leergang. 9.35 Gymnastiek voor de huisvrouw. 9.45 Solistenkamer: ge sprek met muzikale illustraties. 10.54 Kunst- en vliegwerk: informatie over actuele tentoonstellingen. 11.00 Nieuws. 11.03 Godsdienst en werke lijkheid, lezing. 11.15 Solarium: een hoogtezonprogramma voor iedereen. 11.55 Mededelingen. KRO: 12.00 Zon der grenzen: rubriek over missie en zending. 12.10 Uit balans: uitzending in samenwerking met het NKOV. 12.14 Marktberichten. 12.16 Over heidsvoorlichting Exportiviteiten nieuws, werken en adviezen op exportgebied. 12.26 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Nieuws. 12.41 Actualiteiten. 12.50 Buitenlands commentaar. NOS: 13.00 Vliegende schijven: grammofoon- platenprogramma voor onze militai ren (Om 13.22 Apollo 13 - vertrek van de maan). KRO: 14.00 P.M. - een weekblad met veel plaatjes (16.00- 16.02 Nieuws). NOS: 16.30 Inzet: een programma over amateuristische muziekbeoefening. HIRO: 17.00 HI- RO-Magazine. 17.15 Gasten van de week. KRO: 17.30 Stereo: Zesnegen- plus: licht muziekprogramma. 18.30 Nieuws. 18.41 Actualiteiten. 19.00 Musicerende dilettanten. 19.30 Sjook, jongerenprogramma. 20.00 In ant woord op uw schrijven: verzoekpla tenprogramma. 21.50 Zonder drem pelvrees, gesprekken met kinderen. 22.00 Stereo: Ik heb een boom ge plant: muziek en actualiteiten uit Is raël. 22.25 Avondgebed. 22.30 Nieuws. 22.40 Stereo: Goal...!, een muzikaal sportprogramma met com mentaren, reportages en gekruide nieuwtjes. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM III KRO: 9.00 Nieuws. 9.02 Djinn: ge varieerd programma (10.00 en 11.00 Nieuws). NOS: 12.00 Nieuws. 12.03 Skivatoon: informatie over nieuwe langspeelplaten. NCRV: 13.00 Nieuws. 13.03 Nee, we noemen geen namen: licht platenprogramma met verzoeknummers. (14.00 en 15.00 Nieuws). 16.00 Nieuws. 16.03 Four o'clock tea: licht gevarieerd muziek programma .17.00 Nieuws. 17.02-18.00 Hier en Nu: wekelijkse sportshow met lichte platen.

De Vallei | 1970 | | pagina 9