Kantongerecht Wageningen Losgeraakte bout oorzaak van ongeval met drie doden GMvL: „Zeg het met knollen" Feest voor jong en oud op 5 mei BERGBAD 2 MEI OPEN Stichtingsbestuur heeft nog geen definitieve plannen voor toekomst INSPRAAK Gemeente springt bij: Televisie defect ij komen direct! M.T.S TELEF. 08370-2838 Hondje redde ex-wethouder Weer wat anders Balt y a.u.b. MARKTEN Astmafonds collecteert ,7,o l;: 10550 Ds. J. Karens komt 29 april Bekendmakintï Visakten Dammen Titelkanshebber won met moeite Speelleerklas komt ook in Engelenbur*»- sehool PECH VOORRANG LINKSAF v:;,'o7;0u; 11079 ZATERDAG 18 APRIL 1970 WAGENINGEN Twee directeuren uit Ede en Arnhem en een chauffeur zyn vrijdagmorgen door de Wageningse kantonrechter mr. A. C. van de Brand ver oordeeld tot geldboetes, omdat zij direct of indirect betrokken zün geweest bij een gecompliceerd verkeersongeval vorig jaar november op rijksweg 24. Twee gemeenteambtenaren en een spoorwegihan vonden de dood bij een botsing, ver oorzaakt doordat een steunbout van de laadklep van een vrachtwagen losraakte. By een rempoging van één der achteropkomende vrachtwagens, raakte deze op da linkerweghelft; de drie slachtoffers inzittenden van een personenauto reden er met volle snelheid op in. De directeuren P. B. uit Arnhem en J. K. uit Ede lieten zich vertegenwoordigen door hun raadslieden. Beiden werden ver oordeeld tot honderd gulden boete. Chauffeur W. B. uit Arnhem, die op. zo n noodlottige manier de vrachtwagen bestuurde kreeg 50,- boete. In hun pleidooien gingen de beide raadslieden uitvoerig op de technische kant van de zaak in. Eigenlijk trof nie mand schuld, want ook de betreffende garages stonden te goeder naam en faam bekend en zij hadden er altijd al les aangedaan om de wagens in topcon ditie op de weg te brengen. Nochtans waren er drie doden te be treuren, die men echter met een „nood lottige samenloop van omstandigheden" afdeed. Aan het laatste besteedde mr. J. C. Pieters, officier van Justitie wel de no dige aandacht, maar ook hij kon ten aanzien van de gedaagden niet verder komen dan „formele aansprakelijk heid" en wellicht waren daarom eis en vonnis wel zo mild. De 37-jarige Heerlense vertegenwoor diger B. de K. kon het te hard rijden maar niet laten. Hij probeerde het wel, maar had nogal pech de laatste tijd! „Nou pech", merkte Mr. van den Brand °P, >>dit is nu al het zevende proces ver baal, waarvan drie in het laatste jaar. VEEMARKT ZWOLLE Aanvoer: runderen 3541; graskalveren 846; nuchtere kalveren 2997; schapen en lammeren 203; varkens 319; schram men 20; biggen 442; geiten 36; totaal: 8404. PRIJZEN (in f per stuk): neurende en versgekalfde koeien 770-1590; neu rende vaarzen 850-1340; neurende pin ken 650-900; slachtkoeien en vaarzen 950-1225; slachtkoeien (in f per kg gesl. gew.) 3.70-5.50; guste koeien 760-1060; worstkoeien (in f per kg gesl. gew.) 3.45 -3.80; guste vaarzen 750-1060; guste pinken 590-790; graskalveren 395-595; nuchtere kalveren 50-205; nuchtere kal veren (in f per kg lev. gew.) 1.10-1.60; geiten 20-65; vette schapen 100-145; lammeren 100-105; vette lammeren 115- 150; drachtige varkens 490-690; slacht- varkens 440-660; schrammen 110-130; biggen 80-100; stieren (in f per kg gesl. gew.) 4.45-4.95; vette kalveren 470-660; vette kalveren (in f per kg lev. gew.) 3.40-4.40. OVERZICHT: gebruiksvee kalm prijshoudend; guste koeien kalm prijs houdend; pinken rustig prijshoudend; varkens kalm niet prijshoudend; gras- kalveren rustig prijshoudend; vette kalveren kalm niet prijshoudend; nuch tere kalveren vlot aantrekkend; biggen rustig niet prijshoudend; slachtkoeien redelijk niet prijshoudend. In de astmabestrijding gaat het om honderdduizenden mensen. Om nauw keuriger te zijn: om bijna een miljoen Nederlanders, want 8 tot 10 procent van onze bevolking lijdt aan astmatische ziekten. Voor deze grote groep moet veel wor den gedaan - individueel en in ruimer verband. Voor. het geheel is het van het grootste belang, dat er wetenschappe lijk onderzoek wordt gedaan naar oor zaken en behandelingsmethoden van astma, dat er goed toegeruste behande lingscentra zijn, dat er voorlichting wordt gegeven, dat er sociaal-medische hulp wordt geboden, dat er therapeuti sche kampen voor astmatische kinderen worden georganiseerd. Dit alles wordt gebundeld, gestimu leerd en voor een belangrijk deel uitge voerd door het Nederlands Astma Fonds, de landelijke organisatie, waarin alle instellingen op het gebied van de astmabestrijding in Nederland samen werken. Aan de uitvoering van deze ta ken moet het Nederlands Astma Fonds jaarlijks een bedrag van tenminste 1,6 miljoen gulden kunnen besteden. Om een- voorbeeld te geven van de omvang van enkele onderdelen van de taken van het Nederlands Astma Fonds: het vijf jaar durende bevol kingsonderzoek in Rotterdam naar ast matische verschijnselen bij schoolkin deren zal rond 700.000,- vergen. Het snel gegroeide werk van de therapeuti sche kampen vraagt dit jaar 1/4 miljoen gulden. Het Nederlands Astma Fonds moet alle zeilen bijzetten om zijn programma te kunnen blijven uitvoeren. Ook de overheid onderkent het belang daarvan. Het Rijk subsidieert het Nederlands Astma Fonds dan ook in groeiende mate en ook gemeenten en provincies leveren hun bijdragen. Dat onderstreept de ernst van het astmaprobleem; het betekent tezelfdertijd een garantie, dat het beleid van het Nederlands Astma Fonds zorgvuldig door de overheid wordt gevolgd. Het betekent echter niet, dat de astmabestrijding het kan stellen zonder de hulp van het gehele Nederlandse volk. Daarom wordt er ook dit maal weer van 20 tot 25 april tijdens de jaarlijkse collecte een beroep gedaan op ieders hulp. Het Nederlands Astma Fonds moet alle zeilen bijzetten. Men kan door een collectegift (of gift op giro 411.000, NAF, Utrecht) het astmabestrijdings- schip een zekerder en sneller vaart be zorgen. Bovendien loopt er nog een voorwaar delijke ontzegging tegen u". De K. was het hier wel mes eens, maar bleef toch op zijn „pech" staan. Mr. Pieters eiste voor het-te hard rij den onder Ede 75,- boeten en drie maanden ontzegging van do rijbevoegd heid. Mr. van den Brand vond ontzeg ging zeker op zijn plaats „want een boete hielp bij de K. niet zoveel", maar ging in zijn vonnis toch nog maar 25,- hoger dan de officier. De 19-jarige scholier D. B. uit Wa geningen reed op zijn bromfiets in Oosterbeek niet alleen in verboden richting, maar ook nog eens 25 km te hard. Op D. B.'s verweer „ik wist niets van dat bord af" haakte Mr. van den Brand in met „Goed, daar kan ik inkomen, maar die snelheid dan". De officier eiste voor het rijden in verboden rich ting 7,50 en voor de snelheidsovertre ding 75,- boete. D. B. beantwoordde dit met „ik vind het bedrag zo hoog", waarop Mr. Pieters ogenblikkelijk stel de „ik vind die snelheid zo hoog". De kantonrechter deed de zaak met 7,50 voor het rijden in verboden rich ting en 150,- voor de snelheidsover treding af. De 41-jarige steigermaker M. W. uit Renkum wilde in maart 1969 in Heel- sum vanaf de Bennekomseweg de Utrechtseweg oprijden. Kennelijk was hij zo gespannen bij het optrekken van de voor hem staande auto's, dat toen hij aan de beurt was een van links nade rende bromfietser, die overigens wel voorrang had niet zag. Een botsing en 750,- schade aan de bromfiets was het resultaat. In een uit voerig, doch nogal verwarrend betoog trachtte hij de rechtbank van zijn on schuld te overtuigen! „Ik kon de brom fietser nooit zien, de voor mij afslaan de auto's belemmerden mijn uitzicht". „Dit geeft echter geen reden tot door rijden, u had de bromfietser voorrang moeten verlenen", merkte Mr. Pieters op. M. W. was het hier helemaal niet mee eens en hield een lange rede over lang zaam en snel verkeer en het nut ervan, waarop Mr. van den Brand kort én bondig reageerde met „als u nog eens officier van justitie wordt mag u bromfietsers gaan vervolgen, nu staat u terecht en niet de bromfietser". De officier eiste 60,- boete en Mr. van den Brand vonniste conform. Ver dachte gaat nu in hoger beroep, over tuigd als hij is van het feit dat het niet zien van een voorrang hebbend voer tuig hem krachtens eigen wetten tot voorrang nemen machtigt. W. J. de L. uit Amerongen had op een Edese voorrangsweg voorgesorteerd om linksaf te slaan. Met grote snelheid na derde echter de auto van H. achter hem, die om onduidelijke redenen toch maar links passeerde. Gelijktijdig sloeg de L. linksaf en een botsing bleef dan ook niet uit. L. stond echter terecht en mr. Pieters eiste dan ook 50,- boete. Omdat de verklarin gen van L. en van H. lijnrecht tegen over elkaar stonden maakte de kanton rechter er maar 40,- van. voor Voonondaol ImUtó. v. 16.30-17.30 y. Voor Rhonon 3328 Nwe Voonondaalsowog 159 Dank zy de financiële hulp van de gemeente Ede en de inzet van verenigingen, schoolbesturen, óudercommissie en brandweer is het ook voor Ederveen en De Klomp mogelijk bevrijdingsfeest te organiseren. OPHEUSDEN Ds. J. Karens zal woensdagavond 22 april afscheid ne men van de Gereformeerde Gemeente van Nieuwerkerk op Schouwen en Dui- veland in de provincie Zeeland. De week daarna, nl. woensdagavond 29 april, zal hy na vooraf diezelfde woensdag in een middagdienst te zijn bevestigd door ds. J. Baaijens uit Tricht, intrede doen als predikant van de Gereformeerde Gemeente van Op- heusden in de vacature van nu wijlen ds. T. Dorresteijn, die zich in februari 1956 aan het synodaal verband van de Gereformeerde Gemeenten in Neder land heeft onttrokken. Jan Karens werd op 24 december 1920 te Zoetermeer-Zegwaard geboren. Hij was tot 1959 ongeveer vierentwintig jaar te 's-Gravenhage, Katwijk en te 2oetermeer werkzaam als drogist. Na derhand studeerde hij vier jaar aan de theologische school van de Gerefor meerde Gemeenten in Nederland, ge vestigd te Rotterdam, waar hij in juni 1963 zijn kandidaatsexamen aflegde. Nadat de heer Karens toen ook was beroepbaar verklaard in de Gerefor meerde Gemeenten in Nederland en hij naderhand in augustus 1963 nog door de classis Tholen peremptoir was geëxa mineerd en toegelaten tot de Dienst des Woords werd hij op 11 september van datzelfde jaar (1963) bevestigd als predikant van de Gereformeerde Ge meente van Nieuwerkerk op Schouwen en Duiveland in de provincie Zeeland. In 1964 gaf ds. Karens te Nieuwer kerk mede de stoot tot de oprichting van een vrouwenvereniging, een meis jesvereniging en een knapenvereniging. VEENENDAAL Geboren: Robert Gert-Jan z.v. J. C. Versteeg en A. M. Bulthuis; Jacobus Johannes z.v. J. de Gooijer en E. Drost; (te Khenen) Annet te Maria d.v. A. ten Hove en J. Meihui zen; (te Rhenen) Marjan d.v. T. Vonk en K. M. van Dijk; (te Haarlem) Corne lls Bastiaan z.v. C. B. van der Lee en P. J. L. de Klerk; (te Wageningen) Pascal Leonardus H. z.v. J. L. M. Segers en M. N. H. Schweitzer; Johannes Hendrikus z.v. M. Lansing en D. van der Veer; Mark Nico z.v. N. van Tellingen en B. Oudhuizen; Danielle d.v. C. Caron en J. Lok; Gerrit Antoon z.v M. Henken en J. S. van den Besselaar; Simon Tjeerd z.v. N. G. van Doorn en W. Zandsteeg; Ger rit Gilles J. z.v. G. D. Koudijs en E. J. E. van Zaaien; (te Rhenen) Erwin Dirk J. z.v. J. B. Quint en N. H. Lange. Ondertrouwd: J. Geijtenbeek en H. Haakman; J. Klumpenaar en G. Tim merman; L. Kleefsman en C. van der Poel; W. Rozenboom en A. J. Vaar kamp; J. E. van Manen en G. Roelof - sen. Overldën: Gerard van Manen 68 jr; Huibertje Adriana Lobregt 70 jr. wed. v. J. Poot; Hermanus van Ravenswaaij 90 jr; Cornelis Wijnberger 75 jr. echt, v. J. J. H. van den Bosch. OPHEUSDEN - Een deputatie van de Gelderse Maatschappij van Landbouw onder aanvoering van de secretaris van deze landbouwor ganisatie, ir. W. J. Kneppelhout, heeft gistermorgen het gemeentebe stuur van Resteren honderd dahlia knollen overhandigd. De G. M. v. L. overhandigt deze weken dit cadeau aan tientallen andere Gelderse ge meentebesturen als onderdeel van de jubileumviering ter gelegenheid van het 125- jarig bestaan. De bloe men uit deze knollen kunnen dit na jaar kunstzinnig opgemaakt in een mand worden ingezonden naar een bloemenshow, die ook al in het ka der van de jubileumviering in Arn hem wordt gehouden. Het geschenk wordt voor de gemeente Resteren aanvaard (fbor burgemeester D. J. Pott, die de schenkers verzekerde dat de knollen een goed plaatsje zullen krijgen bij het Dorpshuis. C7 VEENENDAAL De burgemeester der gemeente Veenendaal maakt be kend dat van heden af aan het politie bureau verkrijgbaar zijn formulieren voor het aanvragen van visakten en bijdragebewijzen voor het seizoen, aan vangende 1 juni a.s. en eindigende 31 mei daaropvolgende. De ingevulde en ondertekende aan vraagformulieren dienen uiterlijk 16 mei a.s. weer aan het bureau te worden ingeleverd. De burgemeester voornoemd, P. Bode. VEENENDAAL Ook deze week werd in het gebouw „Trefpunt" de on derlinge competitie van VDC voortge zet. G. Rotterdam versloeg H. Meerveld en A. Kalter won van D. Leeuwen kamp. H. van Beek stelde teleur door nogal vlot van D. Bouman te verliezen; Bouman schijnt dit jaar wel in vorm te zijn. D. Scholte verloor na heftige tegenstand van kampioen II. van de Brandhof. J. Vermeer raakte verder achterop door een punt aan J. Roks te verliezen maar mocht daarmee best tevreden zijn omdat hij al op ver lies rekende. E. de Kleuver kon zich in het eind spel een blunder veroorloven want hij hield nog genoeg schijven over om met overmacht van L. van Beek te winnen. A. Gazenbeek speelde met W. van de Hor een sterke maar zo lange partij dat ze genoodzaakt waren om deze af te breken. Tenslotte won titelkanshebber J. van de Vliert. met zeer veel moeite van de taaie H. Verhoef. Het programma wordt als volgt 8.30 uur: Fanfarekorps „Irene" haalt de kleuters van de kleuterschool en de leerlingen van de Julianasohool en de Valleischool op. Kinderen uit Eder veen of de Klomp die niet naar bo vengenoemde scholen gaan mogen ook in deze stoet aansluiten. 9.00 uur: Samenzang op de Schras bij de Markthal, met muzikale begelei ding van het fanfarekorps. 9.30 uur: Aanvang kinderspelen; voor kleuters van 4-6 jaar op het school plein van de kleuterschool. Voor de overige kinderen van lagere scholen worden er kinderspelen gehouden op het Advendo voetbalterrein. Deze spelen worden in leeftijdsklassen ge houden en alle kinderen mogen hier aan meedoen. Opgave hiervoor is mo gelijk bij de kleuterschool, Juliana- school en de Valleischool. De kinde ren die niet naar bovengenoemde scholen gaan kunnen zich tot 25 april opgeven bij: de Gebroeders Hevel, 'Hoofdweg 110 tel. 264; S. Verschuur, Poelweg 1, tel. 222; E. Veenendaal, Meikade 59a, tel. 781 en bij J. H. Hommes, Veenendaalseweg 116 te De Klomp, tel. 425. Bij de opgave dienen de kinderen ook hun geboortedatum op te geven voor het indelen van de leeftijdsklassen. Voor alle leeftijdsgroepen zijn veel prijzen beschikbaar gesteld. 14.00 uur: Gekostumeerde voetbalwed strijd tussen de elftallen van brand weer en de Import van Ederveen. 15.00 uur: Mastklimmen en zakslaan, Reparatie aan huis Opgave s.v.p. voor 12.00 uur hiervoor kunnen alle niet schoolgaan de kinderen en volwassenen zich op geven op het voetbalterrein op de dag van het bevrijdingsfeest. 16.00 uur: Spuitvoetbal op het terrein van de Markthal en de Schras door de brandweer. 16.30 uur: Ringrijden voor dames en niet schoolgaande meisjes op de Schras. Opgave alleen op 5 mei op het terrein, verder is er een gratis verloting voor iedere bezoeker van het gekostumeerd voetbal die een gratis lot zal worden aangeboden. Hoofdprijs is een transistorradio. 17.30 uur: Prijsuitreiking van de diver se spelen. V. Beek. VEENENDAAL Als tweede school in Veenendaal gaat „de Engelenburg- school" binnenkort van start met een speelleerklas. De primeur hiervan had de CNS II die vorig jaar na de grote vakantie deze vorm van onderwijs in troduceerde. Donderdagavond werden de ouders van de leerlingen van „de Engelenburg- school", de heer D. J. Minderhoud, een speelleerklas op de hoogte gesteld tij dens een bijeenkomst in de aula van de chr. Technische Talmaschool. Na een inleiding door het lid van de. oudercommissie, de heer W. Hofstede, gaf het hoofd van „de Engelenburg- school" de heer D. J. Minderhoud een korte uiteenzetting over de nieuwe ont wikkelingen in het basisonderwijs zoals het plan Groshéide, het spelend leren en een nieuwe rekenmethode die aan sluit op het wiskunde-onderwijs bij het vervolgonderwijs. Mej. M. A. O. Bakker, onderwijzeres aan de Engelenburgschool belichtte daarna de doelstellingen van het spe lend leren waardoor de aansluiting kleuter- en basisonderwijs soepeler tot stand komt en relatief minder kinderen doubleren. Haar collega, mej. G. van Harn, liet de aanwezigen vervolgens het speelmateriaal zien waarmee de ouders aan het werk werden gezet. Na de pauze kwamen de ouders met vragen die werden beantwoord door een forum samengesteld uit de leer krachten en mej. Alberti, hoofdleidster van kleuterschool „De Karekiet". VEENENDAAL Zeker in het op handen /.ijnde zwemseizoen zal de exploitatie van het Bergbad op dezelfde voet worden voortgezet als in voor gaande jaren. Het stichtingsbestuur heeft wel overlegd wat het te doen staat als het open Valleibad dit jaar voor de zweinliefhebbers gereed komt, maar het heeft nog geen definitieve toekomstplannen. „De gedachten die er bij het bestuur over de toekomst van het Bergbad le ven kunnen we nu wel met grote kop pen in de krant gaan brengen, maar die kunnen nog best veranderen en dan moeten we alles weer herroepen", al dus het lid van het stichtingsbestuur, de heer W. B. Versteeg. Nu er geen schijn van kans meer is dat het open Valleibad bij het begin van het zwemseizoen in gebruik geno men kan worden is het Bergbad begon nen met de voorverkoop van de abon nementen. „Mocht het nieuwe bad in de loop van het zwemseizoen geopend worden dan zijn onze abonnementen ook geldig voor het Valleibad", aldus de heer Versteeg die verder mededeelde dat de traditie om het Bergbad op de eerste zaterdag van mei te openen zal worden gehandhaafd. Intussen wordt er hard gewerkt om de zwemliefheb- bers op 2 mei in het Bergbad te kunnen ontvangen. VEENENDAAL Het pincher- tje van de weduwe Veldhuizen aan de Cuneraweg heeft wellicht het leven gered van de heer C. N. van Ruyck (51) ex-wethouder van de gemeente Veenendaal. De heer Van Ruyck was vrijdagmiddag met zijn auto naar Brattenburg gereden om te gaan wandelen. In het bos, op enige afstand van de boswachterswoning kreeg de heer Van Ruyck. die zijn wethouders functie anderhalf jaar geleden om gezondheidsredenen neerlegde, een hartaanval. De nieuwsgierigheid van me vrouw Veldhuizen werd gewekt toen haar hond tegen zijn gewoon te in bleef blaffen. Toen zij het dier volgde trof zij de heer Van Ruyck op enige tientallen meters van haar woning op de grond liggend in het bos aan. Mevrouw Veldhui zen alarmeerde de ambulance die de heer Van Ruyck naar het Julia- na-ziekenhuis bracht. Nu de weg geopend is voor een communicatie-hoekje in de zater dagkrant, wil ik u graag van de ge legenheid gebruik maken om iets te schrijven over de besluiten, geno men op de gemeenteraadsvergade ring van 7 april j.l. Door de raad werd op deze avond een voorstel tot vaststelling van het bestemmingsplan Dragonder-Zuid aangenomen Tegen dit bestemmings plan. dat immers „een maand ter in zage" had gelegen, waren „geen be zwaren" ingediend. Had iemand dan ook anders verwacht?! Het is toch wel te betreuren, dat de z.g. „in spraak" van de burgers van Veenen daal met betrekking tot dit plan achteraf moest geschieden, toen het plan al in feite in kannen én krui ken was. Wanneer er weer een dergelijk plan op tafel komt, meen ik dat niet akkoord moet worden gegaan met een dergelijke inspraak-procedure. Zulke gewichtige plannen moeten op een vroegtijdig tijdstip aan de inwo ners bekend worden gemaakt, zodat er werkelijk nog bezwaren aangebo den kunnen worden en veranderin gen in de voorlopige plannen kunnen worden aangebracht. Deze plannen zullen dan b.v. in een huis aan huis te verspreiden gemeenteblad open baar gemaakt moeten worden, zodat groepen deskundigen zich over deze plannen kunnen buigen en belang rijke adviezen kunnen indienen. Zo zou er een geheel ander beeld, of zelfs een geheel nieuw, wellicht be ter plan kunnen komen. Eveneens aangenomen werd een voorstel tot het vaststellen van straatnamen in -Dragonder Zuid. Op merkelijk is het. dat bij deze naam geving het onpraktische systeem van bijv. de Engelenburg wordt voortge zet. De vakken (wijken) Noorder- kroon, Pollux, Castor en Zuiderkruis zijn van een dermate grote omvang (gezien de vele straten en flatblok- ken binnen zo'n vak), dat het voor een vreemdeling een onmogelijke zaak wordt een bepaald huisnummer in een vak of wijk te vinden. En andere indeling die overzichtelijker is, bijv. in kleinere woongebieden of een naamgeving per flatblok, zou zeker aan te bevelen zijn. Nu het voorstel door de raad is aangeno men, zal een dwingende eis moeten zijn: 1. verlichte straatnaambordjes (in Bussum is dit een succes). 2. verplicht plattegronden op stra tegische plaatsèn (zoals in Delft). In het verleden heeft immers ook de wijkgemeenschap de Engelenburg meermalen gewezen op de foutieve straatnaamaanduiding in deze wijk. Het initiatiefvoorstel van de SGP ter bevordering van het eigen wo- ningbezit werd door de raad met in stemming begroet. Waarom moest echter dit particuliere voorstel van de SGP als nota aan.de raad worden aangeboden? Mij ontgaat hiervan de zin, of moet deze nota soms gezien worden in het licht van de komende gemeenteraadsverkiezingen? Tenslotte nog dit: In de raadsver gadering van 5 maart is door de raad een krediet goedgekeurd, be stemd voor de voorlichting over het structuurplan. Ik vind dit wegge- gooid geld. Hoewel dit krediet van 20.000,is verstrekt onder het mom van inspraak, zal het de Vee- nendalers hopelijk duidelijk zijn, dat het in dit geval slechts gaat om het aanhoren van een plan, waaraan niets meer te veranderen valt. Zijn er geen betere wegen om aan deze 20.000,een bestemming te ge ven? Zou men met dit geld niet be ter een begin kunnen maken met de uitgave van een gemeentelijk voor lichtingsorgaan?

De Vallei | 1970 | | pagina 3