roge" brandweeroefening Ds. A. M. de Hoogh bij intrede „CHRISTEN MAG MET GANG VAN ZAKEN NIET TEVREDEN ZIJN" Uitvoering van Holevoetschool was een succes V.V.Z. verdeelde 't geld in Veenendaal Binding Rechts komt niet terug in nieuwe raaa Paraatheid beproefd KNMTP vergadert Markt op woensdag Belt m dan VALLEI 7 10550 v",o t 11079 Gemeente sloopt vuilstortbak Voor en tegen hearing Damclub DCE dinsdag bijeen Commissie voor ruilverkaveling nu benoemd Winnaars van tekenwedstrijd Speelleer- methode draait al lang EHBO van Opheusden vergaderde Ouderavond kleuterschool machine bankwerkers constructie bankwerkers pijpen- monteurs koelmonteurs elektro- monteurs instrumenten monteurs kwaliteits draaiers/ k otteraars machine bankwerkers elektro- monteurs instrumenten monteurs HOOGOVENS IJMUIDEN BURGERLIJKE STAND GODS PROTEST STRIJDBAAR TOESPRAKEN MAANüAG 20 APRIL 1970 VMMmw "«W! mm'1 VEENENDAAL Brandweer korpsen uit Wageningen, Rhenen, Ede, Ederveen en Renküm kwa men zaterdagmorgen het Veenen- daalse korps assisteren voor een grote brand in de S.K.F. aan de Wageningselaan. Het was een ge fingeerde brand, bedoeld als test om in geval van werkelijke nood paraat te zijn en om na te gaan hoe lang het duurt voordat de korp sen uit de omliggende gemeenten kunnen bijspringen. Soortgelijke oefeningen zijn en worden meer gehouden met name in die plaat sen waar grote bedrijven zijn ge vestigd. Door steeds een ander be drijfsterrein als oefenplaats te ge bruiken worden de brandweerlie den bovendien vertrouwd met de situatie ter plaatse, wat bij een werkelijke brand van groot nut kan zijn. De oefening van zaterdagmor gen stond ond.er leiding van de commandant van de Veenendaalse brandweer de heer N. Th. van der Veen, die de oefening na afloop als geslaagd karakteriseerde. voor V, VZoAord. v. 14.10-17.10 Voor fthooow 3328 Mwo VooMMtdoobowof 159 AMERONGEN De vacature in de gereformeerde kerk van Amerongen, die ontstaan was door het emeritaat van ds. L. Zwaan, is weer vervuld. Als nieuwe predikant verbond zich gisteren aan deze gemeente ds. A. M. de Hoogh, die tevens op zal gaan treden als geestelijk verzorger voor het jongenskamp in Overberg. Ds. De Hoogh, die in de ochtenddienst bevestigd was door zijn voor ganger. ds. Zwaan, bouwde zijn intredepreek op rond het thema van „de on vrede die de christen moet hebben met de gang van zaken in de wereld". Als uitgangspunt nam hij een tekst uit de eerste brief van Petrus „Geloofd zij de God en Vader van onze Here Jezus Christus, die ons naar zijn grote barmhar tigheid door de opstanding van Jezus Christus uk de doden heeft doen weder geboren worden tot een levende hoop" (1 Petr. 1 3). SCHERPENZEEL De uitvoering van de openbare Holevoetschool in Fi- lalethes is bijzonder geslaagd. De be langstelling van de ouders en verdere familie van de kinderen r.o groot dat de zaal tot aan de laatste plaats was bezet toen hel hoofd van de school, R. Groenveld, deze bijeenkomst opende. Het was een feestavond en er was misschien in vele harten wel dubbel feest omdat zojuist de Apollo-13 weer op de aarde was teruggekeerd. Het was een leuk programma dat door de kinde ren onder leiding van het personeel werd gebracht. Hoe verder het programma kwam hoe groter de kinderen werden en hoe meer men kon verwachten. Begonnen werd met de kinderen van de eerste klas onder leiding van mej. Beukei, die een drietal leuke kinderstukjes brach ten. De leerlingen van de tweede klas onder leiding van mej. Lohmann brach ten een drietal dansjes en aan het ap plaus dat de kinderen steeds kregen kon men wel merken dat hun zang, dans en spel werd gewardeerd. Een uitschieter was het optreden van Marco en Mira Willems die eerst een RHENEN De vorige week opge richte afdeling Rhenen van de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkun de houdt vrijdag 24 april in het gebouw van de Nederlandse Protestantenbond aan de Beukenlaan de eerste werkver gadering met de leden. Er hebben zich inmiddels een kleine vijfenzeventig lief hebbers aangemeld. Tijdens de komende vergadering zal gesproken worden over de organisatie van de tuinkeuringen en het instellen van een keuringscommissie. Na de pau ze bespreekt de heer G. Wildekamp, se cretaris van de afdeling en in het dage lijks leven tuinchef van Ouwehands Dierenpark het opkweken van eenjarige zomerbloemen. RENSWOUDE Geboren: 8 apr. Al- bertus, zoon van J. van Voorthuizen en J. Methorst Molenstraat 15; 10 apr. Gijsbert, zoon van C. Vink en M. H. Veenendaal, Dorpsstraat 118; 17 apr. Erik Rudolf, zoon van H. van Voorthui zen en J. van de Haar Oude Holleweg 42. Getrouwd: 17 apr. Maas van de Heet- kamp te Ederveen en Berta Maria Groeneveld. RHENEN Burgemeester en wet houders der gemeente Rhenen brengen ter openbare kennis, dat in verband met de onhygiënische toestanden de vuilstortbak nabij de Lijsterbergflat zal worden gesloopt. Degenen, die regelmatig van deze mogelijkheid gebruik maken, wordt aangeraden hun grof vuil normaal mee te geven tijdens de maandelijkse actie „Opgeruimd staat netjes". Rhenen. 17 april 1970. Burgemeester en wethouders voor noemd De secretaris, W. C. Pieter, de burge meester, L. Bosch v. Rosenthal. VEENENDAAL De Veenendaalse Vereniging voor Ziekenhuisverpleging is niet meer. Deze door Veenendalers in 1945 zo zorgvuldig opgebouwde vereniging voor „de gewone man" is opgegaan in de ziekenhuisvereniging „Draagt Elkanders Las ten", kortweg DEL genoemd. In 1968 werd beslist dat de VVZ geen bestaansrecht meer had en in de toen plaats grijpende sanering werd zjj opgenomen in het DEL. Het bestuur van de VVZ heeft enige weken geleden een flink deel van het nog aanwezige saldo overgedragen aan een aantal verenigingen in Veenendaal, die zich bewegen op het terrein van de bestrijding van diverse ziekten. In 1945 was er na de Tweede Wereld oorlog een grote behoefte aan een zoge naamde „volksverzekering" voor zie kenhuisverpleging. Vanuit Veenendaal moest men worden opgenomen in Utrecht, Arnhem, Wageningen etc. en ook het bezoek aan de zieken kostte destijds veel geld en arbeidsuren of vrije middagen. De in Veenendaal nog wel bekende dokter Engel werd de geestelijke vader (tot het laatste moment voorzitter) en de heer D. van Barneveld (eveneens tot op het' laatste uur bestuurslid) en nog diverse anderen zetten hun schouders vanaf 1945 onder het niet eenvoudige karwei. Het lukte allemaal bijzonder goed. want vanaf de oprichting sloeg het geheel bijzonder goed aan bij de hele bevolking van Veenendaal en om- VEENENDAAL Hel KVP-raadslid, de heer M. G. H. Hendriks, heeft zich in een interview met een van onze re dacteuren over de stemming over het al of niet houden van een hearing voor de jeugd over de bestemming van de Wil- librordusschool vergist wat betreft voor- en tegenstemmers. Voorstemmers waren behalve de heren C. G. van Hal, M. G. II. Hendriks en H. van Manen, ook de heer A. de Kievid. Niet voor een hearing waren. mevr. Buddingh-de Vries Lentsch en de heren H. van Wa- gensveld en G. v. d. Berg. geving. Bij de overgang-in het DEL in 1968 telde de WZ niet minder dan on geveer 12000 leden. De VVZ stelde eveneens de directie in staat om het Julianaziekcnhuis te ma ken tot wat het nu is. Steeds weer was de VVZ present om allerlei zaken in en rond het ziekenhuis aan te schaffen, te verbeteren of te verfraaien. Men nam tot taak de trottoirs aan te leggen, voor voldoende stoelen en banken te zorgen. In stilte werd nog het meest gewerkt. In Veenendaal zullen nog velen met weemoed terugdenken aan de „geheime hulp", die het van de WZ kreeg. Moest men door ziekte in het gezin een hulp in de huishouding aanstellen, dan kon een lid van de WZ rekenen op een dagvergoeding. Was er in Veenendaal of omgeving een dringende behoefte aan hulp voor een invalide, dan werkte de WZ dusdanig dat er in veel geval len een afdoende oplossing werd ge vonden. Vanaf het moment dat overal in het land de grote ziekenhuisverzekerings maatschappijen belangrijker werden, werd langzaam maar zeker de WZ naar een lager niveau gedirigeerd. In 1968 was het dan zo ver, dat het hele „fonds" werd overgedragen aan het DEL. De VVZ was niettemin toen in staat het flinke bedrag van tachtig mil le op tafel te leggen. Maar het bestuur van de VVZ dacht verder. Het fonds was nog niet geheel ADVERTENTIE EDERVEEN Dinsdagavond komt de damclub DCE in het Groene-Kruisge- bouw voor de laatste maal bijeen in dit seizoen. Deze avond zal niet bestemd zijn om te dammen maar om diverse punten te bespreken, terwijl de einduit slag van de onderlinge competitie ook bekend gemaakt zal worden. DCE heeft een bijzonder goed seizoen achter de rug door het behalen van het kampioenschap in de derde klasse en hiermede de promotie naar de tweede klasse. In de afgelopen week werden er geen onderlinge competitiewedstrijden ge speeld omdat de spelers die nog wed strijden te spelen hadden niet op kwa men dagen. uitgeput en enkele weken geleden was het zo ver, dat men aan een zestal ver enigingen in Veenendaal een flink be drag kon worden overhandigd. Hiervoor kwamen de volgende verenigingen in aanmerking: Het Kon. Wilhelmina Fonds voor de kankerbestrijding, het Asthmafonds, Philadelfia, het Rheu- mafonds, fonds voor Chronisch zieken en de Hartstichting. In een eenvoudig belegde bijeenkomst werd er aan deze besturen het bedrag overhandigd, wat bijzonder op prijs werd gesteld. Elke vereniging werd eenzelfde be drag geschonken gelijk de werkwijze in het bijna 30-jarig bestaan van de VVZ onder het motto: „met liefde opgericht, met liefde gewerkt en met liefde afge dragen". paar stukjes samen op het accordeon speelden en daarna op accordeon en trompet. Met een ritmische oefening van vijf meisjes die deze zelf hadden ingestu deerd werd het eerste gedeelte besloten. Na de pauze kreeg men de leerlingen van de 3de en 4de klas onder leiding van de heer K. Schepel, die een zeer leuk kabouterspel „Het goud lokje" op voerden. Met de kindermusical „Mees ter Pennelik" van Benny Vreeden door de leerlingen van de klassen 5 en 6 had men een bijzonder goed slot. UTRECHT Gedeputeerde Staten hebben de leden van de zgn „plaatselij ke commissie" voor ruilverkaveling Heiligenbergerbeek benoemd. De com missieleden zijn jhr. mr. O. R. van den Bosch (burgemeester van Amerongen, voorzitter), H. Haanschoten (Wouden berg, vice voorzitter), Jac van Wollse- winkel (Maarsbergen), G. v. Bennekom (Scherpenzeel)" en N. W. Brouwer (Ha mers veld). De taak van de commissie is de uit voering van de ruilverkavelingsplan nen, zoals die in november van het vo rige jaar zijn aanvaard door de meer derheid van de grondeigenaren in het gebied dat zich uitstrekt over de ge meenten Amerongen, Amersfoort, Leersum, Leusden, Maarn, Renswoude en Woudenberg. Op 11 mei worden de leden in het provinciehuis geïnstalleerd. RHENEN De winnaars van de kleur- en tekenwedstrijd die de Raif- feisenbank Wageningen-Rhenen orga niseerde ter gelegenheid van de opening van 't verbouwde kantoor aan het Fred, v. d. Paltshof zijn bekend. Het zijn o.a. Paulien v. d. Berg, Bart v. d. Meijden en Edith Vriese die een eerste prijs krijgen. In totaal waren er 160 inzen dingen. Er zijn 80 prijzen te verdelen. Dat gebeurt aanstaande woensdag om 3 uur in gebouw Irene, waar de kinderen ook een traktatie tegemoet mogen zien. VEENENDAAL Bindings Rechts, de politieke groepering die met twee ze tels in de Veenendaalse gemeenteraad is vertegenwoordigd, zal geen deel meer gaan uitmaken van de nieuwe raad. Er wordt geen kandidatenlijst ingediend voor de op 3 juni te houden gemeenteraadsverkiezingen. De heer A. de Kievid, fractieleider van Binding Rechts, lichtte deze beslis sing als volgt toe. „Zelf zet ik er een punt achter om gezondheidsredenen. Het vacuüm dat hierdoor ontstaat is moeilijk op te vullen omdat er te wei nig kandidaten zijn waaruit een keus kan worden gemaakt. Bovendien hebben de kiezers die hun vertrouwen in onze partij uitspreken er recht op goed vertegenwoordigd te wor den. Nu dat door een te gering aantal VEENENDAAL In het verslag van de contactavond tussen ouders en leer krachten van „de Engelenburgschool", dat zaterdag in ons blad verscheen, werd de indruk gewekt dat deze school nog een begin moet maken met de zo genaamde speelleermethode. In feite is men op deze school hiermee al geruime tijd bezig. De contactavond was dan ook bedoeld om met name de ouders eens te laten zien hoe men hierbij te werk gaat. kandidaten niet mogelijk blijkt nemen we niet meer aan de gemeenteraadsver kiezingen deel". Tweede man in de Veenendaalse ge meenteraad voor Binding Rechts was de heer H. Beijer. A. DE KIEVID te weinig „Het is kenmerkend voor het levens besef van deze tijd dat het woord „ho peloos" ons in de mond bestorven ligt", zo begon ds. De Hoogh zijn preek in de tot aan de laatste plaats bezette gere formeerde kerk. Onder de aanwezigen waren afgevaardigden van het Kamp in Overberg, van de plaatselijke ker ken: hervormd, rooms-katholiek en van de Protestanten - Bond, van de classis- Zeist in de gereformeerde kerken en van de kerken van Rhenen en Leersum en ook enkele afgevaardigden van het gemeentebestuur, onder wie burge meester jhr. Van den Bosch. „Geen wonder ook", vervolgde de nieuwe predikant, teruggrijpend op het „hopeloos" uit zijn eerste zin, „want als we werkelijk als gemeente van Jezus Christus in deze wereld leven, dan moeten we ook getroffen worden door alles wat er gebeurt. Hoe kunnen we dan toch als Petrus God loven en dan ken? Hoe kunnen God en de wereld sa mengaan? Is het niet absurd, om vele miljoenen bijeen te brengen om enkele riskante reizen te maken, terwijl tallo zen bijna omkomen van de honger? In de vorige eeuw kon Groen van Pr in sto re r in de gang van de geschiedenis nog Gods hand zien, maar dat is nu niet meer mogelijk. Ik denk aan het boek van de maand: „Reacties op Anne Frank". Als we het dagboek van Anne Frank lezen, dan vragen we ons af, „waar was die God?" Toch vinden we in het dagboek de hoop terug". „Als al die vragen in ons opkomen, dan moet de gemeente met Petrus dit vooropstellen: God veroordeelt deze wereld nog veel radicaler dan w(j. Pe trus wijst op het leven en sterven van Jezus Christus: Dat is Gods protest. Door Christus' komst is de hoop op een nieuwe wereld gewekt. Voor de kleine, vaak verachte en soms al ver volgde gemeenten, waaraan Petrus deze brief richt was het moeilijk om God in de wereld te zien. Ook nu is het moei lijk, daarom is het goed dat we er van tijd tot tijd toe aangespoord worden. God lean ook nog wat anders met ons doen: Hij kan ons laten leven in de mi sère van de zonde. Er is echter hoop ge wekt door Gods Barmhartigheid in het sterven van Christus. Geloof zonder die levende hoop dreigt een vaste overtuiging, een aantal principes te worden. Vandaag is gelo ven meer dan ooit een sprankje hoop. Mensen, die geloven, moet je ergens aan kunnen herkennen. Die mensen breken met het oude leven en gaan een nieuw leven beginnen. Iedereen ver langt naar een nieuwe, betere wereld, de christenen weten, dat die komt. Daarom zijn ze ook niet tevreden met de wereld zoals ze reilt en zeilt. Daarom OPHEUSDEN De afdeling Op heusden van de EHBO hield in de zaal van café Van Broekhuijze haar alge mene jaarvergadering. Onder de bekwa me leiding van voorzitter dr. G. J. Jon ker kon de agenda vlot afgewerkt wor den. De secretaris de heer G. J. H.v. Rijswijk de Leeuw kon gunstige gelui den laten horen in zijn algemeen jaar overzicht. Ook penningmeesteres mevr. D. Ca- pel-Roest vond dat de kaspositie geen enkele reden tot klagen gaf. Voor de rondvraag waren nogal wat vragen die door het bestuur beantwoord werden. De avond werd voortgezet met een quiz, enkele films over goudwin ning in Zuid-Afrika en over het leven in Voor-Indië. Bij het sluiten van deze goed bezochte avond, werd aan de beide docenten de heren G. J. Jonker en J. Budding een geschenk overhandigd voor de wijze waarop zij hun werk zaamheden hadden verricht. KESTEREN Donderdag 23 april wordt een ouderavond gehouden van de Openbare Kleuterschool „Prinses Ma rijke" te Kesteren. Voor deze avond is uitgenodigd de heer H. Spanjersberg die zal spreken over het onderwerp: Onderwijsvernieuwing en het openbaar onderwijs. Op deze avond worden ook verkiezin gen gehouden voor de Oudercommissie. Aftredend zijn: mevr. Spies, mevrouw Pieters en mevrouw Versteeg. Allen zijn niet herkiesbaar. Aan het eind van de avond worden dia's vertoont van de kleuters. RHENEN Burgemeester en wet houders van Rhenen brengen ter open bare kennis, dat in verband met Konin ginnedag en Hemelvaartsdag en don derdagse warenmarkten niet worden gehouden op 30 april en 7 mei des voor- middags, maar op woensdag 29 april en woensdag 6 mei a.s. des namiddags. Rhenen, 16 april 1970. B. en W. voornoemd, De secretaris, W. C. Pieters. De burgemeenster, L. Bosch v. Ro senthal gaan ae niet ai ziftten wachten, maar w weten, dat we de kans krijgen om zetf aan die betere wereld te werken. Chris tenen mogen het niet langer nemen. Ze moeten kritisch worden over alles wat we hier meemaken. Waarom zijn chris tenen altijd voorstanders van de statue quo? Gemeente, dat moet een vergis sing zijn. Wij zijn tegen wil en dank in de kraag gegrepen en medeplichtig ge worden met God in zijn strijd om de wereld te veranderen". Ds. Hoogh besloot zijn preek met: „En zo is dit de oproep die de bijbel u en mij geeft: De Heer roept ons allen op een strijdbaar lid te zijn van Zijn rtfk. Een soort verzetsstrijder te zjjn te gen iedereen, die het op een akkoordje tracht te gooien. Allereerst misschien tegen ons zeM. Het is geen gemakkelijke opgave, maar Petrus eindigt zijn brief met: „Maar do God van alle genade, die u in Christus geroepen heeft tot zijn eeuwige heer lijkheid, Hij zal u, na een korte tijd van lijden, volmaken, bevestigen, sterken en grondvesten. Hem zij de kracht in alle eeuwigheid". Met die steun, in zijn kracht levend uit de hoop, mogen we hier samen werken als dit deel van zijn gemeente. We kunnen het Petrus na zeggen: „Geloofd zij God de Vader van onze Here Jezus Christus". Hij gaat vöbraan" Na de dienst werden door enkele af gevaardigden woorden van welkom ge sproken. De heer Meindersma uit Leer sum sprak namens de gereformeerde kerk uit die plaats en namens de clas sis, ds. G. H. Kaastra namens de her vormde kerk in Amerongen een toe spraak, die enige hilariteit verwekte, toen ds. Kaastra vertelde dat hij al eni ge overeenkomst, tussen ds. De Hoogh en hemzelf ontdekt had: ze rijden bei den hetzelfde merk auto. Alleen is die van ds. De Hoogh rood (onveilig) en die van ds. Kaastra groen. Later ernstig wordend: „Uw kleur is die van het ge loof, de mijne van de hoop, waarover u het gehad heeft". Tenslotte sprak de heer Brouwer tijdelijk praeses van de kerkeraad namens de Ame- rongse gemeente. Na het dankwoord van ds. De Hoogh zong de gemeente haar nieuwe herdef en leraar het „Beveel gerust uw wegen" toe. ADVERTENTIE Hoogovens II muiden heeft voor werktuigkundige en elektrotechnische vaklieden in de leeftijd van circa 25 - 45 jaar met een goede opleiding en ruime ervaring de volgende plaatsingsmogelijkheden meet/regeltechniek) in dagdienst, minimum jaarsalaris 11.610,- in 2-ploegendienst, minimum jaarsalaris 13.170,- (incl. ploegendiensttoeslag) meet/regeltechniek in 4-ploegendienst. minimum jaarsalaris 13.760,- (incl. ploegpndiensttoeslag) Voor gehuwden van 24 jaar af komen woningen beschikbaar. Schriftelijke sollicitaties onder nummer NG 180 te richten aan: Hoogovens Umuiden Personeelsvoorziening Hoofdkantoor 2.

De Vallei | 1970 | | pagina 3