„Russenopstand'' op Texel werd in bloed gesmoord Groot én vast publiek bij voetbalwedstrijden op tv RONOtitie ir Please, Siry VANDAAG EEN KWAR T EEUW Heer Bommel en de Blijd- schapper Het uur Bittere strijd Overnachtingen van gasten uit buitenland met 5,4 pet. toegenomen I> Blijkens „Video'-onderzoek: Beslissing programmaos MARTEN TOONDER STRIP Geen verdwazing Stammen MAANDAG 20 APRIL 1970 fVan een onzer redacteuren) \Tijf en twintig jaar geledenop 20 april 1945, strekten op het ei land Texel, na veertien dagen van verbeten vechten, Georgiërs en Duit sers de wapens, De „Russenopstand" die in de nacht van 5 op 6 april op het Noordhollandse Waddeneiland in alle hevigheid losbarstte, werd in bloed ge smoord. De heröike strijd van het 822ste Bataljon Georgiërs was van dat moment af historie. !n het voorjaar van 1941 werden de ongeveer achthonderd Georgiërs, uit de Kaukasus (Rusland) afkomstige militai ren, door de Duitsers krijgsgevangen gemaakt en als „bezettingsleger" naar Texel overgebracht. Men veronderstel de, dat het bataljon onder leiding van Sovjet-1 kapitein Loladse Schwalwa die „vrijheid" op waarde zou schatten door de Duitsers hand- en spandiensten te verlenen. In vergelijking met de oorlogssituatie elders in Nederland, hadden de „eilan ders" tot het ogenblik, waarop de Geor giërs hun revolte tegen de bezetters startten, betrekkelijk weinig last gehad van de oorlog, ofschoon nu en dan door de bombardementen op Den Helder, verdwaalde bommen, zeemijnen en neerstortende V-l's op Texel slachtof fers hadden gemaakt. Naarmate evenwel de Êussen langer op het eiland verbleven, werd de drang om van de bezetters te worden verlost ook bij deze mensen steeds groter. In het geheim legden ze contacten met de illegaliteit en werd overleg gepleegd om de greep naar de macht op het eiland te verwezenlijken. Behalve enkele verzetsstrijders was niemand van de plannen op de hoogte. Opstandelingenleider Schwalwa had als eis gesteld, dat uit Georgiërs gefor meerde vuurpelotons, na de coup, de op het eiland aanwezige NSB'ers zouden executeren. Hoewel de illegaliteit dit met klem van de hand wees, kwam men niette min op dat punt toch tot overeenstem ming. Men besloot dat de verzetsbewe ging de landverraders zou arresteren. Er werd alvast een rode vlag vervaar digd, terwijl ook de tekst van een pro clamatie werd geformuleerd. Het dun doek zou, na de overwinning, op Texel wapperen en de proclamatie zou overal worden aangeplakt. J-Jet uur „U" brak aan. De nacht van 5 op K april zou de geschiedenis ingaan als die „van de lange messen". De Georgiërs die destijds door de Duit sers zelf van wapens waren voorzien gingen tot de aanval over. Nagenoeg de complete vijandelijke Duitse bezetting werd omgebracht, fn hun gretigheid echter om de Duitsers in de pan te hakken, maakten de Russen, naar later zou blijken, een fatale fout. In de veronderstelling, dat alle op Texel aanwezige Duitsers waren ge sneuveld, juichte men te vroeg. Doordat sommigen kans hadden gezien aan het bloedbad te ontkomen en tevens de te lefooncentrale in de Oortskommandan- tur in Den Burg niet grondig was ver nield, slaagden overlevendtn erin vaste wal te alarmeren. Van Den Helder uit voerden de Duit sers over het Marsdiep versterkingen aan. Geschut, lichte tanks en vlammen werpers werden overgevaren. Dode en gewonde Duitse soldaten werden verza meld en afgevoerd in ambulances, die berstensvol munitie weer naar het strijdtoneel terugkeerden. ï~)e gevechten die volgenden, waren bitter. Krijgsgevangenen werden niet gemaakt. Beide partijen stonden voor de enige keus: doden of te worden gedood. Twee Duitsers, die de kant van DEN HAAG Volgens het Centraal Bureau voor de statistiek, is het aantal geregistreerde overnachtingen van bui tenlandse gasten in hotels in het jaar 1969, vergeleken met 1968, met 5,4 pro cent gestegen. In absolute cijfers komt deze toeneming neer op 257.000. name lijk van 4.742.000 overnachtingen in 1968 tot 4.999.000 in 1969. Het aantal aangekomen gasten steeg met 0.7 pro cent, d.i. van 1.929.000 in 1968 tot 2.055.000 in 1969. De procentueel sterkere toeneming van het aantal overnachtingen, in ver gelijking met het aantal aangekomen gasten, wijst in de richting van een ge middeld langduriger worden van het verblijf. Uit de cijfers blijkt, dat de gemelde stijging vooral het gevolg is van een toeneming van het aantal over nachtingen van gasten uit Spanje en Portugal met 24.000 (en 24,4 procent). Een stijging van het aantal overnach tingen van Spanjaarden en Portugezen gasten uit de VS met 165.000 (en 22,8 procent) en een vermeerdering van het aantal overnachtingen van gasten uit de restcategorie „Overige Europese landen" van 36.000 (en 21,4 procent. De sterke toeneming van het aantal overnachtingen van Spanjaar en Portu gezen is geconcentreerd in de havenste den Amsterdam en Rotterdam. Reeds eerder is de conclusie getrokken, dat het hierbij waarschijnlijk gaat om zeelieden, die op aanmonstering wachten. Vergeleken met 1968. is het aantal overnachtingen van geallieerde militai ren in 1969. met 24.000 sterk teruggelo pen (- 20,1 procent). Het aantal overnachtingen van gasten uit België en Luxemburg, van gasten uit Frankrijk en van gasten uit Denemar ken is in geringe mate gedeeld (met resp. 4,1 procent, 3,0 procent en 2,0 procent). de Georgiërs hadden gekozen, werden gegrepen en zonder vorm van proces aan een lantaarnpaal opgehangen. Ver woesting, dood en verderf raasden over Texel. Om elke meter grond werd fel gevochten. In de nacht van 8 op 9 april slaagde de reddingsboot van De Cocksdorp onder commando van schipper Bakker erin naar Engeland te ontsnappen. Aan boord van het scheepje bevonden zich Texelaars die. met het zweet in hun handen, de manoeuvres van de boot volgden, toen deze via hte Eierlandse Gat door een diepe geul, vlak onder de kust op schootsafstand van de Duitse batterijen ontkwam. Na een etmaal varen liep de red dingsboot de haven van Mundesley (En geland) binnen. Het doel van deze ge vaarlijke trip was om hulp te halen. De bemanning van de boot werd door ko ningin Wilhelmina in audiëntie ontvan gen en in de gelegenheid gesteld uitleg te geven omtrent de steeds neteliger wordende situatie op het eiland. Aange drongen werd op het bombarderen van de artilleriestellingen, die van Den Hel der uit Texel bestookten. De marinestad die overigens geduren de de oorlog talrijke malen door bom bardementen geteisterd werd, bleef echter nu gespaard. Van geallieerde zij de was men genoodzaakt de Georgiër zowel aks de eilandbewoners aan hun lot over te laten. Vast staat echter wel. dat een Engels verkenningsvliegtuig bo ven Texel is geweest om polshoogte te nemen. Het massagraf in de omgeving van ,,De Hogeberg" op Texel, waarin bijna een kwart eeuw de gesneuvelde Georgiërs hun laatste rustplaats hebben. Telkenjare worden deze doden herdacht. De Nederlandse en Rus sische vlag wapperen halfstok naast elkaar. beslissende dag in de ongelijke strijd, de twintigste april, naderde. De Georgiërs werden teruggedrongen tot in het bunkercomplex rondom de Eierlandse vuurtoren. Prikkeldraadver sperringen en mijnenvelden bescherm den het terrrein, dat in het uiterste noorden van Texel ligt en dat alleen over de vuurtorenweg kon worden be naderd. Om de toren legden de Duitsers een ringvormig kordon van vijftien stukken geschut, die hun projectielen op de Georgiërs spuwden. Vlammenwerpers kwamen in actie. Vuur verschroeide de duinen. Rook en smook accentueerden het onheilspellend decor. Tanks rolden naar voren, dekking biedend aan in fanteristen. De vuurtoren werd door zeefd. De voor hun leven vechtende Georgiërs presteerden het desondanks aanval na aanval af te slaan. Maar de granatenregen werd steeds heviger. Overgave van de dappere Russen was onvermijdelijk. Niemand van hen bleef in leven. Allen werden na hun overgave in koelen bloede neergeschoten. 'TVjen een paar weken later de Cana dezen voet aan wal zetten, werd de trieste balans opgemaakt. Van de in totaal achthonderd Georgiërs was bijna driekwart gesneuveld. Honderdzeven tien Texelaars hadden eveneens het le ven gelaten. In een massagraf in de omgeving van „De Hogeberg" op Texel rusten reeds bijna een kwart eeuw de moedige mannen uit Rusland. Aan het hoofd van deze groeve staat de sobere tombe van Sovjet-kapitein Loladse Schwalwa. Op een stuk papier leest jnen de ver bleekte woorden, neergeschreven door Georgiërs die de strijd overleefden: ..Hier rusten de dappere Sovjet-ka pitein Loladse Schwalwa en zijn me destrijders, die op het eiland Texel hebben gevochten voor hun vrijheid De vuurtoren van Eierland was op 20 april 1945 het laatste bol werk, dat de mannen van Sovjet kapitein Loladse Schwalwa in hun strijd tegen de Duitsers moesten prijsgevetNa hun overgave wer den de Kaukasiërs in koelen bloede neergeschoten. tegen de Duitse terreur. Wij zijn en blijven Georgiërs en vergeten onze dappere gesneuvelde kameraden nooit." De laatste twee maanden is het aanbod' van voetbalwedstrijden op de Nederlandse beeldbuis aanzienlijk geweest. Met twee succesvol in twee verschillende Europese voetbal-com petities opererende Nederlandse voetbalclubs is dat ook niet verwon derlijk. De belangstelling voor deze wed strijden, die voor het merendeel in integrale vorm werden uitgezonden, was bijzonder groot. De kijkdichtheid, met name van de integrale reportages, lagen vrij wel constant boven de 75 pet. wat er oKjieer komt, dat telkens een kij kerspubliek van een kleine 7 miljoen personen van 15 jaar en ouder kon worden geregistreerd. Hier volgt een overzicht van de kijkdichtheid bij een aantal wed strijden, zoals dat gisteren in „VI DEO" op de tv kwam. Vorwarts Berlin Feijenoord (directe reportage en herhaling) plm. 77 pet., Zeiss Jena Ajax (sa menvatting) plm. 50 pet., Ajax Zeiss Jena plm. 70 pet., Feijenoord Vorwarts Berlin plm. 78 pet., Le- gia Warschau Feijenoord plm. 76 pet.. Arsenal Ajax plm. 76 pet. Feijenoord I-egia Warschau Ajax Arsenal (gedeelten en sa menvattingen)? Uit deze hoge kijkdichtheden kan men concluderen, dat het. publiek voor al deze wedstrijden niet alleen groot, maar voor een groot deel ook tamelijk vast van samenstelling is geweest. Dit laatste blijkt, trouwens ook uit reacties op een andere vraag uit het telefonische onderzoek voor „VIDEO", waaruit naar voren komt dat een aanzienlijk percentage per sonen alle wedstrijden of bijna alle wedstrijden gezien heeft. Voetbalwedstrijden op de televisie worden ook door gemiddeld grotere gezelschappen per televisietoestel bekeken dan anderssoortige pro gramma's. Over het algemeen is de Neder landse televisie-kijker best tevreden met het grote aanbod voetbalrepor tages op het scherm. Op de vraag of men vond dat er te veel of te weinig voetbal op de televisie werd ver toond antwoordde bijna 2/3 van het publiek, dat het bestaande aanbod hun wel naar de zin was. Het aantal personen, dat van me ning is dat er teveel voetbal op de televisie wordt uitgezonden is daar naast ongeveer 2Vt maal zo kjein, als het aantal dat vindt, dat er nog te weinig voetbal op de televisie te zien is. Op de vraag „Bent u voor Ajax óf voor Feijenoord?" spreekt bijna de helft van het publiek zich óf voor Ajax óf voor Feijenoord uit. De twee kampen zijn bij benadering even groot. Iets meer dan de helft, of 54 pet. onttrekt zich aan het kiezen van een positie in deze controverse, óf omdat ze de beide clubs een even goed hart toedragen (31 pet.), óf omdat ze zich 6878 „Heer Ollie zit weer eens in moei lijkheden", dacht Tom Poes, terwijl hij wat mistroostig op een hekje ging zitten. „Gisteravond deed hij al zo eigenaardig op het oude kerkhof. Ik zal eerst moeten weten wat er aan de hand is voordat ik hem kan helpen. Maar hoe? Ze hebben Joost ook meegenomen en nu is er nie mand die mij iets kan vertellen". Hij huiverde, want de lucht begon te betrekken en een plotselinge windvlaag floot kil door de bomen. Het begon te regenen, en net toen hij wide opstaan om een schuilplaats te zoeken verscheen er een somber geklede gedaante tussen de stammen „Er is veel ellende op de wereld", sprak deze met dorre stem. „Onrecht en verbittering gaan hand in hand en het is moeilijk om daar lening uit te trekken!" ,,De Zwarte Zwadderneel!" riep Tom Poes uit. Doch de ander legde hem met een schichtig gebaar het zwijgen op. „Noem mij niet zo!" zei hij smartelijk. ..Het is een bijnaam uit mijn jeugd, die mij veel verdriet bezorgt. Ach, vroeger meende ik er goed aan te doen om be rouw en verslagenheid te verspreiden. Ik dacht, dat ik zodoende een einde aan de winderigheid kon maken. Maar ik heb ingezien, dat de aarde tot een tranen dal werd, en ik heb mij bekeerd voordat het te laat was!" „Zo", zei Tom Poes wantrouwig. „En wat doe je nu dan?" „Nu breng ik vrede en geluk", sprak de heer Zwadder eenvoudig. „Ik ben een blijdschapper geworden, want ik het het middel gevonden om van dit ondermaan se een vreugdeoord te maken". tot geen van beide clubs aangetrok ken voelen (6 pet.), of omdat ze hierover geen mening hebben. (17 pet.). Men kan ook niet spreken van voetbal verdwazing, zodanig dat het behoren tot een van de kampen bijv. zou leiden tot vermindering van de realiteitszin. (Iets wat men bij de minderheid supporters, die een club naar het, buitenland begeleiden, ter plaatse in het stadion wél zal aan treffen). Aan het panel werd bijv. gevraagd of men hoopte dat Ajax of dat Feij enoord kampioen van Nederland zou worden en welke van beide men dacht dat kampioen zou worden. Op nieuw bleek hieruit dat de groep Ajax-supporters (die hopen, dat Ajax kampioen wordt) bij benade ring even groot is als de groep Feij enoord'-supporters (die hopen, dat Feijenoord kampioen wordt). In con- creto hoopt 27 pet. dat Feijenoord kampioen wordt. Maar als we dan kijken hoeveel personen dénken, dat Feijenoord kampioen wordt, blijkt deze groep slechts 13 pet. van het publiek uit te maken. M.a.w.: heel wat Feijenoord-fans zijn torh wel zo reëel om Ajax, dat in de nationale competitie een aantal punten voor sprong op de Rotterdamse club heeft, de beste kansen te geven. Voor wat de Nederlandse situatie betreft kan men dus stellen, dat er binnen bepaalde grenzen wel enig clubchauvinisme bestaat bij het gro te publiek als het gaat om Ajax of Feijenoord, maar dat het eerder gaat om een „normaal" meebeleven met zijn favoriete club, dan om een ge borneerd en irreëel clubbewustzijn. TELEVISIE NEDERLAND I 18.45 NOS: (K) Fabeltjeskrant. 18.55 NOS: (K) Journaal. 19.04 VARA: De Lichtkrant. 20.00 NOS: (K) Journaal. 20.20 VARA: Achter het nieuws. 20.55 (K) Ironside, TV-film. 21.45 (K) Fiesta Gitana: Spaanse flamenco zang- en dansgroep. 22.15 (K) Het mannetjesdier (3) een- acter van Alun Owen. 22.45 NOS: (K) Journaal. 22.50-23.20 TELE AC: Nascholing huisartsen les 1. NEDERLAND II 18.45 NOS: (K) Fabeltjeskrant. 18.55 NOS: (K) Journaal. 19.04 NOS: Scala: informatief pro gramma. 19.30 NCRV: Scheepsjongens van Bontekoe, vervolgverhaal. 19.39 (K) De waaier van Sevilla, fa miliefeuilleton. 20.00 NOS: (K) Journaal. 20.20 NCRV: Gevraagd: Een rede naar. 21.20 Actualiteitenrubriek. 21.45 Dombey en Zoon, TV-feuille- ton. 22.35 (K) Buitengebeuren in Jeruza lem, godsdienstig programma. De Canadeze massa-communica tie-profeet Marshall McLuhan heeft over het voetbalclub-suppor- ter-zijn enige interessante denkbeel den. Hij voert het terug op het be horen tot een stam, terwijl de wed strijden tussen twee clubs, bijge woond en meebeleefd door hun bei derlei aanhang, teruggevoerd wordt op een in het stammenritueel „vast gelegde" stammen-oorlog. In de Nederlandse situatie zien we daar inderdaad, ook bij het grote te levisiepubliek, een aantal kenmer ken van terug. Enige aanvulling be hoeft deze theorie wel. Zoals we za gen hoeft het behoren tot een stam, bv. de Feijenoord-stam, niet te bete kenen, dat zijn stam-bewust-zijn een vernauwd bewustzijn is, waardoor men de realiteit niet meer ziet. Bovendien blijkt als we de Euro pa-cup-avonturen van bv. Feijen oord en Ajax in de beschouwing be trekken, dat men ook weer niet zó vast aan een bepaalde stam verbon den is, of de „vijandelijke" stam het licht in de ogen niet gunt. 22.50 NOS: (K) Journaal 22.55-23.25 TELEAC: Methodiek van de burgerschapsvorming les 7 (herh.). DUITSLAND I (Reg. programma: NDR: 18.00 Landarzt Dr. Brock, TV-film. 18.30 Kleur: Actualiteiten. 18.45 Kleur: Zandmannetje. 18.55 Sportjournaal. 19.26 Kleur: Lieber Onkel Bill, TV- film. 19.59 Programmaoverzicht. WDR: 8.20-8.45. 10.20-10.45 en 12.10- 12.35 Schooltelevisie. 18.00 Kleur: Weekjournaal. Aansluitend: Graf Yoster gibt sich die Ehre, TV-film. 18.30 Kleur: Voor de kleuters. 18.40 Hier und Heute met nieuws. 19.25 Kleur: Vrolijke spelen uit de mode wereld.) 20.00 Kleur: Journaal en weerbericht. 20.15 Kleur: Actualitei ten. 21.00 Kleur: Showprogramma met Ester Ofarim. 21.45 Kleur: Cul turele kroniek. 22.30 Kleur: Jour naal, commentaar en weerbericht. 22.50 Steckbrief der Zeit: Meyer- Brockmann en zijn karikaturen. DUITSLAND II 18.05 Kleur: Actualiteiten en mu ziek. 18.40 Kleur: Gut gefragt ist halb gewonnen: vrolijk raadselspel. 19.10 Kleur: Teils heiter, téils wol kig, TV-film. 19.45 Kleur: Nieuws, actualiteiten en weerber. 20.15 Kleur: Paris im Jahr 2000, reportage Aansl.: Nws. 21.00 Das schwarz- weiss-rote Himmelbett, Duitse speel film. 22.30 Kleur: Nws. en weerber. 22.40-23.30 Kleur: Korte films, ver toond op de XVI. Westdeutsche Kurzfilmtage te Oberhausen 1970. In de serre Praten met de mi nister" zendt de N.O.S.-radio dinsdag van 9.00 tot 9.35 uur via Hilversum. 1 een aflevering uit met minister B. Roolvink van sociale zaken en volksgezondheid. Hij zal discussieren met een aantal kie zers over zaken, die zijn beleid be treffen. Onder meer zullen aan de orde komen: gelijke beloning voor mannen en vrouwen, de problema tiek van de buitenlandse werkne mers, de bijstandswet, de sociale werkplaatsen, de positie van de werkende jongere en die van de werkende vrouw, vakantie-uitke ring voor bejaarden en de afschaf fing van de kinderbijslag. Vanavond om 19.30 wordt in het educatief programma van de RONO aandacht besteed aan de politieke consequenties van vormingswerk. Er zal een half uur worden gediscus sieerd tussen mensen in twee stu dio's. In studio Groningen bevinden zich mensen uit de praktijk van vor mingswerk, nl. mr. C. Stapel, direc teur van de Volkshogeschool Allards- oog. Klaas van der Wijk, cursuslei der Vorming Bedrijfsjeugd Gronin gen, drs. H. M. Franssen, bestuurslid van de Woodbrookers te Kortehem- men, Tweede-Kamerlid voor de PvdA. Vanuit studio Enschede kriti sche kanttekeningen van de studen ten van de Sociale Akademie Twen- the. TELEVISIE DUITSLAND I 10.00 Nws. 10.05 Journaal van gis teravond. 10.30 Das Fernsehgericht tagt, TV-serie. 12.00 Actualiteiten - kroniek. 12.50 Internationaal perso verzicht. 13.00-13.30 Journaal. 16.35 Kleur: Journaal. 16.40 Voor de kin deren. 16.50 Idem. 17.20 Kleur: Post- zegelnieuws. 17.30 Gefiederte Gaste: gedragsonderzoek. 17.55-18.00 Kleur Journaal. DUITSLAND II 17.30 (K) Nieuws en weerber. 17.35 Die Braute meiner Söhn, feuilleton. Radio RADIO HILVERSUM I AVRO: 7.00 Nws. 7.11 Ochtend gymnastiek. 7.20 Stereo: Lichte grammofoonmuziek. 8.00 Nws. 8.11 Radiojournaal. 8.20 Stereo: Lichte grammofoonmuziek. (8.30-8.33 De groenteman). 8.50 Morgenwijding. NOS: 9.00 Uitgebreide reportage of herhaling NOS-programma. 9.35 Wa terstanden. 9.40 Muziek uit de Mid deleeuwen en Renaissance, (opn.). AVRO: 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvitaminen (gr). (11.00-11.02 Nws.) 11.30 Rondom 12: programma voor de vrouw. (11.55 Beursberich ten). Overheidsvoorlichting: 12.30 Uitzending voor de landbouw. V De eerste aflevering uit de reek* herhalingen van de tv-serie„ Please Sir", wordt zaterdag 25 april om 16.02 uur uitgezonden en is getiteld ..Hartelijk welkom in 5 C". AVRO: 12.40 Toppers van toen (gr.). 13.00 Nws. 13.11 Radiojournaal. NOS: 13.30 Spiegel van België: muziek en nieuws van onze zuiderburen. 14.40 Jazz uit het historisch archief. AVRO: 15.10 Nederl. componistenportretten: Mathijs Vermeulen (1888-1967). 16.00 Nws. 16.03 Inleiding tot muziekbe grip, muzikale lezing. 16.23 Stereo: Altmezzo en piano: populair-klassie- ke liederen. 16.45 Land der muzen: kunstkroniek. 17.15 Stereo: Jazz Spectrum: oude en moderne jazz. 17.55 Mededelingen. 18.00 Nws. 18.11 Radiojournaal. 18.25 Wie Waagt die zingt: internationale volksliedjes. 18.50 Paris vous parle. 18.55 Voor de kinderen. 19.00 Trefpupt: discussie rubriek voor actuele zaken. 19.30 Nws. 19.35 Vanavond: vrolijkheid, muziek, actualiteiten en wetens waardigheden. (NOS: 21.10-21.30 Apollo 13). 22.00 Gonk!, satirisch programma. 22.30 Nws. 22.38 Mede delingen. 22.40 Radiojournaal. NOS: 22.55 Zin-Tuig: kunstkroniek, (afl. 15). 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II NCRV: 7.00 Nws. 7.11 Het levende woord. 7.16 Op het eerste gehoor (stereo) klassieke muziek. (7.25 Ho ren en zien; 7.30 Nws.; 7.32-7.50 Ac tualiteiten). 8.00 Nws. 8.11 Stereo; Gewijde muziek (gr.) 8.30 Nws. 8.32 Stereo: Voor de huisvrouw. (9.00-9.10 Gymnastiek voor de huisvrouw). 9.35 School radio. 10.00 Vormen van om gang met de Bijbel, godsdienstige le zing. 10.15 Stereo: Hoogtepunten uit Aïda, opera van Verdi (gr.). 11.00 Nws. 11.03 Ferdinand Huyck (deel 27), seriehoorspel. 11.27 Voor de zie ken. 11.55 Mededelingen. KRO: 12.00 Stereo: Van twaalf tot twee, geva rieerd programma. (12.22 Wij van het land; 12.26 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30 Nws.; 12.41 Actualiteiten; 13.00-13.05 Raden maar...) 14.00 Conciliepostbus. 14.05 Schoolradio. 14.30 Pizzicato: muzi kaal middagmagazine. (16.00 Nws.) 17.00 Overheidsvoorlichting: Belas tingen in de Nederlandse Antillen. Spreker: Henk Dennert. 17.10 Voor de kinderen. 17.15 Tien jaar Kinder zangfestival. 17.45 Hai!. familiepro gramma. 18.19 Uitzending van de Katholieke Volkspartij. 18.30 Nws. 18.41 Actualiteiten. 19.00 Licht orkest en solisten. 19.40 Conciliepostbus (herhaling). 19.45 Wie is in godsnaam Jezus Christus?, lezing. 20.00 Moder ne orkestwerken (opn). 20.45 Uitge schakeld?. een reeks beschouwingen over ouder worden en ouderdom. 21.00 Klassieke kamermuziek. 21.30 Babel: kunstkroniek. 22.25 Overwe ging. 22.30 Nws. 22.38 Parlementso- verzicht. 22.45 De zingende kerk, muzikale lezing. 23.00 Kontekst: ma gazine waarin op de dingen wordt doorgepraat. 23.30 Stereo: Jazzmu ziek. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III VARA: 9.00 Nws. 9.02 Plaatje* voor de pep. (10.00 Nws.) 11.00 Nws. 11.03 Een opvallend vrolijk geva rieerde visite: licht platenprogram- ma. (12.00 Nws.) 13.00 Nws. 13.03 Ek- spres: licht platenprogramma. 14.00 Nws. 14.03 De Eddy Becker Show. 15.00 Nws. 15.03 Drie-draai 18.00 Nws. 16.03-18.00 Mix: licht platen- programma .(17.00-17.02 Nws).

De Vallei | 1970 | | pagina 7