Bi nel la Cosmetic Computer. Tardijn verspeelde beker BRAADKRABBETJES RUNDERLEVER stukjes of plakken Mager doorreeen VARKENSLAPPEN Holl. KASANDIJVIE Krachtig herstel SKF bekentenis van'n shagroker: Van Nelle half/zware Binella* GROE NWOUDT'S Binrlla le LUSTRUM VETERANENTOERN Hoogland greep kampioenschap Adspiranten van Advendo kampioen Zwaar verlies van Salamanders Kesteren oefende contra Nivo-Sparta Vallei vogels zegevierde (4-0) Op nieuw feest bij Musketiers Sparta wees Otterlo terug Opheusden erg geïntimideerd Advendo sloot compromis1-1 Korfbal Sparta-veteranen veroverden titel Wellicht 1000 deelnemers aan Betuwse Tocht FAK bedwong HK Unitas HOCKEY VOORGIFT AH). NIJMEGEN 500 gram 500 gram 500 gram GESNEDEN kilo Hier is de heer H. D. (30) te A., van beroep opperman, van liefhebberij duivenman. Wat vertelt hij „Ik weet 't nog goed. M'n eigen shag was op en alle jongens waren al naar huis en ik liep nog wat rommel op te ruimen. Toen zag ik in een keet halfzware liggen. Halfzware Van Nelle. Zeker vergeten door een van de jongens. Ennn, dacht ik, laat ik er maar eentje lenen. Zo ontdekte ik halfzware Van Nelle. En nou rook ik niets anders meer. 't Is lekkerder. Anders. Doet je meer. Ze zullen >ij Van Nelle wel de betere tabakken pakken. Dat merk je je't proeft!" Zo hoort u 't ook eens van een ander. MAANDAG 20 APRtL W70 De onfei Ibare niake-u p-adviseuse nodigt u uit (en laat u-vrijN ij vend-ken nismaken met de kunst der kleurharmonieënt Het volmaakte makc-up advies regelrecht uit Parijs. Een noviteit: make-up advies in harmonie met de kleur van ogen, haar, teint en kleding ontwikkeld door 'n befaamde Parijse Visagist en aanbevolen door onze onfeilbare „adviseuse" - de Binella Cosmetic Computer. Vrijblijvend, u krijgt zelfs gratis een Binella Pasje, waarop de harmoniërende kleuren voor uw make-up vermeld worden. Komt u? Make-up met de volmaakte kleurharmonie De Binella Cosmetic Computer verwacht u: Van ma. 20 t/m za. 25 april bij. DROG. PARF. HENNY JANSEN. ZANDSTRAAT 7. VEENENDAAL. A HOOGLAND In een zeer rommeli ge wedstrijd heeft Hoogland zondag met 2-0 van het bezoekende Scherpenzeel gewonnen. De zeer slecht leidende scheidsrechter W. Kous was de grote schuldige aan het vervelende verloop van deze wedstrijd, die de thuisclub het kampioenschap bracht. In de eerste helft was Hoogland ster ker, doch na rust gaf Scherpenzeel de toon aan. In de 15e minuut stormde de voor het eerst weer meespelende F. Re- hergen alleen op doelman Pietersen af •n deze kon niets anders doen dan aan de noodrem trekken. Scheidsrechter W. Kous wuifde echter alle protesten weg en gaf geen penalty. Ondanks het feit dat Hoogland in de eerste helft veel sterker was zat er weinig gevaar in zijn aanvallen. Na de rust was het Scher penzeel dat veel meer in de aanval was en er ontstond nogal eens paniek in de Hoogland-achterhoede. In die tweede helft werd bij Scherpenzeel al spoedig G. v.d. Broek vervangen door W. Vonk, die vorig jaar regelmatig in het eerste stond. Hij speelde verdienstelijk. In de 61e minuut werd een fout van Baarde- mans op het middenveld geducht afge straft. A. Wernsen kwam geheel vrij en bezorgde Hoogland de leiding (1-0). Door de slechte leiding werd de wed strijd veel harder en wat men bij Scherpenzeel ook probeerde om gelijk te komen, het lukte niet. Toen in de 87e minuut uit een hoekschop J. Kuijlen- burg de stad met een kopbal op 20 bracht was de strijd beslist. Na afloop kon aanvoerder J. v. Barneveld een bloemenhulde in ontvangst nemen van de spelers en het bestuur van Scher penzeel. EDERVEEN Door een 4-0 overwin ning op het bezoekende Merino's zijn de adspiranten A van Advendo zater dag kampioen geworden van de afde ling. Er was voor deze wedstrijd veel belangstelling en dat inspireerde de Advendo-spelers. De merino's-spelers boden goede tegenstand maar werden door een iets beter spelend Advendo naar een wat geflatteerde 4-0 neder laag gespeeld. In de eerste helft gal Jaap Hazeleger Advendo een 1-0 voor sprong. Na de hervatting brachten Dik Ruiswijk Ceel v. Hal en Ceel Schuur man de eindstand op 4-0. Na afloop mochten trainer v. Hunen en de spelers talrijke felicitaties in ontvangst nemen. Voorzitter Hevel bood namens het be stuur de trainer en spelers bloemen aan. De overige uitslagen waren: Advendo II-Dovo IV 2-3; Dovo 7-Advendo III 6- Pupillen: Merino's-Advendo 0-2; Vee- nendaal-Advendo 3-0. w t va fe| VEENENDAAL De herenploeg van de Veenendaalse hockeyvereniging Sa lamanders, die het afgelopen weekend tweemaal in een competitiewedstrijd moest uitkomen, heeft in deze duels beide malen zwaar verlies geleden. Zo wel in de thuiswedstrijd tegen De Me zen (zaterdag) als zondag in Goor ver sus de gelijknamige ploeg gingen de Veenendalers met 5-0 ten onder. Een door invallers verzwakt Sala manders moest zaterdag op het Panhuis de eer aan het Harderwijkse De Mezen laten. De gasten waren wat stickvaster en combineerden aanmerkelijk beter en dat resulteerde in een 0-5 overwinning. Zondag toonde Salamanders zich in Goor tegen de club van die naam wat sterker, maar het kon ook hier een for se nederlaag niet ontlopen. In de eerste helft had de Veenen daalse equipe zelfs een licht overwicht, maar twee verrassende uitvallen van Goor leverden evenzovele treffers op (2-0). Na rust ontketende de thuisclub een hevig offensief, dat nog eens drie doelpunten opleverde. In deze tweede helft werd Salaman ders overklast door de gastheren. RHENEN De Rhenenaar G. Kra mer liep zaterdag de Twee-Dorpentocht uit in de Betuwe over een afstand van 18 km. De tippelaars passeerden op hun mars Ochten en IJzendoorn. RHENEN Voor het vijfde jaar in successie organiseerde het Rhenense RTTV het veteranen-toernooi, waaraan spelers uit de afdeling Gelderland van 35 jaar of ouder, mogen deelnemen. Daar in deze afdeling maar liefst 157 tafeltenissers(sters) onder deze catego rie vallen werden door toernooi-leider Notemans evenzoveel uitnodigingen verzorgden. Hierop kwamen 29 in schrijvingen binnen, weer enkele meer dan vorig jaar, maar doordat zes spe lers later moesten afleggen werd er uiteindelijk met 23 deelnemers gestart onder wie één dame. De nestor van dit gezelschap, de 57 jaar oude Arnhemse onderwijzer Nu- sink, wist het in dit toch zeker niet zwakke gezelschap nog tot de laatste vier te brengen. De deelnemers waren ingedeeld in 3 poules van 6 en één van 5 waarvan de nummers 1 en 2 zich plaatsten voor de kwartfinale. Om het eerste lustrum van dit toernooi een feestelijk tintje te geven was er voor alle 8 kwartfinales een prijs ter beschikking gesteld. In een hele poules was de strijd zeer spannend en de winnaars werden pas bekend ge maakt na telling van het aantal ge- wonnnen en verloren games. In poule 1 plaatste zich Hengs van WST als KESTEREN Kesteren benutte de vrije competitiedag door een vriend schappelijke wedstrijd te spelen tegen het eveneens in de 4e klas uitkomende Nivo-Sparta uit Zaltbommel. Na een gelijkopgaande strijd moest Kesteren tegen het einde toch het onderspit del ven. K. v. d. Meijde was de maker van het eerste doelpunt van Kesteren, maar deze 10 voorsprong bleef niet lang gehandhaafd, want de snelle midden voor van Zaltbommel maakte al spoedig gelijk. Weer was het v. d. Meijde die een fout in de achterhoede van Nivo- Sparta afstrafte en Kesteren op 21 bracht, doch nog voor het rustsignaal kwam Nivo-Sparta op 22. Voor rust was het spel een beetje rommelig aan beide zijden, maar in de 2e helft draaiden de ploegen beter en men zag dan ook beter voetbal, vooral van Kesteren, dat er steeds beter in kwam. Nivo-Sparta bracht na een 10 minuten spelen de stand op 23, maar even werd de altijd gevaarlijke G. S. Meurs niet voldoende bewaakt en prompt was het weer gelijk: 33. Hef tig werd nu om het winnende doelpunt gestreden. Dat bracht Nivo-Sparta ten slotte op zijn naam toen er even niet werd opgelet in de Kesterense achter hoede. In de laatste minuten probeerde Kesteren nog wel de (verdiende) gelijk maker te scoren, maar dat lukte niet. SCHERPENZEEL Het is Valleivo gels gelukt om in een forse wedstrijd met 40 van het bezoekende Lang broek te winnen. Door deze overwin ning staat Valleivogels alleen met Bun- nik aan kop en deze twee ploegen zul len wel gaan uitmaken wie kampioen wordt. In de 40e minuut werd H. v. d. Ham uit het veld gezonden wegens na trappen en moest Valleivogels met 10 man verder spelen. Technisch en tac tisch was Valleivogels zijn tegenstander echter verre de baas. Doelman v. En- gclhovcn verrichtte op kritieke momen ten in de tweede helft een paar fraaie reddingen. Direct na de aftrap trok Valleivogels ten aanval en toen in de 10e minuut A. v. d. Wetering de Langbroek-achter- hoede te snel af was trok men binnen het strafschopgebied aan de noodrem. De strafschop werd door C. van Manen onberispelijk ingeschoten, (01). In de 30e minuut van de wedstrijd werd er door een der spelers van Langbroek na getrapt. H. van de Ham wilde voor ei gen rechter spelen en werd terecht uit het veld gezonden Na de rust kwam het Valleivogel-doel onder zware druk te staan, maar met de schitterend spelende doelman aan het hoofd wist men deze periode door te komen. In de 75e mi nuut moest J. v. Rootselaar zijn goalie nog een keer op de doellijn te hulp ko men. Hij gaf een verre pass naar voren en A. v. d. Wetering bracht met een fraai schot de stand op 20. Langbroek begon nu de moed op te geven en het was G. v. Eist die de stand op 30 bracht. In de 84e minuut zorgde dezelf de speler voor 40. Over 14 dagen moeten de Scherpen- zelers naar Bunnik en dan kan de be slissing wel eens vallen. nr. l terwijl de winnaar van de twee overige toernooien, Tordijn van TIOS, tweede werd. Uit poule 2 kwam Hen dricks van WST als winnaar te voor schijn met Muller van TIOR als twee de. Poule 3 had als resultaat 1. Kraner van KEV en 2 Nieuwenhuizen (RTTV), terwijl tenslotte in poule 4 Nusink van CAP en De Bode van RTTV de strijd overleefden. In de kwartfinales won Henst van Muller. De Bode van Kranen has Tordijn weinig moeite met Hen dricks en schakelde Nusink, Nieuws en Luiser uit. Hengst plaatste zich in de finale door De Bode geen kans te gjeven en Tordijn bleek te sterk voot Nusink. Daar alle wedstrijden met voorgift werden gespeeld moest Tordijn in de finale z'n tegenstander in elke game 7 punten voor geven. De eerst game ging desondanks zeer gemakkelijk met 21-14 naar de Arnhemmer die hierdoor .wat overmoedig met de 2de game begon en prompt de kous op de kop kreeg (3-21). Ook in de beslissende game stond het spelpeil niet erg hoog maar nu was er wel volop spanning. Tordijn liep z'n achterstand in zonder z'n opponent maar 1 puntje toe te slaan (7-7) maar verder ging deze strijd vol komen gelijk op. Daar geen van beide spelers enig risico durfde te nemen ontwikkelde zich een voorzichtige „schuifel partij" die tot in de verlen ging voortduurde (21-21). Hierna kwam Hengst met 22-21 voorsprong en hij verraste Tordijn daarna met een volko men onverwachte keiharde smash. De Arnhemmer verspeelde hiermee het de finitieve bézit van de wisselbeker die 3 maal in successie of 5 maal in totaal moet worden gewonnen. Nadat door de heer Notermans met een toepasselijk woord de prijzen wa ren uitgereikt sprak de heer Krijgsman namens alle deelnemers de dank uit voor de organisatie van dit nu al tradi tie geworden evenement en hij sprak de hoop uit dat het in de toekomst nog vele malen zal worden geprolongeerd. ELST Nadat vorige week de B-ju nioren al de kampioensvlag mochten hijsen, was dit genoegen afgelopen za terdag weggelegd voor de A-junioren van Musketiers. Door hun laatste competitiewedstrijd met 2-0 van Veenendaal B te winnen werden zij onbereikbaar voor concur rent Kulan. Het is zaterdag een spannende wed strijd geworden in Veenendaal, waarbij de kampioenen aanvankelijk geen kans zagen om hun grote veldmeerderheid in doelpunten uit te drukken. Vijf minu ten voor rust bracht aanvoerder Henk Drost de stand op 1-0 en drie minuten voor het einde van de wedstrijd stelde rechtsbuiten Bert Gijsberts de overwin ning veilig door met een lage schuiver 2-0 te scoren. Na afloop van de wedstrijd ontvin gen de kampioenen bloemen uit handen van voorzitter Quint, die hen tevens uitnodigde naar het clubhuis te komen voor een gezellige bijeenkomst, waarop de kampioenen enige verrassingen zou den wachten. Een mooi resultaat voor trainer Hei kamp, die er bijzonder veel tijd voor over had om de jeugd te trainen en te begeleiden. OTTERLO Sparta heeft zich na dc nederlaag tegen Kesteren hersteld door de zware uitwedstrijd tegen Otterlo in winst om te zetten (0-1). Het was geen grootse wedstrijd (daarvoor werd er vooral voor rust te tam gespeeld), al was Sparta duidelijk de betere ploeg. Het kreeg ook meer kansen dan de thuisclub die door de goed spelende achterhoede van Sparta in bedwang werd gehouden. Sparta juichte aanvankelijk te vroeg. Bij een indirecte vrije trap werd de bal op het doel geschoten en de doelman van Otterlo raakte de bal aan. Maar de scheidsrechter zag dit niet en keurde het doelpunt af. Het was echter slechts uitstel, want even later was het Gerrit sen die raak schoot (0-1) met welke stand de rust aanbrak. Na rust draaide Sparta wel wat beter, maar de voorhoede had te veel kansen nodig om te doelpunten. De goalie van Otterlo had niet over geluk te klagen toen zowel Winkelman als Gerritsen te gen het houtwerk schoot. Vlak voor het einde leverde een der sporadische aan vallen van Otterlo bijna nog succes op, maar de weer in vorm zijnde doelman Van Eist van Sparta wist met een fraaie duik de gelijkmaker te voorko men. OPHEUSDEN Voor Opheusden is i de kans op het kampioenschap nihil ge- worden daar in de uitwedstrijd tegen het Nijmeegse Dynamo slechts een ge- j lijk spel werd behaald (11). Tot aan de rust had Opheusden het beste van het spel. Kansen kwamen er voldoende, I maar de fors spelende Dynamo-achter- i hoede maakte te veel indruk op de j voorhoede van Opheusden. Toch wist P. j de Wit Opheusden met de rust een 10 voorsprong te bezorgen. Na de rust weer een sterker Opheus den, dat echter geen kans zag verder I uit te lopen. Het moest zelfs toezien dat Dynamo bij een uitval de gelijkmaker j scoorde. Opheusden heeft nu reeds 11 verlies- punten tegen koploper PGEM slechts 3.1 PGEM faalde niet. De strijd tegen Jonker Boys won het gemakkelijk met 0 6. Oranje-Blauw verdrong Opheusden van de 2e plaats door in de strijd tegen UNI vv twee punten te behalen door middel van een 21 zege. Het Zettense Excelsior had bezoek van SDOO uit Heteren. In een spannend duel zag Excelsior kans het hoger geklas seerde SDOO een gelijk spel (11) af te dwingen, een kleine teleurstelling voor SDOO dat weer iets verder van de koplopers verwijderd raakte. FHS uit Nijmegen kwam naast SDOO uit Heteren. De Friden-ploeg speelde tegen HSV en wist met 12 te winnen. Trajanus had een vrije dag. De stand is nu als volgt: m keiharde prijzen Oranje-Bl. Opheusden FHS SDOO UNI w 15 13 1 1 27 56—12 17 10 3 4 23 36—43 16 9 3 4 21 34—19 16 9 2 5 20 56—25 16 8 4 4 20 46—25 17 8 2 7 18 46—29 16 7 2 7 16 38—31 15 5 2 8 12 46—41 17 5 2 10 12 30—73 15 3 0 12 6 26—55 16 0 1 15 1 9—75 EDERVEEN Advendo heeft het zaterdag op eigen terrein tegen CDN uit Driebergen niet verder kunnen brengen dan een 1-1 gelijk spel. In deze matige wedstrijd had Advendo wel het beste van het spel maar het laaggeklasseerde CDN speelde met een enorme inzet waardoor het gelijke spel volkomen verdiend was. Advendo had een goede start en er kwamen al spoedig enkele goede sco ringskansen maar T. Veer faalde in de afwerking. De gasten kwamen al gauw onder de druk uit en wisten met goed opgezette aanvallen gevaar te stichten in de onzeker spelende Ederveense de fensie. In de 7e minuut nam CDN de leiding toen de middenvoor een fout in de Advendo-verdediging goed afstrafte en keeper v.d. Meent met een onhoud baar schot passeerde. De vreugde van de bezoekers was echter van korte duur want een minuut later was de stand alweer gelijk toen T. Veer uit een goed opgezette aanval van korte afstand raak schoot 1-1. Het spel golfde hierna op en neer met aan beide zijden goede scorings kansen. Het leek erop dat Advendo en kele minuten voor rust een voorsprong zou nemen toen J. Nat alleen op het CDN-doel afstormde maar hij schoot de bal tot grote teleurstelling van de Ederveense aanhang langs de verkeerde kant van de paal. In de tweede helft werd het spel er niet beter op. De inzet van enkele Advendo-spelers ontbrak volledig. De gasten probeerden dit wel af te straffen maar men kwam niet verder dan een buitenspeldoelpunt dat door de scheidsrechter werd afgekeurd. In de slotfase probeerde Advendo met een hevig offensief de volle winst nog binnen te halen maar de CDN-verdedi- ging bleef overeind. AANBIEDINGEN GELDIG 21 EN 22 APRIL HOOFDSTRAAT 2-4 VEENENDAAL HAARLEM Na de teleurstellende wedstrijd tegen SKV was SKF erop ge brand de punten deze keer in de uit wedstrijd tegen Oosterkwartier mee naar huis te nemen, daar een zege broodnodig was om SKF een „veilig ge voel" te geven. Met een grote inzet werd dan ook aan deze wedstrijd begonnen en direkt in de lste aanval had dit al resultaat. Lettie Heijkamp, vrijgelaten door haar tegen standster, benutte een kans van 2 meter afstand van de paal in dc 2de minuut (0-1). Een beter spelend SKF ging fel door maar vooralsnog vielen er geen doelpunten. In de 16e minuut werd Wout van Dijk achter de paal vrijgela ten. Hij lostte een fraai schot en de S M, stand was 0-2, SKF begon nu te begrij pen dat in Haarlem wel degelijk kansen aanwezig waren om de volle winst te behalen. De inzet werd nog groter en voor rust was het Gert van Schoonho-, ven die uit een mooie doorloopbal num mer 3 liet aantekenen. In de 32e minuut werd het via een afstandsschot zelfs 0-4. Na rust een iets minder sterk spelend SKF en Oosterkwartier voelde dat het nu terug kon slaan. Doch door pech en goed verdedigend spel van SKF lukte het de thuisclub vooralsnog niet een te gendoelpunt te scoren. Na 10 minuten was het Wout de Jong (ingevallen voor de geblesseerde André van Rossen) die op 6 meter afstand nummer 5 scoorde. Oosterkwartier was nu aangeslagen en SKF ging door. De ene aanval na de andere werd opgebouwd en uit een van deze aanvallen liet Bleunis van de Pol 0-6 aantekenen. Het spel werd nu min der mooi en het tempo daalde. SKF en Oosterkwartier legden zich bij deze stand reeds neer, maar vlak voor het einde van het de tegenstandster van Joke Nijhoff die de eer voor Ooster kwartier redde (1-6). De invallers Wout de Jong en Rien van Kooten pasten zich in deze wedstrijd bijzonder goed aan. OPHEUSDEN - Het oudste elftal van het Opheusdense Sparta, de vetera nen die uitkomen in de F-klasse van het zaterdagvoetbal afdeling Nijmegen, heeft in deze klasse ongeslagen het kampioenschap veroverd. Zaterdag moest het van nummer drie, Brakkenstein, winnen om het kam pioenschap in de wacht te slepen en na veel moeite lukte dit. Al voor rust had Sparta de zege veilig kunnen stellen, maar de spelers waren te nerveus in de afwerking. Steeds weer faalden zij voor het Brakkenstein-doel, waarin echter doelman Van Aalst goed op dreef was. De rust brak aan met een 0-0 stand. Na rust duurde het nog wel even voordat W. Vermeer Sparta naar 1-0 kon schieten en even later bracht mid denvoor Gerritsen de stand met een kopbal op 2-0. Een foutieve terugspeel bal van Roelofsen betekende 2-1. Na afloop werden de veteranen gehuldigd in het Sparta-clubhuis van Broekhuijze, waar wij nog een tijdje gezellig bijeen- bleven. Sparta zal nu met de kampioenen van de andere klasse, die nog niet bekend zijn, moeten uitmaken wie er kampioen van de afdeling Nijmegen gaat worden. OPHEUSDEN Dc bekende Opheus dense wandelvereniging „De Vrolijke Zwervers" organiseert zaterdag 25 april voor de 10e maal de Betuwse Tocht. Voor deze tocht die altijd veel be langstelling geniet verwacht men onge veer 1000 deelnemers, die een afstand zuilen moeten afleggen van 5, 8, 12 of 18 km in groepsverband of individueel. Tot op heden zijn er al vele inschrij vingen binnen uiit alle delen van Neder land. Medewerking verlenen onder meer het Opheusdense fanfare-korps „Kunst en Vriendschap" en de drumband uit Rhenen, die de wandelaars tijdens het défilé voor het gemeentehuis en op de terugtocht zal begeleiden. Tegen 6 uur worden de wandelaars terugverwacht van hun tocht door de Opheusdense straten. De prijsuitreiking geschiedt direct na terugkomst bij de start, het gemeente lijk gymnastieklokaal aan de Hamse- straat. waar om 2.15 uur de deelnemers vertrekken. VEENENDAAL Gehandicapt door blessures van enkele spelers heeft Uni- tas zondag een ongelukkige wedstrijd gespeeld. Dat FAK in Veenendaal een gelijk spel (2-2) wist te behalen is een verdienste van deze ploeg. Unitas startte furieus met goed aan- valsspel en felle schoten op het doel van de gasten. Tot tweemaal toe moes ten paal en lat redding brengen voor de verslagen FAK-verdediging. S. v. Kruistum was ook al niet fortuinlijk met zijn schoten. Ondanks het goede aanvalsspel en de druk op de defensie van FAK scoorden de bezoekers het eerste doelpunt. Een misgreep van kee per Brekelmans betekende 0-1. Na de rust was het binnen enkele minuten 1-1 via J. Harmsen. Unitas trok nog feller ten aanval, maar zonder succes. Toen B. v. Kruistum een terugspeelbal onder de graaiende armen van zijn keeper zag verdwijnen, tekende de toegelopen mid- voor 1-2 aan. Unitas trok weer ten aanval en uit een hoekschop van L. Drost, waaruit de bal rechtstreeks in het doel draaide, werd de stand 2-2. De toe schouwers dachten drie minuten voor tijd dat L. Drost, alleen voor de keeper, voor de volle winst van RK Unitas zou gaan zorgen, maar hij miste grandioos.

De Vallei | 1970 | | pagina 8