SCHIJRINK WINNAAR 2 COMPETiriERITTEN ZCE'ers genadeloos onder vuur genomen WÊIÊÈÊÈÈÊÈÊ' „Darthuizen N.V." Chefs de Partie Gev. leerling kok Leerling kok Commis de Rang Leerling kelners Rhenen startte met competitie Wielrennen Ja^er op Britse treinrovers overleden Jumbo weet hoe laat het is al kan hij geen klok kijken Zonnig zomerjurkje in "spaanse" stijl, met lakceintuur. 116-146 22,75-24,75 Speciaal voor tieners: Pakje In battle dress style. Fantasie dessin. 152-167 39,75 Sportief kleuterrokje in overgooier stijl. 92-110 12,75 Bijpassend fantasiebloesje. 92-110 7,95 Voor de volslanke vrouw een beha met veel elastische Lycra en een sterk corrigerend stofcorset met RONDA- Spiraal-baleinen. van links naar rechts: I I CAFE-RESTAURANT RIJKSSTRAATWEG 315 LEERSUM TEL. 03434- 1323 of 1939 vraagt Jaarbetrelcking. Sollicitaties na telefonische afspraak met de directeur M. A. van Keken. V h a DINSDAG 21 APRIL 1970 In het eerste spelgedeelte ontpopte VZC zich reeds als een snellere ploeg dan de Twentenaren. Wim van der Meer zag kans zich in een vrije baan naar het vijandelijke doel te begeven en knalde van dichtbij raak (1-0). Nadat de VZC-goalie had moeten ingrijpen schoot Wim van de Meer wederom hard op doel en de bal verdween onder de arm van de tevergeefs grijpende kee per door (2-0). VZC werkte hard en er ontstonden diverse hachelijke momen ten voor de ZCE-ve®te. Vlak voor het laatste fluitsignaal van dit speldeel moest een ZCE-speler voor een mi nuut naar de kant, doch VZC maakte van deze numerieke meerderheid pas in het tweede spelgedeelte gebruik via een pracht van een afstandsschot van Evert van den Dikkenberg (3-0). Direct hierna nam dezelfde speler een vrije worp, die precies op de hand van de schietgrage Gerard van der Kolk be landde. Deze schoot ineens keihard raak (4-0). Deze actie werd een halve minuut la ter'' gevolgd door een harde achter waartse schuiver van Van der Kolk, die eveneens onhoudbaar in het doel ver dween (5-0). VZC bleef, in tegenstelling tot diverse andere wedstrijden, ditmaal doordrukken. Eerst echter kreeg ZCE een strafworp toegekend, omdat zijn middenvoor te hard werd afgehouden. Dat betekende 5-1, maar VZC had een duidelijk antwoord klaar. Evert van den Dikkenberg kogelde uit een goed genomen corner onhoudbaar in (6-1), en met een simpele beweging over zijn schouder scoorde Gerard van der Kolk nog 7-1. VZC bleef ook In het derde deel doorgaan en kende geen genade. Wim van der Meer zag weer eens kans er tussenuit te trekken en hij besloot zijn solo met een drukbal (8-1). Eindelijk zag de middenvoor van ZCE kans zich even vrij te worstelen en hij scoorde 8-2. VZC mocht hierna een vrije worp ne men waaruit Van der Kolk 9-2 liet aan tekenen. Dezelfde speler, die in totaal maar liefst zeven maal de roos trof, kogelde vervolgens met een achter waarts schot 10-2 in de touwen. Uit een «trafworp kon ZCE er eindelijk 10-3 van maken, maar voor het einde van dit pseldeel was het toch weer Van der Kolk die met één van zijn befaamde achterwaartse schoten 11-3 scoorde. In het laatste deel vielen er nog vijf doel punten. De eerste drie kwamen op re kening van de thuisploeg. Allereerst won Evert van den Dikkenberg een tweekamp van de ZCE-middenachter en zijn draaischot was raak (12-3). Na dat er een man van ZCE voor een mi nuut de kant opmoest had Gerard van der Kolk niet de minste moeite om er 13-3 van te maken en weer uit een nu merieke meerderheid knalde Wim van der Meer nummer 14 achter de keeper. VZC verslapte daarna enigszins en ZCE scoorde via zijn middenvoor nog twee maal van dichtbij, hetgeen de eindstand op 14-5 bepaalde. De VZC-achterhoede (Uri, Bos en Van Velsen) excelleerde in dit duel. Ook de adspiranten-jongens- ploeg kwam in het water om een com petitiewedstrijd af te werken. AZ en PC uit Amersfoort was in het Vallei- bad op bezoek en moest met een 4-1 ne derlaag genoegen nemen. De jeugdploeg van VZC speelde een goede wedstrijd en men kan zich langzamerhand gaan RHENEN De teams van t.c. Rhe nen speelden het afgelopen weekend hun eerste competitiewedstrijden. On danks het feit dat de goede vorm nog niet is bereikt alle teams vertoonden enige onevenwichtigheid in hun spelty pe zijn de ontmoetingen toch vrij succesvol geweest. Rhenen 1 speelde thuis tegen Avanti 5 uit Nijmegen. Er werd een moeizame maar verdiende overwinning bereikt (5-3). Na de vier enkelspelen was de stand gelijk (2-2), waarbij beide dames voor de winst zorgden. Naast mej. Lucie Visch wist ook mej. Van Rijn na een marathonpartij van drie lange sets de zware taak tot een goed einde te bren gen. Daarna verloren B. Veenendaal en mej. A. van Rijn hun mix. De heren- en de damesdubbel werden overtuigend ge wonnen, waarna het beslissende winst punt door P. Stevens en mej. L. Visch in de wacht werd gesleept (6-4 en 7-5). Het seniorenteam van zaterdag deed het voortreffelijk. Tepsie 1 uit Apel doorn kwam op bezoek en moest met een 1-4 nederlaag naar huis. Slechts het herendubbel Oets de Kroon-Gijs Vink werd tweemaal een zware nederlaag, 4-6. In deze ontmoeting was 't heren enkel van de heer Kemperman een in teressante partij. Hij bewees dat hij zeer waardevol is voor de tennisclub. Door zijn ervaring en speltype wist hij een achterstand van 24 in de tweede set in een 7-5 setwinst om te zetten en daarmee zijn partij op te eisen. Ook mevrouw Mol speelde verdienstelijk. Met eenvoudig, maar effectief spel wist zij mej. Nijkamp met 6-3 en 6-4 terug te wijzen. WOUDENBERG Op ïWoorst werd de zaterdagcompetitie van r.- en t.c. Amers foort voortgezet. Er waren veel deelnemers ondanks de afwezigheid van de adspi- ranten en de jeugdrenners, die in Achterveld in actie kwamen. Bij de amateurs was de strijd ont brand tussen Gijs Brouwer, Aart-Jan Schurink en Dick Vervloet. Jan Sand- brink kon tegen het geweld niet meer op en hij moest met een kleine achter stand genoegen nemen. Achter Jan vochten Paul van Os en Toine Dorre- stein, ook al het slachtoffer van het hoge tempo. Aart-Jan Schurink kon in de eindspurt Gijs Brouwer naar de 2e plaats verwijzen en Dick Vervloet werd 3e. In de kopgroep van de niewelingen vertrouwde namen als Hans Marcus, Evert Smit en Peter Kuijpers. De overi ge renners kwamen net iets te kort om zich hierbij te handhaven, maar ze ble ven moedig doorgaan om een zo goed mogelijk resultaat te bereiken. Evert Smit wist zo waar Hans Marcus achter zich te laten, waarna Peter Kuijpers beslag legde op de 3e plaats. De volgorde was verder, Ronald de Beer, Bert Sand- brink, Cor Nijhoff, Adrie Spelt, J. Pa- schedag, Veenvliet, Van Brakel en v.d. Hoek. Leo Roeloffs had te veel last van een blessure, zodat hij opgaf. Bij de aspiranten was Cees Roeloffs in de spurt iets sneller dan Roel Reimers, na dat de gehele rit in eikaars gezelschap was doorgebracht. In het Industriekwartier in Amers foort werd de zondagcompetitie voort gezet. Er waren 22 renners aanwezig, hetgeen als een goede opkomst kan worden beschouwd. Geruime tijd ble ven de 5 acteurs bijeen, maar na een tempo verhoging van Aart-Jan Schu rink, Leo Stapelbroek en „veteraan" Dick Vervloet, moesten Paul van Os en Jan Sandbrink afhaken. Ook Dick Ver vloet moest later lossen, waarna de spurt de beslissing moest brengen. Aart-Jan Schurink was eveneens de snelste. Evert Smit, die de laatste tijd steeds beter gaat rijden, was vanuit de nieuwelingengroep al na 1 ronde weg gesprongen naar de amateurs. Wat er echter door de andere nieuwelingen ook werd geprobeerd, niemand slaagde er meer in om bij te komen, zodat Smit op fraaie wijze zegevierde. Peter Kuijpers werd 2e en de spurt om de 3e plaats was voor Leo Roeloffs, gevolgd door Bert Sandbrink, Harry Brouwer, Cor Nijhoff, Paschedag en Veenvliet. Hans Badenbroek was bij de adspiranten sterker dan de iets teruggevallen Cees Roeloffs en Roel Reimers. Cees Roe loffs slaagde erin om Reimers nog net voor te blijven. Wout Lansing en Derk-Jan Kuijper waren aan elkaar ge waagd. Zij moesten in een spurtje uit maken, wie de winnaar was en dat werd Wout. De vrije blije kinderwereld van luchtig katoen (NVO) In het noorden van Thailand zijn tamme olifanten zeer sterke en bruikbare helpers van de mens bij het kappen der wouden. Dag in dag uit zeulen de jumdo's zware stammen uit het bos naar deoevers van een nabije riveri of beek. Zij doen hun plicht, maar staan ook op hun recht! Eén hunner rechten is, dat zij na een paar uur te hebben ge werkt enige tijd mogen pauzeren. Een dat uitrusten doen ze precies op de juiste tijd! „Het is klokslag half elf", zei een houtvester, een stoere Deen, tegen een jonge Nederlander die een bezoek bracht aan het noorden van Thailand. De nederlander keek op zijn horloge. Inderdaad, eht was op slag half elf. „U behoeft niet op uw horloge te kijken", zei de Deen, „kijkt u maar naar die olifant daar!" De Nederlander keek in de aangeduide richting. Hij zag, hoe halverwege tussen de kapplaats en de rivier een olifant een door hem getorste boom voorzichtig op de gron deponeerde. „Om elf uur", zei de houtvester, „neemt die jumbo de stam weer op en daarna werkt hij stug door tot twee uur. Op de klok kijken, dat kunnen olifan ten niet, maar toch weten ze op de minuut af hoe laat het is. En ik zou, eer lijk gezegd, niet graag in de schoenen staan van de man, die zou proberen om tijdens een rustpauze een tamme olifant tot werken te bewegen. Zo iemand zou van een ijskoude kermis en in de vorm van gehakt thuis komen!" De rustende olifant keek in de richting van de beide mannen en bewoog traag zijn slurf. Was dat een te ken van instemming? Of was het misschien een klei ne waarschuwing? Hoe dat ook zij, de Ne derlander heeft de les, die hij van de Deen hoorde, nooit vergeten, heeft hij nooit geprobeerd om zo'n kolos te storen in zijn «r- beidspauze. SASSENHEIM Behalve Haarlem heeft ook Sassenheim een team char mante bloemenmeisjesdat zich hier voor het derde jaar presenteert in de Keukenhof", de nationale bloemen tuin. De Sassenheimse bloemenmeis jes delen jaarlijks op corsodag aan het publiek honderden bosjes bloemen uit. Verder bezoeken zij bejaardente huizen en verpleeginrichtingen en worden bloemen uitgereikt bij de finish van de tulpenrally, enz. Gortstraat 37 - 39 - 54 Veenendaal LONDEN Hoofdinspecteur van de recherche Tommy Butler, die de meeste daders van de grote Britse treinoverval heeft opgespoord, is maandag op 57- jarige leeftijd in een ziekenhuis in Lon den overleden. Butler trok zich 31 de cember 1968 terug, Bij de grote treinroof van 1963, ver richt op de posttrein tussen Glasgow en Londen, werden 2,5 miljoen pond ster ling buitgemaakt. Vijf dagen daarna nam Butler het onderzoek op zich. De enige, die nog op vrije voeten is, Ronald Bigss, ontsnapte uit de gevangenis, waar hij 30 jaar moest doorbrengen wegens zijn aandeel in de treinroof. Butler ving Ronald „Buster" Edwards in 1966. Twee jaar later kreeg hij Char les Wilson in de buurt van Montreal (Canada) opnieuw in handen. Later in hetzelfde jaar arresteerde Butler Bruce Reynolds in het Engelse badplaatsje Torquay. Butler werd vorige maand in het Westminster-ziekenhuis opgenomen met borstklachten. VEENENDAAL De waterpolowedstrijd VZCZCE uit Enschede ont aardde zaterdagavond in het Valleibad in een waar doelpuntenfestijn. In totaal vielen er niet minder dan negentien treffers, waarvan VZC er veertien voor zijn rekening nam. De Veenendalers speelden een klasse beter dan de Twentenaren en slechts dank zij een verwaarloosde mandekking in de laatste fase van de strijd kon ZCE nog twee doelpunten scoren, waardoor de eindstand op 145 werd bepaald. Door deze ruime overwinning stijgt VZC weer een plaats op de ranglijst van de eerste klasse. De leden van de jubielerende wsv De Linge zijn in de afgelopen weken voor zien van regenkleding, die bestaat uit een stevige plastic jas. De sweaters zullen deze maand wor den voorzien van een GWB-NWB em bleem. Deze emblemen werden geschon ken door leidster mej. van Arnhem. meten met de sterkste tegenstanders. De meisjes-adspiranten behaalden een reglementaire zege op De Forellen uit Rhenen, daar deze ploeg om nog duiste re reden niet kwam opdagen.

De Vallei | 1970 | | pagina 10