NELISSEN GEEFT TOE IN INTERVIEW: i „Krakers" kregen pand PvdA boekt ledenwinst Jaar en tbr geëist voor dodelijk schot in woonwagenkamp Ouders op de bres voor het zelfstandig voortbestaan van gymnasia Vis houdt fit Ambassade van Rusland weigert joodse resolutie 1 Jongen stikt in kamferkist VANAVOND IOVERLEG Bouwterrein geeft gouden en zilveren schat prijs Mannen verdacht van juwelenroof 'OW fhtiS \ecpret\t Quasi-overval op bank Fransman speelde voor arts PRIJSSTIJGING IN EERSTE KWARTAAL 2,3 PROCENT Kleuter neemt na operatie de benen 73 r AANNEMERSGEZIN HALVE TON RIJKER Verduisterd E3 O L_D OOT In eerste kwartaal 109 personen verdronken TIEN PLAATSEN SNOEP ONMOGELIJK VOORDEEL SPECIAAL BELANGSTELLING KLAP EXPEDITIE MAG ANDERE TOP IN HIMALAYA BEKLIMMEN DINSDAG 21 APRIL 1970 „BTW moet in 1971 nog extra verhoogd RAAMSDONKSVEER „Ik maak me er niet zo heel druk om. Ik ben per slot 64 jaar en dan heb je nogal gauw een natte rug, niet?" Dat zegt aannemer C. Heesters uit het Brabantse Raamsdonksveer, die in de gelukkige omstandigheid ver keert, dat zijn gezin enkele tiendui zenden guldens rijker is geworden. Het afgelopen weekeinde vonden twee van zijn zoons op een bouwter rein van de aannemer aan de Ber- genstraat in Raamsdonk ongeveer driehonderd zilveren dukaten en een paar gouden munten. Gistermorgen kwamen er nog 22 zilveren en zes gouden munten uit de grond. De waarde van de schat kan oplopen tot zestigduizend gulden. „Drie jaar geleden", vertelt de heer Heesters, vonden een paar knechts van mij ongeveer tweehon derd dukaten op hetzelfde stuk land. Zij hebben die toen verduisterd. De zaak kwam toch aan het licht toen ze de munten, die van rond 1650 dateren, aan een antiquair aanboden. Die wilde weten waar ze vandaag kwamen en toen kwam de zaak aan het licht. Zeventig ervan zijn nooit meer te ruggevonden. De rest werd geveild en bracht gemiddeld bijna tweehon derd gulden per stuk op. De meeste munten gingen toen naa^,.. België. Die mepsen betaalden er prijzen van veertig tót 2200 gul den per stuk voor". Zaterdagmorgen waren zijn zoons Marcel en Cornelis, die samen met Henk en Huub Heesters en kwintet van het bouwbedrijf C. Heesters en zoon vormen, op het bouwterrein be zig de grond met een bulldozer te egaliseren. „We hebben dat land drie jaar te rug gekocht om er een bedrijfsge bouw op te bouwen", legt de vader uit. ,,'s Middags om een uur of vier ziet een van mijn zoons plotseling wat glinsteren. Die vorige vondst indachtig gingen zij direct verder zoeken. Om een uur of zes hadden zij al meer dan twee honderd dukaten en drie gouden munten gevonden". De heer Heesters blijft onder alle spanning rond de vondst tamelijk rustig. Wat hij met de munten gaat doen? „Voorlopig heel rustig aan. Niets overhaasten. Daarna, als we alles hebben afge zocht gaat de buit naar een veiling. Particulier verkoop ik ze niet. Dan raak ik ze toch niet allemaal kwijt. Hoewel er al mensen langs geweest zijn om een deel ervan te kopen", aldus de heer Heesters. DEN HAAG De recherche heeft gisternacht twee Hagenaars aangehou den. De twintigjarige barkeeper J. S. en de 36-jarige kelner A. van der V., wor den verdacht juwelen en sieraden te hebben geroofd uit een etalage van een juwelier aan het Plein. Een voorbijganger had de mannen gezien, toen zij na het ingooien van een ruit een greep in de etalage deden. Ook zag hij ze een nachtclub aan het Plein binnengaan, waarop hij de politie waarschuwde. De mannen ontkennen. Van de gesto len juwelen en sieraden met een totale waarde van elfduizend gulden is niets gevonden. ADVERTENTIE kennismaking Wajang blijft ook gewoon verkrijgbaar in het bekende gouden pakje. Altijd smeerbaar, ook zo uit de koelkast. DEN HAAG Uit uitlatingen van minister Nelissen (Economische Zaken) in het blad „Ruim Zicht" van het NKV kan worden afgeleid, dat de omzetbelas ting 1 januari inderdaad hoger zal moeten worden dan 4,3 en 13 procent. De Tweede Kamer heeft de verhoging tot deze percentages met ingang van 1 januari 1971 reeds aangenomen. Nu zijn ze 4 en 12 procent. De fractievoorzitters van de rege ringspartijen hebben indertijd ver klaard dat zij geen bezwaar zouden maken tegen een nog verdere verho ging als de opbrengst van de omzet belasting achter zou blijven bij de ra mingen. en als er geld voor andere doeleinden nodig zou zijn. Zowel in politieke kringen als bij het bedrijfsle ven wordt reeds enkele maanden aan genomen dat de tarieven verder zullen moeten worden verhoogd. Minister Nelissen wilde niet zeggen hoe groot de extra opbrengst van de omzetbelasting zou moeten worden. Volgens „Ruim Zicht" zou de nieuwe verhoging driehonderd miljoen gulden moeten opbrengen. Dit is evenveel als de reeds door de Kamer aangenomen tariefsverhoging. De minister heeft in „Ruim Zicht" nogmaals gezegd dat hij geen bezwaren heeft tegen commissa riaten van de voorzitter van de Sociaal Economische Raad, drs. De Pous. De vraag of deze functie te combineren is met het uitoefenen van commissariaten komt morgen tijdens de interpellatie van de communist Bakker in de Twee de Kamer ter sprake. ADVERTENTIE Bij elke Boidoot deodorant nu een aantrekkelijke oude prent (25 x 35 cm) uit de twintiger jaren. Helemaal gratis! Er zijn 5 ver schillende prenten. Stuur het gou den zegel (op elke deodorant) met uw naam en adres op een briefkaart aan Boidoot, Postbus 8068, Amsterdam. U ontvangt de prent van uw keuze per omgaan de thuis. Vraag inlichtingen bij drogist of parfumerie. DEN HAAG Een delegatie van de liberaal-joodse gemeente in Den Haag heeft gistermiddag vergeefs gepro beerd in de Russische ambassade in Den Haag die resoluties te overhandi gen, die zondagavond door vierduizend aanwezigen werden aangenomen tijdens een solidariteitsbijeenkomst met de jo den in Rusland. De resoluties houden een beroep op de regering van de Sowjet-Unie in de Joodse cultuur bestaansrecht te geven. De delegatie bestond uit rabbijn Soe- tendorp en drie joodse vrouwen. Zij werden ontvangen door de tweede secretaris van de Russische ambassade, de heer V. N. Sorokin. Deze weigerde de resolutie te accepteren, omdat de voorstelling van rabbijn Soetendorp be treffende de levensomstandigheden van de Russische joden onjuist zou zijn. AMSTERDAM Met een pseudo- bankoverval op de Algemene Bank Ne derland in de Vijzelstraat te Amster dam hebben gistermiddag ongeveer dertig demonstranten van de Indonesië- groep geprotesteerd tegen donorlanden conferentie in Rotterdam. Twee jongelui met nylonkousen over hun hoofd dwongen een ander lid van de groep, die bij de bank geld wisselde, met een speelgoed pistooltje zijn geld af te staan. Het personeel van de bank, dat dacht aan een echte overval alarmeerde de politie. Na een kort onderzoek ter plaatse werden negentien demonstran ten overgebracht naar het hoofdbureau. Zij zijn na verhoor weer vrijgelaten, omdat geen strafbare feiten waren ge pleegd. MAASTRICHT Een 24-jarige Franse pseudo-arts die in het Bavière- ziekenhuis te Luik vorige week bij ver scheidene operaties assisteerde, heeft maandag bekend ook elders in West- Europa voor dokter te hebben gespeeld. Op zijn hotelkamer in Luik vond de politie twee Italiaanse cheques ter waarde van 2500 gulden die betaalbaar waren aan „dokter H. Deroche" en „dokter Gaspard"; de namen die hij voor zijn ongeoorloofde praktijken ge bruikte. In zijn bagagt werden ook re ceptenbriefjes ontdekt die hij uit het Luikse ziekenhuis had gestolen. Hoewel de pseudo-arts niet als be drieger werd ontmaskerd toen hij enke le grote houtsplinters uit het hoofd van een jongetje moest verwijderen, kreeg het hoofd van de chirurgische afdeling, prof. Orban, argwaan door zijn optre den in de operatiekamer. De verden king werd sterker doordat „dokter Gas pard" telkens vergat de diploma's mee te brengen, waarom de directie hem van het begin af had gevraagd. AMSTERDAM Gistermiddag is aan het Singel in Amsterdam een leeg staand pand officieel overgedragen aan de „woningkrakers"die de laatste tijd onder de naam Actie '70" actief waren. Direct na de overdracht aan de woningzoekenden begonnen de onbehuisden hun tijdelijk onderkomen leef baarte maken. Deze voormalige drukkerij biedt onderdak aan ruim dertig personen. DEN HAAG In de eerste drie maanden van dit jaar zijn de prijzen met 2,3 procent gestegen. Dit heeft minister Nelissen (Economische Za ken) de Tweede Kamer meegedeeld. Ongeveer de helft van de prijsstijging komt op rekening van de agrarische produkten en artikelen, die daaruit worden bereid. Vooral de aardappelen en in mindere mate groenten en fruit waren ver antwoordelijk voor het oplopen van het prijspeil. De oorzaak daarvan lag in de verhoudingen tussen vraag en aanbod op de veilingen. De veiling- prijzen zijn niet gebonden aan de prijzenbeschikking. Wel worden zij nauwlettend in de gaten gehouden. Daarnaast hebben de prijsverhogingen voor koffie (op de wereldmarkt) en margarine (duurderde grondstoffen) gezorgd voor de totaalstijging van 2,3 procent. Ook de medische verzorging deed van zich spreken. Hier stegen de kosten in het eerste kwartaal met 7,3 procent. Deze stijging ligt in hoofdzaak in de zeer arbeidsintensieve ziekenhuissec tor. Zij is aanleiding geweest de prij zenbeschikking ziektekosten-verzeke raars 1970 af te kondigen. DEN HAAG Blijkens een opgave van de Koninklijke Nederlandsche Bond tot het Redden van Drenkelingen zijn in de eerste drie maanden van dit jaar in ons land 109 mensen door ver drinking om het leven gekomen. In het eerste kwartaal van vorig jaar bedroeg het aantal 75. In het gehele jaar 1969 kwamen 543 mensen door ver drinking om. DEN HAAG De Partij van de Arbeid heeft de afgelopen weken ondanks afsplitsingen en uittredingen, een flinke ledenwinst geboekt. De partij zweeft weer in de buurt van de honderdduizend leden, een aantal dat enkele jaren ge leden nog ruimschoots werd overtroffen. Onder de nieuwe leden zouden veel jongeren zijn. HORST De vierjarige dreumes Mark Versieyen heeft het ziekenhuis in Horst op stelten gezet, doordat hij na zijn amandeloperatie de benen nam. Zo liep hij in zijn zondagse pakje in Horst rond, waar hij door een neefje werd opgepikt en naar huis gebracht. Het ziekenhuis hoefde hem niet terug, want Mark was al genoeg aangesterkt om weer in de zandbak te spelen. Volgens het partijbestuur is het aan tal bedankjes van leden die zijn toege treden tot de partij Democratische So cialisten '70 erg meegevallen. In Rotterdam maakte gisteren drs. A. van Stuyvenberg uit Eindhoven bekend, dat zijn partij DS '70 in tien plaatsen aan de gemeenteraadsverkiezingen zal deelnemen: Amsterdam, Rotterdam, Eindhoven, Leiden, Vlaardingen, Gor- kum, Zeist, Ermelo en Capelle aan den IJssel en Leiderdorp. Hij verwachtte dat de Kamerverkie zingen DS '70 volgend jaar vijf a zeven zetels zullen opleveren. De partij ziet niets in continuering van het kabinet- De Jong en voelt ook weinig voor sa menwerking met de VVD, aldus de heer Stuyvenberg. HAARLEM De veertienjarige Haarlemmer George de Wijs heeft het aflopen weekeinde zijn fantasie met de dood moeten bekopen. De jongen, die al herhaaldelijk zijn bewondering had uitgesproken voor Hugo de Groot en diens ontsnapping in een boekenkist was terwijl hij alleen thuis was, in een kamferkist gekropen. Het deksel sloeg achter hem dicht. De jongen kon de kist van binnenuit niet openen en stierf de verstikkingsdood. Zijn ouders waren op bezoek gegaan en hadden hem gezegd dat hij naar de televisie mocht kijken en daarna naar bed mocht gaan. Mogelijk heeft de jon gen de bedoeling gehad zich te verstop pen. Hij deed dat wel meer als zijn ou ders weg waren. Ook dit keer dachten zijn ouders dat hij zich had verstopt. Zij gingen op zoek en vonden hem tenslotte dood in de kamferkist. BREDA Martin de J. (58, in zijn kennissenkring beter bekend als Pauw, mocht gistermiddag zijn duiven in het grote hok bij zijn woonwagen in St. Willebrord even gedag zeggen. De vo gels, waarvan hij tegen zijn bewakers trots zei: „Voor vijfhonderd gulden krijg je ze nog niet", zal hij mogelijk nooit meer terugzien als de officier van Justitie zijn zin krijgt. De officier, mr. A. Calthoff, vroeg de Bredase rechtbank even later Pauw te veroordelen tot een jaar gevangenis straf met aftrek van het voorarrest en terbeschikkingstelling van de regering. En uit het rapport van de psychiatri sche observatie kliniek viel af te leiden dat de verpleging vanwege de regering in dit geval waarschijnlijk wel levens lang zal worden. Mr. Calthoff achtte het gerimpelde oude mannetje, dat in St. Willebrord met een zakje snoep voor de buurkin deren uit de arrestantenwagen was ge stapt, schuldig aan doodslag. Pauw had de rechtbank, die op 23 maart al aan de behandeling van zijn zaak was begon nen, naar St. Willebrord laten gaan om uit te leggen hoe onschuldig het alle maal was verlopen op die avond van 26 juli. nadat de edelachtbare heren uit de getraliede overvalwagen waren gestapt PROF. DR. J M. HEMELRIJK AMSTERDAM Prof. dr. J. M. Hemelrijk en nog enkele duizenden andere Ne derlandse ouders vragen tien tot vijftien jaar de t(jd zij willen bewijzen dat het zelfstandige gymnasium nog een duidelijke functie heeft in het Nederlandse on derwijsbestel. Zij vrezen dat in de onderwijsvernieuwing die enkele jaren geleden op gang kwam, het zelfstandige gymnasium nodeloos zal verdwijnen en dat daardoor een waardevol onderdeel van het Nederlandse onderwijs in de toekomst onbekend zal zqn. De liefde voor het klassieke gymna sium kreeg prof. Hemelrijk van- huis-uit mee. Zijn vader was rector aan een gymnasium; hij-zelf studeer de klassieke talen aan de Amster damse universiteit, werd daarna le raar klassieke talen, conrector en op 1 januari 1966 hoogleraar in de klas sieke archologie. Hij koos Loosdrecht tot woonplaats om dat in Hilversum een zelfstandig gymnasium was, waar zijn kinderen zich thans laven aan de bron der oude kunst en wijsheid. Via een ou dercommissie kwam hij op de barrica den voor het gymnasium terecht: za terdag hadden op zijn uitnodiging 23 Nederlandse gymnasia een afvaardi ging naar Hilversum gestuurd om te praten over de vraag hoe men het voortbestaan van het zelfstandige gymnasium kan bevorderen. Wat is het nut van het zelfstandig gymnasium, als in mammoetscholen gemeenschappen ook opleiding in klassieke talen mogelijk is? „In een scholengemeenschap moet door de leiding aandacht worden gegeven aan vele richtingen van onderwijs; een gerichte klassieke opleiding wordt daardoor praktisch onmogelijk. Wij vinden het belangrijk dat er klei ne scholen tot duizend leerlingen blijven waar men door dezelfde geest en idealen wordt bezield". „Dat klinkt wat overdreven, maar in feite is gymnasiaal onderwijs een zeer moeilijk soort onderwijs dat zo wel van leerkrachten, schoolleiding als leerlingen veel vergt. Dit soort on derwijs vraagt een speciale geest, een sfeer die in de mammoetschool verlo ren kan gaan". Dan blijft het zelfstandige gymna sium dus bestemd voor een kleine, maatschappelijk-geselecteerde groep? Dat hoeft helemaal niet. Het gymna sium blijft bestemd voor de kinderen met een uitgesproken aanleg. Zo'n uitgesproken talent zal zich het best kunnen ontwikkelen op een kleine school, waar men werkt tussen ge lijkgezinden" Het voordeel van de scholengemeen schap is dat de kinderen kunnen groeien in het onderwijs dat hun al lerende het beste ligt. ..Wij verzetten ons ook niet tegen de mammoetschool. Wij hopen oprecht dat op de mammoetschool veel kinde ren de weg naar de klassieke opleiding zullen vinden. Wij willen alleen het geestelijk klimaat voor kinderen die een uitgesproken aanleg voor klassie ken hebben, in de zelfstandige gym nasia bewaren". Dat brengt automatisch selectie mee: volkskinderen zullen niet of zelden op deze gymnasia terecht komen. „De nog steeds bestaande drempelvrees kan in één generatie overwonnen worden. De jeugd van nu die op de mammoetschool met het onderwijs in de klassieken kennis maakt, zal straks haar talentvolle kinderen ge makkelijker naar een school laten gaan waar de volledige aandacht aan deze vorm van ondewijs wordt gege ven". Waarom acht u die speciale gymna siale sfeer zo belangrijk? „Wellicht heeft alles tot nu toe wat conservatief geklonken, maar ons streven kan ook bijzonder modern worden genoemd. De meeste onder wijsvormen in Nederland zijn sterk economisch gericht; het gymnasium streeft niet een direct economisch nut na, het richt zich op het aankweken van kritisch denken, op het betrekke- lijk-stellen van leuzen, op het leren afstand-nemen van vraagstukken en oplossingen". „Het betekent kortom voor de mens een geestelijke, individuele verrijking. In de toekomst zal de mens daaraan wellipht veel behoefte krijgen". U gelooft dat het zelfstandige gym nasium in tien, vijftien jaar zijn be staansrecht zal hebben bewezen? Dat hoop ik. Als dat niet zo is, is er niets verloren. Het kleine aantal zelf standige gymnasia in Nederland legt financieel weinig gewicht in de schaal. Gaat men de gymnasia ophef fen louter uit drang naar onderwijs vernieuwing, dan kan een onderwijs vorm van grote waarde verloren gaan" „Als het zelfstandige gymnasium geen In Sneek wordt vanavond beslist over het voortbestaan van het zelf standige gymnasium. In de afgelo pen twee jaren zijn al vrij veel zelfstandige gymnasia opgegaan in mammoetscholengemeensc happen. De verdedigers van het zelfstan dige gymnasium spreken van een politieke koehandel". Zij zijn in het strijdperk getreden om de nu nog resterende 52 zelfstandige gym nasia in Nederland te verdedigen. toekomst heeft, zal het wel een na tuurlijke dood sterven, maar men moet het niet om hals brengen nu men nog niets weet over de levens kracht. Als het eenmaal verdwenen is, zal men het niet gemakkelijk weer oprichten. Daarom vragen wij tien, vijftien jaar om te bewijzen dat het zelfstandige gymnasium, als doelge richte eenheid met een geheel eigen sfeer, zijn plaats in het onderwijsbe stel meer dan waard is" Hoeveel kinderen zullen behoefte hebben aan deze vorm van onder wijs? „Ik schat vijf tot tien procent de be langstelling voor het gymnasiale on derwijs is in de afgelopen jaren aan het toenemen. Maar zelfs al zou niét meer dan tien procent van de kinde ren zich het best in een zelfstandig gymnasium kunnen ontplooien, dan vind ik dat een voldoende grote min derheid om aan de gemeenschap de betrekkelijk geringe financiële of fers te vragen die nodig zijn om het zelfstandige gymnasium te laten voortbestaan". Moet het klassieke gymnasium niet worden aangepast? „Dat is al gebeurd toen naast de talen afdeling alpha, de wiskundige afde ling beta werd opgericht. Er zou kun nen worden overwogen ook een gam ma-afdeling op te richten die specia le aandacht zou wijden aan maat schappijwetenschap; het aantal tref punten met de wortels van onze be schaving zou dan wel eens zeer ver rassend kunnen zijn". waarmee de rijkspolitie hen naar het dorp had gebracht, demonstreerde Pauw het graag voor het talrijke pu bliek. Hij mocht even in zijn eigen stoel in zijn woonwagen gaan zitten (wat hem zwaar viel door de broekstok die ontvluchten moest bemoeilijken), zoals hij die fatale avond, versuft door een dag van vijftig borrels, ook had geze ten. Hij had een geluid gehoord en was naar buiten gerend met zijn flobertge weer dat schietklaar achter een gordijn stond, in de veronderstelling dat er ie mand zijn trots, zijn duiven, stoorde. Hij had eerst gedacht dat zijn achter buurman het was geweest, „maar die had ik dan daar bij de frambozenstrui- ken te pakken gekregen", wees hij de rechtbank aan. Onder hoongelach van de aanwezige buren zei hij „Dan had ik hem daar de hersens ingeslagen". Daar na had hij volgens zijn verklaring de vermeende belager van zijn duiven in een andere richting gezocht. Hij was naar zijn zijbuurman Raoul gelopen, die de 27-jarige Bart van Gooi als kostgan ger had. Deze Bart had hem twee maanden eerder ernstig mishandeld. Toen Pauw had geconstateerd dat bij Raoul nie mand thuis was hij had daartoe aan de oude boerenwoning geluisterd was hij teruggegaan. Daarbij was hij voor de tweede keer de verzameling autowrakken op Raouls erf gepasseerd, waarbij uit een oude bestelwagen plotseling Bart te voor schijn was gesprongen: „Nou zal ik je voor de rest kapot maken". Op die kreet had Pauw, naar hij gisteren de monstreerde, met een klap met de buks willen reageren. Bij het opheffen van het wapen was echter een schot afge gaan dat Bart in het hart tro. De officier noemde die lezing later op de middag, toen de rechtbank weer in toga achter haar eigen groene tafel moeilijk te rijmen met de vrijwel horizontale weg die de dodelijke kogel in Barts lichaam had gevolgd. Hij ge loofde dat Pauw wel degelijk opzette lijk Bart had neergeschoten. Hij had toch immer de middag voor de avond van het schot nog tegen Bar* geroepen: „Ik kan wel op je spugen" en ook had Pauw de gemeente gemeld dat Bart bij verdiende buiten zijn sociale uitkering. In de agenda van Pauw was op de dag van de mishandeling door Bart ook de aantekening gevonden: „Klappen van Van Gooi. Ik kom terug en niet zo zuinig ook". De officier zag zelfs al aanwijzin gen dat Pauw het doodschieten met voorbedachten rade had gedaan. „Maar ik ben realist genoeg om :n te zien dat daarvoor onvoldoende bewijs is". De raadsman, mr. H. Maeijer: „Ik heb zelden een vertegenwoordiger van het openbaar ministerie zo'n zwak betoog horen houden. De officier werkt uit sluitend met vermoedens. De lezing van mijn client kan alleen worden ontze nuwd door veronderstellingen". „Maar niemand weet hoe het is gebeurd. Ik ook niet. Maar ik heb grote twijfels". Volgens de Psychiatrische Observatie kliniek en dat was de advocaat be vestigd door bewoners van St. Wille brord was Pauw meer in woord en gebaar agressief dan werkelijk geweld dadig, ook al had hij dan op zijn geva rieerde straflijst drie mishandelingen staan. „Hij is geen man die een geweer op iemand anders aanlegt", aldus mr. Maeijer. ADVERTENTIE SCHOL, SCHAR OF TONG^ ALA MEIJNIFRt 1 Kg vis, zout, 1 ei, 1 lepel melk. bloem, boter of margarine, 2 citroenen, peterselie. De vis met wat zout inwrijven en 20 minuten laten Intrekken. Door losgeklopt ei met melk en vervolgens door bloem wentelen. Bakken in veel gebruinde boter of margarine op niet te fel vuur. Wat citroensap, fijn gehakte peterselie en de overgebleven boter over de vis doen. Vraag recepten bij uw vishandelaar of bl] het Produktschap voor Vis en Vlsprodukten, Wassenaerseweg 20, Den Haag. KATMANDOE De regering van Nepal heeft de Nederlandse Himalaja- expeditie van dr. Noordijk toestemming gegeven voor de beklimming van de noordoostelijke Himalsjoeli-top. Een bestijging van de naburige Dakoera was op verzet van de dorpelingen ge stuit. De Himalsjoeli is 6.400 meter hoog an nog nooit bedwongen.

De Vallei | 1970 | | pagina 15