Ruzie met messteek beslecht Schoonheidsadviezen uit Binella-computer Schoolvoetbaltoernooi '70 Kon. Julianaschool finalist na zege op Engelenburg Schoolraad is op komst in Kesteren Een kind van onze tijd Herdenken in muziek BEZINNING... Deze week bij Henny Jansen Hoogste puntj bij sporthal j Collecte voor autotocht bej aarden Bejaarde man aangereden NllSt Belt u dan «van a.u.b. 10550 vr,3o«°; 11079 Brommer kreeg geen voorrang Grond voor nieuwe school Rode Kruis en EHBO samen onder een dak Portefeuille en fiets gestolen Bejaarden zien vogeldia's Paardenmarkt in Utrecht Naamloze wejjen Ellende Zinvol Bezinning Brandput bij industrieterrein Ouders willen openbare kleuterschool Resultaten Best u iirsiii u t a t ie dierenbescherming afd. Veenendaal Advies Wet Middenklasse DINSDAG 21 APRIL 1970 ELST Rond het middernachtelijk uur van zondag op maandag speelde zich ten huize van de heer v.d. V. in de Irenestraat, een bloedige steekpartij af, toen G. uit Eist en W. B. uit Veenen- daal, na vroeger op de avond enkele ca fés te hebben bezocht, daar op bezoek gingen. De ruzie bleek te zijn ontstaan, nadat W. B. onrechtmatig in de auto van G. had gereden. Toen v.d. V. zich hiermee wilde bemoeien, stak W. B. hem in dolle woede onder in de rug, waarna het slachtoffer bloedend in eenzakte. Na doktersbehandeling bleek de aard van de verwonding minder ern stig, dan zich aanvankelijk liet aanzien, zodat v. d. V. niet in het ziekenhuis be hoefde te worden opgenomen. Ondanks het vergevorderde uur was er een op loopje van buurtgenoten, die door het lawaai in hun nachtelijke rust gestoord waren. Tegen W. B. is proces-verbaal opgemaakt. VEENENDAAL Om half vijf gistermiddag verzamelden zich bouwvakkers, leden van het ge meentebestuur en de sportstichting op de ruw betonnen vloer van de in aanbouw zijnde sporthal bij het Val- leibad, om er getuige van te zijn dat burgemeester P. Bode de Nederland se driekleur hees. De ceremonie on derstreepte het bereiken van het hoogste punt van het bouwwerk. Dat punt is het topje van de stalen span ten die dienen als basis voor het dak van de hal, en het ligt zo'n dertien j meter boven de grond. De sporthal krijgt een speelvloer van 28 bij 42 J meter, en wordt geheel met alumi nium bekleed. Er komen geen ramen in de wanden. Onder de vloer komt een kegelbaan, en o.a. een aantal kleedkamers voor de toekomstige bezoekers van de nieuwe accommo datie. Burgemeester Bode, vergezeld van onder anderen wethouder Ant. de Ruiter, complimenteerde de bouwers met hun vorderingen, en overhan digde namens het gemeentebestuur enveloppes met inhoud. De bouw vakkers maakten zich op om 't pannenbier" te lijf te gaan, en de burgemeester zette het gesprek met de genodigden, onder wie aannemer Boers, voort in De Korenbeurs. VEENENDAAL Maandagmiddag moest de bejaarde wielrijder M. A. (80) in het Julianazickenhuis worden opge nomen na een ongeval op de Rem- brandtlaan. De wielrijder stak zonder op het hem achteropkomende verkeer te letten linksaf de Gerard Doustraat in. Hij werd bij deze manoeuvre geschept door een auto bestuurd door H. T. O. uit Veenendaal. A. werd met een hersen schudding en een hoofdwond per am bulance naar het ziekenhuis vervoerd. voc Tot 17.30 uur 's Zatard. v. 16.30-17.30 u. Voor Rhanen 3320 Nw» Veanendaalsewag I59 VEENENDAAL Op en rond drie velden van het sportpark Panhuis waren gisteravond weer honderden (jeugdige) voetbalfans aanwezig bij het school voetbaltoernooi. Vooral de wedstrijd tussen de Kon. Julianaschool en de En- gelenburgschool kreeg extra veel belangstelling. Het werd een duel tussen de nog ongeslagen kampioenskandidaat en de hekkesluiter van poule B. De 50 overwinning van de Kon. Juianaschool verbaasde dan ook niemand. In poule A gaat de Prinses Beatrix- school nog steeds aan de leiding, al heeft CNS 1 (vorig jaar in de finale) met een gelijk aantal punten evenveel kans om op Koninginnedag uit te komen in de „cupfinal". Opmerkelijk is het uiterst magere resultaat van de cup-winnaar 1969: CNS 2. De jongens van meester Bosch zijn reeds uitgespeeld en haalden slechts één punt uit 6 wedstrijden. Deze keer lijkt het team van de Kon. Julianaschool regelrecht op de finale af te gaan. Maandag werd het weer eens een 50-zege op de Engelenburgschool, door doelpunten van Wim Koenen, Hen ny van de Pol, Bert van Sas (2x) en Addie van de Bovenkamp. Toch weerde het elftal van de Engelenburg zich on der aanvoerderschap van Henk Keyman zich uitstekend, niet in het minst door het optreden van keeper Ton Keyman, die zich later blesseerde en moest laten vervangen door Herrie van de Haar. Uitslagen van vrijdagavond: poule A: Patr.—CNS 2 1—0. Jul. v. St.—Rehoboth 3—0, Beatrix—CNS 1 0—0. Poule B: Kon. JulianaR. v. Gaasbeek 10, Sal- vator—Gr. v. Pr. 1—1, Wilhelm.—Enge lenburg 41. Uitslagen van maandagavond: Poule A: Patr.—CNS 1 0-1, Hekster—Rehoboth 2—0, CNS 2—Beatrix 0—2. Poule B: Kon. Jul.Engelenburg 50, CNS 3 Gr. v. Prinsterer 00, R. v. Gaasbeek- Wilhelm. 01. De laatste poule-wedstrijden worden VEENENDAAL De Veenendaalse bromfietser T. D. kwam maandagmor gen al vrij vroeg in het Julianazieken- huis terecht na op het kruispunt Ka- naalweg-Kerkewijk-Sterke Arm met een auto in botsing te zijn gekomen. D. die over het fietspad langs de Kerkewijk reed kreeg geen voorrang van de automobilist G. H. uit Veenen daal die vanaf de Kanaalweg het kruispunt naderde. De bromfietser kreeg vermoedelijk een beenbreuk. VEENENDAAL De voorzitter van de Veenendaalse afdeling van de Die renbescherming, de heer G. M. Recter, gaat de gemeente verlaten. Het dage lijks bestuur is nu als volgt samenge steld: voorzitter de heer E. H. van Schuppen, Zandheuvelweg 3, tel. 12692; secretaresse mej. T. v. Eldik, Schrij verspark 151. tel. 11261; penningmeeste res mevr. M. v. d. Weerd-Speelman, Kerkewijk 197, tel. 10072. Voor alle dierenbeschermingszaken kan men zich bij de bestuursleden ver voegen. Zo kan gezorgd worden voor onderdak voor zwerfdieren. vrijdagavond gespeeld. Het programma is dan als volgt: Poule A: Patrimonium Dr. Hekster, Jul. v. Stolbergschool Pr. Beatrix, RehobothCNS 1. In poule B spelen: Kon. JulianaCNS 3, Salvator Pr. Wilhelmina, Gr. v. Prinsterer Engelenburg. De standen zijn nu: Poule A Poule B Beatrix 5-8 Kon. Jul. 5-10 CNS 1 5-8 Wilhelm. 5- 6 Jul. v. St. 5-7 CNS 3 5- 6 Patrimonium 5-4 Rijk v. G. 6- 6 Rehoboth 5-4 Salvator 5- 4 Dr. Hekster 5-4 Gr. v. Pr. 5- 3 CNS 2 6-1 Engelenburg 5- 0 KESTEREN De bijzondere basis school in Kesteren is aan uitbreiding toe. Het schoolbestuur geeft de voor keur aan de bouw van een nieuwe school, en niet aan uitbreiding van de noodgebouwen. B. en W. zijn het daarmee eens, en zij delen de raad mee, dat een urgentiever klaring voor de bouw van een 4-lokali- ge school al is afgegeven. De bouw plannen zijn in ontwerp al klaar, en deze laten een uitbreiding met twee lo kalen in de toekomst toe. De raad is vrijdagavond in de gelegenheid een perceel grond voor de nieuwbouw te re serveren voor overdracht aan het schoolbestuur. KESTEREN In de gemeente Kesteren zal een schoolraad worden ingesteld, die de huidige ouderraad gaat vervangen. Een voorstel daartoe krijgt de gemeente raad vrijdagavond te behandelen. VEENENDAAL Wanneer een vrouw cosmetica-artikelen wil gaan kopen, staat zij vaak tijden beslui teloos te kijken naar de vele moge lijkheden, d.'e de cosmetica-fabri- kanten haar kunnen bicden. De ver koopster of de schoonheidsspecialis te zal haar adviezen geven, die zij echter lang niet altijd van plan is op te volgen. Immers, de adviezen wor den heel vaak gegeven vanuit een persoonlijke voorkeur van degene, die de adviezen geeft. Geen wet van Meden en Perzen dus. Het gaat bij deze adviezen voorna melijk om de kleurencombinatie. Daarnaast worden de verschillende merken aanbevolen. Afhankelijk is een dergelijk advies van wat de des betreffende zaak aan merken te bieden heeft. Aan de prijs kan men een beetje zien hoe de kwaliteit is. Sinds een tijdje is er nu, om de eerste soort adviezen onafhankelijk te maken van de instelling van de adviseuse, een computer. Men moet de knopjes indrukken, die de kleur van de kleding aangeven, en van de ogen, de huid en het haar. Er gaan dan op een bord een aantal lampjes branden, die de raadvraagster ver tellen welke kleuren zij moet ge bruiken voor vloeibare make-up, voor eyeliner, mascara, eye-shadow. lipstick en nagellak. En dat dan in combinatie met de gedragen kleding. De warme tinten, zoals groen, beige, bruin en oranje, geven een heel an dere make-up-serie dan de koudere tinten zoals lila en blauw of het neutrale wit en zwart. De enige fabrikant, die in Europa een dergelijk apparaat heeft, is Bi- nella uit Zwitserland. Deze fabri kant heeft zjjn computer maandag opgesteld in drogisterij, fotohandel en parfumerie Henny Jansen in de Zandstraat in Veenendaal. De com puter zal daar een week blijven. Me juffrouw Voskuilen, esthéticiënne. geeft er de eerste dagen de uitleg bij. Iedere geïnteresseerde kan bij Henny Jansen deze week gratis een kleurencombinatie-advies krijgen. Hoe is dat advies? Is dat nu de persoonlijke voorkeur van iemand bij Binella? Het is een zo neutraal mogelijk advies. Daarvoor iets over Binella. Dat is een farmaceutische fabriek in Ba zel, Zwitserland, met veel filialen over de hele wereld. De fabriek hield zich tot niet zolang geleden al leen bezig met huidverzorgingsarti kelen. In deze branche was het merk dan ook goed bekend. De huidartsen en huidverzorgers verwezen naar deze artikelen, omdat ze medisch verantwoord zijn, zoals van lang niet alle huidverzorgingsmiddelen gezegd kan worden. Een goede huidverzorging is nog geen garantie voor een goed ver zorgde huid, wanneer men slechte make-up artikelen gebruikt. De huid wordt droog, schraal, de ogen worden rood. Op het ogenblik is het zelfs zover gekomen, dat men bezig is met een wet op de cosme tica, zodat er niet zoveel meer ge knoeid kan worden in deze sector. Een dergelijke maatregel werd hard nodig door de grote toeneming van het produceren van medisch slechte middeltjes. Het schoonheidshuLs Binella had dus al de huidverzorgingsartikelen in de handel gebracht en begon ook te denken aan de make-up. Het eer ste punt dat aan de orde kwam bij de produktie daarvan, was het me- disch-verantwoord-zijn. Het gaat immers om een farmaceutische fa briek. Vervolgens de kleurharmonie. VEENENDAAL Burgemeester P. Bode zal vrijdagmiddag 24 april het nieuwe Rodekruisgebouw aan De Sterke Arm officieel openen. Het gebouw zal worden gebruikt door het Rode Kruis en de Kon. Ned. Vereniging voor EHBO afd. Veenendaal. Zaterdagmiddag 25 april kan het pu bliek een kijkje komen nemen in het nieuwe gebouw en wel van 14.00 18.00 uur. Tevens zullen er dan enkele demonstraties worden gegeven door de toekomstige gebruikers van de nieuwe behuizing. VEENENDAAL De Veenendaler G. H. deed bij de politie aangifte dat uit de stalling bij het Valleibad de fiets van zijn negenjarig zoontje was gesto len. V. miste dezer dagen uit zijn auto die hij in de Wilhelminastraat had gepar keerd zijn portefeuille met onder ande re zijn rijbewijs en andere papieren. In beide gevallen stelde de recherche een onderzoek in. VEENENDAAL Morgenmiddag, woensdag 22 april, wordt in het jeugd- gebouw van „De Instuif" aan de J. G. Sandbrinkstraat weer een bejaarden middag georganiseerd. Hiervoor is uit genodigd de heer H. A. Odding uit Bar- neveld die zijn gehoor het een en an der zal vertellen over het vogelleven in de natuur. Hij zal zijn causerie toelich ten met films en dia's. UTRECHT, 20 april Op de paar denmarkt in Utrecht werden vandaag 616 dieren aangevoerd. De prijzen wa ren voor: luxe paarden 13001800; werkpaarden 1250—1750; oude paarden 9001700; 3-jarige paarden 9001250; 2-jarige paarden 750950; veulens 325 —700; hitten 700—950; slachtpaarden per kg geslacht gewicht 2,803,80; jon ge slachtpaarden per kg geslacht ge wicht 3,80—4,30. De handel was vlug. De schoolraad moet worden gevormd uit de ouders, voogden en verzorgers die lid zijn van een oudercommissie, uit het onderwijzend personeel en uit ge meentelijke bestuurders en functiona rissen. Bovendien kunnen andere des kundigen en belangstellenden zitting hebben. De schoolraad bevordert de bloei van het openbaar onderwijs, zo schrijven burgemeester en wethouders in hun voorstel, en staat de gemeenschappelij ke belangen voor bij het bevoegd gezag. Vervolgens horen B. en W. de raad om trent de voorziening in de behoefte aan gemeentelijk onderwijs, de voordracht tot benoeming van hoofden der scho len, de per leerling beschikbaar te stel len bedragen en de leerplannen. KESTEREN B. en W. hebben ont dekt dat in de gemeente Kesteren nog enkele wegen naamloos zijn. Zij doen de raad nu een voorstel om daar veran dering te brengen. Het gaat om de verbindingsweg tus sen de Pottumsestraat in Echteld en de noord-zuid-verbinding. Deze moet de naam „Walenhoekseweg" krijgen. Ook de verbinding tussen Panhuizerweg en Hogeveldseweg op het industrieterrein gaat nu een naam krijgen, en wel die van „Nijverheidsweg" VEENENDAAL Nederland maakt zich op om zijn bevrijding en herrijzenis te herdenken. De bevrijding van een barbaarse en tirannieke onderdrukking. Honderden kerkhoven zijn de stille getuigen van wat menselijke waanzin te weeg kan brengen. Een tornado van macht, haat en wellust trok haar alles vernietigend spoor door een schijnbaar zo beschaafde wereld. Een bescha ving echter, die ondanks alle uiterlijkheden, tevergeefs de lading dekte en des te schrijnender het menselijk falen toonde. Oerdriften braken los en brachten dood en verderf. De oorlog schiep helden terwijl miljoenen machteloos ten on der gingen. Het verbazen over zoveel wreedheid en doodsstrijd werd, naar mate de tijd verstreek, ontdaan van zijn eerste emoties. De puinhopen der beschaving werden beklommen door een generatie die waarachtig de moed opbracht opnieuw te beginnen. De mens bleek ondanks het verminkt- zijn, te geloven in een betere toe komst. De kringloop van vallen en opstaan vervolgde zijn weg. Met nog betere voornemens dan weleer bouw de men aan een wereld waar nooit meer zoiets zou mogen gebeuren. Het menselijk vernuft verschafte via de wetenschap wapenen, die nuttig en reddend maar helaas ook allesvernie tigend kunnen werken. De na-oorlog- se mens die zo manmoedig zijn be vrijding vierde, wist al gauw dat hij gevangen zit en blijft in het net dat hij zelf steeds dreigender samentrekt om deze wereld. Hoeveel ouders hebben ooit gedacht: in wat voor wereld moeten mijn kinde ren straks leven' Wat zal de toe komst brengen? Wanneer we ons al het nieuws in huis laten brengen, wordt het duidelijk dat we dicht in de buurt kunnen blijven, willen we antwoord weten. Het heden laat el lende genoeg zien. We leven niet alleen onder de dreiging van atoomwapenen en -oorlogen, maar komen op alle terreinen toestanden tegen die ons telkens weer met de neus op onze verantwoordelijkheid drukken. De gewelddaden van een tweede wereldoorlog blijken zich niet tot een aantal geschiedenisjaren te beperken. Dagelijks worden we geconfronteerd met onrecht, rassendiscriminatie, ver schillen in religie, status en kleur. We beseffen maar al te goed dat de schrijnende tegenstelling tussen rijk en arm in deze wereld, mogelijk wel eens de grootste bedreiging kan zijn voor het sociale bestel van onze men selijke samenleving. De barbaarsheden uit het recente verle den, voor hen die de 35 jaar zijn ge passeerd en die ze vaak aan den lijve hebben ondervonden, komen thans niet in onze directe omgeving voor, maar de moderne communicatiemid delen vertellen ons dagelijks tot welk een dramatische „opvoeringen" de mensheid in staat is. VEENENDAAL Op woensdag 13 mei a.s. zal de Chr. Oratoriumvereni ging Veenendaal een herdenkingsconcert verzorgen in het Verenigingsge bouw aan de Eikenlaan. Het belangrijkste programma-onderdeel van deze avond vormt ongetwijfeld de uitvoering van het oratorium „A Child of our time" van de Engelse componist Michael Tippett. I)e C.O.V. heeft deze compositie reeds met groot succes in 1968 ten gehore gebracht en een her haling is dan ook alleen maar toe te juichen. Ook dit jaar verlenen solisten van naam weer hun medewerking. De so praan Annette de la Bye en de alt Aafje Heynis, Willy van Hese (tenor) en Henk Smit (bas) worden bijgestaan door het Nederlands Begeleidingsorkest en de C.O.V. Veenendaal. De algehele leiding berust in handen van dirigent Gysbert van Zanten. Gezien de (nu reeds) enorme belangstelling voor en de grote betekenis van dit concert, belicht onze muziekredacteur Jan Hessels Mulder enkele aspecten en achtergronden van dit unieke culturele gebeuren. Dit alles brengt ons hopelijk wat nader tot de wezenlijke betekenis die een 25-jarige herdenking moet hebben, wil zij zinvol zijn. Met recht vraagt met name de jeugd zich af: waarom nog steeds zo anti-Duits; waarom al tijd maar die oorlog herdenken die al 25 jaar achter de rug is? Ze begrijpen wel dat hun ouders dat al les niet kunnen vergeten, doch wan neer het bij een herdenken van dat specifieke feit blijft, spreekt het hun in ieder geval niet of minstens heel weinig aan. Ze gaan het misschien wat cru, verge lijken met een eventuele herdenking van de strijd tegen Napoleon of zelfs de 80-jarige oorlog. Het is voor hen ook geschiedenis, wanneer zo'n her denking niet dieper gaat. Betrekken we echter in de komende mei-dagen de gebeurtenissen op wat zich ook nu dagelijks afspeelt in onze wereld; zien we de universele beteke nis van zo'n herdenking als een be zinning op alles wat de mensheid én het individu bedreigt, dan wordt het een zinvol geheel, waarbij ouderen en jongeren samen elkaar begrijpen en vinden. Dan kunnen generaties met elkaar op trekken om het onrecht van heden en verleden (en toekomst) uit te bannen. Het zinloze moorden van 25 jaar gele den ziet de jeugd gebeuren en her haald in Vietnam, Nigeria, Guatamala en noem maar op. Als er een schot klinkt in de wereld, kan zijn doel even goed een Gandhi of Martin Lu ther King als een Kennedy zijn. Wanneer de jeugd uit onze streek mee-herdenkt, zal die verbinding er moeten zijn. De lijn die als 'n bloed rode draad door deze wereld en door elk mens loopt: haar, geweld en wraakzucht. Daartegen richt zich elk herdenken. Je kunt de doden eerbie digen als de overlevenden zelf de fakkel brandende houden om de zaak waarvoor zij stierven, tot de hunne te maken. Als dan op 13 mei in het Verenigingsge bouw te Veenendaal een herden kingsconcert wordt gegeven en het programma vermeldt: „A Child of our time" (Een kind van onze tijd) dan gaat het in wezen om een compo sitie, die beide generaties wil vereni gen in een bezinning over het geweld in deze wereld. Het stuk van de Engelse componist Mi chael Tippetl is geschreven in de Tweede wereldoorlog en handelt over de opkomst van Hitier en de concen tratiekampen. De inhoud wil ik graag in een volgend artikel verder bespre ken. Bovenstaande beschouwing is echter als inleiding noodzakelijk, omdat de uit voering van dit oratorium als brug kan dienen, niet aleen tussen wat toen gebeurde en nu is, maar ook tus sen jong en oud om samen via tekst en muziek zich werkelijk zinvol te bezinnen op dat wat wij mensen el kaar aandoen. Misschien kan het dan leiden tot het gaan van wegen, die ons naar 't licht voeren, wót men daaronder dan ook wil verstaan. De verschillende make-up artikelen moeten goed passen bij de huid, de ogen, het haar en de kleding van ie dere vrouw. De make-up is pas geslaagd wan neer deze voldoet aan de wetmatig heden van de harmonieleer. Daar voor schakelde Binella een beroemde Franse visagist in, die een kleurhar monie koos, die aan de huidige eisen voldeed. Dat hield meteen al in dat er een grote hoeveelheid preparaten moest komen en een groot assorti ment van kleuren. Vervolgens werd de computer aangeschaft, die ter beschikking zou komen te staan van de klanten voor het kleuradvies. Een modern soort advies dat in deze moderne tijd past voor een moderne vrouw. Op elek tronische wijze kan iedere vrouw nu een kleurenadvies krijgen, dat past bij haar persoonlijkheid. De Binella-artikelen zijn pas vier jaar in Nederland in de handel. De prijs ligt in de middenklasse. Dat is niet erg hoog, wanneer men bedenkt, dat alles medisch verantwoord is en dat de kleuren door een wetenschap pelijk werkend kunstenaar zijn uit gezocht en dat ze bovendien bij de moderne kleding passen. De computer staat dus deze week in Veenendaal bij parfumerie Hen ny Jansen. Er is al heel wat reclame voor gemaakt door middel van ad vertenties en persoonlijke aanschrij vingen. Heel logisch, wanneer men zich realiseert, hoe uniek deze ge beurtenis is. Er zijn maar twee com puters in Nederland en die moeten heel wat cosmetica-zaken bezoeken. In Veenendaal kan iedere vrouw deze week een cosmetische pas krij gen, die in een paar minuten klaar is. Dank zij de computer. Het is geen persoonlijke voorkeur van wie dan ook. ELST De Commissie Uitgaansdag Ouden van Dagen is al druk bezig een autotocht voor de Elster ouden van da gen voor te bereiden, die in de maand juni wordt gehouden. De commissie zal in de periode van 26 april t/m 2 mei een huis aan huis-collecte houden. Zij hoopt, dat, evenals vorige jaren weer met milde hand wordt gegeven. Elke bijdrage is welkom, waarvoor de com missie de ingezetenen bij voorbaat har telijk dankt. KESTEREN Voor ruim zesduizend gulden willen B. en W. in de berm van de Spoorstraat te Kesteren een brand put laten slaan van 45 meter diepte. De branden die in de loop der jaren op het Kesterense industrieterrein heb ben gewoed deden het college zich eerst afvragen of daar wel voldoende brand- kranen en -putten zijn. Uitbreiding van 't aantal kranen blijkt niet noodzakelijk, maar de put moet er komen, tussen de uitrit van Recticel en garage fa. Van Schaik. OPHEUSDEN Namens de ouders van 34 kleuters in Opheusden is bij het gemeentebestuur een verzoek ingediend tot stichting van een openbare kleuter school. Als datum van opening is 27 juli van dit jaar opgegeven. B. en W. delen de gemeenteraad mee dat het verzoek aan de wettelijke eisen voldoet. Vóór 24 juni moet de raad een beslissing nemen. Gebeurt dat niet dan wordt zij geacht het niet te hebben ingewilligd. In dat geval kunnen de ouders Gedeputeerde Staten nog verzoeken de stichting van de school te bevelen.

De Vallei | 1970 | | pagina 3