Risico SALT mag niet te groot worden ASTRONAUTEN ONTSNAPTEN OP NIPPERTJE Hulp gevraagd voor Grieken in het buitenland Tsjechen betaalden inaar schamel voor verraad Zeker Over de grenzen Minister Laird: Olympia gaat niet dicht „Clandestiene oorlog" van V.S. in Laos Proces tegen neo-nazi Aanklacht wegens Indianenmoord Nog7beursdagen Jonge Basken voor gerecht Zoon van Slansky uit partij gezet Arrestaties in Libanon Servan-Schreiber geeft missie uit handen Onschuldige door politie gedood Sixpence blijft voorlopig Ford misschien naar Rusland inventum maakt u het koffiezetten gemakkelijk! INVENTUM WOULD PACK-MACH0PAK De eerste foto's die in de wereldruimte werden gemaakt van de geha vende machinekamer van de Apollo-13 zijn een beetje tegengevallen. Zij missen de verrassende scherpte van opnamen die tijdens eerdere tochten met bemande Apollo's werden gemaakt. ETEN Arrestaties in Indonesië Klacht verpleegsters na lawine HHP 5 DINSDAG 21 APRIL 1970 NEW YORK De Amerikaanse minister van Defensie, Meivin Laird, heeft hi New York gezegd, dat zijn land een „zeker risico aanvaardt, door definitieve beslissingen met betrekking tot strategische aan vals wa peas uit te stellen", om P* lopende Salt-besprekingen in Wenen met de Sovjet-Unie „alle kans van sla ken" te gunnen. Deze risico's zijn alleen aanvaardbaar, aldus Laird, wanneer de Verenigde Sta ten doorgaan met het voorgenomen programma ten aanzien van meerkoppige projectielen en de dit jaar aanbevolen uitbreiding van het „Safeguard"-anti- raketsysteem. De regering-Nixon is bereid over ieder wapenstelsel van de Verenigde Staten te onderhandelen, zo zei de minister tijdens de jaarlijkse bijeenkomst van Asso ciated Press. Over de huidige situatie zei Laird: „Wij staan letterlijk aan de rand van het risico dat wij voorzichtigheidshalve kunnen nemen". Hij waarschuwde dat, als Moskou zou doorgaan zijn offensie ve strategisch wapenarsenaal uit te bouwen, het risico voor de Verenigde Staten te groot zal warden. In dat geval zou Amerika „compenserende maatre gelen" moeten treffen, aldus de minis ter van Defensie. Volgens Laird onderneemt de Sov jet-Unie sinds 1965 een grootscheepse poging verandering te brengen in het machtsevenwicht. Hij noemde verschil lende Russische programma's tot ont- RIO DE JANEIRO Nadat maan denlang berichten de ronde deden over gruwelijke moorden op Indianen in de binnenlanden van Brazilië, zal er nu een proces worden gevoerd tegen de vermoedelijke daders van de moord op negen Indianen van de Atroari-stam. De vijf verdachten, die volgens de aanklacht de Indianen in de afgelopen herfst in een reservaat doodschoten hebben bekend. Het is voor het eerst in Brazilië dat moord op Indianen straf rechtelijk wordt vervolgd. De aanklacht is ingediend door de pre- dent van de nationale Indianenstichting, Jossé de Queiroz Campos. De verdach ten, die in de oerwouden van het Ama zone-gebied op groot wild jaagden, hadden de indianen eerst gerustgesteld door zich als onschuldige bezoekers voor te doen. Toen de Indianen dichter bij kwamen, schoten de jagers hen neer, mogelijk uit vrees voor de giftige pijlen van de Atraoris. De jagers leg den de lijken vervolgens in een kano, die zij met stenen verzwaarden en in een rivier lieten zinken. Het heeft maanden geduurd voor de daders opgespoord konden worden. PARIJS Het Parijse theater „l'O- lympia" zal niet hoeven te sluiten, al dus heeft de eigenaar maandagavond bekendgemaakt. Bruno Coquatrix, die op 10 april verklaarde dat zijn theater na 80 jaar zou moeten sluiten wegens te hoge belastingen, deelde mee dat de mi nister van financiën Giscard d'Estaing inmiddels „is getroffen door de moei lijkheden waarin amusementstheaters zich in het algemeen bevinden, en de Olympia in het bijzonder". Het ministerie van financiën heeft bevestigd dat de speciale belastingen die voor amusementstheaters gelden, zullen worden verlaagd tot het niveau van de gewone theaters. ADVERTENTIE Voor slecht» enkele centen meer per glas geniet U van een jonge jenever van wereldklasse DE KUYPER EXPORTJENEVER wikkeling en uitbouw van projectielen. Bijvoorbeeld: 0 De Sovjet-Unie heeft meer dan 800 intercontinentale raketten en zou in twee jaar de 1.000 kunnen overschrij den. Aldus zou de Sovjet-Unie binnen twee jaar een gelijkwaardige sterkte hebben opgebouwd aan die van de Amerikaanse „Minuteman". Ongeveer 220 enorme SS-9 projec tielen zijn operationeel in de Sovjet- Unie en 60 andere zijn in aanbouw. Daar de Verenigde Staten hiertegenover geen soortgelijk programma hebben, heeft de Sovjet-Unie op dit gebied een mono- poli^. De Sovjet-Unie kan volgens Laird in 1974/'75 de 656 raketten van de Ame rikaanse Polaris-onderzeebootvloot evenaren of overtreffen. Hij meldde overigens dat bij 31 van de 41 Ameri kaanse onderzeeërs de Poseidon-raket- ten nog van meerkoppige kernladingen moeten worden voorzien. Men neemt aan dat ongeveer 64 ra- ketafweerinstallaties rond Moskou ope rationeel zijn, met verfijnde radarin stallaties die eventuele naderende ra ketten vroeg kunnen opsporen. Daaren tegen zullen in de Verenigde Staten de eerste twee ABM-installaties niet voor 1974/'75 operationeel zijn. De Sovjet-Unie heeft in vijf jaar van 1965 tot 1970 haar arsenaal van lanceerinstallaties van nucleaire aanvalswapens ruimschoots verdriedub beld van 500 tot circa 1700, (beide getal len zijn inclusief 200 zware bommen werpers). In dezelfde periode, aldus Laird,heeft de Sovjet-Unie het totaal megatonnage van haar offensieve nu cleaire sterkte verviervoudigd. De Verenigde Staten hebben in die tijdsduur hun bereikte niveau van 1.710 ranceerinrichtingen van strategische offensieve projectielen niet verhoogd, verklaarde de minister van Defensie. Amerika heeft zijn 780 zware bommen werpers in deze periode met ruim 200 verminderd. Het totale megatonnage van de Verenigde Staten is in die vijf jaar met meer dan 40 procent geredu ceerd, aldus minister Laird. ADVERTENTIE ■fTERNATK3NAi£\ Voordelige trein-toegangs- biljetten op de stations verkrijgbaar. CROESELAAN-UTRECHT 9.30-17.30 9.30-17.30 9.30-17.30 9.30-17.30 t.30-22.00 9.30-17.30 9.30-17.30 Toch laten zij duidelijk zien hoe groot de ravage was die ontstond door het kapotscheuren van een zuurstoftank. In plaats van die foto's drukken wij een lijntekening van het zwaar be schadigde deel van het ruimteschip af. De astronauten Lovell, Haise en Swigert zijn wél op het nippertje aan de dood ontsnapt! Vlak bij het weggerukte paneel is de klaverbladvormige antenne van de Apollo-13, hoewel beschadigd, intact gebleven. Was die antenne ook weggerukt dan zouden Lovell, Haise en Swigert reddeloos verloren zijn geweest. Zij hadden dan niet de instructies kunnen krijgen voor het uitvoeren van de vele noodoplossingen die op aarde waren uit gedacht. BURGOS Twee jonge Basken die gisteren in Burgos, Spanje, voor de rechtbank verschenen hangt een gevan genisstraf van 24 jaar boven het hoofd. Zij zijn volgens de beschuldiging acti visten van de Baslrische nationalistische beweging, Eta. De twee mannen werden vorig jaar gearresteerd. Ze zouden vlugschriften hebben verspreid en explosieven heb ben gestolen. PRAAG De zoon van Rudolf Slans ky, de Tsjechoslowaakse communisti sche leider die in 1952 valselijk door Stalinisten werd geëxecuteerd, is uit de communistische partij gezet, omdat hij er hervormingsgezinde ideeën op zou nahouden. Slansky verloor tevens zijn baan als technicus bij een fabriek in Praag. De vader van Slansky werd met nog tien anderen opgehangen, omdat zij tij dens de stalinistische periode zouden hebben deelgenomen aan een „Joodse samenzwering tegen de staat". STRAATSBURG De raadgevende vergadering van de Raad van Europa heeft maandag te Straatsburg een reso lutie aangenomen, waarin er bij de 17 leden van het ministerscomité op wordt aangedrongen de moeilijkheden van Grieken die in het buitenland zijn en om politieke redenen niet naar hun land terug willen of kunnen, te ver minderen. In de resolutie die werd toe gelicht door de Westduitse socialist H. Pöhhler wordt gezegd, dat er thans vele Grieken in het buitenland zijn, omdat zij zich niet willen onderwerpen aan het regime dat bij de staatsgreep van april 1967 de macht in handen heeft genomen. Griekse autoriteiten weigeren dik wijls paspoorten van tegenstanders van het regime die in het buitenland wonen, te verlengen. In de resolutie wordt ten behoeve van de Griekse tegenstanders van het regi me die in het buitenland verblijven bij de ministers van de lidstaten aange drongen, op een spoedige toekenning van verblijfs- en arbeidsvergunningen, toepassing van sociale voorzieningen, erkenning van diploma's, verstrekking van reisdocumenten in de plaats van niet-verlengde paspoorten, een gemak kelijke visumregeling, een toekenning van financiële bijdragen voor studen ten en arbeiders om respectievelijk hun studie en beroepsopleiding te voltooien. Verder dringt de resolutie er bij de ministers op aan een bedrag van fl. 360.000 te storten in een fonds van de Raad van Europa om hulp te verlenen aan Grieken die nu in moeilijke om standigheden in het buitenland in asiel verblijven. 1 A De portretten van elf belangrijke leden van de Communistische Par tij blikken neer op de bevolking van Moskou, waar men zich evenals in ve le andere plaatsen voorbereidt op de honderdste herdenking van de ge boortedag van Lenin, 22 april. BEIROET Libanese militaire poli tie heeft in het dorp Kahale bij Beiroet 70 mensen gearresteerd en een groot aantal huizen doorzocht. In Kahale speelden zich tijdens de doortocht van een konvooi Palestijnen op 25 maart bloedige taferelen af. Na de arrestaties namen dorpsbewoners posten in op de toegangsweg naar Kahale. Het verkeer wordt omgeleid. Veiligheidstroepen hebben opdracht gekregen zich naar het gebied te begeven. Nadat de inwoners van Kahale uit protest barricaden hadden opgericht en christelijke politici ten gunste van de arrestanten tussenbeiden waren geko men, zijn alle arrestanten op twee na weer in vrijheid gesteld. Deze partijen hebben een grote aan hang in het dorp Kahale. De leiders van de christelijke partijen zijn inmiddels in Beiroet bijeengeko men voor overleg over maatregelen ter bescherming van hun aanhangers. LONDEN Vijfduizend gulden, wijn en sigaren. Dat was de beloning voor wat het socialistische Lagerhuis-lid Will Owen acht jaar lang verried aan de Tsjechische ambassade in Londen. Gisteren begon het proces tegen deze parlementariër van 69 jaar. Volgens de acht aanklachten tegen Owen, gaf hij de Tsjechen inlichtingen op defensiegebied die hij in handen kreeg als gevolg van zijn lidmaatschap van de Lagerhuiscommissie voor de be groting. Deze commissie houdt toezicht op de overheidsuitgaven. Owen die in januari werd gearres teerd en die intussen is afgetreden als lid van het Lagerhuis ontkent dat hij de Tsjechen iets heeft verteld van wer kelijk belang. Toen hoge officieren van Scotland Yard zijn huis doorzochten vonden zij eerst honderdvijftig flessen wijn in een kast onder de trap. Even later kwa men er uit een bureau twee bundels bankbiljetten tevoorschijn. Samen vijf honderdvijftig pond, ongeveer vijfdui zend gulden. Owen had toen al onkend, dat de Tsjechen hem betaalden voor wat hij ze vertelde, maar dat geloofde de politie niet. „Dit is mijn vakantiegeld" legde het oude, ziekelijke parlementslid uit. Maar bij een later verhoor ging hij door de knieën. Hij bekende het geld te hebben gekregen van een tweede secre taris van de Tsjechische ambassade, Kalina, met wie hij in de loop der jaren bijna elke maand ging eten. In de aanklacht staat, dat Owen er gens kennis had gemaakt met de twee de secretaris van de ambassade, Kalina en dat deze hem had gevraagd een arti kel te schrijven voor een economisch Tsjechoslowaaks tijdschrift. Owen deed dit en kreeg daarvoor 25 pond (f 235,-) en hij bleef Kalina ont moeten, in verschillende hotels en eet huizen. Het parlementslid zei dat deze bijeen komsten hem begonnen te verontrusten, maar dat Kalina er mee doorging, on der het dreigement anders de Britse ge heime dienst en mevrouw Owen te zul len inlichten. WASHINGTON —De regering-Nixon is, naar gemeld wordt, de „Clandestiene oorlog", in Laos aan het voeren, terwijl zij tracht die in Vietnam te doen afne men. In een verklaring voor de Senaat is gezegd dat er bij het conflict in Laos in het tijdvak van 1962-1969 ongeveer 200 Amerikanen zijn gedood, terwijl er on geveer hetzelfde aantal wordt vermist. Deze laatsten zijn naar men aanneemt krijgsgevangen gemaakt. Onlangs is door het Witte Huis be kendgemaakt, dat er minder dan 500 Amerikanen bij gevechten in Laos op de grond waren gesneuveld en het aan tal dat om is gekomen bij luchtopera- ties minder dan 300 had bedragen. STRAATSBURG Jean Jacques Servan-Schreiber, de Parijse politicus die vorig week Mikis Theodorakis uit gevangenschap in Griekenland ophaal de en hemj naar Frankrijk bracht, heeft zijn missie, bestaande uit pogingen ook andere Griekse gavangenen de vrijheid te bezorgen, uit handen gegeven. Hij zei maandag op een persconfe rentie in Straatsburg, dat hij zijn taak heeft overgedragen aan een groep Franse persoonlijkheden „van onbe twistbaar gezag en zonder politieke bindingen". Hij gaf geen nadere aan duiding. Servan-Schreiber is secretaris-gene raal van de Franse radicale partij. Hij slaagde er dit weekeinde niet in de ge vangen Frans-Griekse journalist Stara- kis of de echtgenote en kinderen van Theodorakis uit Athene mee té brengen. De Griekse leiders zouden niet meer met hem willen onderhandelen, sinds Schreibers recente verklaring tegen over het blad „Le Monde", waarin hij zei dat de militaire staatsgreep in Grie kenland werd gesteund door de Ameri kaanse geheime dienst en het Ameri kaanse leger. SAJNTA BARBARA De politie van Santa Barbara in Californië heeft toe gegeven, dat het niet uitgesloten is dat een 22-jarige student bij de ongeregeld heden van zaterdag jl. door een politie man werd doodgeschoten. De betrokken student, Kevin Moran, werd gedood toen hij poogde een brandbom onschadelijk te maken. Hij was gekant tegen de gewelddadige de monstraties naar aanleiding van de weigering van de universitaire autori teiten om Jerry Rubin op de campus te laten spreken. Rubin was een van de zeven verdachten, die in Chicago te recht hebben gestaan op beschuldiging van samenzwering. Volgens de politiecommissaris was gebleken, dat een politieman een schot had gelost. Hangende het onderzoek is deze agent geschorst. De kogel die Mo ran doodde, zou zo misvormd zijn, dat niet meer kan worden nagegaan, uit welk wapen hij is afgeschoten. LONDEN De Britse regering heeft moeten buigen voor de druk van de be volking. De beroemde „Sixpence" zal na de invoering van het decimale munt stelsel voorlopig niet worden vernietigd. Deze beslissing volgt op een landelijke actie voor dit muntje, dat in Gr.-Brit- tannië bekend is als de „tanner", een geldstuk dat de meeste Britten gebrui ken voor de telefooncellen, grijpauto- maten, kaartjesautomaten voor de on dergrondse en veel andere alledaagse zaken. De minister van Financiën, Roy Jen kins heeft meegedeeld, dat de „tanner" zeker twee jaar zal worden gehand haafd na de invoering volgend jaar van het decimale muntstelsel. DJAKARTA In Djeneponte in Zuid-Celebes zijn vijf Indonesiërs gearresteerd op beschuldiging van me deplichtigheid aan de mislukte staats greep van 30 september 1965. Het zijn Nur Quimuddin, directeur van een handelsschool, Abdullah Sidja- ja, hoofd van de voorlichtingsdienst in het gebied Djeneponto en de onderwij zers Surubbang Adjidji. Nepparuru en Lolongan. Het aandeel van Amerika in de strijd in Laos kwam aan het licht, toen sena tor Stuart Symington, het zwaar-gecen- sureerde rapport vrijgaf van een sub commissie van de senaat voor buiten landse betrekkingen over dat aandeel. Het onderzoek van de subcommissie werd ingesteld in oktober van verleden jaar. Er zijn verklaringen in opgenomen van kolonal Robert Tyrell, eerste lucht vaartattaché in Laos. Deze had toender- tijd gezegd dat het aantal Amerikaanse luchtaanvallen in Laos „ruwweg 100 percent was toegenomen", zulks ter on dersteuning van het offensief op de grond van de Laotiaanse strijdkrachten onder leiding van generaal Vang Pao. Het vergroten van de deelneming aan de oorlog in Laos kwam, nadat Ameri ka, in de herfst van 1968, het bombar deren vanuit de lucht van Noord-Viet- nam had gestaakt, aldus is uit het on derzoek gebleken. Senator Symington deelde mee, dat er tegen het eind van 1968 op een dag al leen al in Laos 378 Amerikaanse aan- valsvluchten waren ondernomen, waar uit kan worden afgeleid dat de machi nes, die eerst Noord-Vietnam hadden gebombardeerd, nu in Laos werden in gezet. Ongeveer 150 van de 200 gesneuvelde Amerikaanse vliegers, waren gestatio neerd in Thailand of op Amerikaanse vliegkampschepen. De andere 50 waren Amerikaanse burgers of militairen die in Laos waren gestationeerd. De Amerikaanse onderminister van Buitenlandse Zaken, William Sullivan, die vroeger ambassadeur in Laos is ge weest, heeft verklaard, dat de Sowjet- Unie in Laos een beteugelende houding had aangenomen, maar zich vermoede lijk niet openlijk zal verzetten tegen Hanoi. „De Sowjet-Unie zou er de voor keur aan geven als er ten aanzien van Laos en Cambodja neutrali§tische op lossingen werden gevonden, opdat men een stootkussen kon gaan vormen tus sen de volken van Vietnam en die van Thailand." Want, aldus Sullivan, „een conflict tussen de Vietnamezen en de Thais, zou de invloed van China kunnen doen toenemen, en die van de Sowjet-Unie verkleinen." KASSEL In Kassei is maandag het proces begonnen tegen het vroegere hoofd van de „ordedienst" van de Na tionaal Demokratische Partei Deutsch- lands (de NPD), die wordt beschuldigd van poging tot doodslag bij anti-NPD demonstraties verleden september waar bij twee personen door schoten werden gewond. Klaus Kolley (39), heeft bekend een waarschuwingsschot te hebben gelost op de avond van de 16e september, toen linkse demonstranten de NPD-leider Adolf von Thadden in het nauw brach ten. Kolley, die in oktober uit de NPD is getreden, ontkent dat het schot op de demonstranten was gericht. Bij het incident zijn de 23-jarige Bernd Lukewitz en de 19-jarige Mi chael Hoke in de bovenarm gewond. Op 5 oktober is Kolley gearresteerd, MOSKOU Ford zal „in de niet al te verre toekomst" mogelijk overeen stemming bereiken over de bouw en exploitatie van een grotevrachtautofa- briek in de Sovjet-Unie. Dit heeft Henry Ford II, president directeur, gisteren gezegd in Moskou. Hij is daar op uitnodiging van de Rus sische staatscommissie voor wetenschap en technologie. Ford had er ook een on derhoud met premier Alexei Kosygin. Henry Ford II zei dat hij geen be langstelling heeft voor een fabrieks- project, als hij geen zeggenschap in de bedrijfsvoering zou krijgen. T~)e Westduitse onderhandelaar, Duck- witz, die vandaag opnieuw naar Warschau reist voor gesprekken met de Poolse regering, staat voor een van de moeilijkste missies van zijn leven. B(j deze nieuwe reeks voorbesprekingen het is al de derde hangt de ver zoening tussen West-Duitsland en Polen aan een zjjden draad: de ztfden draad van het Oder-Neisse-vraagstuk. Acht en een half miljoen mensen, b(j- na uitsluitend Duitsers, woonden voor de oorlog in het negentigduizend vierkante kilometer grote gebied ten oosten van de lyn Stettin-Görlitz. B(j de ineenstorting van nazi-Duitsland in 1945 waren het nog vier en een half miljoen. Drie en een half miljoen daarvan wer den door de Polen over de grens gezet, één miljoen mocht blijven. Meer dan vier en een half miljoen Poolse immi granten vestigden zich als pioniers In het nieuw verkregen land. De uitbanning van de Duitsers uit de Oder-Neisse-gebieden was niet zo zeer een poging om het lijden van de Polen in de Hitler-jaren goed te maken, als wel een transactie tussen de grote mogendheden om Russische territoria le eisen te vervullen en tegelijk een krachtig Polen naast het gevreesde Duitsland op te bouwen. Op het ogenblik bestaat het merendeel van de Oder-Neisse-bevoIking al uit jonge mensen die in deze streken zijn geboren en getogen. Het nieuwe gebied met zijn talrijke in dustrieën en onontbeerlijke zeehavens, is een steunpilaar van de Poolse eco nomie en het is ondenkbaar dat Polen er nog ooit afstand van zal doen. TVTa een kwart eeuw koude oorlog ach- ten Bonn, en in feite ook de Oost- europese regeringen, het hoog tijd voor een betere verstandhouding. Voor de relatie West-Duitsland-Polen betekent dat allereerst: regeling van het Oder-Neisse-probleem. In de Bondsrepubliek is men in de loop der jaren gaan inzien dat de oostelijke gebieden voorgoed zijn verloren. De consequentie echter officiële er kenning van de nieuwe grens stuit echter nog op twee bezwaren. lYe regering-Brandt de eerste so- ciaal-democratische regering, met een krappe parlementaire basis is beducht voor binnenlandse reacties als de oostelijke gebieden, die in de ogen van vele ouderen nog altijd „Duitsland" zijn, definitief worden af gestaan. Deze vrees telt dubbel in een jaar met verkiezingen in ettelijke deelstaten, terwijl rechtse politici, zoals Frans Joseph Strauss, proberen nationale emoties bij het kiezersvolk te mobili seren tegen Brandts regeringsploeg. In de tweede plaats wil West-Duitsland de Poolse westgrens niet aanvaarden zonder dat er eindelijk een vredes verdrag tot stand komt. Bonn heeft daarom gezocht naar een formule die Poten een gevoel van veiligheid geeft, doch de officiële prijsgave nog even uitstelt. "lYf en meende de oplossing te hebben gevonden in een plechtige non- agressiebelofte plus een verzekering van de onschendbaarheid der grenzen. Voor Polen is dit echter niet genoeg. Niet dat men bang is voor een West duitse opmars, maar wel vreest men op den duur een machtsverschuiving in de wereld, misschien pas over vele jaren, waarbij de grote mogendheden de Europese koek opnieuw zouden gaan verdelen, /onder een onvoor waardelijke gebiedsafstand door West- Duitsland zou Polen dan zwak staan. Daarom wenst men het eigendoms bewijs voor datgene wat men in feite al bezit. TJet Westduitse en het Poolse stand- punt lijken onverenigbaar, en de Polen hebben hun toon in de laatste weken duidelijk verscherpt. Onder handelaar Duckwitz gaat naar War schau met „nieuwe instructies" maar of hij in zijn diplomatenkoffertje de verlossende formule meevoert, Is twij felachtig. Mislukking zal ook gevolgen hebben ln de contacten van Bonn met de Sovjet- Unie en andere communistische lan den. West-Duitsland kan alle consequenties ontlopen door te verklaren dat het niets te erkennen heeft omdat het geen grens met Polen heeft. Maar Polen heeft de DDR nooit hoog gehad, en wel Westduitse erkenning. Zeker is zeker, ook in politiek. SALLANCHES Vijf verpleegsters, overlevenden van de recente lawine ramp te Passy die het leven heeft ge kost aan 72 mensen, voornamelijk kin deren, hebben een aanklacht ingediend tegen niet-genoemde personen wegens verantwoordelijkheid voor de ramp. Dit heeft geen verwondering gewekt, omdat men in de omgeving van meet- af aan sceptisch stond ten aanzien van de bewering van de minister van Volksgezondheid, Boulin, dat de ram „niet te voorzien was geweest". Minister Boulin had dit gezegd onge veer op hetzelfde ogenblik dat hij ge last had een nauwkeurig onderzoek in te stellen. Verschillende 'mensen uit de buurt zowel als leden van het medische per soneel waren van mening dat er niet genoeg veiligheidsmaatregelen waren genomen om het sanatorium tegen la winegevaar te beschermen. ADVERTENTIE I Deze koffiefilter is het hélemaal I Vol-automatisch één, twee, drie, vier, vijf, zes, zeven, acht héérlijke koppen! ƒ105, u kunt er op rekenen!

De Vallei | 1970 | | pagina 5