Na de brand bij de ENCK is de blubber gebleven Onderwij s-t v uitgebreid RONOtitie Documentaire over werkende jeugd Directeur van Vlaardingse fabriek wil alles doen om plaats in de samenleving te behouden Adspirant-raadsleden azen op schippersstemmen „WE WISTEN NU WAT WE DOEN MOESTEN" Heer Bommel en de Blijd- scbapper Dramatisch Overproduktie De Super Voorbarig Onaangenaam Precair Concentratie Fusie programmaos MORGEN Volleybal in plaats van Tom Jones Zendtijd MARTEN TOONDER STRIP DINSDAG 21 APRIL 1970 VLAARDINGEN Een miezerig regentje daalt neer op de grijze blubber tussen de al evenmin vrolijk getinte gebouwen van de Eerste Nederlandse Coöperatieve Kunstmest fabriek in Vlaardingen. De blubber is het restant van de kunstmestdie vorige week tot ontle ding kwam en een wolk van giftige gassen en paniek over een deel van het Rijnmondgebied joeg. Drs. G. Valkier (42), één van de twee directeuren van de fabriek, probeert vergeefs de grijze brij te ontlopen. „Het is een vieze boel geworden", zegt hij, „maar het is de enige oplossing: als de ontleding aan de gang is, gaat het door. Afdekken of blussen met wat voor middelen ook, helpt niet. Je moet het helemaal verzuipen in het water, helemaal wegspoelen als het ware". Hoewel hij niet gemakkelijk emoties toont, klinkt zijn stem toch opgelucht. Bij de grote brand, die zeven jaar gele den grote verontwaardiging teweeg bracht en die evenals nu trouwens stemmen deed opgaan om de fabriek te sluiten, was die opluchting er niet bij. Drs. Valkier, die toen adjunct-direc teur was, herinnert zich huiverend: „Dat was een ernstige situatie: een gro te brand en we wisten niet wat we moesten doen. Dat was gewoon nog on bekend. We hadden het nooit eerder ge had". Hij pakt half in gedachten een brok samengeklonterde kunstmest op en gaat verder: „Dat was een dramati sche zaak. Maar ditmaal zag ik meteen dat het lang zo erg niet was. Ik heb zelfs zonder masker op het terrein ge lopen. En dat is zeer belangrijk de mensen wisten wat ze moesten doen! Toen ik op het terrein kwam en dat was kort nadat de „brand" was ontdekt waren de bedrijfsleiders en de be drijfsbrandweer al aan het werk, niet angstig, of in paniek, maar wel voor zichtig". De kennis om mengmest, die tot ont leding is gekomen (wat altijd gebeurt door een oorzaak van buitenaf, bij voorbeeld doordat er iets warms in de voorraadboxen terecht komt), onscha delijk te maken, hebben de concurren- ttn uit het buitenland de ENCK voor een belangrijk deel bijgebracht. Dat moet een hele stap geweest zijn, want de concurrentie op de wereld markt voor kunstmest is niet gering, al was het alleen maar vanwege de grote overproduktie. Er zijn mede aan de hand van die in formatie veiligheidsvoorzieningen ge troffen, die goed bleken te voldoen. Een paar uur na ontdekking van de „brand" was het gevaar bezworen. De scheepvaart op de Waterweg stilge legd vanwege het mogelijke gevaar van de overwaaiende gassen werd vrijge geven; de autoriteiten, uiterst alert in dit explosieve gebied (hier en daar in de startblokken om evacuatieplannen uit te voeren), konden worden gerustge steld. Maar „de super" (afkorting van su- perfosfaatfabriek), zoals de ENCK in de volksmond heet, had Vlaardingen en omgeving weer eens d< schrik op het lijf gejaagd. Naast de brand van 1963, en de schade die boeren en tuinders on dervonden van de fluorsporen in de afvalgassen van de fabriek, waren er steeds vaak niet bewezen klachten over overlast. Al met al scheen het be drijf de naam, die het in sommige kringen heeft, dat het de omwonenden naar het leven staa, wéér te bevestigen. Drs. Valkier, afkomstig uit een Zeeuws boerengeslacht, is er de man niet naar om zich dat persoonlijk aan te trekken, zoals hij evenmin nerveus handenwringend naar de blussing heeft staan kijken. „Ik praat graag over feiten", zegt hij: „mensen, die nu al de conclusie trekken dat de fabriek dicht moet, zijn voorba rig. Als we hebben uitgezocht wat de oorzaak is geweest, gaan we maatrege len treffen om het onheil te voorko men. We hebben de zaak beter in de hand dan vroeger, maar er blijft risico. Zoals ook niemand van tevoren weet of zijn huis zal afbranden". Terug op zijn werkkamer, zevenhoog In het opvallende kantoorgebouw, uit ziend op schoorstenen, geeft hij toe dat het bedrijf een griezelig aspect heeft. „Maar", voegt hij eraan toe, „we zijn niet alleen. In dit gebied zit veel meer industrie, die de kans geeft op een ramp. We kunnen niet terug We zitten hier in het meest ideale industriegebied van West-Europa. We zijn nu eenmaal geen volk meer van jagers en vissers". Schrok hij toen hij van de brand hoorde? „Ik werd zeer onaangenaam getrof fen" zegt hij, maar paniek is hier niet geweest. Ik besefte alleen heel goed,dat het slecht bij het publiek zou overko men. Maar dat hoort er nu eenmaal bij. Het is een deel van mijn verantwoorde lijkheid. Je mag er het hoofd niet voor in de schoot leggen. Dit is 'n levensvat baar bedrijf, dat in de samenleving in en om Vlaardingen een belangrijke plaats inneemt. Die plaats willen we houden en daar willen we alles voor doen wat redelijk is." De mening, die het publiek zich zou kunnen vormen, heeft hem toch per soonlijk niet helemaal onberoerd gela ten, ondanks alle flegma, die hem eigen is. „Ik heb wellicht maandagnacht toch niet zo geslapen als anders", zegt hij omzichtig. Een toelichtend: „Het gevoel dat de gemeenschap, waarin je moet functioneren, zich tegen je kan keren.... dat is erg. Als je niet meer welkom zou zijn, is dat erg onaangenaam, al geloof ik niet dat dat algemeen is". De ,brand" had nog een precair kant je voor het bedrijf, omdat juist een van de topmensen van het Amerikaanse chemische bedrijf, waarmee een fusie op stapel staat, zich in Nederland kwam oriënteren („Een warm onthaal", zo wordt in Vlaardingen gezegd). Drs. Valkier, die in 1953 als pas afge studeerd econoom bij de ENCK kwam en die vanwege zijn financiële en com merciële kwaliteiten snel omhoog klom, is een van de ijveraars voor de fusie plannen. „Overal wordt geconcentreerd", zegt hij, „maar in de chemische industrie gaat het wel enorm hard. Wij hebben kansen om de groei, die wij hebben doorgemaakt, voort te zetten. Blijven wat we zijn, of achteruit gaan is niet onze taak". Het bedrijf (waar een kleine duizend mensen werken, dat een omzet heeft van 125 miljoen gulden per jaar en dat Drs. Valkier: ,,Het is boel geworden". een vieze dichterondernemingen heeft in een an- tal Afrikaanse landen) is nog steeds een coöperatieve vereniging, die eigen dom is van een paar duizend boeren. ,Het is evenwel helemaal uit de agra rische hoek gegroeid, kon tot nog toe investeren uit de opbrengsten, maar naarmate het bedrijf groter werd, werd dat moeilijker. Een coöperatieve vereniging heeft geen toegang tot de kapitaalmarkt", aldus de heer Valkier, „en bij de leden hoeven we niet aan te kloppen, want 't gaat al gauw om tientallen miljoenen guldens. Een fusie is de oplossing van die pro blemen". Hij kijkt naar buiten, w^ar de grijze modder miezerig herinnert aan de brand en aan de emoties die daarmee weer zijn opgeroepen. „Je hebt niet al leen met je eigen problemen te maken", zegt hij, „je hoort bij de maatschappij, waarin je zo soepel mogelijk wilt mee draaien, ook al zijn we dan geen land meer van jagers en vissers". De schoorstenen, die onbekommerd voortroken, de schepen op de Water weg, de fabriekinstallaties zover het oog reikt en de altijd gore lucht daar boven geven zijn woorden haast schrille dimensies. T^e politieke partijtjes van Maasbracht maken druk jacht op de stemmen van de ongeveer 740 kiesgerechtigde schippers die in deze gemeente zijn ge registreerd. Maasbracht, de derde binnenhaven van Nederland, telt 7100 inwoners, van wie er bij de komende gemeenteraads verkiezingen naar verwachting zo'n drieduizend naar de stembus zullen gaan. Veel varende schippers zullen daar niet van de partij zijn, maar ze kunnen wel bij volmacht stemmen. Dat heeft de kandidaats-raadsleden te Maas bracht weer eens op een lumineus idee gebracht. Burgemeester C. Ewalds die vaardig de verkiezingscijfers hanteert zegt: „Wie zo'n 250 volmachten verzamelt, heeft zeer grote kans op een zetel in de raad. Zelfs voor de partijen, die een grote aanhang in Maasbracht hebben, kan een stem beslissend zijn. In dit licht bezien kan ik mij wel voorstellen, dat er op volmachten wordt gejaagd." „Bij de raadsverkiezingen van 1966 zijn er vijfhonderd stemmen bij vol macht uitgebracht. Er zijn toen kandi daten geweest, die in hun auto stapten en de ligplaatsen van de schippers af reisden. Een van hen ging zelfs naar Düsseldorf om een schipper te bepra ten." In de schipperscafés van Maasbracht gonst het van geruchten over de waar de van hun volmachten. Men vertelt zelfs dat er geld voor de volmachten is geboden. DEN HAAG De Nederlandse Onderwijs Televisie (NOT) begint het nieuwe schooljaar met 226 pro gramma's, 30 meer dan thans. Het aantal scholen, dat een of meer televisietoestellen bezit is sinds begin vorig jaar gestegen van dui zend tot thans 2225. De NOT ver wacht, dat eind van dit kalenderjaar er ongeveer 300 scholen zullen zijn, die aan de onderwijstelevisie deelne men. Tevreden wordt geconstateerd, dat, mede op grond van overwegend positieve adviezen van onderwijsin- specteurs, steeds meer gemeentebe sturen er toe overgaan toestellen aan de scholen ter beschikking te stellen. De 226 programma's worden ge vormd door zeventien series voor het basisonderwijs en twintig series voor het voortgezet onderwijs. Het ko mende schooljaar zullen gedurende 32 schoolweken op de ochtenden en middagen van alle werkdagen uit zendingen plaats hebben. Elk onder wijstelevisieprogramma wordt twee keer uitgezonden. De uitbreiding van programma's is vooral ten goede gekomen aan de middenklassen van het basisonder wijs. Voor deze categorie zijn er de nieuwe series: zingen, milieukennis, handenarbeid en godsdienstige vor ming. Een primeur voor de hoogste klasse van het basisonderwijs is een actualiteitenrubriek, die verdeeld over het hele schooljaar 12 keer op het scherm zal verschijnen. Vier nieuwe programma's over Noord- Amerika vormen de pendant van de reeds eerder uitgezonden serie over de Sovjet-Unie. De succesvolle serie tekenlessen wordt uitgebreid met nieuwe handenarbeidlessen. Niet zonder trots kan de N.O.T. melden, dat een van de tekenlessen uit de serie „Kijk, als je tekent zie je meer" bekroond werd met de eerste prijs op het jaarlijks concours voor educatieve televisieprogramma's, dat vorig jaar in Japan werd gehouden. Het programma-aanbod voor het voortgezet onderwijs is vooral van belang voor de vakken biologie, En gels, Frans, geschiedenis, maatschap pijleer en godsdienstonderwijs. Be halve verbetering en vervanging van programma's zijn er voor deze leer- lingengroepen uitbreidingen zoals met een serie „Van Pétain tot de Gaulle" over de jongste Franse ge schiedenis. Voor de lessen in maat schappijleer en godsdienstigevor- ming staan series op het programma over o.a. oorlog en vrede, verdraag zaamheid; jeugdcriminaliteit,weten schap en verantwoordelijkheid; La tijns-Amerika; het Jodendom en de geschiedenis van dechristelijke kerk. De NOT, beschikt thans met 145 uitzenduren over vier procent van mm 6879 Tom Poes liet zich van het hekje glijden, en gedreven door nieuwsgierig heid volgde hij de heer Zwadder door de stromende regen. „Hoe breng je vreugde en geluk?" vroeg hij. „Er is niet veel van te merken, want zo'n leuke boel is het hier niet". „Het is een moeilijke taak om een blijdschapper te zijn", gaf zijn metgezel toe. „Overal in deze streken is te veel van het goede; en dat geeft winderig heid en hovaardij. Maar ik ken het mid del om tevredenheid te verspreiden als men mij een weinig tijd geeft". „Dan moet ie heer Ollie helpen", zei Tom Poes. „Die schijnt lelijk in de moei lijkheden te zitten". „Dat is een zwaar geval", verklaarde de heer Zwadder met zuinige mond. „Ja ren van voorspoed en lediggang hebben de heer Bommel vatbaar gemaakt voor verzuring en knorrigheid; om van zijn luie bediende maar niet te spreken. Maar u kunt gerust zijn ik ben al bezig met mijn behandeling". „Dan mag je wel opschieten", riep Tom Poes uit. „Heer Ollie is door de politie gearresteerd!" Nu hield de ander de pas in en keek hem met bleke ogen aan. „Dat behoort bij de behandeling", sprak hij veelbetekenend. „Luister goed! De heer Bommel is gearresteerd omdat hij geen alibi had. Ga naar de politie en vertel, dat je hem op het kerkhof hebt gezien op het moment dat de bankoverval plaatsvond. Men zal hem vrij moeten laten en let dan eens op hoe verheugd de ongelukkige zal wezen! Eindelijk zal hij dan weer echte blijdschap kennen!" Na deze woorden sloeg hij een zijpad in en verdween in de verte, samen met de wegtrekkende bul de totale zendtijd. Verzoeken om uitbreiding van de zendtijd zijn af gewezen. De NOT bereikt met haar uitzendingen 19 procent van de scholen voor basisonderwijs en 14 procent van de scholen voor voort gezet onderwijs. Gebleken is, dat de bassischolen in het algemeen geen moeilijkheden hebben met het in passen van de televisieprogramma's in de lesroosters. In het voortgezet onderwijs zijn deze roosters zo inge wikkeld, dat inpassing vaak grote moeite kost. Deze problemen kunnen voor een groot deel worden opgelost nu steeds meer betaalbare videore corders in de handel komen. De NOT verwacht, dat reeds in de loop van dit jaar enkele honderden scho len voor voortgezet onderwijs een video-recorder aanschaffen. In verband hiermee is de Neder landse Consumentenbond verzocht de meest gangbare video-recorders in de prijsklasse van 1300,tot 5.000,te onderzoeken op hun bruikbaarheid voor onderwijsdoel einden. Dit onderzoek wordt door het Ministerie van Onderwijs en Wetenschappen gesubsidieerd. De uitkomsten ervan zullen binnenkort beschikbaar komen. Verwacht wordt voorts, dat de Ne derlandse Omroep Stichting (NOS) het komende jaar een datum vast stelt, van waaraf het mogelijk is een deel van de onderwijstelevisiepro gramma's in kleur uit te zenden. Vast staat, dat de invoering van uit zendingen in kleur geleidelijk zal geschieden. Op een enkele uitzonde ring na zijn in ons land geen kleuren- ontvangers op de scholen geïnstal leerd. Mia Farrow die als Allison op treedt in de eerste weer dubbele aflevering van „Peyton Place", van avond om 20.20 uur op Nederland I (AVRO). In het Gelders programma van de RONO wordt vanavond een deel van de uitzending gewijd aan de op za terdag 18 april gehouden dialectdag te Raesfeld. Op deze dialectdag werd de winnaar van de hoorspel prijsvraag bekend gemaakt, welke prijsvraag werd uitgeschreven door de grenscontactcommissie Achter hoek-Westmunsterland. Het be kroonde hoorspel zal door de RONO en door de Westdeutscher Rundfunk worden uitgezonden. In hetzelfde programma kan een vraaggesprek worden beluisterd met Drs. De Boer, directeur van het ETI in Gelderland, over het rapport be treffende de ontwikkeling van de werkgelegenheid in Gelderland. In de natuurrubriek „Greui en Bleui" besteedt Haftien Haffmans aandacht aan de activiteiten van de afdeling Arnhem/Velp van het IVN in verband met het natuurbescher mingsjaar 1970. In de documentaire „Werkende Jeugd '70", di de KRO-televisie vanavond om 20.20 uur via Neder land 2 uitzendt, worden de resulta ten bekendgemaakt van een in op dracht van de KRO gehouden onder zoek naar leef- en denkwijze van de werkende jeugd. Een actueel onder werp, want de laatste tijd zijn de werkende jongeren veel in het nieuws door hun acties voor betere leermogelijkheden. Die zijn nogal verschillend. Vooral bij de kleine bedrijven is de toestand nog verre van ideaal. TELEVISIE NEDERLAND I 18.45 NOS: (K) Fabeltjeskrant. 18.55 NOS: (K) Journaal. 19.04 AVRO: (K) Tobben voor Tokio: quiz voor scholieren van middel bare scholen. 19.30 Nederpop '70: Nederlandse Popgroepen. 20.00 NOS: (K) Journaal. 20.20 AVRO: Peyton Place. 21.05 Reportage volleybalwedstrijd. 21.55 AVRO's Tele vizier. 22.45-22.50 NOS: (K) Joum. NEDERLAND II 18.45 NOS (K) Fabeltjeskrant. 18.55 NOS: (K) Journaal. 19.04 NOS: Scala: informatief progr. 19.30 KRO: Verslag op dinsdag. 20.00 NOS: (K) Journaal. 20.20 KRO: (K) Werkende jeugd '70: resultaten van een enquête. 21.10 (K) De Wrekers, TV-film. N 22.00 (K) David Frost-Show. 22.50-22.55 NOS: (K) Journaal. 22.55-23.25 TELE AC: Ruimtelijke Ordening - les 8 (herh.). DUITSLAND I (Reg. progr.: NDR: 18.00 Kleur: Apropros Hildesheim: Schetsen van een stad. 18.30 Kleur: Actualiteiten. 18.45 Kleur: Zandmannetje. 18.55 Nordschau Magazin. 19.26 Kleur: Voordracht. 19.59 Prpgr.overzicht. WDR: 8.20-8.45, 10.20-10.45 en 12.10- 12.35 Schooltelevisie. 18.00 Kleur: Die Reiter von Padola, TV-film. 18.30 Kleur: Voor de kleuters. 18.40 Hier und Heute met nws. 19.25 Kleur: Dass (k)einer des anderen Sprache verstehe, TV-serie. Aansl. Afrikanische Tierwelt: De stad van de pinguins). 20.00 Kleur: Journaal en weerbericht. 20.15 Kleur: Was bin ich?, beroepen raden. 21.05 Kleur: Baal, TV-film. 22.35 Kleur: Jour naal, commentaar en weerbericht. DUITSLAND II 18.05 Kleur: Act. en muz. 18.40 Müncher Bilderbogen. 19.10 Kleur: Pistolen und Petticoats, TV-film. 19.45 Kleur: Nws., act. en weerber. 20.15 Sport-Spiegel. Aansl.: Nws. 22.30 Kleur: Nws. en weerber. TELEVISIE DUITSLAND I 10.00 Nws. 10.05 Journaal van gis teravond. 10.30 Die fremde Frau und der Mann unter dem Bett, TV-spel. 11.25 Die Umschau. 12.20 Programm ohne Sendung. 12.50 Internationaal persoverzicht. 13.00-13.30 Journaal. 16.35 Kleur: Journaal. 16.40 Kleur: Voor de kinderen. 17.05 Kleur: Por tret van de ornithologe Eleonore Waldhoer. 17.55-18.00 Kleur: Jour naal. DUITSLAND II 17.10 (K) voor de kinderen. 17.30 (K) Nws. en weerber. 17.35 Progr. voor oudere kijkers. RADIO HILVERSUM I VARA: 7.00 Nws. 7.11 Ochtend- gymn. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Stereo: Li. gr.muz. (7.30-7.35 Van de voorpag.). VPRO: 7.54 Deze dag. VARA: 8.00 Nws. 8.11 Act. 8.20 Ste reo: Li. gr.muz. (8.30-8.3C Van alle markten thuis, praatje voor de huis vrouw). 9.00 Stereo: Klassieke Por tugese orkestwerken (gr.). 9.35 Wa terstanden. 9.40 Schoolradio. 10.00 Stereo: Li. gr.muz. 10.0 Voor de kleuters. 11.00 Nws. 11.03 Voor de huisvrouw. 11.40 Moderne kamer- muz. (gr.). 11.50 Stereo: Oude en klassieke kamermuz. (gr.) .12.25 Ste reo: Promenade Orkest met zangso liste: amusementsmuz. 12.54 Voor het platteland. 13.00 Nws. 13.11 Act. 13.25 Licht orgelspel (opn.). 13.45 Ge sproken portret. 14.00 Stereo: Ope retteklanken (gr.). 15.15 In de Toon zaal: modern muz.progr. voor de jeugd met commentaar. 16.00 Nws. 16.03 Stereo: Nederlandse chansons met orkestbegeleiding. 16.20 Muz. en brieven, muzikale lezing. 17.20 Ste- In tegenstelling tot hetgeen in de omroepbladen staat vermeld brengt de AVRO-televisie vanavond tussen 21.05 en 21.55 uur via Nederland 1 niet een nieuwe aflevering van de Tom Jones Show, maar de directe reportage van de Europa Cup-wed strijd volleybal tussen de Neder landse kampioen AMVJ en houder van de Russische landstitel Burvest- nyk. reo: Fluit en piano: moderne muz. (opn.). 17.55 Mededelingen. 18.00 Nws. 18.11 Act. Politieke uitzending: 18.20 Uitzending van D'66: VARA: 18.30 Stereo: Klink klaar zonder nonsens. 19.30 Nws. 19.35 Buiten lands weekoverzicht. 19.45 Stereo: Tango Rumba Orkest met zangsolis ten. 20.10 Licht instrumentaal trio. 20.30 Stereo: VARA-Dansorkest en solisten. 20.55 Hongaars Zigeuner or kest (gr.). 21.15 Stereo: Jazzmuz. (gr.). 21.45 Nou, en...! satirisch progr. 22.10 Country en Western muz. 22.30 Nws. 22.38 Med. 22.43 Act. 22.55 Ste reo: Moderne Japanse orkest werken (gr.). 23.20 Radio Jazz Magazine. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II NCRV: 7.00 nws. 7.11 Het levende woord. 7.16 Stereo: Op het eerste ge hoor: klassieke muz. (7.25 Horen en zien; 7.30 Nws.; 7.32-7.50 Act.). TROS: 8.00 Nws. 8.11 Luister uit... én thuis: verzoekpl.progr. voor de mili tairen. (8.30-8.32 Nws.; 9.00-9.10 Gymnastiek voor de huisvrouw). 9.45 Van 1685 tot vandaag muzikale le zing. 10.15 Voor de vrouw. 11.00 Nws. 11.03 Piek uur!: wedstrijdprogr. 11.45 Act. 11.55 Mededelingen. KRO: 12.00 Stereo: Van twaalf tot twee, gev. progr. (12.22 Wij van het land; 12.26 Med. t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30 Nws.; 12.41 Act.; 13.00-13.05 Raden maar...) NCRV: 14.10 Radiophilhar- monisch orkest en groot omroepkoor en solist: moderne muz. 15.00 In 't zilver: progr. voor oudere luiste raars. 16.00 Nws. 16.03 Stereo: Voor de jeugd. 17.00 Stereo: Twien-Popra- dio voor t(w)ieners. 17.50 Overheids voorlichting: O W - Boerhaave en Bartjens, geneeskunde en onderwijs kunde. Gesprek van Henk van Sti- priaan met prof. dr. H. A. W. M. Tiddens, hoogleraar in de methodiek van het geneeskundig onderwijs. 18.00 Country and Western rubriek. 18.30 Nws. 18.41 Act. NOS: 19.00 Openbaar Kuntbezit. 19.10 Mussert of Moskou? discussie na 25 jaar. 19.35 Geen onderdaan maar burger: uitzendingen over de staatkundige vorming van de Nederlander. 19.50 Progr. voor blinden en slechtzienden. 20.00 Stereo: Radiophilharmonisch orkest: klassieke en moderne muz. (In de pauze: 20.45-21.06 Concertge bouw en democratie, openbare dis cussie). 21.30 Cascando, en: Woorden en muz., twee korte hoorspelen. 22.30 Nws. 22.38 Parlementsoverzicht. 22.45 Stereo: X, een sprong in het duister. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III NCRV: 9.00 Nws. 9.02 Zing, zing, zing!: lichte vocale muz. 10.00 Nws. 10.03 Mengelmuze: nwe langspeel platen met kritisch commentaar. E.O.: 11.0 ONws. 11.03 Gospelsound: muz.progr. speciaal voor jonge men sen. NOS: 12.00 Nws. 12.03 Muziek- Lezen. AVRO: 13.00 Nws. 13.03 Ra- diojourn. 13.06 Zet 'm op: vrolijk pl.progr. (14.00 nws.). 15.00 Nws. 15.03 Arbeidsvit.: populair verz.pl.progr. 16.00 Nws. 16.03 Gim mick: pl.progr. 17.00 Nws. 17.02 Ra- diojourn. 17.05-18.00 Toppopology: toppertips en countryhits.

De Vallei | 1970 | | pagina 9