Bouwen aan gymzaal Na de lag ere school. Bewoners oneensmaar: MOLENSTRAAT DICHT: KWESTIE VAN WENNEN Ijsbeer Karin voor 't eerst in 't water Onó tuinbouu/lioe i TUNIEKPAKKEN OOK VOOR GROTE MATEN Lengte strepen a i ifgedaar Elite jonge stieren in Zutphen.bijeen Wj Wethouder Deen gaf naam van dochter eje Voorjaarsshow fa. Diepeveen Tere kleuren maken veel mogelijk Herenmode nu vol van contrasten Parkeren straks ook aan handen Feestavond van scholieren Handtekeningen anti-herindeling commissaris VEENENDAAL MET RIJP WOENSDAG 22 APRIL 1970 RENSWOUDE In Renswoude wordt sinds kort gewerkt aan de ver wezenlijking van een lang gekoesterde wens: de bouw van een gymnastieklo kaal. Op het bouwterrein op de hoek van de Taets van Amerongenlaan en de Oude Holleweg heerst activiteit, die naar verwachting in september zal uit monden in de openingsceremonie. Vlak bij wordt bovendien de nieuwe school gebouwd. De gymnastiekzaal zal een stuk lenigen van de nood die de ge meente kent wat de voorradige zaal ruimte betreft. RHENEN Onder auspiciën van de vereniging voor openbaar onderwijs wordt op dinsdag 28 april 's avonds om half acht in het „Eigen Gebouw" aan de Eikenlaan in Rhenen een feestavond gegeven, die geheel wordt gebracht door leerlingen van de Rhenense open bare scholen. Het programma bestaat uit niet minder dan elf nummers, zoals toneelspel, zang, volksdansen, kunst fluiten, poppenkast, stationsspel, een goochelaar, muzikale pantomime en een modeshow. RENSWOUDE Een delegatie van de Renswoudese burgerij heeft maan dag aan de Commissaris van de Konin gin in Utrecht de handtekeningenlijsten overhandigd, die bedoeld zijn als pro test tegen de op handen zijnde samen voeging van Renswoude, Scherpenzeel en Woudenberg. De leden van de dele gatie, die onder leiding stond van baron Taets van Amerongen, wilden gisteren geen nadere bijzonderheden verschaf fen. Men zei eerst te willen wachten op concrete resultaten van de actie. RHENEN - Uit het begeleidend overzicht bij de jaarverslagen van de openbare lagere scholen in Rhenen over 1969 blijkt dat 91 leerlingen de basis scholen verlieten. Zij kwamen als volgt terecht: Voorbereidend wetenschappelijk on derwijs en havo 10 leerlingen: middel baar algemeen voortgezet onderwijs 24 leerlingen; lager technisch onderwijs, waaronder begrepen individueel tech nisch onderwijs 26 leerlingen; lager huishoud- en nijverheidsonderwijs, in clusief individueel huishoud- en nij verheidsonderwijs 22 leerlingen; lager land- en tuinbouwonderwijs 2 leerlin gen; lager economisch en administra tief onderwijs 2 leerlingen en opgeno men in het arbeidsproces 5 leerlingen Geboren: Pieter. z.v. J van Dam en G. van Dienst; Patricia, d.v. A. G. A. J. Nooren en W. J. J. de Vreeden; Gerrit ■Tan, z.v. A. Huibers en A. van de Pol; Roxanne, d.v .E. Haastert en L. A. C. M. Wouters; Alfred, z.v. J. H. van Harde- veld en W. de Wit; Gerrit J., z.v. A. van den Hatert en N. Vink; Hendrik A. z.v. W. van Gent en A- H. van den Bosch; Barta J. d.v. J. B. Tijssen en P. van de Bijl; Hendrik A. d.v. H. A. Weiman en B. Spaan. Ondertrouwd: F. L. Nienhuis, (Rhe nen) en A. M. M. M. Hendriksen; L. J. Winnemuller, (Dodewaard) en C. W. M. van Moerkerk. Getrouwd: T. H. Jonker (Dodewaard) en J. J. Roelofse. Overleden: Jacomina van Doom, 83 jaar. g.g.m.: A. van Doorn. A. J. van El- dik, 89 jaar, eohtg. van: R. van Weij. RHENEN Op initiatief van burgemeester en wethouders heeft medio fe bruari een hoorzitting plaatsgevonden met de bewoners van de Molenstraat, ten overstaan van de gemeentelijke verkeerscommissie. Uit die hoorzitting wilde het gemeentebestuur suggesties vernemen om een oplossing te vinden voor de verkeerssituatie in de Molenstraat, met name het smalle gedeelte ten zuiden van het Koningin Elisabethplantsoen. De toestand in deze winkelstraat gaf het gemeentebestuur al geruime tijd aanleiding tot ernstige zorgen. Ook de aan- wonenden hadden nogal wat bezwaren tegen de huidige maatregel. Door het stoppen van vrachtauto's in de straat om aanliggende zaken te bevoorraden, wordt de doorstroming van het verkeer ernstig belemmerd. Tijdens de hoorzitting werden de di verse bezwaren en suggesties aange hoord door de verkeerscommissie. De meningen van de omwonenden bleken nogal uiteen te lopen. Wel is gebleken, dat de meesten zich met de bestaande situatie niet erg gelukkig voelen. De thans geldende geslotenverklaring van af het Fred. v. d. Paltshof diende naar de meningen van een ieder wel te wor den gehandhaafd. Het bestaande par keerverbod voor beide zijden van de weg kon beter worden opgeheven en vervangen door een stopverbod. Naar aanleiding van het resultaat van de zitting hebben burgemeester en wet houders zich beraden omtrent de te ne men maatregelen. Zij delen de gemeen teraad nu mee, de voorkeur te geven aan een volledige afsluiting van de Molenstraat voor alle verkeer, behalve voetgangers. Maar zij voegen er direct aan toe de tijd er nu nog niet rijp voor te achten. Tijdens de hoorzitting is na melijk gebleken, dat een groot gedeelte van de omwonenden voor gehele af sluiting was en een ander gedeelte hier RHENEN De loco-burgemeester men als een waterrat, onder dat van Rhenen, wethouder mr. J. Deen, het 't geleerd had. heeft dinsdagochtend twee officiële Enkele dagen geleden was al vast- daden verricht. Hij heeft ..de beer gesteld dat het jong een wijfje is. losgelaten" en de elektrische instal- Tijdens deze officiële „tewaterla- latie in werking gesteld bjj de enor- ting" werd door de directie bekend- me sidderalen in het geheel gemo- gemaakt, dat het d naam „KARIN" derniseerde aquarium hand's Dierenpark. van Ouwe- had gekregen, genoemd naar een van de dochters van de loco-burge meester mr. Deen. Deze gooide een Dat loslaten van de beer was ove- groot brood op het ijsberen terras, rigens een ongevaarlijke bezigheid, waarop de naam ..Karin" voorkwam. Het gold hier het in het Ouwehands Maar moeder en kind hadden er Dierenpark geboren ijsbeertje, dat geen ogen voor. drie maanden samen met moeder in pas toen bezoekers waren ver- de kunstmatige iglo had doorge- dwenen peuzelden ze samen de lek- bracht en nu eindelijk naar buiten kemij ,op. Pa-ijsbeer zal nu enige mocht. Vader ijsbeer was voor alle tijd binnen moeten blijven, totdat zekerheid in zijn nachtverblijf ge- het jong volkomen gewend is aan de stopt. nieuwe omgeving. Dan zal hij met Toen wethouder Deen de schuif zijn dochter worden geconfronteerd, opentrok, stormden moeder en baby Volgens de geleerden zal dat geen onmiddellijk het terras op. Daar ble- enkele moeilijkheid opleveren. Een ven ze aanvankelijk dicht om elkaar mannetje en een vrouwtje bijten el- heen draaien, alsof ze elkander niet kaar niet. wilden verliezen. Toch duurde dat Het jonge beqrtje had maar één niet zo erg lang, want al gauw stapte moment angst, namelijk toen het uit moeder ijsbeer naar de waterkant het water op de onderste trede van om na vijf maanden verblijf in de de trap moest klimmen. Dat ging kraamkamer eindelijk weer eens een niet direct en moeder keerde onmid- bad te kunnen nemen. dellijk terug om het kleine ding te De oppassers hadden de water- helpen toen het begon te schreeuwen, stand wel zodanig geregeld, dat de Maar toen ma-ijsbeer halverwege kleine niet zou kunnen verdrinken, was, had de kleine zichzelf al gehol- Maar de natuur regelt alles zelf. Het pen. ijsbeerjong vloog achter moeder aan In het gemoderniseerde aquarium en sprong pardoes tewater zonder stelde mr. Deen tenslotte de geluids- eerst de borst nat te maken. Men en lichtinstallatie in werking waar kan zich voorstellen dat het zo ook voor de grote sidderalen elektriciteit gebeurt in 't hoge noorden. leveren. Wethouder Deen was bij- Het jong, dat voor het eerst water zonder enthousiast over de fraaie en zag sedert haar drie maanden lange zeldzame vissoorten die er nu inge- verblijf op de aardbol, kon zwem- bracht zijn. niet veel voor voelde of pertinent, tegen was. B. en W. zijn nu van mening, dat door gebruikmaking van een tussenpe riode langzaam dient te worden overge gaan tot een volledige afsluiting van het onderste gedeelte van de Molen straat. Naar deze gedachte zal langza merhand moeten worden toegegroeid, zowel door de winkeliers als door het winkelend publiek. Om deze groei ie bevorderen komt het burgemeester ,en wethouders ge wenst voor en gezien het advies van de ANWB zelfs noodzakelijk, nu reeds de bevoorrading van de diverse zaken aan een tijdslimiet te binden. Daarom stel len zij de raad voor het onderste deel van de straat na 10 uur 's ochtends ge sloten te verklaren voor vrachtauto's. Tijdens de hearing hebben de winke liers uit de Molenstraat zich positief opgesteld tegenover deze maatregel. Bij de overige in de Molenstraat, te treffen maatregelen stellen B. en W. voor een stopverbod in te stellen voor de oostzijde en voor de westzijde het parkeren voor een langere periode dan tien minuten te verbieden. Op deze wij ze kan het winkelend publiek, zó menen B. en W.. zijn inkopen voor de winkel in de auto laden, terwijl de belemme ring van de doorstroming van het ver keer tot een minimum wordt geredu ceerd. B. en W. zijn voorts voornemens om tezamen met de verkeerscommissie de situatie over een aantal maanden nog eens grondig te bezien, mede aan de hand van de resultaten van de nu voor-^ gestelde voorzieningen. Kleine pleziertjes verhogen het leven, ja voor een groot deel bestaat het leven daaruit. Aan alles valt op te merken dat de lenteongeacht de weersgesteldheid, haar rechten opeist en het gevleugelde woord Lentetijd is schoonmaaktijd" doet bij de dames weer opgeld. Gewa pend met stofdoeken, ragebol, spons, zeem, enige ajneemmidde- len etc. wordt vanaf boven tot be neden alles ondersteboven gehaald. ,,Druk-druk"met in- en uitwrijven en...enfin, u weet wat ik bedoel. Wij mannen, wij zitten of staan er moe deloos bij en willen graag de helpen de hand reiken. Maar wat kunnen wij doen? Wij ontfermen ons maar over de kamerplanten en geven deze een extra beurt. ..Gedeelde vreugd is dubbele vreugden dus... we stropen de mouwtjes op. Met een zachte spons, gedrenkt in lauw water, sponsen wij de blade ren van de bladplanten af en geven daarna met een harde borstel de potten een extra beurt. De christusdoorn (Euphorbia Splen- dens) is te groot geworden en te ver uiteengegroeid? Deze kan men nu zover insnoeien als men verkiest, maar denk er om dal de snijwonden direct met stofzand of sigarenas worden afgedekt om 't verlies van het melksap tegen te gaan. De afge sneden toppen (8 tot 10 cm lang) laat men een dag indrogen en zet ten ze dan in een potje met bloem- aarde. vermengd met een flinke hoeveelheid scherp zand. Ook de Ster van Bethlehem kunnen we stekken. We nemen hiervoor de toppen ter lengte van 8 cm en zet deze met 7 of 9 bij elkaar verdeeld in een pot met zandige potgrond. Het resultaat is, dat we dan al di rect een flinke plant krijgen. Deze stekken zullen tegen Kerstmis bloeien. Nu ti>e toch zo hulpvaardig zijn, gaan we ook een Lidcactus stekken. We nemen drie volgroeide leden als stek en zetten 5 of 7 stekken in een pot, we krijgen dan spoedig een mooie plant. Het stekken doen we ook hier weer in zandige potaarde; later zetten we de bewortelde stek ken in potgrond vermengd met scherp zand en wat fijn gewreven kalkpuin er doorheen. Hou de stek ken uit de zon, wel in het licht zet ten. Zijn ze aan de groei dan mag de christusdoorn zonnig staan, de Ster van Bethlehem en de Lidcactus op een lichte plaats uit de felle zon. Z<j, u heeft nu de smaak te pakken en nu zou ik u nog willen raden één knolbegonia op te potten. U weet, knolbegonia's groeien en bloeien de gehele zomer door. Een bloeiende knolbegonia maakt een imposante indruk. We zetten er nu een in de pot voor bloei in de kamer. Zet de knol in een pot met lichte vette grond, de knol moet even onder de oppervlakte van de grond zitten. Hou het geval in de beginne matig vochtig, is de knol aan de groei dan meer water geven. Zet de plant niet op een zonnige plaats, wel volop licht. De weersgesteldheid heeft het tuin werk gestagneerd, het zaaien en planten van verscheidene groentege wassen hebben we moeten uitstel len. Ga niet volgens de kalender, doch naar de weersgesteldheid te werk! Bij gunstig weer zaaien we raapstelen, worteltjes, salade, tuin kers. uien etc. etc. Een tijdje gele den zag ik warempel een ama teur-tuinier" bezig met hel zaaien van diverse zaden in de koude grond, terwijl het weer akelig koud en guur was. Teleurstelling zal hem niet bespaard worden, want met zulk koud en griezelig weer komt er van het gezaaide niets terecht. Het zaad gaat verloren, opnieuw moet dan geld worden uitgegeven en op nieuw moet er gezaaid worden. De natuur laat zich niet dwingen! Za den hebben, om tot ontkieming te komen, warmte en vocht nodig. Wacht dus mild weer af! Met de zekerheid dat vele liefhebbers er hun voordeel mee kunnen en ook zullen doen, laat ik hier enige plan ten volgen die geschikt zijn op plaatsen waar niet veel zon komt. Hooggroeiende planten: Aconitum (monnikskap), Lythrum (katte- staart), Solidago (gulden roede), Araneus (gèitebaard)Digitalis (vingerhoedskruid). Lage planten: Dicentra (vrouwenhartje)Euphor bia, Geum, Saxifraga, Sedum, Viola Cornuta, EpimediumHepatica, Pulmonaria, Vinca. Genoemde planten groeien en bloeien op plaat sen waar weinig zon komt. Bieten zaaien: Zomer- en winterbie- ten kunnen nu wel (bij gunstig weer) gezaaid worden. Voor de win- terbieten is het nog wel een beetje te vroeg, doch het kan toch wel. Maak de rijtjes op een onderlinge afstand van ongeveer 20 cm, terwijl de zaadjes in de rij op een afstand van 10 cm komen. Elk zaadje be staat eigenlijk weer uit drie zaad jes, zodat er telkens een drietal plantjes tevoorschijn kan komen. Die behoeven we allemaal niet te houden, de overige plantjes kunnen, direct na het opkomen, worden op getrokken. Mochten er hier of daar plantjes zijn weggevallen, dan kun nen die met de overtollige worden ingeplant. Zorgt dat de penwortel recht naar be neden komt, komt die gedraaid of krom in de grond dan behoeft men niet veel van de bieten te verwach ten. De diepte waarop de zaden ko men is ongeveer 5 cm, hetgeen ook weer afhankelijk is van de meer of mindere vochtigheidstoestand van de grond. Is de grond erg droog, dan wacht men tot er een buitje komt. Mocht dit te lang op zich la ten wachten, dan wordi niet de han den de droge bovengrond een wei nig opzij gedaan, zodat het zaad in vochtige aarde komt te liggen. Abonnee J.,B. v. d. K.Voor de door u omschreven plaatsen zou ik u wil len aanraden er Vinca (maagd- palm) te planten. Deze groeit uit stekend op beschaduwde plaatsen en kruipt over de grond. Houdt van vochtige grond en is dus voor uw doel zeker geschikt. Blijft winter en zomer groen. Deze kan nu heel goed geplant worden. To mijn spijt kan ik u in dit praathoekje geen adres sen verstrekken. Een plaatselijke kwker kan ze u wel leveren. Dank voor uw hartelijk schrijven. Rhenen. E. J. GRIJSEN (door Janny C. Quint) VEENENDAAL Dinsdagavond organiseerde de firma Diepeveen. onder zeer veel belangstelling een gevarieerde voorjaarsshow op de bo venverdieping van de manufactu renzaak aan de Hoofdstraat. Lady- speaker was Mary Laseur, terwijl de show muzikaal begeleid werd door bandopnamen. Behalve een drietal mannequins, was er een dressman voor de herenkleding. De jeugdige modellen wcrd'pn geshowd door een meisje van ongeveer 13 jaar. Stoffen als diolen loft, Trevira 2000 en polyester komen er steeds meer in en in deze stoffen waren er dan ook vele uiteenlopende model len, zowel voor jeugdige als voor ou dere dames. Ter completering van de meeste modellen, werd een hoed ge dragen met wijde golfrand. die nu weer hoog modern is. Deze hoeden be hoorden tot de collectie van Maison Jeanette. Hoewel de mode geleidelijk aan anger wordt, was er toch een be- >erkte collectie midi-japonnen en -mantels en dan nog alleen voor eugdige dames. Voor oudere dames olijft de lengte rond de knie nog wel een poosje gehandhaafd. Voor jonge meisjes waren er schattige modellen in imprimé cot ton of polyester. Enkele jurkjes met strak lijfje en aansluitend rokje, maar met wijd uitwaaierende mou wen oogstten veel succes. Juist door die aparte mouwen, die even boven de elleboog waren geplooid, werden de jurkjes hijzonder aantrekkelijk. Door dezelfde mannequin werd eveneens een als jumpsuit uitziende huispyjama getoond, die met het Deze eenvoudige, maar zeer prak tische midi-regenmantel oogstte veel succes. beeldige bloemmotief op een zacht groen fond voor vele gelegenheden kan dienst doen. Een praktische noot in de meisjes- kleding waren de blouses, die zowel als japon als wel als bovenstuk van een tuniekpak gedragen kan worden. Verder bleken voor opgroeiende meisjes tuniek- en broekpakken een ideale dracht, alsook de jasjes, die in het heerlijk draagbare vistram in vele kleuren getoond werden. Kort en lang zitten deze jasjes heerlijk warm en ze zijn tevens bestand te gen regen. De vistram kleding heeft in korte tijd opgang gemaakt en is al vrij algëmeen. Hoewel dames met maat 46 in het verleden altijd uiterst voorzichtig moesten zijn in de keuze van de juiste dessins, bleek hier nu een gro te verandering in te zijn gekomen. De donkere kleuren en de lengte strepen hebben afgedaan. Voor de wat oudere dames in dc grote maat waren er nu beeldige complets, in o.m., Trevira 2000 of jersey, licht beige of andere zachte kleur, met of zonder bloemmotief en vaak strepen in de breedte. Het slankmakende ac cent werd verkregen door de ver hoogde taille. Een revolutionaire omwenteling op het gebied van herenkleding was er jaren geleden al, maar het lijkt erop dat de heren steeds opvallender kle ding gaan dragen. Niet alleen wer den er colberts in opvallende ruitdes- sins getoond, er waren ook sportieve overhemden te zien in diverse bloemmotieven, die qua variatie en kleuren niet voor dameskleding on derdoen. Daarnaast vormen sjaals in contrasterende kleuren niet alleen voor dames, maar ook voor (jonge) heren de grote mode. Deze werden dan ook met veel zwier gedragen, zoals bijvoorbeeld in combinatie met het lichte tuniekpak en bloemdessin- blouse voor heren. Verder lakleren korte jasjes, voor heren in het bezit van een motor een praktisch garderobestuk. Naast een beeldige dames-midi-re- genjas, was er ook een leuke heren midi-regenjas, met lange split, grote brede revers en dubbele knoopslui- ting. Als sluitstuk van het programma voor de pauze was er badmode en nachtkledij. „Extreme" badmode ook voor heren, zoals een Bermuda short in fel bloemdessin. Onder de nachtkledij bevinden zich de beeldigste modellen in de collecte van de firma Diepeveen. Een nachthemd met bijpassende duster wordt steeds moderner, en bijzonder aardig was wel een wit nylon duster met een brushed nylon nachthemd. Na de pauze werd meer het accent gelegd op dc geklede kostuums voor lieren, die in vele kreukvrije stof fen in de handel zijn. Deze kostuums in kleuren als zachtbruin of donker blauw. blijven voor heren In alle leeftijdsgroepen gekleed en perfect, al is do mode nog zo grillig. Natuur lijk is de snit steeds aan verande ringen onderhevig, hetgeen dit jaar is te zien aan de lange split in het jasje en de dubbele knoopsluiting. .Jurkjes met pofmouwtjes worden weer modern. Deze werden getoond in fantasierijke kleuren in voor de zomer praktische stoffen als jersey of cotton polyester. Heel opvallend waren de felge kleurde tuniekpakken voor dames met een grote maat. De lady speaker suggereerde, dat dames met grote maten en oudere dames toch veel meer moesten durven wat kleur be treft. Er waren tuniekpakken, die door de grote variatie in modellen en de werkelijk mooie kleuren als zacht lila, lichtgroen of teer oranje de vrouwen alleen maar charmanter en jeugdiger maken. Dat lichte des sins voor dames op leeftijd taboe zijn, is natuurlijk onzin, maar het idee zit er bij velen nu eenpiaal enigszins vast ingeprent. Èr is nu ruime keus op het gebied van jeugdige slankmakende kleding. Dit was vooral ook te zien aan de werkelijk schattige overgooiers in aantrekkelijke kleuren, die te zamen met bijpassende blouses in batist in chique bloemmotieven een uiterst charmant geheel vormen. Lurex stoffen met het mysterieu ze schittereffect ontbraken niet op deze show, die voor deze zomer een ruime keus voor jong en oud garan deerde, zowel in geklede als prakti sche modellen. Allee,n de traditionele bruid ontbrak ditmaal aan het einde. ZUTPHEN Gelderland en Overijs sel lieten woensdag de elite van hun jongere fokstieren zien op de centrale keuring te Zutphen. En het was een best gezelschap, dat daar gepresenteerd werd: meer dan 40 van de ruim 90 op- gekomenen werden een eerste prijs voor hun exterieur waard geacht. Het geheel geeft heel veel stof om er over te schrijven maar we moeten ons tot enkele hoofdzaken beperken En die zijn wel heel belangrijk. Zoals de laatste jaren te doen gebrui kelijk is waren de oudere stieren (4 jaar en ouder) allemaal k.i.-stieren (één is van een stierhouderij) maar de jonge ren telden nog heel veel exemplaren van particuliere eigenaren; de aller jongsten die ook nog het minst uitge selecteerd waren en daardoor niet die goede indruk maakten als de ouderen waren veelal nog van de fokker eigenaar Als een van de grootste (de grootste) leveranciers van stieren trad ditmaal op stal Telintel te Oene: liefst zes van de ruim 90 waren u.„ deze stal afkomstig! Toch zijn het de laatrijpe jongere stieren die veel aandacht trekken en de allerjongsten, die nog een wat gewone indruk maakten, telden als eerste de heel aardige Paul 3, v. Gonda's Arthur, f.e. L. F. Telintel te Oene. Drie twee den, twee derden. De vrij goed aanhoudende volgende rubriek januari- en februari-stieren tel de -drie eersten uit het oosten; zes twee den, met als 2 A Wouter 3, v. Lieske's Gustaaf pref. f.e. D J. Lievenstroo te rst en vie. derden waarvan 3 A werd Hugo 3, v Marijke's Maurits, f.e. L. F. Telintel te Oene. De redelijke 1968 stieren (2, 4, 3) za gen als 2 C Wilfried 3, v. Lieske's Gus taaf proef, van k.i. De IJsselstreek, fokker H. J. Brouwer te Terwolde; als 2 D Pronko 3. v. Marijke's Maurits, van k.i. De Oude IJssel, fokker T. G. Telin tel en als 3 A Karei 3. v. Lieske's Gus taaf, f.e. G. J. Regelink te Voorst. De stieren uit het eerste kwartaal '68 waren goed: 4 4 1. 2 A werd hier Florus 12, v. Maurits 2, van G. Veene- man te Apeldoorn, fokker B. Schrijver te Zwolle; 2 C werd Rumanus 3, v. Thorwald, van k.i. L. W. Overijssel, fokker T. G. Telintel te Oene. De vrij goede eind '67 stieren (3+4 1) werden aangevoerd door Julius 3, v. Lieske's Gustaaf, van k.i. Z. W. Overijssel, fok ker W. J. Zwartjens te Olst, direct ge volgd door Rudo 3, v. Futurus, van k.i. Apeldoorn, fokker G. A. Voetdijk te Olst. 2 C werd Donald, v. Roza's Boris 2. pref., van k.i. Almelo, fokker T. G. Telintel te Oene. Bij de driej. stieren (3 5 2) werd 1 B Lex 3, v. Thorwald, van k.i. De IJs selstreek, fokker G. J. Roetert te Die penveen en 2 A Thorwald 2, v. Roza's Boris 2 proef., van dezelfde ver., fok ker L. J. Wijers te Voorst. Een 2de pr. was voor Wilfried 3, v. Donar, uit stal A. B. Bredenoord, van k.i. Almelo. De vierj. stieren waren heel goed: 6 2 1, met als 1 A en 1 B twee van k.i. De IJsselstreek: Ard 3, v. Arthur, uit stal wed. Hofme' te Heino en Harry 3, v. Futurus, gefokt door G. J. Kluin te Welsum. 1 C werd Lieske's Maurits 3, v. Marijke's Maurits van k.i. De Oude IJssel, fokker G. J. Regelink te Voorst en 1 D werd Hendrik, v. Pau la's Gustaaf, van k.i. Apeldoorn e.o. De bijna 5-j. stieren (6+3) waren goed met als 1 C Evert, v. Lieske's Gus- taaf, prof. van k.i. Almelo, uit stal L. J Wijers te Voorst. Van de goede 5-jari- gen (5 4) werd 1 C Irene's Robin, Arno, van k.i. Laren, fokker T. L. T lintei te Oene.

De Vallei | 1970 | | pagina 11