Vele van 30.000 omgekomen Nederlandse dwangarbeiders rusten op Duitse erevelden De Beatles hebben de Beatles verlaten" Twee hoorspelen van Beckett SPAAR- PLANNEN A Reportages van debat OORLOGSGRAVENSTICHTING VERZORGT DE GRAVEN ERBARMELIJK STERFBED VER VAN HUIS Vanavond op Hilversum 2: Heer Bommel en de Blijd- scbapper Een uit velen Paul McCartney verklaart zich nader: gewone SZ gemengde verzekering programmaos Open Theater vanavond in Eigentijds TV-uitzending van persconferentie Assurantieconcem Stad Rotterdam anno 1720 Bond wil tehuizen voor bejaarde blinden stichten Gemengd kamperen op Texel akkoord TELEVISIE MARTEN TOONDER STRIP TELEVISIE RADIO WOENSDAG 22 APRIL 1970 Op initiatief en onder auspiciën van de Nederlandse Oorlogsgraven stichting, maakt een groep Nederland se persvertegenwoordigers deze week een vijfdaagse reis langs erevelden, in ternationale begraafplaatsen en voor malige concentratiekampen in de Bondsrepubliek Duitsland en in Oos tenrijk. De stichting heeft daar (en el ders in de wereld waar Nederlanders in de tweede wereldoorlog zijn omge komen) erevelden laten aanleggen, die ze laat verzorgen en onderhouden. Naar schatting hebben in die oorlog, die voor Nederland op 10 mei 1940 be gon en officieel op 8 mei 1945 eindigde in West-Europa, ruim 270.000 landgeno ten het leven verloren. Het i-J wellicht met de herdenking van die doden op 4 mei en de viering van het bevrijdings feest op 5 mei voor ogen goed te besef fen, dat Nederland in die vijf jaar be zetting ongeveer 104.000 joodse landge noten verloor, 30.000 dwangarbeiders, 20.400 bombardements-slachtoffers. 18.000 doden door hongeroedeem, 4570 militairen, 2800 gevallenen door execu ties, 1500 zeelieden, 258 krijgsgevange nen en een 500 vermisten. In dat aantal van 270.000 is een extra getal van 65.500 vrouwen, mannen en kinderen begrepen. Men heeft namelijk door vergelijking van stertepercentages van voor mei 194C en na mei 1945 (met uitschakeling van de zee» hoge percen tages in de hongerwinter) de conclusie getrokken dat de bezetting aan 65.600 méér landgenoten het leven heeft ge kost. Ala er geen oorlog was geweest, zou dat aantal op grond van het vooroorlog se sterftepercentage, in leven zijn ge bleven. Over stergevallen na de oorlog als gevolg van die oorlog zijn geen cij fers bekend. Een van die 270.000 is een 19-jarige uit het oosten des lands, Willem van D. Zijn stoffelijk overschot rust met dat van 753 Nederlandse slachtoffers op het ereveld op het Waldfriedhof in Frankfort aan de Main. Willem van D. overleed op de avond van de vijftiende april 1943 in Obern- dorf am Neckar, in een der overvolle barakken van een dwangarbeiders kamp, met doodzieke, ijlende, zichzelf en anderen bevuilende, aan hun lot overgelaten Nederlanders, die aan tyfys leden. Aan zijn krib stonden drie geünifor meerde, zeer jonge Duitse militaire art sen, van elk der krijgsmachtdelen een. Ze waren de eerste dokters, die zich in het, door een in allerijl enige weken eerder geplaatste schutting van het ba- rakkencomplex afgescheiden tyfys- kamp lieten zien. Ze hadden kennelijk nog nooit zo'n verzameling patiënten bijeen gezien, noch geroken. De drie waren in gezelschap van een in witte jas gestoken „sanitater", die zich geneesheer-directeur voelde, maar van de eerste dag af, dat hij hoorbaar de „zorg" voor de enige tientallen zie ken op zich had genomen, of op zich had gekregen, „de slager" werd ge noemd. Een van de drie artsen ontblootte de door de transpiratie glimmende borst kas van de zieke, telde van bovenaf een aantal ribben aan de linkerkant en gaf hem een injectie. Een tel later gaf de jongen de geest. De artsen, blijkbaar verrast door deze gang van zaken, richtten zich op, draai den zich om en liepen, met „de slager" in hun kielzog naar de deur van de ba rak, spoelden hun handen in een blik met ontsmettingsmiddel, veegden hun laarszolen op een natte dweil, en verlie ten de barak zonder zich verder om ie mand te bekommeren. Willem was een van de ongeveer zes honderd dwangarbeiders, die begin de cember 1942 met een extra-trein uit Nederland bij Bentheim Duitsland wer- LONDEN Paul McCartney heeft gezegd dat het er naar uitziet dat de Beatles geen platen meer zullen maken en nooit meer samen zullen optreden. Hij ontkende echter dat hij de groep had laten „springen". In een vraaggesprek dat dinsdag door de Londense „Evening Standard" werd gepubliceerd, verklaar de hij: „Ik heb de Beatles niet verlaten. De Beatles hebben de Beatles verlaten, maar niemand wil degene zijn die zegt iat het allemaal voorbij is". McCartney gaf zijn eerste interview sinds een jaar om opheldering te bren gen in de verwarring, die volgde op een eerder deze maand bij het uitbrengen van zijn eerste solo-album uitgegeven verklaring. Die werd algemeen zo uit gelegd, dat Paul met de Beatles had ge broken, maar McCartney zegt nu dat de breuk in zijn compositiesamenwerking met John Lennon al van anderhalf jaar geleden dateerde. In het interview vertelde Paul over de moeilijkheden die hij had ondervon den bij het schrijven van liedjes, ter wijl Johns vrouw Yoko „daar maar zat". Haar aanwezigheid maakte hem nerveus en hij had steeds het gevoel dat hij iets erg knaps en avantgardis- tisch moest maken. Hij wilde Yoko ech ter niets verwijten het had hem een jaar gekost te beseffen dat zij en John van elkaar hielden „net zoals Linda en ik". De populairste Beatle zei voorts hoe de groep de laatste jaren herhaaldelijk was uiteengevallen en vervolgens weer bijeengekomen. Ringo Starr vertrok, ADVERTENTIE Blf De Waerdye alle rentebaten plus koerswinsten aan de verzekerden, minus Vi'/a voor onze bemoeiingen. Bij Stad Rotterdam Leven alle rente baten boven eveneens. Bi) een gemiddelde marktrente van 8'/*, of een gemiddeld dividend plus koersstijging van 8% op Robeco- aandelen, stijgt, zowel bij Stad Rot terdam Leven ais bij de Waerdye, een afgesloten spaarplan In een onge ëvenaarde mogelijkheid van f50.000.- na 30 jaar tot f 115.000.-: stijging Verkoop uitsluitend via assurantie- bemiddelaars. maar werd overgehaald terug te keren. Toen was het George Harrisons beurt om te gaan hij vond dat hij niet ge noeg zeggenschap had in de platen DEN I1AAG De Nederlandsche Blindenbond, die in mei 75 jaar bestaat, wil eigen tehuizen voor bejaarde blin den. Hiervoor is al een stichting in het leven geroepen. De stop van minister Schut op de bouw van bejaardenoorden heeft ech ter het eerste plan voor een dergelijk tehuis voorlopig in de ijskast gezet. Het zou in Rolde (Dr.) komen. Niet dat wij zo graag blinde bejaar den bij elkaar willen hebben, maar in sommige tehuizen worden deze ouderen geweigerd. Er zijn voor hen speciale voorzieningen nodig. maar ook hij was na een paar dagen al weer teruggekomen. De werkelijke uit barsting kwam in het vorig najaar, toen Paul het idee opperde om op de gekste plaatsen verrassingsvoorstellingen te gaan geven. Volgens hem was Lennons reactie: „Ik geloof dat je gek bent. Ik verlaat de- Beatles. Ik vraag scheiding aan". TEXEL Met acht stemmen voor en zeven tegen heeft de gemeenteraad van Texel gistermiddag besloten het verbod op gemengd kamperen voor on- gehuwden op te heffen. De nieuwe bepaling, die uitsluitend geldt voor gezinsterreinen geeft geen leeftijdsgrens. Het bestuur van de gemeentelijke re creatiestichting Texel zal het jongens- en meisjesterrein handhaven. Voor deze terreinen blijft het verboden na tien uur leden van het andere geslacht te ontvangen. Nederlandse persvertegenwoor digers op het erekerkhof ,,Wald- friedhof' bij Frankfort. den binnengereden. Die zeshonderd kwamen uit de omgeving van, of uil, Den Haag, Amsterdam, Utrecht, Amers foort, Apeldoorn, Deventer, Zwolle, Ei bergen, Winterswijk, Aalten en Nijme gen. Ze waren niet de eersten en ook niet de laatsten. Ze waren, bij het „uitkam men" van bedrijven door de Duitsters, op lijsten geplaatst van arbeiders, die gedwongen moesten werken in Duits land. Via de gewestelijke arbeidsbu reaus werd die uitzending dan verder „geregeld". Willem hoorde, evenals de anderen, in Bentheim het reisdoel: Rottweil, een plaats waar niemand ooit van had ge hoord. Andere reisdoelen bleken: Kiel, Bremen, Swinemünde, Hannover, Ober- hausen, Essen, Ludwilburg, Esslin- gen, Nagolf. Voor velen was het de eer ste keer „van huis", voor velen ook de eerste treinreis. Willem kwam terecht in Oberndorf, Kreis Rottweil, een klein plaatsje in het dal van de Neckar, niet zo ver van de grens met Zwitserland. Daar werd de grote Mauser-wapenfabriek, waar dui zenden Duitsers en buitenlanders werk zaam waren, zijn gedwongen arbeids plaats, daar werkten toen al het was juist ten tijde van de slag om Stalin grad een zeshonderd Nederlandse dwangarbeiders. Voorts Franse krijgs gevangenen, Russische meisjes en man nen, Polen en Tsjechen. Hoeveel mensen uit de door de Duit sers bezette gebieden toen al in wapen en vliegtuigenfabrieken te werk waren gesteld, is niet bekend. Tegen het einde van de oorlog (de grote razzia's droegen daar niet weinig aan bij) moeten het, naar deskundigen hebben becijferd, in totaal een zeveneneenhalfmiljoen zijn geweest. Dr. B. A. Sijes van het Rijksinstituut voor Oorlogsdocumentatie is in zijn stu die „de arbeidsinzet 19401945" tot een aantal van meer dan een half miljoen gedwongen Nederlandse arbeiders ge komen. Een dertigduizend daarvan hebben in Duitsland het leven gelaten. Willem was er een van. Zijn stoffelijk over schot werd op het kerkhof in Obern dorf, ten noorden van de Mauser-fa briek, ter aarde besteld. Het was niet het eerste en ook niet het laatste: in een paar weken van april 1943 werden het er een veertigtal. De leeftijd der omgekomenen va rieerde van negentien tot veertig jaar. Ze kwamen uit Apeldoorn, Veldhoven, Roosendaal, Zwolle, Tongelre, Den Haag, Rotterdam, Dreumel, Eindhoven, Zwollerkerspel, Bergeijk, Gendringen, Winterswijk, Vught, valkenswaard, Nijmegen. Lichtenvoorde, Dinxperlo, Almelo, Oldebroek, Hoogeloon, Wijchen, Wierden, Hattem en Rijswijk. Vanavond wordt in Krasnapolsky in Amsterdam een openbare discus sie gehouden tussen leden van de actiegroep „De Notenkraker" en de directie van het Concertgebouwor kest over het onderwerp „Concertge bouworkest en democratie". De ge spreksleider is mr. G. J. P. Cammel- beeck. Een gedeelte van deze discussie zal vanavond rechtstreeks door de NOS-radio worden uitgezonden en wel van 20.45 tot 21.05 uur via Hil versum 2. Het programma zal wor den gepresenteerd door Hanmke Pij pers. De produktie is in handen van Maarten Nederhorst en Jan van Riemsdijk. Het programma vormt een onder breking in de uitzending van het concert door het Radio Filharmo nisch Orkest o.l.v. Jean Fournet. Het aangekondigde Hoornconcert nr. 5 van Frédéric Duvernoy komt in ver band met de rechtstreekse reportage te vervallen. Ook in het NOS-programma „X, een sprong in het duister", dat van 22.45 tot 23.55 uur via Hilversum 2 wordt uitgezonden, zal aandacht aan de discussiebijeenkomst worden ge schonken. Een opname uit de film Ast ma 70", die onder auspiciën van het Nederlandse Astmafonds door Jan Vrijman werd gemaakt en van avond om 22.10 uur via Nederland wordt uitgezonden. Vanavond zendt de N.O.S.-radio van 21.30 tot 22.30 uur via Hilver sum 2, twee korte hoorspelen uit van Samuel Beckett, te weten „Cas- cando" en „Woorden en muziek", beide in een vertaling van Jacoba van Velde. Qe inleiding wordt ver zorgd door drs. Bob Erenstein. we tenschappelijk medewerker aan het Instituut voor Dramatische Kunst in Amsterdam. „Caacando" wordt gespeeld door Broes Hartman en „Woorden en mu ziek" door Ad Noyons (Croak) en Hein Boele (Woorden). Muziek: Lo- dewijk de Boer (bij „Cascando") en Loui.s Andriessen (bij „Woorden en Muziek"). Slagwerk: Ruud van de Brink. Regie: Lodewijk de Boer. De produktie kwam tot stand in samen werking met Toneelgroep Studio. In „Cascando", dat voor het eerst in 1963 in Frankrijk werd uitgezon den, hoort men hoe „Opensluiter" wie of wat hij ook zijn moge opent. Er wordt niet gezegd, wat hij opent. In leder geval maakt hij de weg vrij voor een stroom van woor- NEDERLAND I 17.00-17.30 AVRO: (K): Voor de kinderen. 18.15 Reportage persconferentie NASA in Houston. 18.45 NOS: (K) Fabeltjeskrant. 18.55 NOS: (K): Journaal. 19.04 NOS: Scala: informatief pro gramma. 19.30 C VK/IKOR,RKKKenmerk: de wekelijkse informatierubriek over kerk en samenleving. 20.00 NOS: (K) Journaal. 20.20: Geref. Pol. Verbond. 20.30 NOS: (K) „Singing in the rain", speelfilm. 22.10 (K): Uitzending Stichting Socu- tera. 22.25 Studio Sport. 22.50 Eigentijds: De Slang, modern toneelstuk. 23.40-23.45 (K) Journaal. NEDERLAND II 18.45 NOS: (K) Fabeltjeskrant. 18.55 NOS: (K) Journaal. 19.04 AVRO: (K) Het wonder der na tuur (Audubon Wildlife Theatre), filmreportage. 19.30 Info: advies- en informatieru briek. IlillHlil mmmw 6880 Kornelis Zwadder sloeg een zijpad in, dat in de richting van de heide voer de. De wind had daar vrij spel en joeg huilend over de vlakte, die door enkele lage heuvels onderbroken werd. De regen kletterde op zijn paraplu, maar het ont ging de eenzame wandelaar niet, dat het om hem heen droog was. „Nog steeds dit ongemak", prevelde hij met dunne lippen. „Overal waar ik ga begint het zachtjes te regenen. Ach, het is de straf voor mijn hovaardij in jonger jaren. Maar nu, nu ik een Blijd- schapper ben. voel ik het als een onrecht vaardigheid waarover ik mag protesteren. Met deze gedachte naderde hij een op eenstapeling van stenen, die daar sinds vele eeuwen op een heuvel lag, en bleef bedremmeld staan. Lang hoefde hij niet te vrachten; uit de duisternis onder de rotsblokken schui felde een grijsaard te voorschijn waarin oplettende lezertjes Hocus Pas zullen her kennen. „Wat kom je doen?" vroeg deze zon der veel omhaal. „Klagen zeker? Je denkt zeker, dat je er nu al bent, hè?" „Ik. heb mijn best gedaan om wat vreugde in het winderige hart van Bom mel te brengen", zei de ander nederig. „En daarom komt het me voor dat ik een weinig zon op mijn levenspad verdiend heb". Zijn woorden vielen niet in goede aai de. De oude zette grote ogen op en stiet een lachje uit, dat de bezoeker deed verbleken... „Wat?!" kraste hij. „Heb je Bommel nu al weer uit zijn ellende gehaald? Denk je, dat dat al genoeg is, een verkoudheid en een arrestatie? Durf je daarvoor een arme, oude man te storen? Je moet nog veel leren, Zwadderneel! Je begint pas, en voordat je geluk kunt brengen moet je eerst de welstand verder opvoeren. Ik zal je mijn zwarte koffertje geven en dan moet je nog maar eens opnieuw pro beren. want dit is broddelwerk!" den, waarmee hij probeert een ver haal te vertellen, dat echter onaf is, waarvan het einde niet komen wil. Om uit het slop te raken, opent ..Opensluiter" nu een „andere" poort, de sluis van zijn emoties. Een gevoelsleven treedt naar bui ten, uitgedrukt door muziek. Stem en muziek kunnen dan samen verder zoeken naar het slot van het verhaal over Maunu, een eerzame zwerver. Ook in „Woorden en muziek" wordt men geconfronteerd met een contrast, een wisselwerking tussen twee gevoelens, twee mensen, zoals in bijna alle werken van Beckett. Dit hoorspel werd in 1962 op verzoek van de BBC geschreven. In het spel staan twee stemmen tegenover el kaar, de één heet Woorden, de ander Croak, dit is het krassen van een raaf. Ook hier is er muziek ter on dersteuning, waarvan de expressie en de helderheid van klank nauw keurig door de auteur zijn voorge schreven. Het hoorspel vindt zijn hoogtepunt in het steeds weer terugkerende en altijd geldende thema van de spijt over een leven, dat voorbij is. 20.00 NOS: (K) Journaal. 20.20 AVRO: Jonge mensen op weg naar het Concertpodium. 21.00 Muzikale show met Cornells Vreeswijk. 21.40 spreekuur: medische rubriek. 22.10 NOS: (K) Journaal. 22.15 TELEAC: Spaanse les (les 12 - herh.). 22.55-23.25 Kosmovisie - les 1 (herh.). DUITSLAND I (Reg. progr.: NDR: 18.00 Noord- duitse cultuurspiegel. 18.30 Kleur: Act. 18.45 Kleur: Zandmannetje. 18.55 Nordschau-Magazin. 19.26 Kleur: Ida Rogalskt - Mutter von fünf Söhnen, tv-film. 19.59 Progr.- overz. WDR: 8.20-8.45. 10.20-10.45 en 12.10-12.35 Schooltelevisie. 18.00 Kleur: Reisedienst Schwalbe, tv- film. 18.30 Kleur: Voor de kleuters. 18.40 Hier und Heute met nieuws. 19.25 Kleur: Mein Freund Ben. TV- serie). 20.00 Kleur: Journaal en weerber. 20.15 Kleur: Filmrep. 21.00 Wer dreimal lügt, quiz-programma. 21.45 Kleur: Berliner Jaczztage 1969. 22.30 Kleur: Journaal, commentaar en weerbericht. 20.50 Kleur: Die grüne Nacht von Ziegenberg, tv- film. 24.00 Kleur: Journaal. DUITSLAND II ljl.05 Kleur: Act. en muziek. 18.40 Schicken Sie Foster Ein Nach- wuchsreporter unterwegs, tv-film. 19.10 Kein Fall für FBI. tv-film. 19.45 Kleur: Act. en weerber. 20.15 Kleur: Informaties en meningen over actuele thema's. Aansl.: Nws. 21.00 Die Sprachlosen, tv-spél. 22.25 Rep. over Lenin. 23.10 Kleur: Nws. en weerbericht. DUITSLAND I 10.00 Nws. 10.05 Journ. van gister avond. 10.30 Die B ruce-Partington- Plane, tv-film. 11.30 Inform, en me ningen over actuele onderwerpen. 12.30 Ein Sommer mit Nicole, tv- film. 12.50 Intern, persoverz. 13.00- 13.30 Journ. 16.35 Kleur: Nws. 16.40 Voor de kinderen. 16.50 Idem. 17.05 Kleur'; Idem. 17.15 Kleur: Postzegel kroniek. 17.20 Internationaal jeugd- magazine. 17.55-18.00 Kleur: Nws DUITSLAND II 17.30 Nws. en weerber. 17.35 Frag menten uit geliefde Duitse speel films. HILVERSUM I AVRO: 7.00 Nws. 7.11 Ochtend- gyrnn. 7.20 Stereo: Lichte gr.muz. 8.00 Nws. 8.11 Radiojourn. 8.20 Ste reo: Lichte gr. muziek (830-8.33 De groenteman) 8.50 Morgenwijding. 9.00 Stereo: Parels der muziek: klas sieke en moderne kamermuz .(gr). 9.35 Waterstanden. 9.40 Schoolradio. 10.00 Voor de kleuters 10.10 Ar- beidsvit. (gr) .(11.00-11.02 Nws). 11.30 Rondom 12 progr, voor de vrouw (11.55 Beursber) 12.30 Sportrevue. 13.00 Nws. 13.11 Radiojourn 13.30 Stereo: 't Muzikantenuur :I. Bariton In de laatste aflevering in dit sei zoen van het televisieprogramma „Eigentijds" zendt de NOS vanavond van 22.50 tot 23.40 uur via Nederland 1 een voorstelling uit die het Open Theater uit New York op 5 januari van dit jaar heeft gegeven in het Universiteitstheater te Amsterdam. Uitgevoerd wordt de voorstelling „De Slang" van de auteur Jean Claude van Itallie, die het stuk „een ceremonie met woorden en structu ren" noemt. Het is een typische workshop-produktie van het Open Theater, dat wordt gerekend tot de beste avant-gardistische toneelgroe pen ter wereld. De medewerkende acteurs en ac trices zijn: Joyce Aaron, James Bar- bosa als Robert Kennedy, Raymond Berry als Kain, Shami Chaikin, Brenda Dixon, Ron Faber als Jack Kennedy, Ralph Lee als Abel, Peter Malloney als gouverneur Connelly, Muriel Miguel als mevrouw Connel ly, Mark Samuels als Adam, Ellen Sohindler, Tina Shepard als Eva, Barbara Vann als Jacky Kennedy, Lee Worle (stem van God) en Paul Zimet als de vogel in de tuin. De spelregie is van Joseph Chai kin. Rob van der Linden had de ca mera-regie van deze produktie, die tot stand kwam in samenwerking met het Universiteitstheater te Am sterdam. De NOShtelevisie zal vanavond van 18.15 tot 18.45 uur op Nederland 1. beelden uitzenden van een pers conferentie die de bemanning van dp Apollo 13 vandaag in Houston geeft. en piano: mod .liederen; II. Strijk kwartet :mod. muziek .14.30 't Is his torisch: progr over geschiedenis. 15.00 Voor de zieken .16.00 Nws. 16.03 Stereo: De wereld van de opera:'be schouwing over de opera Cardillac van Hindemith. 17.00 Tussen 10 plus en 20-: lichte grammofoonmuz. voor de tieners. 17.30 „O" - een rondje ra- dio .17.55 Med .18.00 Nws .18.11 Ra diojourn .Politeke Partij :18.20 Uit zending van de BP AVRO 18.30 Stereo :Licht instrumentaal ensem ble (18.40 Kwispel - quiz). 18.55 Voor de kinderen .19.00 Stereo :Big Band Beat :The Skymasters: amusements muziek. 19.25 Gesproken brief. 19.30 Nws IKOR 19.35 Kerk veraf en dichtbij .19.40 Zin van geschiedenis en toekomst gesprek .AVRO: 20.05 Stereo: Residentie-orkest en solist klassieke en mod muziek. 21.40 Geen partij voor tevredenen, hoor spel. (herh. v. 17-3-1966). 22.30 Nws. 22.38 Med. 22.40 Radiojourn. 22.55 Stereo: Melodietjes en datjes: combo met solisten 23.20 Stereo: Mens, mu ziek, materie (XIII): muziek uit de tijd der Renaissance. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II KRO: 7.00 Nws. 7.11 Het levende woord. 7.16 Stereo: Badinerie: klas sieke muz. (gr). (7.30 Nws; 7.32 Act.; 7.50 Overweging; 8.00 Nws). 8.30 Nws. 8.32 Voor de huisvrouw (9.00- 9.10 Gymnastiek voor de huisvrouw). NOS: 10.00 Wat heeft dat kind?, pe dagogische lezing. 10.20 Stereo: Mu ziek uit de Barok (opn.). KRO: 11.00 Nws. 11.03 Voor de zieken. 11.54 Be richt SUS-Actie. 11.55 Med. NCRV: 12.00 Los-Vast, gev. programma. (12.26 Med. voor land- en tuinbouw; 12.30 Nieuws; 12.41 Act.). 14.00 Ste reo: The Kilima Hawaiians Show. 14.30 Stereo: klassieke kamermuziek (gr). 14.45 Stereo: Pianorecital: klas sieke muziek. 15.00 Hervormde mid- dagdienst. NOS: 15.30 Meer over minder: informatief programma over mensen en dingen die minder op de voorgrond treden. (16.00-16.02 Nws). NCRV: 17.45 Hier en nu: sport- act. 18.00 Tijd vrij voor muziek in vrije tijd: nabeschouwing over de gehouden radio-competitie. 18.30 Nws. 18.41 Act. 19.00 Spectrum: maatschappelijke vraagstukken na der belicht. 19.15 Stereo: Leger des Heilskwartier. 19.30 Kerkorgelcon cert: klassieke en moderne muziek. 20.00 Ferdinand Huyck (deel 28), een seriehoorspel. 20.22 Stereo: lichte gr. muziek. 20.30 Radio Actief, gev. pro gramma. (22.20 Avondoverdenking; 22.30 Nws; 22.38-22.45 Parlementair overzicht). 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III NCRV: 9.00 Nws. 9.02 Terug van weggeweest: muziek van toen voor luisteraars van nu. 9.30 Zzzoef....!: Lichte instrumentale muziek. 10.00 Nws. 10.03 Muziek bij de koffie. (11.00 Nws). NOS: 12.00 Nws. 12.03 Pop-slick: licht platenprogram. KRO: 13.00 Nws. 13.03 Rond met 'n gaatje: licht gev. platenprogr. 14.00 Nws. 14.03 Holster: pop- en countrymu- ziek. (15.00 Nws). 16.00 Nws. 16.03 lORRRrrr...: popmagazine. 17.00 Nws. 17.02-18.00 Draaijijofdraaiik: ver- zoekplafcenpr.

De Vallei | 1970 | | pagina 12