BESTUUR ZATERDAGSECTIE HOUDT BEEN STIJF Amateurs wensen niet te spelen voor eindrondes Europa Koplopers in Bundesliga verloren Vijfde editie Amstel Gold Race START EN FINISH IN APELDOORN 14e Ronde van Gelderland telt zaterdag a.s. sterk rennersveld Voorlopige selectie voor jeugdteam Vloerbedekking kopen volgens het boekje. Nederland niet Van der Vleuten winnaar naar -^-Balamundi vloerbedekkingen GEEN IN SPRAAK. geboren. Want zelfs toen vier van Daarmee was een levensgroot con- I de vijf zaterdagspelers Henk Kiel Voor jarigen tussen 22 april en 21 mei DON AFTER SHAVE DEELNEMERS ACHTERHOEKSE PLOEG STREEKRENNERS TIK BEKRACHTIGD WOENSDAG 22 APRIL 1970 KEULEN Ondanks de nederlaag wet 10, die Borussia Mönchen Glad- bach dinsdagavond leed in de uitwed- «trijd tegen Rot Weiss Essen, zijn de „Borussen" dichter in de buurt van het Duitse kampioenschap gekomen. De voornaamste achtervolger, FC Bayern München, verloor namelijk met dezelf de cijfers van Werder Bremen, zodat het onderling verschil gehandhaafd bleef. Het was de derde achtereenvolgende nederlaag van de Duitse titelpretenden- ten. „Affluiten" riepen de supporters van Rot Weiss Essen, toen Borussia in de allerlaatste minuten met een massale stormaanval de gevolgen van de tref fer van Lippens in de 82e minuut onge daan probeerde te maken. In een hoogst verwarrende situatie schoot Netzer eerst tegen de lat en drukte Wimmer de bal over de doellijn. Het doelpunt werd echter niet toegekendde scheidsrechter had enkele seconden tevoren voor een overtreding van Czernotzki tegen Wim mer gefloten en de voordeelregel niet toegepast. Bayern München speelde in de ont moeting tegen Werder Bremen een groot gedeelte van de wedstrijd met tien man. In de zeventiende minuut werd Nerlinger na een grove overtre ding tegen Coordes naar de kleedkamer gestuurd. Twee minuten later mocht Müller niet mopperen, dat zijn charge tegen Höttges slechts met een waar schuwing werd bestraft. Het doelpunt viel in de 68e minuut, toen Görts in de wirwar van benen een gaatje naar Maier's domein vond. VILVOORDE Jos van der Vleuten heeft dinsdag op een parcours in de Belgische plaats Vilvoorde een weg wedstrijd voor beroepswielrenners ge wonnen. Hij legde de 142 km af in 3 uur en 56 minuten. De tweede plaats was voor de Belg Englebert Opdebeeck met een achterstand van twee meter. Cees Zoontjens werd achtste, ZEIST Met twaalf stemmen vóór en zes tégen besloten de spelers van het Nederlandse amateurelftal (samenge steld uit de zaterdag- en zondagsectlc van de Koninklijke Nederlandse Voet balbond, KNVB) zich niet beschikbaar te stellen voor de eindronden van het Europa Cup-toernooi voor amateur landenploegen waarvan halve finales en finale op respectievelijk 1 en 3 mei in het Italiaanse Toscane zullen worden gespeeld. Het betekende een hard antwoord op de halsstarrige houding van de sectie zaterdagvoetbal van de KNVB. Voorzit ter Fokke Remmers weigerde op een ruim anderhalf jaar geleden genomen beslissing terug te komen. Remmers: „Toen werd bepaald, dat principiële zaterdagvoetballers in het toen te vormen nationale amateurteam nooit op zondag zouden spelen. Dat be sluit is in overleg genomen met de sec tie zondagamateurvoetbal en nadien tweemaal door het bondsbestuur van de KNVB gesanctioneerd." Anderhalf jaar na dat besluit blijkt, hoe star Remmers en de zijnen denken. Het nationale amateurteam, waarin vijf zaterdagspelers, klasseerde zich voor de halve finales van zijn Europa Cup-toernooi. De Italiaanse organisato ren van het toernooi planden de strijd om de derde en vierde plaats om finan ciële redenen op zondag 3 mei. En toen bleek het eenzijdige redene ren van de sectie zaterdagvoetbal. Rem mers: „Afspraak is afspraak. Het be sluit van anderhalf jaar terug is onher roepelijk. Wij verbieden onze spelers om zondag 3 mei voor Nederland te spelen. ADVERTENTIE GEEF HET AANEEN STIER Een Stier is eon man met een nuchtere kijk op het leven. Hij weet wat hij wil. Hij heeft een haarscherpe intuïtie. Hij is ordelijk. Geduldig. Verstandig. Laat een Stier zijn gang maar gaan! Zijn karakter is vrolijk en hij geniet van de goede dingen 'des levens'. Van Boldon bijvoorbeeld. De goede after shave met de degelijke roller. En met een nuchter-manlijke geur. BOLDON: After shave, pre shave, scheer crème, haarlotion, haarcrème 't is wonderkoel't is wonderful. AMSTERDAM De zich toespitsen- j de vijfde editie beleeft. De leidende de strijd om de wereldbeker is onge- formaties in dit klassement hebben twijfeld mede oorzaak van de vrij gro- zich op volle oorlogssterkte aangekon- te buitenlandse inschrijving voor de digd en dat betekent deelnemen van Amstel Gold Race, die zaterdag 25 april sterren als Eddy Merckx, Jan Janssen, SiSi Sinas 3 bekertjes of driekantjes voor 99 ADVERTENTIE Felice Gimondi, Gianni Motta, Erik en Roger de Vlaeminck, Walter Godefroot, Jean Pierre Monsere, Daniel van Rijc- keghem, George Pintens, de ex-wereld kampioen bij de amateurs Leif Morten- sen, Frans Verbeeck en Eric Leman. Maar het blijft de vraag, of de Am stel Gold Race, die met kilometers tussen Helmond en Meerssen (waarvan een groot deel door Zuid-Limburg) zwaar genoeg is, door een van deze kopstukken gewonnen zal worden. Bij traditie heeft het evenement tot nu toe geen opmerkelijke winnaars opgele verd. Na de op zijn retour zijnde Jean Stablinsky in 1966 zegevierden in de volgende twee jaar onze landgenoten Arie den Hartog en Harrie Steevens. Vorig jaar schonk Eddy Merckx de overwinning aan meesterknecht Guido Reybrouck, die daarmee beloond werd voor de vele malen, dat hij voor de „zwarte engel" reeds de spurt had aan getrokken en het in het verloop van dat jaar nog zou doen. Daarom zou de winnaar ook dit jaar best tevoorschijn kunnen komen uit het grote leger van mindere goden (er star ten ongeveer 130 coureurs), tot wie onze landgenoten Joop Zoetemelk, Leo Duyndam, Harrie Steevens, Piet Hoek stra, Jan Krekels, Wim Schepers, Har rie Jansen en Gerben Karstens, de Brit ten Barry Hoben, Les West, Arthur Metcalfe en Wes Mason, de Fransen Alain Vasseur en Charly Grosskost, De Duitsers Winfried Bölke en Herbert Wilde en de Belg Rik van Looy beho ren. De ex-keizer Van Herenthals is de voornaamste troef die door Ton Vis sers wordt ingezet, want deze Amstel Good Race valt nu eenmaal samen met de Ronde van Spanje, waarheen de Willem II-Gazelleploegleider zijn sterk ste troeven (Rini Wagtmans en René Pijnen) heeft gedirigeerd. APELDOORN Ruim 170 renners zullen zaterdag a.s. om 13.15 uur op het As- selsepad te Apeldoorn van start gaan voor de 14e Ronde van Gelderland over een afstand van ruim 165 km. In het route- en tydschema moesten in verband met wegwerkzaamheden binnen de gemeente Apeldoorn een aantal wijzigingen wor den aangebracht. Van de startplaats tot aan het viaduct op de Hoenderloseweg te Ugchelen rijden de renners in gesloten peloton geneutraliseerd, d.w.z. dat het de renners niet geoorloofd is de wagen van de wedstrijdleider, de heer Sj. v.d. Bergh uit Zwolle, te passeren. Op de Keienbergweg wordt de rode vlag ingetrokken voor de „definitieve" start. Volgens het schema worden de renners om 17.00 uur op het Asselsepad te Apeldoorn terug verwacht. Felle jachten of demarrages en een hoog tempo kunnen een vroegere aankomst tengevolge hebben. Veel medewerking heeft het Comité Ronde van Gelderland mogen ontvan gen van provinciale en gemeentelijke overheden en van rijks- en gemeente politie, die er bij de huidige verkeersin tensiteit toch maar voor moeten zorgen, dat de wielerkaravaan en de talrijke volgers door de diverse gemeenten wor den geloodst. Het comité en de KNWU zijn bijzonder verheugd over deze me dewerking, want het is in het belang van de wielersport in het algemeen, dat de weinige wielerondes van stad tot stad, die Nederland kent, gehandhaafd kunnen blijven. In dergelijke courses doen de renners veel ervaring op. De grote successen, die in het buiteland worden geboekt, zijn daar het duide lijkste bewijs van. Voor de 14e Ronde van Gelderland hebben 23 ploegen ingeschreven. Met uitzondering van de Amstel- en Ovis- ploegen, die deelnemen aan de aan komstronde bij de Amstel Gold Race voor Beorpesrenners, zijn alle sterken in deze „wielerklassieker der groten" weer aanwezig. Triconoble-Acifit komt met twee ploegen, waarin Fr. v.d. Ruit uit Am sterdam, die vorig jaar deel uitmaakte van de selectie voor de wereldkam pioenschappen voor amateurs in Brno„ Ook Cabal lero is met twee ploegen ver tegenwoordigd. In de Ronde van Noord-Holland heeft deze ploeg als ge heel uiterst gedisciplineerd gereden en werd tweede in het ploegenklassemeiit. D organisatie is bijzonder gelukkig met de inschrijving van twee sterke ploegen van de metaalfabriek Ketting NV te Didam. Klaas Balk is geen onbekende aan het wielersportfirmament en Cees Stam werd vorig jaar bij de wereld kampioenschappen stayers tweede ach ter de Nederlander Bert Boom. Hennie Kuiper, die tevens tot deze ploeg be hoort, werd èn in de Ronde van Noord-Holland èn in de Ronde van Friesland tweede. In de B-ploeg is ook opgenomen de specialist veldrijden, de Apeldoorner G. Wildeboer. Bax Locomotief komt met een volle dige Achterhoekse ploeg aan de start, n.l. de renners J. Scholten uit Doetin- chem, T. Kelderman en G. Dijcker uit Velswijk, J. Ribbers uit Beltrum en A. en G. Scheffer uit Zelhem. In de mili taire ploeg onder leiding der kapitein W. A. J. Roosenburg is opgenomen het „enfant terrible" in de wielersport, Tino Tabak uit Egmond aan Zee. Tino maakt eigenlijk deel uit van de Ket ting-ploeg, maar rijdt ditmaal onder de rood-wit-blauwe kleuren van de mili tairen. Vorig jaar, bij de wereldkam pioenschappen amateurs in Brno, heeft hij tezamen met Klaas Balk en Fr. v.d. Ruit nogal opschudding veroor zaakt door meer aandacht te besteden aan Trijntje en wijntje dan aan het ti- telfestijn. Dit heeft de wrevel opge wekt van de KNWU, die niet van plan is Tabak voor welke selectie dan ook af te vaardigen. Ploegleider Joop Midde- link heeft nog gepoogd voor deze niet gemakkelijke jongen het standpunt van de KNWU te doen wijzigen. Echter te vergeefs. Tino kan dit alles niet zo goed volgen. Zoals hij ons in een vraagge sprek mededeelde, is door zijn huwelijk zijn instelling volkomen veranderd en hij heeft toegezegd te laten zien, dat hij kan lijden. Tot nu toe heeft hij deelgenomen aan alle voorjaarsklassie kers. In de Ster van Zwolle en de Om loop van de Baronie reed hii plat, in de ronde van Zuid-Holland, werd hij kansloos door een valpartij, maar in de Ronde van Drente werd hij tweede en in de Ronde van Noor-Holland on betwist winnaar. Met inzet van alle krachten wil hij proberen ook de Ron de van Gelderland te winnen. Verder schreven in de ploegen van Peugeot-Michelin-BP, Mars Flandria, Batavus-Vredestein, Locomotief-Vre- destein, Automatic-Holland, Pionier Sport; De Koning, Genderen, Albert Zoonen, Garlo Sport, Tegelhandel Jan van Erp, Heijnen Motors, Bram Broes- se, Groenewoud Nijmegen en B.R.C. Bergbeklimmers. Zoals gebruikelijk wordt ieder jaar door de organisatie een aantal jonge renners, die omdat zij niet in een ploeg zijn opgenomen vrijwel niet aan grote wedstrijden kunnen deelnemen, toege laten. Wij noemen in dit verband de streekrenners B. Meijer, D. Masselink en J. de Groot uit Apeldoorn en A. Schroten uit Epe. Het is bekend, dat deze renners in wedstrijden gerogani- seerd door hun verenigingen aardige successen boeken. Wat zij a.s. zaterdag zullen doen is niet te voorspellen. Ver der zal in de groep individuelen aan de start verschijnen Ninie den Hartog uit Ermelo, een jongere broer van de grote Fedor. Een knaap met toekomst. Als rondemiss zal wederom fungeren de dochter van de organisator van de ron de, mej. Riet v.d. Blankevoort. Overleg op hoog niveau. V.l.n.r. de voorzitter van het amateurbestuur, J. W. van Marle; bondsvoorzitter H. Meuleman en de voorzitter van de amateursectieF. Remmers. (Go Ahead Kampen), Jaap van Kesteren (Noordwijk), Jan den Rooijen (SSC) en Henk Schouten (Rijsoord) te kennen gaven wél op die bewuste zondag te willen spelen, zelfs toen bleek Fokke Remmers niet te vermurwen. Een reactie van de selectiegroep van coach Arie de Vroet kon dan ook niet uitblijven. Gert Jan Hoek, uitkomend voor de zondagclub ZW en initiatief nemer tot nader onderling overleg: „De spelers zelf, de mensen die er het nauwst bij waren betrokken, werden niet eens gehoord. Hun mening deed niet ter zake. Het woord inspraak is blijkbaar niet bekend." Toen ook gisteren, tijdens een door de spelers gewenste bespreking niet duide lijk werd, dat Remmers en de zijnen bereid waren om voor de vier betrok ken spelers (Aalt Kok van IJsselmeer- vogels blééf een principieel weigeraar een mening, die door iedereen wordt gerespecteerd) de afspraak van ander half jaar geleden voor desnoods één maal te vergeten, gingen de spelers tot een actie over. Aanvoerder Henk Kiel: „Er bestaan geen zaterdag- en zondagspelers. Er be staan alleen maar voetballers. Ondanks DEN HAAG Voor het Nederlandse jeugdelftal, dat aan de eindronden van het toernooi van de Europese Voetbal unie in Schotland van 16 tot 26 mei zal deelnemen, zijn de volgende spelers ge selecteerd: Leen Barth (Fortuna VI.), Cor Hilde- brandt (DOS), Johan Neefkens (RCH), Jos Lacrois (Caesar), Teunjan Jongens (Volewijckers), Dick Visser (Ajax), An- dré Dekker (Go Ahead), Rinus Trompet (Excelsior), Wim Rijsbergen (Rooden- burg), Wim Mulder (SVV), Chris Bae- tens (FSC), Johnnie Rep (Ajax), Sjoerd Ruiter (Ajax), Hans Bleyenberg (Go Ahead), Bert van Marwijk (Go Ahead), Jim van Tongeren (RCH), Hans van Ee- den (ADO), Willy van de Kerkhoff (MULO) en René van de Kerkhoff (MULO). Uit deze spelers zal trainer Arie de Vroet een keus van zestien moeten ma ken voor de definitieve selectie. Ook het jeugdteam, dat vandaag tegen Tel star een oefenwedstrijd speelt, zal uit deze selectie worden gekozen. antipathie tegen sport op zondag, willen wij in Italië wél op die dag spelen. Maar daar werd niet naar gevraagd." Zaterdagvoorzitter Remmers daarop: „Spelers mogen niet zeggen of ze wel willen spelen. Dat maken wij voor ze uit. Ze kunnen hoogstens weigeren." En daarmee boorde hij de pas ge starte, broze, maar tevens ogenschijn lijk succesvolle samenwerking tussen zaterdag- en zondagsectie van de KNVB de grond in. De voorzitter van de zondagsectie, J. W. van Marle: „Als wij geweten had den, dat het amateurteam ooit nog eens op zondag had moeten spelen, dan wa ren wij nooit tot een dergelijke over eenkomst met de zaterdagsectie geko men. Maar in vijftien jaar speelden wij slechts tweemaal op zondag.'\ Duidelijk is, dat die samenwerking tussen de zaterdag- en zondagsectie een enorme tik heeft gekregen. Een jaar hard werken van bondscoach Arie de Vroet werd in één klap tenietgedaan De KNVB riskeert tegenover het bui tenland een enorme blamage, de orga nisatoren in Italië staan plots voor een voldongen feit. Mr. Brokx, begeleider van het elftal en sectiebestuurslid van de zondagaf deling van de KNVB: „De spelers heb ben blijk gegeven verder te zijn dan het bestuur van de beide afdelingen wat betreft de samenwerking." En Gert Jan Hoek: „Alle spelers beseften, dat er iets moest gebeuren. Na een jaar samen te hebben gevoetbald waren wij tot een eenheid gegroeid. En dat is bij de zater dagselectie niet het geval." Wellicht hopen de spelers met dit be sluit een zekere pressie uit te oefenen op Fokke Remmers en zijn sectie. Wel licht hopen zij, dat alsnog wordt geca pituleerd, dat de vier betrokken spelers toch nog mogen meespelen. Mr. Brokx: „Er bestaat een reglement, dat het bondsbestuur een afspraak of een be sluit van één van zijn secties tweemaal 24 uur, nadat het is genomen, teniet kan verklaren. Daar hoop ik op." Maar Fokke Remmers: „Onze af spraak om de zaterdagspelers niet op zondag te laten spelen is anderhalf jaar terug al door het bondsbestuur be krachtigd. Trouwens, twee weken terug nogmaals." Mr. Brokx, ongekend fel: „Er zijn nieuwe elementen in het spel. De be trokkenen zélf willen wél spelen. En dat vind ik belangrijk genoeg om op zeer korte termijn contact met de heer Meuleman, in casu het bondsbestuur van de KNVB, op te nemen. Dat is de enige hoop, die ook bonds coach Arie de Vroet nog rest. De kans, dat bondsvoorzitter Meuleman, die zich gisteren beperkte tot een beroep op het gezond verstand van iedereen, ingrijpt lijkt reëel. ADVERTENTIE Ja, waarom zou u 't uzelf moeilijk maken door winkel-in winkel-uit te rennen als je thuis op je gemak de juiste vloerbedekking kunt uitkiezen met de gratis Balamundi Omnibus. In dat handige boek vindt u alles wat er zo'n beetje aan woonplezier te koop is. Van stoei-proof Balatred vinyl tot leefgraag Mundiana tapijt. Uitgekiend gerangschikt, kleur bij kleur. En reuze schappelijk geprijsd. Weet u tenminste waarover u praét als u straks voor de Grote Beslissing staat. Dus handel één keertje gewoon volgens het boekje en vul even de bon in. Voor't gemak. Stuur ons maar zo'n gratis kijkboek. Je weet nooit waar het goed voor is. Naam: Adres: Plaats:. Uitknippen. Opsturen, (maar alsjeblieft geen postzegel plakken) naar: Balamundi Nederland N.V., Huizen Nh. Antwoordnummer 21

De Vallei | 1970 | | pagina 9