Carolan Holland n.v. ontgroeide in 10 jaar de kinderschoenen m VONK: WE MOETEN NU PROMO VEREN Blue Soeks van start op accommodatie Middellaan Met nieuwe tapijtspinnerij naar volgende mijlpaal KADER Blauwe zone in aantocht Collecte Bibliotheek 4 mei dicht Ds. P. J, Mietes bij N.C.V.B. o MARKTEN Schietuits lagen De Snel post EIGEN MENSEN BLIJ GROND PRINCIPES herenmode*young man dress KANSEN VOETBALLEN met gebak vanaf 1.50 Petit Restaurant MAISON KRAMER DONDERDAG 23 APRIL 1970 VEENENDAAL Op donderdag 7 mei (Hemelvaartsdag) zullen op het Salamander-sportcomplex de A-junior en van vijf clubs uit het betaalde voetbal en drie amateur verenigingen gaan strijden om deze kostbare CAROLAN-bokaal, die het gelijknamige Veenendaalse bedrijf beschikbaar heeft gesteld als hoofd prijs van het grootse jeugdvoetbal- toernooi dat voor de eerste maal door voetbalvereniging Veenendaal wordt georganiseerd. Voor deze wedstrijdenserie ver wacht men een grote publieke be langstelling, daar de actieve jeugd commissie van v.v. Veenendaal ge renommeerde ploegen heeft uitge nodigd. Behalve de junioren van Theole (Tiel), De Spartaan (Am sterdam) en de organiserende ver eniging, komen de beste selecties van Vitesse (Arnhem), DWS (Am sterdam), Elinkwijk (Utrecht), Wa- genin'gen en AGOVV (Apeldoorn) naar het Salamander-sportpark om te trachten de fraaie wisselbeker te bemachtigen. De toegangsprijs voor dit jeugd voetbalevenement is vastgesteld op f 1,50. Jeugdspelers van de plaatse lijke voetbalclubs hebben op ver toon van hun spelerskaart echter gratis toegang. De wedstrijdenserie begint om 0.45 uur. verschil is in de wijze en de hoogte van belonen van mannelijk en vrouwelijk personeel, noch tussen kantoor- en produktiepersoneel. Iedereen van hoog tot laag ontvangt maandsalaris op giro- of bankrekening", aldus de directie te rugkijkend op de afgelopen tien jaar. Aan interne opleiding wordt zeer veel aandacht geschonken, in de vorm van cursussen, instructiefilms e.d. Hiervoor wordt jaarlijks een flink bedrag ter be schikking gesteld. Het beleid van het bedrijf is erop ge richt, leidinggevend personeel bij voor keur uit eigen gelederen op te leiden. De ondernemingsraad van het bedrijf is reeds thans werkzaam in overeen stemming met de nieuwste aanbevelin gen van de Sociaal-Economische Raad. Dat een en ander door het personeel wordt gewaardeerd blijkt uit het feit, dat van het personeel, dat in 1960 in dienst kwam, ca. 80 pet. thans nog in het bedrijf werkzaam is. Er is spontaan een actie op touw gezet om de directie een passend geschenk aan te bieden in de vorm van een door de Veenendaalse kunstenaar Hedda Buys vervaardigd kunstwerk dat op 6 mei zal worden aangeboden. De directie zal op dezelfde dag aan het gehele personeel een diner aanbie den in „Treslong" te Hillegom, waar te vens dertig jubilarissen zullen worden gehuldigd. Aan het diner gaat een bus tocht door de bollenstreek en een be zoek aan de Keukenhof vooraf. De Carolan-produkten halfpro- dukten voor de textielindustrie op syn thetische basis bestemd voor spinne rijen, breierijen en tapijtindustrie, zwermen uit over het hele continent. Ruim tachtig procent van de totale pro- duktie gaat naar het buitenland en weer zeventig procent daarvan wordt afgezet binnen het EEG-gebied. De Ca- rolan-directie is ook daarom blij met Veenendaal als vestigingsplaats. „Het ligt voor ons ideaal want via de weg hebben we rechtstreekse verbinding met het westen en ook ons belangrijk ste afzetgebied binnen de EEG Zuid-Duitsland is via Rijksweg 12 en de Duitse Autobahn bereikbaar". Ook het industriële klimaat in Vee nendaal ligt Carolan lekker. „De Vee- nendaler is van huis uit vertrouwd met industrie. Zelfs in de huidige situatie waarbij toch zeker gesproken kan wor den van een overspannen arbeidsmarkt hebben we nooit extra moeilijkheden ondervonden bij de personeelswerving. De mensen die we nodig hadden hebben we altijd nog kunnen krijgen". Onder hen bevinden zich ruim veertig buiten landse gastarbeiders voornamelijk Ma rokkanen en verder wat Spanjaarden en Turken. Een zorg die de Carolan-directie wel kwelt is zo langzamerhand de beschik bare hoeveelheid grond aan de Indus trielaan om de toekomstige uitbreidin gen te realiseren. De bouw van de nieu we fabriekshal voor de vervaardiging van tapijtgarens kan nog gerealiseerd worden mede dank zij het feit dat enige jaren terug de bedrijfsgebouwen van Mopavi NV konden worden aangekocht. Als de nieuwe uitbreiding eenmaal een feit is geworden blijkt er echter niet zo veel grond meer over en zeker niet als het bedrijf in die mate blijkt groeien als in de afgelopen tien jaar. Deze maand concentreert men zich echter op de viering van het tweede lus trum met als hoogtepunt op 30 juni de ingebruikneming van de nieuwe fa briekshal. Carolan is als tienjarige volwassen genoeg om te weten dat het geen feest blijft, maar dat daarna weer alle zeilen bygezet moeten worden om met eenzelfde succes een nieuw lustrum te kunnen vieren. Tien jaar geleden startte „Carolan" aan de Industrielaan op bescheiden schaal met een kleine vijftig werkne mers. Hun aantal is inmiddels vertien voudigd. Het bedrijf op zich zou men een produkt kunnen noemen van ge slaagde internationale samenwerking door financiering met geld uit Amerika Zwitserland en Nederland. Wat het Amerikaanse aandeel betrof bleef het niet alleen bij dollars. Bij de leiding van het bedrijf worden princi pes gehanteerd die zijn ontwikkeld dooi de Business School van de Harvard Universiteit. Voor de directie van Carolan NV be staande uit de heren P. de Marsano, N. Brouwer, W. J. Breedveld en J. Mulder zijn die principes heilig. Het succes van „Carolan" werd door hen toegeschre ven aan het vermogen, produkten, ver vaardigd met behulp van de modernste Amerikaanse technieken, te verkopen door middel van zeer vooruitstrevende verkoopmethoden. Dat dit geen loze kreten zijn valt te illustreren met de volgende feiten. Naast vertienvoudiging van het aan tal personeelsleden nam ook het geïn vesteerd vermogen met eenzelfde percentage toe. Het bebouwde opper vlak is acht maal groter dan in het startjaar en de goederenstroom door de fabrieken bedraagt het zeventien- voudige vergeleken bij 1960. Het personeelsbeleid bleef daarbij niet achter. „Ook in dit opzicht voeren wij een vooruitstrevend beleid, wat on dermeer blijkt uit het feit, dat er geen VEENENDAAL Tien jaar mensenleeftijd, gerekend vanaf de geboorte wil net zo veel zeggen als onvolwassenheid en het staan in de kinderschoenen. Dat dit voor het bedrijfsleven lang niet altijd opgaat bewijst de groei en ontwikke ling van Carolan (Holland) N.V., dat dit jaar het tienjarig bestaan viert Carolan heeft het laatste decennium een grote vlucht genomen en misschien wel de grootste groei beleefd van alle plaatselijke industrieën. Personeels- en omzetcijfers van die tien jaar spreken voor zich hierover een duidelijke taal. Het einde van die groed is nog lang niet in zicht, want de volgende periode van tien jaar wordt binnengestapt met het in gebruik nemen van een nieuwe tapijtgarenspinnerij. De toekomstver- wachtigen van de directie voor het be drijf als geheel en voor de geheel nieu we tak zijn hoog gespannen. Eerst wordt er echter op het tweede lustrum geklonken. Dat gebeurt onder meer met een feestelijk etentje voor het gehele personeel, het aanbieden van een jubileumgeschenk aan de di rectie en een sportief gebaar aan het adres van de Veenendaalse jeugd. ADVERTENTIE AMERONGEN In verband met de herdenking van de gevallenen in de oorlog 1940/1945, de stille tocht naar het kerkhof en de daarop volgende herden kingsdienst in de Andrieskerk, zal de bibliotheek op maandag, 4 mei a.s. des avonds gesloten zijn. In afwijking van de normale regeling zal de bilbiotheek 's middags ook voor de jeugd toeganke lijk zijn. AMERONGEN Op woensdag, 29 april a.s. spreekt voor de leden van de NCVB ds. P. J. Mietes uit Zeist over „De onvervulde profetie". De bijeen komst zal plaats vinden in de zaal ach ter de gereformeerde kerk aan de Im- minkstraat en begint om 20.00 uur. hoofdstraat 90 veenendaal tel. 12163 VEENENDAAL De nu vijf jaar oude Veenendaalse honkbalclub VHC (c.q. Blue Soeks) begint zaterdag met het nieuwe seizoen. De vereniging, die nog steeds volop in de belangstelling staat en haar bestaansrecht overduide lijk heeft bewezen, heeft met twee seniorenteams en twee jeugdformaties inge schreven voor de competitie van rayon 't Gooi/Utrecht van de KNHB. Hoewel de nieuwe accommodatie van de Blue Soeks aan de Middellaan nog niet geheel gereed is, beschouwen de honkballers hun nieuwe home als een belangrijke aanwinst, want vooral wat betreft de trainingsmogelijkheden gaan zij er stukken op vooruit. VHC zal alle competitiewedstrijden al spelen op zijn nieuwe sportpark. Volgens de technische leiding van de Blue Soeks, bestaande uit de coaches Leo Vonk en Jan van Rijnbach, is er vergeleken met vorig jaar niet zoveel veran derd in de teamsamenstellingen. Er zjjn weliswaar enkele goede krachten ver trokken ook nu weer in verband met studies buiten Veenendaal, een levens groot probleem voor de vereniging maar ook nieuwe talenten dienden zich aan. Het zou leuk zijn wanneer VHC zijn eerste lustrum kon gaan vieren met een kampioenschap van de eerste editie, Jan van Rijnbach iets sterker uitkomend in rayon. de eerste klasse van het En volgens teammanager Vonk heeft men die kansen. „Wij hebben uitzicht op promotie naar de derde klas van de landelijke competitie als onze ploeg maar boven de standaardteams eindigt en zich in elk geval bij de eerste drie reserveteams in deze afdeling schaart (waarvan er vier in onze klas zijn on dergebracht). Ik ben overigens de mening toege daan dat we moeten promoveren, want er moet nu eenmaal een lijn inzitten", aldus honkbalenthousiast Vonk. „We behoeven zelfs geen promotiewedstrij den te spelen als we hoog eindigen, dus we zouden automatisch overgaan." Als belangrijkste concurrenten noemt hij Utrecht-Hitters, een gevaarlijke gepro moveerde outsider en de HMS preser- Domstad Dodgers, een gerenommeerder opponent van de Veenendalers, is dit seizoen iets verzwakt. Leo Vonk heeft voor zijn ploeg twee vaste werpers, te weten Jurriën Bosga en Harry Beckers, die van goede kwali teit zijn. Johnny v. d. Klift speelt dit seizoen nog wel mee bij de Soeks, maar hij is voor studie in Breda niet meer in de gelegenheid om te trainen. „Wanneer in de vakantieperiode de ploeg bij el kaar blijft, maken we zeker een goede kans op promotie", vertelt Leo Vonk gedecideerd. De coach van de tweede editie van VHC, sportleraar Jan van Rijnbach (evenals Vonk een keiharde werker voor de vereniging), vermoedt dat zijn pupillen een wat sterkere eenheid vor men dan vorig jaar. „Ik ben enkele spe lers kwijtgeraakt, doch ik heb goede vervangers. Mijn enige probleem is elhter een catcher. Door omstandighe- VEENENDAAL Het ledenaantal van VHC groeit nog steeds, met name in de jeugdsector. De Veenendaalse vereniging heeft echter gebrek aan kader om die zo belangrijke jeugd te begeleiden. Be stuur en technische leiding zijn d'an ook op zoek naar mensen met een ruime kennis van de honkbalsport die de jeugdspelers kunnen opvan gen en hen van advies kunnen die nen op verschillende terreinen. den, moest ik mijn vorigeeen natuur talent laten gaan, maar ai met al ge loof ik dat we gemiddeld iets sterker zijn geworden." Nagenoeg de hele winter heeft het duo Vonk-Van Rijnbach zijn pupillen in de zaal getraind, maar van veldtraining is nog niet veel gekomen. De leiders: „We hebben maar één keer kunnen honkballen buiten; voor de rest konden we weinig meer doen dan een beetje voetballen in de sneeuw." Zij zijn wat verontwaardigd over het feit dat de afdelingsclubs zaterdag al moeten starten met de competitie, ter wijl de landelijke competitie een week is opgeschort in verband met de korte voorbereiding „Daar hebben wij toch ook hinder van ondervonden", roept Vonk uit... De VHC-jeugd wordt getraind door de heer Geerlofs, terwijl ook Vonk vaak bijspringt. Van de twee jeugdploe- gen heeft men goede verwachtingen. De accommodatie aan de Middellaan wordt binnenkort nog uitgebried met een back-stop, Bovendien ligt het in de lijn der verwachtingen dat er een werp- heuvel, een thuisplaat en een tweede honk met gravel komen, welke voorzie ningen de leiding van de Blue Soeks als een duidelijke vooruitgang ziet. De honkbalclub heeft bovendien een sponsor gevonden. Albers-Sport uit Veenendaal verleent op verschillende manieren hulp aan de jonge club om daardoor de honkbalsport nog meer te passeren in Veenendaal en omgeving. De Blauwkousen krijgen onder meer trainingspakken van het Veenendaalse bedrijf. VHC 1 begint zaterdag de competitie met een uitwedstrijd tegen Domstad Dodgers, terwijl de tweede uitgave aan de Middellaan Donar 3 ontmoet. Dit duel begint om half vier. De Soeks-ploegen zijn dit seizoen als volgt ingedeeld: le klas: Chefana, Domstad Dodgers, Donar 2, HCAW 3. HMS 2. Utrecht-Hitters. UW 3 en VHC 1. 3e klas: Chefana 2, Donar 3, Fak 2, HCAW 5, Quick 3, UW 4 en VHC 2. Babe Ruth League (14- en 15-jarigen): Donar, FAK, HBC, HCAW. SEC. Utrecht-Hitters UW, VHC en Zuidvo gels. M. C. Bakker-competitie (13- en 14- jarigen) HBC. HCAW. HMS. Oudenrijn, Utrecht-Hitters, VHC en Zuidvogels. SCHERPENZEEL Eiermarkt. Aan gevoerd 850.000 stuks. Handel traag. Prijzen kippeneieren van 9.50 tot 10.50. Henneëieren 7.tot 9.25 alles per honderd stuks. SCHERPENZEEL Biggenmarkt. Aangevoerd 141 stuks. Handel redelijk. Prijzen van 90.tot 110.per stuk. Spelmoment uit de ontmoeting Blue SocksAchilles, een treffen in de vorige competitie. VEENENDAAL Zo gauw de weers omstandigheden het toelaten zal een be gin worden gemaakt met het aanbren gen van de aanduidingen voor de blau we zone in het centrum van Veenen daal. Het invoeren van deze verkeersmaat regel zal samenvallen met het gereed komen van de parkeerterreinen aan de Brouwersstraat, die plaats zullen bieden aan circa 225 lang-parkeerders. Als alle borden zjn geplaatst en de diverse stroken blauwe verf op wegen en trottoirs zijn aangebracht zal de po litie tien a veertien dagen waarschu wingen uitdelen. Daarna wordt repres sief opgetreden. Automobilisten die zich nu reeds van een parkeerschijf willen voorzien kunnen terecht bij de centrum-winke liers, die voldoende zijn bevoorraad om aan de vraag te voldoen. Ook de politie heeft de schijven in voorraad. AMERONGEN De uitslag van de onderlinge wedstrijd van de leden van de schietvereniging Willem Tell was als volgt: G. v.d. Horst 97 pnt.; W. van Veenendaal 93 pnt.; A. de Haas 90 pnt.; H. den Uijl 89 pnt.; G. var; Toorn 89 pnt.; H. van Veenendaal 88 pnt.; J. Pakvis 88 pnt.; R. Labruyèr 87 pnt.; G. J. den Uijl 82 pnt. en T. Zumbrink 82 pnt. VEENENDAAL Uitslag van de Wedvlucht vanaf Rozendaal. De dui ven werden gelost om 9.30 uur. Eerst aankomende duif 10-40.22. Snelheid 1329.6 m. p.m. G. Diepeveen 1-6-14-18- 27-38; A. v. Doom 2-9-28; E. Sukkel 3- 8-20-46-57-63, R. v. Doorn 4-15-26-30- 44; Spliethofï Vlootman 5-7-12-31-33- 42-43-50-51-53-54; A. v. Asselt 10-21-41; H. J de Man 11-25-40-45; A. D. v.d. Bosch 13-49; J. van Amerongen en Zn. 16-35; G. de Geit 17-19-23-32-48-62; W H. Roelofs 22-65; KI. v.d. Heuvel 24; G. Meerveld 29; Joh. v. Manen 34-64; E. Heiwegen 36-52; C. v. Asselt 37-55-58- 59; B Feyth 39; Leppers de Hartog 47- 56-60; D. G. Schans 61. ADVERTENTIE RENSWOUDE De collecte die de Samenwerkende Kinderbeschermings Organisaties (SAKOR) in Renswoude hebben gehouden, heeft 318,63 opge bracht.

De Vallei | 1970 | | pagina 3