Burgemeester D. J. Pott op stille bijenmarkt: „GROOT VERDRIET OM VERANDERING VAN BETUWS LANDSCHAP'' Achterberg is toe aan nieuwe spuit Gelderse Staten: Scherpenzeel kan naar Utrecht BEEKHOF EN ZN. Gemeentehuis te moeilijk bereikbaar JONGE TEKENAARS VERZAMELD Inbraak in garage Woninginrichting ÜK Algemene ontheffing sluitingsuur Raad vergadert Ophalen huisvuil Winkelsluiting EHBO Rhenen werd tweede OUDJE VAN 31 JAAR Kort debat in Arnhem Winkelweek start morgen Jeugddienst in Andrieskerk Vijf lijsten in Scherpenzeel BURGERLIJKE STAND RHENEN Klaas Katerstraat 3-5 Veenendaal Tel. 12287 DONDERDAG 23 APRIL 1970 RHENEN Het Rhenense stadhuis is telefonisch héél moeilijk te bereiken ondanks het feit dat er een telefoonin stallatie aanwezig is met drie lijnen. Op verzoek van burgemeester en wethou ders heeft de technische dienst op ge zette tijden een meting verricht. Daar uit is gebleken dat de drie gekoppelde lijnen al lang overbezet zijn en dat er een installatie zal moeten komen met vijf gekoppelde lijnen, met in de toe komst een mogelijkheid tot uitbreiding met nog eens drie lijnen tot acht ver bindingen. In de raadsvergadering van komende dinsdagavond wordt een krediet ge vraagd van 18.500,- om deze dringend nodige technische verbetering te kun nen laten aanbrengen. RHENEN De burgemeester van Rhenen brengt ter openbare kennis, dat in verband met de verjaardag van Hare Majesteit de Koningin op 30 april 1970 het sluitingsuur voor de lokaliteiten is vastgesteld ap 2.00 uur. Rhenen, 24 april 1970. De burg. van Rhenen, L. Bosch v. Rosenthal. RHENEN De burgemeester van Rhenen brengt ter openbare kennis, dat de gemeenteraad dinsdag 28 april 1970 des namiddags 8 uur ten gemeentehuize in openbare zitting bijeenkomt. Hij maakt de ingezetenen erop attent, dat de op deze vergadering betrekking hebbende stukken voor een ieder ter inzage liggen in de openbare lees- zaal/biliotheek (Wilhelminaschool) op vrijdag 24 april 1970 van 13.00-15.00 uur en van 18.30-20.30 uur. Rhenen, 21 april 1970. De burg. voornoemd, L. Bosch v. Rosenthal. RHENEN Burgemeester en wet houders van Rhenen brengen ter open bare kennis, dat in verband met de ko mende feestdagen de reinigingsdienst is gewijzigd als volgt: I. Ophalen van huisvuil: a. de route van donderdag 30 april 1970 wordt gereden op vrijdag 1 mei 1970; b. de route van dinsdag 5 mei 1970 wordt gereden op woensdag 6 mei 1970; c. de route van onderdag 7 mei 1970 wordt gereden op vrijdag 8 mei 1970; d. de route van maandag 18 mei 1970 vwordt gereden op dinsdag 19 mei 1970; II. Ophalen van grof vuil: Op dinsdag 12, woensdag 13 en don derdag 14 mei 1970 is er gelegenheid om grof tuin- en huishoudafval mee te ge ven. Hierbij dient het volgende in acht te worden genomen: le. alle vuil dient netjes te worden verpakt en gebundeld; 2e ieder pak, doos of bundel mag niet zwaarder wegen dan JL5 kg; 3e er wordt geen grotere hoeveelheid dan lm3 mee genomen; 4e men dient het grof vuil vroegtijdig langs de weg te zetten. De gene, die meer dan lm3 grof vuil heeft mee te geven, dient dit aan gemeente werken op te geven vóór de le of 3e donderdag van de maand, waarna dit vuil tegen betaling van 2,50 per m3 zal worden meegenomen. Voor zwaar vuil, zoals steenpuin, bo men en dergelijke, is een bedrag van 5,per m3 verschuldigd. Rhenen, 24 april 1970. Burgemeester en wethouders van Rhe nen, De secretaris, W. C. Pieters. D« burgemeester, L. Bosch v. Rosen thal. KESTEREN Burgemeester D. J. Pott van Resteren heeft gisteren ztfn onge rustheid uitgesproken over het toekomstige groene gezicht van de Betuwe. „De ene boom na de andere wordt geveld. Met groot verdriet zien we ons Betuwse landschap veranderen, vooral nu er premies beschikbaar worden gesteld om boomgaarden te rooien". Kesterens burgemeester sprak deze woorden ter gelegen heid van de 31e bijenmarkt, georganiseerd door de Algemene Nederlandse Imkers vereniging, afdeling Resteren, die by 't Ambtshuis werd gehouden. Zijn mineurstemming lag in de lijn van de woorden die voorzitter J. van Appeldoorn tevoren had gesproken over de huidige situatie in de fruitteelt. De bijen waren er gisteren wel en toch ook niet. Ze bleven door het gure weer angstvallig in hun korven en kasten waarvan er aanmerkelijk minder wer den aangevoerd dan vorig jaar toen de weersomstandigheden aanmerkelijk gunstiger waren. Daardoor hebben de imkers dit jaar ook met veel sterfte onder hun dieren te maken gekregen. De heer Van Appeldoorn herdacht verder de leden die in het afgelopen jaar aan de vereniging zijn ontvallen. Ir. Mommers, rijksbijenteeltconsulent sprak vervolgens over de hoofden van de imkers tot de fruittelers: „Bespaar geen vijftien gulden door nee te zeggen tegen de imkers die hun volken aanbie den. Het is een zuinigheid die de wijs heid bedriegt want waar vindt men goedkoper arbeidskrachten vooral als men let op de meer kilo's fruit door be stuiving met bijen". De overheid raadde hij aan ter compensatie van de gerooide boomgaarden bomen te planten met nectar dragende bloesem. De jury bestaande uit de heren La- ban, Vermeulen en Gouda kende de volgende prijzen toe. Hoofdprijs (be schikbaar gesteld door het hoofdbe stuur van de ANI), J. Waaijenberg, We- kerom; le prijs Beens, Driebergen; 2e AMERONGEN Woensdag, 29 april zullen alle winkels in Amerongen tot 18.00 uur geopend zijn. Donderdag, 30 april zijn alle winkels gesloten, met uitzondering van winkels die speciaal artikelen voor deze dag verkopen. Deze zijn geopend tot 10.00 uur 's morgens. Dinsdag 5 mei zijn alle winkels gesloten. Woensdag 6 mei zijn alle winkels geopend tot 18.00 uur. prijs: Renkers, Hoevelaken en 3e prijs: Van Bessel, Ermelo. In de loop van de morgen kwamen nog een klas van de chr. ulo school en van de land- en tuinbouwschool een kijkje nemen op de bijenmarkt. GEBOREN: Jacob Willan, z.v. J. Don- keiaar en E. van Beek. Joachien Aleida, D.V. W. J. Hupkes en J .P. van Harde- veld, (De Klomp). Allard Rupert, z.v. De Goede en Y. S. Zwijsen (Veenen- daal); Pauline Joyce Eleanor, d.v. M. P. Hoekstra en A. B. Wold (Veenen- daal); Willem Albertus, z.v. L. Kok en W. A. Prette, (Veenendaal)Ewoud Gerald Hemco Lodewijk, z.v. L. de Bonte en S. J .E. Moeskops, (Veenen daal); Adriana, d.v. D. Duinsbergen en A. J. W. van Veluw; Jantje Geurdi- nus Johan, z.v. J. J. Opperman en J. Slotboom; Geurtje Geertruida, d.v. E. ten Braak en C. J. van den Berg; Anne Frederik, z.v. D. Ybema en H. C. van Schuppen (Veenendaal); Corinne Mar- jon, d.v. J. Otto en A. G. Verboom, (Veenendaal). ONDERTROUWD: H van de Scheur, 21 j., en O. W. van Laar, 19 j. GEHUWD: A. J. Arends (Kesteren) en E. Donselaar. OVERLEDEN: Elisabeth Augusta Wagemaker, 68 j., geh. gew. m. D. J. Rietveld; Gerritje Leussink, 71 j., echtg. van A. J. E. Ravensteijn, (Utrecht); Hermanus van Ravenswaaij, 90 j., geh. gew. met D. Middelhove, (Veenen daal); Comelis Wijnberger, 75 j., echt. van J. J. H. van den Bosch, (Veenen daal). ELDERS GEBOREN: te Wageningen: Jacob Jan, z.v. T. M. Jansen en A. J. Ravenhorst, ELDERS OVERLEDEN: te Ede: Johanna Maria van Buuren, 64 j., echtg. van H. G. Heij. RHENEN De wedstrijdploeg van de afdeling Rhenen van de Kon. Ned. Ver. voor EHBO heeft in Amerongen deelgenomen aan de kampioenswed strijden in het verlenen van eerste hulp bij ongelukken. Het ging hier om de hoogste eer in de provincie Utrecht. Die eiste de ploeg uit Montfoort voor zich op, maar Rhenen bezette een eervolle tweede plaats. Ook de leider van de Rhenense ploeg kreeg de tweede prijs. Leider was de heer Opperman. De ploeg uit de Cunerastad bestond verder uit de dames Bor en De Jong. RHENEN De vrijwillige brandweer van Achterberg is hard toe aan een nieuwe en modern uitgeruste brand spuit. De gemeenteraad verleende daar toe een krediet van 55.000,-, maar dat bleek achteraf niet voldoende te zijn. Er zal nog 16.500,- bij moeten komen, (Van een onzer redacteuren) ARNHEM Provinciale Staten van Gelderland hebben zich woensdag ak koord verklaard met een initiatiefvoor stel van Gedeputeerde Staten van Utrecht tot wijziging van de grens tus sen de provincies Utrecht en Gelderland waardoor de gemeente Scherpenzeel aan Utrecht toegevoegd wordt. Alleen de fractie van Binding Rechts stemde tegen. De Staten debatteerden er heel kort over; de heer H. Alberts (CHU) vond het standpunt van het gemeentebestuur van Scherpenzeel begrijpelijk: het gaat ermee akkoord naar Utrecht „over te gaan" mits de gemeente samengevoegd wordt met Renswoude en Woudenberg. In deze nieuwe gemeente krijgt Scher penzeel een centrale ligging. De heer Alberts was het niet eens met een van de motieven van Gedeputeerde Staten waarin het heet dat verstedelijking van dit gebied beter door een grotere dan door een kleinere gemeente geweerd zou kunnen worden. Zoals gemeld staat in de structuurnota van het Utrechtse provinciaal bestuur „Oog op Utrechts toekomst" dat Scherpenzeel, Renswoude en Woudenberg ook in de toekomst in een groene zone moeten liggen. Het CH-Statenlid merkte verder op dat er uiteraard een risico is dat er te genstellingen zullen optreden tussen Scherpenzeel enerzijds (dat de samen voeging wenst) en Renswoude en Wou denberg (die tegen de samenvoeging zijn) anderzijds. De heer T. Boers (Binding Rechts) vroeg zich af of in dit geval wel van een verbetering sprake is. Hij wees erop dat zijn fractie niet blij met dit voorstel is omdat nog helemaal niet ze ker is of de samenvoeging wel plaats zal vinden. „Stel je voor: Scherpenzeel nu eerst over naar Utrecht en daarna zou de samenvoeging niet doorgaan, dat zou helemaal in strijd met de bedoelin gen van Scherpenzeel zijn". De heer Boers vroeg zich ook af hoe de inwo ners van Renswoude en Woudenberg zich tegenover de mogelijke samenvoe gingsoperatie zullen opstellen. Worden ze wel gehoord? Gedeputeerde dr. H. J. van Eek stelde dat Provinciale Staten van Gelderland nu moeten oordelen over de wenselijk heid van een wijziging van de provin- SCHERPENZEEL De Scherpen- zeelse winkeliers vereniging EMM be gint vrijdag om 14.00 uur met haar gro te voorjaars-winkelweek. Deze duurt tot zaterdagavond 2 mei. In deze periode is een groot aantal prijzen te winnen door te kopen bij de Scherpenzeelse winkeliers. Voor iedere gulden die men besteedt krijgt men een nummer en op deze nummers worden een 100-tal plaatsen verloot voor een boottocht op de Rijn, evenals in 1969. Heeft men een tocht gewonnen dan kan men tegen gereduceerde prijs een plaatsbewijs voor een kennis of fami lielid krijgen. RHENEN Bij gelegenheid van de heropening van de Raiffeisenbank in Rhenen organiseerde de directie een te kenwedstrijd, die achteraf be schouwd een groot succes is gewor den. Er kwamen niet minder dan 1600 inzendingen binnen. De medewerking van het personeel van de scholen was erg groot, zodat gistermiddag al in ge bouw „Irene" de uitslag bekend kon worden gemaakt. Daar werd de eivolle zaal bovendien getrakteerd op lekker nijen en op lachfilmpjes, terwijl de beste tekeningen er tentoongesteld wa- Er bleken vier hoofdprijzen van elk 50,- te zijn, namelijk één voor de kleuterscholen, één voor de leerlingen van de klassen 1 en 2 van de lagere ciale grens in het betrokken gebied. De samenvoegingsoperatie is een zaak van de provincie Utrecht, zei hij (terecht) formeel. „Scherpenzeel ligt helemaal inge klemd tussen Renswoude en Wouden berg. Ik vind dat er voldoende argu menten zijn om op het initiatiefvoorstel van Utrecht in te gaan". Hij gaf de heer Alberts toe dat grotere bestuurs kracht inderdaad wel eens sneller tot verstedelijking kan leiden dan als dit niet het geval is (bij kleine gemeenten). In antwoord op een vraag van het CH- Statenlid stelde hij dat adviezen van Gedeputeerde Staten aan de minister over herindelingen van gemeenten in derdaad in afschrift ook naar de ge meentebesturen gezonden kunnen wor den. wil men de nieuwe spuit, die 71.500,- gaat kosten, kunnen aankopen. „Ja, we zijn er erg blij mee," zei gis teravond de Achterbergse commandant de heer J. van Lienden. „We hebben één lagedrukspuit, die in 1939 in ge bruik is genomen. Dat is dus een oudje, dat wel aan vervanging toe is." Achterberg heeft een brandweer korps van 19 man. Dat is de officiële sterkte. Alle branden die uitbreken moeten met die ene spuit worden ge blust. „Wanneer het al te gortig wordt roe pen we de assistentie in van de brand weer in Rhenen. Wanneer we over de nieuwe spuit kunnen beschikken zullen we héél modem uitgerust zijn. Die nieuwe spuit heeft gecombineerd lage en hoge druk. De oude spuit die we nu hebben heeft alleen lage druk. Er zit ten drie stralen hoge druk op en drie haspels met in totaal 220 meter slang. Dat is erg nuttig in het landelijke Ach terberg, waar de afstanden soms bij zonder groot zijn tussen huis en weg. In de nieuwe spuit bevindt zich bovendien een tank met 1500 liter water, zodat we, eenmaal bij de brand aangekomen, di rect kunnen aanvallen." AMERONGEN Zondag, 26 april is er om 18.30 uur in de Andrieskerk te Amerongen weer een Jeugddienst. Voorganger in deze dienst is ds. J. van Noort uit Amerongen. Het onderwerp van zijn preek zal zijn „Kun je geloven zonder zien?" Aan deze dienst zal tevens medewer king worden verleend door mevr. Cou- mou uit Doorn, die enkele liederen zal zingen. Om 18.15 uur begint de samen zang. SCHERPENZEEL Evenals met de Kerstmis hebben in deze week in de nacht van maandag op dinsdag onge wenste bezoekers een bezoek gebracht aan de garage van de heer Van Ekris in de Marktstraat. Er werd gereedschap en auto-onderdelen ter waarde van een paar duizend gulden ontvreemd. De rijkspolitie stelt een onderzoek in maar tot nu toe ontbreekt elk spoor van de daders. SCHERPENZEEL Het is nu zeker dat aan de gemeenteraadsverkiezing in Scherpenzeel door een vijftal lijsten zal worden deelgenomen. Deze lijsten ver tegenwoordigen tezamen een zevental partijen. Ook staat nu wel vast dat de gemeen teraad van Scherpenzeel een zeer be hoorlijke wijziging zal ondergaan. In de nieuwe raad zullen niet terug keren voor de CHU: J. v.d. Ham, J. Bakker en M. Veldhuizen. Voor de partij van de Arbeid G. Aarsen en voor Gemeentebe langen de heer H. K. Berendse. Dan is het gezien de uitslag van de Statenverkiezing ook nog mogelijk dat de heer G. v. Kampen van de ARP niet terugkeert. Hij staat momenteel op de 5e plaats van de gecombineerde lijst en als men ongeveer hetzelfde percentage behaalt als toen, valt hij af. De heer Van Kampen heeft 25 jaar zitting in de gemeenteraad. Lijst 1 is toegewezen aan de CHU-AR combina tie. Lijst 2 aan de Partij van de Arbeid die met D.66 samen met één lijst uit komt. Het was te laat om de naam nog te veranderen en zo komt men onder de naam van de Partij van de Arbeid uit. Om nummer 3 en 4 zal nog moeten worden geloot tussen de WD en de SGP. Gemeentebelangen zal dan num mer 5 krijgen. Op deze lijst komen maar drie personen voor en wel R. Os- nabrugge, A. de Man en H. v. Gemert scholen, één voor de klassen 3 en 4 en één voor de klassen 5 en 6. Respectieve lijk gingen deze prijzen van 50,- naar Ellen Wagenvoort, Paulien van den Berg, Bart van der Meijden en Edith Vriese. Ze waren er erg gelukkig mee. Verder waren er nog 64 andere prij zen, namelijk 4 van 35, 4 van 25, 4 van 15, en 52 van 5,-. Beekhof kanueen hoop vertellen over Luxaflex jaloezieën* Luxaflexjaloezieën beschermen uw huis, het hele jaar door. Tegen lage vóór- en najaarszon en tegen de schuin invallende zomerzon. Lopen geen gevaar bij weer en wind en blijven er steeds als nieuw uitzien. Beschermen u 's winters tegen de felle winterkoude en verhogen zo de gezelligheid. Beschermen u tegen tevéél licht, tevéél om te kunnen lezen, of te slapen of alleen maar om TV te kijken. Kosten daarbij naar verhouding niet veel En bieden de zekerheid van een daad werkelijke garantie en een blijvende service. Kom langs en overtuig u bij: v wettig gedeponeerd handelsmerk Erkend dealer van Luxaflex' jaloezieën en horren

De Vallei | 1970 | | pagina 5