DOMO is op „Noordelijke Melkzee" nu bijna alleen overgebleven Schat doet aanval op Concertgebouworkest Twee tv-programma's over Finland RONOtitie Nederlandse thriller Man van 92 wil weer in de raad VOLGENS INSIDERS MAAR EEN KWESTIE VAN TIJD ZO DENKEN DE JONGEREN IN ITALIË John Woodbouse op niveau Minirok taboe... Heer Bommel en de Blijd- scbapper Verkeersprijs voor AVRO Paar „foutjes" Groot concern Afvloeiing Koeltanks Vanavond op eerste net programmaos MORGEN NOTENKRAKERS TROKKEN VAN LEER TELEVISIE MARTEN TOONDER STRIP TELEVISIE RADIO DONDERDAG 23 APRIL 1970 Vroeger had elk dorp van enige betekenis behalve een kerk een zuivelfabriek. De kerken hebben (althans in het noorden van het land) de moderne ontwikkelingen beter doorstaan. Per jaar sluiten er tientallen melkfabriekjes de poorten. Dat die veranderingen zo-geruisloos verlopen, komt \ooral doordat er geen gedwongen ontslagen bij vallen. Sinds de laatste oorlog is een derde van alle bedrijven verdwenen. „Het per soneel gaat met de melk mee", is een afspraak, gemaakt tussen werkgevers en werknemers en daar houdt men zich aan. 11e 92-jarige gepensioneerde onder wijzer P. Gelissen uit Sittard zal met een eigen lijst deelnemen aan de komende gemeenteraadsverkiezingen „Meester Gelissen" is vroeger lange tijd lid geweest van de gemeenteraad van Sittard. Hij neemt ook nu nog zeer ac tief deel aan het verenigingsleven. Waarom wilt u weer in de raad? De heer Gelissen: „Ik vind dat ook de bejaarden in de raad moeten kunnen meebeslissen over de gemeentelijke aangelegenheden. Dat wil niet zeggen dat ik mij uitsluitend met de belangen van de bejaarden zal bezighouden, want een raadslid moet in de eerste plaats het algemeen belang dienen." Voelt u zich nog sterk genoeg om het op te nemen tegen jonge politieke te genstanders? De heer Gelissen: „Ik voel me licha melijk zeer vitaal en u hoort ook wel aan mijn spreken, dat ik niet aan ader verkalking lijd". Mag uit uw leeftijd de conclusie wor den getrokken, dat u zich in de raad bij de conservatieve vleugel zult scharen? De heer Gelissen: „Ik ben vooruit strevend. In die geest zal ik ook spre ken met de jongeren, die lange haren of een baard hebben. Ik zal trachten te handelen als een echte vroede vader." "Fen grote meerderheid van de Ita- liaanse jeugd heeft geen vertrou wen in kerk en politici. Verder gelooft de jonge Italiaan, dat het leger een in strument van de onderdrukking is. Ten slotte heeft de jonge Italiaan meer ver trouwen in zijn moeder dan in zijn va der. Dit is te voorschijn gekomen uit een opinie-onderzoek van Dox, Italië's grootste bureau voor opinie-onderzoek. Geënquêteerd werden jonge mensen van 17 tot 25 jaar. Het onderzoek is reeds aangevalln door de communistische partij en de rk hiërarchie, die zeggen dat 't misleidend is en vol tegenspraak zit. Uit het onderzoek is bijvoorbeeld ge bleken, dat 44 procent van de jeugd niet geïnteresseerd is in de politiek en dat 11 procent er niets van moet hebben. Slechts 6 procent van de jeugd is poli tiek geëngageerd en 38 procent volgt het politieke nieuws. Meer dan de helft heeft echter ver klaard niet bereid te zijn anderen voor zich te laten denken. V Vanavond van 20.20 tot 20.40 uur brengt de TROS via Nederland 2 een show van John Woodhouse, welke geregisseerd wordt door de jonge TROS-regisseur Paul Boots. De eerste John Woodhouse-show van dit jaar (een tweede is geplan- ned voor het najaar) speelt zich af in zijn eigen droomkasteel, hoog op een bergpiek, ver van alle stadsla- waai, en vooral ver boven de wol ken. In zijn poging de kijkers mee te nemen naar deze top, opdat zij net als hijzelf in deze droomsfeer zullen leven, wordt John Woodhouse bijge staan door een aantal artiesten. John Woodhouse heeft de volgen de nummers op het programma staan: „Circus Renz", „Espagna", „Plaisir d'amour" en „Du karrnst nicht treu sein". Bij „Circus Renz" zal het kindercircus Elleboog zijn kunsten vertonen. Verder werken nog mee: Gerry den Boer, kunstflui ter, het Westlands Gemengd Koor en het Belgische zangeresje Marva. Enkele weken geleden viel het licht van de schijnwerpers even op de noor delijke zuivclwereld, toen bekend werd, dat de Coöperatieve melkproduktenfa- briek DOMO-Bedum G. A. in Beilen in één klap vijf fabrieken had opgekocht van de NV Lijempf in Leeuwarden. Voor drie miljoen gulden ging het vijtal in het Fries-Groningse grensgebied over in handen van Nederlands grootste zuivelreus. DOMO's hoofddirecteur, de heer K. de Boer (de man op de foto hierboven), had een nieuwe slag op de melkzee ge wonnen. Sinds zijn komst bij de DOMO, nu ongeveer twee en een half jaar ge leden, is het ineens hard gegaan met de noodzakelijke concentratie en reorgani satie van de noordelijke zuivelwereld. De richting, die in verschillende rap porten al tien jaar lang was aangege ven, werd nu door de DOMO eindelijk ingeslagen: het samensmelten van de Gronings-Drentse zuivelfabrieken tot één geheel. De DOMO-kaart van Groningen en Drente kent nu nog maar een paar „schoonheidsfoutjes". De ACMESA in Assen en de Combinatie Oost-Gronin- gen in Winschoten zijn nog zelfstandig terwijl 'n groep boeren in Anloo, Grol- lo en Rolde de melk aan een fabriek in het Friese Oosterwolde verkoopt en een andere groep aan een bedrijf in Ger- kesklooster. „Ze zijn nog altijd welkom", zei de heer De Boer onlangs nog, maar dat zou die bedrijven uiteraard hun zelfstandigheid kosten en daar tillen ze nog zwaar aan. Voor insiders is het alleen nog maar een kwestie van tijd en de dwergen zullen als rijpe appels in de DOMO- reuzenschoot vallen. Als dat gebeurt, kunnen de reorganisatieplannen van deze coöperatie in alle opzichten wor den uitgevoerd. Daarna zou bijvoor beeld verder kunnen worden gepraat met de 'Coöperatieve Condensfabriek Friesland CCF in Leeuwarden. Dit Friese bedrijf werkt al op ver schillende manieren in binnen- en bui tenland met de DOMO samen, maar de directie stelde zich tot nu toe op het standpunt, dat de DOMO eerst orde op zaken in eigen gebied moest stellen voordat over nauwere samenwerking diende te worden gesproken. Hoe die samenwerking er over enkele jaren zal uitzien, is nu nog niet te voor zien, maar zeker lijkt wel, dat de Lij empf tussen deze twee groepen lelijk in de knel zal komen te zitten. Het bedrijf is nu al danig afgeroomd, om het in zuiveltermen uit te drukken en wellicht dat er straks niet veel anders op zit dan een terugtrekken van Leeuwarden naar Kampen, waar net een splinternieuwe fabriek is gebouwd. Maar ook daar zou de Lijempf zitten ingeklemd tussen DOMO-land en de invloedsfeer van de Overijsselse Coberco. Men hoeft wer kelijk niet al te diep in de koffiemelk te kijken om te voorspellen, dat de Lij empf vroeg of laat in het DOMO-con- cern zal opgaan (zeker wanneer dan sprake is van een DOMO-CCF-concern) of naar de Coberco zal overgaan. Al die ontwikkelingen mogen dan in drukwekkend lijken (de DOMO alleen verwerkt nu al bijna negenhonderd miljoen kg grondstoffen per jaar. heeft dertienduizend leden-boeren en veertienduizend man personeel), de heer De Boer weet dat alleen een zo groot mogelijk concern op de wereld een kansje maakt. ..Schaalvergroting, de ontwikkeling [van produkten en apparatuur en het opbouwen van vakkennis zijn de pijlers, waarop ee stevige concurrentiepositie op de wereldmarkt moet rusten", zei hij op de persconferentie waar de aankoop van de vijf fabrieken van Lijempf werd toegelicht. „Nederland is maar een provincie van Europa, dat wordt bedreigd door een Amerikaanse vorm van modern kolonialisme." Tegen die achtergrond ziet de heer De Boer de mogeijkhedn voor de noor- kelijkheid van dit morïlent is, dat de houden aan. de landsgrens. Hij meent, dat de DOMO ook een missie in Duits land heeft te vervullen. Maar dat is voorlopig nog toekomstmuziek. De wer- keijkheid van dit moment is, dat de contouren van die toekomst zich met de dag duidelijker beginnen af te tekenen. Alleen al bij de DOMO zijn de laatste zeven jaar 25 fabrieken (de helft van het totaal) gesloten. Dit alles Qverigens terwijl de hoeveelheid verwerkte grondstof en het aantal personeelsleden aanmerkelijk steeg. De statistieken laten duideijk zien wat er de laatste tien jaar in het Noor den heeft plaatsgevonden: in 1960 wa ren er in Groningen, Friesland en Dren te nog 140 coöperatieve en 23 niet-coö- peratieve melkfabrieken. Eind vorig jaar waren er nog 85 coöperatieve en 13 niet-coöperatieve. In de éerste drie maanden van dit jaar sloten nog twaalf fabrieken. Tot nu toe is het allemaal goed ge gaan, denken de vakbonden. De vraag is alleen: hoe lang blijft dat nog zo? Want bij voortgaande concentratie na dert onvermijdelijk het moment, waar op niet iedereen „met de melk mee kan" en dat mensen moeten worden ontslagen. Als gevolg van normale af vloeiing is het personeelsbestand in de jaren zestig met slechts enkele honder den mensen gedaald. Op het ogenblik werken er nog ruim achtduizend men sen in deze bedrijfstak. Schaalvergroting in de zuivelwereld houdt gelijke tred met die in de hele landbouw. Voor kleine melkfabriekjes en keuterboertjes is geen plaats meer. Zogenaamde één- en twee-koeienboeren kunnen over enkele jaren hun melk niet eens meer kwijt aan de fabrie ken, omdat het te duur wordt de melk op te halen. De DOMO is sinds een jaar in Zuid- oost-Drente bezig met het installeren van grote koeltanks, waarin de boeren hun melk kunnen opslaan. Wil die in vestering zin hebben, dan moet zo'n boer ten minste twintig, maar liefst vijftig of zeventig koeien hebben. De melkauto, die de koeltanks komt leeg pompen, kan niet meer stoppen om ook nog een of twee melkbussen van een mini-melkboer op te laden. De slag op de noordelijke melkzee is aan alle kanten in volle gang. Zoals overal zal ook hier de sterkste winnen. Wat dat betreft zou 1970 wel eens als „anno DOMO" in de zuivelannalen te recht kunnen komen. TToning Feisal van Saoedi-Arabië heeft verordineerd, dat er in zijn land in het openbaar geen minirokken mogen worden gedragen, „ter bescher ming van de gemeenschap, die nog leeft bij de voorschriften en de tradi ties van de Islam". In de koninklijke bekendmaking wordt gewag gemaakt van „indecente kleding". Vermoedelijk vallen daar ook zulke moderniteiten onder als korte broeken, lange broeken en „doorkijk- bloeses" voor vrouwen. Saoedi-Arabië is waarschijnlijk het meest traditionele „ouderwetse" islami tische land. De meeste vrouwen dragen er nog lange sluiers, die vaak van zacht leer zijn vervaardigd en soms tot aan de grond reiken. Overtreedsters van het nieuwe gebod zullen vermoedelijk worden berecht door religieuze rechtbanken. AMSTERDAM Tijdens de openba re discussie tussen het Concertgebouw orkest en de actiegroep „Notenkrakers" in de grote zaal van Krasnapolsky in Amsterdam heeft de componist Peter Schat een felle aanval gedaan op de structuur en het beleid van de leiding van het orkest. Dit ging echter niet zonder veel hoongelach en boegeroep uit de volle zaal, waar veel leden van de Vereniging van Concertgebouw- vrienden aanwezig waren. Zij lieten duidelijk blijken, dat zij het met enkele krasse uitspraken van de componist niet eens waren. Peter Schat zei onder meer, dat de inwendige structuur van de orkest stichting een achterlijke uitgave is van het verouderde ondernemingsmodel en dat het concertgebouworkest geen top-, maar een klasse-orkest, genoemd moet worden. De meeste kritiek uit de zaal kwam, toen hij „het autoritaire tuig", waarmee hij de leiding van het orkest aanduidde, verweet dat dit slechts in dienst staat van enkele grote bedrijven in ons land. Hij verwees in dit verband naar een memorandum van de Centrale Kamer voor Handersbevordering van december 1968, waarin de handhaving van het hoge artistieke niveau van het Concertgebouworkest van groot belang wordt geacht voor de positie van Ne derland in het buitenland, met name op het punt van de export. De kapitalisti sche invloed is volgens hem ook duide lijk bewezen door het feit, dat gedu rende het afgelopen decennium 79 uit voeringen door Philips op de plaat zijn opgenomen. De zaal liet duidelijk blij ken dat zij deze opmerking niet kon ap preciëren. Peter Schat noemde het Concertge bouworkest een ruim honder jaar oud lijk, dat de ontwikkeling van de moder ne muziek blokkeert, een instrument van de heersende klasse, die een elite cultuur ten uitvoer brengt. Hij deed dan ook een beroep op alle musici om door middel van actie de regerende klasse de illusie te ontnemen, dat men het uit het tijdperk van de Bourgoisie stammende orkest nog zou kunnen handhaven. De artistiek leider van het orkest, drs. M. H. Flothuis, gaf in de vorm van een aantal stellingen als antwoord, dat een duidelijke argumentatie van het ver wijt, dat het orkest een status-symbool van een heersende toplaag zou zijn, tot nu toe ontbreekt. Deze opvatting vindt volgens hem geen bevestiging in het grote aantal concerten dat het orkest jaarlijks tegen matige of lage toegangs prijzen geeft. „Overigens liggen ook de hoogste toegangsprijzen van losse concerten aanmerkelijk lager Han die van verscheidene andere culturele manifestaties, zoals pop- en soulcon- certen die grote bezoekersaantallen trekken", aldus de heer Flothuis. De VPRO komt vanavond op het eerste net met onder meer twee te-- levisieprogramma's die iets met Fin land te maken hebben. Het eerste programma staat aan het begin van de avond (om 19.04 uur„Concert voor jonge mensen" met muziek van de grote Finse componist Jean Sibelius) en het tweede aan het ein de ervan om kwart voor tien „Op eigen kracht", een documentaire over de Finse onafhankelijk tussen oost cn west. Bij laatstgenoemde uitzending tekent de VPRO het vol gende aan „Bij van alles en nog wat dat in deze weken wordt herdacht lijkt één reeks gebeurtenissen van 30 jaar ge leden ten onrechte enigszins verge ten: het is de „stille" rij van krijgs handelingen langs de witte, be sneeuwde, koude grenzen tussen Fin land en de Sovjet-Unie, tezamen be kend onder de naam „winteroorlog". Eind 39 eindigden diplomatieke schermutselingen tussen Moskou en Helsinki om plaats te maken voor geweld: de Russische kolos maakte zich op, de Finse dwerg te verplette ren. In het Gelders programma van de RONO wordt vrijdag de finale uit gezonden van het quizprogramma voor de plattelandsjongeren in Gel derland. Deze finale werd gehouden in Didam, en wel op vrijdag 17 april, Drie ploegen ontmoetten elkaar in deze laatste wedstrijd van het sei zoen. In hetzelfde programma wordt een impressie uitgezonden van de Statenvergadering, die woensdag jl. werd gehouden. In een korte samen vatting worden de voornaamste agendapunten behandeld en worden fragmenten uitgezonden van de ge voerde debatten. Dat het anders liep dan een passief toekijkend Europa vrees de, komt o.a. aan de orde in deze do cumentaire. De in Duitsland ge maakte film schetst het verdere verloop van de door de Finnen aan vankelijk zo tragische geschiedenis: hun wanhopige poging om, na de schadelijke vrede met de Russen in het voorjaar van '40, samen.met Hit- ler-Duitsland in 1941 het verloren grondgebied alsnog te heroveren en de noodzaak het roer andermaal om te gooien in 1944 toen ten tweeden male een nu vernederende wapen stilstand met de Russen moest wor den gesloten. Het weinig bekende „wonder" is nog steeds dat Finland als enige van de Oosteuropese landen die in oorlog zijn geweest met de Sovjet-Unie inderdaad op louter eigen kracht zijn neutraliteit heeft weten te behouden en, zonder lidmaatschappen van EEG's, NATO's en zonder de materiële steun van de na-oorlogse Marshallhulp, zelfs een nieuwe, eigen welvaart heeft weten op te bouwen. Dertig jaar na dato lijkt de Finse onafhankelijkheid ondanks de onmiddellijke nabijheid van de grote vijand van toen redelijker verze kerd dan ooit tevoren." Vanavond zendt de TROS-televisie wederom een enkele jaren oude Ne derlandse film -uit, na „De Vergeten Medeminnaar" enkele maanden ge leden. De film heet „10.32" en is een thriller van Arthur Dreifuss. Het gaat om de moord op een advocaat, die enkele minuten voor zijn dood de politie belt omdat hij meent in levensgevaar te verkéren. Na een uiterst spannend en drama tisch onderzoek reconstrueert in specteur Stroemer de toedracht van de zaak en geeft een zeer verras send antwoord op de vraag: „Wat gebeurde er om 10.32 uur?" De rollen in deze film worden ge speeld door o.a. Linda Christian, Bod de Lange, Eric Schneider en Wim van den Brink. NEDERLAND I 18.45 NOS (K) De Fabeltjeskrant. 18.55 NOS: (K) Journaal. 1S04 VPRO: Concert voor jonge mensen: New Yorks Filharmonisch Orkest: werken van Sibelius. 20.00 NOS: (K) Journaal. 20.20 VPRO: Berichten uit de sa menleving. 20.30 Frauen im Osten: documentaire over de positie van de vrouw in de Oostblok! anden 21.15 (K) Transit: Muzikale show met. de Engelse pop-folk zanger Ralph Mac Teil. 21.45 (K) Op eige* kracht: documen taire over de Finse onafhankelijk heid tussen Oost en West 22.31 NOS: (K) Journaal. 22.35QÏ23.05 TLEAC: Bij leven en welzijn les 14 (herh.) NEDERLAND II 18.45 NOS: (K) Fabeltjeskrant. 18.55 NOS: (K) Journaal. 19.04 NOS: Scala: informatief pro gramma. 19.30 Van gewest tot gewest. mMM mmmmmwm 6881 Geruime tijd later verliet Kor- nelis Zwadder de steenhoop op de heuvel en liep gebogen terug naar de bewoonde wereld. Hij droeg een zwart koffertje in de hand- en zijn regenscherm sleepte lus teloos achter hem aan zodat het hemel water hem op de onbeschermde hoed* kletterde. „Meer welvaart!" schreeuwde de oude Hocus Pas achter h^m. „Meer welvaart, vóórdat we over blijdschap kunnen spre ken! Onthoud dat goed!" „Ik zie dat niet", prevelde de wande laar stil voor zich heen. „Zoiets vrese lijks is toch niet nodig om vreugde te brengen? Ik weet het zeker, dat Bommel nu reeds een gelukkig iemand is; door mijn eenvoudige methode. Ach, wat zal hij blij zijn wanneer hij weer in eer her steld is en de vrijheid krijgt! Maar ik, ik moet verder gaan in regen en ontij, als straf voor mijn winderigheid!" Een bliksemflits verlichtte de omtrek en ook het bureau van commissaris Bulle Bas, die in gesprek was met Tom Poes Die had hem juist verteld, dat hij heer Bommel de vorige avond op het kerkhof ontmoet had. „Dat moet ongeveer dezelfde tijd ge weest zijn van de bankoverval", zei hij. „Maar het was geheim wat hij daar deed, en daarom kon hij het niet aan u vertel len". „Jammer", zei de politiechef inzak kend. „Héél jammer. De zaak leek rond. En of ik jou vertrouwen kan, weet ik niet. Dit kan vriendjeswerk zijn! Hm. Ik zal die Bommel in de gaten houden, als je dat maar weet!" Met deze woorden drukte hij op een. bel, die voor hem op het bureau stond, en gaf opdracht om de heer Ollie binnen te brengen. 2U.00 (K) NOS: Journaal. 20.20 TROS: (K) Woodhouse spe ciaal muzikale show. 20.40 „10.32", Nederlandse film. 22.20 CVK/IKOR: Tot onze diepe droefheid (3): Veilig in Jezus' ar men, documentaire over sterven, dood, rouw en na-bestaan. 22.50-22.55 NOS: (K) Journaal. DUITSLAND I Regionaal programma: NDR: 18.00 Kleur: Filmreportage. 18.30 Kleur: Actualiteiten. 18.45 Kleur: Zandman netje. 18.55 Nordschau-Magazin. 19.26 Kleur: Ein Jahr mit Sonntag, TV-serie. 19.59 Programmaoverzicht. WDR: 8.20-8.45, 10.20-10.45 en 12.10- 12.35 Schooltelevisie. 18.00 Kleur: Gefahrlioher Alltag, TV-serie. 18.30 Kleur: Voor de kleuters. 18.40 Hier und Heute met nieuws. 19.25 Kleur: Filmreportage. 20.00 Kleur: Journaal en weerbericht. 20.15 Ein Butler in Amerika, Amerikaanse speelfilm. 21.45 Kleur: Filmreportage. 22.30 Kleur: Journaal, Commentaar en weerbericht. DUITSLAND II 18.05 Kleur: Actualiteiten en mu ziek. 18.40 Miss Molly Mill, TV-film. 19.10 Dr. Murkes gesammeltes Schweigen, TV-spel. 19.45 Kleur: Nieuws, actualiteiten en weerbericht. 20.15 Der Goldene Schuss, internatio nale show. Aans.: Nieuws. 21.45 Por tretten v. personen van deze tijd. 22.30 Kleur: Nieuws en weerbericht. DUITSLAND I 10.00 Nieuws. 10.05 Journaal van gisteravond. 10.30 Culturele kroniek. 11.15 Die königliche Familie: Elisa beth II van Engeland en haar we reld, filmreportage. 12.50 Internatio naal persoverzicht. 13.00-13.30 Jour naal. 16.35 Kleur: Nieuws. 16.40 Voor de kinderen. 17.25 In 4 70, een magazine. 17.55/18.00 kleur: Nieuws. DUITSLAND II 17.00 Wir und die anderen, serie 17.30 (K) Nieuws en weerb. 17.35 Sportprogr. HILVERSUM I AVRO: 7.00 Nieuws. 7.11 Ochtend gymnastiek. 7.20 Lichte grammo- foonmuziek. (8.00 Nieuws; 8.11 Ra diojournaal; 8.30 De groenteman). NOS: 9.00 Internationaal Spectrum: Oude en moderne muziek (opn). (9.35-9.40 Waterstanden). AVRO: 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Ar beidsvitaminen (gr.) (11.00-11.02 Nieuws). 11.30 Stereo: Kerkorgelcon cert: klassieke en moderne muziek. 11.55 Beursberichten. NOS: 12.00 Merel Laseur ontvangt van avond in het televisieprogram ma „Transit" de volkszanger Ralph MacTell. Hij is een jonge Engels man, die op 17-jarige leeftijd zijn gitaar pakte en ging zingen. Ralph MacTell verschijnt om 21.15 uur op het eerste net. De Veilig Verkeersprijs, een vorig jaar voor het eerst door de Chevron Petroleum Maatschappij NV aan de Rijkspolitie uitgereikte onderschei ding, is voor 1970 toegekend aan de AVRO voor haar verkeersprogram- ma's „Nationale Rijtest" en „Knip perlicht". Woensdagmiddag werden de „Che vron Ridder" en de bijbehorende cheque van duizend dollar overhan digd aan de voorzitter van de AVRO, mr. L. H. Slotemaker, Dtze kondig de aan, dat het geld zal worden ge schonken aan de Nederlandse blin- denbond. Op 2 mei a.s. zal de AVRO ook een tv-quiz uitzenden, waarvan de op brengst geheel ten goede van het centrum zal komen. De verkeersveiligheid en alles wat daarmee samenhangt komen er ook in de nabije toekomst niet slecht af in omroep en televisie. Mr. Slote maker zei, dat het radjobedrijf van de AVRO het voornemen heeft de frequentie van het programma „Knipperlicht" in het komende win terseizoen op te voeren van veer tiendaags tot wekelijks, terwijl het televisiebedrijf in mei een verkeers- programma zal uitzenden dat spe ciaal gericht is tot de vakantiegan gers. Daarnaast overweegt men om op de televisie maandelijks een kor te rubriek met verkeerstips voor alle weggebruikers te gaan brengen. Blik op de wereld: populair pro gramma over ontwikkelingshulp. Overheidsvoorlichting: 12.30 Uitzen ding voor de landbouw. NOS: 12.40 Stereo: Lichte grammof oonmuziek. 12.50 Recht en slecht, praatje. 13.00 Nieuws. VARA: 13.11 Actualiteiten. 13.20 Stereo: Klassieke en moderne orkestwerken (gr). E.O.: 14.00 Ruim te: Radiomagazine met gewijde mu ziek en lezingen, NOS: 15.00 Stereo: Aspecten van de kamermuziek: mo derne kamermuziek (opn). 15.45 Toe- rismo: toeristische informatie uit binnen- en buitenland. VPRO: 16.00 VPRO-Vrijdag: gevarieerd program ma. (Om 16.00 Nieuws; 17.55 Mede- lingen; 18.00 Nieuws; 18.20 Uitzen ding De Vrije Gedachte; 19.30 Nieuws). VARA: 21.00 Stereo: Radio Filharmonisch Orkest, Groot Om roepkoor en solisten: klassieke en moderne muziek. 22.30 Nieuws. 22.40 Mededelingen. 22.45 Actualiteiten 22.55 Stereo: Prettig Weekend: Licht gevarieerd platenprogramma. 23.55- 24.00 Nieuws. HILVERSUM II KRO: 7.00 Nieuws. 7.11 Het leven de woord. 7.16 Stereo: Badinerie: klassieke en semi-klassieke muziek (gr). (7.30 Nieuws; 7.32 Actualiteiten; 7.50 Overweging; 8.00-8.10 Nieuws). 8.30 Nieuws. 8.32 Voor de huisvrouw. (9.00-9.10 Gymnastiek voor de huis vrouw). 9.40 Schoolradio. 10.00 Ste reo: Aubade: moderne muziek (opn). 11.00 Nieuws. 11.03 Voor de zieken. 11.54 SUS-aktie. 11.55 Mededelingen. 12.00 Stereo: Van twaalf tot twee. gevarieerd programma. 14.05 School radio. 14.30 Stereo: Lichte trio's. TROS: 14.55 Stereo: Concert a la carte: klassiek verzoekprogramma. 16.00 Nieuws. 16.03 Discodrive-in: de showbusiness op de korrel genomen. 17.00 Persoverzicht. 17.15 Sportkom- pas. 17.45 Actualiteiten. NCRV: 18.00 Stereo: Lichte koorzang. 18.19 Uit zending van de Anti Revolutionaire Partij. 18.30 Nieuws. 18.41 Actuali teiten. 19.00 Wereldpanorama. 19.10 Veel gevraagde gewijde muziek (gr) 19.40 Wijd als de wereld: wekelijkse internationale oriëntatie in kerk. zending en oekumene. 19.50 Zingen met Cecilia: volksmuziek. 20.05 Her vormd wordt hervormd: vragen en antwoorden rond de Algemene Kerkvergadering van de Ned. Herv. Kerk. 20.10 Stereo. TROS: 22.00 Me- tropole orkest met solist en jazztrio. 22.30 Nieuws. 22.40 Tsjies plies: amusementsprogramma. 23.15 stereo: Toontje later: lichte muziek. 23.45 Actualiteiten. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM III r VARA: 9.00 Nieuws. 9.02 De Eddy Becker Show. (10.00 Nieuws.) NOS: 11.00 Nieuws. 11.03 De Felix Meur- ders Show. VPRO: 12.00 Nieuws. 12.03 Top-30 (13.00 Nieuws.) TROS: 14.00 Nieuws. 14.03 Suzie Cream Cheese. AVRO: 15.00 Nieuws. 15.03 Muziek-Boetiek. (16.00 Nieuws). 17.00 NieuWs. 17.02 Radio-journaal. 17.06- 18.00 Zingende bougie: gevarieerd platenprogramma voor de automobi listen.

De Vallei | 1970 | | pagina 9