Er worden te weinig Russen geboren Ijskoud plan om goedkoper te leven verblijf in het 'and vindt men /eel veranderd Twijfels om diepvrieskastdie zoveel besparing zou geven w Zuid-Amerika is het accent al van In politiek naar economie verschoven HET LEVEN IS MOEILIJK VOOR EX-DIRECTEUREN RUSSEN DREIGEN IN EIGEN LAND EEN MINDERHEID TE WORDEN „Diplomatieke" prognose voor de jaren '70 Psychologische klap na ontslag groter dan de financiële RUIMTEGEBREK GROTE WIJZIGING ANGST VOOR CHINA ZELFBEDROG GOUDEN HANDDRUK Kinderfietsen worden gecontroleerd D* niet-Russen in Midden-Aaië en id'ere betrekkelijk achterlijke gebie- hebben een geboortencijfer, dat If» tweemaal «o hoog is als dat van Rusland, waar het 15 per 1000 gt. Men verwacht dat de volks- van dit jaar zal aantonen, dat jen voor het eerst iets minder -ocent van de Sovjet-bevolking terwijl zij tien jaar geleden 'jke meerderheid1 hadden van Alles wijst er bovendien op, or hen ongunstige tendens en. maamsip oorzaken van de ig van de gezinnen in de :r ?erde gedeelten van het Mgemeen gerekend de ♦estanden, het werken m 'i de kosteloze abortus ^lstieke kenmerken munisme. Vgizië, Kazakhstan, -nenië, Armenië, iet-Ruaaiache ge- levensgewoonten rsen en lijn de ^TVrwIjl een gr«x»t deel van da wereld zich zorgen maakt over een bevolkings- toevlucht nemen tot abortus, die in explosie, piekert 't Kremlin over 'n daling van 't geboortecijfer. Dit betreft larï<s wetlel'ik geoorloofd en koste vooral de Russen, die gevaar lopen een minderheid te worden in hun eigen land. Ofschoon hun overheersende positie in het Sovjet-leven ongetwijfeld nog wel enige tijd zal blijven voortbestaan, bedreigt hen in de toekomst het gevaar, dat de andere nationaliteiten steeds machtiger en moeilijker te regeren zullen worden. kinderen talrijk. Het geboortencijfer loopt daar op tot 36 per 1000. „Hoe kunnen onze vrouwen ertoe ko men meer kinderen te nemen als ze nauwelijks tijd hebben voor één?" vroeg een Russische moeder, mevr. La- rlsa Koeznetsova. „Moeders werken vaak 14 tot 15 uur per dag buitenshuis en in het gezin". Mevr. Koeznetsova betreurde het ge mis aan voldoende voorzieningen, die de last van werkende moeders zouden verlichten. „Er zijn slechts kinderbewaarplaatsen en kleuterscholen voor 23 pet. van de kinderen", schreef zij in een Sovjet tijdschrift. „Economen berichten, dat slechts 5 procent van het werk voor huisvrouwen wordt gedaan door open bare diensten. Wasserijen bv. doen slechts 2 procent van de vuile was. Dat is gemiddeld een zakdoek per hoofd. Slechts enkele druppels melk en een oneindig klein gedeelte van de overige levenamiddelen worden thuisbezorgd." Mevr. Koeznetsova betoogde, dat het onder die omstandigheden gemakkelijk te begrijpen was waarom vrouwen haar was onlangs twee keer in ons land. „Wat is er wjj vroegen Schrijf dat dan eens op. Want Iets Jie het allemaal op een afstand bekjjkt, kan dik- in om eens even in te kjjken. ^zoeken toe in I las ik r Den vroe- *hop" - fi. het venis- ide- riet be en *r- al barre boosheid. Er kon geen lachje af, ze bekeken ons van top tot teen als of ae elk moment een bom van ons verwachtten. De taxichauffeurs, die me vervoer den, gaven dadelijk weer het vertrouw de gevoel dat de Nederlanders eigenlijk één grote familie zijn. Zo begonnen on middellijk te converseren. Een draaide er zich half voor naar me toe: „Mooi weer mijnheer". Opgekeken heb ik van wat er tegen woordig allemaal te lezen -ia^tn Neder land. Niet alleen de sexboetieks, maar ook de gewone kiosken puilen uit van de sex Ee. hoe! De Engelse douane zou bes'-»t bezwaar maken tegen de invoer lyan al die blaadjes dit in ons land zul ke enorme oplagen bereiken. Ik begrijp alleen niet dat de kopers er nog lol aan beleven, er is niets ver rassends of schokkens meer aan. Tijdens een forum in Rotterdam van iet genootschap Nederland-Engeland, vaar ik aan deelnam, was er nogal wat doen over de ruwe, vaak onbeleef de, zelfs lompe manieren en houding veel Nederlanders. Vooral natuur- jk van de jeugd die zoveel vernielt. Ik geloof er niets van, dat dit typisch >derlands is; Engeland kan er van «praten en zoveel andere landen im- s ook. m ding is gelukkig niet veranderd ns land. Dat merkte ik aan een op- icing van mijn dochtertje van zes. ?ei toen we er aankwamen: „Wat er hier veel planten en bloemen 'de ramen". dit kosteloos is. „In grote steden", merkte zij op, „overtreft het aantal abortusoperaties beduidend het aantal geboorten De in de steden wonende Sovjet-ou- d'ers, die ondanks de door mevr. Koez netsova geschetste moeilijkheden meer dan één kind /.ouden willen hebben, moeten zich dit mogelijk ontzeggen eenvoudig wegens gebrek aan ruimte. Het is in de steden nog heel gewoon, dat een heel gezin, met inbegrip van een paar van de grootouders, opeenge pakt zit In één enkele kamer. Badka mers en keukens moeten met anderen worden gedeeld. Het na-oorlog se bouwprogramma heeft hierin enige verlichting gebracht, maar zelfs de nieuwe woningen zijn klein en hebben in de regel maar één slaapkamer. Uiting gevend aan een idee, dat men herhaaldelijk in de pers kan aantref fen, schreef mevr. Koeznetsova: „Ik geloof dat het, waar het éénkindersy."- teem burgerrecht heeft gekregen, noodzakelijk is, op een of andere wijze tot verhoging van 't geboortencijfer te komen." Zij stelde voor moeders toe te staan halve dagen te werken, zodat zij de reet van haar tijd aan haar gezin kunnen wijden. Zij vroeg ook om hoger loon voor ouders mei grote gezinnen, bene vens om toewijzing van woningen met voldoende ruimte voor de extra kinde ren. De Sovjet-regering heeft niet laten blijken, dat zij voornemens is in de na- bi,je toekomst aan dergelijke voorstellen gevolg te geven. Dat zou namelijk een fundamentele verandering in de nieu we levenswijze in Europees Rusland en andere ontwikkelde gewesten, zoals de Baltische republieken betekenen. Maar het ligt voor de hand, dat het probleem van het lage geboortencijfer niet voor altijd kan worden genegeerd en de re sultaten van dë jongste volkstelling zul len er zeker nog sterker de aandaeht op vestigen. Een deskundige in de bevolkingssta tistiek heeft de waarschuwing laten horen dat indien het zo doorgaat als nu, de bevolking van de Sovjet-Unie, die thans ongeveer 240 miljoen zielen telt, voor het einde van deze tien jaar zal beginnen te verminderen. De politieke betekenis hiervan, terwijl het westen een geweldige stijging van het geboor tencijfer beleeft, kan het Kremlin niet ontgaan. Een oorzaak voor meer bezorgdheid' is China, met zijn steeds groeiende men senmassa's, van reeds meer dan 700 miljoen zielen. Binnen het land zelf wordt het vooruitzicht, dat de Russen in aantal zullen worden overtroffen door Aziaten en andere etnische groepen, als een zeer reëel vraagstuk gezien. Het Kremlin beweert, dat alle natio naliteiten gelijk zijn onder zijn heer schappij maar in werkelijkheid bezitten de Russen te zamen met de Oekraïners en Witrussen, de meeste macht en voor rechten. De overige nationaliteiten heb ben, volgens de wet, dezelfde rechten en mogelijkheden maar zij worden ge commandeerd door Moskou en in alle delen van het uitgestrekt land bekleden Russen vele van de voornaamste amb ten. Wat dit betreft is er niet veel ver anderd sinds de dagen van de tsaren. De overige volkeren in de Sovjet- Unie zijn daarover natuurlijk gebelgd. De vraag voor de toekomst is of de overheersende Russen hun nationalis me in toom zullen kunnen blijven hou den als ze numeriek steeds zwakker en zwakker worden. anneer twee mannen vragen: „Mogen we nu eens vertellen hoe een vrouw 25 tot 35 procent op haar huishoudbudget kan besparen?", dan ga ik daarvoor graag naar Amsterdam. Daar wachten de heer David Kaplan en de heer O. Stalp., respectievelijk directeuren voor Engeland en Nederland van een organisatie die Dominion Provisioned Ltd. heet. Vertelt u maar hoe ik zoveel geld kan overhouden, z.eg ik, want dat lukt tot nog toe alleen als je doodeen voudig minder eten koopt. „Hoeft niot bij ons", zeggen beide heren. Maar wat dan? Het antwoord blijkt al uit wat die Dominion Provisio- ners, een Engels-Canadese onderne ming, doet: diepvrieskasten en diep vries-eten verkopen. Als ik wil gaan besparen, dan moet ik me om te beginnen via de maatschappij van de heren Kaplan en Stalp een diep vrieskast voor honderd kilo eten aan schaffen, eten dat wordt geleverd door dezelfde onderneming. Die diepvrieskast moet ik daar afne men, anders mag ik niet meedoen aan het goedkoopteplan, dat „A la carte food plan" heet en in Canada al zeven tien jaar bestjaat. Het wordt nog gekker: ik betaal noch kast noch eten ineens, ik moet een con tract gaan tekenen en betalen in ter mijnen. Voor hoe lang? „Ik meen voor drie jaar", zegt weifelend de heer Kap lan, die straks wel mér niet zo zeker blijkt te weten. Goed, maar stel nu dat ik die diep vriezer heb en al dat eten en het bevalt me helemaal niet of ik vind het toch te duur, waar zit ik dan aan vast, meneer Kaplan? „Het eten hoeft u dan niet meer bij ons af te nemen", zegt hij, „u moet wel doodgewoon de diepvriezer gaan afbetalen want u tekende het contract". Ondertussen moet ik nog steeds horen hoe ik dan met die diepvriezer 25 tot 35 procent op het huishoudgeld kan bespa ren. „Dat leert de ervaring", stelt de heer Kaplan, maar daar hebben we na tuurlijk niets, aan. Cijfers, alstublief, wat ga ik per maand bijvoorbeeld beta len als ik meedoe aan het „A la carte food plan"? De heer Kaplan, heeft een stukje Ne derlandse statistiek dat meldt, dat een gezin met twee kinderen ongeveer 430 gulden per maand uitgeeft aan levens middelen. Een derde deel daarvan wordt besteed aan harde goederen (suiker, boter, thee, koffie, havermout enzovoort). Blijft over voor de rest (diepvriesprodukten bijvoorbeeld, ook vlees) 280 gulden. En wat moet ik betalen voor het eten van de heer Kaplan, hoeveel aflossing voor de diepvriezer? Ai, dat vindt hij moeilijk, want voor ieder gezin wordt een apart betaalplan opgesteld, maar hij schat dat een gezin van vier mensen zo'n zeventig gulden per week gaat betalen, inclusief aflos sing diepvriezer. Goed, maar vier keer zeventig gulden Is 280 gulden, precies hetzelfdè bedrag dus dat zonder Kaplan's plan wordt uit gegeven. Daarbij zit dan wel de aflos sing van de diepvriezer, veertig gulden per maand in dit geval, schat de heer Kaplan, die erbij vertelt dat dan na 24 maanden de diepvriezer is afbetaald en eigendom wordt. Even snel rekenen: die vrieskast kost dus 960 gulden. Aha, als ik gewoon in de winkel een kast voor honderd kilo eten koop, dan betaal Ik: vijf- tot «es- honderd gulden! Twee mannen die ons voorna melijk diepvries-eten willen voonetten, plus een dure vrieskast. Pratend de heer David Kaplan uit Engeland, zwijgend de heer O. Stalp uit Nederland. Ik heb dus nog steeds niets van be sparen gemerkt. „Maar als de diepvrie zer is afbetaald, betaalt u natuurlijk alleen het voedsel dat u van ons be trekt", aldus de heer Kaplan. Dat wordt dan 280 gulden min de veertig gulden die per maand voor de vrieskast werd betaald: is 240 gulden. In procenten omgerekend bespaar ik dan nu op het bedrag dat „normaal" *ou worden uitgegeven (280 gulden) ruim veertien procent. Geen 25, geen 35 procent, al heeft de heer Kaplan dan wel gezegd, dat ik hem niet op alle be dragen moet vastpinnen. Veertien procent besparing is altijd nog wel meegenomen, maar dan hebben we nog bepaalde economische en men selijke wetten: Als u een diepvriezer vol hebt met kip, vlees en pudding, dan is de verleiding groot om twee kippen eruit te nemen in plaats van één, „want er is toch genoeg". Hoeveel zou het op die manier alle maal goedkoper worden? Diplomaten uit Zuid-Amerika voorzien, dat in de zeven tiger jaren in hun deel van de wereld het accent zal verschuiven van bezorgdheid om guerrillastrijd en broe dertwisten naar de economische aspecten van het leven. Nu ligt in de landen van Latijns-Amerika reeds de nadruk op zaken als het bruto nationaal produkt, het evenwicht van de handelsbalans, de arbeidsproduktiviteit en het nieuwe „revolutionaire nationalisme". ïn de zestiger jaren lag het accent op de politiek en niet op de economie. Fidel Castro, de rol van Che Guevara in Latijns-Amerika, de het zoet van het succes zuur wordt en het maatschappijvliegtuig, de auto met chauffeur 5 onbeperkte en onbetwiste onkostenrekenin- erdwjjnen, voelen in Amerika vele directeu- *et jaarsalarissen van zes cijfers zich verloren, de vice-president van een grote Amerikaanse zijn baan kwijtraakte, vertelde hij dat voor niet aan zjjn gezin en ging hij elke ochtend normale tijd van huis. In plaats van te gaan Sn, ging hij solliciteren, naar bioscopen met speelfilms of eenvoudig winkels kijken. Een maanden later kwam de belastingontvanger de beslag op de Corvette, die hij voor zijn lad gekocht. Toen vertelde hij zijn familie, „ontslag had genomen" bij de bank. fusies, combinaties, persoonlijkheidscon verschil van opvattingen, fysieke handi- soms door eigen fouten, krijgen mannen Intslag uit hoogbetaalde banen, waarin ze acht uitoefenden en onder zware druk velen is het ontslag eerder een psycholo- ian een financiële klap. Ze voelen zich t". zei prof. Eugene Jennings van de ïïeit van Michigan, die een studie maakt gedragspatroon en de persoonlijkheid van aan de top. Zelfbedrog is het grootste „grote jongens" is het heel gewoon, dat fictieve wereld leven en het prestige van tschappij op zichzelf betrekken. Als de et reizen en allerlei andere aangename gheden hun ego niet te veel hebben op is er geen man overboord als ze plot- m baan kwijtraken, maar als zij zich „die man in die cadillac", wordt het eer e tragedie, directeur geeft zelden zijn vrienden ot oe, dat hij zichzelf heeft overschat, het kon bijhouden of kon worden vervangen en directeur van een grote filmmaat- lie een contract van vijf jaar van 650.000 d, werd ontslagen, weigerde hij te aan- dat hij werkloos was. Hij hield dit een >1. Hij belde de chauffeur van de maat- om hem overal heen te brengen en zette lefoonrekeningen op de kredietkaart van chappij. De man was gewend aan de miuum •••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••e droomwereld van Hollywood en kon zich niet aanpassen. Zij, die het zwaarst worden getroffen zijn de hoog gesalarieerden, die op hun te verwachten inkomen leven. Komt plotseling de klap, dan rijst de vraag hoe bijvoorbeeld het nieuwgekochte huls moet worden gefinancierd. „Om grotere verantwoordelijkheid op me te nemen", is dikwijls het antwoord op de vraag van confrères, waarom men is weggegaan. Een man die in de afgelopen acht jaar topposities heeft be kleed bij vier maatschappijen, noemde zich zeil „een vernieuwer", een maatschappijman, „hei ondernemende type." Hij praat snel, heeft vlotte hoewel wat bruuske manieren, beantwoordt de telefoon met een kort „ja" en brengt, zoals zovelr directeuren, weinig tijd door in zijn gezin. Hi;: drinkt de duurste whiskey en rijdt een directeurs nodel Pontiac. Toen hem werd gevraagd waarom hij bij df lerde maatschappij „ontslag had genomen" nada' hij, althans volgens zijn eigen zeggen, de omvanj van de produktie en het personeel had verdub held, zei hij: „Wel, ik ben weggedaan om nog gro tere verantwoordelijkheid op me te nemen". Late' Taf hij toe. dat er „meningsverschil" bestond ove 'e bedrijfsleiding. Voor vele.directeuren, die hun baan verliezer wordt de aanpassing door de compensatie, welk< hun wordt uitbetaald, gemakkelijker. Zij worder door hun maatschappij bij ontslag uitgekocht. Z( mogen andere maatschappijen, waar ze sollicite ren, vertellen dat zij nog werken voor de maat schappij, die hen in feite heeft ontslagen. Telefo nisch zal dat door het oude kantoor worden be vestigd. Ze mogen gebruik maken van het secre tariaat van hun oude maatschappij. Zelfs zakenlieden, die veel succes hebben en de maatschappij hebben doen groeien, kunnen ont slagen worden als hun persoonlijkheid, of in som mige gevallen die van hun vrouw, de mensen met wie ze moeten samenwerken, ergert. Toen de vice-president van een groot openbaai nutsbedrijf gepasseerd werd voor het president schap, werd zijn vrouw kwaad en bitter. Op par ties verweet ze zijn collega's, dat ze haar man niet hadden gestemd. Ze begon te drinken en half dronken de leden van de raad van commissarissen op te bellen. Ten slotte werd haar man verzochl ontslag te nemen. Hij kreeg een vol jaar salaris De vrouwen en gezinnen van de man met een salaris met zes cijfers reageren op verschillende manieren, als hun broodwinner zijn baan kwijt is Voor sommigen is de beproeving groter dan voor anderen. Sommige vrouwen missen de schouw burgbezoeken en extravagante diners, die hur mannen klanten van buiten de stad aanbieden maar anderen voelen zich opgelucht, dat ze thuis Teen buitenlandse diplomaten en andere hoogge- olaatsten meer behoeven te ontvangen. Weer an- leren piekeren erover hoe ze de werkloosheid var nin man aan de bridgeclub moeten vertellen. Voor vele vrouwen, wier mannen van baan ver inderen, is het verhuizen en het scheiden van vrienden het grootste probleem. De president var aen internationale maatschappij en zijn vrouw lebben in de 30 jaar van hun huwelijk in 26 ver schillende huizen gewoond. De meeste directeuren zijn het er over eens. da' >en vrouw, die begrip toont, een belangrijk plus- )unt is voor hun maatschappij. Een hunner zei: ,Je bent nergens in het grote zakenleven, als je :een goede vrouw hebt. Ze behoeft geen uitgaan- ter te zijn, maar moet geduld en begrip tonen.' Als ex-directeuren een nieuwe baan nemen naken ze zich veel zorg over hun reputatie, hoe df lieuwe maatschappij hen zal ontvangen, hoe ze '.elf moeten optreden. De meesten zeggen, dat al lerlei voordelen, zoals het maatschappijvliegtuig Ie auto met chauffeur, de onbeperkte onkosten- rekeningen en het mooie kantoorinterieur er niet toe doen. Een 33-jarige man, die president is ge weest van een grote modemaatschappij, zei: „Als president had ik een auto met chauffeur, maar die heb ik eigenlijk niet nodig; nu moet ik mijn za kenreizen verantwoorden, ik kan niet zo maar even een vliegtuig nemen en verdwijnen." Vraagt men momenteel een Latijns- Amerikaans diplomaat wat hy van Cuba denkt, dan zal hij waarschijnlijk veronderstellen, dat men wil weten wat hij denkt over de Cubaanse handel, over de mogelijkheden van de suiker- produktie en niet over Castro's sub versieve rol In andere landen. En nie mand zegt meer, «oals vroeger, dat de dagen van Castro geteld zijn. Toch zou voor Latijns-Amerika het komende decennium nog een „decen nium van gewelddadigheid" kunnen worden aldus de Chileense diplomaat Andres Zaldivar. Als dat gebeurt, zal de oorzaak niet zijn politieke complotten of politieke strijd, maar het falen in het streven naar een rechtvaardiger economisch en maatschappelijk bestel. De onevenwichtigheid op economsch en sociaal gebied neemt nog steeds toe. De aspiraties van de economen en de werkvlijkheid van de campesinos, arme en rijke landen en Zuid-Amerika en Noord-Amerika groeien steeds ver der uit elkaar. Bij het aanpakken van deze proble men werken de landen van Zuid-Ame rika samen in regionale verbanden. De Andes-groep - Bolivia, Chili, Columbia, Ecuador en Peru en de Caraïbische vrijhandelsorganisatie voor de Engels sprekende landen van het vroegere Brits West-Indië. Voor de Midden-A merikaanse landen - Guatemala, El Salvador, Honduras, Costa Rica en Ni caragua is dit de Midden-Amerikaanse Economische Gemeenschap (CACM). Cuba blijft in een geïsoleerde positie voor zijn levensonderhoud afhanke lijk van de suiker, voor zijn wapenen van de Sovjet-Unie. Maar toch komt er beweging in de positie van Cuba en gaan er stemmen op het land weer op te nemen in het Zuidamerikaanse eco nomische leven". „Het thema voor de komende tien jaar is vooruitgang", aldus de Brazi liaanse ambassadeur bij de VN, Joao Augusto de Araujo Castro. „Het is een bijna mystiek iets, maar niettemin een realiteit". Zuid-Amerikanen plegen te zeggen, dat hun weg naar ontwikkeling en vooruitgang geen dogmatische of uni forme zal zijn. In Brazilië, waar sinds 7 jaar de mili tairen het bewind in handen hebben, is socialisme verboden, evenals politieke verscheidenheid. Maar in Peru waar eveneens de militairen aan de macht zijn is het alles „socla'lsmc wat de klok slaat en wil de „nationale revolu- confrontaüe van de Verenigde Staten en de Sovjet-Unit over de raketten op Cuba en de Amerikaanse rol in het varkensbaai-avontuur, dat waren de zaken waar de politi ci zich mee bezig hielden. Maar dat is naar de achtergrond geschoven, zeggen de Zuidamerikaanse diplomaten bij de Verenigde Naties. Al ler aandacht is nu gericht op de „progreso y justicia so cial" voor de 283 miljoen tellende bevolking van Baja Ca lifornia tot Tierra del Fuego (Vuurland). tie" nationalisering van elke voor het land essentiële industrie. Met betrekking tot Peru en tot op zekere hoogte ook Bolivia zeggen vele Zuid-Amerikaanse diplomaten, dat deze landen weliswaar worden aange vallen wegens hun extremisme, maar dat Peru niettemin kans heeft gezien de International Petroleum Company te nationaliseren zonder repercussies. Zij wijzen erop, dat Peru onder het huidige bewind verleden jaar reserves tot 175 miljoen dollar heeft opgebouwd, meer dan het 13 miljoen tellende volk ooit in de afgelopen jaren heeft gepresteerd. Vele diplomaten voorzien voor heel Zuid-Amerika in het komende decen nium een verschuiving naar links, zoali Peru te zien geeft. Iedereen in Zuid- Amerika is tegenwoordig „nieuw natio nalist" of „revolutionair. De nieuwe nadruk op nationalisme en revolutie zal waarschijnlijk leiden tot het opnieuw bezien van de betrekkin gen met Cuba. Voor de meeste Zuid- Amerikaanse landen is Cuba zulk een gering probleem geworden, dat hun aan dacht niet meer uitgaat naar de geva ren, die guerrilla uit Cuba ingevoerd en door Cuba gefinancierd zou kunnen be tekenen, maar naar de vraag hoe Cuba weer in de Zuid-Amerikaanse volke- renfamilie teruggebracht kan worden. Met Mexico, dat zijn banden met Havana nooit heeft verbroken zullen, naar wordt verwacht, Peru, Chili, Ve nezuela en Trinidad en Tobago spoedig hun contacten met Cuba intensiveren. Voor fietsen heeft men in de Duitse Bondsrepubliek, evenals bij ons geen rijbewijs nodig. Maar ook de van chroom fonkelende stalen •ossen zijn onderworpen aan bepa lingen inzake verkeersveiligheid. In het bijzonder de remmen moe ten feilloos functioneren. In kleine steden en dorpen, waar vele Duitse kinderen op de fiets naar school gaan, voert de politie dienovereen komstige controle uit. De ouder» krijgen dan schriftelijk te horen welke gebreken de vehikels van hun kinderen vertonen, terwijl men hen verzoekt de mankementen te laten herstellen. Een initiatief dat in ons land navolging verdient.

De Vallei | 1970 | | pagina 11