leder jaar opnieuw tonen tegen het einde van de winter de couturiers en modehuizen de nieuwe mode aan de pers en eigen clientèle. Vroeger bleef hte daar dan bij. Slechts enkelen konden zich deze peperdure (en vaak extravagante) kleding aanschaffende grote massa was aangewezen op hetgeen de confectie hiervan overnam. Dit is de laatste jaren echter etform veranderd. Toonaan gevende modehuizen zijn eigendom van grote textielcon- cerns en veel ontwerpers zijn zeer nauw verbonden aan con fectionairs voor wie zij naast hun eigen collecties uiterst modieuze en draagbare ontwer pen maken. Daar komt nog bij dat de confectie zich niet meer laat voorschrijven hoe de mode zal zijn. Zij bepaalt dat zelf. Wat zij hoort vanuit de markt wordt in nauw overleg met ont werpers vertaald tot mode, echte mode. Mode die oneindig veel belangrijker is dan haute couture, omdat deze mode voor iedereen is, door iedereen gedragen wordt, overal komt en overal gezien wordt. Bij deze mode spelen de eigen schappen van.de stoffen die de confectionair gebruikt een erg belangrijke rol. Soms kan de keuze voor hem wat moeilijk zijn, maar wanneer er sprake is van zomermode is dit nauwelijks het geval. Voor luchtigekoele zomerkleding is de trend altijd heel duidelijk naar katoen. Naar katoenen stoffen die garant staan voor een luchtige zomer in katoen. Daar komt nog bij dat katoen een onuitputtelijke variatie kent in stoffen, in kleuren en in dessins en daardoor dus bij uitstek geschikt is voor een modieuze zomer voor uw zomer. Een katoenen tricot tuniek met kralen ceintuur uit. de Winnie West-collectie van Bobbie Brooks. Deze luchtige stof is bedrukt in een 4-kleurig blokdessin (wit- zwart-bruin-oranje)Het model hééft lange mouwen en een grote wijdvallende kraag. Maxi kon toch de mini niet n eniring Cin Fashion in Haarlem maakt dit zonnejurkje van een fijne katoencloqué. Het wordt gecombineerd met een bolero, met ritssluiting en korte mouwen die afge zet zijn met een witte rand. De kleuren van dit zomerse ensemble zijn oranje, wit, geel en olijf, De prijs ligt rond f 140, Om te bewijzen dat dit geen holle frasen zijn heeft het Nederlands Katoeninstituut een keuze gemaakt uit de nieuwe zomercollecties van Nederlandse confectionairs en detaillisten; een keuze die door het enorme aanbod geen totaal-indruk kan geven maar wel heel duidelijk laat zien wat er nieuw en modieus is in katoen. Het resultaat afgebeeld in deze Katoen Informatie is heel fijne, katoenen kleding die gewoon te koop is morgen, of misschien zelfs al vandaag. Een Fenno Sport ontwerp, dat in Nederland gebracht wordt door Brusman N.V. Amsterdam, is dezé modieuze jumpsuit in rood met wit klav,ertj es-motiefDe stof is een sportieve katoenen tricot die precies die makkelijke be haaglijkheid geeft die een koele zomeravond nodig heeft. Het model heeft een losse ceintuur en een opstaand kraag je- Luchtige katoenen tricot zit gewoon fijn, is heerlijk om te dragen en helemaal ,,in". Rechts een katoenen tricot jurkje met iets boven de taille een opengewerkte band. De kleur is ecru. Het linker rhodel werd gemaakt uit een wit/groen be drukte katoen-tricot in blokmotief. Mouwen, knoopsluiting en ronde hals zijn wit afgebiesd. Beide modelln zijn vanaf april verkrijgbaar bij C&A. Eenvoudig en heel modieus is dit jurkje uit een soepelzachte en heel lichte ka toenen poplin. Ideale kleding voor zonnige zomers en een sprekend voorbeeld van een luchtig leven in katoen". De open hals en mouwen geven een romantisch accent aan dit jurkje dat bedrukt werd met een lichtgroen en bleu bloemdeesm op een wit fond. Het is verkrijgbaar bij Mets Co. Een modieuze katoenen zomermantel met reverskraag. twee grote opgestikte zakken en op de rug een bandcein tuurtje. Verder een dubbele rij zilverwitte knopen en van achteren een split. De stof is een vrolijke bontgeweven ruit in rood en wit. Young Flair heet deze luchtige zomerman tel. waarvan de prijs ca. f 120,bedraagt. Voor verkoop adressen: Flash, Postbus 9017, Amsterdam. I)e zon een zonnig strand de zee en luchtige katoen: een idealere combinatie is nauwelijks denkbaar. Linda Lu heeft daarvan dankbaar gebruik gemaakt; zij ontwierp voor de modieuze vrouw van zomer 1970 de I)isco-l)ress serie uit soepele katoenen jersey. De collectie bestaat uit acht onderdelen die (die uit dezelfde stof zijn gemaakt. De kleur is bruin bedrukt met grote witte bloemen. Links op deze foto een midriff-truitje met borstroksluiting en korte mouw. Korte sarong en hoofddoek. Rechts: lange sarong, midriff-truitje en hoofddoek. Maxi Disco-Dress met korte mouw en borstrok*Iwtkèg. de rug gezien. Rechts een minWwkje ook met korte mouwen, dezelfde sluiting en losse ceimtuitr. Hetzelfde pakje als op de foto Memaaeit, maar nu van op

De Vallei | 1970 | | pagina 19