Amateurploeg weigert in Italië te gaan spelen Verrassend goede start van Bert Teegelaar Nationale en wereldtop weer naar Lichtenvoorde Sportnota van NSF gaat in september naar parlement Robur weerde sich goed tegen militair elftal Turninterland tussen Nederland en Hongarije Cd weg r.rjr succes: Buil General Electric Bergholtz boos op Mulder en Anderlecht 13 Europa Cup finale 6 mei op televisie EUROPESE TITELSTRIJD DRIEBANDEN Grand Prix staat voor de deur Even winnen voor mei a.s. Donner speelde remise tegen Botwinnik In De Bilt en Utrecht Go Ahead geeft meerjarige contracten Tweede plaats voor Pijnen ZATERDAGVOETBAL Boh de Jong uit Wereldrally JUNIOREN Time-Sharing Verwerkingsbureaus BULL GENERAL^ ELECTRIC I VRIJDAG 24 APRIL 1970 HILVERSUM De finale-wedstrijd om de Europa Cup 1 tussen Feijenoord en Celtic Glasgow (woensdag 6 mei in het San Siro-stadion in Milaan) wordt rechtstreeks op de televisie uitgezonden. De reportage van de NOS begint om 20.55 uur op Nederland 1 en duurt tot 22.45 uur. Commentator is Herman Kuiphof. Ook de NOS-radio verzorgt een rechtstreeks verslag. De reportage be gint om 20.45 uur op Hilversum II. Ver slaggevers zijn Wim Hoogendoorn en Theo Koomen. Bovendien is Dick van Rijn in Milaan voor het maken van korte interviews met de spelers van beide teams. Hilversum II zal 6 mei de hele avond in het teken van de Europa Cup staan. Van 20.00 uur af en ook na de wed strijd tot 23.55 uur zullen er reportages over het Nederlandse legioen in Milaan zijn. UTRECHT De chaos in het Neder landse amateurvoetbal is compleet. Na dat woensdagavond het sectiebestuur van het zaterdagvoetbal bekend had ge maakt, dat het bij zijn principebesluit, geen spelers afkomstig van zaterdag verenigingen op zondag in het Neder landse amateurelftal te laten spelen, bleef, kwamen donderdagavond in Utrecht de spelers bijeen om zich over het in te nemen standpunt te beraden. Zestien van de uit achttien bestaande selectiegroep Van London moest voetballen met het militair elftal en Van de Avoort was door werkzaamhe den verhinderd, hebben de situatie uit gebreid met elftalleider Brokx en trai ner Arie de Vroet besprol en. Na tweeëneenhalf uur confereren viel het definitieve besluit. De spelers blijven bij hun weigering om naar Ita lië te gaan wanneer niet allen kunnen uitkomen in de op zondag te spelen wedstrijd voor de eindronde van het toernooi om de Europa Cup voor lan denteams. De heer Burgwal, die „toe vallig" voor een andere KNVB-verga- dering in het Utrechtse „Terminus" aanwezig was, toonde zich min of meer verrast over het door de spelers geno men besluit. In de loop van vrijdag zal hij het bondsbestuur hiervan in kennis •tellen, waarna het bestuur op korte termijn een uitspraak zal moeten doen. „Er gaat in ieder geval een Nederlands elftal naar de eindronde. Er is nu een dringend beroep door de spelers op de leiding gedaan en die zal moeten beslis sen. Reglementair is het mogelijk, dat het bondsbestuur het besluit, dat de za terdagsectie heeft genomen dan vernie tigt", aldus de heer Burgwal. Elftalleider Brokx verklaarde dat, wanneer er een ander elftal dan deze selectie naar Italië zal worden afge vaardigd, hij bedankt voor de eer als elftalleidei op te treden. Namens de spelers lichtte aanvoerder Henk Kiel het ingenomen standpunt toe. „Ik ben bijzonder verheugd, hoe jammer het ook is, dat wij deze beslissing hebben moeten nemen. Wanneer er enkele spe lers zouden zijn geweest, die wel mee DOORNIK „Nu moet ik toch zo ongeveer de finale-poule bereikt hebben", zei Bert Teegelaar verheugd, toen hij op de eerste dag van het Europees kam pioenschap driebanden in de Zuidbelgische plaats Doornik twee overwinningen had behaald. De 56-jarige Rotterdammer, die vijf weken geleden Nederlands kampioen was geworden met het schamele gemiddelde van 0.746 en op grond daarvan in België als outsider werd beschouwd, had zich gerevancheerd. Ach tereenvolgens had Teegelaar de 23-jarige illustrator Kurt Thögersen uit Ko penhagen (6040 in 62 beurten) en de 48-jarige Portugees Antonio Vinagre (4760 in 61 beurten) laten merken, dat wekenlange ingespannen trainig zijn vorm enorm goed had gedaan. Meer nog dan die koele cijfers echter hadden in beide ontmoetingen enerzijds de geweldige produktie (tegen Thöger sen op het beslissende moment 22 ca ramboles tn 10 beurten) en de koele be rekening van Teegelaar indruk gemaakt op de tegenstanders. In die partij tegen Vinagre namelijk ging Teegelaar na een verloren gegane voorsprong (8-19 in tien beurten) pas aan de noodrem han gen toen de Portugees hem in de nek keek: 35-37 in 40 beurten. Het werd een gevecht om losse caramboles, waarin Teegelaar hardnekkig iedere demarrage van Vinagre met geliike munt beant woordde. Tot de Nederlander in de 51e beurt een viertje produceerde en op de toen nog geringe marge (45-50) zijn uit eindelijke zege bouwde: 47-60 in 61 beurten. Teegelaar sloot de eerste dag af met een algemeen gemiddelde van 0,975, wel heel wat anders dan bij de nationale titelstrijd in Tilburg. „Ik hoop nu maar, dat de anderen ook een beetje onder de indruk zijn gekomen. Dan ben ik al erg tevreden". Hij dacht daarbij zeker niet aan het komende treffen met titelverdediger Ceulemans, die donderdag slechts één keer in de arena kwam, Dufetelle in 41 beurten versloeg (60-41) en desondanks niet tevreden was over de ballen. Verrassingen deden zich op de eerste dag voor in de andere poule, waarin Laurent Boulanger, die met Ceulemans en de Oostenrijker Scherz tot de kandi daten voor een retourtje naar het we reldkampioenschap in Las Vegas werd gerekend, door de 57-jarige Westduitser onderste twee en met twee verllespar- August Tiedtke verrassend werd versla gen (60-48 in 64 beurten). Tiedtke, die al 35 jaar in de internationale biljarttop meedraait en in het verleden om zijn grillige speelwijze de bijnaam „Cow boy" verwierf, brak het moreel van Boulanger met gedurfde en rondknal- lende veelbanders. De boomlange Belg begon, naarmate zijn achterstand groei de, nonchalanter te spelen, gaf „schiet- jes" weg, zodat Tiedtke ondanks een slotoffensiefje van Boulanger nog vrij gemakkelijk kon winnen. Een tweede verrassing was de zege van de tergend landzaam spelende Zwitser Blanc tegen de Spaanse kam pioen Rico, die evenals de Portugees Vinagre met twee nederlagen een op treden in de finale-poule wel kan ver geten. Want uit elke groep van vijf verdwijnen na een halve competitie de tijen is dat lot bijna niet te ontgaan. Die laatste zes zullen vrij zeker wor den gevormd door de Belgen Ceule mans, Boulanger, de Oostenrijke Scherz (na een ernstige ziekte toch op het ap pel en meteen winnaar tegen Blanc in 55 beurten), Tiedtke, Bert Teegelaar «n als laatste Dufetelle of Thögersen. Stand poule A: 1. Teegelaar 2 4 8 0.975 2. Ceulemans 1 2 7 1.463 3. Dufetelle 2 2 9 1.020 4. Thögersen 1 0 8 0.645 5 Vinagre 2 0 6 0.764 Stand poule B: 1. Tiedtke 2 4 6 0.784 2. Scherz 1 2 6 1.090 3. Blanc 2 2 6 0.842 4. Boulanger 1 0 6 0.750 5. Rico 2 0 4 0.594 LICHTENVOORDE Over twee we ken: Lichtenvoorde! Voor de steeds groeiende schare liefhebbers van on vervalste motorsport in binnen- en bui tenland Is deze aanduiding genoeg om Na afloop van de vergadering in Utrecht gaven Henk Kiel (links) en Gert Jan Hoek een uiteenzetting van het standpunt, dat de amateurvoetbal lers hadden ingenomen. zouden gaan, dan had dit ons protest ernstig verzwakt. Het besluit is bepaald niet in een emotionele sfeer genomen. Deze bijeenkomst is heel rustig verlo pen en we hebben allemaal gelegenheid gehad ons zegje te doen. Stuk voor stuk gaan we natuurlijk allemaal graag naar Italië. Voor ons amateurs is het berei ken van de Europa Cup-finale het hoogst denkbare. We hopen dan ook, dat de heer Burgwal, die namens ons contact met het bondsbestuur zal opne men, de KNVB zal kunnen bewegen het gezonde verstand te laten prevaleren". AMSTERDAM De Nederlandse Sport Federatie (NSF) zal haar Sport nota, waarvan het ontwerp grotendeels klaar is, in september aanbieden aan het parlement. In dit document is na overleg met 47 bonden de visie van de georganiseerde sport in Nederland op het gewenste beleid in de komende ja ren neergelegd. Tijdens een zitting van de vaste com missie van het ministerie van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk (crm) hebben de kamerleden minister Klompé vorige maand-reeds de belofte afgedwongen, dat deze Sportnota in het parlement zal worden besproken. Algemeen secretaris dr. W. van ZijU, stuwende kracht achter de beraadsla gingen met de bonden: „De vorig jaar uitgebrachte discussienota van minister Klompé heeft de verdienste, dat zij de discussie op gang heeft gebracht. Onze nota is intussen geen antwoord op het document van de minister. Het is een autonoom stuk, dat veel verder gaat dan de discussienota heeft willen of durven doen." Met betrekking tot de financiën een hoofdstuk, dat overigens nog niet gereed is bleek dr. Van Zijll fel ge kant tegen de wensen van de Konink lijke Nederlandse Voetbalbond, die een aanzienlijk grotere portie uit de totopot heeft gevraagd. Zijn standpunt: „De KNVB krijgt al miljoenen uitgekeerd aan programma- rechten. Bovendien: zelfs als deze bond het totale bedrag van twaalf miljoen, dat er jaarlijks overblijft, ten bate van de sport zou ontvangen, dan zou er nog helemaal niets ten goede veranderen. Het zou in het betaalde voetbal een even grote chaos blijven." APELDOORN Met het oog op de Interlandwedstrijd tussen de militaire ploegen van Nederland en België, die op 13 mei a.s. op het terrein van Robur et Velocitas in Apeldoorn wordt ge speeld, heeft hel militaire team gister avond een wedstrijd gespeeld tegen de gastvrijheid verlenende vereniging. De Nederlandse militairen kregen daardoor tegelijkertijd gelegenheid even te wen nen aan de omgeving, waarin de ont moeting plaats heeft. Robur et Velocitas heeft de militaire ploeg, die in hoofdzaak bestond uit spelers uit het betaald voetbal, zeer re delijk partij gegeven. In de eerste helft slaagden de Apeldoorners, die nu en dan tot leuke combinaties kwamen, erin de score tot één doelpunt te beperken. En dat ene doelpunt werd, door Husers van Ajax-B, in duidelijke buitenspelpo sitie gescoord. Na de rust kon Robur het tempo niet meer geheel bijbenen en dat leverde in de 65e minuut een doel punt van opnieuw Husers op. Boskamp van Holland Sport .bracht vijf minuten daarna de stand op 0-3 en weer vijf minuten later scoorde Husers zijn derde doelpunt. Kamphuis zag enkele minuten voor het einde een strafschop door doelman Van Dongen van NAC gestopt. Tijdens deze wedstrijd kwam Hazele- bach van Robur in botsing met zijn ploeggenoot Jansen, tengevolge waar van hij wat verwondingen aan het hoofd alsmede een lichte hersenschud ding opliep. De wedstrijd, die op 13 mei tegen België wordt gespeeld, is voor Apel doorn wel een extraatje. Het idee om deze ontmoeting in de „Parel der Velu- we" te houden kwam op, toen er een actie werd ondernomen om geld bijeen te brengen voor de bouw en inrichting van een nieuw Protestants Militair Te huis in de nabijheid van de Koning Willem III-kazerne. De baten van de militaire interland zullen geheel aan de bouw van dit militaire tehuis ten goede komen. In verband met deze wedstrijd wordt momenteel een verbetering aan gebracht in de lichtinstallatie op het Robur-terrein, die in de huidige toe stand ook onvoldoende zou zijn. Het Nederlands militaire elftal is erop gebrand om in de ontmoeting met de Belgen een goed resultaat te boeken. De eerste ontmoeting, op 4 maart j.L in Turnhout gespeeld, eindigde in een ge lijk spel: 1-1. De mogelijkheid bestaat, aldus deelde ons trainer-coach Jan Zwartkruis mede, dat het militaire team voor de wedstrijd in Apeldoorn nog een keer tegen Feijenoord speelt. Het militaire elftal zag er gisteravond als volgt uit: doel: Van Dongen (NAC); achter: Van Buuren (SC Cambuur), Vis ser (Sparta), Van Londen (De Graaf schap) en Mellaard (NEC); midden: Jansen (De Graafschap), Drijver (DFC) en Boskamp (Holland Sport); voor: Hu sers (Ajax-B), Hoekema (Go Ahead) en Bosman (SC Drente). Kort na de her vatting moest Jansen zich wegens een blessure door Eckhardt van Holland Sport laten varvangen. DEVENTER Go Ahead heeft ver schillende spelers meerjarige contracten aangeboden. Schneider tekende voor vijf jaar, Oude Wesselijk en Veenstra voor drie jaar, Knoeff, Warnas, Van der Ley en De Winkel voor twee jaar. De Goede en Somer hebben een aanbod voor een driejarig contract in beraad. Ook de jeugdspelers Dekker, Van Marwijk en Bleyenberg werden opnieuw gecontrac teerd. UTRECHT De turnliefhebbcrs wacht vrydag 1 en zaterdag 2 mei met de damesinterland Nederland-Hongarijc een bijzondere gebeurtenis. De jeugdige equipe onder leiding van Nel Krauwel en Joop Wickel krijgt de kans om te bewijzen, dat de afstand met de Oost- europese top verkleind is. Eerst op 1 mei in de sporthal in De Bilt, waar de verplichte oefenstof wordt afgewerkt, die geldt voor de wereldkampioen schappen te Ljubijana en dan op 2 mei in de sporthal Catharijne te Utrecht met de keuze-oefeningen op vier on derdelen. De interland tegen Hongarije is door de Stichtse Turnkring namens het KNGV belast met de organisatie groots opgezet. Twee jaar geleden in casseerden de Nederlandse dames in Drachten een grote nederlaag. De door braak van de jeugd in het keurturnen LEIDEN „Maar wat heb ik dan toch fout gedaan?", aldus Donner in de catacomben van het Rijnlands lyceum, toen daar gisteravond oud-wereldkam pioen Botwinnik hem in de perskamer zat od te wachten voor de analyse van hun zojuist beëindigde partij. Voor de goede orde, Donner had in de schaak-vierkamp te Leiden remise be werkstelligd, doch dat was meer het re sultaat van knap verdedigen dan van roijaal „spel-met-wit". Op het l.d4 van de Nederlander had Botwinnik een Hol landse partij op het bord gebracht, waarin de Nederlander met 3. er vrij passieve wegen insloeg en die voortge zet bleef bewandelen. Het gevolg was, dat zwart reeds voor de vijftiende zet overwicht bezat, met kansen op ko- ningsaanval. Donner schoof uiterst omzichtig door de valkuilen en strikken heen en be reikte een remise-op-het-nippertje. Met dat al heeft onze landgenoot thans vijftig procent; een score, die er zijn mag. Botwinnik bevindt zich nog aan de staart. De Deen Larsen en de Rus Spassky kwamen remise overeen nadat Larsen een dergelijk aanbod op de 24ste zet van Spassky had afgewezen. De stand na vier ronden is thans 1. Spassky l/2 pt, 2. en 3. Donner en Lar sen 2 pt, 4. Botwinnik lx/2 pt zorgde nadien voor een bredere top. Er bestaat dan ook een gematigd optimis me, vooral na de fraaie zege op Oos tenrijk in Salzburg. De Nederlandse ploeg wordt aangevoerd door nationaal kampioene Ans van Gerwen. Met haar turnen mee Ans Moen-Heerschop (wel eens de Nederlandse Vera Caslevska genoemd), de sterk opkomende Cora Stins ,Mrian van Zetten en Stientje de Goede en tenslotte Nederlands jeugd kampioene Willy de Groote. De deelne ming van Marian van Zetten is nog du bieus. Zij blesseerde tijdens de nationa le finale haar knie. Haar plaats wordt eventueel ingenomen door Marian Caf- ferata, hetgeen wel een verzwakking zou betekenen. Met Ans van Gerwen is Marian van Zetten namelijk de enige Nederlandse turnster, die de gedurfde Radogla-salto op de brug-ongelijk durft te verwerken. Een onderdeel, dat genoemd is naar de Roemeense turnster Radogla, die de salto zelf als eerste uit voerde. De Hongaarse ploeg bestaat uit de turnsters Agnes Bafai, Ilona Bekesi, Ersebet Bellak,, Katalin Bajnogel, Mar- ta Keieman en Zsozsa Nagy. Behalve de organisatie van de interland heeft de Stichtse Turnkring nog meer activitei ten op het programma staan. Daarbij is gezorgd'vooi een landelijke primeur in de vorm van een hearing op het slot Zeist met sport- en overheidspersonen. CADIZ Luis Ocana, de grote favo riet voor de 25e editie van de Ronde van Spanje, heeft zich donderdag reeds kunnen tooien met de leiderstrui. De Spanjaard won de proloog, een tijdrit over zes kilometer in Cadiz, in 8 min 37,4 sec. Ocana nam daarmee 2.4 secon den voorsprong op de Belg Herman van Springel, die als favoriet voor de Vuelta geldt. René Pijnen legde met slechts 0.4 sec. achterstand op Ocana beslag op de tweede plaats in de tijdrit. Vandaag wordt de eerste etappe gere den over een afstand van 165 kilometer van Cadiz naar Jerez de la Frontera. In de ronde van Spanje zal dagelijks gecontroleerd worden op het gebruik van stimulerende middelen. Onderzocht worden de nummers een en twee van iedere etappe, de leider in het algemeen klassement en twee renners, die een uur voor het einde van elke rit door het lot worden aangewezen. Het is de bedoeling een aantal branden de vraagstukken te behandelen, die vanuit de sportorganisatie worden ge steld. Onder leiding van prof. ir. B. Krol is er een open discussie met een forum. De hearing vindt 30 mei plaats. BRUSSEL De dagen van Pummy Bergholtz bij de Brusselse voetbalclub Anderlecht lijken geteld. Na zijn twee doelpunten, die Ander lecht in de finale van de bekerstrijd voor Jaarbeurssteden brachten, stond hij in de laatste competitiewedstrijd zondag tegen Beringen en in de eer ste finalewedstrijd tegen Arsenal er weer naast. „Dat komt in de eerste plaats door mijn landgenoot Jan Mulder. Hij zette het bestuur van Anderlecht en trainer Sinibaldi het mes op de keel door te zeggen, dat, als hij in deze beide wed strijden niet mee zou spelen, men ver der dit seizoen niet meer op hem hoef de te rekenen. Anderlecht zwichtte voor die dreiging, hoewel ik oorspronkelijk zou spelen. Mulder was in Nederland voor de be grafenis van zijn vader, maar kwam plots, vlak voor de wedstrijd van zon dag, terug". Anderlecht heeft waarschijnlijk het zekere voor het onzekere genomen, er van overtuigd, dat de carrière van Bergholtz bij Anderlecht tocji voorbij is. De oud MW- en Feijenoordspeler zal waarschijnlijk op de transferlijst gaan, waarop ook Hanon, Plaski en Cornelis komen. Hij wil wel beslist in de hoogste divisie voetballen. ATHENE Een enorm spandoek met de woorden „lang levfe de revolutie van 21 april" is vandaag in een voorstad van Athene verbrand als protest tegen het militaire regime in Athene. Het spandoek was in de voorstad Neo Psy ch ico opgericht om de staatsgreep van 21 april 1967 te herdenken. Het is niet bekend wie de daders zijn. te weten ,dat de „Grand Prix-Neder- land" weer voor de deur staat. Voor de vierde maal treedt de MAC-Llchten- voorde op als organisator van de Grote Prijs van Nederland - 500 cc. De motor en automobielclub-Lichtenvoorde, die binnenkort haar zilveren bestaan viert, gonst al wekenlang van bedrijvigheid, om het komende motorsportfeest op het internationaal bekende circuit „De Schans" als vanouds vlekkeloos te laten verlopen. •De Grand Prix Lichtenvoorde op 3 mei betekent de derde wedstrijd in de competitie om de wereldtitel in de 500 cc. Zwitserland, dat op 12 april in Pay erne de spits afbeet, leverde de Zweedse wereldkampioen Bengt Aberg als winnaar op. Ook de tweede strijd, in Sittendorfin Oostenrijk was voor de Zweedse crack. Na de Grand Prix in Lichtenvoorde volgen dan wedstrijden in Frankrijk (10/5), Finland (24/5), Zwe den (31/5), Tsjecho-Slowakije (14/6), Rusland (21/6), West-Duitsland (12/7), Oost-Duitsland (26/7), België (2/8)) en tenslotte Luxemburg op 9/8. „De Schans" heeft een lengte van circa 2 km. De wedstrijd wordt verre den in twee manches van elk 40 minu ten plus 2 ronden. Dit jaar zullen acht landen in Lich tenvoorde vertegenwoordigd zijn. Uit Rusland is nog geen inschrijving ont vangen. Alle groten van de cross zullen er in elk geval bij zijn. Natuurlijk start Aberg weer als de grote favoriet, ter wijl oud-wereldkampioen Paul Fried- rich uit Oost-Duitsland en de Zweed Ake Jonson zeker vooraan zullen eindi gen. Wat de Nederlandse afvaardiging betreft, ook hier is de top rijkelijk ver tegenwoordigd. Gerrit Wolsink, Jan Keizer, Han Veis, Frans Sigmans, Pier- Tweede klasse A: HuizenSSC '55 SpijkenisseSizo ARC—NDSM Sprang's-Gravenz. SV Kozakken BoysDoto Quick BoysRijnsb. Boys Tweede klasse B: CSVD—Zwart Wit '28 Excelsior MArnemuiden HBSSBarendrecht De ZwerverZwaluwen De MeeuwenRVVH Ter LeedeNoord wijk Tweede klasse C: IJmuidenVRC RijsoordSHO IJsselmeervogelsHCSC Heer j ansdamC JV V GeinoordZuidvogels CWV-WOG Tweede klasse D: Go Ahead K—ONS KlazienaveenSVZW Tweede klasse E: VVT—Hark. Boys Blauw Wit '34Nunspeet. Excelsior '31DOSK Oost A: Owios't Harde ESA—DTS '35 Oost B: Vios VSparta LONDEN Voor Bob de Jong uit Rijswijk en zijn Belgische mederijder Chris Tuerlinx is de wereldbekerrally van Londen naar Mexico afgelopen. Gisteren kwamen zij te laat aan na een bijzonder zwaar traject van ruim hon derd kilometer tegen het horloge van San Remo af. Dit betekende onverbid delijk uitschakeling. De Jong reed in een Alfa Romeo, één van de vijftien auto's, die de strijd moesten staken. Leenders en zijn Thailandse mederij der in hun Toyot^i Corolla doorstonden de rit tegen de klok goed. Zij hebben in totaal twee uur en 38 minuten aan strafpunten opgelopen. Bij San Remo kwam daar niets meer bij. Wel gebeurde dit met de derde Ne derlandse equipe, die van Jansen en Dik. Die kreeg er 26 minuten straf bij, waardoor het totaal steeg tot vier uur en 52 minuten. Zij rijden in een Datsun 1600. De afgelopen nacht wachtte de over gebleven rijders van de monsterrit naar het wereldkampioenschap voetbal een nieuwe zware beproeving. Opnieuw een tijdrit, ditmaal in de Franse Alpen. re Karsmakers en Jo Lammers, zij al len zijn goed voor ereplaatsen in de eind-rangschikking. Vooral Gerrit Wol sink, rijdend voor eigen publiek, zal on getwijfeld alles in het werk stellen om Bengt Aberg af te stoppen en de pres tatie van vorig jaar, als eerste eindigen, te herhalen. Er is nog meer te beleven in het Ach- terhoekse motocross-bolwerk. In een rit, die meetelt voor het Ne derlands kampioenschap starten circa 50 junioren - 250 cc, verdeeld in twee groepen. Zij worden na 15 minuten en 2 ronden afgevlagd. Mannen als Eenink (Doetinchem), Heusinkveld (Varsseveld), Osinga en Bouws (Apeldoorn) en Anne- veld (Doetinchem) garanderen hier een spannende strijd. Tenslotte de zijspan- klasse, waarin naar alle waarschijnlijk heid Broer Dirckx met bakkenis Brou wer zal ontbreken. Wel zijn van de par tij Braakhekke-Brinke uit Vorden, de gebroeders Uytdewilligen uit St. Isido- rushoeve en Kruisinga-Grotendorst uit Gouda, zodat de liefhebbers ook in deze klasse ruim voldoende krijgen voorge schoteld. De wedstrijden beginnen om half twee. ADVERTENTIE B-GE hanteert de formule „calcu latie, efficiency en slagvaardig heid". En levert daarom compu ters in series. Voor gemakkelijke overschakeling naar een grotere machine met hetzelfde program ma. Serie GE-50 (53/55/58). Op twee manieren te gebruiken. Postgewijs: voor onmiddellijke verwerking. Seriegewijs: voor verwerking van verzamelde gege vens. GE-100 (105/115/120/130). In verschillende configuraties. Met een zeer uitgebreid pakket software. GE-400 (415/425/427/ 435/437). Voor middelgrote on dernemingen. GE-600 (615/635/ 655). Voor centraal en decen traal gebruik. Voor zeer omvang rijke concerns en instellingen. Aantal B-GE Installaties in ons land: ca. 600, o.a. bij Overheid, grootwinkelbedrijven, banken en verzekeringsmaatschappijen ziekenhuizen, fabrieken, utiliteits - en transportbedrijven. Hèt antwoord op veel rekenwerk: GE Time-Sharing. Gemeenschap pelijk computergebruik op afstand. Per - voordelig - maandabonne ment. De abonnee krijgt een termi nal in huis. Voor bliksemsnel gebruik - via de telefoon, op ieder moment-van de centrale computer. Mijlpalen op een rechte weg naar succes.Voordeverwerking van vele soorten informatie, die uitmondt in beleidsinformatie en boekhou dingen. Zoals voortgangscontrole, kostenbewaking, planning, ionen en salarissen, enquêtes, statistie ken, recepturen en exploitatie infor matie. De verwerkingsbureaus fun geren ook als centra waar men u alles over B-GE kan vertellen. Daarom hieronder de adressen en telefoonnummersAmersfoort, Zonnehof 1, tel. 03490-11545. Amsterdam, Vliegtulgstraat26, tel. 020-158955. Groningen, Kwinken- plein 49, tel. 050-21044. Den Haag, Fruitweg 9, tel. 070-650950. Til burg, Stadhuisplein 18, tel.04250- 36050. Meer over Bull-General Electric elders in dit blad. Buil General Electric (Nederland) N.V., Vliegtuigstraat 26, Amster- dam-W. Tel. 020-158955.

De Vallei | 1970 | | pagina 27