llf WILLEM II- GAZELLEPLOEG NOG NIET OP DREEF Ploegleider Ton Vissers vreest toch de Tour de France niet lil Vijfentwintig maal 13 goed in de toto SPORTrN 'T WEEKEND OP RADIO EN TV Teegelaar kon Ceulemans niet dwarsbomen Panters moest voorsprong prijsgeven aan VIOS Geen winstkansen voor Candia '66 SKF2 triomfeerde in beslissingswedstrijd Frans Moors Reisbureau Voetbal programma Syrië weert luxe /AMSGC§WD1[IB3 Parade tapijt? Grappig hè, maardan denk ik aaneen boek: Dekleine Parade ofzo. Zal erwel niets mee te maken hebben. Parade tapijt heeftalles mee... behalve z'n naam. w& IIË KNV B-bestuur besliste nog niet over ultimatum van amateurs Rinie Wagtmans mikt op gele trui Veenendaal contra De Meern Tafeltennis Geld. Vallei Renswoude- veteranen zegevierden GVAV-PSV in Nijmegen m NIET ROOSKLEURIG VOLLEDIG VERZORGDE REIZEN DEMEERN- VEENENDAAL AFDELING UTRECHT V*». .«iiiur T» ZATERDAG 25 APRIL 1970 sn ort In het stoffige mijnstadje Marcinelle verbaasde ploegleider Ton Vissers (47) altijd bezige, intelligente en vrolijke veelprater van Willem II Gazelle zondag de wielerwereld door zich te vertonen als 'n somber en tot zwijgen geneigd man. Een vluchtige blik op het klassement van de zojuist beëindigde Waalse Pijl, de zesde profklassieker in dit seizoen, was voldoende om achter de oorzaak te komen: wéér had zijn équipe zware verliezen geleden. En zoals zo vaak tevoren suste ten slotte Ton Vissers: „Mijn renners leve ren nooit grote prestaties in het voor seizoen. Ook vorig jaar begonnen zij. pas in de Ronde van Spanje sterk te rijden". gisteren begon hij met tien Neder- landse coureurs aan deze 22 etap pes tellende wedstrijd. DEN HAAG In de toto van het af gelopen weekeinde, nummer 37, waren 25 deelnemers, die alle resultaten juist hadden voorspeld. Hun beloning is ruim 8500 gulden. De cijfers van toto 37 zijn: aantal deelnemers 744.442, die voor een inleg van 1.603.819,80 gulden zorgden. Het be drag, dat voor de prijzen beschikbaar was, is 721.718,91. De uitkeringen zijn als volgt:Eerste prijs 216.515,68: 25 winnaars, per ko lom 8.660,60 (bruto); tweede prijs 144.343,78; 642 winnaars, per kolom 224,80; Derde prijs 216.515,00; 6831 winnaars, per kolom 31,70; extra prijs 144.343,78; 7257 winnaars, per kolom 19,90. De prijswinnaars, die hun uitkering via de giro ontvangen, zullen dit keer in verband met de komende feestdagen vermoedelijk iets langer moeten wach ten dan gewoonlijk. HILVERSUM In het sportpro gramma van de NOS-televisie, „Studio Sport", dat zondag 26 april van 19.30 tot 20.15 en van 21.10 tot 21.35 uur via Ne derland 2 wordt uitgezonden, komen de volgende onderwerpen voor: wielrennen: de Amstel Gold Race in Helmond Europees kampioenschap driebanden (biljarten) in Doornik (België), draverijen op Duindigt, motorsport: de derde internationale Olof-wegraces in Hilvarenbeek. Langs de lijn Het sportprogramma „Langs de Lijn", dat de NOS-radio zondag 26 april van 14.30 tot 17.00 uur en van 18.10 tot 18.30 uur via Hilversum 1 uitzendt, bevat naast flitsen van wedstrijden in het be taald- en het amateurvoetbal de vol gende onderwerpen: motorraces in Hilvarenbeek, lange afstand skifwedstrijden op de Amstel, winter-clubkampioenschappen zwem men in Den Haag, •chaakvierkamp in Leiden, hockeywedstrijd om het kampioenschap van Nederland: Amsterdam HTCC, paardenkoersen op Duindigt, overzicht hockey, handbal en korfbal. Het programma wordt gepresenteerd door Wim Hoogendoorn. Samenstelling en regie: Roel Rengers. DEN HAAG Het bestuur van de KNVB zou vanmorgen bijeenkomen teneinde zich nader te beraden over het recente verzoek van de kandidaten voor het Nederlands amateurvoetbalelftal om het besluit te herzien, dat spelers uit de zaterdagcompetitie niet op zon dag mogen spelen. De spelers van het amateurelftal willen dat de spelers uit de zaterdagsectie de vrijheid krijgen om zelf te beslissen of zij zondag 3 mei in het eindtoernooi van de Europa-Cup voor amateurlandenteams in Italië willen, uitkomen of niet. De vergade ring van het bestuur zal plaats vinden in het sportcentrum van de KNVB te Zeist. Zoals bekend maken vijf spelers van de sectie zaterdagamateurvoetbal deel uit van de Nederlandse selectie. Het sectiebestuur zaterdagvoetbal heeft op basis van eerdere afspraken met de sectie zondagvoetbal de zaterdagspelers verboden in selectieteams op zondagen uit te komen. Van de geselecteerde za terdagvoetballers wil echter alleen Aalt Kok om principiële redenen niet op zondag spelen. De anderen hebben daar geen bezwaar tegen. De complete groep geselecteerden heeft daarop het be stuur van de KNVB voor het volgende ultimatum gesteld. „Iedereen, die dat wenst en die uiter aard gekozen zal worden voor de wed strijd van 3 mei krijgt het jecht om te spelen. Of de gehele ploeg bedankt voor de reis naar Italië." Het Nederlands amateurelftal speelt op X mei in Forte Dei Marmi de wed strijd uit de halve finales tegen de Zuidslavische amateurs en twee dagen later, op zondag 3 mei, de eindstrijd of de wedstrijd om de derde plaats tegen Italië of Spanje. DOORNIK Bert Teegelaar heeft gegokt en een niet getrokken. „Ze zijn blijkbaar allemaal bang voor Ceule mans, niemand durft hem aan te pak ken", had de Nederlandse kampioen ge zegd, voordat hij vrijdagmiddag tegen de biljartgeweldenaar uit Grobbendonk in de Ar^na moest. De Rotterdammer wilde het dan wèl proberen. Hij durfe wel. Maar zoals zovelen voor hem kreeg Teegelaar een bittere pil te slikken. Hij slaagde er door een ongemotiveerd ca- rotte wel in het gemiddelde van de ti telverdediger een geduchte knauw toe te brengen, maar faalde om zelf pun ten te maken, zodat de schade voor Teegelaar uiteindelijk groter was dan hij zich kon permitteren. Teegelaar na melijk was kansloos, bleef byna de helft achter (3160) en zag zijn eigen gemiddelde door de 56 beurten dalen van 0.975 naar 0.843. Het zat hem nog mee, dat Thögersen tegen Vinagre 89 beurten nodig had om zijn meederheid uit te drukken, zodat de Deen op een algemeen gemiddelde van 0.662 kwam en praktisch gesproken de finalepoule niet meer kan bereiken. Want zelfs wanneer Thögersen erin zou slagen van Dufettelle te winnen, dan nog mag men verwachten, dat hij de weg versperd zal vinden door Ceule mans. Niet dat deze Belg zo overdonderend sterk speelt in Doornik. Ook tegen Tee gelaar liet de wereldkampioen nog te veel punten liggen. De Belg, die tegen Teegelaar van het begin af de leiding had, maar beneden zijn moyenne speelde, was pas in de tweede helft door de verdediging van de Nederlandse kampioen gebroken en had toen met 22 caramboles in 18 beur ten heel duidelijk afstand genomen. In de andere poule ging Scherz met winst in 63 beurten tegen Rico door op de ingeslagen weg en liet ook Boulan- ger zien, dat zijn nederlaag tegen Tiedtke op de eerste dag zijn Las Ve- gas-plannen niet heeft verstoord. De stand na drie ronden is: Poule A: 1. Ceulemans (België) 2 4 7 2. Teegelaar (Nederland) 3 4 8 3. Dufettelle (Frankrijk) 2 2 9 4. Thögersen (Denem.) 3 0 7 Poule B: 1. Scherz (Oostenrijk) 2 4 6 2. Tiedtke (W. Did.) 2 4 6 3. Boulanger (Blgië) 2 2 *10 4. Blanc (Zwitstidand) 3 2 7 5. Rico (Spanje) 3 0 9 1.237 0.843 1.020 0.697 1.016 0.784 0.830 0.892 0.610 I^en ronde van Spanje, waarin overi- gens Eddy Merckx niet van start ging, een gewichtige testwedstryd voor Willem II Gazelle, dat als enige Neder- derlandse merkenploeg zal uitkomen in de Tour de France. De tyd dringt, want de Ronde van Frankrijk gaat al over acht we ken beginnen. Na de Spaanse etappe wedstrijd staan voor deze équipe nog de volgende etappekoersen op het pro gramma: Dauphiné Liberé, Midi Liberé Midi Libre en Ronde van Luxemburg. Verbergt Ton Vissers, bij de nadering van de Tour aan het hoofd staande van een niet zelden falende formatie, wan hoop achter een vaak te signaleren zor geloosheid? Valt er te fietsen tegen Merckx, de machtige? Is het ijzeren cordon van alsmaar dominerende Bel gen te doorbreken, als Visser nog tijdig troefkaarten krijgt toegespeeld? Ton Vissers reisde met deze renners naar Spanje: Wagtmans, Pijnen, Dol man, Van der Vleuten, Van Katwijk. Hoogerheide, Van Midden. Hoogzaad, Pepels en Serpenti. Geconfronteerd met de vraag of hy bang is voor de Tour de France hoeft Ton Vissers niet lang te denken. „Ik ga straks met een gerust hart naar de Ronde van Frankrijk. Voor mij is de si tuatie zelf veel gunstiger dan vorig jaar, toen ik eigenlijk maar één renner had die internationaal meetelde: Rini Wagtmans. Nu heb ik naast hem nog drie man, die tot grote prestaties in staat zijn. Pijnen, Van der Vleuten en de Belg Seis. En dan zijn er nog de gevaarlijke outsiders Dolman, Ottenbros en Van Katwijk, die toch goed zijn voor een etappe-overwinning." Dergelijk optimisme eist een nadere verklaring, want zijn rijders vorig seizoen 78 keer triomferend boekten tot dit moment slechts acht keer succes. Overwinningen, die althans enige waar de hebben: een eerste plaats in de Ca talaanse Week (Van der Vleuten), ritze- ges in de Ronde van Andalusië. bevoch ten door Dolman en Van Katwijk. Wie een wapenshow houdt onder zijn renners stuit op feiten, die niet roos kleurig zijn: De voorbereiding van kopman Rini Wagtmans vorig jaar zesde in de Tour was door privéproblemen verre van ideaal, zodat getwijfeld mag wor den aan een tijdige comeback. 0 Van der Vleuten heeft zijn belof ten, gedaan in het prille voorseizoen, nauwelijks ingelost. Van Looy heeft met zijn 36 jaar afgedaan als vedette. 0 Op doorbraak van Dolman bij de beroepsrenners wordt nog steeds ge wacht. Ottenbros, de wereldkampioen, heeft sinds de verovering van de re genboogtrui vrijwel geen prestatie van formaat geleverd. Ton Vissers, pogend zijn optimisme te verklaren: „Natuurlijk, het is dit sei zoen nog niet best geweest, maar een zwakke ploeg heb ik niet. Het klinkt misschien een beetje kinderachtig wan neer ik zeg, dat mijn toprenners te ma ken hadden met veel tegenslag, maar het is werkelijk waar. Neem Wagtmans, die, straks wil mik ken op de Tourzege. Moeilijke zaak na tuurlijk met een mannetje als Merckx in de buurt, maar die kan ook vallen. Wagtmans is onder behandeling bij professor Biersteker, die hem rust in de winter heeft voorgeschreven. Nu voert hij in de klassiekers zijn aantal kilometers langzaam op. Hij be schouwt die wedstrijden dus louter als training voor de Tour, waarop hij zijn hele seizoen heeft afgestemd. Het is de bedoeling, dat hij in de Ronde van Spanje wat laat zien. Pijnen, die in Spanje kopman is, is de renner met de meeste klasse, waarschijnlijk de beste die we in ons land hebben. Hij heeft onlangs gesukkeld met een steenpuist, zodat niet alles naar wens kon gaan. 0 GEVAL APART Ottenbros is een geval-apart. Hij heeft na zijn wereldkampioenschap een beetje verkeerde zaken gedaan door in zesdaagsen met de mindere renners te rijden. Het is ook een jongetje, dat wei nig meer presteert, zodra het een beetje koud is. Maar kwaliteiten heeft hij wel degelijk. Net zoals Dolman, die toch in staat blijft om opeens een grote slag te slaan. En Van der Vleuten, die zich heel se rieus heeft voorbereid, is dit seizoen toch echt wel sterk. Nee, pessimistisch kan ik niet zijn. Vergeet niet dat ik het door tegenslag van die grote jongens tot nu toe in feite steeds moest hebben van tweede en derde keus." Hoe staat Ton Vissers louter commer cieel gezien, tegenover de overheersing van Merckx en zijn Faemino-ploeg? „Wat die meneer Merckx doet is commercieel gesproken natuurlijk niet bevorderlijk voor de wielersport. Het is een bijzonder slechte zaak voor die an dere veertig sponsors in Europa. Er valt voor hen weinig eer meer te behalen zolang Merckx de lakens uitdeelt, waarop hij sportief en financieel ge sproken uiteraard het volste recht heeft. Met zijn ploegleider Lomme Dries- sens heb ik het onlangs nog gehad over de vraag kun je van een superatleet -ls Merckx verlangen, dat hij af en toe in de remmen knijpt? Daar ligt het hele probleem." Dit is, met het oog op Merckx, uit het wielerleven gegrepen: ploegleiders aller wielernaties plegen zich dit seizoen na grote koersen te gedragen als veronge lijkte herders, die bij de concurrentie een schaap met zes poten in de kudde hebben gesignaleerd. „Merckx, wat wil je? Wat kunnen wij daar tegenover stellen?" Gelooft Ton Vissers, dat er nog dit seizoen binnen het met combines ver trouwde milieu der profrenners een ijzersterke coalitie tegen Merckx en zijn ploegmaten gesmeed zal worden? „Mars/Flandria heeft met mannen als de gebroeders De Vlaeminck, Le Man en Monseré de sterkste ploeg, die er be staat. Als ploegleider Brik Schotte er een eenheid van kan maken zijn we al een heel eind. Temeer omdat Faemino door zijn tactiek heel hoog houden van het tempo zijn renners recht streeks naar een rusthuis rijdt. Dat kan nooit erg lang zo doorgaan. Bovendien zullen de coureurs, die zoals Pintens in de Waalse Pijl rustig het zware kopwerk doen als zij met Merckx zijn ontsnapt, toch ooit wel wijzer worden? Als een van mijn ren ners met Merckx vooruit zit geef ik de opdracht: aan het wiel blijven, laat Merckx het werk maar opknappen." VEENENDAAL Candia '66, samen met Hercules hekkesluiter in de derde klas se D-West 1, heeft morgen een moeilyke uitwedstrijd voor de boeg. In Amers foort moeten de Rhenenaren de strijd aanbinden met Amsvorde, een goede be kende van hen. die de derde plaats op de ranglijst inneemt. Candia '66 heeft de punten hard nodig om niet uit de afdeling te verdwijnen, maar de ploeg heeft zondagmiddag in feite geen winstkansen. Amsvorde ver loor vorige week weliswaar met 3-0 van koploper Aalsmeer, maar dat is geen maatstaf voor de kracht van de thuisclub, die zich zeker niet zal laten verrassen door de Grebbestad-bewoners. RHENEN De beslissingswedstrijd tussen SKF 2 en Ritac 2 die is gespeeld bij RTTV in Rhenen, is wederom op een nederlaag voor Ritac 2 uitgelopen. C. v.d. Weerd, deze avond in grote vorm, won in de eerste party van mej. A. v.d. Weert- hof met 21-11, 17-21, 24-22, maar mevr. v. Beveren maakte de stand gelijk door v.d. Steeg met 21-17, 22-20 terug te wijzen. VEENENDAAL Het damesteam van Panters kwam deze week voor de laatste maal in dit seizoen tussen de lijnen. In de sporthal in Amersfoort ont moette het VIOS. Panters zag kans zich naar een fraaie 0-2 voorsprong te spelen, maar dat was niet voldoende voor de eindoverwinning. Het verloor daarna 2 sets overtuigend, maar in de vijfde en laatste set spitste de strijd zich toe op vele enerverende momenten. Het bleef in deze ruim anderhalf uur du rende strijd lang onzeker wie de uiteindelijke zege zou boeken en het was op de valreep VIOS dat met 16-14 won en daardoor de strijd met 3-2. Dat Panters het in Amersfoort moeilijk zou krijgen bij VIOS stond bij voorbaat vast. In de eerste set een soepel draaiend Panters. Het moest wel toe zien dat VIOS in eerste instantie een 4-1 en zelfs een 9-3 voorsprong nam, maar daarna kwamen de Veenendaal- sen furieus terug. Klap op klap was raak en het werd 9-9. Beide ploegen vochten verbeten om de eerste setwinst. Het werd 12-12 en 13-13. Toch was het Panters dat zwaar aanvallend de set naar zich toetrok met 13-15 (0-1). In de tweede set kwam Panters nog beter voor de dag. Felle aanvalscharges van Wil Schoemaker, Ada Siefkes en Margriet van der Grift bracht Panters op 2-7. Maar VIOS verdedigde soms fe nomenaal. De .meest ondenkbare red dingen werden verricht en bij de stand 8-8 was de strijd weer geheel open. Toch moest VIOS vanaf dat moment de eer totaal aan Panters laten. Meedogen loos sloeg de Veenendaalse formatie erop los en in een lange rush won het de set verdiend met 8-15 (0-2). Het herstel van VIOS kwam echter prompt in de derde set en nu werd Panters het kind van de rekening. Pan ters zette weliswaar diverse harde aan vallen op, maar de VlOS-verdediging stond borg voor fenomenale reddingen. Vele lange rally's sierden de strijd en de ploegen speelden zich na de tussen standen 5-3 en 12-5 naar 13-9. VIOS rook de kans en drukte door naar een 15-9 setwinst (2-1). 5 dg. Moe«el v.a 7 dg. Zwarte Woud v.a. 10 dg Tirol v.a 10 dg. Zwitserland v.a 10 dg. Salzkammergut v.a. 12 dg. Karinthië v.a 13 dg. Gardameer v.a 149.- 225.- 289.- 315.- 275.- 849.- 369.- APELDOORN, Arnhemseweg la Tel 05760-32563 EPE, Hoofdstr. 11-13. Tel. 05780-2402 Ook in de vierde set bleef Panters beu ken op de VlOS-veste, maar de verde diging van de keistadbewoonsters stond pal. Het ritme verdween uit de Veenen daalse ploeg en er werden diverse kost bare foutjes gemaakt. Na de stand 8-6 was het weer VIOS dat vrij snel uitliep naar een niet meer te achterhalen voor sprong. Het won deze vierde set met 15-8, waardoor de stand 2-2 werd be reikt. In de vijfde set niets dan spanning RENSWOUDE De eerste wedstrijd in het zomeravondvoetbal, in Ederveen op het goed bespeelbare terrein van v.v. Advendo gespeeld, is in een overwin ning van het veteranenelftal van Rens- woude geëindigd. Advendo nam in de eerste 10 minuten het heft in handen maar verder dan een afgekeurd doelpunt van N. v. Beek kwam het niet. De Renswoude-verdediging met Stut voet, C. Valkenberg en W. Gijsbertse kwam er steeds beter in en zette me nig maal de buitenspelval goed open. Voor rust kreeg Advendo een penalty toegewezen daar W. Gijsbertse hands maakte. J. v. Rhee schoot raak en deze stand (1-0) was tevens de ruststand. Na de hervatting werkte Renswoude na 5 minuten de achterstand al weg toen J. Diterweg langs twee man ging en het net trof 1-1. Nauwelijks waren er 10 minuten gespeeld of G. v. Raay schoot hard in en de Advendo-doelman was kansloos 2-1. Advendo probeerde de bakens te verzetten en drong ver op. Dat kwam de ploeg echter duur te staan want toen G. v. d. Horst goed doorgaf aan J. Diterweg werd het net 3-1. Advendo bleef goed partij geven maar de conditie ging in de slotfase meespreken, terwijl de goed ingrijpende Renswoudeverdediging met hulp van de middenveldspeler G. v. 't Foort en M. v. d. Horst stand bleef houden. Toen ketper v.d. Bovenkamp een schot tussen zijn benen liet doorglippen werd het tenslotte nog 3-2. De wedstrijd werd goed geleid door scheidsrechter Hen- driksen uit Ederveen. en sensatie: de tussenstanden 3-2, 5-7 en 7-7 spreken boekdelen. Panters peu terde een 7-10 voorsprong uit de strijd en scheen te gaan winnen. Maar VIOS kwam door goed verdedigen terug tot 10-10 en nam zelfs onverwacht een 13- 10 voorsprong. Nu scheen Panters ver loren, maar de Veenendaalse equipe sloeg zich met keiharde smashes naast VIOS op 13-13 en kwam zelfs op match-point (14-13). Nu kwam VIOS weer verbeten terug en het werd bij zonder spannend bij 14-14. Bij de stand 15-14 kwam VIOS tenslotte op een sim pele en bijzonder fortuinlijke manier aan de laatste en belangrijkste punt (16-14) waardoor het de wedstrijd met 3-2 won. ZüRICH Sir Stanley Rous, die op 25 april zijn 75e verjaardag viert, is de enige kandidaat voor het voorzitter schap van de Internationale Voetbal Federatie (FIFA). Tijdens het congres van de FIFA op 23 juni te Mexicostad zal Sir Stanley opnieuw voor vier jaar worden benoemd als voorzitter. De heer Rous volgde zijn landgenoot Drewry op in 1961. Mevr. Van Erven, de laatste maanden totaal van slag, verloor vervolgens met 21/12, 21/11 van Nekeman en door ook het dubbelspel in 2 games te winnen (21/18, 21/16) kwam SKF met 3-1 voor. Van de Steeg zorgde voor 4-1 door mej. A. v.d. Weerthof haar tweede neder laag toe te brengen. Met de score 21/17 21/15 zegevierde de SKF-speler. Via C. v.d. Weerd kwam SKF 2 met 5-1 voor te staan. Van Erven werd door hem met 21/10 21/13 verslagen. Mevr. Van Beveren knabbelde iets van de achterstand af door een 2-games over winning (2 x 21/11) op Nekeman, doch Van de Steeg bracht SKF 2 de volle winst door v. Erven de derde nederlaag toe te brengen (21/14 21/9). Mej. A. v.d. Weerthof bracht de stand op 6-3 via een 3-games overwinning op Nekeman. Zij won met 21/13 18/21 21/16. C. v.d. Weerd bleef in de slotpartij ongeslagen en won verdiend met 21/15 21/12 van mevr. Van Beveren. Door deze 7-3 overwinning komt SKF 2 dinsdag 28 april achter de tafel tegen Etac 2 om uit te maken wie volgend DEN HAAG De wedstrijd GVAV- PSP, voor de halve-finale van het toer nooi om de Nederlandse voetbalbeker, zal in Nijmegen worden gespeeld. De plaats waar de andere wedstrijd uit de halve-finales, FC Twente-Ajax, op 14 mei zal worden gespeeld, is nog niet be kend. De besprekingen tussen Ajax en Twente zullen na het weekeinde wor den voortgezet. seizoen in de 3e klasse gaat uitkomen. Mede doordat Etac I en RTTV 4 reeds zijn gedegradeerd uit de 2e klasse, zal het wel een zware strijd worden. STV-Climax 5 speelt maandag zijn eerste promotiewedstrijd bij SKF tegen Ons Vermaak 6. 3e klasse D-West 1: HerculesCDN AmsvordeCandia '66 Stichtse BoysAalsmeer VriendenschaarHolland ZeistUltrajectum DEVDe Zebra's 4e klasse H-West 1: SVFZwaluwen Vooruit VreeswijkSaestum MSV '19—Fortitudo MinervaJSV De MeernVeenendaal Utrecht—EMS AFDELING UTRECHT le klasse A: KampongBDC DVSAVeen se Boys WZASoesterberg 2e klasse B: Wijk bij DuurstedeOranje-Wit V SKBarneveld Roda '46De Meeuwen DVSU—Patria 3e klasse A: De KievitenBilthoven SVMM—Mal. Muda HooglanderveenODI '58 AusterlitzAchterveld Gooise BoysASV '65 SIOSHDS De Meern - Veenendaal Veenendaal, dat vorige week in het duel tegen ex-eersteklasser Minerva zo teleurstelde door zijn improductiviteit, gaat in De Meern bij de gelijknamige vereniging op bezoek. Beide ploegen hebben uit hun acht tien wedstrijden slechts zeventien pun ten weten te puren, dus het ligt voor de hand dat men morgen de punten gaat delen. Wanneer <?e pupillen van oefenmees- ter Zeiler echter hun speelwijze met name in de frontlinie niet drastisch veranderen, dan zijn de kansen op suc ces nihil en zal De Meern zeker d« overwinning voor zich opeisen voor ei gen publiek. DVSA uit Amerongen dat de laatste maanden sterk is teruggevallen op de ranglijst van de eerste klasse A, heeft eindelijk weer uitzicht op een zege. Op De Burgwal komt zondagmiddag name lijk rode-lantaarndrager Veense Boys op bezoek, een team dat rekening moet houden met een ferme nederlaag. Wijk bij Duurstede laat thuis het El- ster Oranje-Wit vermoedelijk kansloos. Het Leersumse HDS speelt uit tegen SIOS, evenals de gasten nog een reële titelkandidaat. Een puntenverdeling lijkt de meest logische prognose, maar het is lang niet uitgesloten dat de Leer- sumers via een bescheiden overwin ning beide punten zullen veroveren. DAMASCUS Van officiële zijde ie medegedeeld dat Syrië met ingang van woensdag de invoer van luxe-artikelen heeft verboden. De maatregel is nood zakelijk om de behoefte van het Syri sche defensie-apparaat te kunnen dek ken en het tekort op de handelsbalans te verminderen. Blijkens de mededeling worden ruim 300 artikelen waaronder elektrische apparaten, ka toen-textiel, goederen, juwelen, suikerwerken en no ten als luxe-artikelen beschouwd De maatregel dient tevens ter ondersteu ning van de deviezenreserves en «1* aanmoediging en bescherming van de binnenlandse industrie. ADVERTENTIE Is inderdaad grappig. Want 't heeft er wél iets mee te maken. Niet dat Parade opeens literaire werkjes gaat uitgeven. Maar we hebben wel een pocket voor u: De Parade tapijtpocket. Een uniek brokje lektuur. Is namelijk het eerste boekje dat u in één keer alles over tapijt vertelt. Tips voor het kopen en voor het leggen. Wijze raad voor het onderhoud. Kleuradviezen, 't Verschil tussen wol en synthetica. Een hele lijst vlekken en hoe ze te verwijderen. Onthullende uitspraken over statische elektriciteit en over shading. Alles over ondertapijt. Nou ja, wat u maar weten wilt. Met bovendien een stel smaakvolle foto's van de exklusieve Parade tapijtkollektie (15 kwaliteiten, 95 kleuren, alle prijsklassen). Die Parade tapijtpocket zou eigenlijk een bestseller moeten worden. De prijs kan nauwelijks een belemmering zijn: 50 cent. Twee postzegels van een kwartje. In een envelop. Geadresseerd aan: Arie Veen, Postbus 85, Soest.

De Vallei | 1970 | | pagina 15