Mysterie van dubbeltje toch niet opgelost RODE KRUIS-EHBO NU SAMEN ONDER DAK Pasgetrouwde automobilist negeerde voorrangsregels Redders BINNENKORT IN KESTEREN: Nieuwe schoolraad voor alle geledingen openbaar onderwijs V/AARffln we heen? Kantongerecht Wageningen Televisie defect ij komen direct! M.T.S TELEF. 08370-2838 Bromfietser brak kaak Belt 10550 11079 Bekendmaking D'66 en PPR op 3 juni onder nummer Herdenking gevallenen Scholieren exposeren Brokkenmaker rende in paniek door de Grift Winkeldievegges betrapt van roekei stoel ede rezrlnxxii FAKKEL GEEN HAND ZEBRA PRINCIPE ZONDAG als het over verzekeringen gaat 08380-12897 08373 - 2979 ZAT BR DA© APRIL 1970 «*ÉIM u dan «ven a.u.b. voor Vaonendaal Tot 17.30 uur Zaterd. v. 16.30-17.30 u. Voor Rhenen 3328 Nwa Veenendaalseweg 159 RHENEN Burgemeester en wet houders van Rhenen brengen ter open bare kennis, dat in verband met de jaarlijkse motocross, te houden op 7 mei 1970, op die datum tussen des mor gens 0.00 uur en des avonds 19.00 uur een slopverbod geldt voor de onder staande wegen: a. westzijde van de Spoorbaanweg; b. Stationsweg vanaf politiebureau; c. Pa rallelweg; d. Stikke Hucht; e. Zwarte- weg; f. Cuneraweg vanaf de Grebbe- weg tot aan Heimerstein. Tevens zullen gedurende genoemde uren de Tuinlaan en de Candialaan aan de zijde van de Grebbeberg worden afgesloten voor alle verkeer. Rhenen, 23 april 1970. Burg. en Weth: van Rhenen, De secretaris, W. C. Pieters. De burg. L. Bosch v. Rosenthal. RHENEN De gecombineerde lijst van D'66 en PPR waarmee deze poli tieke groeperingen op 3 juni aan de ge meenteraadsverkiezingen gaan deelne men wordt aangevoerd door mevr. I. E. Clousveen. Zij is de enige vrouwelijke lijsttrek ker van alle politieke partijen die in Rhenen aan de verkiezingen deelnemen. Het vrouwelijk element is trouwens toch sterk vertegenwoordigd op deze gecombineerde lijst. Van de in totaal twaalf kandidaten zijn er vijf dames. Op dit moment is de gemeenteraad van Rhenen louter een mannenaangelegen- heid. De lijst van D'66/PPR zal geen naam dragen maar onder nummer uit komen. De complete lijst ziet er als volgt uit: 1. mevr. I. E. Clous-Veen (D'66); 2. W. J. M. van der Voort (PPJt); 3. D. J. Bovenschen (D'66); 4. mevr. H. Griffioen-Bos (PPR)5. H. Koster (D'66); 6. mevr. L. E. M. Cobben-Meier (PPR); 7. H. H. Jansen (D'66); 8. J. B. Griffioen (PPR); 9. mevr. T. Ver- kroost-v.d. Meulen (D'66); 10. F. Koens (D'66); 11. C. C. Kaper (D'66); 12. mevr. J. J. M. Crone-Schoeman (D'66). VEENENDAAL Het gemeentebe stuur van Veenendaal zal op 4 mei a.s. bloemen leggen op de militaire oorlogs graven op de algemene begraafplaats aan de Munnikenweg. Op het graf van de Engelse piloot Wakeman zullen bloemen worden ge legd door een deputatie van de Veenen- daalse Vrijwillige Brandweer. De brandweer heeft dit graf destijds ..ge adopteerd'' en verzorgt ook het nodige onderhoud. Het gebouw heeft een lieve duit ge kost, aldus burgemeester P. Bode in zijn toespraak, waarmee hij de officië le opening inleidde. Hij noemde het be drag van 175.000,„Maar als ik er gens geld goed besteed vind, dan is het wel in dit object", zei hij, waarna hij memoreerde dat ook de gemeenteraad eb de Fabrikantenvereniging er zo over hebben gedacht. De raad verleende de financiële garanties, en de fabrikanten hebben een belangrijke jaarlijkse bij drage toegezegd. Verscheidene sprekers wezen nog eens op het onderscheid tussen EHBO en Rode Kruis, en spraken de hoop uit, dat de controverse tussen beide vereni gingen, die lange tijd aan de oppervlak te is geweest, steeds kleiner zal worden. Men zag in het samenwonen een goede voorwaarde daartoe. Toch bleef er een onopgelost myste rie, dat vanachter het spreekgestoelte aan het ruime aantal gènodigden werd gepresenteerd. Dr. Van Enter, hoofd van de plaatselijke Transfusiedienst loofde een dubbeltje beloning uit voor degene die hem zou kunnen vertellen, waarom de beide instanties nog altijd gescheiden moeten opereren. Het dubbeltje hield hij in zijn zak, want hoewel enkele van de volgende sprekers pogingen deden de zaak op te lossen, kwam men er niet helemaal uit. De heer H. M. Zilstra. voorzitter van het Veenendaalse Rode Kruis, sprak de hoop uit dat vanuit de nieuwe behui zing „de fakkel van de onbaatzuchtige hulpverlening aan de naaste" zal wor den hoog gehouden en voortgedragen." Hij memoreerde voorts dat het Rode Kruis nu ook het materialenmagazijn binnen handbereik heeft, anders dan in de oude situatie, toen dit was onderge bracht in de kelder van Eltheto, terwijl de Rode Kruis-mensen elkaar ontmoet ten aan de Sandbrinkstraat. Ofschoon uit alle speeches vreugde naar voren kwam over het resultaat dat nu is bereikt oorspronkelijk een idee van wethouder R. Koppenberg plaat ste EHBO-voorzitter dokter Verschoor een kanttekening:: „De EHBO gaat er niet in alle opzich- VEENENDAAL Een rij van sprekers maakte gistermiddag de weg vrij voor een nauwere samenwerking tussen de Veenendaalse afdelingen van het Nederlandsche Roode Kruis en de E.H.B.O., vol optimisme over de nog niet exact aan te geven mogelijkheden die voortvloeien uit het samenwonen van de beide verenigingen, dat vanaf vandaag een feit is in het nieuwe gebouw aan de Sterke Arm. Burgemeester Bode (links) tijdens z'n openingsspeech. Rechts van hem dr. Verschoor en H. Af. Zilstra. ten op vooruit", zei hij. „Tot nu toe hoefden we voor onze bijeenkomsten niets te betalen, als we gebruik maak ten van de kantines van een aantal plaatselijke fabrieken. Voor dit gebouw moet wel worden betaald..." Een startschot voor goede samenwer king, zo karakteriseerde de heer A. H. van Pijpen* voormalig Rode Kruis- voorzitter. de betekenis van de opening in zijn toespraak. Overige sprekers wa ren o.a. de Kringscommissaris van het Rode Kruis, de heer Schullef, het EHBO-hoofdbestuurslid de heer Frede- riks, en een lid van de Rode Kruis-eo- lonne. Burgemeester Bode legde er de na druk op dat het nieuwe gebouw niet ten goede komt aan een paar groepsbelan- getjes, maar aan de gehele gemeen schap. Ook hij was blij over de moge lijk toenemende samenwerking. Uit het verleden haalde hij de anekdote: „Bij de kinderzang op Koninginnedag werd door beide instellingen de waeht betrokken. Maar een EHBO-er stak geen hand uit naar een flauwgevallen kind als het door iemand van het Rode Kruis was opgevangen, en omgekeerd evenmin De heer Bode wenste de voorzitters Verschoor en Zilstra toe dat men vanuit het nieuwe gebouw kan laten blijken dat de steun van iedereen bij het werk zowel financieel als moreel dage lijkse noodzaak is. Het gezelschap maakte een rondgang door het gebouw, en bleef onder het genot van een glaasje nog enige tijd bijeen Overigens was burgemeester Bode niet op tijd aanwezig. Te elfder ure was hij weggeroepen voor een bespre king in Utrecht. Halverwege arriveerde hij. zodat hij loco-burgemeester de Ruiter de tekst van zijn speech weer moest ontnemen. Deze laatste was in gezelschap van wethouder Diepeveen naar de Sterke Arm gekomen. VEENENDAAL ..Aan de plant soenendienst is opdracht gegeven op de taluds bij de bruggen in het stadspark en over het Omleidings kanaal een berberus-beplanting aan te brengen. Deze maatregel zal worden genomen om te voorko men dat in de toekomst nog meer kinderen in het water vallen." Woorden van die strekking sprak burgemeester P. Bode gistermor gen in het raadhuis tegen de heren J. van Dijk en A. van Eden die naar het gemeentehuis waren ont boden omdat Mij vorige week in eendrachtige samenwerking de 8- iarige Klaas Kievit van een zekere verdrinkingsdood hebben gered. ..Ik ben blij met inwoners die net als u op die bewuste donderdag in een noodsituatie weten wat ze moeten doen." Namens de ge meente bood de burgemeester het tweetal een boekenbon en een pla- tenbon aan en hoorde vervolgens het relaas van de twee redders aan. De heer J. van Dijk werk zaam bij architect Ploeg aan de Tinneweide hoorde op een gegeven moment het alarm dat er m het stadspark een kind in het water was gevallen. Zonder zich te be denken sprong hij na zijn schoenen te hebben uitgetrokken het xvater in. De heer Van Dijk: ..Onder de brug zag ik een witte vlek wat het gezicht van de drenkeling bleek te zijn. Na de jongen aan de omstan ders te hebben overgegeven heeft de heer Van Eden zich verder over hem ontfermd." De heer Van Eden onderwijzer aan de Engelenburg school) ,,De rijf minuten dat ik mond op mond- heademhaling heb toegepast leken wel een eeuw. Toen ik de hoop op redding eigenlijk al had opgegeven begon de jongen tekenen nan leven 'e vertonen." De acht-jarige Klaas werd naar het Juliana-ziekenhuis gebracht, waar hij dinsdag jl. werd ontslagen. WAGENINGEN Compleet met driejarig dochtertje stapte vrijdagmorgen de 20-jarig* Oosterbeekue expeditieknecht G. J. M. de Wageningse kantongerechts zaal binnen. De reden van deze assistentie was niet al te duidelijk en onder gelach van de publieke tribune werd M. dan ook verzocht het kind maar voor verdere verzorging aan de hoede van de koffiekamermensen toe tc vertrouwen. Ook de verdere gang van zaken in de rechtszaal was voor hem moeilijk te volgen. Over de dagvaarding, het aan een Renkumse kolenbrander uitlenen van een auto vol gebreken, toonde hij zich hevig verontwaardigd: „Het was een sloopauto, die ik voor f 50,had gekocht. Die kolenbrander wilde hem proberen en als hij zich dood wil rijden, dan is dat zijn zaak". Kantonrechter mr. A. C. van den Brand noemde deze handelwijze hoogst onverantwoordelijk, terwijl de officier van jus titie. mr. Rtjnders, wel eens wilde weten of M. zelf ook zou zijn gaan rijden. „Natuurlijk niet", antwoordde deze, „want het was immers een sloopauto". Officier: „Ook al rijdt er een ander in, de eigenaar blijft voor de wagen ver antwoordelijk". Hij achtte het ten laste gelegde dan ook primair bewezen en eiste drie geldboetes: 10,- voor het ontbreken van de uitlaat; 20,- voor het niet branden van de richtingaan wijzers en f 60,- voor het doorroesten van chassisbalken, alsmede inbeslagne ming van het voertuig. Met de tweede geldboetes was M. het helemaal niet eens: „Je moet eerst de motor laten lopen, dan doen de richting aanwijzers het pas", stelde hij. Daar dit ook door de verbaliserende agent was geconstateerd sprak de kanton rechter M. op dit punt vrij. Voor de rest werd het 25,- voor de uitlaat en 75,- voor de doorgeroeste chassisbalken en Inbeslagneming van het voertuig. Op de vraag „Gaat u in hoger be roep" antwoordde M„ ook bij herhaling, met „Jullie bekijken het piaar" en liep hierna kwaad weg. De 36-jarige E. J. v. E. uit Veenen daal was voor het zebrapad bij de krui sing Prinses Marijkeweg Prins Bern- hardstraat in Wageningen een volgens KESTEREN De vier oudercommtssies die thans nog functioneren voor alle geledingen van het openhaar onderwijs in de gemeente Kesteren zullen binnen kort opgaan in een nieuwe schoolraad. Hiertoe besloot de gemeenteraad gis teravond met algemene stemmen. In dit nieuwe overkoepelende orgaan dat minstens elf en ten hoogste 21 leden zal tellen zullen minstens zes oudercom missieleden zitting nemen en verder twee onderwijsfiguren en twee gemeente bestuurders. Aan de nieuwe raad zal de zorg worden toevertrouwd voor de kleuterscholen, de scholen voor basisonderwijs en het MAVO. ..We zullen ons van stemming ont- muden als de leden voor die raad moe ten worden benoemd", zo stelde het SGP-raadslid J. van Eek het college in het vooruitzicht. „Als voorstanders van christelijk onderwijs kunt u van ons niet verlangen dat we meewerken aan VEENENDAAL Luxor theater: geen voorstellingen. WOENSDAG 29 APRIL Chr. Lyceum, 20 u.: filmvoorstelling bezetting en bevrijding. Eltheto, 19.30 u.: Amateurmodeshow. EDERVEEN ZATERDAG 25 APRIL Marktgebouw, Schras uitvoering Fanfarekorps „Irene". RHENEN Bioscoop: Bio, za. 8 en zo. 2.30 u.: Jerry Lewis' Happening op de maan; zo. 8 u. De zwarte (griezel) hand. UTRECHT Stadsschouw burg Za. 25 april: 20 u.: De Utrechtse Ope rette met „Ungarische Hochzeit", o.l.v. Bert Achterberg. Zo. 26 april: 20 u.: „Spring uit het raam, schat, we gaan trouwen", van Dimitri Frenkel Frank, m.m.v. Luc Lutz en Trudy Labij. Ma. 27 april: 20 u. ..Spring uit het raam (zie zondag). \Vo. 29 april: 20 u.: De Nederlandse Operastichting met ..Die Ent- führung aus dem Serail" van Mo zart, m.m.v. het Radio Kameror kest o.l.v. Jochem Slothouwer er het Nederlands Operakoor. Do. 30 april: 20 u.: Nieuw Rotter dams Toneel met „De Heersende Klasse" van Peter Barnes, tn.m.v. Lies Franken, Enny Meunier, e.a. Vr\j. 1 mei: 20 u.: Toneelgroep Theater met „Buit" van Joe Ortor met Sjoukje Hooymaayer e.a. THEATER K. W. (Mariaplaats), ma. 27 april 20 u.: Wageningse Studenten To neel Vereniging „Pierrot en Colom- bine" met „De kaalkop luistert" en „Borak sterf", van Lodewijk de Boer. 29 april 20.30 u.: Toneelgroep La Mama. Pockettheater (Bolsbeekstraat), za. 25 april 21 u.: Toneelgroep uit Am sterdam met „De Blinden" van Maurice Materlinck. CABARET Aluzevalcabaret (za 25 april), 20.30 u. „Dagboek van twee gekken", met Annemarie Konincks. Hennie Olie- muller, Herman Berkien en John de Groot, piano. BIOSCOPEN Camera, Oudegracht, dag. 14.30, 18.45 en 21.00 uur: zo. 14.15, 16.30, 18.45 en 21.00 uur: John and Mary. City, Voorstraat, dag. en zo. 14.15 en 20.00 uur: Barabbas. Filmac, Vredenburg, za. en zo. aileen 14.30 en 16.30 uur: Walt Disney's Dwergexpress. Olvmpia. Amsterdamsestraatweg, dag. 18.45 en 21 uur; wo. tevens 14.30; zo. 14.15, 16.30, 18.45 en 21.00 uur: do./zo.: Vuurdoop op de Yangtse Kiang. Ma./wo.: De maan sluipt mee. \dace. Vredenburg. dag. 12.30, 14.30. 16.30, 18.45 en 21.00 uur (van 12.30 tot 18.30 uur doorlopend): za. en zo. alleen 18.45 en 21.00 uur: Lief desexcessen. 'emhrandt, Oudegracht, dag. 13.45. 16.15, 18.45 en 21.15 uur: Sexy-Su- zanne zondigt weer. Scala, Potterstraat, zo. 14.15, 16.30, 18.45 en 21.00 uur: De zwoele nach ten van Lady Hamilton. Studio. Oudegracht, dag. 14.45, 19.00 en 21.15 uur; zo. 14.30. 16.45. 19.00 en 21.15 uur: Jagdszenen aus Nie- der-Bayern. Vreeburg, Vredenburg, dag. en zo. 14.30 en 20.00 uur: Some like it hot. NACHTVOORSTELLINGEN Camera: za. 23.15 uur, Pierrot. Le Fou. Palace, za. 23.30 uur: Wraak van de Pistolers. Vreeburg, za. 23.15 Uur: Viva Maria. ARNHEM Stadsschouwburg Za. 25 april, 20 u.: Toneelgroep Theater met „Buit" van Joe Orton. Regie: Berend Boudewijn. Met Sjoukje Hooymaayer, Leo Beyers, Eric van der Donk, René Lobo en Hans Pauwels. Do. 30 april, 20 u.: Kabaret Herman van Veen met „Harlekijn II", Her man van Veen met Laurens van Rooijen, Herman Meijer. Tonnie Koning, Remco Wellerdieck en Hans Frederikse. Theater aan de Rijn Zo. 26 april. 20.30 u.: „Magie After noon" van Wolfgang Bauer, ge speeld door leerlingen van de Maastrichtse Toneelschool. Musis Sacrum Vr. 1 mei. 20 u.: Het Gelders Orkest Dirigent: Carl von Caraguly. So list: Vladimir Orlov. cello; Frede- rik de Grote, Sjostakowitsj, Tsjai- kowski BIOSCOPEN Rembrandt, Velperplein, 2.30, 6.45 ei. 9 u.: Vriezen we dood, dan vriezen we dood. Luxor. Willemsplein, 2.30, 6.45 en 9 u.: De laatste revolverheld. Za. 23 30 u.: Reeperbahn bij nacht Saskia, Looierstraat, 2.30, 6.45 en 9 u.: Thomas Crown. Palace, Bakkerstraat, 2.30, 6.45 en 9 u.: Prooi der erotiek. Zondag t/m woensdag: Django, de genadeloze killer. Studio A, Langewal, 6.45 en 9 u.: Le week-end. Zaterdag, zondag en woensdag 2.30 uur: De gelaarsde kat. maatregelen ten behoeve van het open baar onderwijs". „U handelt dan in strijd met de wet", hield burgemeester D. J. Pott de SGP'er voor, die hiervan niet ondersteboven was, en de zaak afdeed met: „Dat zul len we dan maar eens rustig afwach ten." De burgemeester adviseerde de heer Van Eek, voor die tijd maar eens naarstig te informeren welke plichten hij als raadslid heeft bij het stemmen van de leden van de schoolraad. Dit was overigens niet, het enige punt waarbij Het Principe zich presenteerde. De heer De Gier (P.v.d.A.) kreeg 't bij de subsidieverlening aan de Stichting Cul tureel Schoolprogramma te Tiel weer eens aan de stok met SGP-wethouder Jansen-Schuyling, die had laten weten niet met de meerderheid van het college mee te kunnen gaan. „Dat is sinds de korte tijd dat de heer Jansen-Schuyling deel uitmaakt van het college nu al derde keer dat hij met een minderheidsvoorstel komt", aldus De Gier, die wel graag de motieven van de wethouder wilde weten. „Is het soms omdat de scholleren uit Kesteren in Tiel door middel van to neelvoorstellingen een beter begrip van de Nederlandse taal- en letterkunde krijgen?", zo viste de heer De Gier. De heer Jansen-Schuyling beet in het politieke aas door te verklaren liever dom te blijven, dat van de heer De Gier geleerd te worden. Fractiegenoot van de wehouder. de heer J. van Eek verduide lijkte de antipathie van zijn partij te gen de subsidieverlening: „We hebben nog nooit iets goeds van toneelvoorstel lingen ondervonden, en daarom zijn wij tegen." Het verlenen van medewerking aan het stichten van een openbare kleuter school in Opheusden vond dezelfde SGP'er maar een vreemde zaak. „Nu krijgen we daar drie kleuterscholen De voorzitter haastte zich te verkla ren dat het er in feite twee zijn en twee blijven, één christelijke aan de Linden- laan, die te klein is, en waarvoor als aanvulling elders in Opheusden één bij gebouwd wordt, en één openbare. Dhr. Remmeling (Gem. Bel.) bleef 't jammer vinden dat er twee soorten kleutmm- derwijs en basisonderwijs blijven be staan. „Een school, waar iedereen naar toe kan", zo luidde zijn devies. „Dat brengt de mensen dichter bij elkaar". „Een Remmelink-school. bijvoor beeld", zo suggereerde de heer J. van Appeldoorn. „Dat bedoel ik niet, dat weet u don ders- goed", aldus de heer Remmelink. „Als het allemaal zo gemakkelijk was hadden we ook geen zeven kandidaten lijsten met de verkiezingen, maar één", zo gooide de voorzitter olie op de gol ven. Deze opmerking ontlokte een ap plausje aan de goed gevulde publieke tribune. De vaststelling van de verordening sportvelden, met de bepaling dat ze niet op zondag mogen worden gebruikt, kon niet de goedkeuring van de com plete PvdA-fractie wegdragen. Ook hierbij weer een meerderheidsvoorstel, maar nu was de PvdA-wethouder, de heer De Jong tegen. „Voor mij had dit artikel niet opge nomen hoeven te worden, we zullen sport op zondag niet activeren, maar anderzijds zullen we de mensen die daar wel behoefte aan hebben, niet dwarsbomen, en dat gebeurt met dit ar tikel", aldus de heer De Jong. Uit de woorden van de voorzitter bleek dat de verordening is samenge steld na overleg met de besturen van alle sportverenigingen, maar dat het zondagsartikel er later door het college aan was toegevoegd. „We hebben wel geen verenigingen meer die op zondag sport bedrijven maar het opnemen van dit artikel geeft het college de morele plicht een even tueel verzoek ter openbare behandeling aan de raad voor te leggen," aldus bur gemeester Pott. Verder besloot de raad nog in de om geving van het industrieterrein te Keste ren voor ruim zes mille een brandput te laten aanbrengen voor een betere brandbestrijding, bij de daar gevestigde bedrijven. VEENENDAAL Op 30 april en 6 mei wordt in de chr. technische Talma- school aan de Industrielaan een ten toonstelling gehouden van tekeningo en werkstukken van leerlingen van a' lagere scholen in Veenendaal. Bui •neester P. Bode opent deze expositie Koninginnedag om 12 uur. Er wordt te vens documentatiemateriaal van de Tweede Wereldoorlog en de bevrijding geëxposeerd. hem stapvoets rijdende personenauto gepasseerd en reed daarna met zo'n 20 km op de zebra af. Een bejaarde dame, die hij volgens eigen verklaring niet eerder had gezien, wilde oversteken, maar trok zich bij het zien van de na derende auto van E. toch maar weer op het trottoir terug. Uit de verklaringen van de inzitten den van de door v. E. gepasseerde wa gen, de heren G. en P. uit Wageningen, (wam naar voren dat zij juist voor deze dame langzamer waren gaan rijden en uiteindelijk op geruime afstand van de zebra waren gestopt. „Nee, dat is niet waar", wierp v. E. tegen, „de heren re den kruipend over de weg en omdat ik op dat moment die overstekende dame niet zag, ben ik de wagen voorbijge gaan. Overigens had die dame toen ik bij de zebra aankwam nog geen voet daar op gezet". Van E. die zijn verklaringen uitvoerig op schrift had gesteld, gaf hierna een uitvoerig relaas van het ge beurde: „Toen ik de zebra gepasseerd was hebben de beide heren mij wel een kilometer achtervolgd, compleet met het geven van lichtsignalen. Ik was mij echter nergens van bewust en heb dit dan ook pas later bemerkt, toen ik door hen bij de politie was aangegeven. Op het moment dat zij mij passeerden, dwongen zij mij niet tot stoppen, maar wezen beiden enkel in mijn richting op hun voorhoofd". Vervolgens wendde hij zich tot een der getuigen „Waarom gaf u geen stopteken, tk was dan zeker ge stopt. Nu reed u op uw voorhoofd wij zend door en bemerkte ik pas enkel* dagen na het gebeuren via de Veenen daalse politie die bij mij aan huis kwam uw aangifte". De kantonrechter: „Ik acht het geven van stoptekens aan de politie voorbe houden, dit is niet ter zake". De officier eiste voor het inhalen van de stapvoets rijdende auto voor de zebra (of die nu wel of niet stil gestaan had, deed aan de strafbaarheid van het feit niets af) 25,- en voor het belem meren van doorgang aan de bejaarde dame op de zebra nog eens 25.-. Mr. Van den Brand brak hierna een lans voor de voetgangersoversteek plaatsen ..waarop iedere wandelaar moet kunnen vertrouwen" en deed ver der de zaak met 2 x 75,- af. ADVERTENTIE Reparati» aan huis Opgave s.v.p. voor 12.00 uur VEENENDAAL Ook al omdaf hij wat aan Bacchus had geofferd raakte de 21-jarige J. C. v.d. B. uit Overberg donderdagnacht zo overstuur toen hij op de Munnikenweg een schrikhek had geraamd dat hij ijlings het hazenpad koos. In zjn angst waadde hij dwars door de Grift tn liep via een paar wei landen op de Slaperdijk in de armen van de politie. Die nam de doornatte en door het vrijwilige bad waar schijnlijk weer wat ontnuchterde man mee naar het bureau om van de schrik te bekomen. VEENENDAAL Op de Groeneveld- selaan liep de Veenendaalse bromfiet ser H.B. vrijdagmiddag een kaakfrac- tuur op, toen hij na een plotselinge ma noeuvre kwam te vallen. Hij moet zijn geschrokken van een afslaande vracht auto, waarop hij reageerde door hard te remmen. Via het Julianaziekenhuis werd hij naar het Radboudziekenhuis in>Nijmegen overgebracht. VEENENDAAL Donderdag en vrijdag werd de politie tot twee maal toe geroepen bij een geval van winkel diefstal. Mevr. Van de H. uit Veenendaal werd betrapt toen zij uit een supermarkt voor zes gulden aan boodschappen wil de meenemen. Vrijdagmorgen werd mevr. R. uit Eist aangehouden omdat zij uit een supermarkt wilde verdwij nen met een hoeveelheid boodschappen ter waarde van vijftien gulden. Laatst genoemde dame was voor een dergelijk vergrijp al eerder met de politie in aan raking geweest. VEENENDAAL Donderdagavond vverd door de heer Van S. uit de hoofdstraat aangifte gedaan dat onbe kenden benzine uit zijn auto probeer den te steken. Van S. had zijn wagen achter zijn pand geparkeerd maar toen hij bij zijn auto kwam was de dief or de vlucht geslagen. De politie stelde eei onderzoek in. ADVERTENTIE

De Vallei | 1970 | | pagina 3