BLIKVANGER ONVERWACHTE Een tas met een interessante collectie vuurwapens kwam dezer dagen te voor schijn toen in Amsterdam de politie een routinecontrole uitvoerde in een woning in de „warme" buurt in de hoofdstad. Een Japanse priester leidde prinses Beatrix en prins Claus rond tijdens hun bezoek aan de Byodo-tempel bij de Wereldtentoonstelling. De grootste hydraulische laadschop ter wereld (goed voor een hap van acht kubieke meter) werd dezer dagen gepresenteerd op de Messe in Hannover. Wie nog niet wil geloven, dat een ongelimiteerde uitbreiding van industriële complexen in Nederland milieu-vernietigend zal gaan werken, kan zich over tuigen van een en ander op het knooppunt van de autowegen W-9 en E-39 in Limburg. Op klaarlichte dag moeten automobilisten vaak de lichten ontsteken om elkaar nog te kunnen zien Haar gewicht in tulpen waard was de Engelse mevrouw May Entwhistle (43) die als 250.000ste deelnemer werd geregistreerd aan een Engelse tour langs de Nederlandse bloembollenvelden. MM NMBËSK En elke dag wéér denken we dat het al bijna zover is Moed houden maar; er zijn weerkundigen die beweren, dat hoe kouder en natter het voorjaar is, hoe verrukkelijker de zomer Het regent weer van „missen" in de wereld. Er is nu ook al een „Miss Universal Airport 1970" gekozen de mooiste van 's werelds vliegvelden. En dat is dan geworden het Israëlische meiske Rivka Ben-Basset van de luchthaven Lod bij Tel Aviv. -mm, «tlF? jSgl Ui Na een felle concurrentie met o.a. Britse scheepswerven is de Rotterdamse Droogdok Maatschappij er in geslaagd de reparatie en restauratie te pakken te krijgen van het Britse passagiersschip Carmania. Wat 's werelds snelste voertuig op wielen op een Nederlandse Huishoudbeurs moet doen, zal wel moeilijk uit te leggen zijn, maar in ieder geval is het ding daar een blikvanger. Dit groene monster, uitge rust met een motor van een straaljager die snelheden kan ontwikkelen van tegen de duizend kilometer per uur, draaide dezer dagen op het vliegveld Ypenburg een stukje demonstratie. Maar het ging niet al te best, aangezien bij de start de remparachute al uit ging, waar door de snelheid niet hoger kwam dan die van een snelle personenauto. - -1

De Vallei | 1970 | | pagina 7