GEEN EER VOOR SALA- MAN- DERS STY-Climax is niet meer Gemengd team VLTC kansloos bij Weldam Verlies tegen Domstad Dodgers Blue Soeks nog normale niet in vorm Frontlinie van Veenendaal zwak Vanavond beslissings- matches Nieuwe vereniging SKF startte activiteiten (Minder)- betaald voetbal Advendo 1 speelde niet Lawn-tennis Candia '66 zegevierde Bunnik aan kop na zege op Kulan Oranje-Wit verloor (2-0) Opheusden op 5 mei versus P.G.E.M. Geen kans voor Kesteren HDS was zeer improduktief Schoolvoetbal VEELBELOVEND STATISTIEK VREEMD SYMPATHIEK MEESTERLIJK Afd. Nijmegen ELUSKW1JK- HELMOND SPORT 0-0 DE GRAAFSCHAP- VEENDAM 3-0 WILLEM 2-V1TESSE: 3-1 DEN BOSCH-F.S.C. 2-2 MAANDAG 27 APRIL 1970 VEENENDAAL Zware nederlagen hebben de seniorenteams van de Vee- nendaalse hockeyvereniging Salaman ders het afgelopen weekend weer gele den. De dames kwamen tweemaal voor een competitiewedstrijd binnen de lij nen en gingen respectievelijk met 07 en 41 ten onder tegen hun opponen ten, terwijl de herenploeg met 30 werd geklopt in Nijmegen. Zaterdagmiddag traden de Salaman der-dames op het Panhuis aan tegen de kampioenen van De Mezen uit Har derwijk. De gasten waren onmiskenbaar op alle fronten superieur en zij drukten dat duidelijk uit in doelpunten. Met 0 7 werden de Veenendaalse dames van het veld gespeeld. Zondag moest de ploeg bij Lochem op bezoek. Voor rust leek Salamanders in goede vorm te zijn, want op het einde van de eerste helft stond het door een doelpunt van Nancy Wieringa met 01 voor. Na de rust werd de ploeg echter vakkundig over meesterd door Lochem, dat viermaal de roos trof (41). ZOW in Nijmegen eiste alle eer voor zich op in de thuiswedstrijd tegen Sala manders-heren. In het begin van de strijd was het Veenendaalse team ster ker, maar het werd al gauw geheel in de verdediging gedrongen. Nadat de gastheren een strafpush hadden gemist, scoorden zij toch uit een mooie aanval (10). Na de rust voerde ZOW de voor sprong op tot 30. Het laatste doelpunt van de gastheren kwam tot stand uit een strafpush. Salamanders werd i* de slotfase vol komen overklast. VEENENDAAL De grote verras- ■ing van de laatste seriewedstrijden in het schoolvoetbaltoernooi werd vrijdag avond wei de 0-1 zege van CNS III op het favoriete team van de Kon. Julia- naschool. Het deerde de Juliana Boys evenwel niet, doordat zij zeker zijn van een plaats in de finale. CNS III bereikte er echter mee dat men vanavond een beslissingswedstrijd mag spelen tegen de Prinses Wilhelmi- naschool om een klassering bij de fina- lestrijd om de derde en vierde plaats. Nog spannender gaat het toe in poule A, waar de Bcatrixschool en CNS I ge lijk eindigden en nu eveneens vanavond in een beslissingsduel moeten uitmaken wie er in de grote finale gaat strijden om de hoogste eer. Om zes uur begint de laatste fase van de poule-wedstrijden. Met het vor deren van het toernooi neemt de be langstelling flink toe en krijgt het spel in de verschillende wedstrijden soms zoveel sfeer dat het een echte competi tie is geworden. CNS II en de Engelen- burgschool bleken de zwakste teams te hebben. Opvallend is wel dat CNS I op nieuw tot de hoogstgeklasseerden be hoort en wanneer men in de beslis singswedstrijd tegen de Beatrixschool tot winst kan komen zal dit team op nieuw in de finale uitkomen. De uitslagen van vrijdag waren: pou le A: Patrimonium - dr. Hekster 0-0, Jul. v. Stolberg - Pr. Beatrix 1-2, Reho- both - CNS I 1-5. Poule B: Kon. Juliana - CNS III 0-1, Salvator - Pr. Wilhelmi- na 0-3, Groen v. Prinsterer - Engelen burg 2-0. iii! t De Mezen hebben in het duel te gen Salamanders-dames 10 ge scoord. Het zou een compleet drama worden voor de Veenendaalse equipe. VEENENDAAL Door het spelen van een onderling toernooi en het houden van een contactavond is de nieuwe tafeltennisvereniging SKF zaterdag met haar activiteiten begonnen. STV-Climax heeft dus definitief afscheid genomen van de Scheepjeswolfabrieken. Ondanks het feit dat dit gedwongen afscheid nogal abrupt was gekomen zal de vereniging de directie van dit bedrijf toch veel dank verschuldigd blijven, daar het belangeloos beschikbaar stellen van de kantine STV-Climax door een, althans in financieel opzicht, zwakke periode heeft heengeholpen. heer Verlee nog in de bloemen gezet waarbij deze terecht opmerkte dat v. Eist als bouwleider van het tafeltennii- team voorlopig nog voldoende omhan den zal hebben. Verder werd de avond met bingo, een verloting en diver»# spelletjes doorgebracht. Toch zal de naam Climax die in de plm. 22 jaar dat deze vereniging be stond in Veenendaal en ver daarbuiten, op tafeltennisgebied een bgrip gewor den is. niet geheel verdwijnen. Het be stuur heeft namelijk besloten om het clubblad Climax te noemen. Vanavond EDERVEEN Het eerste elftal van Advendo kwam zaterdag in de thuis wedstrijd ttgen Stroe niet binnen de lij nen. De scheidsrechter keurde het ter rein terecht af want het bleek na de zware regenval onbespeelbaar te zijn. Het tweede elftal won met 32 in de uitwedstrijd tegen Kulan II en de derde uitgave speelde thuis de belangrijke wedstrijd tegen NSVS II voor de bezet ting van de bovenste plaats. Het werd een bikkelharde wedstrijd die door de gasten verdiend met 42 werd gewon nen waardoor NSVS de titel bijna niet meer kan ontgaan. De scheidsrechter bleek niet opgewassen tegen dit be langrijke duel en nam de meest vreemde beslissingen. Hij keurde toen Advendo met 10 leidde, op advies van de grensrechter van NSVS een geldig doel punt van Advendo af, evenals kort na de rust een prachtig doelpunt van NSVS. Dt spelers hielden echter het hoofd koel waardoor er zich geen onge regeldheden voordeden. De overige uitslagen waren: Junio ren: GVW B-Advendo A 32; Pupil len: Advendo-HDS 03; Advendo-Uni- tas 41. VEENENDAAL Slechts twee van de drie 'geplande wedstrijden van VLTC konden dit weekeinde worden afgewerkt. Zaterdagmiddag werd de partij Ede tegen het juniorenteam van VLTC afgelast wegens een te zware regenval. Het herenteam speelde op de banen aan de Dennelaan tegen Weldam uit Hoeve laken en won met 4-2 en het gemengd-team trok naar Hoevelaken en verloor van Weldam met 6-2. Thuis had het herenteam, bestaande uit jeugdspelers, niet zo erg veel moeite om Weldam er met 42 onder te hou den. Hent Witters won zijn partij tegen H. Janssen met 108 en 63, terwijl de vechtlustige Bert de Ruyter met 64 en 63 de baas bleef over G. Kok. Piet van Stuyvenberg moest de eer laten aan de oudere en meer geroutineerde J. Treurniet en verloor met 26 en 57, maar Bennie van Remmerden (die weer veel tijd nodig had om zijn opponent een nederlaag toe te brengen) won met 6—3 en 13—11. Het eerste dubbel van Hent Witters en Piet van Stuyvenberg ging me 26 en 5—7 verloren tegen de heren Jans sen en Kok. Het tweede dubbel van Bert de Ruyter en Bennie van Remmer- den echter werd met 62 en 60 ge wonnen, waardoor de 42 winst een feit werd. Het gemengde team trok naar Hoeve laken om de strijd aan te binden met Weldam I. VLTC trad niet compleet aan, waardoor het met 62 aan het kortste eind trok. Marinus de Kleuver vocht een titanenstrijd uit met P. W. van Baal en won met 1113 en 46. Han Veerkamp verloor zijn partij van H. A. Klaarenbeek met 64 en.6—3 en Marijke van Stuyvenberg kreeg tegen mevr. E. de Vries weinig kans en ging met 61 en 61 ten onder. Els Lemkes verging het weinig beter en verloor van mevr. T. v. d. Boogaard met 60 en 6 3. Marinus de Kleuver en Han Veer kamp hadden in het herendubbel ook weinig antwoord en verloren met 61 en 61. Het dames-dubbel werd een De standen zijn nu: POULE A POULE B Beatrix 6-10 Kon. Jul. 6-10 CNS I 6-10 Pr. Wilh. 6- 8 Jul v. St. 6- 7 CNS III 6- 8 Patrim. 6- 5 Rijk v. G. 6- 7 Hekster 6- 5 Gr. v. Pr. 6- 5 Rehoboth 6- 4 Salvator 6- 4 CNS II 6- 1 Eng. burg 6- 0 RHENEN Candia-zaterdag won thuis met 3-1 van Hoevelaken ondanks het feit dat Karei van den Berg niet van de partij kon zijn en was vervan gen door Opperman. De gasten speelden een keiharde wedstrijd. Scheidsrechter Van 't Hoof uit Den Dolder leidde de wedstrijd uitstekend. Na twintig minuten nam Hoevelaken de leiding uit een boogbal van de mid denvoor. Doelman Kobus raakte de bal nog wel met de vingertoppen aan, maar hij kon het leer niet meer onder contro le krijgen (0-1). Tot aan de rust bleef het een gelijkopgaande strijd. Na de hervatting bracht Candia meer vaart in middenveld en Jan de Gier omspeelde tigste minuut een voorzet vanaf het middenvald en Jan de Gier omspeelde met succes de keeper van Hoevelaken (1-1). Tien minuten later was het opnieuw Budding die de bal opbracht langs de lijn, waarna Guus Zandstra de stand op 2-1 bracht en drie minuten voor het einde wist Zandstra opnieuw te scoren, nu uit een mooi aangegeven bal van Ronny Koymans (3-1). Candia behield in de tweede helft doorlopend een groot overwicht op de gasten. Jan Derks speelde een uitstekende partij. UTRECHT De Blue Soeks zijn het nieuwe honkbalseizoen slecht gestart. Tegen een toch niet imponerend Domstad Dodgers werd met 8-3 verloren. Vooral aan de werpers was te merken dat de Veenendalers door het slechte voorjaar nog niet in hun normale vorm zijn. Hoewel hun werpresultaten niet slecht zijn hadden zij bij een slag-wijdvoor- sprong vaak te veel moeite om de slagman „af te maken". een kleine onachtzaamheid van de Utrechtenaren om te zetten in een punt (2—1). Verder dan deze ene punt kwamen de Soeks echter niet doordat de werper de Veenendalers te veel hoofdbrekens kostte. De gelijkmakende slagbeurt van de Dodgers leverde de gastheren 2 pun ten op door tweemaal 4-wijd, evenzove- le honkslagen en het enige (kleine) fou tje van derde honkman Gert Takken, die overigens een formidabele wed strijd speelde (41). De vierde innings leverde de Soeks wel „volle" honken op maar opnieuw geen enkele punt. De Dodgers scoorden opnieuw door een veldfout van Leo Vonk en driemaal 4- wyd van werper Harry Beckes (61). Het nieuwe seizoen begon in Utrecht anders vo veelbelovend; op hetzelfde veld speelde tevoren de jongste uitgave van VHC tegen Utrecht Hitters. De Vee nendalers zaken kans in de laatste in nings een 4-0 achterstand door sterk slagwerk om te zetten in een klinkende 74 overwinning. Dit kwam vooral door door een sterkwerpende Roger Segond, die zich door de achterstand en het slechte weer niet had laten ontmoedi gen. In de eerste innings van het duel Domstad Dodgers - VHC leek het er niet op dat de Soeks een zor grote ne derlaag zouden lijden. Weliswaar ston den zij wat onwennig tegenover de linkswerpende Domstad-pitcher maar vooral in hun tweede slagbeurt leken zij de score te gaan openen. Met drie honken be zenetls honken bezet en slechts een man uit la gen de eerste punten binnen het bereik van VHC. Door ongelukkig slagwerk kwam het er echter niet van. De Dod gers deden het beter in hun gelijkma kende slagbeurt; ondanks goed veld werk van de Veense kant kon de ploeg, een 20 voorsprong nemen door een homerun met een man „aan boord" (4- wijd). In de derde innings leek het erop dat de Soeks terug zouden komen. Door agressief honklopen zag Leo Vonk kans De rest van de wedstrijd waren slechts nog voor de statistiek belang rijk; de Soeks kwamen regelmatig nog meer op de honken dan de Utrechtena ren doch zij konden de gastheren niet meer bedreigen. 'In de vijfde innings kon Leo Vonk opnieuw scoren door 4- wijd en een tweehonkslag van Herman Takken. De Dodgers deden hetzelfde op de tweede Soeks-werper Jurjen Bosga d.m.v. hun tweede homerun (72). Dit beeld herhaalde zich in de zesde innings; VHC schoorde d.m.v. Frits Ver hagen op enkele blunders in het Dod- gers-veld. Domstad scoorde eveneens De sponsor van de Blue Soeks, Albers-Sport, reikte vrijdagavond op het sportpark aan de Middellaan fraaie trainings jacks uit aan de spe lers van de club. Op de foto neemt penningmeester Beckers een van de VVOG-goalie Hoeve was kansloos, heer Albers. eenmaal door snel honklopen van hun gevaarlijke kopman Bergstra (83). In de zevende en laatste slagbeurt begon nen de Veenendalers de Dodgers-wer- per Veenman wel te raken maar nu vonden zij een goed sluitend binnenveld tegen zich. De Soeks kregen slechts een loper op de honken en kwamen niet tot scoren. Ondanks het teleurstellende re sultaat zag coach Vonk na het einde van de wedstrijd nog wel enkele licht puntjes. Ten eerste was dit pas het eerste wedstrijdoptreden van de Soeks waar bij opviel dat het binnenveld goed „in elkaar zit". De gebroeders Takken vol deden prima als catcher en derde honk man. Ten tweede hadden de beide wer pers Beckers en Bosga wel hun contro le, maar nog geen „kill-kracht" door het slechte voorseizoen. Tot slot merkte Vonk op dat de Soeks vorig seizoen in de „opener" zo verrassend met 42 van ditzelfde team wonnen, maar later in het seizoen afzakten. Hij wist te vertel len dat dit seizoen het omgekeerde zou gebeuren. Scoreverloop: VHC 0 0 1 0 11 0—3 D. Dodgers 0 2 2 2 1 1 0 8 Werpresultaten: H. Beckers 3x3-sl, 6x4- w, 4 hsl tegen; J. Bosga 3x3-sl, 2x4-w, 1 hsl tegen. De Soeks maakten 3 veld- fouten. DD R. Veenman 14x3-sl, 8x4- w, 2 hsl tegen. De Dodgers maakten 3 veldfouten. zege voor VLTC waarin Marijke van Stuyvenberg en Els Lemkes met 63, 36 en 36 wdnnen, na een langdurig en spannende partij, van de dames Hil- horst en v. d. Boogaard. Ook het eerste gemengd-dubbelspel van Marijke van Stuyvenberg en Han Veerkamp werd een taaie partij. De Veenendaalse formatie verzette zich hardnekkig maar ging tenslotte met 8 6, 26 en 75 ten onder. Els Lemkes en Marinus de Kleuver verloren het 2e gemengd-dubbel met 62 en 63. Een volledig team zou het vermoedelijk iets beter hebben gedaan. Het juniorenteam trad in Ede wel in de regen aan tegen ETC, maar na onge veer een uur ploeteren werd de wed strijd afgebroken en naar een later tijdstip verschoven. BUNNIK Kulan heeft zaterdag middag in Bunnik een 32 nederlaag geleden tegen de gelijknamige ploeg, die daardoor de eerste plaats is gaan bezetten op de ranglijst van de derde klasse B. De ploegen toonden zich vol komen geltikwaaadige opponenten, maar de thuisclub had in de afwerking wat meer geluk. In de eerste helft schiep Bunnik zich wat meer kansen en die werden dan ook beloond met twee doelpunten. De eerste treffer die de gastheren lieten aantekenen was echter buitenspel, maar de scheidsrechter kende de goal toe. Na 25 minuten stonden de Veenendalers dus met 10 achter en tien minuten la ter nam Bunnik wat meer afstand toen keeper Van Wakeren werd verrast door Van Vulpen (20). Na rust kwam Kulan sterk terug. Na zeventien minuten scoorde Roks uit een vrije trap van v. d. Broek 21 en drie minuten later werd het gelijk door Beijer, die de Bunnik-goalie versloeg na een voorzet van Roks. Er ontspon zich nu een spannende strijd die vijf minuten voor het eind signaal werd beslist in het voordeel van Bunnik. De opkomende rechtsback Van Dijk maakte een prachtig doelpunt en deze treffer bracht de thuisclub op de eerste plaats van de ranglijst. houdt STV z'n eerste algemene leden vergadering en het bestuur hoopt dan gunstige berichten te kunnen brengen over de in vergevorderd stadium zijnde plannen voor het bouwen van een ta- feltenniscentrum. Zolang deze plannen nog niet verwe zenlijkt zijn zal men gebruikmaken van de kantines van de SKF-fabrieken. In het onderling toernooi dat zaterdag werd gehouden werd 's morgens gestart met de junioren. In de finale hiervan zegevierde Arie de Man over Bertie Vos. Het seniorentoernooi, 's middags, ging met 24 deelnemers van start. Er werd gespeeld met voorgift en daar niemand was geplaatst -ontstonden direct al de vreemste situaties. Zo zaten Vermeer en v. Wely met elkaar in een poule en vormden de gebr. Hunterslag samen met hun zwager Doornkamp een andere poule. Van elke poule gingen de 2 best geplaatste over naar de volgende ronde terwijl nr. 3 naar de verliezersronde ging. In de eerste ronde vielen al enkele daverende verrassingen te noteren. Zo werd v. Wely door W. Vos uitgescha keld terwijl de 10 punten voorsprong die Vermeer aan Roelofsen moest ge ven voor eerstgenoemde een te grote opgave bleken. In de halve finales plaatsten zich C. Hunterslag door een zege op W. Vos. Rust die E. Vos sr. versloeg. De Kleuver na een moeizame overwinning op v. Eist en E. Vos jr. die Roelofsen uit schakelde. In de halve eindstrijd bleek Hunter slag te sterk voor Rust en had E. Vos jr. geen enkele moeite met De Kleuver. In de finale had Hunterslag niet voldoen de antwoord op het goede spel van de talentvolle en bovendien strijdlustige Vos die zeer verdiend beslag op de eer ste prijs legde. Op de zeer gezellige en geslaagde contactavond die 's avonds werd geor ganiseerd werden de prijzen door voor zitter Kalee overhandigd en maakte de bezitter van de SKF-wisselbeker, v. Manen, het sympathieke gebaar deze beker aan Vos te overhandigen. Tevens werd afscheid genomen van vice-voor- zitter Rust die in verband met z'n werkzaamheden naar Breda is vertrok ken en wiens grote werkkracht en za kelijk inzicht door de vereniging node zullen worden gemist. Ook werden nog enkele kampioens teams in de bloemen gezet terwijl ook het le team nog een bloemenhulde in ontvangst mocht nemen voor de uitste kende manier waarop men er in was geslaagd de plaats in de Hoofdklasse veilig te stellen. Ook de voorzitter van STV-Climax, v. Eist, welke functie nu uiteraard is weggevallen, werd door de DE MEERN Opnieuw heeft Vee nendaal een ndtterlaag moeten incasse ren. In de ontmoeting tegen De Meern bleek weer eens de ompriduktiviteit van de Veeendaalse voorhoede, hetgeen regelrecht de oorzaak was van de (ove rigens duidelijke) nederlaag: 3-0. Het veldspel van Veenendaal was bepaald niet zwakker dan hetgeen de thuisclub liet zien maar er ontbrak van alles aan de afwerking van de aanvallen der geelblauwen. Veenendaal begon bijzonder veelbelo vend. Ruim een kwartier lang nam het team van Zeiler volledig het initiatief en kwam De Meern er nauwelijks aan te pas. De eerste scoringskansen kreeg Co van Barneveld, die van dichtbij ech ter grandioos miste. De thuisclub was licht geïmponeerd door de aanvals- kracht van Veenendaal en beperkte zich tot verdedigend spel met een enke le uitvalspoging. Toen na 16 minuten De Meern weer eens naar voren kwam be gingen Henk Stuyvenberg en Arie Schans, het duo dat elkaar maar niet begrijpen kan, gezamenlijk een blunder en dat betekende voor De Meern de openingstreffer: 1-0. In 't heheel niet ontmoedigd door deze tegenslag bleef Veenendaal doorgaan met aanvallend spel. Het bleef echter aan afwerking ontbreken en opnieuw gaf de thuisclub het voorbeeld. Er was precies een half uur gespeeld toen de score 2-0 werd. Nog voor de rust kreeg Siem Gerrit sen een geweldige kans om de schade enigszins te herstellen. Voor het doel van de thuisclub gekomen loste hij een ferm schot, dat echter meesterlijk werd WIJK BIJ DUURSTEDE Oranje- Wit heeft zondag in Wijk bij Duurstede een 2-0 nederlaag moeten incasseren van de club van die naam. Op een zeer glad veld moest de ploeg, die met drie invallers binnen de lijnen verscheen, tegen het hoger geplaatste Wijk bij Duurstede aantreden. Wijk bij Duurstede trok meteen na de aftrap ten aanval en is voor de rust overwegend in de aanval geweest. Toch kon het de grote veldmeerderheid niet in doelpunten uitdrukken door bijzon der slecht schieten. In de twintigste mi nuut schoot de middenvoor van Wijk bij Duurstede raak na een misverstand in de Oranje-Witverdediging (1-0). Na rust was Oranje-Wit lange tijd sterker en probeerde fel de achterstand weg te werken. Dit lukte niet. Wijk bij Duurstede zag zelfs kans bij een snelle uitval in de 75-ste minuut de voor sprong te vergroten tot 2-0. Hierna kwamen beide doelen nog wel in ge vaar, maar de goalies stonden geen treffers meer toe. gekeerd. Na rust bleek Cees Henzen vervangen te zijn door Cees Gerritsen, die daarmee na lange tijd terugkeerde in het Veenendaalse elftal. Uiteraard kreeg Cees de centrale-verdedigers plaats toegewezen en kon Hen Stuyven berg naar de middenlinie, waar zijn spel veel beter tot z'n recht komt. Maar opnieuw bleek de zwakte van de Vee,- nendaalse voorhoede. Op geen enkele wijze lukte het om de verdediging van De Meern te verschalken. Wel lukte het Henny Henzen een keer om met een fraaie solo zelfs de keeper te passeren maar uit z'n schot belandde de bal te gen de paal. Toen Henzen even later wel scoorde keurde de scheidsrechter het doelpunt af. De Meern bespeurde hierna even verwarring in de Veenen daalse formatie en was er snel bij om dat uit te buiten (3-0). OPHEUSDEN De belangrijke wedstrijd in de A-klasse van het zater dagvoetbal afdeling Nijmegen tussen PGEM en Opheusden is uitgesteld. Deze wedstrijd wordt nu op 5 mei in Nijme gen gespeeld. Op die datum krijgt Op heusden weer de beschikking over een drietal spelers (A. Arends, H. de Wit en H. van Brenk) die een jaar geschorst zyn geweest. Dit kan een geduchte ver sterking betekenen voor de Betuwnaren. Het Heterse SDOO klom op naar de tweede plaats dank zij een 1-3 zege op Jonker Boys. Het moet deze plaats ech ter delen met Oranje Blauw. Deze ploeg speelde in Nijmegen tegen Dynamo, maar het duel kon niet worden uitge speeld daar bij een 1-2-stand de scheids rechter met nog 20 minuten te spelen affluitte omdat hij werd aangevallen door supporters van Dynamo. Een der Dynamo-spelers wilde voordien het veld niet verlaten. Het Zettense Excelsior was op bezoek bij het onderaanstaande Trajanus en had met deze ploeg meer moeite dan ver wacht werd. Maar Excelsior wist toch met 1-3 te winnen. UNI w maakte korte metten met HSV (4-1). De stand luidt nu PGEM 15-27 HSV 18-18 SDOO 17-23 Excelsior 18-13 Or. BI. 17-23* Dynamo 15-12* Opheusden 16-21 Jonker B. 16- 6 FHS 16-20 Trajanus 17- 1 UNI vv 17-18 Gestaakte wedstrijd Dynamo Oranje Blauw (1-2) niet meegeteld. In een zeer matige wedstrijd heeft een doorlopend aanvallend Elinkwijk voor 4000 toeschouwers geen doelpunt kunnen scoren. De thuisclub miste Spa- rendam, die vervangen werd door Ver- kaay. Alhoewel doorlopend in de aanval, ontstond er weinig gevaar voor het doel van Helmond Sport, omdat de combina ties veel te traag en doorzichtig waren. Bovendien was doelman Honings in uit stekende vorm. Na de hervatting deden zich enkele kleine incidenten voor, maar scheidsrechter Vervoort slaagde er in de gemoederen te sussen en de strijd binnen de perken te houden. De Graafschap had tegen Veendam doorlopend het initiatief en wist het hieruit voortvloeiende veldoverwicht met drie doelpunten in een royale zege neer te leggen. In de 13e minuut opende Van Londen de score en hoewel Veen- dam de verdediging ook nadien zo sterk mogelijk gesloten hield, kon het niet voorkomen, dat Zaayer en Lelieveld in de 73e en de 80e minuut de voorsprong tot een veilige 3-0 uitbouwden. De Graafschapdoelman Hentenaar moest' zich laten vervangen door Doornebosch, terwijl bij Veendam uitblinker Blijham wegens een blessure moest uitvallen. Oud-bondstrainer Kessler was op de tribune aanwezig, maar het is niet be kend welke speler zijn aandacht had voor een eventuele transfer naar het Rotterdamse Sparta. Voor nauwelijks 2500 toeschouwer» was Willem 2 in de eerste helft supe rieur aan een zwak spelend Vitesse. Doelpunten van Hakkens en Timmer mans, resp. in de 8e en 30e minuut wa ren de verdiende beloning voor het be tere spel van de thuisclubs. Een tegen doelpunt van Hofs bracht de spanning terug, maar betekende tevens, dat de strijd, die tot dusverre zeer sportief was geweest, veel harder werd. Toen Deijkers een kwartier voor het einde in het strafschopgebied werd gevloerd, kreeg Willem 2 een strafschop te ne men. Doelman Beukhof die na de rust Van der Zwaard had vervangen, stopte in eerste instantie de ingeschoten bal, maar kon niet voorkomen, dat Deijkers toch aan het langste eind trok. Den Bosch heeft een voorsprong van 2-0 volledig moeten prijs geven. In een aantrekkelijke wedstrijd, welke door 4500 toeschouwers werd bijgewoond, startte Den Bosch overrompelend en twee doelpunten van Mulders gaven uitzicht op een royale overwinning voor de thuisclub. De kentering kondigde zich echter reeds aan in de laatste mi nuut van de eerste helft, toen Schunck de achterstand voor de Limburgers tot 2-1 terug bracht. Halverwege de tweede helft plaaitste Schunk zijn tweede tref fer, waarmede een stand werd bereikt, welke, gezien de spelverhouding, alles zins acceptabel was. BENNEKOM Kesteren is in de in gelaste wedstrijd in Bennekom tegen de club van die naam kansloos met 4-0 ten onder gegaan. Tot aan de rust kon Kes teren het goed bijhouden, maar in de 2e helft liep de thuisclub uit op de gasten. In de 8e minuut nam Bennekom al een 1-0 voorsprong, via v. d. Werfhorst. Ondanks verwoede pogingen van Kes teren bleef deze stand tot de rust ge handhaafd. H. v. Gelderen kreeg in de eerste helft wel een kans maar de bal kwam verkeerd op zijn schoen en ging naast. Na rust werd Bennekom heer en meester. Kesteren raakte nu de greep op het middenveld kwijt en de gevaar lijke G. S. Meurs werd door zijn bewa ker Ewold tot een figurant gedegra deerd. Hij kreeg zo weinig ruimte dat hij later in de achterste gelederen ging spelen. Door een prachtige kopbal van Turkesteen kwam Bennekom op 2-0 en even later schoot dezelfde speler de stand naar 3-0. Via de handen van doelman Jansen rolde de bal in het Kesteren-doel. V.d. Werfhorst maakte er ten slotte nog 4-0 van toen doelman Jansen ver zuimde uit te lopen. HILVERSUM HDS. de Leersumse derdeklasser die zo'r goed seizoen heeft, móest gisteren in Hilversum ge noegen nemen met een 10 nederlaag tegen SIOS, ook nog een titelkandidaat in de derde klasse A. Doordat de voor hoede van HDS zeer vele kansen miste kon men geen punt meenemen uit Hil versum. In de eerste helft zijn de gasten aan merkelijk sterker geweest dan de thuis club, maar de frontlinie faalde in de afwerking. Tot driemaal toe werden de HDS- voorwaartsen in de gelegenheid gesteld om te scoren, maar het lukte niet. Na rust putte SIOS hieruit moed en het trok massaal ten aanval. Na zestien minuten werd dat beloond met een doelpunt. De SlOS-middenvoor versloeg Bos met een mooi schot (10). Daarna werd het een gelijkopgaande strijd waarin beide teams op de aanval speelden, maar doelpunten bleven uit. Keeper Bos en de HDS-verdedigers vertolkten een hoofdrol in deze ont moeting.

De Vallei | 1970 | | pagina 15