visie li op vandaag üanScbuppeo Jubilerende MACRO verwacht ongeveer 30.000 toeschouwers Topcoureurs uit 7 landen in Leccius de Ridder-cross ■agBIB «Tvf Embonpoint Wedvlucht van „De Luchtpost" Koninklijk eremetaal voor Scherpenzeels' kwartet „Waarom geen Grand-Prix op de Grebbeberg?" VEDETTE WOENSDAG 29 APRIL 1970 i'ffiSÏiiiiiilijj bc. t! 0m - ËüÜip i iffliinill pijitfij!ü-ji-il ipliip IliüiH Als u een man bent die meer vaart in -_-wr - zijn kleding wil leggen, mag u van ons een ilütel TB eigentijdse visie verwachten. Wij laten u dit zien in onze IJ nieuwe kollektie. Door ons lidmaatschap van de i Jlnternational Brixon Corporation kunnen wij u I volledig op de hoogte houden van alles water ^^internatlonaal^^iv^irveaii^ebodei^^ordt^BE^BPI||| Kostuums, jassen, kolberts, pantalons, sportkleding, vrijetijdskleding, overhemden, dassen, sokken, in de exclusieve sfeer. Hoofdstraat 81 -89 r-, M Veenendaal SCHERPENZEEL De Scherpen- zeelse p.v. „De Luchtpost" nam vorige weeg deel aan de wedvlucht vanaf St. Kath. Waire over een afstand van 125 km. In concours waren 235 duiven. De dieren werden gelost om 7.45 uur en de eerste duif arriveerde om 9.15 uur in Scherpenzeel. De uitslag was: P. Wagensveld 1, 3, 28, 45; J. v. Oo strum 2, 14, 46; J. Bakker 4, 22, 36, 40; Jo. van de Bovenkamp 5, 11, 47; M. Rotte 6, 17, 20, 26; T. H. Aarsen 7, 32; A. Rustenhoven 8, 16, 35, 38; W. Wa gensveld 9, 12, 27, 29; A. C. Veenvliet 10, 21. 23, 39; C. ter Burg 13, 15, 37; P. van Eist 18, 30, 31; W. v. Schaik 19, 24, 42; C. A. v. d. Wetering 25, 43; C. Gijs- bertsen 33, 34; T. v. d. Broek 41; D. Blauwendraad 44. VEENENDAAL/ZEIST Heel Rhenen rekent op Hemelvaartsdag op MACRO-praeses J. W. Mol. De voorzitter van de Rhenense ver eniging heeft namelijk een uitda ging aangenomen van tv-commen- tator Frans Henrichs om voor de aanvang van de Leccius de Ridder- moiocross op de motor een mini- strijdje met hem uit te vechten op het moeilijke parcours van de Greb- beberg. Henrichs liet gisteren op een persconferentie in Zeist weten de MACRO-voorzitter een ronde voor te zullen geven in deze titanen wedstrijd'na welke mededeling de heer Mol zichtbaar optimisti scher werd. Op de foto is dat van zijn gezicht niet af te lezen, maar wellicht dacht de praeses hierop juist aan zijn respectabele embonpoint SCHERPENZEEL —Vier Scherpen- zelers kregen vanmorgen een lintje op gespeld door burgemeester J. Heij. Het waren de heren J. M. Houterman (Rid der in de Orde van Oranje Nassau), D. Cozijnsen (zilver), W. Methorst (zilver) en B. G. Boom (brons). De heer Houterman rentmeester van de erven Rooijaards van Scherpen zeel werd begiftigd wegens zijn ver- lijke onderscheiding wegens zijn ver dienste voor de landbouworganisaties. Hij is sinds 1959 hoofdbestuurslid en dagelijks bestuurder van de Gelderse Maatschappij van Landbouw, voorzitter van de landbouwcoöperatie te Wouden berg, watergraaf van het waterschap „De Lunterse Beek" en heeft voor de G. M. v. L. zitting in talrijke commissies. De opspelding van het koninklijk ere metaal had plaats in hotel „De Witte Holevoet". Tevoren had de burgemeester verge zeld van zijn beide wethouders zijn op wachting gemaakt bij de heer D. Cozijn sen, die zich jarenlang verdienste lijk heeft gemaakt voor het plaatselijke verenigingsleven. Hij werd in 1925 lid van de muziekvereniging „Caecilia". In 1941 werd hij bestuurslid en bekleedde afwisselend de functie van eerste en tweede voorzitter. Verder is hij jaren- ADVERTENTIE VEENENDAAL/ZEIST De MACRO (Motor- en Auto Club Rhenen en Omstreken) viert dit jaar zijn vijfde lustrum en ter gelegenheid daarvan organi seert het actieve bestuur van deze vereniging op Hemelvaartsdag op het Greb- beberg-circuit een motocross, die de voorgaande manifestaties ook die van vorig jaar waarbij 27.000 toeschouwers werden geteld nog moet overtreffen. In de Leccius de Ridder-motocross (de grootste van Nederland) van dit jaar komt een groot aantal renners uit dat hoge ogen zou gooien in een Grand Prix en daarop is het bestuur van de MACRO bijzonder trots. Topcoureurs uit ze ven landen strijden in de 250 cc-klasse om de hoogste eer, renners van vijf na tionaliteiten duelleren met elkaar in de zijspanklasse en bovendien verschijnen er gerenommeerde junioren aan de start in de 500 cc-categorie. De 500 cc-senioren komen op 7 mei niet naar de Grebbestad, doch dit heeft de jubilerende MACRO volkomen gecompenseerd door de crème de la crème uit de internationale motocrosswereld uit te nodigen voor dit nationale evenement op het fraaie Grebbeberg-circuit met een hoogteverschil van 60 meter. Meer dan dertig coureurs uit zeven landen zullen elkaar de prijzen betwis ten in de 250 cc internationaal. Daarbij zijn de Zweden Torsten Hallman (vier keer wereldkampioen), Chris Hammar- gren, in 1969 winnaar van de Cross der Azen in Sint Anthonis en momenteel eender koplopers iir-het klassement om de wereldtitel in de zware klasse en Bengt ,Arne Bonn, die zich vorige maand ontpopte als ae openbaring van Markelo. De Zweden zullen echter tegenstand onderwinden, want uit België komt aan de start Jef Teuwissen, die zijn uitge breide supportersschare wil bewijzen, dat hij nog steeds de beste zandspecia- list ter wereld is. Teuwissen is dit sei zoen de toprijder van het Zweedse merk Husqvarna en bewijst dat door op de ranglijst van het wereldkampioenschap 500 cc de derde plaats te bezetten. De Belgische kleuren worden verder verdedigd door Jaak van Velthoven, die door de Belgische Motor Bond wordt beschouwd als, de vedette van de toe komst, Frans Slechten en het jonge ta lent Willy van Loon. De Schot Vic Allan, winnaar van Sint Anthonis, en triomfator in de Britse tv-scrambles van de afgelopen winter, komt ook. Allan is overigens geen kam pioen van Schotland. Dat is Jimmy Aird, die op de Grebbeberg óók de gas kraan wel wijd open zal draaien.. De Engelsman Malcolm Davis, die tij dens de Grote Prijzen van Spanje en Frankrijk steeds in de kopgroep zat, is eveneens geen treuzelaar en zijn land genoot Andy Roberton werd vorige maand derde in de Grote Prijs van Zwitserland. Adolf Weil, de razendsnelle starter, die elke cross de leiding neemt, komt uit Duitsland overwippen en hij neemt Christian Specht mee, die evenals de Zwitser Jean Jacques Loup als een opde bekende op het moeilijke circuit van de Grebbeberg kan worden be schouwd. Maar ook Nederland is ijzer- sterk vertegenwoordigd. De nationaal kampioen Jan Roesink, Stef v. d. Sluis, Ton van Heugten (ex-kampioen van Nederland), Wiebe Plötz, het jeugdige talent Herman van Hoegee en de veel belovende Hoefman, ze geven allen acte de présence in Rhenen. Ook Frits Selling komt. Hij is de meest onderscheiden Nederlandse mo torsportman. Hij veroverde tien gouden medailles tijdens de zware motorzes daagsen, ontving de zilveren legpenning van de Nederlandse Sport Federatie en de eremedaille van de KNMV. Zijn Nederlandse titels in allerlei takken van motorsport zijn nauwelijks te tellen!. Vele toeschouwers zullen hopen op •en overwinning van Jan Keizer, die lid is van de MACRO en de Grebbeberg als zijn eigen circuit beschouwt. Keizer boekte in 1968 in Rhenen een prachtige zege en hij is ook nu weer van plan om vuurwerk af te steken. Maar naast die internationele 250 cc- rijders komen ook de cracks van de spectaculaire zijspanklasse aan bod met de Nederlandse kampioenen Jan en Theo ten Thije, Dick Gijsbertsen en Henk Ha.3Ib0.om uit Doorn (titelhouders in ae betrouwbaarheidsritten), Ben Snijder, de 46-jarige nestor van het ge zelschap, die als de promotor van de zijspancrosses in Nederland kan worden beschouwd en Broer Dirkx, de gewelde naar, die verleden jaar heel sterk reed, maar na een grote voorsprong zware pech kreeg. Dirkx zal het wel weer aan de stok krijgen met Leon Liekens, die vele Bel gische titels veroverde en als de offi cieuze wereldkampioen werd be schouwd en de Zwitser Max Morf, die met oogkleppen lijkt te rijden. In deze MACRO-cross blijft in feite niet één deelnemer onder dé maat. Honderden rijders uit binnen- en bui tenland meldden zich aan om op het circuit op de Grebbeberg te mogen VEENENDAAL/ZEIST „Waar om op het Grebbeberg-circuit in Rhe nen nu eindelijk niet eens een Grand- Prix?" Dat was de vraag die insiders gister middag in Zeist op de MACRO-pers- conferentié enkele malen stelden. Zij waren verbaasd over de omstandigheid dat de KNMV Rhenen nog nooit had voorgedragen als plaats voor een Grand-Prix-race, want volgens hen mag de Grebbestad voor wat betreft haar geografische ligging, het grote toeschouwersaantal en haar unieke, buitenlands aandoende circuit zeker aanspraken maken op een motocross- manifestatie die meetelt in de strijd om de Grote Prijs. Misschien dat het er ooit nog eens van komt! 0 Ook dit jaar staat er weer een zij span-klasse internationaal op het aantrekkelijke programma van de Macro Rhenen, een onderdeel dat hoog staat aangeschreven bij de vaste toe schouwers. Sfeervol beeld van de Leccius de Ridder-motocross van vorig jaar. Honderden toeschouwers zitten als vliegen tegen de wand tegen de immense zandheuvel aangeplakt; tel- kenjare weer een prachtig gezicht als achtergornd van het woelige strijdto neel. starten. De organisatoren konden het zich derhalve veroorloven alleen de be sten uit te kiezen. Dat geldt ook voor de 500 cc-junioren, die in één rit om het eremetaal gaan strijden, terwijl de in ternationalen (solo en zijspan) twee man ches moeten rijden. De toegangsprijs heeft men laag we ten te houden. Volwassenen betalen vijf gulden voor een kaart en kinderen moeten twee gulden neertellen. Het cir cuit is gemakkelijk te vinden, want de verschillende routes in de wijde omge ving van Rhenen zijn bepijld. De orga nisatoren verwachten dit jaar rond de 30.000 toeschouwers. lang voorzitter van de onderlinge var kensverzekering en bestuurslid van de Oranjevereniging. Ook was hij een paar jaar bestuurslid van het CNV afdeling Scherpenzeel. Derde man in de rij van Scherpenze- lers die in het kader van de lintjesregen een onderscheiding kregen opgespeld was de heer B. G. Boom, sinds 1921 lid van de muziekvereniging „Caecilia" en jarenlang bestuurslid. Hij kreeg de bronzen medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau net als de heer W. Methorst, 50 jaar werknemer bij de firma C. en S. Valkenburg. Bij het uitreiken van alle vier onder scheidingen achtte burgemeester Heij het een voorrecht zijn verdienstelijke gemeentenaren de onderscheiding t« kunnen uitreiken.

De Vallei | 1970 | | pagina 19