Arsenal won Runners Up-Cup via ruime zege op Anderlecht: 3-0 Finale Feijenoord-Celtic voor arbiter Lo Bello ongewenste zwanezang Leeds en Chelsea hebben problemen Roche heeft ernstige sch ouderblessu re Sterk rennersveld in Olympia's Ronde door Nederland Uitslagen draverijen Programma UEFA-team in Schotland Talbot naar Eindhoven Zesduizend supporters gaan vliegen Andere formule voor Prijs der Lage Landen Gebroeders y. d. Kerkhof naar Twente Subsidie voor Tilburg se clubs Manchester Citv mist Summerbee Pijnen behield leiderstrui Toersen mag op Jamathi rijden ,,.....,,..^,.,,,,,,,^,A^J..;^;.;.:;. GESTOORD KNOCK OUT Indeling voor Intertoto Soeters met Hordijk naar Griekenland WOENSDAG 29 APRIL 1970 Sfc sn orl LONDEN Arsenal heeft voor het eerst sinds jaren weer eens een internatio naal succes op de voetbalmarkt behaald. Het veroverde gisteravond op het Londense Highbury de Runners Up-Cup door in de tweede finalewedstrijd het Belgische Anderlecht met 3-0 te ver slaan. De eerste ontmoeting de vorige week in Brussel hadden de Engel sen met 3-1 verloren. TILBURG Met 31 stemmen voor en twee tegen heeft de Tilburgse ge meenteraad besloten het plaatselijke betaalde voetbal voorlopig met een ton per jaar te subsidiëren. Willem II en NO AD mogen de te ontvangen bedra gen slechts gebruiken voor de exploita tie van de vereniging en niet voor het aankopen van spelers. Het aantal betalende bezoekers zal als verdeelsleutel voor de subsidie wor den gehanteerd. Willem II heeft mo menteel een schuld van ongeveer vier ton en NOAD ongeveer een ton. MILAAN In het voetbalminnende Italië wordt het treffen tussen Feijenoord en Celtic, woensdagavond in het Milanese San-Sirostadion, niet alleen gezien als de finale van het toernooi om de Europa Cup voor landskampioenen, maar ook als de finale van de avontuurlijke loopbaan van scheidsrechter Concetto Lo Bello (46). Die finale, zo verzekert men in Italiaanse voetbalkringen, wordt Lo Bello's zwanezang op internationaal niveau. Want niet hij vertrekt straks naar Mexi co om Italië te vertegenwoordigen op het wereldkampioenschap voetbal, maar Roman Antonio Sbardella. ADVERTENTIE «AZEIXE IN brohplrzier: Ga eens kijken naar de Gazellecollec tie. Naar de fraaie vorm, naar die onge looflijk mooie afwerking. Ga eens rijden op 'n sportieve stoere Gazelle. Je ziet de kenners kijken. GAZELLE-COMET getest in zware terreinwedstrijden. Kleuren rood en zwart Vier versnellingen. Sachsmotor. Voetschakelina. Wie opkwam* start, pat op fiealliztttm! BERN De Europese Voetbal Unie (UEFA) heeft in Bern het programma bekendgemaakt voor het jeugdtoemooi, dat op 16 mei in Schotland begint. Het Nederlands elftal is in een groep ingedeeld met Wales, West-Duitsland en Zwitserland. Alleen de winnaars van de vier groepen gaan over naar de hal- ve-finales. Het programma voor de Nederlandse UEFA-jeugd ziet er als volgt uit: Dun dee, 16 mei; Nederland-Zwitserland; scheidsrechter Hirviniemi (Finl).; Dun dee, 18 mei; Nederland-Wales, scheids rechter Biroczki (Hong).; Arbroath, 20 mei, Nederland-West-Duitsland, scheidsrechter Hirviniemi (Finl). Op de dagen, dat het Nederlands elftal speelt, komen ook de twee andere ploegen uit de groep tegen elkaar in het veld. Dit is het programma: 16/5 Wales-West- Duitsland, 18/5 West-Duitsland-Zwit- serland, 20/5 Zwitserland-Wales. De halve-finales van het toernooi worden gespeeld op 23 mei in Glasgow en in Ayr. De wedstrijd om de derde plaats en de finale volgen twee dagen later in Glasgow. Nederland is bij het toernooi ook ver tegenwoordigd door scheidsrechter Arie van Gemert. Hij leidt op 18 en 20 mei de volgende wedstrijden: Bulgarije- Zweden en Bulgarije-Italië. De KNVB heeft voor het toernooi in Schotland de volgende spelers geselec teerd: Barth (Fortuna VI), Hildebrandt (DOS), Neeskens (RCH), Lacroix (Cea- sar), Jongens (De Volewijckers), Visser (Ajax), Dekker (Go Ahead), Rijsbergen (Roodenburg), Mulder (SVV). Baetens (FSC), Rep (Ajax). Bleijenberg (Go Ahead), Van Marwijk (Go Ahead), Van Eeden (ADO), Willy van de Kerkhoff (MULO) en René van de Kerkhof (MULO). HAARLEM De Brit Talbot, die op het ogenblik tracht RCH van degrada- tiezorgon te bevrijden, zal volgend sei zoen de voetbalclub Eindhoven trainen. Dat zit Lo Bello hoog. Zeer hoog. Een omdat hij in vele opzichten mag wor den vergeleken met de Nederlandse an gry old man Leo Hom heeft hij dat on behagen op een nogal in het oog lopen de wijze onder woorden gebracht. Concetto Lo Bello, vier jaar geleden wel actief tijdens het wereldkampioen schap in Eengeland, heeft de Italiaanse bond ervan beschuldigd, dat men zijn kanditatuur voor Mexico niet deugdelijk genoeg heeft ondersteund. Maar het lijkt veel aannemelker, dat de dyna mische Lo Bello zijn ondergang heeft te wijten aan de wat al te nadrukkelij ke manier waarop hij zich zowel in als buiten het veld pleegt te manifesteren en waardoor het internationale voetbal- stabilishment soms zeer onaangenaam wordt getroffen. Zo raakte de gedistingeerde Brit Stanley Rous, voorzitter van de Inter nationale Voetbalfedratie FIFA, een weinig geprikkeld toen hij een half jaar geleden tijdens een bezoek aan Italië een televisieuitzending zag die vijfen veertig minuten duurde en die geheel aan Lo Bello was gewijd. „Het is gewaan niet te geloven, dat het in Italië is toegestaan dat er zoveel aandacht aan een scheidsrechter wordt besteed", sprak sir Stanley vol afgrij zen. „Het is gevaarlijk om van een scheidsrechter een ster te maken". Lo Bello's sterk ontwikkelde gevoel voor publiciteit heeft hem in de herfst van zijn carrière geen goed gedaan. Zoals ook zijn theatrale optreden te velde cle. internationale voetballeiders de laatste tijd nogal heeft gestoord. In de Europa Cup-wedstrijd Celtic-Benfi- ca bijvoorbeeld, toen de waarnemer van de Europese Voetbalbond (UEFA) zijn superieuren rapporteerde: „Lo Bello heeft goed geleid, maar hij maakt wel erg veel show". En daarmee had de brave man niets miszegd. Concetto Lo Bello mag worden beschouwd als een vedette onder de scheidsrechter. Met alle hindrlijke gevolgen van dien. Niet zelden ontwikkelt zich tij dens topwedstrijden als de stijlvolle hoofdpersoon en vertrouwend op zijn solide bouw 1.85 meter lang, negen tig kilo zwaar deinst hij er niet voor terug om tijdens incidenten hoogst per soonlijk orde op zaken te stellen. Tien jaar geleden sloeg hij tijdens een ont moeting tussen Juventus en Internazio- nale zelfs per ongeluk een speler van Inter knock out. Ook de manier waarop Concetto Lo Bello een speler verbaal tot orde kan manen is zeer de moeite waard. Hij pleegt de ongelukkige dan met ongedul dige handbeweginkjes ter verantwoor ding te roepen, waarna hij hem om standig en opvoedend begint toe te spreken. En daarbij laat Jo Bello zich door niets intimideren. Niet door de re putatie van een voetballer en helemaal niet door het afkeurend gejoel van de toeschouwers. Want wat men ook op hem kan aan merken, Concetto Lo Bello is een voor treffelijk en integere scheidsrechter met een indrukwekkende dosis moed. Hij is vroeger eens een keer benaderd door een vertegenwoordiger van de Ma fia, die hem een aanzienlijk bedrag in het vooruitzicht stelde wanneer hij het Siciliaanse Palermo aan de overwinning zou helpen. Ondanks de afschrikwek kende reputatie, die de Mafia in Italië heeft, sprintte Lo Bello, die zelf op Si cilië woont, onmiddellijk naar de poli tie, waarna de man werd ingerekend. Concetto Lo Bello is niet alleen eer lijk, hij is ook bezeten van sport. Als gemeenteraadslid van het Siciliaanse Siracusa heeft hij een grote bijdrage geleverd aan de totstandkoming van vele voetbalvelden, atletiekbanen en zwembaden en hij wordt dan ook be schouwd als de waardevolste ingezetene van Siracusa sinds Archimedes. Lo Bello, die vroeger zelf ook een aardig balltje kon trappen en die elk jaar een toonaangevend waterpolotoer- nooi organiseert, is dan ook mateloos populair. Toen bekend werd, dat hij niet zou worden uitgezonden naar Mexico legde de inwoners van Siracusa joelend het werk neer en trokken zij in optocht naar het centrum van de stad om tegen die beslissing te demonstre ren. Voor Concetto Lo Bello, de boekhou der van de plaatselijke brandweer, klinkt woensdagavond in Milaan de bel voor de laatste ronde. Maar, zo weet de bevolking van Siracusa, dat houdt nog niet het eind van de boeiende Lo Bello Saga in. Want in de vierde divisie van het Ita liaanse voetbalgebeueren loopt thans een 23-jarige jongeman te fluiten, die onmiskenbaar beschikt over het talent om een grote te worden: Rosario Lo Bello. Zestigduizend wild enthousiaste Brit ten op de volgepakte tribunes bejubel den de triomf, waarin weinigen nog zullen hebben geloofd. Anderlecht startte furieus en hield de Engelsen een kwartier lang onder sterke druk. De Belgische ploeg nam daarbij op verdedigend gebied nogal wat risico's. Immers, een doorbraak van de snelle Londenaren zou fataal kun nen worden. Dat wérd het dan ook, toen de for matie uit Brussel enigszins was uitge woed en Arsenal de weg naar doelman Trappeniers nu meermalen kon inslaan. In de 25ste minuut toen de Belgen nog wel het beste van het spel hadden, kon de matig spelende Kialunda de doorge broken Sammels slechts stuiten ten koste van een hoekschop. Deze vormde de inleiding tot de openingstreffer. Radford nam de hoekschoD. waarna Kelly met een strakke kogel raak vuur de: 1—0. De Engelsen gingen nu beter plaatsen en terwijl Anderlechts Mulder door McLintock en Simpson streng werd be waakt, bouwde de Londense ploeg aan een offensief. Anderlecht begon zware dekkingsfouten te maken en na de rust ging het definitief door de knieën. Eerst maakte Radford er in de 72ste minuut 20 van. Zijn voorbeeld werd een minuut later door Armstrong ge volgd :30. Deze nekslag kwamen de Belgen niet meer te boven. Na Leeds United (1968) en Newcastle United (1969) zorgde Ar senal ervoor, dat de Runners Up-Cup voor de derde achtereenvolgende maal in Engeland terecht kwam. SCHIPHOL Ongeveer zesduizend voetballiefhebbers zullen per vliegtuig naar de finale van de Europa Cup tus sen Celtic en Feijenoord in Milaan gaan. Martinair zal alle beschikbare toestellen op woensdag 6 mei inzetten om ruim tweeduizend voetbalsupporters te vervoeren. Transavia en de KLM vliegen de andere liefhebbers naar Mi laan. LONDEN Chelsea kan vanavond te Manchester in de herhaling van de En gelse bekerfinale tegen Leeds United niet beschikken over de achttienjarige binnenspeler Alien Hudson. De enkel blessure, die Hudson in de eerste wed strijd tussen beide ploegen buiten het elftal hield, is nog zó hinderlijk, dat manager Dafe Sexton heeft besloten hem ook op Old Trafford niet in te zet ten. Leeds, tot voor kort nog kandidaat voor drie titels landskampioen, na tionale bekerwinnaar en winnaar van de Europa Cup zal alles zetten op het winnen van Engelands meest begeerde voetbalonderscheiding: de FA-cup. ZüRICH In Zürich is dinsdag de indeling bekendgemaakt van de deze zo mer te houden intertotovoetbalcompeti- tie, die in twee periodes wordt ver werkt. In de eerste afdeling, waarin ADO, Holland Sport, MVV en FC Twente uitkomen, wordt van 16 mei tot 21 juni gespeeld. DOS, dat uitkomt in de tweede afdeling, speelt van 28 juni tot 2 augustus. De indeling van de groepen ziet er, voor wat de Nederlandse clubs betreft, als volgt uit: Eerste afdeling: Groep 2: ADO, Ander lecht (Belg.), IFK Norköpping (Zwe) en Hamburger SV (WD1.); Groep 3: FC Twente, Djurgaarden (Zwe), Hannover '96 (WD1.) en Union Teplice (Tsj); Groep 4: MVV, Wareghem (Belg.) öde- brö (Zwe) en Zilina (Tsj.). Groep 5: Holland Sport, MSV Duisburg (WD1.), Atvidaberg (Zwe.) en VSS Kosi- ce (Tsj.) Tweede afdeling: Groep 5: DOS, Hvi- dovre (Den.), Wisla Krakau (Polen) en FC Winterthur (Zwl.). DEN HAAG Voor de wedstrijd uit de eerste ronde van het tennistoernooi om de Davis-beker tussen Griekenland en Nederland zijn Peter Soeters en Jan Hordijk aangewezen voor de enkel-spe len. Het dubbel zal later worden sa mengesteld. Behalve de twee spelers voor de „singles" zijn daarvoor ook be schikbaar Niek Fleury en Fred Hem mes. De ploeg zal niet onder leiding staan van de heer A. C. Lijsen, die we gens familie-omstandigheden is verhin derd. Als non-playing captain gaat Hans van Dalsum mee naar Athene. De vier spelers en de heer Van Dal sum vertrekken vrijdag naar Winter thur, waar zaterdag en zondag een oe fenwedstrijd tegen de Zwitsers wordt gespeeld. Maandag reizen de spelers uit Zurich naar Athene, waar op 8, 9 en 10 mei wordt gespeeld. De KNLTB acht een acclimatisatieperiode in het veel warmere Griekenland van tenminste drie dagen noodzakelijk. Coach Don Revie heeft echter ook zor gen. Twee steunpilaren, doelman Gerry Sprake en aanvoerder Billy Bremner, zijn licht geblesseerd. Een laatste test zal de beslissing over al dan niet spelen moeten geven. Vooral het eventueel niet spelen van Bremner zal door Leeds als een ernstig gemis worden gevoeld. Met Johnny Gi les vormt hij immers een hecht tandem op het middenveld. Eén van de zestigduizend toeschou wers op Old Trafford is Sir Alf Ram sey. In het duel komen namelijk zes spelers uit die hij voor het nationale Engelse team, dat naar Mexico gaat, heeft geselecteerd. Het zijn Jack Charl ton, Terry Cooper, Norman Hunter en Allan Clarke van Leeds en doelman Bo- netti en Peter Osgood van Chelsea. De Belgische doelman Trappeniers heeft het gisteravond in de wedstrijd tegen Arsenal zeer moeilijk gehad. Hij moest de Engelsen drie doelpun ten toestaan. In deze situatie bleef hij echter meester van het terrein. George van Arsenal probeerde te schieten, maar Trappeniers stompte de bal voor zijn voeten weg terwijl Kialunda en Armstrong (rechts) in spanning toekeken. ADVERTENTIE Voor slechts enkele centen méér p e r g 1 a s geniet U van een jonge jenever van wereldklasse DE KUYPER EXPORTJENEVER BOURNEMOUTH Tony Roche, als tweede geklasseerd op de wereldrang lijst van de tennisspelers, heeft dinsdag de tweede ronde bereikt van de open Engelse tenniskampioenschappen op verharde banen in Bournemouth. Ro che, die met twee sets tegen één leidde in het duel met zjn jonge landgenoot Ross Case, won de vierde set in 21 mi nuten met 61. Roche echter was na die overwinning niet zeker, dat z(jn goede spel van dins dagmorgen voortgezet kan worden in de rest van het seizoen. „Ik heb nog steeds verschrikkelijk veel pijn in mijn schou der en ik ben werkelijk bang. dat ik voor het toernooi van Wimbledon niet tijdig in goede conditie zal zijn. Drie jaar geleden in Wales heb ik een tame lijk ernstige spierblessure in mijn schouder opgelopen en daar heb ik nog steeds last van. Mijn schouder en elle boog worden iedere nacht weer stijf en 's morgens heb ik veel te veel tijd no dig om de spieren weer soepel te krij gen. Een arts, die Roche vorige week heeft onderzocht, heeft hem aangeraden ten minste twee maanden geen tennis te spelen maar Roche heeft dat advies in de wind geslagen. Tony Roche leed later op de dag een verrassende nederlaag tegen de jonge Fransman Georges Goven: 36, 26, 63, 97, 16. Roche werd zwaar ge hinderd door zijn schouderblessure. Na de partij zei hij: „Als het niet beter gaat met die schoder, zal ik een jaar rust moeten houden". Met Roche wer den nog twee andere geplaatste spelers uitgeschakeld. De Fransman Pierre Barthès en de Australiër Bill Bowrey. De als achtste geplaatste Barthès ver loor van de Brit Gerald Battrick met 46, 68, 57 en Bowrey kon tegen de Fransman Francois Jauffret bij 51, en 300 in de op dat moment beslissen de vierde set niet doordrukken en moest nog buigen met 57, 61, 57, 7—9. De Zuidafrikaan Bob Hewitt had geen enkele moeite met zijn vaste dub belspelpartner Frew McMillan, getuige de uitslag; 62, 6—2, 62. De als tweede geplaatste Tom Okker moest nog onverwacht een set afgeven tegen de 39-jarige Britse veteraan John Barrett voordat hij met 61, 60, 26, 61 kon zegevieren. Okker speelt in de kwartfinales tegen de Zuidslaviër Nik- ki Pilic, die in vier sets van de Zuid afrikaan Keith Diepraam won. WENEN Manchester City, dat van- avnd' in het Weense Praterstadion het Poolse Gomik Zabrze zal ontmoeten in de finale van de Europacup II, loopt de kans, dat het zonder Mike Summerbee, die oorspronkelijk voor Mexico was ge selecteerd, moet aantreden. Summerbee kampt met een kuitblessure. De vermoedelijke opstellingen zijn: Manchester City: Corigan; Book. Par- doe, Doyle en Booth, Oakes en Heslop; Bell, Summerbee (Bowyer), Lee en Young. Gornik Zabrze: Kostka.Kuchta, Oslizlo, Gorgon, Latoscha en Wilczek; Ezolttysik en Olek, Szariniski, Banas en Lubanski. AMSTERDAM De top van de Ne derlandse amateurwielrennerij zal op 8 mei op het Rembrandtplein in Amster dam staan te dringen voor het eerste startschot van Olympia's Ronde van Nederland, die na ruim 1050 kilometer zeven dagen later weer in de hoofdstad zal eindigen. Dat deelnemersveld kreeg een geduchte injectie toen het plan om Fedor den Hertog met een sterke ploeg naar Warschau Berlijn Praag te sturen niet doorging. Want ook al wordt het onwaarschijnlijk geacht, dat Den Hertog in de vlakke polders van zijn vaderland een winnaarsrol zou kunnen spelen, toch is zijn aanwezigheid alleen al een attractie, mede met het oog op de individuele tijdrit over 16 km in de Wieringermeer op de laatste dag. Daar naast is het een aanwinst, dat zijn hel pers voor de Vredeskoers in eigen land konden blijven. Het is aan te nemen, dat de Amstel- rijders in het veld van 96 of 102 cou reurs (dat aantal hangt af van de komst alsnog van de Poolse ploeg) een goede gooi zullen doen naar de eerste plaats in het ploegenklassement. Want met Den Hertog, de gebroerders Vlot, Piet van Katwijk, Nanno Bakker en Hassink heeft ploegleider Herman Krott een formatie op de been ge bracht, die moeilijk te kloppen zal zijn. De grootste concurrenten lijken de eer ste ploeg van Acifit-Trico Noble met de in de Ronde van België, zo goed rijden de Bravenboer, Van den Burg, Meijer, Vonck, Van de Ruit en Van der Vleu ten, de Peugeots met Bertou, Duijker, Janbroers, Leferink, Vermeulen en Westrus, de Caballero's, die een keuze zullen maken uit Aldershof, Bolm, Bakker, Rink Cornelisse, Jan Cornelis- sen, Diepeveen, Dekker eii Ger Harings, de Locomotieven met Popke Oosterhof, Pustjens, Gezinus Hoven, Kruins. Brand en De Vos, de Marsridders met Legierse, Koeken, Prinsen, Van Pol, Spetgens en Keileners en zeker de ster ke militaire formatie met Matthijs de Koning, Jan Alings, Tino Tabak, Van der Loo, Koot en Hulzebos. Van de zestien vaststaande forma ties van elk zes renners komen er vier uit het buitenland: Engeland, West- Duitsland, Noorwegen en Italië. Een vrij schamele oogst voor de Olympia- nen, die uitnodigingen hadden gestuurd aan twaalf landen voor en achter het IJzeren gordijn. Twee feiten hebben de deelneming van veel buitenlandse for maties doorkruist. In de eerste plaats dat de Ronde van Olympia ondanks het meetellen voor de wereldbeker toch bleef samenvallen met Warschau Berlijn Praag en daarnaast de moei lijkheden in eigen land. Want pas in het begin van dit jaar hoorden de orga nisatoren, dat de rijkspolitie wel mede werking wilde verlenen. Ondanks die korte voorbereidingstijd is de commis sie er toch in geslaagd om debe groting (f 110.000,-) rond te krijgen en dat is op zichzelf voor deze amateurs een fe licitatie waard. Voor het eerst sinds vele jaren zal Olympia's Ronde van Nederland (de naam „Olympia's Toer" werd uit kei- CALPE De Spaanse wielrenner Santamaria won de vijfde rit van de Ronde van Spanje (Lorca-Calpe, 209 km) in 5 uur, 15 min. en 26 sec. De Ne derlander Pijnen, die op 20 sec. in het grote peloton volgde, bleef in het bezit van de leiderstrui. DEN HAAG Voor de Grote Prijs der Lage Landen, het grootste nummer voor dravers in het jaar, is ditmaal een andere formule van kracht. Het wordt niet meer een koers, maar een seriedra- verij. De series worden verreden op za terdag 27 juni. In beide gevallen wordt 2100 meter gelopen. De beste van de drie series mogen in de finale starten. De prijzen per serie bedragen in to taal 15.000 gulden. In de finale is ze ventigduizend gulden te verdienen, waarvan 37.500 voor de winnaar. De paarden die de finale niet halen, heb ben op 28 juni een troostdraverij, waar in, evenals in de series, 15.000 gulden is te verdienen. De vijf koersen, die nu als geheel de Lage Landen vormen, hebben dus in totaal 130.000 gulden als prijzengeld. De reden, dat men van de oorspron kelijke ene koers over 2600 meter is af gestapt ligt daarin, aldus de Stichting Nederlandse Draf- en Rensport, dat een dergelijke lange afstand de Franse paarden zozeer bevoordeelde, dat deel nemers uit andere landen er geen heil meer in zagen naar Duindigt te gaan. harde publiciteitsoverwegingen in het archief gestopt) ook inderdaad weer „rond Nederland" rijden omdat men toestemming kreeg du afsluitdijk te pas seren. Het routeschema ziet er nu als volgt uit: 8 mei: Amsterdam Bladel over 180 km; 9 mei: Ploegentijdrit over 26 km rond Bladel en vervolgens Bladel Rosmalen over 135 km; 10 mei: Rosma len Elsloo over 147 km; 11 mei: Els- loo Oploo over 165 km; 12 mei: ge neutraliseerd naar Doetinchem en dan Doetinchem Assen over 156 km; 13 mei Assen Wieringen over 143 km; 14 mei: individuele tijdrit over 16 km in de Wieringermeer en vervolgens Wie- ringen Amsterdam over 95 km. ENSCHEDE De tweelingbroers Willy en René van de Kerkhof zullen het volgende seizoen uitkomen voor FC Twente. De amateur internationals heb ben deze week overschrijving aange vraagd naar de Enschedese voetbal stichting. De Helmondse aanvallers gaven de voorkeur aan de aanbieding van FC Twente boven die van o.a. Helmond Sport, Sparta USV, Eindhoven, FC Den Bosch en de Belgische club Beveren Waas. HILVERSUM De uitslagen van de draverijen in Hilversum luiden: Gele-bremprys: 1. Gerwin J (H. Ma ring) 1.29.3; 2. Ixkit; 3. Idool Buitenzorg. Winn. 3,60; pl. 1,20, f 1,20, 1,20; kopp. 4,50; cov. 5,50; trio 48,50. Erikaprys: 1. Ingrid Hanover (J. Wa genaar Jr.) 1.25.9; 2. Homblower; 3. Hendrik. Winn. 1,50: pl. 1,20, 1,50; kopp. 4,-; cov. 2,60. Vuurdoornprijs: 1. Gudo van Bonni (H. W. Schoonhoven) 1.26.8; 2. Gainer Pa- penhoef; 3. Hortence. Winn. 2,80; pl. 1,50, 1,50; kopp. 5,20; cov. 4,50: trio 31,60. Budlevaprys: 1. Herman (H. Tuzee) 1.25.4; 2. Eros Kinley; 3. Eugeen Z.. Winn. 2,10; pl. 1,30. 1,30, 2,50; kopp. 3,80; cov. 3,20. Sparaxiprys: 1. Generaal Padua P (M. Bouwhuis) 1.22.7; 2. Royal G; 3. Calumet Bulwerk. Winn. 2,60; pl. 1,50 1,80, 1,70; koppel 4,00; cov. 5,00. Karriaprys: 1. Fiera Hanover P (Jp. v. Leeuwen) 1.25.5; 2 .Hanneke Thabor; 3. Gerard G. Winn. 3,50; pl. 1,80, 3,30. 37,30; koppel 16.20: cov. 9,60; trio 2.130,50. Conotiasterprys: 1. Egyptian Princess (B. de Vries) 1.26.5; 2. Geus Akerendam; Dacron Dear. Winn. 7,-; pl. 2,-, 2,40, 3,30; koppel 5,50; cov. ƒ6,-. Blauwe Spar prijs: 1. Ina van Hovi (P. Petersen) 1.29.8; 2. Icare Quick; 3. Hea du Commerce. Winn. 7,90; pl. 2,70, 1,90, 13,60; koppel f 6,80; cov. f 7,30; trio 592,10. Gele Bremprjjs, tweede afd.: 1. Ina Song (Th. Kooyman) 1.31.2; 2. Henri Trickson; 3. Guardo Beroona. winn. 2,20; pl. 1,80, 1,90, 5,60; koppel 5,60; cov. 5,90. Totale omzet: 216.924,-. ROTTERDAM Aalt Toersen mag voorlopig op een Jamathi rijden in mo torraces. De Staphorster coureur heeft van zijn vroegere werkgever, Van Veen's Import, daarvoor toestemming gekregen. Deze heeft echter uitsluitend betrekking op het rijden. De clausule, dat Toersen niet voor een ander merk mag werken in casu mag meewerken aan de ontwikkeling daarvan, blijft on verkort gehandhaafd. Perschef P. Beselzen van Van Veen's Import verklaarde, dat dit sportieve ge baar was gemaakt om Toersen de gele genheid te geven de geboden kans op een eventuele wereldtitel in de 50 cc.- klasse te benutten.

De Vallei | 1970 | | pagina 21