In de sport Op artistiek gebied En anderszins Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk werk Onderwijs en Binnenlandse Landbouw en Zaken Verkeer en Waterstaat Algemene Zaken Zaken Financiën Sociale Zaken en Volksgezondheid en Ruimtelijke Ordening Defensie Behalve de drie Nederlanders, die aan de vooravond van Ko ninginnedag werden bevorderd tot groot off icier c.q. commandeur in de orde van Oranje-Nassau hun namen staan vermeld op de voorpagina zijn vandaag nog honderden andere landgenoten koninklijk onderscheiden. Van hen noemen we de navolgende personen: WOENSDAG 29 APRIL 1970 Weer een overvloedige „lintjesregen" voor verdienstelijke Nederlanders JAN JANSSEN ridder O. N. COEN MOU LIJN ridder O. N. Ridder in de orde van de Ned. Leeuw: ds. F. H. Landsman, voorzitter Nat. Raad v. Maatschappelijk Welzijn, Den Haag; dr. E. v. Raalte, Den Haag; dr. A. F. E. v. Schendel, hoofddirecteur Rijksmuseum, Amsterdam. Officier in de orde van Oranje-Nas sau: G. Kruijver, bestuurslid Ned. Kath. Sportfederatie, Zaandam; mr. drs. R. Hotke, hoofd Directie Oudheidkunde en Natuurbescherming, Den Haag; J. Mek king, Oosterbeek; mr. L. B. v. Ommen, hoofd Directie Jeugdzaken, Volksont wikkeling en Sport, Den Haag; O. Rees, secretaris Nat. Commissie v. Gezinsbe- langen en van Gezinsraad, Den Haag; drs. R. E. M. v.d. Brink, directeur Uitg. Elsevier, Laren. Ridder in de orde van Oranje-Nas- sau: Albert Vogel, voordrachtskunste naar te Wassenaar; G. J. M. ter Braak, directeur Prov. Sociaal Charitatief Centrum, Utrecht; mej. mr. E. B. ten Bruggen Cate, Den Haag; Simon Car- miggelt, letterkundige, Amsterdam; drs. H. Cohen, secretaris Landel. Stichting Thuislo^enzorg, Den Haag; J. P. Dirkse scj, filmcriticus, Den Haag; Kees Doel man, kunstcriticus, Rotterdam; Aafje Heijnis, zangeres, Blaricum; Bernard Droog, acteur, Oosterbeek; Bert Gart- hoff, Loosdrecht; mej. dr. H. T. v. Gul- dener, hoofd rondleidingsdienst Rijks museum Amsterdam; Henri Heijden- daal, toonkunstenaar, Heerlen; Jan Janssen, wielrenner, Putte (N. Br.); Ton de Leeuw, componist, Hilversum; mevr. P. v. Leeuwen-v. Zwanenburg, lid alg. bestuur Joods Maatschappelijk Werk, Rotterdam; Holla Haasse, letterkundige, Den Haag; Hans van Manen, choreo graaf, Amsterdam; Coen Moulijn, voet baller, Rotterdam; C. J. S. Ruiter, chef Faunabescherming ministerie CRM, Voorburg; Henk Spruit, chef-dirigent Omroeporkest, Utrecht; Douwe Tam- minga, letterkundige, Ysbrechtum; Otto Treumann, grafisch ontwerper, Amster dam; Anty Westerling, dramaturge, Rotterdam. sen, hoofd school bijzonder glo te Wou denberg; M. Vlasblom; oud-bestuurslid Prot.-chr. Bond v. Onderwijzend Perso neel in Den Haag, te Monster; J. M. Blokpoel, directeur middelbare school te Utrecht; P. J. H. Smeets, directeur bijzondere middelbare school te Ter- borg; D. H. J. Kollen, oud-hoofd ener school te Oosterbeek; C. v.d. Giessen, adjunct-accountant ministerie O. en W., te Ede. Ridder in de orde van de Ned. Leeuw: prof. dr. C. J. F. Böttcher, voorzitter Raad van Advies voor het Wetenschapsbeleid en buitengewoon hoogleraar rijksuniversiteit Leiden te Den Haag; prof. dr. P. Th. Oosterhoff, hoogleraar rijksuniversiteit te Leiden; prof. dr. C. F. P. Stutterheim, hoogle raar rijksuniversiteit Leiden te Oegst- geest; prof. dr. H. van de Waal, hoogle raar rijksuniversiteit Leiden; prof. dr. J. Droogleever Fortuijn, hoogleraar rijkuniversiteit Groningen te Roden (Dr.); prof. dr. J. Jansen, hoogleraar rijksuniversiteit Utrecht; prof. dr. G. Th. J. Delfgaauw, hoogleraar Gemeen telijke Universiteit Amsterdam; mevr. prof. dr. L. C. P. Kerling, oud-buiten gewoon hoogleraar rijksuniversiteit Utrecht en Gemeentelijke universiteit Amsterdam te Baarn; ir. C. A. Doets, secretaris-lid college van directeuren Vrije Universiteit te Amsterdam te Baarn; prof. dr. S. Strasser, hoogleraar Katholieke Universiteit te Nijmegen; prof. dr. ir. R. M. M. Oberman, hoogle raar technische hogeschool Delft, te Voorburg; prof. dr. ir. A. I. M. Keule- mans, hoogleraar technische hogeschool te Eindhoven. Officier in de orde van Oranje-Nas sau: mej. M. v. Dijk, inspectrice lager onderwijs Nijkerk, te Harderwijk; C. J. Knook, inspecteur lager onderwijs Arn hem; A. J. Siemons, inspecteur lager onderwijs Doetinchem, te Velp; M. W. Kruiskamp, directeur pedagogische aca demie te Amersfoort; P. A. van Meurs, oud-rector gem. scholengemeenschap west te Enschede, drs. J. Moora, rector rijksscholengemeenschap te Lochem; A. J. J. Scheffers. directeur Stadsacade- mie Toegepaste Kunsten, Maastricht. Ridder in de orde van Oranje-Nas- sau: W. T. J. Buddendorf, schoolhoofd te Doesburg; mej. C M. v.d. Linden (zr. Werenfride). hoofd bijz. school v. de biele meisjes te Arnhem; A. J. Meeuw- co-secr.-generaal Min. v. Justitie; W. de Gast, alg. inspecteur korps rijkspolitie, Leiden; mr. P. M. J. L. Janssen, presi dent arrondissementsrechtbank Maas tricht; mr. D. A. v.d. Linde, raadsheer Hoge Raad, Den Haag; mr. A. W. Ro- singh, officier v. justitie, Wassenaar. Officier in de orde van Oranje-Nas- sau: ds. C. M. van Endt, voorzitter cen trale kerkeraad herv. gemeente en pre dikant te Utrecht; ds. M. Groenenberg, praeses visitatoren-generaal Ned. herv. kerk, Utrecht; ds. J. A. de Klerk, direc teur pastoraal centrum „De Hezenberg" Hattem; mr. J. v. Konijnenburg, kan tonrechter te Utrecht, Bilthoven; dr. A. Th. v. Leeuwen, directeur Kerk en We reld, Driebergen; ds. P. J. Mackaay, se cretaris raad v.d. zending, Oegstgeest; A. J. Tom, notaris, Zwolle; ds. J. Wier- sma, praeses prov. Kerkvergadering v.d. provincie Gelderland, predikant Ned. herv. kerk Zelhem. Ridder in de orde van Oranje Nassau: ds. M. P. v. Dijk. emeritus-predikant geref. kerken, Nunspeet; D. Odijk, hoofdambtenaar/adj. bureauhoofd ar rondissementsbureau Zutphen van Ned. Genootschap tot Reclassering. Apel doorn; J. W. Spiegelenberg, directeur huis van bewaring, Arnhem; ds. A. L. Chr. Stellweg, predikant bijzondere ge vangenis v. jongemannen te Zutphen, Eefde. Ridder in de orde van de Ned. Leeuw: P. C. Elfferich, lid Eerste Ka mer, Delft; mr. W. Aantjes, lid Tweede Kamer, Utrecht; mr. T. Brouwer; lid Tweede Kamer. Wassenaar; mr. W. J. Geertsema, lid Tweede Kamer, Wasse naar; mej. G. S. H. M. Kok, lid Tweede Kamer. Hoensbroek; jhr. mr. T. A. J. W. Schorer, oud-lid Eerste Kamer, ge deputeerde van Zeeland, Middelburg; H. A. te Riet, lid Ged. Staten Overijssel, Almelo; mr. A. J. Dankelman, wethou der Den Haag. Officier in de orde van Oranje-Nas- sau: H. J. Langman, burgemeester van Ermelo; J. C. Schuller, voorzitter Cen trale Commissie v.d. Filmkeuring, Den Haag; G. Gijbeis, wethouder Maas tricht; mr. J. F. E. Hopman, hoofdcom missaris gemeentepolitie Arnhem; ir. J-. Klaarenbeek, directeur dienst gemeen tewerken Apeldoorn; mr. F. P. M. Per- rick, hoofdcommissaris gemeentepolitie Nijmegen; mr. J. G. van Reijen, hoofd directeur Vereniging v. Ned. Gemeen ten, Den Haag; P. Kruit, commissaris gemeentepolitie Rotterdam; mr. dr. R. H. Samson, directeur N. Samson NV, Alphen a.d. Rijn; A. Admiraal, burge meester van Bussum; P. J. van IJzen- doorn, commissaris gemeentepolitie Zaandam; ir. D. Tuinstra, directeur Prov. Planologische Dienst Friesland, Leeuwarden; dr. C. F. Diesch, chef Ka binet commissaris der koningin in Ove rijssel, Zwolle; dr. P. J. van Leeuwen, secretaris Raad van Gemeentefinan- ciën, Den Haag; dr. M. M. H. T. E. Bel- jaars, directeur keuringsdienst van wa ren Nijmegen. Ridder in dc orde van Oranje-Nas sau: P. J. Cramwinkel, burgemeester van Gendringen; F. W. J. van Gent, burgemeester van Zevenaar; mr. dr. J. H. Luiting Maten, burgemeester van Oldebroek; P. van 't Slot, lid gemeente raad Ermelo; ir. J. A. van Dijk, direc teur Gasdistributie Zeist e.o. Zeist; G. A. J. ter Horst, wethouder Hengelo (O); A. J. Nooter, wethouder Zwolle; H. Veld wachter. wethouder Diepenveen; P. Vinke, wethouder Kampen. Ridder in de orde van de Ned. Leeuw: dr. Th. P. Bergsma, ambassa deur te Kairo; mr. J. C. v. Beusekom, ambassadeur te Nairobi; jhr. mr. P. J. Eekhout, ambassadeur te San José; mr. J. Rookmaaker, chef directie Oosten ministerie v. Buit. Zaken; mr. B. J. Slingenberg, voormalig ambassadeur te Bangkok. Officier in de orde van Oranje-Nas sau: mr. G. W. van Barneveld Kooy, gevolmachtigd minister aan ambassade te Parijs; dr. J. D. Kuipers, lid dagelijks bestuur Economisch- en Sociaal Comité EEG en Euratom te Brussel; D. J. v. Wijnen, ambassaderaad te Londen; A. M. E. Brink, ambassadeur te Dar es Sa laam; mr. J. H. Burgers, hoofd bureau Ontwapening en Internationale Vredes vraagstukken; mr. H. R. Bijl, adjunct permanent vertegenwoordiger bij Raad van Europa; dr. F. van Dongen, tijdelijk zaakgelastigde te Saigon; mr. P. W. van Heusden, ambassaderaad te Damascus; mr. P. W. Jalink, plaatsverv. hoofd permanente vertegenwoordiging bij de Noord-Atlantische Raad te Brussel; M. H. E. Moerel, adjunct permanent verte genwoordiger bij bureau der Ver. Na ties te Genève; mr. D. J. M. v. Thiel Coo- vels, sous-chef Directie Kabinet en Protocol bij min. Buit. Zaken; C. H. R. Vlug, directeur ENKA Glanzstoffe te Parijs; Ridder in de orde van Oranje-Nas sau: G. J. van Kesteren, opera- en con certzanger, München; C. J. Postma, kunstschilder, Parijs; A. Touwen, Jo hannesburg, directeur Philips NV Zuid-Afrika. Ridder in de orde van de Ned. Leeuw: jhr. mr. P. R. Beelaerts van Blokland, deken orde v. advokaten in arrondissement Amsterdam, te Heem stede; mgr. drs. J. W. M. Bluyssen, bis schop van Den Bosch; mr. C. J. F. Cal- jé, lid Verzekeringskamer in Apeldoorn, te Amsterdam; mr. A. J. Fonteijn, lo- Ridder in de orde van de Ned. Leeuw: mr. A. B. H. Niemeijer te Voor burg, plaatsverv. Secretaris-Generaal Ministerie; ir. M. Klasema te 's-Gra- venhage, hoofdingenieur-directeur Zui derzeewerken; dr. C. Chr. Grützner te 's-Gravenhage, secretaris in algemene dienst der PTT; B. T. Harmsen te 's- Gravenhage inspecteur der PTT. Officier in de orde van Oranje-Nas sau: prof. ir. A. Volker te Pijnacker, hoofdingenieur Rijkswaterstaat; ir. G. Slotboom te Utrecht, directeur Maat- Robbé Groskamp te Doetinchem, direc- schappij Wegenbouw NV; E. van Don- teur NV Geldersche Tramweg Maat- kelaar te Ede, voorzitter transporton- schappij NV; R. J. H. Fortuyn te Rot- dernemersorganisaties; ir. A. H. H. terdam, Lid Raad van Beheer Konink- AAFJE HEIJNIS ridder O. N. HELLA HAASSE ridder O. N. SIMON CARMIGGELT ridder O. N. TON DE LEEUW ridder O. N. BERT GARTHOFF ridder O. N. HANS VAN MANEN ridder O. N. IR. C. S. KNOTTNERUS ridder Ned. Leeuw MR. W. J. GEERTSEMA ridder Ned. Leeuw H. J. LANGMAN Officier Ridder in de orde van de Ned. Leeuw: ir. C. S. Knottnerus te Steen bergen, voorzitter Landbouwschap; drs. A. R. van Nes te 's-Gravenhage, direc teur Economische Akkerbouw-, Vee houderij- en Zuivelaangelegenheden. Officier is de orde van Oranje-Nas sau: P. B. van Binsbergen te Bilthoven, voorzitter Stichting Nederlandse Draf- en Rensport; H. van Dijk te Amster dam, secretaris Hoofdproduktschap voor Akkerbouwprodukten; M. Keus te 's-Gravenhage, hoofd afdeling Prijzen en Heffingen Produktschap voor Zui vel; J. G. M. Loefs te Nijmegen, presi dent-directeur Centrale Organisatie van Veeafzet- en Vleesverwerkings-co- operaties G. A. te Arnhem; mr. G. J. van der Meij te Leeuwarden, directeur Koopman's Meelfabrieken NV; C. J. F. Oomen te Noordoostpolder, voorzitter en bestuurslid landbouworganisatie; C. van Velden te De Lier, tweede voorzit ter Nederlandse Christelijke Boeren- en Tuindersbond; prof. dr. ir. G. J. Ver velde te Wageningen, directeur Insti tuut voor Biologisch en Scheikundig Onderzoek van Landbouwgewassen; ir. J. J. Westerhof te Bilthoven, presi dent-directeur Grontmij NV. Ridder in de orde van Oranje-Nas sau: D. Bosga, Arnhem, referendaris alg. Inspectiedienst; J. H. v.d. Eelaart, administrateur Heidemij, Arnhem; J. M. Houterman, voorzitter landbouworgani saties, Scherpenzeel; L. L. Horrichs, idem, Urmond; C. N. Laan, idem, Berk hout; C. v.d. Ploeg, voorzitter organisa ties zuivelbereiding, Wolvega; J. Slot, voorzitter landbouworganisaties, Broek op Langendijk; A. P. Vijverberg, voor zitter tuinbouworganisaties, 's-Graven- zande. P. C. ELFFERICH ridder W. VAN RIJN ridder IR. A. H. H. ROBBÉ GROSKAMP- Doetinchem Officier MR. W. AANTJES ridder F. J BRUIL-Ede Ridder MGR. BLUYSSEN ridder Ned. Leeuw lijke Hollandsche Lloyd Amsterdam; E. G. A. Heymans te 's-Gravenhage, ge zagvoerder Holland-Amerika Lijn; H. J. P. A. Geijsen te 's-Gravenhage, direc teur NV Koninklijke Rotterdamsche Lloyd-Wm. Ruys en Zonen; D. W. de Heer te Leidschendam, idem; H. C. Bij voet te Bilthoven, wetenschappelijk hoofdambtenaar Koninklijk Nederlands Meteorologisch Instituut; N. J. Visser ing. te Eefde (gem. Gorssel), inspecteur voor bijzondere diensten der PTT. Ridder in de orde van Oranje-Nas sau: E. Schrikkema ing. te Velp (gem. Rheden), technisch hoofdambtenaar Rijkswaterstaat; G. P. Methorst te Arn hem, voorzitter schattingscommissie Rijkswaterstaat; F. J. Bruil te Ede, di recteur van Bruil Arnhem NV; B. W. T(5uw te Rotterdam, voorzitter Alge- meene Rijnschippersbond; D. A. J. Sloof te Voorburg, alg. secretaris Ne derlandse Bond van Protestants Chris telijke Beroepsgoederenvervoerders- PCB-Wegvervoer; G. J. Korteling te Bennebroek, gezagvoerder Douglas DC-8 bij KLM. Ridder in de orde van de Ned. Leeuw: dr. Th. W. Crul, regeringscom missaris. Officier in de orde van Oranje Nas sau: J. Betist, adj.-dir. bij Kabinet gou verneur Ned. Antillen; mr. J. van Pet ten, dir. Kabinet gouverneur Suriname; mr. B. H. Adam, hoofd politieke en ju ridische afdeling Kabinet vice-minis- ter-president; ir. J. de Kraker, hoofd directeur C. Kersten en Co NV, Surina me; C. R. Biswamitre, oud lid-voorzitter Staten Suriname; J. A. J. Sprock, direc teur Sprock NV, pres.-commissaris An- till. Brouweij NV; H. G. Pieters Kwiers, oud-lid Staten Ned. Antillen. Ridder in de orde van de Ned. Leeuw: ir. G. J. Koelewijn, lid Octrooiraad, te 's-Gravenhage; F. A. Drijver, te Gors sel, voorheen president-commissaris van Thomassen en Drijver-Verblifa NV te Deventer; E. van Veelen, te Wasse naar, lid Raad van Bestuur Kon. Ned. Hoogovens en Staalfabrieken NV te IJ- muiden; J. Houwing, technisch direc teur Van Heek-Scholco Textielfabrie ken NV, te Almelo; ir. W. F. M. Muller, te Rhenen, voorzitter Raad van Advies Jaarbeurs te Utrecht; dr. ir. N. Roden burg, directeur NV Philips' Telecommu nicatie Industrie, te Hilversum. Ridder in de orde van Oranje-Nas sau J. de Nooij, oud-directeur lak- en verffabriek „Macostan", Ede; A. G. A. Spaan, Rotterdam, vice-voorzitter „HO RECA NEDERLAND"; F. W. Custers, directeur Fabricage Hoofdindustrie- groep Licht Philips' te Eindhoven; drs. S. C. Bakkenist, Breukelerveen, vice- voorzitter van de Raad van Bestuur van de Koninklijke Zout-Organon NV; mr. drs. L. M. A. van Rooij, Wassenaar, alg. secretaris Katholieke en Protes tants-Christelijke Werkgeversverbon den. chitect, oud-voorzitter Kon. Mij. Bevor dering Bouwkunst, Heelsum; H. Schef- fer, techn. inspecteur regionale directia Gelderland en Overijssel Rijksgebou wendienst, Doorwerth. Ridder in de orde van Oranje-Nas sau: J. Dunnebier, architect, Amster dam; J. G. Mak, directeur aannemings maatschappij Joost G. Mak, Rotterdam; W. C. Pouderoyen, architect, Rotter dam; P. J. v.d. Velden, directeur Bouw maatschappij v/h fa. A. H. v.d. Velden en Zn., Eindhoven. Ridder in de orde van de Ned. Leeuw: Jhr. D. G. de Graeff, oud-lid presidium raad v. bestuur Alg. Bank Nederland NV te Amsterdam; W. J. v. Bijsterveld, directeur-generaal belastin gen bij Ministerie v. Financiën; J. N. Bouma, directeur Rijksbelastingen, Maastricht. Officier in de orde van Oranje-Nas sau: P. Bogaards, hoofdinspecteur rijksbelastingen; A. Bouman, admini strateur directie Personeel v. 't Ministe rie; A. A. Vermeulen, hoofd inspectie directe belastingen Amsterdam; J. H. Drent, idem te Den Haag; H. Paulis, hoofdinspecteur rijksbelastingen Zeist; A. L. v.d. Endt, hoofd ontvanger Rijks belastingen, hoofd Centraal bureau v. motorrijtuigenbelasting te Apeldoorn; C. D. Ossenwaarde, hoofdaccountant Rijksaccountantsdienst Arnhem. Ridder in de orde van Oranje-Nas sau: W. v.d. Waal, techn. hoofdambte naar domeinen te Zwolle; T. Schoffe laar, idem kadaster, Arnhem. Ridder in de orde van de Ned. Leeuw: mr. Th. J. van der Peijl, direc teur-generaal voor de arbeidsvoorzie ning, Voorburg; prof. dr. Th. Hart de Ru ij ter, kinder- en jeugdpsychiater, Haren (Gr.). Officier in de orde van Oranje-Nas sau: mr. A. W. G. de Wilde, secretaris Mijnindustrieraad, Heerlen; W. J. L. Spit, Utrecht, secretaris Nederlands Ka tholiek Vakverbond; L. C. van Dalen, Utrecht, secretaris Christelijk Nationaal Vakverbond; dr. E. M. Bingen, Nijme gen, rheumatoloog, leider afdeling rheumatologie van de St. Maartenskli niek te Ubbergen; A. Marseille, Ensche de, tot voor kort hoofd Laboratorium voor bacteriologie van de GGD aldaar; mr. C. M. J. van Hoeve, Almen, hoofd inspecteur-directeur voor de Arbeids voorziening in Gelderland te Arnhem; mr. G. W. Putto, 's-Gravenhage, ad junct-directeur Rijksinstituut voor Drinkwatervoorziening. Ridder in de orde van Oranje-Nas sau: drs. H. L. P. E. Biesaart, Drieber gen, directeur Stichting Spaarbank De Centrale Volksbank Ridder in de orde van de Ned. Leeuw: prof. mr. A. Kleijn, oud-pres.- commissaris Bouwfonds Ned. Gemeen ten, Meppel; prof. dr. ir. A. M. Haas, oud-hoogleraar Techn. Hogeschool Delft. Officier in de orde van Oranje-Nas sau: N. H. Edelman, tech. inspecteur Directie Volkshuisvesting en Bouwn. Utrecht; E. F. Groosman, architect, Rot terdam; prof. ir. W. J. G. v. Mourik, ar- Ridder in de orde van de Ned. Leeuw: generaal-majoor W. van Rijn (infanterie), Bilthoven. Officier in de orde van Oranje-Nas sau met de zwaarden: brigade-generaal J. D. Berghuijs (infanterie), Epe; kolo nel J. H. G. Scheffer (verbindings dienst), Renkum; brigade-generaal J. A Baron Bentinck (infanterie) Gorssel; brigade-generaal J. van Eisen (infante rie), Doorwerth; luit.-kol. N. C. S. Vroom (infanterie), Arnhem; kolonel P. van Sprang (marechaussee), Apeldoorn. Ridder in de orde van Oranje-Nassau met de zwaarden: majoor E. H. Lensink (infanterie), Ermelo.

De Vallei | 1970 | | pagina 9