WACHT NIET LANGER STAA TSSECRETARIS MOET NU MAAR EENS KOMEN KIJKEN Wantoestand in natte school van Leersum Predikant voor Geref. Gent. (syn.) Intrede ds J. Karens in overvolle Hervormde kerk Lintjesregen in zilver en brons GRATIS BANDEN CONTROLE Wandeling met V.V.V. Nog rook in raad Televisie defect i komen direct! M.T.S. VROON CHEVROLET VALLEI? Belt Oriëntatierit in Lunteren Brons plastieken in gemeentehuis 10550 11079 0 P E L Hartstichting in de pas bij Renswoudenaren Voorwaardelijke straf voor oplichterij Gemeentebelang maakt strijdplan voor 3 juni VEENENDAAL LAAN DER TECHNIEK 6 TELEFOON 08385-11395 OOK IN AMSTERDAM EN HILVERSUM VARKENS BURGERLIJKE STAND EDE ZONDE V.A.B. KIRPESTEIN BURGERLIJKE STAND Schoenhandel VERSIERT VERRASSING VRIJDAG I MEI 1970 ADVERTENTIE LEERSUM De staatssecretaris van Onderwijs kan een uitnodiging verwach ten van het Leersuinse gemeentebestuur, om in gezelschap van de raad en de inspecteur van het openbaar onderwijs zijn indrukken te toetsen aan de waar de van de uitspraken die woensdagavond werden gedaan in de gemeenteraad. „Wantoestanden", zei burgemeester mevrouw C. M. s'Jacob-des Bouvrie, toen ze het had over de situatie waarin de openbare school achter het gemeentehuis verkeert „Leersum heeft te maken met een scholennood die niet mooi meer is... Het begon woensdagavond allemaal met een opmerking van de VVD'er Slijkhuis. Hij vestigde de aandacht op de wateroverlast die de Julianaschool teistert, en onmiddellijk voelde vrijwel de hele raad nattigheid. Enkelen van de raadsleden te kennen zelf de toe stand te hebben gecontroleerd, en het oordeel was eenduidend: een onhoudba re situatie. Een klas schoolkinderen was diezelf de woensdag nog naar huis gestuurd omdat lesgeven toch onmogelijk was. De heer Slijkhuis vertelde dat er water staat in de lampen die met metalen buizen aan het plafond zijn bevestigd. De VVD'er zei ook: „De dakconstructie deugt niet, die stort vandaag of morgen nog in elkaar. De zaak is volgens mij niet meer te repareren." Het liberale raadslid kwam vervol gens met het dringende voorstel om zonder dralen een impermanente school als vervangende accommodatie te bou wen, en de hele raad vond dat reëel. „In twee maanden kan dat gebouw er staan", verklaarde de heer Slijkhuis, die het niets kon schelen hoeveel geld met de noodoplossing gemoeid zou zijn. De socialist Takken kwam eerder in het geweer tegen een voorstel van bur gemeester en wethouders (behalve wet houder v.d. Bogerd) om ruim 72.000,- op tafel te leggen voor de Leersumer A. van Eek, die dan zijn varkensschuur bij zijn bedrijf aan de Rijksstraatweg zou afbreken en zijn overige agrarische activiteiten helemaal zou staken. De overwegingen van het college, vertolkt door wethouder Schapenk: Het bedrijf is op die plaats niet te handhaven, en Van Eek had al overwogen een nieuwe varkensschuur te bouwen, waarvoor de vergunning niet kon worden geweigerd. Door nu de toch wel hoge som te offe ren kreeg de gemeente de kans de grond te verwerven, en die voor bebou wing te stemmen. De heer Slijkhuis was het helemaal met de heer Schapenk eens. „Het is een aanfluiting, die varkens midden in het dorp", vond hij. De heer Van Doorn merkte op dat Van Eek wel het onder ste uit de kan heeft gehaald, en conclu deerde dat de raad in feite met de rug tegen de muur stond. De heer W. F. Be- nink (VVD) zag dat niet zo duidelijk, en dat zei hij dan ook. Geboren: Jan A., z. v. A. M. van Vos kuilen en A. Minnen; Caroline A., d. v. J. van Kampen en A. van Ettikhoven; Angela M. C., d. v. A. T. van Binsber- gen en W. Quint; Johanna B., d. v. G. Thomassen en B. Gerritsen; Dirk A., z. v. R. van Ek en M. G. van de Glind; Gijsbertha J., d. v. G. E. Hendriksen en A. Radstaat; Atty N., d. v. T. Veenstra en J. G. Glazema; Andreas B. G., z. v. W. G. M. Overvelde en C. M. van Ba- kel; Albertus M., z. v. H. M. van Rennes en H. Beulenkamp; Annelieke, d. v. T. G. Dijkstra en E. Kerkkamp; Yvonne M., d. v. G. J. Heester en J. A. van Ga meren; Alinda W., d. v. A. B. F. van Kooten en H. J. van Baren; Johanna, d. v. W. de Rooij en F. van den Berg; Ma ria H., d. v. H. ten Bruggencate en T. J. M. van Geijn; Esther D., d. v. W. H. van den Brink en J. M. T. van Schalk; Hen ri M., z. v. M. van Hunnik en D. B. J. van den Bosch; Ingrid, d. v. N. J. Pot en H. Liefting; Sandra, d. v. J. W. Dim- mendaal en M. M. van Donk. Ondertrouwd: Cornells Kwint en Jantje M. Bouma; Geurt Meijer en Aleida SchoonderbeekCornelis van de Kolk en Clara G. de Groot; Jan Meurs en Jantje Versteeg; Willem L. A. Kloot wijk en Neeltje H. Jansen; Johannes Hooijer en Janna van Beek; Robert J. van Hussen en Johanna van Soolingen; Petrus H. Jansen en Roelof je van den Brink; Cornelis W. J. Rijsdijk en Jekje J. Müsse; Herman Lugthart en Geraldi- ne J. Prangsma; Paulus A. Numan en Cornelia J. Raatgever. Gehuwd: G. H. H. Brans en G. W. van Eibergen; H. Peelen en K. W. Evertse; C. Vianen en E. Meurs; A. Vergunst en T. J. Dingeman; B. Niesing en T. Zandsteeg; M. M. Boersma en F. E. Dietiker; J. van Spriel en J. de Vries; L. Lagerweij en H. Groeneveld; J. C. H. Rademaker en E. Groenendijk; T. van Beek en H. S. Jolink; L. J. Weigraven en T. Wegen. Overleden: Gijsbertha Beekhuizen, geh. gew. met J. Wortman, geb. 1 mei '91; Grada J. Gerritsen, e/v A. van de Haar, geb. 1 aug. '22; Maria L. C. C. Vergroesen, geh. gew. met B. ten Cate, geb. 8 maart '11; Gerardus J. Oudhuis, geb. 8 september '78; Eliza W. M. van den Andel, geb. 27 mei '92; Jan H. T. te Beest, geb. 30 jan. '04; Jan Kwadijk, geb. 15 juli '91; Geertruida Verhoef, v. A. W. Vrijhof, geb. 27 febr. '80 Toen kwam het moment dat wethou der v.d. Bogerd bekende niet zo geluk kig te zijn met het voorstel van 't colle ge. Hij had diverse mensen gesproken die het juist leuk vonden, die varkens in het dorp. Hij vond het daarom ook eigenlijk zonde van het geld. Daarom joeg hij wethouder Schapenk tegen zich in het harnas. Deze noemde het standpunt onbegrijpelijk. De raad ging tenslotte akkoord, met de heren Takken en v.d. Bogerd, als tegenstem mers, Wethouder v.d. Bogerd zorgde voor nóg een verrassing, toen hij de raadsle den op de man af vroeg of zij wel wis ten wat ze nu precies gingen aankopen. Dat was bij het voorstel om een stuk grond te kopen van de erven W. Verha gen in Leersum zuid-west. „Wie van u is persoonlijk gaan kijken naar die grond?" informeerde v.d. Bo gerd, maar hij kreeg geen antwoord van de raadsleden. „Weet u wel wat u koopt?", hield de wethouder aan, waar na hij concludeerde dat dit kennelijk niet het geval was. Hij stelde daarom voor het voorstel terug te nemen, totdat de raadsleden het wèl zouden weten. De heer Slijkhuis wierp echter tegen dat de grondadviescommissie, en na tuurlijk B. en W. voldoende op de zaak waren ingespeeld, om de gemeenteraad een verantwoord advies te kunnen ge ven. Wethouder Schapenk wilde toen wel eens weten waarom v.d. Bogerd volhardde in zijn standpunt, en stelde voor de vergadering te schorsen. Wat daarna gebeurde is niet bekend, maar toen het publiek weer mocht bin nenkomen was de zaak voor men het wist beklonken, zonder dat iemand te gen stemde, zelfs wethouder v.d. Bo gerd niet. Samen met zijn collega Scha penk glunderde hij naast de burge meester. Het voor de waterleiding super on rendabele gebied van de Gooijerdijk, de Broekweg, de Zandweg en de Ameron- genwetering, kan binnenkort op het net worden aangesloten. Bij de behandeling van het desbetreffende voorstel wees de heer Benink erop dat de belangheb bende Leersumers erop attent moeten worden gemaakt, dat ze zich veel kos ten voor de toekomst kunnen sparen, door zo snel mogelijk „ja" te zeggen te gen het stromend water. Hij had bere kend dat het wel duizend gulden zou kunnen gaan kosten voor iemand die liever nog een jaar of tien wil wachten, en dan tóch een aansluiting wil. De burgemeester beloofde dat de belang hebbenden per brief daarover zullen worden ingelicht. u dan «van a.u.b. LUNTEREN De Lunterse Motor en Automobielclub (Lumac) houdt dins dag 5 mei zijn tweede oriëntatierit van het seizoen. De lengte van het parcours is 90 kilometer en wordt verreden in gedeelten van 60 en 30 kilometer. De start is bij het Sportpark Wormshoef te Lunteren. De eerste deelnemer vertrekt om 8 uur. Inschrijven is mogelijk vanaf kwart over 7 in de kantine van het sportpark, of tevoren telefonisch, no: 08380-12867. Ook bromfietsers kunnen meedoen aan deze rit, die verreden wordt volgens het KNMV-reglement 1969. RHENEN Op Hemelvaartsdag, 7 mei, organiseert de Rhenense VVV een morgenwandeling met als hoogtepunt een bezoek aan de kapmeeuwenkolonie. Deelnemers uit Rhenen worden 's mor gens om kwart over zeven verwacht door de excursieleider, bij het WV- kantoor. Deelnemers uit het westen en noorden van ons land kunnen ook rechtstreeks naar de ingang van de Maarsbergseweg te Leersum gaan, die gemarkeerd is met stenen palen met 't opschrift „Het Veld". De wandeling begint hier om acht uur. Op 9 mei houdt de VW een bloesem en vogeltocht met eigen autovervoer naar de Over-Betuwe. Daarna is er een wandeling op de Duivelsberg te Beek bij Nijmegen. Het vertrek is om half twee vanaf het VW-kantoor. AMERONGEN Onder de titel „In brons bestendigd" exposeert de ge meente Amerongen van 9 tot en met 20 mei een collectie moderne Nederlandse platieken en wandtapijten in de raad zaal van het gemeentehuis. De tentoonstelling omvat 35 sculptu ren en een serie van zeven wandtapij ten, die de parabel ven de Verloren Zoon uitbeeldt. Onder de exposanten zijn Paul King- ma, J. Bouwhuis, Chr. de Moor, H. Baayens, Charles Roelofz en Jan Wol kers. Bij de samenstelling van de expositie is gestreefd naar een representatie van 't karakter der moderne beeldhouw kunst. Diverse stromingen kunnen dui delijk worden onderkend. Het is geen toeval dat de tentoonstel ling uitsluitend bronzen omvat. Het ei genhandig bewerken van de steen is sinds meer dan een eeuw in diskrediet geraakt en verdrongen door de tech niek, die in was, klei of gips boetseert en het resultaat naderhand in brons laat vastleggen. De expositie is geopend van 10 tot 12 uur en van 2 tot 5 uur; op 12 mei en 14 mei bovendien 'sauonds van 7 tot 9 uur. voor Veenondaal Tot 17.30 uur Van 17.30- 19.30 uur Zatard. v. 16.30-17.30 u. Voor Rhenon 3328 Nwo Veanendaalseweg 159 LEERSUM „Onrechtmatig op treden" was volgens Leersums bur gemeester de oorzaak van het feit dat de raad woensdag niet terecht kon in het zo langzamerhand ver- trouwde decor van het cafézaaltje tegenover het gemeentehuis. Het on- rechtmatige optreden komt voor re- kening van de Total-benzinemaat- schappij die tegen dé afspraken in plotseling aan een verbouwing ter- plaatse begon, en zo de raad dakloos maakte. Men had nu z'n toevlucht genomen tot het gebouw van de wijkverple- ging aan de Kon. Julianalaan. Een nare bijkomstigheid voor het gros der raadsleden: er mag daar niet J worden gerooqt. Mevrouw s' Jacob moest raadslid Dell er nog eens op wijzen, toen deze met een brandende J sigaar manipuleerde. Overigens zit de kans erin dat j Leersums raad in vergaderingen he- lemaal niet meer rookt. Via een praatje over de ingekomen stukken afkomstig van de actie Niet Ro- ken werd duidelijk dat er een voorstel in de maak is om 't roken in de raad af te schaffen. Een verblijdend' geluid uit deze vergadering mag niet ontbreken. In plaats van voor een parkeerplaats voor 20 auto's bij 't sportterrein wordt voorlopig 18 mille vastgehou- den, voor de financiering van Leer- sums verenigingsgebouw. Het was de socialist Takken die het idee Jan- ceerde. Wethouder Schapenk wilde graag meewerken, maar deed geen toezeggingen. Hy wil eerst wel eens de begroting voor het verenigingsge- l bouw onder ogen hebben. ADVERTENTIE VEENENDAAL CITY-MOTORS - EDI RENSWOUDE De inzamelingsactie voor de vereniging van vrienden van de Hart stichting heeft een bedrag opgele verd van 1787,55. Het aantal dona teurs bedraagt 179. ARNHEM Colporteur Hans van de K. uit Veenendaal stond gisteren voor de Arnhemse politierechter om zich te verantwoorden voor zijn oplichtings praktijken die hij in Veenendaal had uitgevoerd. Voor tachtig gulden liet hij mensen intekenen op een encyclopedie. Verder hoorden de slachtoffers nooit meer iets van de uitgave. Hun geld waren zij kwijt. Bij elkaar had hij op deze wijze 800 gulden „verdiend". Hij was ze nu aan het terugbetalen. Dat vond mr. Pie- ters, officier van justitie, een goed ding. „Dat kan lang niet iedereen zeg gen die voor een dergelijk feit hier komt". Hij eiste tegen de 20-jarige man een voorwaardelijke gevangenisstraf van 4 weken, met een proeftijd van drie jaar. Met de bijzondere bepaling dat hij bin nen de proeftijd iedereen terug betaald zou hebben. Politierechter mr. Wijtema ging hier mee akkoord. Colporteur v. K, ook. ADVERTENTIE Reparatie aan huis Opgave s.v.p. voor 12.00 uur TELEF. 08370-2838 RHENEN Geboren: Albertus, z.v. J. Jansen en J. A. van Swetselaar, Eist; Eddy, z.v. G. A. van de Weerdt en A. M. Spek; Rijk Harmen, z.v. J. van de Bovenkamp en C. M. van de Weete ring; Hillebrand, z.v. H. Boorsma en J. Schoeman, Veenendaal; Frederica Tine Simone, d.v. R. D. Politiek en A. Boers ma; Willem, z.v. G. van de Langemeen en G. Beukhof, Veenendaal; Sasja An gela, d.v. W. W. Baars en G. H. Be- rendsen, Amerongen; Damis Cornelis Martinus, z.v. A. F. van Holst en M. van der Waarde. Ondertrouwd: G. van Oort, 20 j. en J. van de Scheur, 18 j., beiden te Rhenen; A. Bollaart, 27 j., te Ede en C. Heikamp, 20 j., te Rhenen. Overleden: J. van de Scheur, 75 j., e.v. G. Bouman, Veenendaal; G. van Laar, 86 j., ongeh., Leersum; J. M. W. van Broekhuizen, 77 j., e.v. H. J. Wil link; H. C. W. Zaaijer, 55 j., e.v. L. C. van Dijk. van Dijk KESTEREN Dezer dagen hield de party „Gemeente Belangen" een open bare vergadering in het Dorpshuis te Kesteren. Gesproken werd over de pro paganda die gemaakt moet worden voor de komende verkiezingen op 3 juni. Het ligt in de bedoeling om op vrij dag 22 mei, en 2 juni met een geluids wagen door de dorpen Opheusden en Kesteren te rijden. Verder werd nog gesproken over ander propaganda-ma- teriaal. De eerste drie kandidaten die op de lijst van Gemeente Belangen staan zijn de heren: H. Remmeling, H. de Jong en J. Jonker. Op de vraag wat de heer Remmeling onder Gemeente Belangen verstaat, werd het volgende antwoord gegeven: „Het gaat vooral voor de leef baarheid van eigen gemeente, en omdat deze partij niet in een bepaald harnas zit, kan deze op het gebied van de wer- belijke gemeentebelangen het meeste doen". „De gemeentelijke politiek staat van de landelijke politiek helemaal los" al dus de heer Remmeling. De heer H. de Jong was het met deze uitlatingen eens en voegde er aan toe, dat het een voordeel is, echter zeer zel den een nadeel, dat deze partij geen be stuur van boven af heeft, zoals bij voorbeeld de PvdA, e.d. De heer J. M. Jonker die lijsttrekker voor Opheusden is, legde ook vooral de nadruk op de leefbaarheid, recreatie en niet te vergeten de vrijetijdsbesteding voor de jeugd. De heer Jonker heeft reeds jaren in het jeugdwerk gezeten en wil zich ook nu nog daar mee bezig houden. Al met al, zien deze heren de komen de verkiezingen zeker niet somber in, en wordt op wat meer zetels in de ge meenteraad gerekend. OPHEUSDEN Zo vol als de oude hervormde kerk woensdagavond was, is zU wellicht in lange veelbewogen loopbaan nooit eerder geweest. Overal zaten mensen in de looppaden, tussen de vakken, op de orgelgalery, ja zelfs in het portaal onder de toren. Die grote schare was byeengekomen, naar aan leiding van de intrede van ds. J. Karens, die dezelfde middag door zyn ambts genoot ds. H. Baayens uit Tricht-Geldermalsen bevestigd was als predikant van de Gereformeerde Gemeente in Nederland en Noord-Amerika (ook wel Geref. Gem. Syn. genoemd). Letterijk van heinde en ver was men opgekomen om de intrede van één van betrekkelijk weinig predikanten die dit kerkgenootschap heeft, bij te wonen. Misschien is het juist dat gebrek aan ambtsdragers, dat bewerkstelligt, dat men van dergelijke hoogtij-gebeurte- nissen niets wil missen. De kosters van de hervormde kerk en van het eigen kerkgenootschap waren druk aan het slepen met stoelen. De in de kerk en bij lokalen beschikbare stoe len waren reeds lang op, zodat men be gon de stoelen uit een nabijstaand schoolgebouw te halen. Velen hebben de dienst meegemaakt op een ongemak kelijk zittend stoeltje van (zoals dat te genwoordig heet) een leerlingenset een miniatuur bureustoeltje. Als tekst voor zijn intreepreek had ds. Karens gekozen Exodus 3:14c: „IK ZAL ZIJN heeft mij tot u gezon den". Als thema van zijn preek had ds. Karens: „Het zenden van Gods dienst knecht", verdeeld in drie hoofdpunten: 1. Wie er zendt; 2. Wie er gezonden wordt; 3. Waartoe hij gezonden wordt. Uitgaande van de geschiedenis van Mozes bij het brandende braambos op de Horeb-berg gaf de nieuwe herder en leraar voor de Opheusdense geref. gem. als zijn taak aan: het prediken van wet en evangelie. Behalve de „gewone" belangstellenden woonden een aantal genodigden de dienst bij. Onder hen waren een aantal leden uit de vroegere gemeenten van ds. Karens: Zoetermeer en Nieuwerkerk, een belangrijk deel van de andere pre dikanten in de geref. gemeente, ds. Catsburg van de hervormde kerk in Opheusden en het dagelijkse bestuur van de burgerlijke gemeente. In een toespraak na de preek bracht ds. Karens dank aan allen die hadden meegewerkt om hem in zijn nieuwe ge meente te ontvangen; aan de hervorm de kerkvoogdij voor het beschikbaar stellen van het historische kerkgebouw en aan al degenen die zich voor het welslagen van de dienst hadden inge spannen. Ds. J. van Haren uit Amersfoort sprak een woord van welkom namens de classis Utrecht, waarin ds. Karens nu opgenomen wordt. Burgemeester D. J. Fott („de gerefor meerde gemeente, meen ik, in Neder land," meende hij foutief. De gerefor meerde gemeente waarvan ds. M. van Beek predikant is wordt meestal op die manier aangeduid) sprak namens de burgeriyke overheid en ds. Catsburg sprak names de hervormde gemeente. Met een welkomstwoord van een der ouderlingen kwam een einde aar de dienst. ADVERTENTIE Hoofdstraat 105 Tel. 10170 VEENENDAAL w v v v - - - - - VEENENDAAL In een mini- race door Veenendaal heeft burge meester P. Bode woensdagmorgen vier koninklijke onderscheidingen uitgereikt aan burgers uit zijn ge meente. Bij Van Schuppen Chemie (een van de vestigingen van Philips-Du- phar) ontving mej. Pietje van Dijk de eremedaille in brons, in het re petitielokaal van muziekvereniging „Caecilia" kregen de heren P. Has selaar en C. G. Henzen beiden de eremedaille in zilver opgespeld en aan de Prins Bernhardlaan werd de heer T. Schoeman onderscheiden met een eremedaille in zilver, ver bonden aan de orde van Oranje- Nassau. Veenendaals eerste burger was woensdagmorgen het eerst te gast bij Van Schuppen Chemie, waar mej. Pietje van Dijk wegens 40 jaar trou we dienst aan het bedrijf de Ko ninklijke onderscheiding werd opge speld. De burgemeester noemde het een unicum dat een vrouwelijk per soneelslid zolang in dienst blijft bij haar werkgever en sprak zijn be wondering daarvoor uit. De heer M. Sliedrecht, directeur van het Veenendaal se bedrijf, deel de vervolgens mede dat de spoelster haar jubileum reeds op 3 april heeft gevierd, maar hij vond dat met de uitreiking van de eremedaille in feite de kroon pas op het jubileum werd gezet. Daarna bood hij mej. Van Dijk namens Van Schuppen Chemie (Philips-Duphar) een draagmedaille aan. Het volgende adres op het lijstje van de heer Bode was het repetitie lokaal van muziekvereniging Caeci lia aan de Klaas Katerstraat. In een vrolijk versierde ruimte wachtten de heren P. Hasselaar en C. G. Henzen, samen met een aantal genodigden, op het moment waarop zij de konink lijke versierselen kregen opgespeld. De heer Hasselaar die ruim 45 jaar lid is van „Ceecilia", werd het eerst toegesproken. Burgemeester Bode noemde het van groot belang dat een goede muziekvereniging trouwe le den als de onderscheidenen heeft en hij roemde verder nog de vele werk zaamheden die de heer Hasselear voor het buurtverenigings- en speel tuinwerk en w VRC heeft gedaan. De heer Hasselaar kreeg vervol gens de zilveren decoratie verbonden aan de Orde van Oranje Nassau op gespeld, evenals zijn collega, de heer C. G. Henzen, die ruimt 41 jaar ver bonden is aan de vereniging. Ook tot hem werden vele waarderende woorden gesproken, waarbij de heer Bode ook nog even herinnerde aan het feit dat de heer Henzen het se cretariaat van „Caecilia" 25 jaar op zich heeft genomen. De voorzitter van het erecomité van „Caecilia", de heer Hasselaar, en praeses Bouman spraken nog een dankwoord en zij betrokken hierin ook de echtgeno- noten van de gedecoreerden. De heer T. Schoeman, onderschei den met de eremedaille in zilver ver bonden aan de orde van O.N., omdat hij ruim veertig jaar lid is van de Vrijwillige Brandweer Ede/Veenen- daal, kon zijn ogen niet geloven toen burgemeester P. Bode compleet met ambsketen aanbelde op Prins Bern hardlaan 79. Voor hem bleek de koninklijke decoratie een complete verrassing, want de brandweercom mandant Van der Veen en een colle ga-spuitgast die ook acte de pré- sence gaven, hadden het geheim goed bewaard. De heer Schoeman, die zeer lange tyd korter is geweest van de Julia- nakerk, was diep onder de indruk van de onderscheiding en kon zijn emoties nauweiyks de baas toen Vee nendaals eerste burger hem de me daille op het vest („Moet ik er spe ciaal de jas voor aandoen?") speldde. De heer Bode zei onder meer er verheugd over te zijn dfct de brand weer in Veenendaal zo goed geoutil leerd is en dat het korps zulke trou we leden telt. In Eist werd op de DELM de heer J. P. Glasbergen, antennetechnicus, onderscheiden met de zilveren ere medaille verbonden aan de orde van Oranje Nassau. Hij kreeg de medail le zoals we reeds woensdag meldden opgespeld door overste A. J. Fokker in het bijzijn van het vrijwel voltal lige militaire en burgerpersoneel. T. Schoenman zilver C. G. Henzen zilver P. Hasselaar zilver Mej. P. van Dijk brons J. P. Glasbergen zilver

De Vallei | 1970 | | pagina 4