lirel'- personeel blijft op de hoogte ^Lp^4rstoiv Ondernemingsraad is volkomen onmisbaar' HERDENKING GEVALLENEN In Eltheto: Mej. j. Capelleveen de regionale naaldprinses EHBO'ers kregen het diploma Lezing over orchideeën- paradijs op Nieuw-Guinea Wedvlucht van •Luchtreiziger' Jury Beroep VEEMARKT UTRECHT Henrv Dunaiit MARKTEN Buitendam 2e predikant Adoptie Niel gehaald Zomerkamp Forum Herdenken Jeujjdrallv Nieuw orgel Soefi-dienst 99 VAN WOUT BLAUWKOUS festival Cand ia-ploegen verloren BURGERLIJKE STAND RENSWOUDE Doojj mm VRIJDAG I MEI 1970 VEENENDAAL Bij Firet N.V. is woensdagmiddag de ondernemingsraad geïnstalleerd, die in de plaats kwam van twee tot dusver functionerende be- drijt'sraden. De ondernemingsraad van het 300 personeelsleden tellende bedrijf bestaat uit elf leden, en krijgt vrij vergaande bevoegdheden. De organisatie er van laat ruimte tot aanpassing aan een nieuwe wet op de ondernemingsraden. Een plaatsgenote van ons u zult het ook wel gelezen hebben is het gezanik aan de deur zat. Voor dat ik er even op door borduur, want ik vind het toch wel een interessant onderwerp om een aantal regels aan te vermorsen, zou ik me vrouw de raad willen geven om het oproepsysteem aan haar flatdeur buiten werking te stellen. Deurbellen kun je namelijk uitschakelen en daarmee voorkom je dat je op ieder onzalig ogenblik iets aan moet pak ken of de smeekbede van een onge-, wenst persooon moet aanhoren. Natuurlijk loop je dan de kans, dat ie mand die je de honderdduizend wil komen aanbieden, noodgedwongen je deur voorbij gaat. Maar deze kans is wel zo gering en staat in zo'n kleine verhouding tot het overbodige ver schijnen dat het toch wel de moeite waard is om er eens over te prakki- zeren om verder zonder bel door het leven te gaan, mevrouwtje. Zeer zeker, u zult iets moeten bedenken waardoor de vaste leveranciers zich kunnen aandienen. Het zou eens met klopsignalen te proberen zijn. Mis schien is de melkman niet ongenegen om een scheidsrechtersf luitje om z'n hals te hangen en daar enige stoten in morse-signalen op te geven als hij met de zuivelproducten voor de deur staat. Hoe dan ook, het is mogelijk om alleen in de gevallen die noodzakelijk zijn voor de instandhouding van het gezin, de deur open te doen en voor de rest de tent gesloten te houden. Ik weet alleen niet of het leven er wel leuker op wordt. Nader beschouwd namelijk, is de deur bel een zeer bijzonder en exclusief instrument. Hele volken, die in aantal vele malen groter zijn dan de onze. maken er geen gebruik van. Ze ken nen het systeem niet eens. Wat dacht u bijvoorbeeld van de Indianen in hun wigwam tenten. Ze bedienen zich nog steeds van rooksignalen. Dat is dan een volksstam die me maar zo voor de geest gekomen is. Waar schijnlijk treft u in heel Afrika, van de Middellandse zee tot aan Kaap de Goede Hoop minder bellen aan, zowel in het concervatieve trek- als het pro gressieve druksysteem, dan in ons kleine landje. Een bel is een zeer uniek middel om de communicatie tussen degene die zich buiten het pand bevindt met de per soon die zich in het interieur ophoudt tot stand te brengen. Bovendien heeft de bel zich in de loop van de laatste jaren verheven tot een zeker status symbool. Als je vroeger aan de bel trok vroe ger werd er meer getrokken dan ge drukt dan kon je in negen van de tien gevallen wel van te voren zeggen wat voor soort geluid je zou produce ren. Het was altijd dezelfde vorm en dezelfde vorm van geklingel, dat al leen in toonaard iets kon verschillen, maar verder toch niet veel. Ook kon je uit het geluid soms de wijze van stoffering van de gang afleiden. Bij een hol geluid met nagalm kon je er zeker van zijn, dat men achter de deur op de tegels leefde, maar naar mate het geluid meer gedempt over kwam, was de vloerbedekking dikker. Tegenwoordig weet je niet meer wat je op gang brengt als je de wijsvinger op het knopje zet en zodoende de in stallatie die daaraan gekoppeld is op gang brengt. De nerveuze snerpertjes hebben, dacht ik, nog steeds de overhand, maar het zal niet lang meer duren of ze wor den overvleugeld door meer harmo nieuze geluiden. Het kan je nu gebeu ren, dat je in een met. alle mogelijke subsidies van de overheid tot stand gekomen perceel een klokkenspel in actie brengt, dat een kathedraal niet zóu ontsieren. Voor mensen die regelmatig met lijsten lopen een zeer ondankbare bezig heid die voor de meest uiteenlopende goede doelen op de schouders van een zeer kleine catagorie dezelfde perso nen neerkomt voor de collectanten is de bel geen maatstaaf meer voor het bedrag waarvoor men op de lijst zal intekenen. Bij de trekinrichtingen van vroeger was dat anders. Bleef je met de knop in de handen staan dan kon je er zeker van zijn dat de poging niets oplever de. Met het gedempter worden van het geluid steeg de hoogte van de vloerbedekking en daarmee ook de bijdrage. Dat zal nu ongeveer zo worden als me vrouw mijn raad opvolgt. Komt er geen enkel geluid na de druk op de knop, dan kan de collectant zich de moeite besparen. In deze stilte be vindt zich iemand die uitsluitend gi reert. Laten we dat in ons optimisme over de vrijgevigheid van de mensen tenminste maar hopen... Wout Blauwkous Opvallend onder de taken van het nieuwe instituut is het op de hoogte blijven van het toekomstige onderne mingsbeleid", zowel op korte als op lan ge termijn. Op het programma staan voorts beoordeling van de communica tie en van de menselijke ontplooiing en 't welzijn van de medewerkers. In de „oude" bedrijfsraden waren de volgens c.a.o. gesalarieerden apart geor ganiseerd van degenen die volgens an dere schalen worden beloond. Nu is een vertegewoordiging van het bedrijf als geheel tot stand gekomen, die, aldus de heer J. F. L. Ledeboer (president-com missaris) volkomen onmisbaar is in het bedrijfsleven. In zijn rede over „Democratisering van de onderneming" noemde de heer Ledeboer het ook wenselijk dat de overheid vergelijkbare lichamen ereëert voor het ambtenarenkorps. Als functie van een ondernemingsraad noemde hij „de gelijkwaardige terugkoppeling van het denken in tijd en ruimte, over be slissingen en processen". Hieraan verbond hij de stelling dat de macht om moe te denken op bepaal de punten beperkt zal moeten zijn, maar hij ging ervan uit, dat het be drijfsleven zich in deze tijd zonder on dernemingsraden onveilig zou moeten voelen. Als stimulerende factoren tot het ontstaan van een ondernemingsraad noemde de president-commissaris o.a. het economisch denken, het technisch vernuft en de gewijzigde geestelijke in stelling van de mens ten opzchte van zijn omgeving. „Welvaart is alleen bereikbaar als ie dereen in het bedrijf meedenkt", aldus, de heer J. D. van der Velde, directeur van Firet. „Op den duur kunnen wij al leen bestaan als alle denkkracht en, in dividuele ervaring wordt gemobili seerd" Hij verklaarde vervolgens de ondernemingsraad als geïnstalleerd. Aan de de totstandkoming van de on dernemingsraad is bij Firet een verkie zingsstrijd compleet met affiches voor af gegaan. Het bedrijf kent voorts een Vrouwenraad, en tracht momenteel ook het contact tussen medewerkers en cul tuur te stimuleren. Dat gebeurt in het kader van het zgn ADVERTENTIF „Firet-festival". Daardoor is het moge lijk, via o.a. een relatie met het Gelders Kunst Contact, kunstwerken in huis te halen. Op 't ogenblik hangen schilderij en bij wijze van expositie in de kantine. Het is mogelijk dat dit initiatief zal uitmonden in het binnenhalen van kunstwerken in de produktieruimten. Het Firet-festival omvat voorts een subsidiëring van het bezoeken van to neel- en andere voorstellingen. Firet is een van de weinige onderne mingen die zich ziet geconfronteerd met een wachtlijst voor sollicitanten. KESTEREN Woensdag werd in het „DORPSHUIS" het EHBO-examen af genomen door dokter M. v. Driel. Veer tien cursisten slaagden (één kandidaat werd afgewezen). De geslaagden zijn: mevr. J. C. ter Beek-Vervoorn, dhr. E. Blankestijn, dhr. S. van Dijk, mevr. E. J. Dirks- Koks, dhr. E. V. Eldik, mej. D. v. Gelde ren, mevr. W. A. N. Kooijman-Bats, mevr. S. M. Hulst-HoUg, mevr. C. P. Ranschaert-de Feijter, mevr. J. Roos winkel-Vuijk, mej. H. van Schaik, dhr. M. G. Spaan, dhr. A. L. J. van der Wal, allen te Kesteren, en dhr. J. Vink te Opheusden. De docent van deze EHBO-cursus was dokter H. M. Keuren de heer A. v. Mameren. RHENEN Het zondagelftal van Candia '66 heeft gisteren in Rhenen een 13 nederlaag moeten incasseren van de amateurs van het Utrechtse Velox. De gasten verdienden de overwinning volkomen. Het enige Rhenense doelpunt werd gescoord door Dick Brouwer. Voor deze wedstrijd speelden de Can- dia-junioren een vriendschappelijk duel tegen Wageningen. Ook hierin ging de thuisclub ten onder (23). RENSWOUDE Geboren: Evert Cornells, z.v.: E. Blaauwen- draat en C. E. van de Lagemaat. Ondertrouwd: R. van der Voort (Rhe nen) en G. Gijsbertsen. Overleden: C. Jansen, 62 jaar, weduwn. van: W. van Eden. VEENENDAAL maandag 4 mei: 19.15 uur: vanaf het raadhuis ver trek van de „stille tocht" naar het monument voor de gevallenen op hèt Stationsplein (m.m.v. het mannen koor „De Veenzangers" en „Caeci- lia") 21.00 uur: herdenkingsdienst in de Ned. Herv. (oude) kerk op de Markt, geleid door ds. J. Overduin. RHENEN maandag 4 mei: 19.15 uur: vertrek „stille tocht" vanaf hotel „De Grebbeberg" naar het nationaal monument, gevolgd door een gecombineerde militaire en burgerlijke herdenking (aanvang 19.30 precies), waarbij door de Ko ninklijke Militaire Kapel en de Rhe nense zangvereniging „Kunst na Ar beid" een tweetal werken wordt uit gevoerd. Na de inachtneming van 2 minuten stilte vindt de kranslegging plaats door de bevelhebber van de 1 a ndst ri jdkracht envertegen woord i- gers van zee- en landmacht, Rhe- nens burgemeester en talrijke depu taties. SCHERPENZEEL maandag 4 mei: 19.50 uur: vertrek „stille tocht" vanaf Burg. Rooyaardslaan naar het verzetsmonument bij bejaardente huis „liet Huis in de Wei". 20.30 uur: herdenkingsdienst in de Gereformeerde Kerk aan de Molen weg; de dienst wordt geleid door ds. Bos en Scherpenzeels eerste burger; zangvereniging Soli Deo Gloria verleent haar medewerking. LEERSUM maandag 4 mei: 19.45 uur: stille ^mgang naar het monument bij het gemeentehuis (vertrek vanaf Lomboklaan) 20.15 uur: gecombineerde kerk dienst in de N.-H. Kerk m.m.v. EMM. AMERONGEN maandag 4 mei: 19.30 - 20.15 uur: „stille tocht", vertrek 19.30 uur vanaf „De Hof" naar nieuwe alg. begraafplaats. 20.30 uur: algemene herdenkings samenkomst in de St. Andrieskerk. RENSWOUDE zondag 3 mei: 18.30 uur: gez. herdenkingsdienst in de N.-H. kerk; voorganger ds. v.d. Peut, ds. Jonkers.^ maandag 4 mei: 20.00 uur: kranslegging bij het verzetsmonument Barneveldse- straat-Dorpsstraat; daarna opening van tentoonstelling „1940-1945" in gebouw Rehoboth. KESTEREN maandag 4 mei: 16.00 uur: kranslegging op de be graafplaats in Kesteren. OVERBERG maandag 4 mei: 19.45 uur: herdenkingsdienst in N.-H. kerk, geleid door ds. S. An- dringa. ELS* zondag 3 mei: 10.30 uur: herdenkingsdienst in N.-H.- kerk, geleid door ds. J. van Malenstijn. maandag 4 mei: 20.00 uur: bloemlegging op het graf va» de verzetsstrijder en de graven van de Canadezen door de dames Van Lienden en De Jong; kranslegging door B. en W. bij het denkingskruis op de Veenendaalse- straat Op de foto de leden van Firet's nieuwe ondernemingsraad bijeen. Het zijn mej. E. van Engelenburg, en de heren J. J. van Schagen, M. R. Ou- werkerk. A. A. BitterF. G. Schelle- vis. J. W. van Scherrenburg, P. van Dijk, L. J. W. Beye, J. van Nieuwa- merongenA. van de Craats, en J. W. A. Engelenburg. ELST Dinsdagavond hield ir. H. L. Bernelot Moens, werkzaam in Wagenin gen, in het wijkgebouw aan de Veenen- daalsestraat op uitnodiging van de Cult. Natuurhist. Ver. „Zuid-Oost Utrecht" een lezing over zjjn werkperiode op Nieuw-Guinea, waar hij van 1959 tot 1962 als houtvester heeft vertoefd, als mede over de daar voorkomende flora. Spreker, die zijn lezing inleidde met een explicatie over de bodemgesteld heid van Nieuw-Guinea, vertelde over de vele boomsoorten die gekweekt en welke gebieden o.a. bebost werden, als ook over de talrijke bloemsoorten. „De orchideeën nemen een belangrij ke plaats in en zijn in ontelbare soorten op Nieuw-Guinea te aanschouwen. Ze vormen een der grootste bloemenfami- lies en groeien voornamelijk op bomen. Toch parasiteren ze niet op die bomen, maar leven uitsluitend van afval, zoals bijv. van vocht dat langs de stam naar beneden glijdt. Het komt voor, dat op een kleine op pervlakte een onwaarschijnlijk groot aantal verschillende orchideeën bloeien, die qua kleur en vorm in het geheel niet op elkaar lijken. Zelfs twee bloe men van eenzelfde soort hebben 'vaak een ander uiterlijk", aldus de heer Moens, die zijn lezing stoffeerde met een aantal fraaie dia's. In zijn voorwoord drukte de heer Pe- zarro (secr. van de vereniging) er zijn spijt over uit, dat het aantal bezoekers ze^r gering was, in tegenstelling tot an dere avonden. Deze lezing was tevens de laatste in dit seizoen. VEENENDAAL - De EVPV „De Luchtreiziger" in Veenendaal nam vori ge week deel aan de wedvlucht vanaf St. Kat. Wavre (België). De duiven wer den om 7.45 uur in vrijheid gesteld en de eerste meldde zich om 9.24 uur bij de heer A. v. Barneveld. De verdere uitslag is: A. v. Barneveld 1; A. v.d. Bo- venkamp 2, 12, 13, 41; A. Spies 3; H. v. Kooten 4, 35; C. v. Ginkel 5, 15, 16, 30, 37; G. Fasse 6: W. J. v. Dam 7. 20, 22. 23, 34, 40, 42, 43, 44; B. H. v. Schuurman 8. 9, 10, 11, 24, 31, 36, 39, 47; H. Beyk 14; Barneveld-Tanis 17, 18, 45; Gebr. Spies 19, 27, 32; J. v. Kooten 21; J. W. v. Schaik 25. 29, 33; G. Muller 26; C. Met horst 28; N. v. Eek 46. door .lanny Quint VEENENDAAL Mej. Janneke van Capelleveen uit Veenendaal heeft woensdagavond in het gebouw Eltheto de regionale titel „Naaldprinses 1970" verworven in de voorronde van het toernooi om deze titel, die tra ditiegetrouw werd georganiseerd door de firma Diepeveen. Onder een daverend applaus toonde de jonge winnares een beeldig 4-delig ensemble, gemaakt van een soepele Trevira-2000 en bonded jersey, dat be stond uit een blouse, aansluitend op een enkellange rok, een kort rokje en pantalon, met een kleurcombinatie van effen groen en miprimé. Deze aparte creatie werd door de jury uitverkoren voor de landelijke finale, die op 13 juni in het gebouw van Inkoop-Combinatie Nederland in Amsterdam plaatsvindt. Als eer ste prijs ontving de winnares een elektrische zig-zag koffernaaima chine ter waarde van 379,- Voor een zwarte maxi-mantel van Trevira 2000, zwarte pantalon en wil hesje en bijpassende witte flaphoed kwam mej. E. M. Koedam uit Wage ningen voor de tweede prijs in aan merking, die bestond uit een waar debon f 100,- voor Thomas porse leinen serviesgoed. Ook deze tweede prijswinnares zal deelnemen aan de nationale finale. De derde prijs werd toegekend aan mevr. V. Stokhausen-Roza uit Hil versum, die met bijzonder veel gra tie een chique wit complet presen teerde, dat bestond uit een korte ja pon en lange mantel. Een apart ca chet aan de japon was de brede tail le met schuin smokwerk, kralen in allerlei kleuren en lovertjes. De mantel had wijduitlopende mouwen, smaakvol gegarneerd met. soutache- koord, niet alleen langs de randen, maar ook midden op de mouw. De garnering was als zodanig in een prachtig motief verwerkt. Mevr. Stockhausen kreeg een stoom- sproei-strijkijzer, ter waarde van 75,-. Door verschillende fabrikan ten werden verder nog prijzen toe gekend aan zeven winnaressen, wel ke bestonden uit praktische huishou delijke geschenken. Als speciale attractie van de firma Diepeveen werd aan tien deelneem sters een waardebon verstrekt voor de prijs, die voor de desbetreffende stof was betaald. Voorts was er een coupon stof (Trevira) beschikbaar voor degene uit het publiek, die de winnaressen juist had geraden. De show werd gepresenteerd door mevr. Ton Eenhoorn als lady-spea ker, terwijl de muzikale begeleiding in handen was van Eddy Sanchez. De jury bestond uit de heren Rozenstein (ombudsman voor Inkoopcomb. Ne derland) Cornelissen (confectie-in- koper te Amsterdam), H. Fischer (mode-ontwerper) en de dames mej. Sanders (assistent-stoffeninkoop- ster) en ipej. Gerrits (ex-naai- school-directrice). Uit de uitslag bleek, dat presen tatie en houding van de kandida ten een even belangrijke rol speel den als het geshowde kledingstuk. Evenals vorig jaar varieerden de deelneemsters weer sterk in leef tijd; de jongste was 14 en de oud ste. voorzichtig geschat, midden vijftig. Pantalons worden de grote mode en zijn duidelijk in trek bij tieners en twens, maar ook bij slanke jeug dig uitziende oudere dames. Er wer den dan ook vele modellen in ge toond, gecombineerd met hesjes of spencers, die *in lengte varieerden, met maxi- of midimantels en als jumping-suits. Er waren beeldige creaties in Tre vira of jersey, in effen imprimé of gecombineerd. Hierbij paste een gro te flaphoed uitstekend. De hoeden winnen trouwens meer en meer terrein; vooral de wijde flaphoeden passen letterlijk bij elk ensemble of enkel kledingstuk en flatteren iedere jonge vrouw. Op deze show werd overwegend Trevira gepresenteerd. Trevira, - Georgette. - Jacquard, -Alpaca en Trevira 2000 zijn stoffen, die letter lijk overal geschikt voor zijn, zoals bleek uit de vele uiteenlopende mo dellen. Deze stof wordt door de modebewuste vrouw van vandaag geprefereerd om vele redenen, met name omdat ze kreukvrij en makke lijk wasbaar is en daarnaast strijken niet nodig is. Dat lange avondjaponnen en hou- se-dresses weer alle aandacht krij gen was ook duidelijk te zien. Met de verscheidenheid aan complets en ensembles kunnen de dames vele kanten uit. Zo was er bijvoorbeeld een ensemble, bestaande uit een lan ge rok (voor 's avonds thuis) en spencer en een korte iok in midi of mini (om uit te gaan). Overigens werd er geen bepaalde kleur als „modekleur 1970" gelan ceerd. Er waren èlle kleuren; zowel zacht oranje als mandarin, lila, licht groen of bleu enz. en verder combi naties van zwart en wit of ecru, dan wel geruit of imprimé passeerden de Als garnering voor een aantal mo dellen was er soutache of lurex ge bruikt, dal op zichzelf eenvoudige kledingstukken tot juwelen maakte. Handborduurwerk was er ook in schattige motieven te zien en blijkt wel door de jaren heen populair. Het is een garnering, die bijna ieder type staat. Voorts werden vele modellen geaccentueerd door een lange sjaal of sjerp of door zeer lange artistie ke kettingen. Na deze show van eigengemaakte modellen, werden door drie beroeps mannequins modellen uit het mode blad „Neue Mode" getoond. Ook hieruit bleek, dat maxi en midi modellen steeds meer terrein winnen en binnen enkele jaren wel door alle dames gedragen zullen worden. Evenals de jumpingsuits en pantalon-kostuums, die in vele créa ties, stoffen en kleuren, geaccen tueerd met sjaals en kettingen, te zien waren. Om half twaalf werd deze show van zelfvervaardigde kleding, die als de negende van de firma Diepe veen zeer succesvol genoemd kan worden, beëindigd. Totale aanvoer 4884. Runderen 1562; vette kalveren 8; graskalveren 188; nuchtere kalveren 1534; schapen 406; lammeren 109; varkens boven 100 kg 204; varkens beneden 100 kg 25; biggen 814; bokken en geiten 34. Prijzen (in guldens): melk- en kalf- koeien, per stuk 12501450; kalfvaarzen, 10501275; vare koeien, per stuk 925 1050; pinken, per stuk 625875; stieren, per stuk 8501500; graskalveren, per stuk 425650; nuchtere kalveren, per stuk 3070; fokkalveren, per stuk 110 —275; schapen, per stuk 95250; lam meren, per stuk 125—210; dJÉfchtige varkens, per stuk 550—750; lopeft, per stuk 120140; biggen, per stuk 95110; bokken en geiten, per stuk 468; vette koeien, le kwal., per kg gesl. gew. 4.70 4,95, 2e kwal., per kg gesl. gew. 4,45 4,65, 3e kwal., per kg gesl. gew. 3,95 4.20; vette kalveren, le kwal., per kg lev. gew 4,10—4,30, 2e kwal., per kg. lev. gew. 3,804,00, 3e kwal., per kg lev. gew. 3,603,80; nuchtere kalveren, per kg lev. gew. 1,301,70; zware vette var kens p. kg lev. gew. 2,452,50; zouters per kg. lev. gew. 2,552,58; slachtzeu- gen, per kg lev. gew. 1,952,05; jonge slachtzeugen, per kg lev. gew. 2,05 2,15. Overzicht (resp. handel en prijzen): melk- en kalfkoeien, rustig, ruim prijs houdend; vette koeien, lauw, prijshou dend; vare koeien, rustig, ruim prijs houdend; vette kalveren, levendig, prijs houdend; graskalveren, rustig, niet prijshoudend, nuchtere kalveren, willig, prijshoudend, fokkalveren, willig, prijs houdend; schapen, redelijk, prijshou- dedn, lammeren, redelijk, prijshoudend; VEENENDAAL Als gasten van de afdeling Veenendaal van het Neder- landsche Roode Kruis zullen drie pa tiënten uit Veenendaal in de week van 18-23 mei een boottocht maken met het Roode-Kruishospitaalschip „J. Henry Dunant". Deze patiënten zijn: mevr. M. Muller-Herbes, Mulderslaan 35; heer J. Bleeker, Larixlaan 25; heer F. van de Pol. Kastanjelaan 16. SCHERPENZEEL Eiermarkt aan gevoerd 850.000 stuks. Prijzen kippe- eieren 9,- tot 10,-. Henne-eieren 7.,- tot 9,- per honderd stuks. Han del traag. SCHERPENZEEL Biggenmarkt aangevoerd 55 stuks. Handel redelijk. Prijzen van 95,- tot 105 per stuk. Marktbericht Barneveld. Coöp. Veluwse Eierveiling Barneveld Aanvoer: 1.219.710 stuks, stemming: re delijk. Prijzen in f per 100 stuks. Eieren van 52/53 gram 7.227.51; 57/58 gram 7.79—8.25; 60/61 gram 7.99—8.55; 64&65 gram 8.328.99. Eierveiling Barneveld Aanvoer 396.670 stuks, stemming redelijk. Prij zen in f per 100 eieren van: 51/52 gram 7.31—7.62; 56/57 gram 7.74—8.31; 61/62 gram 8.16—8.74; 66/67 gram 9.18—9.68. Pluimveemarkt, Barneveld 29 april (prijzen in guldens per kg). Aanvoer: ca. 6500 stuks, handel: traag. Slachtkippen lichte f 0.80—f 1.00, zware f 1.10—f 1.40. Hemelvaartsdag hoopt de hervormde gemeente „Sola Fide" te Veenendaal, der traditie getrouw, weer de jaarlijkse „buitendag" te beleven. Met z'n allen gaat men naar de jeugdherberg „De Ei kelkamp" in Eist om daar aan de nodi ge ontspanning te doen als spel, volks dansen en muziek. Kerkeraad, jeugdraad en kinderkerk van de hervormde gemeente „Sola Fide" zijn tot de conclusie gekomen dat de kinderen tot en met 12 jaar meer bij de bediening van de Heilige Doop be trokken moeten worden. De meeste kin deren weten niets van de wezenlijke in houd van de Doop af. Daarom zal de kinderen aanschouwe lijk onderricht worden gegeven, A.s. zondag zal bij de Doopbediening een groep kinderen van 6 en 7 jaar op de trapppen van het podium getuige zijn van de plechtigheid. Daarna gaan de kinderen naar de kinderkerk waar met hen over de doop zal worden gesproken. Kinderen van andere leeftijdsgroepen !'i I zullen op dezelfde manier volgende Doopbedieningen meemaken. Met instemming van de gemeente heeft de kerkeraad van de chr. gere formeerde Pniëlkerk te Veenendaal be sloten om een tweede predikantsplaats te stichten. Wil het werk van een predi- De gereformeerde kerk te Veenen daal heeft een Italiaans project gea dopteerd. Twee jaar geleden ontmoette de Veenendaalse predikant ds. J. Ytsma op zijn reis door ftalië een ex-priester van de r.k.-kerk die onder armelijke omstandigheden met zijn gezin leefde maar er toch nog kans voor zag om al zijn tijd aan evengelisatie en bijbelcol- portage te besteden. De stichting „In de Rechte Straat" (de Nederlandse vereni ging die hulp verschaft aan ex-pries ters en waarvan ds. Ytsma bestuurslid is) waagde het erop om voor het gezin van de heer Bianco een hui6 in de stad Nola te huren. Althans voor twee jaar. Ds. Ytsma hoopt dat de gereformeer de kerk te Veenendaal voor een meer stabiele basis voor het werk van evan gelist Bianco zal zorgen. Dat kan als de gemeenteleden jaarlijks een bedrag van 1800 gulden opbrengen. De kerkeraad heeft met het voorstel om het werk van de heer Bianco te adopteren ingestemd. Ds. Ytsma maakt juist dezer dagen een reis naar Italië om het werk van de Italiaanse ex- priester onder de loep te nemen. De predikant zal ook enkele dagen mee gaan colporteren en evangeliseren, kant in alle opzichten goed tot z'n recht komen, zo besloot de kerkeraad. dan kan deze niet meer van 700 a 800 ge meenteleden onder zijn hoede hebben. De chr. geref. Pniëlkerk te Veenendaal telt 1500 leden. De jeugdraad van de hervormde ge meente te Veenendaal heeft met de ex tra collecte de nodige 5500 gulden niet gehaald. Er kwam ruim 3000 gulden in de zakken terecht. Voor de jeugdraad nog geen reden om ontevreden te zijn, want een normale extra collecte brengt 1800 gulden op. Ondanks de herfstachtige weersom standigheden gaat de jeugd van de her vormde gemeente te Veenendaal, vol gende week op „zomerkamp" in het va kantieoord „Harskamp" te Harskamp. Ongeveer veertig meisjes en jongens zullen de kampweek meemaken. Aan het politieke forum, dat de ou- derenwerkgroep van de jeugdverenigin gen van de hervormde gemeente te Veenendaal morgenavond in „Eltheto" heeft georganiseerd zullen deelnemen de Tweede-Kamerleden drs. Van der Mei (CHU), Aantjes (ARP), ir. Van Ros- sum (SCP) en de heer De Vries secreta ris van het jongeren verbond van het GPV. Het onderwerp is „Waarom chris telijke politiek". In de hervormde kerk te Renswoude zal a.s. zondag een dienst worden ge houden die gewijd is aan de herdenking van de bevrijding. De beide plaatselijke predikanten, de gereformeerde ds. J. C. Jonkers en de hervormde ds. L. van de Peut zullen in deze dienst voorgaan. Morgenavond is er een jeugdrally in „De Uithof" te Amerongen. Het thema is „Sprong in het duister". Medewer king verleent o.a. een band uit Düssel- dorf. Men is bezig om in de hervormde kerk te Eist een nieuw orgel te plaat sen. Het wordt een groter instrument dan het vorige. Het nieuwe orgel telt tien registers, twee klavieren en een pedaal. Op de laatste woensdag van mei hoopt men het orgel in gebruik te kun nen nemen. A.s. zondag om half drie wordt in het gebouw van de Ned. Protestantenbond te Veenendaal weer een universele ere dienst belegd door het Soefi-centrum Veenendaal. Spreekster is mevr. Dra. W. Khan-de Koningh te Den Haag over „De Macht van het Woord." Na afloop is er onder een kopje koffie gele genheid tot discussie.

De Vallei | 1970 | | pagina 5