Rustige groep die nog volop meetelt Vrouwen van vijftig Verzekeringen sluiten wordt dure zaak NOS brengt uitgebreid Be vrij dingsprogramma Van Harte' redt" Anne Frankhuis Heer Bommel en de Blijd- scbapper De televisie op 4 en 5 mei De vijftigers van Neder land zijn - als groep - beslist niet uitgeteld. De oude gar de laat zich niet van haar plaats verdringen. Niet door de jeugd, noch door de veer tigers. Verzadiging Ziekten Bijscholing Een nieuw soort arbeidscontract Niveau Dienstj aren „Oranjehotel" Koningin MARTEN TOONDER STRIP programmaós TELEVISIE TELEVISIE RADIO VRIJDAG I MEI 1970 DE VIJFTIGERS Toegegeven de vijftig- tot zestig ja rigen zijn niet zo luidruchtig. De mees ten hebben het te druk. Met hun werk. Met anderen. Met zichzelf. Want zij hebben het niet zo gemakkelijk, ook de „gearriveerden" niet Zij moeten hard werken. Om hun baan, gedreven door verantwoordelijk heidsgevoel, of uit pure noodzaak. Want hun leven is duurder dan dat van jongere groepen. Dikwijls zijn er grote kinderen met nogal wat eisen, dure verzekeringen, trouwpartijen binnen 't gezin, status en tegenwoordig duur on derhoud van lijf en leden. Dr. P. Winkel, adjunct-directeur So ciale Zaken en chef personeelszaken bij Philips wil van die kreet helemaal niet horen. „Het is namelijk helemaal niet waar", zegt hij gedecideerd. „Daarom heb ik helemaal geen behoefte denigre rend te doen over de vijftigjarigen". Volgens de ervaringen bij Philips vormen zij de oude garde, in de positie ve zin van het woord. Daarom: geen waarderingscijfers. Wij hebben de ou deren even hard nodig als de dertigjari gen. De laatsten zullen straks weer de oude garde moeten opvolgen. Je kunt niet zeggen: de ene groep is meer waard dan de andere. Zij hebben ieder op huil eigen manier hun waarde. In Nederland leven ruim één «n een kwart miljoen „vijftigers": mannen en vrouwen van vijftig tot zestig jaar. Het aantal vrouwen onder hen wordt steeds groter. Er zijn er nu al ongeveer 43.000 meer dan mannen! We horen niet veel van die vijftigers. Zij rijn niet zo in het nieuws als de jeugd of de bejaarden, de veertigers of de werkende 65-plussers. Daarom dit artikel over het leven en werken van deze mensen. Daarom heeft een man als dr. Winkel er ook principieel bezwaar tegen de vijftigers als een aparte groep te be schouwen. Zij takelen niet allemaal af. In alle leeftijdsgroepen zitten mensen die het wel of niet volhouden. Dat hangt er ook van af of er ge- of misbruik van hen wordt gemaakt. Ook tussen veertig en vijftig jaar naderen werkne mers het verzadigingspunt van wat zij aankunnen. Eigenlijk kunnen en mogen we niet generaliseren. Een vijftiger kan actie ver zijn dan 35-jarigen en de laatsten gedragen zich soms als vijf tig jarigen. Wel waar is, dat de vijftigers voor een belangrijk deel de maatschappij op gang houden. Maar dat feit is tevens de reden tot kritiek door jongere mensen. Jong beginnen. Samen bouwpn aan een toekomst. Kinderen krijgen, opvoeden, kinde ren getrouwd, en zovoort, enzo voort.... genieurs, elektronici en programmeurs, maar evengoed voor de medicus, de ac countant, de jurist, theoloog en dok ters-assistente". Er is nog een andere kant van de zaak, de medische en die is zeer belang rijk. Boven de 45 jaar kunnen chroni sche ziekten ontstaan, bijvoorbeeld be ginnende chronische bronchitis. Het zijn de ziekten waarmee we moeten leren leven. Daarbij komt, dat boven die leeftijd ons aanpassingsvermogen afneemt. We zijn dan minder flexibel1, lichamelijk en mentaal. Ook het vermogen tot het le ren van iets nieuws neemt af. Daar te genover staat het afstand kunnen ne men, verdraagzaamheid, begrip, (le vens) ervaring. Bij Philips zijn achtduizend werkne mers van 42 tot 65 jaar periodiek nage keken. Er waren duidelijke uitschieters. Op iedere honderd mensen had dertien procent belangrijke „objectieve afwij kingen" (die meetbaar zijn door appa ratuur). Van die dertien procent had 37 procent hart- en vaatziekten vijftien procent een gewichtsoverschot van meer dan vijftien procent; negen pro cent chronische bronchitis en veertig procent andere ziekten. Als we daarover praten met het hoofd van de medische dienst van Phi lips dr. H. H. W. Hogerzeil, blijkt dat de vraag is, hoe mensen met langdurige problemen te helpen. Er is sprake van een scala van klachten: van onlustge voelens tot grote neurotische problemen toe. Desondanks vindt dr. Hogerzeil de vijftig jarigen een bijzonder waardevol le groep, „mits zij maar willen accepte ren dat we in een dynamische wereld leven. Een voordeel van ouderen is ook, dat hun overkoepelend inzicht groter kan zijn. Vijftigjarigen kunnen ideeën aandragen die door jongeren worden uitgewerkt". Dat komt het: „Ouderen in een tech nisch beroep delven waarschijnlijk het onderspit in technische kennis. Het is een specifiek probleem. De kennis waarmee zij zijn begonnen en waar mee iemand vroeger een generatie lang toe kon gaat nu al binnen dezelfde generatie tekort schieten. Die periode wordt steeds korter. Dat geldt voor in- De vrouweta tussen de vijftig en zestig? Hun leven wordt sterk bepaald door wat zy doen. Zyn zy huls vrouw, „werkende" vrouw, weduwe of gescheiden? Alleen op grond daarvan is hun levensvulling telkens een totaal andere. De gescheiden vrouw nog meer dan de weduwe zal meestal weer gaan werken en aldus dikwijls nieuwe kennissen, vrienden of relaties krygen. Voor de getrouwde vrouw ligt dat allemaal anders. Zy heeft de menopauze achter de rug. De kinderen ztfn doorgaans de deur uit. Zy voelt er dikwijls niet voor nog een andere taak op zich te nemen. EENZAAM Dan kriygt de eenzaamheid een kans zich van haar meester te maken, zeker als de vrouw vindt dat er voor haar geen perspectieven meer zyn. In die situatie zijn er nogal wat vrouwen die aan het drinken slaan of verslaafd raken aan tabletten. Hiertegenover staan gelukkig ontelbare vrouwen die in de relatie tot hun man, ln hun grootmoederschap, in hun huis of in hun vriendenkring voldoende levens- vulling vinden. Het bedrijfsleven zou eens een studie moeten maken over een nieuw soort arbeidscontract, waar aan „ontbindende voorwaarden" zijn verbonden. Het idee is afkomstig van ir. A. J. de Wildt, hoofdinspecteur-directeur voor de arbeidsvoorziening in Noord-Brabant. Hij weet dat veel ondernemers oudere mensen liever niet aannemen. Hun vrees: „als ze er een poos zijn, raak ik ze niet meer kwijt". „Met die ontbindende voorwaar den", aldus de heer De Wildt, „krij gen ouderen een kans een bedrijf binnen te komen en er eventueel te blijven, in plaats van niet te worden aangenomen". Aan de andere kant: „De werkge ver moet via de nieuwe voorwaar den de mogelijkheid hebben een ou dere werknemer die voor een be paalde functie is aangenomen, te ontslaan als die functie vervalt". Dat kan het geval zijn doordat een bepaald produkt niet meer wordt ge maakt, de prestaties van een oudere werknemer sterk teruglopen, of als hij (te) vaak ziek is. Daarom moeten de na- en bijscholing eerder beginnen, al vanaf het 35ste jaar. Dan zegt dr. Hogerzeil: „Iemand die bereid is daaraan mee te doen en het met goed gevolg beëindigd, zou méér moeten verdienen dan een ander". Philips vindt de vijftigers zo belang rijk, dat dit jaar een onderzoek is be gonnen naar de manier waarop zij func tioneren. Een goed medisch-sociaal be leid houdt in: mensen boven de 45 perio diek onderzoeken en adviseren. Boven dien: zorgen voor een goed werkklimaat. Dr. Hogerzeil vat het zo samen: „De mensen psychisch in evenwicht en li chamelijk in conditie houden. Dit grote probleem is alleen op te lossen als wij er met zijn allen aan gaan staan". Aan dr. Winkel vroegen we hoe de kansen liggen om op oudere leeftijd nog aan de slag te komen. Zijn antwoord: „Dat is boven de 45 al niet gemakkelijk meer en zeker niet op hogere leeftijd. Vandaar dat de vak bonden veiligheidsmarges willen inbou wen en dat de overheid voor oudere mensen een langere opzegtermijn wil. Dat werkt averechts uit, want de werk gevers worden er nog huiveriger door". Het toeval wil dat in Noord-Brabant kort geleden een onderzoek is gehouden naar de kansen van 1285 werklozen van vijftig tot 64 jaar. Hier zijn wat mar kante uitkomsten: Ouderen blijven langer zonder werk. Ruim 38 procent was langer dan een jaar ingeschreven, bijna twee procent langer dan drie jaar. Voor 46,2 procent van de mannen werd tewerkstelling in het vrije bedrijf belemmerd door medi sche factoren. Die belemmering is be langrijker naarmate het beroepenni- veau lager ligt. De medische kant vormt een belang rijk beletsel als het gaat om werkers in de bouw, met een industrieel beroep of een commerciële baan in de uitvoeren de sector. In een kwart van alle geval len was er geen ander beletsel dan de leeftijd! Bij administratieve beroepen viel het op, dat de werkloosheid onder ouderen verhoudingsgewijs geringer is dan on der de jongeren. De bouwvakkers ble ken er, ook weer relatief, qua kansen het gunstigst voor te staan. Tijdens een gesprek met ir. A. J. de Wildt, hoofdinspecteur directeur voor de arbeidsvoorziening in Noord-Bra bant vroegen we onder andere: Hoe lig gen de kansen op ontslag voor ouderen en jongeren? Zijn antwoord was kort en krachtig, dat de ouderen bij het ontslagbeleid van bedrijven wat meer bescherming ge nieten (behoudens bij kort dienstver band). „Naarmate iemand langer bij een be drijf is, heeft hij meer rechten om te blijven dan een jongere. Die oudere heeft meer voor het bedrijf betekend en dat wordt gehonoreerd. Dat is in Ne derland geen vraagstuk meer". Een duidelijk minpunt voor de vijfti gers schuilt in de hoge bedragen voor hun „medische" verzekeringen zoals „leven", arbeidsongeschiktheid en ziek tekosten. Een vijftigjarige houdt immers voor de verzekeraars een groter risico in dan iemand van dertig. Levensverzekeringen moeten op jonge leeftijd worden afgesloten; de premie is dan stukken lager. Maar de nu zes tigjarigen verdienden in de crisisjaren over het algemeen zo weinig dat een le vensverzekering er niet af kon. Ook al zijn zij tien jaar geleden begonnen, dan nog betalen zij aanzienlijk meer dan de jonge mensen nu. Voor de andere verzekeringen geldt hetzelfde, indien zij pas op latere leef tijd worden afgesloten. Fondspatiënten betalen meer naarmate zij meer gaan verdienen, tot een maximum van 12.500 gulden. De loongrens (om nog fondspa tiënt te kunnen zijn) is nu 14.580 gul den. De man die die grens passeert als hij 55 of ouder is, moet voor zijn particu liere verzekering dertig procent meer premie betalen dan een jongere. Dit geldt uiteraard alleen voor de man (of vrouw) zelf, niet voor de jongere ge zinsleden. Particuliere verzekeraars zouden het technisch juist achten, wanneer een „bovenjarige" fondspatiënt die zich particulier moet verzekeren, zijn in het verleden bij het ziekenfonds gevormde reserve zou meebrengen. De dertig pro cent extra premie zou dan niet nodig zijn. De maatschappijen zijn reëel genoeg om te beseffen dat dit wel een mooie droom zal blijven. En: „Het gaat niet in de eerste plaats om de leeftijd maar om de dienstjaren. Er is pas een vraagstuk als een oudere korter in dienst is dan een jongere. Maar dan moeten er wel duidelijke mo tieven op tafel komen". Is er toch sprake van een kennelijk onredelijk ontslag, dan kan ook de ou dere werknemer aansprak maken op een dubbele bescherming: via het ar beidsbureau en op grond van het Bur gerlijk Wetboek. En dus: opgewekt verder gaan en volhouden maar! De Nederlandse Omroepstichting (NOS) heeft ter gelegenheid van de herdenking van de bevrijding, voor maandag 4 en dinsdag 5 mei 'n uit gebreid programma samengesteld, dat zowel zware als lichte elemen ten in zich heeft. Maandag 4 mei wordt 's avonds om 19.00 uur begonnen met de uit zending van het herdenkingsconcert „In those days", dat de componist Hans Kox schreef bij gelegenheid van de 25-ste herdenking van de slag om Arnhem. Jn de documentaire „Een leger in gehouwen steen" van Theo van Haren Noman, die daarna volgt, wordt een overzicht gegeven van de na-oorlogse Nederlandse beeldhouw kunst. Na 1945 verrezen in veel ste den en dorpen verzetsmonumenten. In de film worden veel van deze werken getoond. De begeleidende tekst bestaat uit verzetspoëzie van onder meer Josselin de Jong, Antonie Donker, Clara Eggink en Jan Engel man. Tussen 20.25 en 21.40 wordt die avond het toneelstuk „Oranjehotel" uitgezonden. Dit spel ging in premiè re op 19 november 1945. Het werd toen aangekondigd als een „drama tisch gedenkschrift in vier bedrijven door NN nr. 1057". Later bleek dat de onbekende au teur Eduard Veterman was, die zelf in de Scheven ingse gevangenis had gezeten en die zijn gevangenisnum mer had gebruikt om anoniem te blijven. Het stuk speelt in een kleine cel, waar een aantal verzetsmensen wacht op berechting. Zij komen uit verschillende maatschappelijke groeperingen. Hun hoop en wan hoop, verdriet en vreugde, culmine ren in de executie van een van hen. Het stuk werd voor de televisie bewerkt door David Koning en Ste fan Felsenthal. De meespelende ac teurs zijn: Bernhard Droog, Joop Doderer, Erik van der Donk, Lou Landré, Onno Molenkamp, Bob Lö- wenstein, Erik van der Donk e.a. 6887 Toen de markies de Canteclaer de volgende morgen zijn ontbijt genuttigd had wierp hij een blik in het ochtendblad, zoals zijn gewoonte was. Zodoende werd zijn oog getroffen door een vet kopje, onder aan de pagina; „Aardige geste van Excentrieke Weldoener". „Vrij geld verkrijgbaar voor iedereen die meent het te kunnen gebruiken", las hij verblekend. „Te bevragen op slot Bommelstein". De edelman liet walgend z'n lorgnon zakken en slikte. „Dit is stuitend", prevelde hij. „Dit platte gebaar maakt een einde aan de diepere zin van het bezit! Maar nu is de parvenu Bommel toch te ver gegaan in zijn zucht naar publiciteit! Ik zal on middellijk stappen ondernemen om de be zittende klasse te beschermen tegen het oprukken van het grauw. De handen moe ten ineen worden geslagen... Maar eerst zal ik mij ter plaatse op de hoogte stel len". Met deze gedachte stond hij op en ver liet zijn buiten om naar Bommelstein te gaan. Ondanks het vroege uur was het reeds druk op de weg. Allerlei groepjes repten zich voort naar het oude slot en er hing een sfeer van blijde verwachting in de lucht. Aanvankelijk had de edelman daar niet zo'n erg in. Het was vooral de kleine man die hem voor de voeten liep en bovendien was hij te zeer in gedachten verdiept om aandacht aan zijn omgeving te schenken. Maar na enige tijd drong het geroezemoes tot hem door, en toen hief hij onthutst zijn lorgnon. „Fi done!" mompelde hij. „Hier haast ik mij tussen het gemeen naar de smake loze steenklomp waar men geld uitdeelt! Dat gaat niet. Men zou licht kunnen den ken, dat ik ook daar met oneerbare be doelingen op af ga!" En schielijk verliet hij het pad en trok zich tussen een boomgroep terug. Dinsdag 5 mei bevrijdingsdag begint de N.O.S. 's morgens om 10.15 uur met een reportage van de nationale herdenkingsbijeenkomst in de Sint Laurenskerk in Rotterdam. Aan het eind van deze bijeenkomst zal koningin Juliana spreken. In de vooravond, die vijfde mei, wordt van 19.04 tot 19.55 uur een feestconcert uitgevoerd door het Ra- Joop Doderer in een scène uit het toneelspel Oranjehotel dat de N.O.S. op maandag 4 mei uitzendt. Op de achtergrond Ber nard Droog. dio Philharmonisch orkest onder lei ding van Henk Spruit. Na het journaal volgt tot 21.40 uur het derde deel van de documen taire „Wij leven nog", die Jan van Hillo over het verzet en de bevrij ding maakte. Het programma wordt besloten met een uitbundige muzikale show, die de naam „Anno 1945" kreeg. In het Circustheater in Scheveningen wordt de bevrijding dan muzikaal herdacht door onder meer Rosita Bloom, Corrie van Gorp, Carry Tef- sen, José den Burger, Ben Cramer, Dick Rienstra, Edwin Rutten, Fred Helms, Willy Alberti, Jetty Pearl, Cees de Lange, Albert de Booy, Eddy Christiani, de Wama's, de Zan geres Zonder Naam, Mieke Telkamp, de Kilima Hawaiians, de Johan Wil lem Friso Kapel en het koor van de Koninklijke Marechaussee. Het pro gramma wordt gepresenteerd door Teddy Scholten en Pim Jacobs. NEDERLAND I 18.45 NOS: (K) Fabeltjeskrant. 18.55 NOS: (K) Journaal 19.04 VARA: (K) Hier is Lucy, serie 19.30 (K) Achter het Nieuws Spe ciaal. 20.00 NOS: (K) Journaal 20.20 VARA: Maigret en de zakken roller, TV-spel. 21.35 (K) Hadimassa, sati. progr. 22.10 In liefde bloeiende - film over Henriëtte Roland Holst. 23.00 NOS: (K) Journaal 23.05-23.35 TELEAC: Van molecuul tot mens - les 15 (herh.) NEDERLAND II 18.45 NOS: (K) Fabeltjeskrant. 18.55 NOS: (K) Journaal. 19.04 NOS: Scala: informatief pro gramma. 19.30 NCRV: Scheepsjongens van Bontekoe, vervolgverhaal. 19.39 (K) De waaier van Sevilla, fa miliefeuilleton. 20.00 NOS: (K) Journaal. 20.20 NCRV: Vierkamp, filmimpres sies jubileumtoernooi Leidsch Schaakgenootschap. 20.55 Farce Majeure, sati. progr. 21.15 Hier en Nu. 22.00 Onbestelbaar, TV-spel HILVERSUM De VARA-actie „Van Harte" ten bate van het in fi nanciële moeilijkheden verkerende en met sluiting bedreigde Anne Frankhuis te Amsterdam heeft voorlopig een bedrag opgeleverd van 55.370,-. Aan de hand van ervarin gen met vorige acties en toegezegde bedragen verwacht men royaal bo ven de 60.000,- te zullen komen. Dit bedrag is voldoende, om het als documentatiecentrum en museum Ingerichte Anne Frankhuis geheel te restaureren. Met de restauratie zal nog dit najaar worden begonnen. Het is in ieder geval zeker, dat het Anne Frankhuis zijn werkzaamhe den kan blijven voortzetten. 22.50 AKV '70, gesprek. 23.00-23.05 NOS: (K) Journaal. DUITSLAND I 18.30 (K) Sport. 19.15 Filmrep. 20.00 (K) Journaal en weerber. 20.15 1-mei-toespraak. 20.20 (K) Muzikaal amusementsprogramma. 21.50 (K) Killer auf Befehl, Amerikaanse speelfilm. 23.25 (K) Journaal en weerbericht. DUITSLAND II 18.00 (K) Nieuws en weerbericht. 18.05 (K) Muzikaal amusementspro gramma. 19.00 Reportage Jaarbeurs Hannover. 19.45 (K) Nieuws en weerbericht. Aansluitend: 1-mei-re portages. 20.15 Die Anpassung, TV- film. 21.50 (K) Cabaretprogramma. 22.44 (K) Nieuws en weerbericht. NEDERLAND I TELEAC: 08.45 Nascholing huis artsen les 2. 09.20 Spaanse les - les 14. 10.00 Van molecuul tot mens - les 16. 10.30 Bij leven en welzijn - les 16. 11.00 Methodiek van de burger schapsvorming - les 9. 11.30 Ruimte lijke ordening - les 10. 12.00-12.30 Kosmovisie - les 3. NOS: 16.00 (K) Journaal. AVRO: 16.02-17.35 Tele scoop: gevarieerd jeugdprogramma. DUITSLAND I 10.00 Nieuws. 10.05 Spelprogram- ma. 10.55 Die Umschau. 12.00 Mode journaal. 12.50 Internationaal pers overzicht. 13.00-13.30 Journaal. 14.25 (K) Nieuws. 14.30 (K) Reportage Jaarbeurs Hannover. 15.00 (K) Voor amateur-filmers. 15.30 (K) Der Geist Und Mrs. Muir, TV-serie. 16.00 (K) Spelprogramma. 17.15 Vespers. 17.45-18.30 (K) Sport. DUITSLAND II 13.45 Programmaoverzioht. 14.15 Amusementsprogramma. 14.58 Nieuws. 15.00 Quiz voor de jeugd. 15.30 Het geheim van de monnik, jeugdfeuilleton. 16.00 (K) Dieren film. 16.30 Tekenitrucfilm 16.40 (K) De Monkees, TV-film. 17.05 (K) Nieuws en weerbericht. 17.15 Lan- denspigel. 17.45 (K) Maya, TV-film. HILVERSUM I VARA: 7.00 Nieuws. 7.11 Ochtend gymnastiek. 7.20 Socialistisch strijd lied. 7.23 Weekend: Jeugdprogram ma. VPRO: 7.54 Deze dag. VARA: 8.00 Nieuws. 8.11 Van de Voorpagina. 8.15 Stereo: Z.O. 135: gevarieerd pro gramma. (9.35-9.40 Waterstanden) 10.30 Stereo: Tango Rumba Orkest met zangsolisten. 11.00 Nieuws. 11.03 Wegwijs: Tips voor Trips vakan tie. 11.10 Stereo: Lichte grammo foonmuziek. 11.25 Oost-Europesc kroniek. 11.45 GUS (Footwear) Band amusementsmuziek (gr). 12.05 Mei naald en slinger: oude grammofoon muziek. 12.30 Tussen start en fi nish: actueel sportnieuws. 12.55 Pink steren '70: Het internationaal Sport- feest van de NCS. 13.00 Nieuws. 13.11 Vara-Varia. 13.13 Actualiteiten. 13.23 Stereo: Dit is het begin...: Jon gerenprogramma. 14.35 Radio Jaasz Magazine. NOS: 15.00 Frans-Duits- Engels: een luisterprogramma. 16.00 Nieuws. 16.03 Scan: populair pro gramma over electronica. VARA: 16.15 Stereo: Radio Trombone-kwar tet: moderne en oude muziek. 16.35 Artistieke Staalkaart. 17.10 De Scala 1918-1926: operamuziek (gr). 17.55 Mededelingen. 18.00 Nieuws. 18.11 Actualiteiten Politieke Partijen: 18.20 Uitzending van Binding Rechts. VARA: 18.30 Finale - op weg naar het weekeinde: Nieuws, muziek, achtergronden en amusement. 21.00 Stereo: De mens Jan Postma, hoor speldocumentaire. 22.05 Klassieke kamermuziek (opn.). 22.30 Nieuws. 22.40 Mededelingen. 22.45 Stereo: Swing en Sweet: licht platenpro- gramma. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II NCRV: 7.00 Nieuws. 7.11 Het le vende woord. 7.16 Stereo: Op het eerste gehoor: klassieke muziek (gr.). (7.25 Horen en zien: 7.30 Nieuws; 7.32 Actualiteiten). 8.00 Nieuws. 8.11 Stereo: Te Deum Laudamus: gewijde muziek (gr). 8.30 Nieuws. 8.32 Stereo: Voor de huisvrouw. 9.00 Theologi sche Etherleergang. 9.35 Gymnastiek voor de huisvrouw. 9.45 Solistenka mer: gesprek met muzikale illustra ties. 10.54 Kunst- en Vliegwerk: in formatie over actuele tentoonstellin gen. 11.00 Nieuws. 11.03 Verminkte schaal, lezing. 11.15 Solarium: een hoogtezonprogramma voor iedereen. 11.55 Mededelingen. KRO: 12.00 Zon der grenzen: rubriek over missie en zending. 12.10 Uit balans: Uitzending met het NKOV 12.14 Marktberichten. 12.16 Overheidsvoorlichting: Werk en welzijn, een reportage van Clau de Bellioni over het stoomwezen. 12.26 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Nieuws. 12.41 Actua liteiten. 12.50 Buitenlands commen taar. NOS: 13.00 Vliegende schijven: de militairen. KRO: 14.00 P.M.: een weekblad met veel plaatjes. (16.00- 16.02 Nieuws). NOS: 16.30 Inzet: een programma over amateuristische muziekbeoefening. HIRO: 17.00 HI- RO-Magazine. 17.15 Gasten van de week. KRO; 17.30 Zesnegenplus: licht muziekprogramma. 18.30 Nieuws. 18.41 Actualiteiten. 19.00 Musicerende dilettanten. 19.30 Sjock: Jongerenprogramma. 20.00 in ant woord op uw schrijven: verzoekpla- tenprogramma. 21.50 Zonder drem pelvrees: gesprekken met kinderen. 22.00 Stereo: Ik heb een boom ge plant: muziek en actualiteiten uit Is raël. 22.25 Avondgebed. 22.30 Nieuws. 22.40 Stereo: Goal Muzi kaal sportprogramma met commen taren, reportages en gekruide nieuw tjes. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM III KRO: 9.00 Nieuws. 9.02 Djinn: ge- arieerd programma. (10.00 en 11.00 Nieuws). NOS: 12.00 Nieuws. 12.03 Skivatooninformatie over nieuwe angspeelplaten. NCRV: 13.00 Nieuws. 13.03 Nee, we noemen geen lamen: licht platenprogramma met erzoeknummers. (14.00 en 15.00 Nieuws). 16.00 Nieuws. 16.03 Four o'clock tea: licht muziekprogramma. 17.00 Nieuws. 17.02-18.00 Hier en Nu: wekelijkse sportshow met lichte pla ten.

De Vallei | 1970 | | pagina 9