b-acksrs m Een groep jongeren, werkzaam in horecabedrijven, trok naar Den Haag om te praten over allerlei dingen die hun dwarszitten. „Laten we er allemaal nog maar eens heel goed over nadenken" dat schreef koningin Juliana op de speciale schutting voor opschriften In de Nieuwe Kerk te Amsterdam, waar de tentoonstelling „Mooie Vrijheid!?" wordt gehouden. Diep onder de indruk bespreken werknemers van de N.V. Verenigde Bedrijven Beckers, Becking en Bongers in Bergen op Zoom de plotselinge sluiting van het bedrijf, waar zij werkten. Disc-jockeys van Radio Veronica en zingende artiesten, w.o. de Zangeres zonder Naam, presenteerden In Hil versum de twee langspeelplaten, die ten bate van de Nierstichting worden uitgegeven. Bij de ingang van Krasnapolsky in Amsterdam demonstreerden Joodse jongeren te gen de onvrijheid van handelen voor Joden in de Sovjet-Unie, toen hier de 100ste geboortedag van Lenin werd herdacht door de vereniging NederlandUSSR. Minister Bakker van Verkeer en Waterstaat beklom de verkeerstoren in het nieuwe stationsgebouw van de luchthaven Zestienhoven In Rotterdam dat deze week werd geopend. Beeldhouwer Jutte in Amsterdam wierp zich letterlijk en figuurlijk in de verkiezings strijd door met een bord de Oude Schans in te duiken. Omstreeks 200 na Chr. bouwden de Romeinen deze 350 meter lange brug bij Trier m de Duitse Bondsrepubliek. Nu staat de brug er niet alleen ais monument, maar ook gaat er nog elke dag het massale verkeer over. Een van de gruwelijkste misdaden sinds jaren speelde zich af in dit huis bij Slees- wijk in Noord-Duitsland: negen gezinsleden van de belastingambtenaar Harry Ke- cinsky werden in hun bed doodgeschoten. Prins Bernhard dineerde in Amsterdam met de Club van 144, waarvan o.m. M ityn (v.Ln.r.) Tom Okker, Atje Keulen-Deelstra en Frrts de Ruyter. w f J

De Vallei | 1970 | | pagina 13