KANTONGERECHT WAGENINGEN Marokkaanse gastarbeiders tuk op (dure) autowrakken Bandenhandel floreerde bij politiecontrole H. T. REMMERDE ERE-LID VAN RAIFFEISENBANK Stille tocht VOETGANGERSGEDRAf, OP ZEBRA, HET RIJDEN DOOR ROOD LICHT EN PARKEERSCHIJVEN Piepjonge visie op oorlog en Dronkeman maakt brokken KERKDIENSTEN WAAR9Mn weheen? Belt m dan «van a.w.b. Parkeren op Grebbeberg Bekendmaking Politie let in mei speciaal op: Herkeuring VUILTJE BROODJE BURGERLIJKE STAND AMATEURS v%3o"; 11070 BURGERLIJKE STAND SCHERPENZEEL ZATERDAG 2 MEI 1970 WAGENINGEN Tweedehands auto's blijken het ook bij gastarbeiders uit stekend te doen en zeker de afdankertjes hieronder, die eerder voor de sloop dan voor het rijden op de openbare weg bestemd zijn. Dat bleek vrijdagmorgen in de Wageningse kantongerechtszaal, waar een zestal Marokkaanse gastarbei ders zich wegens rijden met ondeugdelijk materiaal voor de balie van mr. A. C. van de Brand moesten verantwoorden. Een van hen, de heer S. I. uit Veenen- daaJ had op de sloop voor 1200,een auto met twee gladde voorbanden en doorgeroeste chassisbalken gekocht. Volgens hem een prima karretje, dat na twee jaar langs de weg staan, alleen maar een onderhoudsbeurt je nodig had. Volgens mr. JC. Pieters, officier van justitie, was het onding alleen maar goed voor de sloop, en hij prees in dat opzicht de verbaliserende agent van politie. Mr. van den Brand: „U heeft u voor 1.200,- mooi laten beetnemen". Dat vond de officier ook, hij eiste voor het totaal aan overtredingen 250,- boete. De kantonrechter maakte er 2C5.- van. De 27-jarige Utrechtse studente G. A. V. had op Rijksweg 12 haar auto op de invoegstrook onder een viaduct gepar keerd. „Ik moest wel", verklaarde de schone blondine, „ik draag namelijk contactlenzen en kreeg voor het viaduct een vuiltje in mijn oog. Ik kon niets meer zien, mijn ogen stonden vol tra nen". De verbalisant was hier echter onge voelig voor gebleven. „U had toch nog een oog en daar zat geen vuiltje in. U had beter naar een parkeerplaats kun nen rijden", had hij opgemerkt. De stu dente vond dit een rare gedachtenkron- kel en daarom had zij het schikkings voorstel van 75,- ook maar niet be taald. Kennelijk waren de officier en kan tonrechter nog al clement, want de eis en het vonnis bedroegen niet meer dan 10,- en dat is zelfs voor een studente niet te veel. De 26-jarige Arnhemse handzetter O. v.d. W. was met gierende banden en 65 km per uur door de bochten van Bow- lespark in Wageningen gesneld. Blijk baar had het sturen te veel van zijn krachten gevergd, want richting aange ven was er tijdens deze wilde tocht ook niet bij. „Ik ben dat zeker vergeten, ik had honger en wilde een broodje gaan ko pen", aldus v.d. W. Het werd een duur broodje toen een surveillancewagen van de politie de achtervolging inzette en hem één kilo meter verder tot stoppen dwong. De of ficier eiste voor de snelheidsovertre ding 55,- en voor het 2 maal geen richting aangeven 20,- boete. De handzetter was het hier in geen •nkel opzicht mee eens. „Hoe kan dat nu", riep hij uit, „eerst was het veel VEENENDAAL In het kader van een speciale actie heeft de politie vori ge maand door middel van formulier tjes op de voorruit aan circa 200 auto mobilisten laten weten dat een of meer banden van hun voertuigen niet meer aan de wettelijke eisen voldoen. De preventieve controle werd uitge voerd op geparkeerde auto's verspreid over de gehele gemeente. Twintig auto mobilisten kregen een bekeuring omdat zij zich op de weg begeven hadden met technisch ondeugdelijke wagens, waar bij in de meeste gevallen ook het ban denprofiel beneden de 2 mm maat bleef. De actie van de Veenendaalse politie viel samen met het kernthema van het Verbond voor Veilig Verkeer, waarbij door middel van t.v. spots en aanplak biljetten geattendeerd werd op het ge vaar dat banden met te weinig of in het geheel geen profiel inhouden. Uit een summier onderzoek bij de Veenendaalse garagebedrijven en ban denhandelaren is gebleken dat de actie haar uitwerking niet heeft gemist. Deze bedrijven constateerden een verhoogde omzet in de verkoop van dit artikel. Met de verlichting van de voertuigen was het doorgaans beter gesteld. Hier voor behoefde niemand te worden be keurd. VEENENDAAL Geboren: (te Rhe- nen) Allard Rupert, z.v. S. de Goede en Y. S. Zwijzen; (te Rhenen) Willem Al- bertus, z.v. L. Kok en W. A. Prette; (te Rhenen) Ewoud Gerald Hemco Lode- wijk z.v. L. de Bonte en S. J. E. Moes kops; (te Rhenen) Pauline Joyce E., d.v. M. P. Hoekstra en A. B. Wold; Gijsber- tus, z.v. G. van Kooten en Y. Heikamp; Jannetje Alida, d.v. A. D. van den Bosch en W. Gerrits; Barend Peter z.v. G. B. Nijhuis en M. D. J. Nuijten; Ma ria Wendolyna. d.v. J. Mater en M. Bij- leveld. Ondertrouwd: L. A. Lieuwen en J. P. van der Klift; G. A. W. Rebel en G. Blaauwendraat; J. W. van den Heuvel en T. P. van den Dikkenberg; E. van Dijkhuizen en H. van de Zandschulp; B. van Garderen en M. van Prattenburg; H. Blok en B. de Gooijer; L. Marcus en M. J. Kervel. Getrouwd: (te Ede): C. Vianen en E. Meus (Ede); G. Voorsluijs en E. G. van Doleweerd (Amerongen); J. Schutte (Amsterdam) en A. A. Turkesteen; W. Timmer (Lienden) en J. E. A. Slotboom; J. Geijtenbeek en H. Haakman; J. van Ravenhorst en J. T. J. van Dijk; J. Klumpenaar en G. Timmerman (Haar lem); H. Quint (Rhenen) en G. van Gin- kel; L. Kleefsman en C. van der Poel; G. J. Hardeman (Den Haag) en T. Drijfhart (Den Haag); J. E. van Manen en G. Roelofsen. Overleden: Roelof van Beek 82 jaar, echtg. van J. J. P. Kusters; (te Rhenen) Johannes de Koning, 75 jaar, echtg. van A. Hardeman; (te Rhenen) Willemijntje de Koning, 83 jaar, wed. van J. Hei kamp; (te Rhenen) Jacoba van Wake ren, 63 jaar, echtg. van E. van den Dik kenberg. minder en nu komt er op eens zoveel bij". „Dan had u maar moeten schik ken", merkte mr. Van de Brand op e n gooide er nog een schepje boven op: 75,- voor de snelheid en 20,- voor het niet richting aangeven". v.d. W. in zijn verweer: „Nu komt er nog eens zoveel bij. Ik zeg niets meer, want anders wordt het nog meer. Ik kan mij in geen enkel opzicht verdedi gen". De gebroeders W. en R. W. v.d. L., beiden uit Heteren, hadden in hun woonplaats een konijn zien lopen. On der het motto van „een konijn is nooit weg" begon een van hen een ware drijfjacht, terwijl de ander alvast de vroeger aan grootmoeder toebehorende Winchester-buks van de zolder haalde. De plaatselijke politie was echter op haar hoede, want er waren die avond in de omgeving nog meer stropers gesig naleerd. „Ja maar dat waren beroeps stropers, wij zijn maar amateurs", wierp een van de broers tegen. „Dat blijkt anders niet uit uw straflijst. Voor hetzelfde feit bent u al eens eer der veroordeeld", zei mr. Van den Brand. De broers vonden dit maar kleine ge valletjes, die nauwelijks het vermelden waard waren. De officier dacht hier anders over, tegen R. W. (de eigenaar van de buks) eiste hij 150,- en tegen W. 100,- met inbeslagneming van buks en het inmiddels al half verteerde konijn. „Verbeurdverklaring van de op brengst van het konijn" lijkt me beter op zijn plaats, aldus de kantonrechter, die verder de zaak met voor beiden 100,- (en inbeslagname van de buks) afdeed. KESTEREN Het blijkt traditie te worden dat de algemene vergadering van de Coöp. Raiffeisenbank Kesteren-Opheusden W.A. door weinig leden wordt bezocht. Dit is echter een verschijnsel dat zich bU veel verenigingen voordoet. De voorzitter van het bestuur kon dan ook maar dertien leden van de 482 welkom heten. In zijn openingswoord schetste de voorzitter de gang van zaken in het voorbije boekjaar. De resultaten waren weer gunstig te noemen. Tevens werd stilgestaan bij het overlijden van de voorzitter en secretaris van het bestuur, de heren v. Tongeren en Detmar, die beide op 18 november 1969 overleden. Ook de opening van het nieuwe hoofd kantoor te Opheusden kwam ter sprake. De balans en verlies- en winstrekening werden goedgekeurd en het winstsaldo groot ruim 29.000,- werd toegevoegd aan de reserve. voor Voonondaal 17.30 uur 10550 'i Zatord. v. 16.30-17.30 a. Voor Rhonon 3328 Nwa Vaanandaaltawog 159 ln de vacature, ontstaan door het over lijden van de heren v. Tongeren en Detmar werd voorzien door de verkie zing van de heren W. Schepers en G. v. Lutterveld. In de plaats van de heer H. T. Remmerde, die krachtens een bepa ling in de statuten, zijn functie moest neerleggen, werd gekozen de heer G. R. Sterk te Opheusden. De heer Remmerde, één van de op richters van de bank, heeft 33 jaar lang als secretaris van het bestuur en 10 jaar als voorzitter dan de raad van toezicht de belangen van de bank gediend. Hij werd toegesproken door de voorzitter van het bestuur namens het bestuur en de raad van toezicht, door de heer W. K. Veenstra namens de Centrale Bank en door de heer D. C. v. Ravesteijn Jr. namens de leden. De heer Remmerde werd verder het ere-lidmaatschap van de vereniging aangeboden. RHENEN Burgemeester en wet houders van Rhenen brengen ter open bare kennis, dat het niet is toegestaan bij gelegenheid van de nationale her denking op 4 mei 1970 op de Grebbeberg reeds voor de aanvang van de plechtig heid een plaats in te nemen bij de ere begraafplaats of bij het monument. Bovendien zal de parkeerplaats naast het kerkhof worden afgesloten. Auto's kunnen uitsluitend worden geparkeerd op het parkeerterrein van Ouwehands Dierenpark. Automobilisten kunnen op 4 mei 's avonds gratis gebruik maken van dit parkeerterrein. Rhenen, 24 april 1970. B. en W. voornoemd, De secretaris, W. C. Pieters. De burgemeester, L. Bosch v. Ro senthal. VEENENDAAL Ingeleveixie geldi ge kandidatenlijsten raadsverkiezing. Nummeringszitting centraal stembu reau. 1. Door de voorzitter van het hoofd stembureau voor de verkiezing van de leden van de gemeenteraad is me degedeeld welke geldige kandidaten lijsten voor deze verkiezing werden ingeleverd. Door de zitting hebbende raadsleden kunnen van 30 april tot en met 4 mei 1970 verklaringen worden ingeleverd waarbij een kandidatenlijst voor een voorkeurnummer wordt aanbevolen. De daarvoor bestemde formulieren zijn ter gemeentesecretarie, afdeling verkiezingen, in het raadhuis ver krijgbaar. 2. Op woensdag 6 mei 1970 om 10.00 uur voormiddag zal in het raadhuis, com missiekamer II, de voor de kiezers toegankelijke zitting van het centraal stembureau voor de nummering van de kandidatenlijsten worden gehou den. De voorzitter van het centraal stembu reau voor de verkiezingen van de le den van de raad der gemeente Vee- nendaal. VEENENDAAL Zoals u be kend zal zijnis het sedert de be vrijding gebruikelijk, dat alhier jaarlijks op 4 mei een kranslegging plaatsvindt bij het verzetsmonu- ment. Dit jaar zullen de gevalle nen tevens herdacht worden door het houden van een z.g. stille tocht. Het is een zeer goede gedachte op deze wijze niet alleen hen te eren. die tengevolge van hun ver zetsdaden en -houding tegenover de niets ontziende vijand het offer van hun leven moesten geven, maar ook om daarmede de herin nering aan dat verzet levendig te houden. Helaas dreigt het jachtende le ven van onze tijd op velen zoveel beslag te leggen, dat voor een rus tig, dankbaar overdenken voor wat mede door de getoonde verzetshou ding in de herkregen vrijheid werd verworven, geen ogenblik schijnt te kunnen worden afgezonderd. Die verworven vrijheid moet tegen alle dreiging met kracht worden be schermd zal ze blijvend ons deel kunnen zijn. Een voortdurende waakzaamheid is in dit opzicht ge boden. Langs deze weg verzoek ik u dan ook beleefd doch dringend indien maar enigszins mogelijk, de tocht mede te maken en anderen de colleges hun medeleden en de be sturen hun leden door dit punt op een vergadering te bespreken daartoe aan te sporen. Voor deel neming in verenigingsverband be staat alleszins gelegenheid. De tocht wordt gehouden op maandag, 4 mei a.s. en zal des avonds kwart over zeven vertrek ken vanaf het Raadhuis. Ik hoop dat deze opwekking u tot nadere bezinning over het boven vermelde zal brengen, opdat velen zich gedrongen zullen gevoelen de stille tocht" mede te maken. De burgemeester van Veenen- daal, P. Bode. VEENENDAAL In de inaand mei gaat de Veenendaalse politie speciaal aandacht schenken aan het gedrag van de voetgangers op de zebrapaden, het rijden door rood verkeerslicht en de naleving van de regels met betrekking tot de sinds kort ingevoerde blauwe zone. Het gebruik van de voetgangersover steekplaatsen is nog te weinig een sa menspel tussen voetganger en wegge bruiker, zo meent de politie. Nog afge zien van de eigen veiligheid belemmert de voetganger vaak het verkeer door plompverloren een zebra op te stappen waarbij te weinig rekening wordt ge houden met de mogelijkheid van stop pen door het wegverkeer. Het advies van de politie luidt dan ook aan het adres van de voetganger: maak bij het oversteken van de straat via een zebra pad meer gebruik van de openingen tussen de files, waarmee men niet al leen de eigen veiligheid dient, maar te vens die van de weggebruiker. Verder zal er in de komende maand streng worden toegezien op het overste ken van de straat binnen 30 meter van een zebrapad. Bij overtredingen zal de politie repressief optreden wat zo veel wil zeggen dat men bij overtredingen onherroepelijk op de bon gaat. Nog te veel ziet de voetganger de zebra als zijn domein, waarop hij zijn recht kost wat kost wil laten prevaleren. Juist die rechten kosten ons land jaarlijks 3000 verkeersdoden, aldus de politie. Ook repressief wordt opgetreden te gen het rijden door het rode verkeers licht. „Rood betekent onverbiddelijk stoppen en wie zich daaraan niet stoort heeft een absoluut verkeerde mentali teit", aldus de politie. Vooral als er in de naaste toekomst meer gestalte wordt gegeven aan het toekomstbeeld dat bur gemeester Bode in zijn nieuwjaarstoe spraak heeft geschilderd over een op handen zijnde uitbreiding van het aan tal verkeerslichten in Veenendaal, is het voor veel weggebruikers meer dan raadzaam hierop attenter te zijn. Tot nadere aankondiging zal de con trole op de naleving van de blauwe zo- ne-regels voorlopig nog preventief worden uitgevoerd. De politie zal de automobilisten die geen blauwe schijf in hun wagen hebben of de schijf on- SCHERPENZEEL Geboren: Jan Gerrit, z.v. G. Methorst en E. van Gin- kel; (Oosteinde 80); Martine Simone, d.v. P. van Egdom en W. J. Vlastuin (Eikenlaan 119); Alberta Maria, d.v. W. J. Baars en M. G. van Wakeren (Vijver- laan 13). Ondertrouwd: J. van de Haar en W. van Wessel. Getrouwd: D. Huisman en L. Hazele- ger; J, van Ekris en D. E. Wagensveld. juist hebben afgesteld een waarschu wing geven. Zoals bekend is de maxi male parkeertijd in de blauwe zone een uur en zijn parkeerschijven verkrijg baar bij de groep centrumwinkeliers a raison van dertig cent. VEENENDAAL Tot en met 6 mei is in de hal en de aula van de chr. technische Talmaschool aan de Industrielaan een tentoonstelling te zien van werkstukken die geproduceerd zijn door leerlingen van alle Veenendaalse lagere scholen. „Feest" is het motto van de expositie, die een beeld geeft van bezetting en bevrijding, ge zien door ogen die zelf geen getuige zijn geweest van die momenten van ontzetting en verrukking. Het oorlogsgeweld overheerst duide lijk op de tentoonstelling. Velen zullen wat vreemd tegen de uitbeelding van juist dit facet aankijken. Toch vergoedt de naïveteit en de bepaald oorspronke lijke wijze van uitbeelding veel, na een eerste vrij sombere indruk, die sommi gen wel aan 't schrikken zal maken. De aula biedt een breed scala van vernuftig gébruikte materialen. Er zijn kijkdozen in overvloed, er zijn artistie ke symboliseringen van het eind van de macht der nazi's en het herrijzen van de vrijheid in Nederland. Er staat een etalagepop in soldatenkledij (met een speelgoedrevolver in z'n borstzak) en er zijn zeer complete tableaus die de Duit se inval illustreren en dan de geschie denis op de voet volgen via hongerwin ter en distributie, Jodenvervolging, on derduikers en bevrijding. Tussen al deze werkstukken is „de waarheid in het midden" geplaatst. Die waarheid is er in ,de vorm van docu mentatiemateriaal bekendmakingen en oproepen uit de oorlogsjaren, affi ches en authentieke foto's zodat de organiserende vereniging Oranjedag er toch in geslaagd is een evenwicht te vinden, waardoor de bijdragen van de jonge schoolkinderen in een juist da- licht wordt geplaatst. Desalniettemin is het waardevol dat de jeugd bewust met de materie is be zig geweest. In groepsverband is er hard aan gewerkt, ongetwijfeld na grondige informatie door de leerkrach- VEENENDAAL In de nacht volgend op Koninginnedag botste een sterk on der invloed van alcohol verkerende Renswoudenaar op de Kerkewijk tegen de knipperlichtinstallatie en een ver- keerszuil bij de spoorwegovergang. De man, J. d. H. uit Renswoude (zonder rij bewijs) raakte evenals zijn passagier A. van S., die ook dronken was licht ge wond aan z'n mond, en de auto was zwaar beschadigd. De bestuurder werd naar het politiebureau gebracht, waar hij weigerde de bloedproef te onder gaan. De passagier werd door een ken nis naar huis gebracht. De PUEM repa reerde de schade aan de verlichtingsin stallatie bij het spoor. De beschadigde auto werd met een takelwagen naar het politiebureau gesleept. ten. die tevens de vormen van expressie hebben bijgestuurd. „De generatic die het feest nu in beeld heeft gebracht, zal 't anders bele ven dan het geslacht dat persoonlijk bij de bezetting en de bevrijding betrokken is geweest", zei burgemeester P. Bode. toen hij op Koninginnedag de expositie opende. „Toch geloof ik dal we verplicht zijn om aan hen onze beleving over te dra gen. Altijd maar weer. Opdat ook de meisjes en jongens die de manier waar op zij het feest beleven tot uitdruk king hebben gebracht, zullen weten wat het is om écht feest te mogen vieren..." De tentoonstelling in de Talmaschool is met uitzondering van 4 mei ge opend van 2 tot 5 uur, en van 7 tot 9 uur. VEENENDAAL Ned. Herv. Kerk. Oude Kerk, 9.30 uur ds. v. d. Bank (Ede), 17.00 uur ds. Kaal, (Utrecht). Julianakerk, 9.30 uur ds. v. d. Velden (Lopikerkapel), 17.00 uur ds. v. d. Krift. Vredeskerk, 9.00 uur en 10.30 uur ds. Wisgerhof, 17.00 uur ds. Romeijn (Wezep). Sionskerk, 9.30 uur ds. Hiensch, 17.00 uur ds. Jongerden. Poortkerk, 10.30 uur ds. Jongerden, 18.30 uur ds. Wisgerhof. Bejaardencentrum, 9.00 uur ds. Jonger den. Veeneind, 15.00 uur dhr. v. Rensekom. Dijkstraat, 14.45 uur ds. v. d. Haar (Achterberg). Hervormde gemeente „Sola Fide", 10.00 uur ds. Vijzelaar en 17.30 uur $s. Nij- eboer. Geref. kerk. Brugkerk, 9.00 uur en 10.30 uur ds. Blanken en 17.00 uur ds. Ferwerda. Petrakerk, 9.30 uur ds. Ferwerda en 17.00 uur ds. Blanken. Geref. kerk (vrijgemaakt). Poortkerk, 9.00 uur en 16.30 uur lees- dienst. Chr. Geref. Kerk. Bethelkerk, 9.30 uur en 17.00 uur ds. Biesma. Pniëlkerk 9.30 uur en 17.00 uur ds. Brons. Geref. Gemeenten (Ned.), 9.30 uur en 18.30 uur leesdienst, 7 mei 19 u. ds. M. v. Beek (bev. lidmaten). Geref. Gemeente (syn.) 9.30 uur en 17.00 uur leesdienst, 7 mei, 11 uur, ds. v. Ravenzwaaij (Arnhem), bev. lidma ten. Ned. Prot. Bond, 10.30 uur ds. Gulmans te Wageningen. R.K. Kerk. Salvatorkerk, zaterdag 18.45 uur en zondag 9.00 uur en 11.00 uur, H.Mis. WiIlihrorduskerk, 10.00 uur H.Mis. Leger des Heils, 10.00 uur Heiligingssa menkomst en 19.30 uur Verlossingssa menkomst. Jehovah's Getuigen, NVV-gebouw, Tuinstraat: zond. 9.30 uur Openb. le zing; 10.30 uur „Wachttoren"-studie; dinsd. 19.30 uur Theoc. school; 20.30 VEENENDAAL Bioscoop: Luxor theater: geen voor stellingen. Zaterdag 2 mei: Gebouw Eltheto: 20.00 u. Politieke discussieavond georg. door Oude- renwerkgroep N.H. Gem. RHENEN Bioscoop: Bio: za. en zo. 20.00 u.: „Die knotsgekke kerels in hun vliegende kratten"; zo. 14.30 u.: „Freddy, de held van het wilde westen". RENSWOUDE Maandag 4 mei Gebouw Rehoboth: 19.15 u.: opening oor logs- en bevrijdingstentoonstel ling van S. Laansma. Burgemees ter J. A. Hosang verricht openstel ling. UTRECHT Stadsschouwburg Zaterdag 2 mei: 20.00 u.: Toneelgroep Centrum met „Gered" van Edward Bond, m.m.v. Karin Haage, Marja Kok, e.a. Dinsdag 5 mei: 20.00 u.: Zuidelijk Toneel Globe met „Play Strindberg" van Dürren- matt, m.mv. Ton Lutz, Ann Hase- kamp e.a. Woensdag 6 mei: 20.00 u.: Haagse Comedie met „Een vlo in 't oor" van Feydeau, m.m.v. Cees Coolen, Gerard de Groot, e.a. Do. 7, vr. 8en za. 9 mei: 20.00 u. Fons Jansen met „Driemaal andermaal". Theater Mickery, Rijksstraatweg, Loeners- loot: 5 t.e.m. 17 mei 20.30 u.: To neelgroep La Mama met „Rats- mass" en „Cinque" of met „Sprint Orgasmics". Muziek Dinsdag 5 mei: Tivoli: 11.00 u.: USO o.l.v. Paul Hup- perts; met Vijfde Symfonie van Beethoven. Woensdag 6 mei: Tivbli: 20.15 u.: USO met werken van Ravel, Grétry en Berlioz; so list: Daniël Wayenberg. Bioscopen: Camera, Oudegracht: dag. en zo. 14.30, 18.45 en 21.00 u.; zo. en 5 mei 14.15, 16.30, 18.45 en 21.00 u.: Op 4 mei vervalt de eerste avondvoor stelling: „John and Mary". City, Voorstraat: dag. 14.30, 18.45 en 21.00 u.; dag., zo. en 5 mei: 14.15 en 20.00 u.: 4 mei 20.15 u.: „De langste dag". Filmac., Vredenburg; za. en zo. 12.30, 14.30 en 16.30 u.: „Door het dolle heen". Olympia, Amsterdamsestr.w.dag. 18.45 en 21.00 u.; wo. tevens 14.30 u.; zo. en 5 mei: 14.15, 16.30, 18.45 en 21.00 u.: do./zo.: „Cahrro!"; ma./wo.: „Fathom, het vuur- draak-mysterie". Palace, Vredenburg: dag. 18.45 en 21.00 u. (vanl2.30 tot 18.30 u. door lopend): za., zo. en 5 mei: alleen 18.45 en 21.00 u.: Op 4 mei vervalt de eerste avondvoorstelling „Liefdesexcessen". Rembrandt, Oudegracht: dag. 2.30, 16.45 en'19.15 u.: „De overval."; zo. en 5 mei: 1.45, 4.15, 6.45 en 9.15 u. 4 mei: 2.30 en 19.15 u. Scala, Potterstraat: dag., ook zo. 14.30, 18.45 en 21.15 u.; zo. en 5 mei 14.15, 16.30, 18.45 en 21.00 u.; Op 4 mei vervalt de eerste avondvoor stelling: „Vriezen we dood, dan vriezen we dood..." Studio, Oudegracht: zo. en 5 mei 14.30, 16.45, 19.00 en 21.15 u.: Op 4 mei vervalt de eerste avondvoor stelling: „Het zaad van de mens". Vreeburg, Vredenburg: dag. 14.30, 18.45 en 21.00 u.: „Battle of Bra- tain". Nachtvoorstellingen: Camera: za. 23.30 u.: „Repulsion. Palace: za. 23.30 u.: „De 4 meedogen loze wrekers". Studio: za. 23.45 u.: „Les diaboli- ques". Vreeburg: za. 23.15 u.: „Hotel". ARNHEM Stadsschouwburg Zaterdag 2 mei: 20.00 u.: Toneelgroep Theater met „De Kaukasische krijtkring" van Bertold Brecht, m.m.v. Christine Ewert, Carol Linssen, Bernard Droog, e.a. Dinsdag 5 mei: 20.00 u.: Nederlandse Comedie met „Watzlaf" van Slawomir Mrozek, m.m.v. Cor van Rijn, Alex van Royen, Ellen Vogel, Robert Sobels, Jan Retèl, e.a. Grote Kerk Zondag 3 mei: 20.00 u.: reading van „Het Onder zoek" (Die Ermittlung) van Peter Weiss, door Toneelgroep Theater ter herdenking van de jaren '40- '45. Rembrandt, Velperplein: aanvangs tijden 2.30, 6.45 en 9.15 u.: „De dol le, dwaze waaghalzen van de scherpe bochten" Luxor, Willemsplein: aanvangstijden 2.30. 6.45 en 9.00 u.: „Vriezen we dood, dan vriezen we dood" za. 23.30 u.: „Vera van de rosse buurt"; dagelijks 10.00, 11.00 en 12.00 u.: „Oranjeprogramma". Palace, Bakkerstraat: aanvangstij den 2.30, 6.45 en 9.00 u.: „De bas taard"; zo. t/m wo.: „De rimboe vechters van Birma". Saskia .Looierstraat: aanvangstijden 2.30, 6.45 en 9.00 u.: „Hoe versier ik zo'n meisje"; 5 mei 2.00 en 4.15 u.: „De Jantjes; 1 mei en 4 mei 2.00 en 4.15 u.: „Bleke Bet". Studio A, Langewal: aanvangstijden 6.45 en 9.00 u.: dinsdag tevens 2.30 u.: „Monterey Pop"; za., zo. en wo 2.30 u.: „Tien kleine negertjes". uur dienstvergadering. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk, 9.30 uur ds. K. v. d. Pol (Ede), 18.30 uur ds. G. Spilt (Ede). Bediening H.Avondmaal. Ger. Kerk, 10 uur ds. J. P. Bos, 18.30 uur ds. P. van Strien (Woudenberg). Vrije Evang. Gem., 10.30 uur evangelist C. de Geer (Woudenberg), in vereni gingsgebouw Molenweg. Ger. Gemeente, 10 uur en 18.30 uur de heer B. Roest. Ger. Gem. (uitgetr.), 10 en 18.30 uur leesdienst (noodgebouw Hole voet laan). R.K. Kerk, 9.15 uur bediening H.Mis (verenigingsgebouw Molenweg). ELST Ned. Herv. Kerk, 9.30 en 18.00 uur ds. J. v. Malenstein. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk, 9.30 en 18.30 uur ds. L. v. d. Peut. Geref. Kerk, 10 en 18.30 uur ds. J. C. Jonkers. R. K. Kerk, zat. 18.45 uur Eucharistie viering in gebouw Geref. Kerk. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk, 9.30 uur de heer Van Kooten (Utrecht), 18.30 uur ds. W. de Bruin (Ermelo). Ger. Gem. in Ned., 9.30 en 18.45 uur ds. Aangeenbrug. Oud Geref. Gem., 9.30 en 15 uur lees- dient. EDE Oud Geref. Gem., 10 en 19 uur lees dienst. RHENEN Ned. Herv. Kerk, Cuneragerk, 9 uur ds. G. v. Esyrik (Genemuiden). Geref. Kerk, 10 uur ds. A. Adema (Renkum), 17 uur ds. L. C. Rietveld (Wageningen). Oud Geref. Gem„ 10 en 18 uur lees dienst. Geref. Gem. (syn)„ 10 en 17.30 uur ds. C. Wisse (Elspeet)7 mei 19.30 uur ds. Karens (Opheusden). Geref. Gem. in Ned„ 10 en 17.30 uur leesdient. Ned. Prot. Bond, 10.30 uur mej. C. E. Jolles (Soest). AMERONGEN Ned. Herv. Kerk, 10 uur ds. Koore man, 11.30 uur ds. Van Noort. De Uithof, 10 uur jeugdkapel. Geref. Kerk, 10 en 17 uur dienst. Ned. Prot. Bond, 10.30 uur dienst. OVERBERG Ned. Herv. Kerk, 10 en 18.30 uur, de heer S. Andringa. Oud Geref. Gem., 10 en 18.30 uur lees dienst. KESTEREN Ned. Herv. Kerk, 10 en 18.30 uur ds. Wijnmalen (Maartensdijk). OPHEUSDEN Ned. Herv. Kerk, 10 en 18.30 uur ds. Muilwijk. Ger. Gem. (syn), 10 en 18.30 uur lees dienst. Ger. Gem. in Ned., 10 en 18.30 uur ds. Van Beek. RHENEN De burgemeester van Rhenen brengt ter openbare kennis, dat de ijk en herijk van maten, gewichten en meetwerktuigen voor deze gemeente zal plaats hebben op: Vrijdag 29 mei 1970 van 10.00-12.00 en van 13.00-16.30 uur en maandag 1 juni 1970 van 9.00-10.30 uur. •Deze zittingen worden gehouden in de brandweerkazerne aan de Rijnstraat. Voorts deelt hij het volgende mee: i 1- dat aan de herijkplichtigen door de dienst van het ijkwezen zoveel als mogelijk is, oproepingen zullen wor den toegezonden, vermeldende plaats en tijdstip voor de aanbieding ter herkeuring van maten, gewichten en meetwerktuigen. Er wordt uitdrukke lijk op gewezen, dat de verplichting tot herkeuring blijft bestaan, ook al wordt geen oproeping ontvangen. 2 dat de maten, gewichten en meet werktuigen voor 1 oktober 1970 ge stempeld moeten zijn met de hoofd letter E in fantasievorm. 3. dat bij verzuim of verhindering om van de zitting gebruik te maken, nog gelegenheid bestaat tot herkeuring aan het ijkkantoor Utrecht. Spring weg 7 te Utrecht, welk kantoor iedere woensdag van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 16.30 uur geopend is. dat voor de herkeuring van maten, gewichten en meetwerktuigen keur loon en voor de justering van gewich ten justeerloon verschuldigd is, dal bij het weer in ontvangst nemen de- voorwerpen moet worden voldaan. Rhenen, 21 april 1970

De Vallei | 1970 | | pagina 3